Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Megnéztem kíváncsiságból, se az origo se az index nem tartott fontosnak egy sort se közölni a Trianoni gyalázat évfordulójáról.Dub

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Valóban csak az az akadálya a független és színvonalas, értéket teremtő újságírásnak, hogy az origónál most vihar van a biliben.James007
Ezt kérdésként értelmezve válaszolnék rá.
Egyetlen akadálya van ma Magyarországon a független, színvonalas, értéket teremtő újságírásnak, hogy nincs rá igény.
Se a médiumok tulajdonosai, se a "néptömegek" részéről.
És ha az igény(telenség) kielégítéséhez ennyi is elegendő, akkor illogikus és gazdaságilag indokolatlan lenne ha nem létező igények kielégítésével foglalkozna bárki is.
(És ide el lehet képzelni az örökös Blikk, Story magazin, ValóVilág, magyarfoci, BK-s, trash realitys vitákat. Erre van igény, így ennek kielégítésével foglalkozik a tömegmedia. Ha megzenésített versekre, vagy hangoskönyvekre lenne igény főműsoridőben, akkor a kereskedelmi tévék azt prezentálnák.)

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Az a szomorú, hogy akik most felálltak az Origótól, azok nem tudnak átmenni egy független, szabad közszolgálati médiumhoz.Atari
És az nem szomorú, hogy akiket elküldtek esetleg más, termelő ágazatból,(szigorúan magán szféra!) azok nem tudtak átmenni egy másik vállalkozáshoz dolgozni?zemanla
(De! Az is szomorú valamennyire. Ám a sajnálatom nem a személyeknek szól, hanem a független média hiányának. Ha nem is lehet független, de mindig legyen egy-egy adó, újság ellenzéki is, plurális)

Kit érdekel a sok fürdős kurva "újságíró"? Ha kirúgnak egy bank igazgatót, tanárt, mérnököt, senki nem csinál ekkora hisztit, csak a "független" sajtót sajnáljuk annyira...
zemanla
Az szokták mondani, hogy a média mára már egy önálló hatalmi ág. Az egyoldalúsága igenis káros. Akkor már csak hallani sem fogsz semmiféle mutyikról, csak arról hogy megint kispandák születtek és hogy Magyarország megint jobban teljesít ...(azt már nem írják oda: "mint Albánia").Atari
Így van! Valóban csak az az akadálya a független és színvonalas, értéket teremtő újságírásnak, hogy az origónál most vihar van a biliben.
Vagy mégsem? Például a mértékadó origó ma estig még mindig nem volt képes beszámolni Putyin találkozójáról Obamával, Merkellel, Porosenkóval, mert ezek olyan kis jelentéktelen események...
Ellenben sok minden más érdekes dolgot megtudtam, kezdve Banderas válásától Robert Pattinson rohadó fogaiig.

Okj-s sz@rjankók hiszik magukról, hogy ők az X. hatalmi ág. Csak azt felejtik el, hogy akkor bizony náluk is működnie kellene a fékek és ellensúlyok rendszerének...

Egyébként ez sokkal inkább gazdasági, mintsem politikai ügy. Ha valaki bekóstol egy érdekcsoportot, akkor ne lepődjön meg, hogy az nem fogja ezt a tevékenységet szponzorálni. Teremtsék meg hozzá maguk az anyagi fedezetet és akkor nincs leszólás felülről. (De ezt már leírták mások előttem.)
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Az a szomorú, hogy akik most felálltak az Origótól, azok nem tudnak átmenni egy független, szabad közszolgálati médiumhoz.Atari
És az nem szomorú, hogy akiket elküldtek esetleg más, termelő ágazatból,(szigorúan magán szféra!) azok nem tudtak átmenni egy másik vállalkozáshoz dolgozni?zemanla
(De! Az is szomorú valamennyire. Ám a sajnálatom nem a személyeknek szól, hanem a független média hiányának. Ha nem is lehet független, de mindig legyen egy-egy adó, újság ellenzéki is, plurális)

Kit érdekel a sok fürdős kurva "újságíró"? Ha kirúgnak egy bank igazgatót, tanárt, mérnököt, senki nem csinál ekkora hisztit, csak a "független" sajtót sajnáljuk annyira...
zemanla
Az szokták mondani, hogy a média mára már egy önálló hatalmi ág. Az egyoldalúsága igenis káros. Akkor már csak hallani sem fogsz semmiféle mutyikról, csak arról hogy megint kispandák születtek és hogy Magyarország megint jobban teljesít ...(azt már nem írják oda: "mint Albánia").

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...Lecsó
Jól van, akkor megnyugodtam, hogy csak minden harmadik főszerkesztőváltásra jut egy kormányzati nyomás.atapapa
voltál egy képzésen, amit Selmeczi Gabriella tartott? vagy esetleg te vagy Selmeczi Gabi, csak eddig jól titkoltad?csebi
Nekem pont ez jutott a lázárnyomást beszélő emberekről az eszembe, csak kurucinfóval.
Ahogy egy blog írta határozottan kiállva a főszerk mellett: mindenki tudja, de senki se képes bizonyítani.
Tipikus pedofilvád, világméretű konspirációval.
Ráadásul az elmúlt években a ballib oldalon annyira felmagasztalt németek irányításával, sőt, a Német Állam asszisztálásával (ja az állam nem is annyira rossz gazda).

És ahogy nézem a lázárnyomás egyik repesze az Újságíróklubot is eltalálta.
Ugyan a hivatalos indokolás szerint a nézők kíváncsiak egyre kevésbé arra a sok lángelmére, de óvodától fölfelé mindenki tudja, hogy az ATV-nél is fideszes hatalomátvétel zajlik.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Az origó meg megérdemli, mert szegény jani kénytelen volt visszafizetni azt a 2M-t, amit állítólag teljesen jogszerűen költött el. Vagyis lényegében adományozott a költségvetésnek 2 millát. Áldott jó ember. Minek kellett belekötni?Lecsó
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Ata stílusából sem az jön le, mintha ezzel bmi probléma lenne "megnyugodtam, hogy minden 3.-nál van hőbörgés és stb...csebi
Bocs, de az első egyértelműen ironikus, JayB abban tényleg igaza van, hogy a média bizonyos része eléggé egyoldalúan értelmezi a sajtószabadságot, bár embereket kirúgatni akkor sem szép dolog.

De egyébként meg:

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Az origó meg megérdemli, mert szegény jani kénytelen volt visszafizetni azt a 2M-t, amit állítólag teljesen jogszerűen költött el. Vagyis lényegében adományozott a költségvetésnek 2 millát. Áldott jó ember. Minek kellett belekötni?Lecsó
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Ata stílusából sem az jön le, mintha ezzel bmi probléma lenne "megnyugodtam, hogy minden 3.-nál van hőbörgés és stb...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
nem, nem most szembesültem.
azzal viszont igen, hogy ez egyes embereknél itt a fórumon üdvözítő...csebi
Majd idézd be, hogy kiírta hogy ez így van jól, vagy ez így helyes stb. Mert nekem kimaradt.

Egy demokratikus rendszerhez öntudatos - demokratikus értékrenddel bíró - polgárokra van szükség, ez pedig nem adott a jelek szerint Magyarországon, innentől kezdve pedig áll amit mondtam, hogy meg is érdemli a magyar nép azt, ami ez után fog jönni. Amadeus91
Sokszor azért nem figyelek már arra amit írsz, mert ez a fajta minden alap nélküli felsőbbrendűség ami süt belőled, értelmezhetetlen. De mivel most kvázi engem is lehülyéztél, azért nem szeretném szó nélkül hagyni.

Alapvetően ott van a gondod, hogy te a demokráciát úgy képzeled el, mint ha egy Star Trek filmben lennénk. De a mi világunkban az erőforrások korlátozottak, így verseny bizony van, ennek a formája dönti el, hogy milyen a rendszer amiben élünk, nem a te valóságérzékelésed.

Alapvetően az egyes politikai rendszerek abban különböznek egymástól, kinek van lehetősége és milyen mértékben részesülni az egyébként korlátozott erőforrásokból. A feudalizmusban születési előjogok voltak, gyakorlatilag a származás eldöntötte hogy kinek, mi juthat. A polgári demokráciák ennek elvileg szöges ellentétei, és mindenki ugyanolyan esélyekkel indul és érdemei szerint elérheti, amit szeretne. Aztán jöttek a XX. századi totalitárius diktatúrák, amik lényegében ennek a kettőnek az elemeit átvették (most hagyjuk, hogy fajelméletek, vallási diktatúrák, törzsi rendszerek villongásai "újszínt" visznek ebbe), hiszen ha jól szolgálod a rendszer előreléphetsz, de nyilván tudjuk a saját kis magyar példánkon keresztül, hogy a pártvezetők gyermekei mindig előnyt élveztek.

A demokratikus rendszer nagyjából annyit takar, hogy van lehetőséged minden születési előjogtól, faji származástól eltekintve előrejutni. Azt sehol a világon nem úgy értelmezik, hogy mindenkinek joga van mindenhez, mert ez nem igaz. A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van mindenre. Ezt nem látom hogy sérült volna.

Térjünk vissza az újságírásra: ha az USA-ban nem a kormányzónak tetsző cikkeket ír egy újság, nyilván nem számíthat majd zsíros állami megrendelésekre, de ez tudja az újság is. Ha mégis bevállalja, hogy közli a kormányzó kényes ügyeit (vélt vagy valósakat), akkor tudja a következményeit. Ez nincs másképp Németországban, Franciaországban vagy sehol. A mélyről jövő különbség ott van, hogy ott az ellenzék képes arra, hogy finanszírozza a saját hangját. Itthon a "baloldal" töketlen és szétszórt, és képtelen kihasználni a megingásokat (mint például Csányi bizalomvesztését). Ha egy kicsit is jobban koncentráltak lennének semmit nem érne se a médiatörvény, se a választási törvény lejtése.

Ja igen, Norvégiát, mint követendő példát hozza valaki, mint a Fidesz "ellentétét", azt körberöhögöm. Egyrészt mert királyság az ország (alkotmányos monarchia, ugyebár), másrészt a világ egyik legfejlettebb államkapitalista országa, hiszen az ott dolgozók 80% állami alkalmazott, mert a helyi olajiparcéget bizony a Norvég állam birtokolja, sőt a halászati flotta jó részét is.

Vagy jössz nekem Ausztriával, ahol már akkor kormányon volt a Szabadságpárt, amikor itthon a Miépen még csak hangosan röhögtünk?

Nem, nem vagyok Fideszes, sőt kimondottan nem értek velük egyet a dolgok nagy részében. De nem állok és lepődök meg és hőzöngök, hogy "húú vége a demokráciának". Mert nem, ez nem igaz. A demokrácia pontosan úgy működik, ahogy most látjuk. Csak még hisszük a Kádár-korszak meséit arról, hogy a demokrácia nem ilyen. Pedig ilyen.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó


Amadeus majd meséld el nekem, hogy milyen érzés a kognitív disszonancia. 😊

több mint 9 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Az a szomorú, hogy akik most felálltak az Origótól, azok nem tudnak átmenni egy független, szabad közszolgálati médiumhoz.Atari
És az nem szomorú, hogy akiket elküldtek esetleg más, termelő ágazatból,(szigorúan magán szféra!) azok nem tudtak átmenni egy másik vállalkozáshoz dolgozni?

Kit érdekel a sok fürdős kurva "újságíró"? Ha kirúgnak egy bank igazgatót, tanárt, mérnököt, senki nem csinál ekkora hisztit, csak a "független" sajtót sajnáljuk annyira...

bevallom különösebben nem érdekel, melyik sajtóterméknek, ki a főszerkesztője, de gondolom, ezzel az ország többsége így van....

Ha mindezért ki lehet menni levegőzni egy kicsit az utcára, ám tegyék. Amíg lószar van, verebek is lesznek! Jön helyette más!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...Lecsó
Jól van, akkor megnyugodtam, hogy csak minden harmadik főszerkesztőváltásra jut egy kormányzati nyomás.atapapa
voltál egy képzésen, amit Selmeczi Gabriella tartott? vagy esetleg te vagy Selmeczi Gabi, csak eddig jól titkoltad?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Az Origó nem független, ezért természetes, ha nem szabad (megírni ezt-azt), még ha a munkatársak azt is gondolták magukról. (Ahogy Sobri mondta, aki fizet, az rendeli a nótát.)
Ellenben az adóforintokból működő közszolgálati adóknak, műsoroknak annak kellene lenni. Ám röhejesen nem az és ma már ezt kb. mindenki természetesnek veszi.
Az a szomorú, hogy akik most felálltak az Origótól, azok nem tudnak átmenni egy független, szabad közszolgálati médiumhoz.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...Lecsó
Jól van, akkor megnyugodtam, hogy csak minden harmadik főszerkesztőváltásra jut egy kormányzati nyomás.atapapa
Érdemes meghallgatni az előző két főszerkesztővel készült beszélgetést.Lecsó
Meg valahogy az előző két váltásnál nem állt fel a komplett hírszerkesztőség... Lehet ezt a sztorit magyarázni, csak nem érdemes.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...Lecsó
Jól van, akkor megnyugodtam, hogy csak minden harmadik főszerkesztőváltásra jut egy kormányzati nyomás.atapapa
Érdemes meghallgatni az előző két főszerkesztővel készült beszélgetést.
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...Lecsó
Jól van, akkor megnyugodtam, hogy csak minden harmadik főszerkesztőváltásra jut egy kormányzati nyomás.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Gyanítom az emberek 95% csinálná ugyanúgy ahogy ők. Ilyenek vagyunk.JayB
Az emberek 95%-a nem alkalmas politikusnak. Mint ahogy sebésznek sem, mert nem bírja a vért, vagy pilótának sem, mert nem bírja a magasságot. Aki nem bír ellenállni a kísértésnek, hogy a közjó helyett magát képviselje, az nem alkalmas politikusnak. Lecsó
azt ne mond hogy a parlamentben levők különbek... Ez alapján a nagy részük ugyanúgy alkalmatlan, mint te vagy én.eaglesmcnabb
Mindenben egyetértek veled. Nem is állítottam az ellenkezőjét.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Annál érdekesebb, hogy most szót emeltek.
Ha mind a 3-nál megtették volna, azt mondanám, hogy megy a szokásos rinya...
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Gyanítom az emberek 95% csinálná ugyanúgy ahogy ők. Ilyenek vagyunk.JayB
Az emberek 95%-a nem alkalmas politikusnak. Mint ahogy sebésznek sem, mert nem bírja a vért, vagy pilótának sem, mert nem bírja a magasságot. Aki nem bír ellenállni a kísértésnek, hogy a közjó helyett magát képviselje, az nem alkalmas politikusnak. Lecsó
azt ne mond hogy a parlamentben levők különbek... Ez alapján a nagy részük ugyanúgy alkalmatlan, mint te vagy én.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Kimondom a véleményem.Amadeus91

Ezek szerint elég, hogy ezen a fórumon próbálod osztani az észt.

Én megtehetem, hogy ha nagyon több kettőnél akkor itt hagyjam ezt a.helyet, a többségetek viszont nem.Amadeus91
A névtelen hőbörgés után az emigráció a következő lépcsőfok? Nem kis ugrás.
(Bár ha neked ennyire könnyen menne, nem is értem, miért zavar annyira, hogy itt ilyen meg olyan szar.)


nem a világrenddel van a gond (máshol is történnek ilyenek, ez stimmt), hanem veletek. A magyar választópolgárok tátott szájjal bámulják , ahogy bontják körülöttük le a demokratikus rendszer fékjeitAmadeus91
Leírom még egyszer, tömörebben, hátha megérted:
Magyar állampolgár vagy?
Voltál szavazni?
Ha mind a két kérdésre igen a válasz, akkor meglehetősen visszás dolog egy olyan csoportra mutogatni felelősként valamilyen magadnak emelt, képzeletbeli erkölcsi magaslatról, amely csoportnak (tetszik-nem tetszik) része vagy.
Honnan veszed, hogy ebben az országban nem akadt ember, aki nem a jelenlegi kormánypártra szavazott?
Plusz te aztán nem bámulsz tátott szájjal.
Te kimondod a véleményed.
Nyilván teljesen egyedül állsz ezzel ebben a galaxisban.

(Zárójel, hátha még átmegy, hogy a jelenlegi nemzetiségi listás választás olyan, amilyen, gondolom, ez jönne következőnek.)

Ezt a gesztenyét nektek kell majd kikaparni, ha legördül a függöny, nem egy pártnak vagy multinak. Meg kéne barátkozni a gondolattal végre.Amadeus91
Ki írta, hogy nem?
Persze ebben nyilván rendkívüli mértékben támaszkodhatunk olyan egyénekre, akik a napi hangulatuk szerint tekintik magukat adott közösséghez tartozónak vagy azon kívülállónak, illetve kiemelkedő részt vállalnak a közösség helyzetének javítása helyett a másokra mutogatásban.

De lehetne itt sorolni még sok egyéb dolgot, csak felesleges, mert ha jól hallom ki a szavaidból, lassan oda jutunk, hogy ha egyszer tényleg kiderül, hogy ami itt épült, az egy szarkupac, akkor mindenki hibás lesz hirtelen, mert (még) itt él, függetlenül attól, hogy mit gondolt róla közben.Lecsó
Ezt nem írtam egy szóval sem.
Ezt az inget te vetted magadra.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?atapapa
Talán a 3.?

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azt tudjátok különben, hogy a fideszes kormány óta az origo hány főszerkesztőt küldött el?

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 mno.hu/belfold/tiltakozas-1230457

FORRADALOM!!!!

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Gyanítom az emberek 95% csinálná ugyanúgy ahogy ők. Ilyenek vagyunk.JayB
Az emberek 95%-a nem alkalmas politikusnak. Mint ahogy sebésznek sem, mert nem bírja a vért, vagy pilótának sem, mert nem bírja a magasságot. Aki nem bír ellenállni a kísértésnek, hogy a közjó helyett magát képviselje, az nem alkalmas politikusnak. Vagy ha nem bírja elviselni, ha néha olyat írnak le róla, amit nem szeretett volna viszont látni a sajtóban. És nem kell duzzogni, hogy "jóvan bazmeg, akkor visszafizetem". Aki kurvának áll, az ne sírjon ha ba...ák. Ennyi.

Az alap probléma ott van nálunk, hogy míg máshol az ilyenek nagy arányban kihullanak, és pár marad belőlük, addig nálunk fordított az arány, ők élnek csak igazán, mert a rendszert maguknak építik, és a nép meg tapsol hozzá, hogy "dejó, végre valaki szabadságharcol helyettünk."
Ha egyszer majd te is belátod, hogy ez így nem jó, és egyre többen belátják, akkor a 95% rá fog jönni, hogy máshogy működik a politika, mint ahogy ők képzelik, mert az emberek már mást igényelnek. Ehhez mondjuk kell az emberek részéről némi felvilágosultság, kritikai hang, színvonalas okatatás, internet, szabad sajtó, stb. Ha ez egyszer eljön, akkor az 5% fog érvényesülni, a 95% sokkal kevésbé, és a magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez.

Addig meg jókat vitatkozunk itt a fórumon.
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
Mi van?

Most kérdezem tőled és a többi hasonlóan gondolkodótól is: fogalmazzátok meg a demokratikus, kapitalista világrendben minként kellene működnie a világnak? Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?

Gyurma Pappa
a-a, nem a világrenddel van a gond (máshol is történnek ilyenek, ez stimmt), hanem veletek. A magyar választópolgárok tátott szájjal bámulják, ahogy bontják körülöttük le a demokratikus rendszer fékjeit (1-2 határral arrébb meg a német, osztrák, holland polgárok teszik ugyanezt azért, mert nem értik, hogy lehetséges ez 2014-ben Európa közepén), nem, hogy nem értik meg, mi zajlik, még támogatják is, lassan mindenkire kiadják a kilövési engedélyt, aki még ki meri mondani ez ellen a tendencia ellen a véleményét. (most épp az Origo, de sorra kerül lassan az RTL is) Egy demokratikus rendszerhez öntudatos - demokratikus értékrenddel bíró - polgárokra van szükség, ez pedig nem adott a jelek szerint Magyarországon, innentől kezdve pedig áll amit mondtam, hogy meg is érdemli a magyar nép azt, ami ez után fog jönni. Lesz majd HírTV, Közmédia, TV2, egy romba döntött RTL, egy másik oldalról elfogult ATV, meg egy lázadó 444, egy beágyazott hatalom 20n+1-ig, egy kvázi egypártrendszer. (De hívhatjuk alternatívák nélküli többpártrendszernek is, csak ott a bökkenő, hogy csírájában folytja el a médiatv. és a választási tv. az alternatívák megjelenését).Amadeus91
Miért, te mit teszel a "demokratikus rendszer fékjeinek lebontása" ellen, hogy nagyképűen nem sorolod be magad a birkák közé, Öntudatos Demokratikus Állampolgár Úr?
(Vagy már az is elég, hogy ezen a fórumon próbálod osztani az észt?)
"Ti meg ők a hibások, én aztán egyáltalán nem", persze.
(Bár te nyilván a Jupiter valamelyik holdján töltöd az időd legnagyobb részét, és "nem ebben a közegben élsz".)Gogo
Kimondom a véleményem. Én megtehetem, hogy ha nagyon több kettőnél akkor itt hagyjam ezt a.helyet, a többségetek viszont nem. Egyébként nemzetiségi polgárként kizártak az országos listára szavazásból - nyilván ez is rendben van - így engem valóban nem terhel felelősség emiatt. Ezt a gesztenyét nektek kell majd kikaparni, ha legördül a függöny, nem egy pártnak vagy multinak. Meg kéne barátkozni a gondolattal végre.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
de a lényeg, hogy azóta kijött nyilatkozatokkal nem is foglalkoztunk pl. Lázár inkább kifizette, minthogy megnevezze a tárgyaló feleket, gondolom ez sem fura... a fentebb felsorolt országokban biztosan nem, így itt sem az...csebi
Ne csinálj már úgy, mintha ez bizonyítaná számodra életedben először, és most szembesültél volna a nagy igazsággal, hogy minden politikus szarházi.Sobri Jóska
Ezt sem mondanám, inkább emberek, mint mi. Gyanítom az emberek 95% csinálná ugyanúgy ahogy ők. Ilyenek vagyunk. Ez nem mentség, de az sem igaz hogy minden politikus eredendően szarházi. Nálunk klönösen igaz hogy a népet "képviselik", pontosan ugyanolyan magatartással, önzőséggel és rafkósággal. 😊 Minden társadalmi szinten megy a mutyizás, okoskodás. "Kovács Pista" tud leszívott gázolajat okosba, Lázár János meg tud trafikot okosba, nem olyan nagy magatartásbeli különbség ez...