Soccer

41 feliratkozó

több mint 11 éve
YoungZeeZee 8 461
Sobri ne kötekedj😊
Nem erre értettem, hogy van les nincs les, a veszélyes játékot lefújom-e vagy nem.
Írásaid alapján olyan fickónak tűnsz aki tájékozott a világban szinte mindenről, bár erre van egy mondás, sztem eszedbe jut. Itt a példa az ollózás. A szabálykönyv szerint pl . ki kéne állítani, de pl. hány bírót láttál már aki kiállít egy játékost ollózás miatt?😊 És mivel nem tette meg, mennyi olvastál arról, hogy milyen nagy hibát követett el a bíró, mert nem adott pirosat?!
Mint tudjuk semmi sem fekete vagy fehér. Persze, hogy lefúj egy ember egy nyújtott lábat, egy lökést, egy mezhúzást egy lest. De ha minden egyes olyan dolgot lefújnál, amikor az egyik csak megérinti a másik mezét vagy a vállán kívül a felakarja is hozzáér akkor nem lenne folyamatos a játék.
Illetve a kezezés: Most már hála az istennek letisztultak a dolgok, de még mindig vannak kérdéses szituk.

Meggyőzni ezek után sem foglak tudni, mert "ismerlek" Javasolni tudom, hogy menj le focizni, menj el egy kurzusra vagy csak simán vezess egy meccset a haveroknak szabálykönyvvel a kezedben.

Ha a világ labdajátékait megnézed sehol sem ragaszkodnak 100%-ban a könyvhöz. Kézilabda? Láttad már mit művelnek a beállóssal? Vízilabda? Kosárlabda a palánk alatt? Amerikai foci? Rögbi?


Játékosok és a szabályok?
Pl. néha azt sem tudják mi is a "les helyzet alapjai és mikor kell őket "büntetni".

Előre szólok, hogy ezzel kapcsolatban kifejtettem a meglátásaimat😊
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
A szabályokat nem szabad szó szerint venni.
....
Ami a szabálykönyvben van ha mindent szóról szóra betartana az ember akkor nem lenne játék.
....
Ebben sokszor a játékosok sem partenerek. Ordítanak, hogy kéz, les, ez nem jó az nem jó, még akkor is ha nyilvánvalóan nincs igazuk, sőt még a szabályokkal sincsenek tisztában sokszor..mind1.
ZoliMP
Nem mindegy, hogy tisztában vannak e vele, ha
1, azokat nem szabad szó szerint venni?
2, azokat úgyse tartatod be?
😀

Elrulod, hogy
1, ha nem szó szerint veszed a szabályokat, akkor milyen egzakt módon improvizálsz belőlük, és milyen értelmezéseket társítasz hozzájuk, ha a szó szerinti értelmezés számodra nem követendő?
2, melyik szabályokat tartatod be, melyeket nem, és mi alapján szelektáltál közöttük, és bíráltad felül a Labdarúgás szabályai nevezetű irományt?
Pl. öregfiúk meccsen van nálad les? Junioroknál veszélyes játék? Női meccsen kiállítás?
Köszi.

több mint 11 éve
YoungZeeZee 8 461
Megpróbálok hozzászólni a keddi meccshez. remélem nem késő😀
Bíráskodom igaz nem itthon.
Először is sztem max. sárga volt. Nem szándékosan szállt beleArbeolába. Amit belinkelt Sobri nagyon szép és nagyon jó, de pl. akkor az összes ollózást piros lappal kéne díjazni. Pont hétfőn volt egy ilyen esetem. A srác fejbe rúgta a másikat, majdnem!. Sima szabi kifelé. A szabályokat nem szabad szó szerint venni. Itt ahol én vezetek van egy "indulat szó" , ezt használjak mindenre. örömre, káromkodásra stb.. az sem mindegy, hogy milyen kontextusban tálalják.
Nekem személy szerint picit nehéz is vezetni meccset mivel aktívan játszom is. Ami a szabálykönyvben van ha mindent szóról szóra betartana az ember akkor nem lenne játék. Nagyon nehéz bírónak lenni. Csütörtökön pl. próbáltam egy tét nélküli meccset értsd: barátságos meccsen kicsit könnyebben vezetni, nem nagyon belebonyolódni szir-szar dolgokban. Nehéz meglelni az egyensúlyt. Nehéz, hogy ne Te legyél a főszrereplő.
Ebben sokszor a játékosok sem partenerek. Ordítanak, hogy kéz, les, ez nem jó az nem jó, még akkor is ha nyilvánvalóan nincs igazuk, sőt még a szabályokkal sincsenek tisztában sokszor..mind1. Picit elkalandoztam.
visszatérve
A kiállítás után engem meglepett a MAN utd összeomlása, még ha 10 percig is tartott. Ilyen szintű csapatnak nem szabad így összeesnie még ha a real ellen játszik. Egy real - Zurichen még megértenem. védekeznek, vért izzadnak, vezetnek, kiállítás és utána piff és puff. De ilyen magas szintene engem meglepett.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
nem azt írtátok korábban, hogy a meccs után maga a török is lenyilatkozta, hogy tévedett? 😊jjncaa
gondolom biztos forrásból írta a Blikk/Sun/Marca/Bors kvartett valamelyike
kaszo
Vannak sokkal rosszabb sportoldalak, pl. Neha az NSO is olyan hülyeségeket ír aztán beveszik...
több mint 11 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 168 — Falcons fan
nem azt írtátok korábban, hogy a meccs után maga a török is lenyilatkozta, hogy tévedett? 😊jjncaa
gondolom biztos forrásból írta a Blikk/Sun/Marca/Bors kvartett valamelyike
több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 587 — Invisible man
Hmm. 😊
 www.hatharom.com/2013/03/08/collina-szerint-jogos-volt-nani-kiallitasakrixtofer
ezaz kezdjük el újra 😀

most őszintén Collinától mit vártok a Respect-es meg a Now we see more kampányok után?

és most őszintén a "sporttárs" mire utal az utolsó mondatával? hogy bundázott vagy mi? milyen igazságra fogunk rájönni később?davemayer
Pontosan. Az fog kiderülni melyik török maffiózó akart Real Madrid-Galatasaray döntőt 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Hmm. 😊
 www.hatharom.com/2013/03/08/collina-szerint-jogos-volt-nani-kiallitasakrixtofer
ezaz kezdjük el újra 😀

most őszintén Collinától mit vártok a Respect-es meg a Now we see more kampányok után?

és most őszintén a "sporttárs" mire utal az utolsó mondatával? hogy bundázott vagy mi? milyen igazságra fogunk rájönni később?davemayer

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Hmm. 😊
 www.hatharom.com/2013/03/08/collina-szerint-jogos-volt-nani-kiallitasakrixtofer
ezaz kezdjük el újra 😀

most őszintén Collinától mit vártok a Respect-es meg a Now we see more kampányok után?

és most őszintén a "sporttárs" mire utal az utolsó mondatával? hogy bundázott vagy mi? milyen igazságra fogunk rájönni később?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Mindegy hova néz, ha veszélyezteti a másik játékos testi épségét. Piros lap a mozdulatsor veszélyessége miatt.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
Hmm. 😊
 www.hatharom.com/2013/03/08/collina-szerint-jogos-volt-nani-kiallitasakrixtofer
Fifa/UEFA-ban akkor sem fogják mondjuk beismerni ha esetleg nem így gondolják.
De Cakir tényleg azt mondja igaza volt hát akkor egy részben ferdítettünk úgy tűnik
Mindegy én tartom magam ahhoz hogy utólag 400 kameranézetből elemezve nem piros szerintem, ott a pályán annyit láttva hogy Nani mint egy ninja száll bele a védőjébe, szerintem nem tudta azt figyelni hogy labdát nézte-e mit csinált, annyit látott lerúgta piros. Bírók 90% szerintem így tett volna. De attól még tartom hogy nem ért csak sárgát 😊
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Hmm. 😊
 www.hatharom.com/2013/03/08/collina-szerint-jogos-volt-nani-kiallitasa
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
nem azt írtátok korábban, hogy a meccs után maga a török is lenyilatkozta, hogy tévedett? 😊

„Jól vagyok, és nincs kétségem a döntésemet illetően. Naninak jogosan mutattam fel a piros lapot. A világ idővel rájön majd az igazságra”jjncaa
Csak Sobriztunk egyet 😀
Amúgy én valahol olvastam mindjárt utána nézek.
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 926 — no es importante
nem azt írtátok korábban, hogy a meccs után maga a török is lenyilatkozta, hogy tévedett? 😊

„Jól vagyok, és nincs kétségem a döntésemet illetően. Naninak jogosan mutattam fel a piros lapot. A világ idővel rájön majd az igazságra”


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 078 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez csoda volt fiúk, ha Defoe nem olyan töketlen ma, még négy is lehetett volna 😀 Hasonló kéne a Barcától jövő héten és akkor igazán tökéletes lenne számomra ami a nemzetközi kupákat illeti. De ha az nem jön össze, még mindig lesz Juve és Spurs valamelyiknek talán sikerül a végén is győznie.

Itthon meg persze hajrá Fradi akik kint lesznek a meccsen tessék ám rendesen viselkedni 😉 😛
több mint 11 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 168 — Falcons fan


| amikor bedobja | 😀 😀 😀
több mint 11 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 921 — Packers Suicide Squad
Ez gyönyörű:
"Közeleg a Fradi–Újpest rangadó, és a vendégcsapatnál tapasztalható hatalmas problémákat kihasználva a hazai csapat akár nagy különbségű győzelmet arathat a hétvégén. Mint megírtuk, a Paks elleni 6-0-s kiütés után a lila-fehérek menesztették Jos Daerden vezetőedzőt, és helyére eddigi segítőjét, Marc Lelievre-et nevezték ki. Utóbbi már másodszor játssza el a beugró szerepét, hiszen korábban Zoran Szpisljak elküldésekor is tüzet oltott. Nos, Lelievre-ről, Roderick Duchatelet tulajdonos bizalmasáról régóta járja a hír, hogy „fúróval” jár munkába. Több, korábban az első csapattal készülő futballista is neki „köszönhette”, hogy váratlanul a tarcsiban találta magát, vagy távoznia kellett a klubtól. Szintén kiderült, hogy Szpisljak és Daerden esetében is aknamunkát végzett. Sőt, a Bors informátora megerősítette, a mindenbe beleszóló Lelievre és Daerden között olyannyira megromlott a viszony, hogy a csapat törökországi edzőtáborában össze is verekedtek. Szemtanúk elmondása szerint a megbízott vezetőedző a paksi zakó után rögtön ment panaszkodni Duchatelet-nek. Jól jelzi a belga tulaj tanácstalanságát, hogy mielőtt kirúgta Daerdent, négy focistája véleményét is kikérte. Persze vitathatatlan a menesztett edző felelőssége is, mert lagymatag edzéseket tartott, és túl sokat megengedett a futballistáinak. Vissza is éltek a jóindulatával, az egyik külföldi játékos például a 0-6 másnapján részegen jelentkezett edzésre. Mindez jól jelzi, pillanatnyilag a káosz az úr Újpesten. Az FTC pedig már feni a kését a sebzett vadra."

EBazzani
Amennyire nekünk áll a zászló, még a végén meglepnek bennünket a lilákok. Nem kéne!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ez gyönyörű:
"Közeleg a Fradi–Újpest rangadó, és a vendégcsapatnál tapasztalható hatalmas problémákat kihasználva a hazai csapat akár nagy különbségű győzelmet arathat a hétvégén. Mint megírtuk, a Paks elleni 6-0-s kiütés után a lila-fehérek menesztették Jos Daerden vezetőedzőt, és helyére eddigi segítőjét, Marc Lelievre-et nevezték ki. Utóbbi már másodszor játssza el a beugró szerepét, hiszen korábban Zoran Szpisljak elküldésekor is tüzet oltott. Nos, Lelievre-ről, Roderick Duchatelet tulajdonos bizalmasáról régóta járja a hír, hogy „fúróval” jár munkába. Több, korábban az első csapattal készülő futballista is neki „köszönhette”, hogy váratlanul a tarcsiban találta magát, vagy távoznia kellett a klubtól. Szintén kiderült, hogy Szpisljak és Daerden esetében is aknamunkát végzett. Sőt, a Bors informátora megerősítette, a mindenbe beleszóló Lelievre és Daerden között olyannyira megromlott a viszony, hogy a csapat törökországi edzőtáborában össze is verekedtek. Szemtanúk elmondása szerint a megbízott vezetőedző a paksi zakó után rögtön ment panaszkodni Duchatelet-nek. Jól jelzi a belga tulaj tanácstalanságát, hogy mielőtt kirúgta Daerdent, négy focistája véleményét is kikérte. Persze vitathatatlan a menesztett edző felelőssége is, mert lagymatag edzéseket tartott, és túl sokat megengedett a futballistáinak. Vissza is éltek a jóindulatával, az egyik külföldi játékos például a 0-6 másnapján részegen jelentkezett edzésre. Mindez jól jelzi, pillanatnyilag a káosz az úr Újpesten. Az FTC pedig már feni a kését a sebzett vadra."

E

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
nálam a téma lezárva, Sobrival utoljára próbáltam meg kommunikálni úgy érzem, ennek így semmi értelme (bár ezt már korábban láttam én idióta tettem egy próbát). Mindenkitől elnézést aki már unta ezt az egészet.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.davemayer
Szó sincs mérlegelési lehetőségről.
"Úgy láttáról" van szó. (igaz dave...)
Elmondom, hogy mi késztette arra, hogy ilyen drasztikus döntést hozzon: erre kötelezte a szabálykönyv.
Ki is emeltem az eredeti hsz.-ben, hogy miért.

Egy kis kárpótlás azoknak akik szerint csúnya dolog betartatni a szabályokat, és ezért frusztráltak:

 sportgeza.hu/futball/2013/03/07/kiallitas_miatt_elkergettek_a_birot/

(nem török, hanem libanoni, dehát muszlim, muszlim, egykutya)Sobri Jóska
De amit kiemeltel az faszsag. Mert a dontest nem ez alapjan hozta hanem az alapjan amit nem emeltel ki. Mert a lenyeg ő onna sokkal durvabbnak latta.
De tudjuk hogy szeretsz dolgokat a kontextusabol kiemelni csak ezen mar mindenki tullep mert baromsag.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.davemayer
Szó sincs mérlegelési lehetőségről.
"Úgy láttáról" van szó. (igaz dave...)
Elmondom, hogy mi késztette arra, hogy ilyen drasztikus döntést hozzon: erre kötelezte a szabálykönyv.
Ki is emeltem az eredeti hsz.-ben, hogy miért.

Egy kis kárpótlás azoknak akik szerint csúnya dolog betartatni a szabályokat, és ezért frusztráltak:

 sportgeza.hu/futball/2013/03/07/kiallitas_miatt_elkergettek_a_birot/

(nem török, hanem libanoni, dehát muszlim, muszlim, egykutya)

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
Nem kell elnézést kérni 😀 azért van a fórum hogy vitázzunk. Értelmesebb vitákban mindig benne vagyok 😀
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 886
Ezen mondjuk jót röhögtem, még ha büntit is ért Rionak 😀
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
az igaz, hogy számomra sem egy szimpatikus alak az öreg Sanyi. sőt engem kifejezetten irritál, nagyképűnek tűnik. de most igaza van.
az is alátámasztja ezt, hogy az megfigyelhető, hogy nem az a helyzet, hogy a két helyzetfoglalást a két szurkolótáborra lehet osztani, hanem United, semleges szurkolók>real szurkolók. a semleges szurkolók 90%a jogtalannak mondja a pirosat, ami nem mellesleg teljesen eldöntötte a meccset, mert az több mint valószínű, hogy a real nem nyert volna. max X-re hozta volna a meccset, de már az is meglepő lett volna.

sokkal könnyebb lenne ezt a dolgot elfogadni, ha a real 0-2re vezetett volna a kiállításkor és lefocizta volna a Unitedetdugo1993
Na ne általánosítsunk kérem. Real szurkolóként vagyok a max sárgát ért tábor egyik szószólója 4 oldala aztán itt leááltalánosítasz 😀
Azért mondjuk a nagy Real/spanyol szurkoló bíró nem adta meg a szerintem tökszabályos gólunkat. Nem fújt tizit a kezezésnél, rendszeresen hibázott ellenünk is. Megértem hogy mérgesek a szurkolók de ez itt közel sem spanyoloknak fújt a bíró volt. Konszisztensen tévedett összevissza és elbaszta a meccset a ti ellenetek hozott döntése volt a döntő ennyi.