USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 416 — The Mathematician


hozzátartozik:
According to the county clerk(per the judge), the voting rules are different on Election Day & require voting in a building, not a tent. Only the Toyota Center meets the rules, so location has been consolidated. The 127k early votes are valid - no disenfranchisement!


amit én nem értek, hogy "előszavazáshoz" ezek jók, de adott napon már nem?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mikortól várhatók részeredmények?
warr_b
éjféltől lehet komolyan értékelhető eredményeket olvasni
Gyurma Pappa
 www.270towin.com/poll-closing-times

6 pm / Éjfélkor még semmi izgalmas - egyedül talán Indiana állam bizonyos körzetei lehetnek érdekesek (Indianapolis suburb), hogy valóban jól áll-e Biden.
7 pm / éjjel - Florida / Georgia érdekes - ha ezek közül valamelyik Bidennek áll (de valószínűleg túl szoros lesz), akkor kb vége a dalnak + a szenátusi versenyek is izgalmasak
7:30 pm / éjjel 1:30 - North Carolina / Ohio számait érdemes figyelni (hasonló a helyzet itt is)
8 pm / éjjel 2 - itt beindulnak a dolgok
9 pm / éjjel 3 - MIN/MICH/WIS

+melyik államot érdemes nézni
 projects.fivethirtyeight.com/election-results-timing/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Mikortól várhatók részeredmények?
warr_b
éjféltől lehet komolyan értékelhető eredményeket olvasni

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
2016-ban 10-20% korul adtak Trump gyozelmet, megis eleg konnyeden behuzta. Nekem pl az a velemenyem, hogy legalabb 2 allammal nyer Trump. Ha nem jon be, bumm, ez van. Vagy szerinted itt valami politikacsinalo erot idezunk eppen es kettetorik a varazspalcank, ha nem az altalunk vart kimenet valosul meg?
undisputedly
(De a "könnyedén" eléggé erős azért. )

2016-ban 28% volt a 538-on az utolsó jelzés. Az egy bubi pár vs. ászpár-nál kicsit jobb. De hány-meghány embertől hallottam már, hogy inkább eldobja legközelebb az AA-t 😀

10% meg pont 10%. Ha 10-szer lehetne lejátszani ezt a valóságot, akkor egyszer nyerne (egyébként nem biztos hogy csak egyszer és az se biztos hogy egyátalán egyszer).

Amit nem szabad figyelmen kívül hagyni: teljesen más volt a politikai környezet 2016-ban, mint most. Akkor alapvetően az ország jobbra húzott, most, ahogy a szenátus vagy a ház előrejelzésekből is tűnik, inkább balra húz. 2016-ban a "shy voter" teljesen reálisan kiadta azt a plusz pár százezer embert, aki a fordításhoz kellett, ma ez egy kicsit valószínűtlenebb. (Felhívnám a figyelmet a szóhasználatomra: nem azt mondom, hogy lehetetlen/hihetetlen/elképzelhetetlen, hanem hogy valószínűtlenebb)

Amerika érdeke hosszútávon egy demokrata törvényhozás és egy republikánus elnök lenne, mert akkor az egyre konzervatívabb republikánus párt rákényszerülne a megújulásra. Az elmúlt évek arról szóltak, hogy a demokrata establishment megerősítse magát (lást SC), és ebbe az alkuba Trump is belement. (Ennyit a mocsár leeresztésről).

A friss számában győzköd az Economist, hogy Biden jobb elnök lenne, és látom az érveik mögött a rendszert, de én a félek továbbra is, túl puha lesz Kínával (az tény, hogy Hunter üzletelt velük, meg az is tény, hogy ezt nem tudta normálisan feltárni a jobbos média...).

Na, ez ilyen összevissza lett, mindegy.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 021 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mikortól várhatók részeredmények?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Na, Pennsylvaniaban elvileg tegnapig 750 ezertelntobb dem szavazott elore, mint rep. Ma leadott szavazatokat Trump viszi velhetoen, de ez a 750 ezer ez soknak tunik, nehez lesz Trumpnak megforditania.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Ok, foci analogiat hasznalni a rejtozkodo szavazokra szinten gyonyoru peldaja a komikus es megmosolyogtato vonalnak, nem? De. Meg mondjuk az is, hogy a rolad szolo topicot nem olvasod, mert tul sok a kritika es szerinted nem is tul cizellaltak, de itt meg ilyen bujtatott lenezo kommentet eresztesz meg 😊
undisputedly
most erre itt mi szükség van?
r.baggio
En is ezt kerdeztem 😊
undisputedly
Maka szerint nem nyer Trump. Ennyi.
Szerintem se, de azért drukkolok neki.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ok, foci analogiat hasznalni a rejtozkodo szavazokra szinten gyonyoru peldaja a komikus es megmosolyogtato vonalnak, nem? De. Meg mondjuk az is, hogy a rolad szolo topicot nem olvasod, mert tul sok a kritika es szerinted nem is tul cizellaltak, de itt meg ilyen bujtatott lenezo kommentet eresztesz meg 😊
undisputedly
most erre itt mi szükség van?
r.baggio
En is ezt kerdeztem 😊
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Ok, foci analogiat hasznalni a rejtozkodo szavazokra szinten gyonyoru peldaja a komikus es megmosolyogtato vonalnak, nem? De. Meg mondjuk az is, hogy a rolad szolo topicot nem olvasod, mert tul sok a kritika es szerinted nem is tul cizellaltak, de itt meg ilyen bujtatott lenezo kommentet eresztesz meg 😊
undisputedly
most erre itt mi szükség van?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Engem nagyon meglep, hogy ennyire pro-Trump a topik, az meg főleg, hogy páran magabiztosan várják a győzelmét.

Nekem nincs lovam a versenyben, de amit olvasgattam, azok alapján 10-15% esélye van a győzelemre, reálisabb, hogy a szavazatok 40-45%-át fogja megkapni (ebben benne van a texasi győzelem is). Ezekre a shy voterekre alapozni szerintem elképesztően komikus, nagyjából hasonló, mint amikor valaki azt mondja, hogy egy csapat “még nem mutatta meg az igazi erejét, na majd a döntőben”.
Maka
Ok, foci analogiat hasznalni a rejtozkodo szavazokra szinten gyonyoru peldaja a komikus es megmosolyogtato vonalnak, nem? De. Meg mondjuk az is, hogy a rolad szolo topicot nem olvasod, mert tul sok a kritika es szerinted nem is tul cizellaltak, de itt meg ilyen bujtatott lenezo kommentet eresztesz meg 😊

2016-ban 10-20% korul adtak Trump gyozelmet, megis eleg konnyeden behuzta. Nekem pl az a velemenyem, hogy legalabb 2 allammal nyer Trump. Ha nem jon be, bumm, ez van. Vagy szerinted itt valami politikacsinalo erot idezunk eppen es kettetorik a varazspalcank, ha nem az altalunk vart kimenet valosul meg?
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Gyurma Pappa
Igor
undisputedly
Szerintetek van olyan amerikai, aki most nem tudja kire fog holnap szavazni? Vagy egy hete nem tudta?
Ez nem egy 12 szereplős választás, ahol 1-1 jelölt/párt nüanszokban különbözik egymástól.
Nem is olyan, mint egy magyar, ahol az ellenzéki jobbikos meg ellenzéki dékás ha nem egy jelölt van, akkor nem ugyanarra szavaz.
Ez egy sima 1 vs. 1, fehér vs. fekete, jó vs. rossz, Trump vs. NemTrump választás mindenki fejében. Max más a jó és más a rossz.
Van olyan amerikai, aki üldögél otthon, böngészi a facebookot, nézi a hirdetéseket, és írja az ellene/mellette érveit, vagy tanakodik kire voksoljon?
Nem a mozgósításról szól ez már csak és kizárólag, hogy aki a mi emberünkre szavazna, az menjen is el?
Sobri Jóska
Biztosan van. 100-bol 3-4 vagy 7, nem tudni. De az 3-4 vagy 7%-ot jelent egy olyan versenyben ahol 4-5 pontok vannak a jeloltek kozott.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 416 — The Mathematician
egy érdekesség a mail in ballothoz


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nagyrészt igazad van, de ne feledd Jorgensen is fut még, szóval lehet az a döntés Jorgensen vs Trump is akár... ez is nyilván nagyon apró szám, de ki tudja hol mekkorák lesznek a különbségek..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Gyurma Pappa
Igor
undisputedly
Szerintetek van olyan amerikai, aki most nem tudja kire fog holnap szavazni? Vagy egy hete nem tudta?
Ez nem egy 12 szereplős választás, ahol 1-1 jelölt/párt nüanszokban különbözik egymástól.
Nem is olyan, mint egy magyar, ahol az ellenzéki jobbikos meg ellenzéki dékás ha nem egy jelölt van, akkor nem ugyanarra szavaz.
Ez egy sima 1 vs. 1, fehér vs. fekete, jó vs. rossz, Trump vs. NemTrump választás mindenki fejében. Max más a jó és más a rossz.
Van olyan amerikai, aki üldögél otthon, böngészi a facebookot, nézi a hirdetéseket, és írja az ellene/mellette érveit, vagy tanakodik kire voksoljon?
Nem a mozgósításról szól ez már csak és kizárólag, hogy aki a mi emberünkre szavazna, az menjen is el?
Sobri Jóska
Én el tudom képzelni! Az amerikaiakról szinte bármit 🤔😂
Klaci79
1-1 elmebeteget én is. Olyat is, aki mókusnak vagy hot-dognak öltözve megy el szavazni vagy beleszarik a boritékba és azt küldi vissza.
De mondjuk úgy, kimutatható százalékban, mondjuk van e 0,5%, aki most nem tudja kire szavaz holnap? Az kb. 1 millió szavazó.

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 368
Gyurma Pappa
Igor
undisputedly
Szerintetek van olyan amerikai, aki most nem tudja kire fog holnap szavazni? Vagy egy hete nem tudta?
Ez nem egy 12 szereplős választás, ahol 1-1 jelölt/párt nüanszokban különbözik egymástól.
Nem is olyan, mint egy magyar, ahol az ellenzéki jobbikos meg ellenzéki dékás ha nem egy jelölt van, akkor nem ugyanarra szavaz.
Ez egy sima 1 vs. 1, fehér vs. fekete, jó vs. rossz, Trump vs. NemTrump választás mindenki fejében. Max más a jó és más a rossz.
Van olyan amerikai, aki üldögél otthon, böngészi a facebookot, nézi a hirdetéseket, és írja az ellene/mellette érveit, vagy tanakodik kire voksoljon?
Nem a mozgósításról szól ez már csak és kizárólag, hogy aki a mi emberünkre szavazna, az menjen is el?
Sobri Jóska
Én el tudom képzelni! Az amerikaiakról szinte bármit 🤔😂
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Gyurma Pappa
Igor
undisputedly
Szerintetek van olyan amerikai, aki most nem tudja kire fog holnap szavazni? Vagy egy hete nem tudta?
Ez nem egy 12 szereplős választás, ahol 1-1 jelölt/párt nüanszokban különbözik egymástól.
Nem is olyan, mint egy magyar, ahol az ellenzéki jobbikos meg ellenzéki dékás ha nem egy jelölt van, akkor nem ugyanarra szavaz.
Ez egy sima 1 vs. 1, fehér vs. fekete, jó vs. rossz, Trump vs. NemTrump választás mindenki fejében. Max más a jó és más a rossz.
Van olyan amerikai, aki üldögél otthon, böngészi a facebookot, nézi a hirdetéseket, és írja az ellene/mellette érveit, vagy tanakodik kire voksoljon?
Nem a mozgósításról szól ez már csak és kizárólag, hogy aki a mi emberünkre szavazna, az menjen is el?

több mint 3 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
Engem nagyon meglep, hogy ennyire pro-Trump a topik, az meg főleg, hogy páran magabiztosan várják a győzelmét.

Nekem nincs lovam a versenyben, de amit olvasgattam, azok alapján 10-15% esélye van a győzelemre, reálisabb, hogy a szavazatok 40-45%-át fogja megkapni (ebben benne van a texasi győzelem is). Ezekre a shy voterekre alapozni szerintem elképesztően komikus, nagyjából hasonló, mint amikor valaki azt mondja, hogy egy csapat “még nem mutatta meg az igazi erejét, na majd a döntőben”.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Akkor nem te vagy felelos a telefonomon felugro hirdetesekre amik egybevagnak a percekkel azelotti beszedtemaval 😀

Ertem amugy, csak vicceltem. De ha Trump nyer, beizzitok egy polling/consultancy ceget az USA-ban, hiszen bizonyithatoan koklerek is labdaba rughatnak ott 😊
undisputedly
Az a Facebook, ilyen szintű adatokhoz földi halandó nem fér hozzá 😀

Értettem a viccet, nem is vettem magamra. Sosem vágnám akkora fejszébe a fámat, mint Nate, ehhez kell egy nagy adag megalománia, ami neki meg is van. Én jobban szeretek csendben dolgozni a kis irodában itt a pécsi belváros szélén, mint hogy minden fingásomat a twitter közvetítse 😊
Gyurma Pappa
| Na igen, ha a szemelyes jelenletem nem lenne szuksegszeru itt Budapesten, en is egy Kiraly utcara nezo lakas-irodabol tolnam 😀 |
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Akkor nem te vagy felelos a telefonomon felugro hirdetesekre amik egybevagnak a percekkel azelotti beszedtemaval 😀

Ertem amugy, csak vicceltem. De ha Trump nyer, beizzitok egy polling/consultancy ceget az USA-ban, hiszen bizonyithatoan koklerek is labdaba rughatnak ott 😊
undisputedly
Az a Facebook, ilyen szintű adatokhoz földi halandó nem fér hozzá 😀

Értettem a viccet, nem is vettem magamra. Sosem vágnám akkora fejszébe a fámat, mint Nate, ehhez kell egy nagy adag megalománia, ami neki meg is van. Én jobban szeretek csendben dolgozni a kis irodában itt a pécsi belváros szélén, mint hogy minden fingásomat a twitter közvetítse 😊

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 416 — The Mathematician
Akkor a te szektorodnak erdekes lesz, siman delegitimizalhat titeket a holnapi nap 😀
undisputedly
Köszi a bizalmat 😀

Ez azért ennél sokkal bonyolultabb.

1) Amerika nagyon más, mint az EU-s piacok, én meg ott dolgozom, lényegesen kisebb szórással dolgozunk, ezért sokkal pontosabbak is a becsléseink
2) Ez egy szelete a mi szektorunknak, a cégem alapvetően vásárlói szokásokat elemez, főleg mikrotargetelt B2B hirdetésekkel foglalkozunk. Én magam pénzügyi modelleket csinálok, főleg vállalati költségstruktúra előrejelzéseket (milliárdos cégekre gondolj) csinálok, meg cash-flow elemzek, vevői forgási sebességet stb.
3) Azt gondolom, hogy a személyes megkeresésen alapuló pollstereket szerintem fel fogja váltani a viselkedés elemzés, csak egyelőre (bármilyen hihetetlen) ezt a kampányok használják, és nem igazán akarják kiadni az adatokat (Obama 2008-ban átadta a saját polljait Nate-nek, nyilván titoktartás mellett, de akkor még nem volt ennyire jellemző a social media)
4) Mivel alapvetően az embereket nem érdeklik a tények, csak a kommunikáció, ezért teljesen mindegy mi történik holnap, majd ilyen tudós cicaharcok lesznek, meg a mi lelkivilágunk fog háborogni/megnyugodni.
Gyurma Pappa
Akkor nem te vagy felelos a telefonomon felugro hirdetesekre amik egybevagnak a percekkel azelotti beszedtemaval 😀

Ertem amugy, csak vicceltem. De ha Trump nyer, beizzitok egy polling/consultancy ceget az USA-ban, hiszen bizonyithatoan koklerek is labdaba rughatnak ott 😊
undisputedly
ha kikap akkor a pro trump-osok voltak kóklerek és megélnek 😀
szóval mind1 mi az eredmény a cég megélhet 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Akkor a te szektorodnak erdekes lesz, siman delegitimizalhat titeket a holnapi nap 😀
undisputedly
Köszi a bizalmat 😀

Ez azért ennél sokkal bonyolultabb.

1) Amerika nagyon más, mint az EU-s piacok, én meg ott dolgozom, lényegesen kisebb szórással dolgozunk, ezért sokkal pontosabbak is a becsléseink
2) Ez egy szelete a mi szektorunknak, a cégem alapvetően vásárlói szokásokat elemez, főleg mikrotargetelt B2B hirdetésekkel foglalkozunk. Én magam pénzügyi modelleket csinálok, főleg vállalati költségstruktúra előrejelzéseket (milliárdos cégekre gondolj) csinálok, meg cash-flow elemzek, vevői forgási sebességet stb.
3) Azt gondolom, hogy a személyes megkeresésen alapuló pollstereket szerintem fel fogja váltani a viselkedés elemzés, csak egyelőre (bármilyen hihetetlen) ezt a kampányok használják, és nem igazán akarják kiadni az adatokat (Obama 2008-ban átadta a saját polljait Nate-nek, nyilván titoktartás mellett, de akkor még nem volt ennyire jellemző a social media)
4) Mivel alapvetően az embereket nem érdeklik a tények, csak a kommunikáció, ezért teljesen mindegy mi történik holnap, majd ilyen tudós cicaharcok lesznek, meg a mi lelkivilágunk fog háborogni/megnyugodni.
Gyurma Pappa
Akkor nem te vagy felelos a telefonomon felugro hirdetesekre amik egybevagnak a percekkel azelotti beszedtemaval 😀

Ertem amugy, csak vicceltem. De ha Trump nyer, beizzitok egy polling/consultancy ceget az USA-ban, hiszen bizonyithatoan koklerek is labdaba rughatnak ott 😊
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Akkor a te szektorodnak erdekes lesz, siman delegitimizalhat titeket a holnapi nap 😀
undisputedly
Köszi a bizalmat 😀

Ez azért ennél sokkal bonyolultabb.

1) Amerika nagyon más, mint az EU-s piacok, én meg ott dolgozom, lényegesen kisebb szórással dolgozunk, ezért sokkal pontosabbak is a becsléseink
2) Ez egy szelete a mi szektorunknak, a cégem alapvetően vásárlói szokásokat elemez, főleg mikrotargetelt B2B hirdetésekkel foglalkozunk. Én magam pénzügyi modelleket csinálok, főleg vállalati költségstruktúra előrejelzéseket (milliárdos cégekre gondolj) csinálok, meg cash-flow elemzek, vevői forgási sebességet stb.
3) Azt gondolom, hogy a személyes megkeresésen alapuló pollstereket szerintem fel fogja váltani a viselkedés elemzés, csak egyelőre (bármilyen hihetetlen) ezt a kampányok használják, és nem igazán akarják kiadni az adatokat (Obama 2008-ban átadta a saját polljait Nate-nek, nyilván titoktartás mellett, de akkor még nem volt ennyire jellemző a social media)
4) Mivel alapvetően az embereket nem érdeklik a tények, csak a kommunikáció, ezért teljesen mindegy mi történik holnap, majd ilyen tudós cicaharcok lesznek, meg a mi lelkivilágunk fog háborogni/megnyugodni.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Tessék: valódi matek, a pénz nem tud hazudni.

 rossum.ai/blog/presidential-campaign-spend-analysis/
Gyurma Pappa
Ez erdekes. +1
Mondjuk azt nem irja, hogy a super pac koltesek is benne vannak-e, mert ugye azok nincsenek feltetlenul a jelolti kampanystrategiaval osszekotve.

Ha pusztan a budget dont, akkor Bidennek kellene nyernie, mivel boven megverte Trumpot a koltesben.
undisputedly
Korreláció LEHET aközött, hogy melyik államban mekkora a verseny és hogy mennyit költ ott egy jelölt, és hogy így ki nyer. Ez is egy modell, majd a valóság igazolja. De jó lenne, ha több ilyen alapokra helyezett előrejelzé lenne, ezt nehezebb elhazudni.

"And ultimately, does money really buy votes after all? The data can be correlated with the polls and actual results to see if the campaigns correctly assessed the value of an electoral vote in each state. We are especially excited to explore how much early vs. late campaign spending influences the election results. Of course, we need to wait for the results yet."
Gyurma Pappa
A megjegyzesem a projekt tovabbgondolasa. Mert nyilvan egy kampany hol kolt? Ahol szuksege van meg szavazatokra. De az nem tiszta, hogy a koltesbe belefoglaltak a super pac kolteseket is vagy csak a kampanyet:

 www.opensecrets.org/outsidespending/summ.php?chrt=V&type=S

Amugy Trumpek annyira elfogytak cashben, hogy par honapja kampanyfonok csere is volt, mert a korabbi rengeteg felesleges termekre koltott.
undisputedly
Igen, erre megy ki az egész. A korreláció ugye nem ok-okozat, itt pusztán egy jelzésről van szó, ami mutatja/mutathatja, hogy miként alakul egy-egy állam.

Az lesz az érdekes, ha meg lesz az eredmény, és azt vetik össze a kampányköltésekkel, akkor kiderülhet, hogy hol érte meg esetleg későn kampányolni vagy hol érte meg korábban.

<3 machine learning <3

Mi Facebook költéseket elemztünk párszor, és ott szépen kijött, hogy nagyon keveset számít az utolsó pár nap, a legtöbbet az esemény előtti 2-2,5 héten érdemes pénzt önteni a piacra. Ennek fő oka (szerintünk), hogy a választók telitődnek, és 2-3 hét után egyszerűen az új információk már nem ragadnak meg. Az utolsó két hétben "szinten kell tartani", nem nagy kampánnyal, új információkat önteni. (továbbra sem magyar piac)
Gyurma Pappa
Akkor a te szektorodnak erdekes lesz, siman delegitimizalhat titeket a holnapi nap 😀
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Tessék: valódi matek, a pénz nem tud hazudni.

 rossum.ai/blog/presidential-campaign-spend-analysis/
Gyurma Pappa
Ez erdekes. +1
Mondjuk azt nem irja, hogy a super pac koltesek is benne vannak-e, mert ugye azok nincsenek feltetlenul a jelolti kampanystrategiaval osszekotve.

Ha pusztan a budget dont, akkor Bidennek kellene nyernie, mivel boven megverte Trumpot a koltesben.
undisputedly
Korreláció LEHET aközött, hogy melyik államban mekkora a verseny és hogy mennyit költ ott egy jelölt, és hogy így ki nyer. Ez is egy modell, majd a valóság igazolja. De jó lenne, ha több ilyen alapokra helyezett előrejelzé lenne, ezt nehezebb elhazudni.

"And ultimately, does money really buy votes after all? The data can be correlated with the polls and actual results to see if the campaigns correctly assessed the value of an electoral vote in each state. We are especially excited to explore how much early vs. late campaign spending influences the election results. Of course, we need to wait for the results yet."
Gyurma Pappa
A megjegyzesem a projekt tovabbgondolasa. Mert nyilvan egy kampany hol kolt? Ahol szuksege van meg szavazatokra. De az nem tiszta, hogy a koltesbe belefoglaltak a super pac kolteseket is vagy csak a kampanyet:

 www.opensecrets.org/outsidespending/summ.php?chrt=V&type=S

Amugy Trumpek annyira elfogytak cashben, hogy par honapja kampanyfonok csere is volt, mert a korabbi rengeteg felesleges termekre koltott.
undisputedly
Igen, erre megy ki az egész. A korreláció ugye nem ok-okozat, itt pusztán egy jelzésről van szó, ami mutatja/mutathatja, hogy miként alakul egy-egy állam.

Az lesz az érdekes, ha meg lesz az eredmény, és azt vetik össze a kampányköltésekkel, akkor kiderülhet, hogy hol érte meg esetleg későn kampányolni vagy hol érte meg korábban.

<3 machine learning <3

Mi Facebook költéseket elemztünk párszor, és ott szépen kijött, hogy nagyon keveset számít az utolsó pár nap, a legtöbbet az esemény előtti 2-2,5 héten érdemes pénzt önteni a piacra. Ennek fő oka (szerintünk), hogy a választók telitődnek, és 2-3 hét után egyszerűen az új információk már nem ragadnak meg. Az utolsó két hétben "szinten kell tartani", nem nagy kampánnyal, új információkat önteni. (továbbra sem magyar piac)

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Tessék: valódi matek, a pénz nem tud hazudni.

 rossum.ai/blog/presidential-campaign-spend-analysis/
Gyurma Pappa
Ez erdekes. +1
Mondjuk azt nem irja, hogy a super pac koltesek is benne vannak-e, mert ugye azok nincsenek feltetlenul a jelolti kampanystrategiaval osszekotve.

Ha pusztan a budget dont, akkor Bidennek kellene nyernie, mivel boven megverte Trumpot a koltesben.
undisputedly
Korreláció LEHET aközött, hogy melyik államban mekkora a verseny és hogy mennyit költ ott egy jelölt, és hogy így ki nyer. Ez is egy modell, majd a valóság igazolja. De jó lenne, ha több ilyen alapokra helyezett előrejelzé lenne, ezt nehezebb elhazudni.

"And ultimately, does money really buy votes after all? The data can be correlated with the polls and actual results to see if the campaigns correctly assessed the value of an electoral vote in each state. We are especially excited to explore how much early vs. late campaign spending influences the election results. Of course, we need to wait for the results yet."
Gyurma Pappa
A megjegyzesem a projekt tovabbgondolasa. Mert nyilvan egy kampany hol kolt? Ahol szuksege van meg szavazatokra. De az nem tiszta, hogy a koltesbe belefoglaltak a super pac kolteseket is vagy csak a kampanyet:

 www.opensecrets.org/outsidespending/summ.php?chrt=V&type=S

Amugy Trumpek annyira elfogytak cashben, hogy par honapja kampanyfonok csere is volt, mert a korabbi rengeteg felesleges termekre koltott.