Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 122 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/itthon/20140604-felmondott-petho-andras.html

Egyre jobban hajlok arra, hogy tényleg politikai nyomás van itt kérem szépen!
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
JayB
Jó hogy mondod 😊
Az origo többségi tulajdonosa közvetve ugye pont a német Deutsche Telekom 😀
Hát nekünk semmi se elég jó?! Hát mi tényleg nem érdemlünk ennél jobbat?! :p

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
Ezt most tényleg benézted.
Nekem van egy médiacégem.
Én vagyok a tulajdonos.
Sajnos nem vagyok multi.
Azt alkalmazok, akit akarok.
Azt távolítok el akit akarok.
Megszüntethetem a munkaviszonyát törvényes keretek között azért, mert szerintem nem elég jó főszerkesztő, azért, mert a nagynéném pasiját akarom odatenni, azért, mert fosok, hogy ha ő marad, akkor nem kapok megrendelést, vagy azért, mert kevés a meló, és nem akarom/tudom fizetni a járulékait/fizetését. Sőt, ő is elmehet, ha kap egy jobb ajánlatot, ha unja a munkáját, még csak meg se kell indokolnia.
Közös megegyezés esetén írunk egy papírt, rögzítjük a feltételeket, ha úgy állapodunk meg kifizetek x hónapot, ő dolgozik még y hónapot, vagy nem.
Bárhogy megállapodhatunk közösen.
Nekem volt munkavállalóként olyan is, hogy 6 hónapot kifizettek, ha azonnal távozok.
Egyszóval ragozhatom reggelig, ez egy 100%-ban magáncég 100%-ban gazdasági ügye.
Semmi köze a sajtó szabadságához.
Egyébként érdemes elolvasni Puzsér mai írását Sixx-ről, és elgondolkodni azon, hogy tán a magyar sajtónak nem az a legnagyobb baja, hogy nem szabad. Hanem - hogy alliteráljak- az, hogy szar.



Tegnap lenéztünk a pöcegödör mélyére, ahol Hajdú Péter helyett a hazai valóságshow-k groteszk felszopóemberét, az indexes Varga Attilát találtuk. A kettőnk közt zajló cicaharc újabb fejezetét szolgáltassa a következő jellemző és tanulságos történet!

A főszerepben ezúttal nem maga Sixx tündököl, hanem a védnöksége alatt működő hogyvolt blog, és az a jelenség, amit az úgynevezett újságírás egykor jól csengő fogalma jelent Varga és haverjai boszorkánykonyhájában.

A Csillag Születik negyedik évada során a fejembe vettem, hogy megvalósítok egy apró médiahacket. Így született meg a Fehér Puzsér, azért, hogy az addig megszokott sötét tónusok és komorság után mosolygósan és angyali tisztaságú hófehér öltönyben fricskázza meg a zsűrizés hazai gyakorlatát. A Sötét Puzsér egyszerűen csak komolyan vette magát, és így próbált szembeszállni az irreális elragadtatással, a premier plánban sugárzott könnyekkel, a hétköznapi színvonalú produkciók mérték nélküli ajnározásával. A Fehér Puzsér vele ellentétben látszólag belesimult a showbiznisz hazai gyakorlatába, egész lénye csupa mosoly, kedvesség és negédesség volt. Ehhez igazodva addigi frontális kritikáimat áthangszereltem az irónia húrjaira. Sokaknak nagyon tetszett, sokan kurvára nem értették, és sokan - mint ha mi sem történt volna - tovább mocskoltak, mint az értelmiség árulóját.

Nem így a hogyvolt blog. Az aktuális adás történéseit ismertető írás kapcsán Sixx ügyeletes csicskása úgy döntött, hogy neki kurvára nem tetszik, amit előadtam, és különben is, hogy képzelem, hogy az ő kedves tehetségkutatóját széttrollkodom, ezért aztán - bár ennek a blognak az az egyetlen szolgáltatása, hogy egy sorozat legutóbbi részének összefoglalóját az olvasók elé tárja - mégsem hajlandó beszámolni a Fehér Puzsérról.

A hogyvolt blog lehozott úgy egy összefoglalót, hogy erre a szálra egy szót sem fecsérelt. A szerző tetszését az ugyanis nem nyerte el. Mondhatnám, hogy olyan ez, mintha a Breaking Bad aktuális epizódja kapcsán ugyanez a blogger nem lenne hajlandó tudomást venni mondjuk Jesse Pinkman karakteréről. Neki az nem tetszik, a rendező és az író egy fasz, de majd jön ő a hogyvolt bloggal meg a szokásos indexes önbizalommal, és módszeresen meghamisítja azt, ami nem a személyes rossz ízlése szerint való. De másik példát is találhatok erre az eljárásra - és alighanem közelebb járok a valósághoz - ha megvonom a kézenfekvő analógiát: ez az eljárás nem más, mint az ötvenes évek reflexe. Kitörölni, meghamisítani, eltaposni.

Maga a "villanella" nicknéven publikáló szerző így vallott erről később: "Kurvára unom, hogy a Csillag Születiket Puzsér Showként kezeli, és nem vagyok hajlandó elemezgetni a szerepléseit, mert nem róla szól ez a szar."

Egyébként kurvára nem érdekelne, hogy a hogyvolt blogon nem írnak a Fehér Puzsérról, ha nem írták volna tele addig és azóta oldalak ezreit mindenféle feleséget kereső Benkő Dánielekről, Éden Hotelekről meg VV Stricikről és Kurvákról. Szeretném azt írni ide, hogy bár én a saját habitusomat követve inkább vitatkoznék egy jelenségről vagy kritizálnám azt, de tulajdonképpen elfogadom, hogy vannak olyan kényes ízlésű szuperértelmiségiek, akiknek nem megy a publikálás, ha Nietzsche és Schopenhauer nevét nem említhetik meg bekezdésenként legalább egyszer.

Varga Attila és bűnbandája azonban Győzike ürülékével mosdik, Hajdú turháját eszi desszert gyanánt, miközben Fekete Pákó slágereit dúdolja. Ezek az írástudó segédmunkások szilánkjaira törték a kultúra és a bulvár közt egykor húzódó falat, olyan mélyre züllesztették a kulturális újságírás és a kritika fogalmait, ahol az még sohasem volt. És kivel van a legfőbb bajuk? A Puzsérral.

Vagy az fáj ezeknek, hogy a munkájukat végzem, vagy az, hogy megdugtam valamelyikük nőjét. Nem tudom.Puzsér Róbert

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
nem az elmozdítással van a baj... hanem inkább a feltételezhető indokok miatt... azért valljuk be ez nem túl elegáns lépés... bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma amúgy...csebi
Az origo vagy az index hetente közöl le olyan kormányzatól szóló kritikus cikket, amivel párhuzamosan egy esetleges vezetőeltávolításba teliszájjal bele lehet(ne) magyarázni, hogy az valójában az adott cikkre adott reakció.

több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Megnéztem kíváncsiságból, se az origo se az index nem tartott fontosnak egy sort se közölni a Trianoni gyalázat évfordulójáról. A Tienanmen-térről írnak, hát még ha holokauszt évforduló lenne, és ők Magyarország, hiteles, mértéktartó internetes médiumai. Rohadt mocskos patkányok, ami ezeknek keresztbe tesz annak csak örülni tudok, legyen az bármilyen jogos vagy jogtalan indok miatt.Dub
Erre volt energia, gyalázat.
 index.hu/kulfold/2014/06/04/betiltanak_a_romanok_nagy-magyarorszagot/JayB
helyette ezen a napon ünnepeljük az Összetartozás napját. Kemény.gamerkr
Én egész nap ezt dúdolom:


több mint 9 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 248 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Megnéztem kíváncsiságból, se az origo se az index nem tartott fontosnak egy sort se közölni a Trianoni gyalázat évfordulójáról. A Tienanmen-térről írnak, hát még ha holokauszt évforduló lenne, és ők Magyarország, hiteles, mértéktartó internetes médiumai. Rohadt mocskos patkányok, ami ezeknek keresztbe tesz annak csak örülni tudok, legyen az bármilyen jogos vagy jogtalan indok miatt.Dub
Erre volt energia, gyalázat.
 index.hu/kulfold/2014/06/04/betiltanak_a_romanok_nagy-magyarorszagot/JayB
helyette ezen a napon ünnepeljük az Összetartozás napját. Kemény.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
nem az elmozdítással van a baj... hanem inkább a feltételezhető indokok miatt... azért valljuk be ez nem túl elegáns lépés... bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma amúgy...csebi
Egy feltételezhető és egyben valódi indok van csak:
Így döntött a tulajdonos a saját profitja érdekében.
És szerinted, mi más szempontot kéne figyelembe vennie egy kapitalista, profitorientált cégvezetésnek?
Valamint azt hajlamosak elfelejteni, hogy nem kirúgás történt (ami ugye egyébként teljesen jogszerű lett volna a törvényes keretek közt), hanem közös megegyezés. Végkielégítéssel, stb.

több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Megnéztem kíváncsiságból, se az origo se az index nem tartott fontosnak egy sort se közölni a Trianoni gyalázat évfordulójáról. A Tienanmen-térről írnak, hát még ha holokauszt évforduló lenne, és ők Magyarország, hiteles, mértéktartó internetes médiumai. Rohadt mocskos patkányok, ami ezeknek keresztbe tesz annak csak örülni tudok, legyen az bármilyen jogos vagy jogtalan indok miatt.Dub
Erre volt energia, gyalázat.
 index.hu/kulfold/2014/06/04/betiltanak_a_romanok_nagy-magyarorszagot/
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
nem az elmozdítással van a baj... hanem inkább a feltételezhető indokok miatt... azért valljuk be ez nem túl elegáns lépés... bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma amúgy...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Megnéztem kíváncsiságból, se az origo se az index nem tartott fontosnak egy sort se közölni a Trianoni gyalázat évfordulójáról. A Tienanmen-térről írnak, hát még ha holokauszt évforduló lenne, és ők Magyarország, hiteles, mértéktartó internetes médiumai. Rohadt mocskos patkányok, ami ezeknek keresztbe tesz annak csak örülni tudok, legyen az bármilyen jogos vagy jogtalan indok miatt.
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 259 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
wow, Magyarországról is szó volt a legutóbbi HBO-s Last week tonight with John Oliver műsorban...



videót sajnos nem találtam, de az EP választások és a szélsőjobb pártok megerősödése volt a téma
érdemes megnézni a résztbaggio
Én is kerestem már hétfő óta, de pont ez a rész nem került fel az adásból a youtubera. Tényleg megéri leszedni a részt, igaz velünk kb 1 percet fogalakozott benne.
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
IGAZSÁGOT MAGYARORSZÁGNAK !!!
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
XD
 irodalmirohamosztagos.hu/post/87498738109/zeroz3ro-en-vagyok-vasember
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
"Lószart mama!"
Ami itt van, az inkább feudalizmus, de annak is rossz...Lecsó
Ott csak tized vót meg kilenced, csak az áfa simán veri kenterbe, szabaccság, hát az köllött, na.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
"Lószart mama!"
Ami itt van, az inkább feudalizmus, de annak is rossz...
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Egyszerűen döbbenetes, hogy 2014-ben, 24 évvel a rendszerváltás után, még mindig nem értik meg sokan, hogy mit jelent valójában a kapitalizmus. Például ezt.Sobri Jóska
Vicces, hogy pont te véded ezt a szitut a kapitalizmust hangoztatva mikor neked kellene a legjobban tudnod, hogy ami itt van az egyre kevésbé az.Lecsó
Pedig ami itt van az a vadkapitalizmus állatorvosi lova.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
a "szabad sajtó" ideájának megvédése, pedig nem szabad, sosevótaz............sutianap
De, szabad. Csak nem attól, hogy nincs tulajdonos, hanem attól, hogy azt ír amit akar.
A tulajdonos!
Nem pedig az alkalmazottak.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Egyszerűen döbbenetes, hogy 2014-ben, 24 évvel a rendszerváltás után, még mindig nem értik meg sokan, hogy mit jelent valójában a kapitalizmus. Például ezt.Sobri Jóska
Vicces, hogy pont te véded ezt a szitut a kapitalizmust hangoztatva mikor neked kellene a legjobban tudnod, hogy ami itt van az egyre kevésbé az.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
a "szabad sajtó" ideájának megvédése, pedig nem szabad, sosevótaz............


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
"Az Origo szerkesztősége nem ért egyet Sáling Gergő főszerkesztő leváltásával, mivel a szerkesztőség életét, a lap irányvonalát befolyásoló döntésnél, illetve az új főszerkesztő kiválasztásánál a szerkesztőség véleményét nem vették figyelembe. A jelenlegi helyzetben az Origo szerkesztősége nem látja biztosítottnak, hogy az eddigi munkáját továbbra is folytassa."

A Népszava egyébként úgy tudja, hogy aki az Origo stábjából délután részt vesz a kirúgott főszerkesztő, Sáling Gergő melletti szimpátiatüntetésen, annak másnap már be se kell mennie dolgozni. A lap információi szerint ez a ”jótanács” hangzott el szóban a szerkesztőségben.hír24
Azért durva lenne, ha egy vezető menesztését (bár itt közös megegyezés van) a tulajdonosnak meg kellene indokolnia az alkalmazottainak, vagy figyelembe kéne venniük az alkalmazottak véleményét.
Egyszerűen döbbenetes, hogy 2014-ben, 24 évvel a rendszerváltás után, még mindig nem értik meg sokan, hogy mit jelent valójában a kapitalizmus. Például ezt.
Ismerve a mai magyar média belső viszonyait leginkább nevetséges és a naivitás netovábbja, ha egy újságíró azt hiszi, hogy ő mondja meg a tulajdonosnak, hogy miképp cselekedjen.
Ha pedig kilépnek, 2 hét alatt feláll egy olyan csapat, akik megbecsülik azt a pénzt, amit keresni fognak.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
1.
Sáling Gergő, az Origo.hu főszerkesztője közös megegyezéssel távozik a médiavállalattól, origo
Ha valaki tudja, akkor ők azok, hogy mi történt valójában.


2.
A tulajdonos arra hivatkozik, átszervezi tartalomirányítási szervezetét, hogy alkalmazkodjon a változó médiafogyasztási szokásokhoz.hír24
Persze lehet minden mögé politikát vízionálni, de egy tulajdonos ugyan miért ne bonthatna szerződést a saját alkalmazottjával, ha úgy tartja kedve? Ha mindez közös megegyezéssel történik, akkor meg csak az történik, ami a tőkepiacon szokott, a vezetők jönnek-mennek.

Ha valakit ennyire zavar, hogy kapitalizmus van, akkor 4 év múlva a voksát tegye Thürmer Gyula mellé.
És ha elég hülye akarja, hogy ne kapitalizmus legyen, akkor majd nem lesz. De addig el kell fogadni, hogy bizony így mennek a dolgok egy nagy cégnél.

És egyébként: ha egy tulajdonos úgy dönt, hogy az anyagi érdekeit jobban szolgálja, ha egy, a kormányzatnak, üzleti partnereinek, stb. szimpatikusabb, elfogadhatóbb vezetőt alkalmaz szíve joga. Ha így profitábilisabb, akkor ugyan miért ne cselekedne eképp? Eléggé illogikus és piacidegen lenne minden más hozzáállás, nem?

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
A média adó mögött, hogy pontosan mi lehet az jó kérdés, de jó eséllyel valaki nagyon erősnek hiszi magát, és ezért átverte ezt. Hogy ennek a cenzúra lenne az oka, kétlem, ennél sokkal kevésbé szofisztikáltabbak a srácok.Gyurma Pappa
Hát szerintem ide nem kell kormány, hogy a rendszer működjön. Ez ennek a rendszernek a lényege.
A hírtv szolidaritásától egyelőre még nem tudok meghatódni, de ez majd idővel változhat.
Nem kell e mögé többet látni, mint ami. Itt nem csinál senki semmit véletlenül, meg faszméregetésből, meg azért, mert erősnek hiszi magát, mert még félgőzzel megy az úthenger.

A srácok meg sokkal szofisztikáltabbak, mint gondolnánk. Ha egyszer valaki veszi a fáradságot, és leírja ennek az egész rendszernek a fejlődéslélektanát, akkor jól látható lesz, hogy hogyan épülnek egymásra ezek a kis adhocnak tűnő dolgok. Nem tagadom, van benne néha spontaneitás, de a gerince nagyon is kitalált, és előre felépített.