NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mi minősül magyar viszonylatban középosztálynak?Gogo
Aki havi 47et keres az középosztálybeli hisz abóbl simán megél mindenki.Toca
Euróban?
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 197 — Vikings fan
Mi minősül magyar viszonylatban középosztálynak?Gogo
Aki havi 47et keres az középosztálybeli hisz abóbl simán megél mindenki.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Lassan az aki tud még hol lakni, és mellette nem döglik éhen...
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Mi minősül magyar viszonylatban középosztálynak?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ja. Ezzel csak az a baj, hogy emlékeztet valamire. Egy bizonyos "átkos" egypártrendszerre... Akkor volt ilyen paranoiás ellenség keresés. Akkor is mindent az átkozott kapitalistákra, meg a szabotőr belső ellenségekre fogtak. Akkor is voltak keményen mantrázó pártkatonák, ma is vannak. Akkor se tetszett, és most se... Mert beledöglünk. Ebbe is.apeszos
Ami számomra kérdés, hogy hogy lehet, hogy még mindíg vannak, viszonylag sokan akik hisznek ennek az örültnek, köztük sok értelmes vagy legalábbis annak tűnő ember is.zinedine5
"Retteg a szegénytől a gazdag
s a gazdagtól fél a szegény.
Fortélyos félelem igazgat
minket s nem csalóka remény." (J.A.: Hazám)

Talán soha nem volt aktuálisabb.Dzsokijuing
Divide et impera....
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
"Vagyis hiába hirdeti meg a középosztály megerősítésének programját a magyar miniszterelnök, ha arra sem megfelelő terve, sem pénze, sem végrehajtási képessége nincsen. Ugyanúgy lefelé tartunk a lejtőn, mint korábban, csak most közben rázzuk az öklünket is."

Ez mennyire király megfogalmazása a helyzetnek... 😊somoskovig
Ja. Ezzel csak az a baj, hogy emlékeztet valamire. Egy bizonyos "átkos" egypártrendszerre... Akkor volt ilyen paranoiás ellenség keresés. Akkor is mindent az átkozott kapitalistákra, meg a szabotőr belső ellenségekre fogtak. Akkor is voltak keményen mantrázó pártkatonák, ma is vannak. Akkor se tetszett, és most se... Mert beledöglünk. Ebbe is.apeszos
Ami számomra kérdés, hogy hogy lehet, hogy még mindíg vannak, viszonylag sokan akik hisznek ennek az örültnek, köztük sok értelmes vagy legalábbis annak tűnő ember is.zinedine5
"Retteg a szegénytől a gazdag
s a gazdagtól fél a szegény.
Fortélyos félelem igazgat
minket s nem csalóka remény." (J.A.: Hazám)

Talán soha nem volt aktuálisabb.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
"Vagyis hiába hirdeti meg a középosztály megerősítésének programját a magyar miniszterelnök, ha arra sem megfelelő terve, sem pénze, sem végrehajtási képessége nincsen. Ugyanúgy lefelé tartunk a lejtőn, mint korábban, csak most közben rázzuk az öklünket is."

Ez mennyire király megfogalmazása a helyzetnek... 😊somoskovig
Ja. Ezzel csak az a baj, hogy emlékeztet valamire. Egy bizonyos "átkos" egypártrendszerre... Akkor volt ilyen paranoiás ellenség keresés. Akkor is mindent az átkozott kapitalistákra, meg a szabotőr belső ellenségekre fogtak. Akkor is voltak keményen mantrázó pártkatonák, ma is vannak. Akkor se tetszett, és most se... Mert beledöglünk. Ebbe is.apeszos
Ami számomra kérdés, hogy hogy lehet, hogy még mindíg vannak, viszonylag sokan akik hisznek ennek az örültnek, köztük sok értelmes vagy legalábbis annak tűnő ember is.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Vagyis hiába hirdeti meg a középosztály megerősítésének programját a magyar miniszterelnök, ha arra sem megfelelő terve, sem pénze, sem végrehajtási képessége nincsen. Ugyanúgy lefelé tartunk a lejtőn, mint korábban, csak most közben rázzuk az öklünket is."

Ez mennyire király megfogalmazása a helyzetnek... 😊somoskovig
Ja. Ezzel csak az a baj, hogy emlékeztet valamire. Egy bizonyos "átkos" egypártrendszerre... Akkor volt ilyen paranoiás ellenség keresés. Akkor is mindent az átkozott kapitalistákra, meg a szabotőr belső ellenségekre fogtak. Akkor is voltak keményen mantrázó pártkatonák, ma is vannak. Akkor se tetszett, és most se... Mert beledöglünk. Ebbe is.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
"Vagyis hiába hirdeti meg a középosztály megerősítésének programját a magyar miniszterelnök, ha arra sem megfelelő terve, sem pénze, sem végrehajtási képessége nincsen. Ugyanúgy lefelé tartunk a lejtőn, mint korábban, csak most közben rázzuk az öklünket is."

Ez mennyire király megfogalmazása a helyzetnek... 😊

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Még a CNN is benne volt a Nagy Összeesküvésben... Orbánnak WikiLeaks sem kell, magától elmesél mindent, az évértékelőnél már látszott, hogy nagyon belejött ebbe a műfajba.

http://hvg.hu/itthon/20120209_orban_vitainditoDzsokijuing
Úristen, ez beteg...JC6
Egy komoly verseny van kialakulóban. Orbán vagy Gy.Ferenc a fogyatékosabb?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Még a CNN is benne volt a Nagy Összeesküvésben... Orbánnak WikiLeaks sem kell, magától elmesél mindent, az évértékelőnél már látszott, hogy nagyon belejött ebbe a műfajba.

http://hvg.hu/itthon/20120209_orban_vitainditoDzsokijuing
nem rossz, Castronak és Chaveznek vannak ilyen jó történetei.
M1 indíthatna valami jó sorozatot a 24-t koppintva, amint Lakatos Tóni megmenti Vikit évadról évadra.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Még a CNN is benne volt a Nagy Összeesküvésben... Orbánnak WikiLeaks sem kell, magától elmesél mindent, az évértékelőnél már látszott, hogy nagyon belejött ebbe a műfajba.

http://hvg.hu/itthon/20120209_orban_vitainditoDzsokijuing
.......választók még nem látják, miként fog működni az új rendszer, sőt még a Fidesz is csak tanulja. De - így Orbán, miközben újfent utalt a rohamtempó szükségességére - 2013-14-re az új szisztéma fel fog állni, a kormány pedig be tudja bizonyítani, hogy jól tudja működtetni.
Remélem ezzel nem azt akarta mondani, hogy nem tudják mit csinálnak. Hogy ahogy esik úgy puffan. A középréteg is egyre vékonyodik....
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Még a CNN is benne volt a Nagy Összeesküvésben... Orbánnak WikiLeaks sem kell, magától elmesél mindent, az évértékelőnél már látszott, hogy nagyon belejött ebbe a műfajba.

http://hvg.hu/itthon/20120209_orban_vitainditoDzsokijuing
Úristen, ez beteg...
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Még a CNN is benne volt a Nagy Összeesküvésben... Orbánnak WikiLeaks sem kell, magától elmesél mindent, az évértékelőnél már látszott, hogy nagyon belejött ebbe a műfajba.

http://hvg.hu/itthon/20120209_orban_vitaindito

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Örülök neki, hogy a feleségednek jól ment mindent. Sajnos az én tapasztalataim azok, hogy igazából csak információszerzésre jók, de a gyakorlatban szinte lehetetlen bármit is elrendezni.Szokol
Ez részben jelzi azt is, hogy a magyar középszintű közigazgatást a szakzsargon miért hívja nagyon régóta "lebegő megyéknek", funkciótlanok voltak. A Fidesz szerelmes a megyébe, valamiféle küldetéstudatot éreznek a megmentésükért, a megyei kormányhivatalok létrehozása és a kormányablakok feladatainak folyamatos bővítése is ebbe az irányba mutat.

több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ezt http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?pid=475077#p475077 lehet, hogy ide kellett volna tenni.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
A megyei kormányhivatalokba történt összevonással létrejött kormányablakokban egy csomó ügyet tud egy személy egy helyen elintézni, pedig elvileg több szervvel áll éppen akkor kapcsolatban.
atapapa
Kötekedés nélkül, de próbáltál te már ebben a kormányablakban bármit is elintézni?Szokol
Személyes tapasztalatom nincs. Egy munkatársam tavaly az elsők között próbált ügyet intézni azon keresztül, voltak fennakadások. Amikor a feleségemnek volt dolga velük később, akkor ijesztgettem is ezzel a történettel előtte, de nála már gördülékenyen mentek a dolgok.atapapa
Örülök neki, hogy a feleségednek jól ment mindent. Sajnos az én tapasztalataim azok, hogy igazából csak információszerzésre jók, de a gyakorlatban szinte lehetetlen bármit is elrendezni.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
A megyei kormányhivatalokba történt összevonással létrejött kormányablakokban egy csomó ügyet tud egy személy egy helyen elintézni, pedig elvileg több szervvel áll éppen akkor kapcsolatban.
atapapa
Kötekedés nélkül, de próbáltál te már ebben a kormányablakban bármit is elintézni?Szokol
Személyes tapasztalatom nincs. Egy munkatársam tavaly az elsők között próbált ügyet intézni azon keresztül, voltak fennakadások. Amikor a feleségemnek volt dolga velük később, akkor ijesztgettem is ezzel a történettel előtte, de nála már gördülékenyen mentek a dolgok.

több mint 12 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
A megyei kormányhivatalokba történt összevonással létrejött kormányablakokban egy csomó ügyet tud egy személy egy helyen elintézni, pedig elvileg több szervvel áll éppen akkor kapcsolatban.
atapapa
Kötekedés nélkül, de próbáltál te már ebben a kormányablakban bármit is elintézni?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Talán, ahogy te is leírtad. Hiszem, ha látom. Mert a Széll Kálmán terv is jól nézett ki, aztán mi is lett vele?
A közszféra megynírbálásánal meg, csak arra reflektáltam, hogy érdekes, hogy itt csak a pénz számít, meg, hogy legyen olcsóbb (ami megjegyzem természetesen érthető, nem is ezzel vitatkoznék), az egyáltalán nem számít, hogy ennek mik a társadalmi következményei, míg mondjuk egy Molnál a pénz csak sokadlsagos szempont volt.
A következetesség gyakorlatilag egy nem létező fogalom. Szerintem már azt sem tudják kinek mit és mikor hazudtak éppen.zinedine5
Fura egy párhuzam, a Széll Kálmán tervet nem (minden elemében) hajtották végre, itt meg már meghozott lépésekről beszélünk, pl. a főváros üzemeltetése alatt lévő középiskolák már közös gazdálkodás mentén mozognak, pont a pénzhiányra hivatkozva hozták meg ezt a döntést.
Ugyanez elmondható a második bekezdésedről
A centralizációnál nem csak a pénz számít, hanem a hatékonyság is. A járásba telepített ügyintézés magasabb színvonalú és egységesebb tud lenni, mintha azt minden településen külön-külön próbálják meg az önkormányzatok megoldani. A megyei kormányhivatalokba történt összevonással létrejött kormányablakokban egy csomó ügyet tud egy személy egy helyen elintézni, pedig elvileg több szervvel áll éppen akkor kapcsolatban.
A MOL teljesen más tészta, a stratégiai célokon túl az egy befektetés is, nem az árfolyamra gondolok, hanem az osztalékra. De kétségtelen, találni sok olyan csatornát még, ahol folyik el a pénz.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Ki lehet rugdosni a közszolgákat, de eltekintve attól, hogy a bérköltségüknek max a 35-40 % spórolja meg a költségvetés, hol a faszban fognak dolgozni? És hogy kicsit demagóg legyek, miből fogják fizteni a 240 Ft-os svájci frank hitelüket, vagy a 11 %-os Ft hitel kamatait. Életpálya a közszférában, aha.
zinedine5
Ezen az alapon az államnak mindenikek munkát kéne adnia, és akkor mindenki tudná fizetni a hitelét. Miközben minden közszférán kívüli ember arról beszél, hogy az állam rúgja ki a sok "ingyenélőt", és akkor milyen jó lesz.
Szerintem az állam legyen olyan hatékony, amennyire csak tud és így olcsóbban működve kevesebb pénzt kell elvonnia a versenyszférától, amely így több embert tud foglalkoztatni. Ahogy a választások környékén a gazdasági elemzők is arról beszéltek, hogy egy ilyen átrendeződéssel ez a két szám nagyjából kiegyenlíti egymást.
Ebben az országban az esetek többségében a közbeszerzések mindíg drágábbra jönnek ki, mintha egyedül vennék valamit a boltban, mitől müködne gyakorlatban jobban ez mint kicsiben? zinedine5
Talán attól, hogy a szétaprózott beszerzésekkel több embert kell megkenni, míg a központosítottnál elég néhányat (persze őket nagyon). Meg egy centralizált beszerzés a nagyobb tételek miatt jobban szem előtt van, szigorúbb jogszabályok is vonatkoznak rájuk, mint ha minden faluban elköltenek egyenként párszázezret.atapapa
Talán, ahogy te is leírtad. Hiszem, ha látom. Mert a Széll Kálmán terv is jól nézett ki, aztán mi is lett vele?
A közszféra megynírbálásánal meg, csak arra reflektáltam, hogy érdekes, hogy itt csak a pénz számít, meg, hogy legyen olcsóbb (ami megjegyzem természetesen érthető, nem is ezzel vitatkoznék), az egyáltalán nem számít, hogy ennek mik a társadalmi következményei, míg mondjuk egy Molnál a pénz csak sokadlsagos szempont volt.
A következetesség gyakorlatilag egy nem létező fogalom. Szerintem már azt sem tudják kinek mit és mikor hazudtak éppen.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Ki lehet rugdosni a közszolgákat, de eltekintve attól, hogy a bérköltségüknek max a 35-40 % spórolja meg a költségvetés, hol a faszban fognak dolgozni? És hogy kicsit demagóg legyek, miből fogják fizteni a 240 Ft-os svájci frank hitelüket, vagy a 11 %-os Ft hitel kamatait. Életpálya a közszférában, aha.
zinedine5
Ezen az alapon az államnak mindenikek munkát kéne adnia, és akkor mindenki tudná fizetni a hitelét. Miközben minden közszférán kívüli ember arról beszél, hogy az állam rúgja ki a sok "ingyenélőt", és akkor milyen jó lesz.
Szerintem az állam legyen olyan hatékony, amennyire csak tud és így olcsóbban működve kevesebb pénzt kell elvonnia a versenyszférától, amely így több embert tud foglalkoztatni. Ahogy a választások környékén a gazdasági elemzők is arról beszéltek, hogy egy ilyen átrendeződéssel ez a két szám nagyjából kiegyenlíti egymást.
Ebben az országban az esetek többségében a közbeszerzések mindíg drágábbra jönnek ki, mintha egyedül vennék valamit a boltban, mitől müködne gyakorlatban jobban ez mint kicsiben? zinedine5
Talán attól, hogy a szétaprózott beszerzésekkel több embert kell megkenni, míg a központosítottnál elég néhányat (persze őket nagyon). Meg egy centralizált beszerzés a nagyobb tételek miatt jobban szem előtt van, szigorúbb jogszabályok is vonatkoznak rájuk, mint ha minden faluban elköltenek egyenként párszázezret.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ez nem csak a magyar politikában van így, ez általános jelenség a képviseleti demokráciákban, ne lepődjünk már meg azon, hogy a képviselők opportunisták.

Az viszont nem igaz, hogy ettől még nem tehetnek valamit az emberekért. Talán nem annyit, mint egy nem létező ideáltipikus rendszerben, de miközben zsebre raknak valamennyit, lehet ám jót is tenni. Meg ugye ha nagyobb a torta, nagyobb az elcsórt szelet is, és egyéb közheleyek. De ez megint tiszta elmélet.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Erre csak a Republicot tudom idézni amellett, hogy értem a dolgot: "....lehetne szebb lehetne jobb, de álmodni csak itt tudok."dande
Hm, ez tényleg igaz. Csak ugye a rezsimet nem lehet kfizetni az álmaimmal, meg ugye az álmokat sóval-paprikával kicsit sovány vacsorának tartom. Szóval inkább távoznék, ha egy mód van rá. Álmodtam én eleget arról, hogy 2004-ben euróval fogunk fizetni, hogy nem százhuszat keresek 2012-ben, ami úgy egy dolog. Álmodtam arról, hogy ez a korrput, inkompetens generáció majd kipusztul, és átveszi a helyét egy képzetteb, nyitottab, gerincesebb, de sajna kinevelték az utódaikat. Asszed jobb lesz? Álmodj. Akkor voltunk a legközelebb a Nyugathoz, amikor százötven évvel ezelőtt sikerült gyarmatosítani Ausztriát. És most még tudnék erre az álmodós marhaságra nagyon sok mindent írni, de kezdem behergelni magam, ami rosszat tesz a szívemnek, és lehet a munkahelyem megint "elfelejtette" utánam fizetni a jáulékokat. Persze ha én is másfél milliót kapnék egy élő koncertért, pedig nem volt normális lemezem tíz éve, én se álmodnék máshol, csakis kishazánkban 😛füligjimmy
Nem erre a fajta álomra álmodozásra gondoltam, bár a szerzők lehet és nyilván így te is 😊 . Én nem voltam sokat külföldön nem is beszélek idegen nyelveket (nem elvből, hanem pancserségből meg ehhez való tehetségtelenségből) de egy idő után frusztrált, hogy sehol egy magyar felirat sehol egy magyar szó. S jó érzés volt, hogy átlépve a határt megváltozik az érzés és itthon vagyok. Persze nyilván ezt is meg lehet szokni mint sok mindent és nyilván a megélhetés az élhető élet sokat számít de nehezen menne máshol.
S igazából az a dühítő, hogy nem kéne hagyni, hogy így legyen ahogy van. Mert sokan sokszor pontosan tudják mit lehetne kellene tenni s mégsem teszik különösen amikor odakerülnek. Sokat gondolkodtam már ezen, hogy miért nem jelennek meg új fiatal politikusok értelmiségi emberek, akik fórumokon írogatnak okosakat s fellépni neki indulni. Már egy párt neve is eszembe jutott: Összefogás Párt-ja (ezt gyorsan levédetem 😛 ) de lelkipásztor vagyok nem politikus és politikus alkat nekem más módon kell a megoldásokat megtalálnom de örülnék ha lenne mondjuk egy baráti kör aki ennek a gondolatnak a szellemében és tartalmában végre tenné amit kell mondjuk a miniszter szó, szó szerinti értelmében (szolga, szolgáló) és miniszter elnök (szolgálók között az elnök az első) és minden politikusnak max 200 ezer fizetés plusz mondjuk távolabbiaknak bejárási költség oszt slussz. S akkor lenne pénz a tanárokra lenne pénz az egészségügyre stb. Nem nehéz ez csak mindenkinek aki teheti kicsit feladni magából és összefogni. Na bocsánat nem akartam ilyen hosszú lenni, és aki úgy gondolja ez alapján akár el is indulhat felhívás keringőre az ötletgazda szerepét vállalom 😉dande
A politikával az a legnagyobb gond Magyarországon, hogy úgy történik, hogy bekerül alul egy rakás ember, mindenfélék, tenniakarók, karrieristák, jók, rosszak, önzők, önzetlenek, okosak, buták, stb., de ahhoz hogy felül kijöjjön valaki olyan képességekre, tulajdonságokra van szükség, melyek rothadtak, károsak, opportunisták.
Nem az okos vagy a jó, vagy az önzetlen jön ki felül, hanem az, aki tudja, hogy mozogjon felfelé ebbena rendszerben.
Vagy megmondják neki, és ezek szerint tesz, vagy magától rájön, és ezen ismérvek alapján iparkodik.
Ezekből logikusan következik, hogy akik fent valóban tudnának tenni a zemberekért, azok sosem jutnak ebben a korrupt, urambátyám politizálásban fel.
És az is következik, hogy akik feljutnak, azok sosem azon fognak ügyködni, hogy a zemberek érdekében tevékenykedjenek, hanem csakis azokéban, akik őket odajuttatták, engedték.
Ez a magyar politika rákfenéje.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Ne sajnáld azt a pár leütést egy magamfajta csórótól. Oszd meg a pozitív tapasztalataidat. Legalább valakinek vannak.füligjimmy
A Kornai által is említett APEH-VPOP összevonással sokkal hatékonyabb lett a két szervezet, az egyesített adatbázisaikkal sokkal eredményesebben tudnak dolgozni, a korábban a két szerv beavatkozását igénylő ügyekben messze összehangoltabban tudnak eljárni.
(Egy rokonom olyan fickó cégénél dolgozott, akinek a nevén a cégeken kívül semmi se volt, barátok, családtagok pedig sokszámjegyű vagyonok felett diszponáltak, a NAV létrejöttét gyásznapként élték meg, rögtön borult a bili, pillanatok alatt jöttek a számlabefagyasztások, eljárások)

Szintén említi Kornai a megyei kormányhivatalokat, amelybe több korábbi helyi szervet csomagoltak, és az egyes helyi szervek mellett fenntartott, a közigszerv működéséhez közvetlenül nem kapcsolódó tevékenységeket (munkaügy, általános jogi osztály, stb.) egy megyei szervbe lehet majd pakolni és nem kell azokat a helyi szerv mellett egyenként fenntartani.

Hasonló elv alapján szaggatnak le feladatokat (és ezzel közpénzek kiadását) a helyi önkormányzatokról és teszik azt a járási hivatalokhoz. Ennek persze meglesz az a hátránya, hogy nem lehet majd mindent helyben elintézni, viszont vélhetően magasabb színvonalú és egyenletesebb minőségű közszolgáltatások lesznek itt, és biztosan olcsóbb lesz a járási hivatalt fenntartani, mint szétaprózni.

A kórházak beszerzéseinek összevonásánál is tudnak spórolni, amikor ezek közösen lépnek fel a közbeszerzésekben nagyobb tételben vásárolva, de ugyanígy centralizálják a középiskolák gazdálkodását is, hasonló eredmények itt is jelentkezhetnek.
Ebben az esetben ellenérv lehet az, hogy a nagy tételben végrehajtott beszerzések miatt nehéz az egyedi igényekhez alkalmazkodni, de talán ez nem lesz akkora gond az azonos profil miatt.atapapa
Az első példán kívűl a többi elméleti. Még te is leírod, hogy vélhetően és én élek a gyanuperrel, hogy -ismerve az ország előzményeit- nem fognak a dolgok feltétlenül a pozítív irányba fordulni.
Pl: Ki lehet rugdosni a közszolgákat, de eltekintve attól, hogy a bérköltségüknek max a 35-40 % spórolja meg a költségvetés, hol a faszban fognak dolgozni? És hogy kicsit demagóg legyek, miből fogják fizteni a 240 Ft-os svájci frank hitelüket, vagy a 11 %-os Ft hitel kamatait. Életpálya a közszférában, aha.

Pl2: Ebben az országban az esetek többségében a közbeszerzések mindíg drágábbra jönnek ki, mintha egyedül vennék valamit a boltban, mitől müködne gyakorlatban jobban ez mint kicsiben? Jobban kéne persze, de eddig sem volt olcsóbb a közbeszerzés. Majd megkapja valamelyik jobbos nagymájer oszt jónapot. Ugyanúgy ahogy abban a gyűlölt nyolc évben volt.

Ugyanaz a játék, csak mások a játékosok.