New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 10 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Azért a futás ellen nagyon hiányzik a BabyVince középről. Az újoncok egész jók passz ellen, de egyetértek az előttem szólókkal, így baj lesz még az év hátralévő részében...

Szerk: igazából nem is tudom, hogy a DT-ken vagy a LB-ken megy el a futás. Lehet Mayo inkább a hiányzó láncszem.
több mint 10 éve
Proxi New England Patriots 465 — Patriots fan
Van nekünk Welker-ünk! Edelman-nak hivják!Proxi
Azért nem fogja mindig kihúzni a szarból a csapatot. A védelem megszűnt létezni, az a baj.polonic
Mint ahogy Welker sem! Erre vannak a többiek! 😉
Amúgy Ridley-vel mi volt? Sérülés vagy bünti? Nagy volt a kép ahogy tartotta a labdát a pálya szélén! 😀

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 10 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 701 — Patriots és Kaposvári KK fan
Just win, baby!



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 822 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Hát, a futás elleni védelem nem működik továbbra sem, enélkül pedig sokáig nem lehet menni...Wyatt
Viszont háromszor is megállították végül az ellent, és legalább 9–3Wyatt
Pillanatnyilag ez a védelem elfogyott. Ha nem jönnek rendbe a sérültek, akkor nagyon necces lesz a PO szereplés. Nagy szükség lenne a bye week-re; sokat számított ez a győzelem.
A TB galeri a kezdeti bénázás után teljesen kerek játékot adott elő. Julian állatkodik rendesen, szerintem már most elérte a szerződése összes ösztönzőjét.tomi-tomi
Nem lesz necces a PO szereplés. Sima loss lesz 😊
több mint 10 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
Hát, a futás elleni védelem nem működik továbbra sem, enélkül pedig sokáig nem lehet menni...Wyatt
Viszont háromszor is megállították végül az ellent, és legalább 9–3Wyatt
Pillanatnyilag ez a védelem elfogyott. Ha nem jönnek rendbe a sérültek, akkor nagyon necces lesz a PO szereplés. Nagy szükség lenne a bye week-re; sokat számított ez a győzelem.
A TB galeri a kezdeti bénázás után teljesen kerek játékot adott elő. Julian állatkodik rendesen, szerintem már most elérte a szerződése összes ösztönzőjét.tomi-tomi
Hát,az a necces azt jelenti, hogy garantált kiesés az első körben. 😀

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 10 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
Van nekünk Welker-ünk! Edelman-nak hivják!Proxi
Azért nem fogja mindig kihúzni a szarból a csapatot. A védelem megszűnt létezni, az a baj.

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hát, a futás elleni védelem nem működik továbbra sem, enélkül pedig sokáig nem lehet menni...Wyatt
Viszont háromszor is megállították végül az ellent, és legalább 9–3Wyatt
Pillanatnyilag ez a védelem elfogyott. Ha nem jönnek rendbe a sérültek, akkor nagyon necces lesz a PO szereplés. Nagy szükség lenne a bye week-re; sokat számított ez a győzelem.
A TB galeri a kezdeti bénázás után teljesen kerek játékot adott elő. Julian állatkodik rendesen, szerintem már most elérte a szerződése összes ösztönzőjét.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
Proxi New England Patriots 465 — Patriots fan
Van nekünk Welker-ünk! Edelman-nak hivják!

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Viszont háromszor is megállították végül az ellent, és legalább 9–3

több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hát, a futás elleni védelem nem működik továbbra sem, enélkül pedig sokáig nem lehet menni...

több mint 10 éve
Sinisa New England Patriots 2 789 — Gràcies Pep!
Hightower nyilatkozata: "Right now I’m at 268. Not exactly 270. I’m moving [in coverage] -- I’ve done it in college and I’m doing it here. Bill set my weight at 270. I’m at my weight. So as long as he’s good with it, I’m good with it. If he has any changes in mind, I will drop down."

Érdekes ez a nyilatkozat, hogy BB kérte, hogy maradjon ekkora a súlya.

Nem tudom, hogy BB-nek pontosan mi is a célja, de LB-ként Hightower paraméterei (6 ft 3 in, 270 lb) hajszállal magasabbak, mint Ninkoé (6 ft 3 in, 260 lb), aki pedig hát hibrid DE/OLB-ként LOS-on játszik fenn, konstans magas színvonalon, míg Hightower meg OLB jobbára, és amikor csak lehet, lemarad, elkésik, puha, nem ér oda... Ami talán nem véletlen. Nem hiszem, hogy hibridként esélye lenne, mivel LOS a futás ellen szerintem simán elnyomják.

Nagyon kevés esélye marad a Pats rendszerében, ha 2014-es offseasonban nem találunk ki neki valami szerepkört (akár csak szituációs pass rush, vagy valami), akkor nem sok jövője van már nálunk.Guggenheim
Dom már írta régebben, hogy Hightower-nek base 3-4-es LB ként lenne esélye valamit hozzátenni a játékhoz és kérdéses, hogy BB milyen szerepet szán neki de a többletsúly miatt iszonyatosan lelassult. Cover-ben borzasztó, futás ellen csupán átlagos nem ezt várná az ember egy első körös (egy-két mock-ban Ray Lewis szintű játékosnak is kikiáltott) játékostól.
sose volt rajtam 10+ kiló (még😊 ) de néha úgy néz ki, mint aki menne-futna de nem viszik a lábai😀gordon
Szerintem továbbra is AD II sajnos. Csak mindenben egy kicsit rosszabb Nála...

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Az is elég lenne, ha át tudná venni Spikes helyét.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Hightower nyilatkozata: "Right now I’m at 268. Not exactly 270. I’m moving [in coverage] -- I’ve done it in college and I’m doing it here. Bill set my weight at 270. I’m at my weight. So as long as he’s good with it, I’m good with it. If he has any changes in mind, I will drop down."

Érdekes ez a nyilatkozat, hogy BB kérte, hogy maradjon ekkora a súlya.

Nem tudom, hogy BB-nek pontosan mi is a célja, de LB-ként Hightower paraméterei (6 ft 3 in, 270 lb) hajszállal magasabbak, mint Ninkoé (6 ft 3 in, 260 lb), aki pedig hát hibrid DE/OLB-ként LOS-on játszik fenn, konstans magas színvonalon, míg Hightower meg OLB jobbára, és amikor csak lehet, lemarad, elkésik, puha, nem ér oda... Ami talán nem véletlen. Nem hiszem, hogy hibridként esélye lenne, mivel LOS a futás ellen szerintem simán elnyomják.

Nagyon kevés esélye marad a Pats rendszerében, ha 2014-es offseasonban nem találunk ki neki valami szerepkört (akár csak szituációs pass rush, vagy valami), akkor nem sok jövője van már nálunk.Guggenheim
Dom már írta régebben, hogy Hightower-nek base 3-4-es LB ként lenne esélye valamit hozzátenni a játékhoz és kérdéses, hogy BB milyen szerepet szán neki de a többletsúly miatt iszonyatosan lelassult. Cover-ben borzasztó, futás ellen csupán átlagos nem ezt várná az ember egy első körös (egy-két mock-ban Ray Lewis szintű játékosnak is kikiáltott) játékostól.
sose volt rajtam 10+ kiló (még😊 ) de néha úgy néz ki, mint aki menne-futna de nem viszik a lábai😀
több mint 10 éve
Guggenheim 38
Hightower nyilatkozata: "Right now I’m at 268. Not exactly 270. I’m moving [in coverage] -- I’ve done it in college and I’m doing it here. Bill set my weight at 270. I’m at my weight. So as long as he’s good with it, I’m good with it. If he has any changes in mind, I will drop down."

Érdekes ez a nyilatkozat, hogy BB kérte, hogy maradjon ekkora a súlya.

Nem tudom, hogy BB-nek pontosan mi is a célja, de LB-ként Hightower paraméterei (6 ft 3 in, 270 lb) hajszállal magasabbak, mint Ninkoé (6 ft 3 in, 260 lb), aki pedig hát hibrid DE/OLB-ként LOS-on játszik fenn, konstans magas színvonalon, míg Hightower meg OLB jobbára, és amikor csak lehet, lemarad, elkésik, puha, nem ér oda... Ami talán nem véletlen. Nem hiszem, hogy hibridként esélye lenne, mivel LOS a futás ellen szerintem simán elnyomják.

Nagyon kevés esélye marad a Pats rendszerében, ha 2014-es offseasonban nem találunk ki neki valami szerepkört (akár csak szituációs pass rush, vagy valami), akkor nem sok jövője van már nálunk.
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Andre Holmes aprót játszik a Raidersben 😊

több mint 10 éve
kolok1972 New England Patriots 2 428 — Pats fan
Hightower sokoldalúsága volt vita másik fórumon, ahol azt a távoli analógiát említette valaki, hogy Sopoaga is tud safety poszton játszani, csak ettől még nem lesz sokoldalú játékos. Azzal, hogy Wilfork lett a védőfal megkerülhetetlen eleme, az egység teljesen statikus lett és a DT poszt többé nem élvezet prioritást. Próbálkozások voltak például Haynesworthszel, és már ott is látszódott, hogy micsoda minőségi változást jelent, ha tudja a nagy ember középen, hogy mi is az a pass rush. Tommy Kelly érkezésével végre idén már az FO is úgy látta, hogy változtatni kell.
Én még azt az egy oldalát sem látom,nemhogy sokat... 😊

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Értelmezési kísérlet a részemről, nem több. Próbálom a látottakat valami rendszerbe összerakni. (Az 100%, hogy BB rendszerben gondolkodik.)

A Panthers ellen volt egy klasszikus 3-4 felállás (mármint képen láttam, csak nem találom), Sopoaga NT, Chris Jones és Vellano DE, Ninko és Chandler OLB, Spikes és Hightower ILB. Ha Sopoaga lejön és felmegy, mondjuk Harmon 5. DB-nek és az első négyesnél csak annyit változik, hogy a két OLB lemegy három pontos induló helyzetbe, akkor egyetlen cserével az erős futás elleni felállás átváltozik egy NASCAR passz elleni felállássá.
Vagy a Welker elleni védekezés. Ha valamilyen egyenes route-ot futott, akkor Arrington emberfogással védekezett rajta, abban a pillanatban, hogy keresztbe futott a pályán átváltottak zónavédekezésre. (A Broncos első és utolsó drive-jáben is Hightower-Collins illetve Collins csinálta meg a tackle-t.) A Ryan pick-nél Arrington ment blitzre és DMC lépett fel Wes-re.
A Sec-ban is megvan a variációs lehetőség. Talib, Dennard és Gregory játszik kötött poszton. DMC bármikor játszhat CB-et (volt is már rá idén példa), Ryan és Arrington slot-ban és pálya szélén is felállhat. Harmon eddig dime felállásban jött be jellemzően, a Broncos ellen full time S volt.

Szerintem egy Ninko-Wilfork-Jones-Jones-Hightower/Spikes-Mayo-Collins/Arrington-Talib-Harmon/Gregory-DMC-Dennard ellenféltől függő kezdő alkalmas lenne egy kaméleon-szerű védekezésre. A Broncos ellen mindig fenn volt: a két Jones, Ninko, DMC, Harmon. Talib csak a sérülése miatt hagyott ki play-eket, Ryan Dennard (rá)sérülése után teljes időben játszott, Fletcher-re ugyanez igaz Hightower padoztatása után, Arrington 5 snap-nél hiányzott (a 90-ből). Ez kilenc ember, csak a Spikes-Collins és a Vellano-Sopoaga/Carter rotáció érdemi, de egyik sem éri el a 25%-ot. Nem hiszem, hogy sok ilyen védelem lenne az NFL-ben.
S nemcsak arra gondolok, hogy egy meccsen belül a kezdő minél több variációs lehetőséget nyújtson. Hanem különböző csapatok ellen a roster alkalmas legyen teljesen más gameplan hatékony megvalósítására.

Igen, a kényszer szüli ezeket, de lehet tudni, hogy ez a kényszer előbb-utóbb be fog következni. (Az NFL a lemorzsolódás játéka.) BB számára szerintem nagyon fontos, hogy minél több játékos kiesése esetén dőljön össze csak az egész építmény. Nem akarja egy-két embertől függővé tenni a rendszerét. Egy éve írtam erről támadó oldalról, TB ezért megfizethetetlen BB számára: nagyjából tök mindegy, hogy kiket tesznek köré, emiatt mennyit változik a stílus, a teljesítmény konstans. (Ezért gondolom, hogy Wilfork-kal fognak beszélgetni fizetéscsökkentésről.)

Szerintem Wilfork-ot ugyanilyen alapkőnek gondolta. Az más kérdés, hogy soha nem találta meg azt az embert, aki kihasználta volna a Wilfork teremtette előnyöket. Elméletben a BabyVince-BigAl duó az alkimisták bölcsek köve, gyakorlatban semmi.

BB a büdös életben nem fogja elmondani, hogy milyen tervet rakott éppen össze. Számunkra marad a találgatás, azzal nehezítve, hogy a terv soha nem valósul meg az eredeti szándék szerint. Szóval, nekem tetszik a saját fordításom, de valószínűleg hibás. (Hízelegve magamnak: nem tökéletes.😀 )

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
A védők fejlesztése, átalakítása BigSey trade-elésével kezdődött. Dönteni kellett Wilfork és közte. Ha BigSey marad, akkor BB lekötötte volna magát a tiszta 3-4 rendszer mellett, hiszen Seymour csak 3-4 DE-ként érte volna meg a pénzét. BabyVince viszont képes volt egy posztoktól függetlenedő védelem alapkövévé válni. tomi-tomi
Gondolom nem nagy meglepetés, de ezzel nem értek egyet. Hiába teszed be Wilforkot 3techbe, vagy háromtagú falnak bármelyik oldalára endnek, de ettől még csak egydimenziós játékos marad (nulla pass rush, futás ellen kiemelkedő). Seymour 5tech mellett elit 43 UT-ként is megérte volna a lóvét.

Ott szerintem elsősorban öltözői és gazdasági döntés született a felajánlott Raiders első kör miatt (Wilfork típusú játékosoknak nincs ekkora trade értéke), amiben ott volt a lehetőség egy nagyon komoly üzletnek akár top5-10 pick is benne volt a kalapban. 3 down játékossal szemben nem tudom elképzelni, hogy miért jobb védelem alapkövének egy 2 down játékos.

A 43 csak 2011-ben érkezett meg, miután volt egy elég korai Cunningham pick is 2010-ben, a tiszta 34 feladása nem tűnik egy már 2009 tavaszán eltervezett lépésnek.DoM
Sejtettem, hogy darázsfészekbe nyúlok ezzel a gondolattal. 😊

Valóban, ezek a tényezők is fontos szempontok voltak (lehettek) a döntésnél. Abban biztos vagyok, hogy választani kellett kettőjük közül. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az üzleti és öltözői szempontok megelőzték, vagy legalább akkora súllyal estek latba, mint a védelem fejlesztésével kapcsolatos megfontolás. Vagy akár ezek együttes eredője lett az, hogy inkább BabyVince lett a kiválasztott és BigSey a kitaszított. (Wilfork-ból a Seymour-trade valamint a szerződéshosszabbítás után majdnem-3 down játékost kreált.)

Az pedig csak megérzés (bár erősen hiszem), hogy BB fejében már akkor megfordult, hogy hosszú távon egy posztfüggetlen védelmet alakítson ki. Szerintem érezte, tudatosult is benne, hogy igazi, telivér prémium playmaker játékos(oka)t sokkal nehezebb találni, beilleszteni, megtartani, mint svájci bicskaként működő erős átlagos játékosokat.

Chandler Jones lett a hónap védekező játékosa az AFC-ben. Utoljára 2004-ben kapta Pats védő a címet (Eugene Wilson). Talán nem véletlen. (Mayo-nak van még egy DRoY címe, de ő a szürke eminenciás tipikus megtestesülése - és egyben az új Pats védelem ikonikus megjelenítője.)


_____________________________________________________


Gronk hatása.
RZ hatékonyság nélküle: 9/25, 36%
RZ hatékonyság vele: 16/22, 72,8%
Döbbenetes.tomi-tomi
szerintem amiről te írsz azt a kényszer szülte és nem tudatosan alakítottuk
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Valóban, ezek a tényezők is fontos szempontok voltak (lehettek) a döntésnél. Abban biztos vagyok, hogy választani kellett kettőjük közül. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az üzleti és öltözői szempontok megelőzték, vagy legalább akkora súllyal estek latba, mint a védelem fejlesztésével kapcsolatos megfontolás. Vagy akár ezek együttes eredője lett az, hogy inkább BabyVince lett a kiválasztott és BigSey a kitaszított. (Wilfork-ból a Seymour-trade valamint a szerződéshosszabbítás után majdnem-3 down játékost kreált.)tomi-tomi
Hightower sokoldalúsága volt vita másik fórumon, ahol azt a távoli analógiát említette valaki, hogy Sopoaga is tud safety poszton játszani, csak ettől még nem lesz sokoldalú játékos. Azzal, hogy Wilfork lett a védőfal megkerülhetetlen eleme, az egység teljesen statikus lett és a DT poszt többé nem élvezet prioritást. Próbálkozások voltak például Haynesworthszel, és már ott is látszódott, hogy micsoda minőségi változást jelent, ha tudja a nagy ember középen, hogy mi is az a pass rush. Tommy Kelly érkezésével végre idén már az FO is úgy látta, hogy változtatni kell.

Az pedig csak megérzés (bár erősen hiszem), hogy BB fejében már akkor megfordult, hogy hosszú távon egy posztfüggetlen védelmet alakítson ki. Szerintem érezte, tudatosult is benne, hogy igazi, telivér prémium playmaker játékos(oka)t sokkal nehezebb találni, beilleszteni, megtartani, mint svájci bicskaként működő erős átlagos játékosokat.tomi-tomi
Érdekes felvetés. Hightower vs. Spikes kérdésben év végén választ is kaphatunk a kérdésre, hogy mit értékelnek inkább.

Ezt a posztfüggetlen védelmet mondjuk én nem igazán látom és érdekelne, hogy mit is értesz alatta. Gondolom a front7-ről van szó, de a 425 nickel, ami most gyakorlatilag a baseD nem sok variációs lehetőséget tartalmaz. Mert nekem a posztfüggetlen jelző azt jelentené, hogy felküldöm a kezdőt, akik csere nélkül képesek akár 3 v. 4 féleképpen is felállni és akár kaméleonként változtatni az erősségüket, ahogy keverik a lapokat.
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A védők fejlesztése, átalakítása BigSey trade-elésével kezdődött. Dönteni kellett Wilfork és közte. Ha BigSey marad, akkor BB lekötötte volna magát a tiszta 3-4 rendszer mellett, hiszen Seymour csak 3-4 DE-ként érte volna meg a pénzét. BabyVince viszont képes volt egy posztoktól függetlenedő védelem alapkövévé válni. tomi-tomi
Gondolom nem nagy meglepetés, de ezzel nem értek egyet. Hiába teszed be Wilforkot 3techbe, vagy háromtagú falnak bármelyik oldalára endnek, de ettől még csak egydimenziós játékos marad (nulla pass rush, futás ellen kiemelkedő). Seymour 5tech mellett elit 43 UT-ként is megérte volna a lóvét.

Ott szerintem elsősorban öltözői és gazdasági döntés született a felajánlott Raiders első kör miatt (Wilfork típusú játékosoknak nincs ekkora trade értéke), amiben ott volt a lehetőség egy nagyon komoly üzletnek akár top5-10 pick is benne volt a kalapban. 3 down játékossal szemben nem tudom elképzelni, hogy miért jobb védelem alapkövének egy 2 down játékos.

A 43 csak 2011-ben érkezett meg, miután volt egy elég korai Cunningham pick is 2010-ben, a tiszta 34 feladása nem tűnik egy már 2009 tavaszán eltervezett lépésnek.DoM
Sejtettem, hogy darázsfészekbe nyúlok ezzel a gondolattal. 😊

Valóban, ezek a tényezők is fontos szempontok voltak (lehettek) a döntésnél. Abban biztos vagyok, hogy választani kellett kettőjük közül. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az üzleti és öltözői szempontok megelőzték, vagy legalább akkora súllyal estek latba, mint a védelem fejlesztésével kapcsolatos megfontolás. Vagy akár ezek együttes eredője lett az, hogy inkább BabyVince lett a kiválasztott és BigSey a kitaszított. (Wilfork-ból a Seymour-trade valamint a szerződéshosszabbítás után majdnem-3 down játékost kreált.)

Az pedig csak megérzés (bár erősen hiszem), hogy BB fejében már akkor megfordult, hogy hosszú távon egy posztfüggetlen védelmet alakítson ki. Szerintem érezte, tudatosult is benne, hogy igazi, telivér prémium playmaker játékos(oka)t sokkal nehezebb találni, beilleszteni, megtartani, mint svájci bicskaként működő erős átlagos játékosokat.

Chandler Jones lett a hónap védekező játékosa az AFC-ben. Utoljára 2004-ben kapta Pats védő a címet (Eugene Wilson). Talán nem véletlen. (Mayo-nak van még egy DRoY címe, de ő a szürke eminenciás tipikus megtestesülése - és egyben az új Pats védelem ikonikus megjelenítője.)


_____________________________________________________


Gronk hatása.
RZ hatékonyság nélküle: 9/25, 36%
RZ hatékonyság vele: 16/22, 72,8%
Döbbenetes.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A védők fejlesztése, átalakítása BigSey trade-elésével kezdődött. Dönteni kellett Wilfork és közte. Ha BigSey marad, akkor BB lekötötte volna magát a tiszta 3-4 rendszer mellett, hiszen Seymour csak 3-4 DE-ként érte volna meg a pénzét. BabyVince viszont képes volt egy posztoktól függetlenedő védelem alapkövévé válni. tomi-tomi
Gondolom nem nagy meglepetés, de ezzel nem értek egyet. Hiába teszed be Wilforkot 3techbe, vagy háromtagú falnak bármelyik oldalára endnek, de ettől még csak egydimenziós játékos marad (nulla pass rush, futás ellen kiemelkedő). Seymour 5tech mellett elit 43 UT-ként is megérte volna a lóvét.

Ott szerintem elsősorban öltözői és gazdasági döntés született a felajánlott Raiders első kör miatt (Wilfork típusú játékosoknak nincs ekkora trade értéke), amiben ott volt a lehetőség egy nagyon komoly üzletnek akár top5-10 pick is benne volt a kalapban. 3 down játékossal szemben nem tudom elképzelni, hogy miért jobb védelem alapkövének egy 2 down játékos.

A 43 csak 2011-ben érkezett meg, miután volt egy elég korai Cunningham pick is 2010-ben, a tiszta 34 feladása nem tűnik egy már 2009 tavaszán eltervezett lépésnek.
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
DoM
tomi-tomi
Rengeteg dologban egyetértek, és én is nagyon bizakodó vagyok a csapat mutatott játéka miatt. Mondjuk én még mindig reménykedem benne, hogy a védelemben mindenki egészséges marad, és visszatérünk az alacsony engedett pontszámhoz, bár, ha azt vesszük, hogy PM-ék két drive-ot vezettek az egész meccsen, amiből pontot kaptunk, három labdavesztésből egyszer a Denver D ért el TD-t, egyszer nagyon közelről nem tudták megállítani az ellent, egyszer még így is sikerült FG-n tartani, és a Panthers elleni 24 pont sem vészes kategória azért
Na mindegy, reménykedés on

több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egészen brutális, hogy Gronko már négy éve tolja, a liga legjobb TE-je, és még mindig csak 24 éves... Bár mondjuk nem tudom, miben tudna még fejlődni tovább, de ha tudna... 😊
Csak maradjon egészséges, mert akkor Gonzo bajban lehet 😊Wyatt
Ne fejlődjön, szerintem nincs hová. Készen van, komplett, extraklasszis TE.
Nála valóban az lesz a kérdés, hogy ezt a szintet meddig lesz képes tartani.tomi-tomi
Na igen, én is inkább erre gondoltam. Nehezen tudom elképzelni, hogy ennél még legyen feljebb

több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egészen brutális, hogy Gronko már négy éve tolja, a liga legjobb TE-je, és még mindig csak 24 éves... Bár mondjuk nem tudom, miben tudna még fejlődni tovább, de ha tudna... 😊
Csak maradjon egészséges, mert akkor Gonzo bajban lehet 😊Wyatt
Ne fejlődjön, szerintem nincs hová. Készen van, komplett, extraklasszis TE.
Nála valóban az lesz a kérdés, hogy ezt a szintet meddig lesz képes tartani.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nálam az a kiindulási pont, hogy még mindig ugyanaz a HC és QB, akivel már nyert három Super Bowlt a csapat. Ettől kezdve évről-évre egy kérdést teszek fel: mit tettek azért, hogy a végső győzelem megismétlődhessen (a tőlem és tomi-tomitól is sokszor hallott hányféleképpen tud egy csapat meccset nyerni, kiegyensúlyozott csapat teória)? Páratlan az a eredményesség az alapszakaszban, amit a Patriots bemutat 2001 óta, ezt senki sem vitatja. Nehéz lenne megfeledkeznem róla, mert a beharangozók írása során mindig szembesülök vele, mert a patriots.com game release bookjának az első 3-4 oldala csak ezekkel a rekordoknak a felsorolásából áll..

Ugyanakkor azonosulni tudok azzal a felfogással, hogy az NFL csapatok 2/3 harmada kutyaütő kategóriába tartozik, akikkel nem kell versenyezni, mert saját magukat úgyis elintézik valamilyen formában. Egy jó napot kifogva, még a legszerencsétlenebb csapat is lehet, hogy legyőz akárkit, de a másik 15 hétvégéből 12-n azt se tudják hol vannak (any given sunday). A maradék 1/3 csapatból az alapszakaszban már az is szép szó, ha négy-öt meccset tud játszani valaki.

Ez alapján én nem tartom akkora teljesítménynek a rájátszás elérését. A csoportgyőzelmeket természetesen elismerem, de az elvárásaimat nem fogom ilyen minimum szinten tartani, ameddig Hall of Famer irányít lesz a csapat élén. Ha ez változik, akkor lehet azt mondani a következő 1-2 évben, hogy micsoda teljesítmény és bravúros küzdelem árán ért oda megint a csapat a csoport első helyére, vagy jutott be szép hajrával szabadkártyával a PO-ba.DoM
BB épp most a Broncos meccs után mondta, hogy az NFL a lemorzsolódás játéka. Mennyire tudsz kiegyensúlyozott csapat maradni az idény (és az idő) előrehaladtával, mennyire rugalmas, adaptív roster-t alakítottál ki. Bizton számíthatsz arra, hogy a szeptember eleji tervedet közel sem fogod tudni 100%-ig megvalósítani.

Az alapszintet (egyetértünk, Brady-vel ez a PO-ba jutás) a Pats üzembiztosan hozza. Olyan dominanciát alakítottak ki a csoporton belül, amely béklyóba köti a másik három csapat gondolkodását, stratégiáját; szinte automatikussá vált a csoportgyőzelem.

A PO lebonyolítási rendje miatt a PO szereplés élesen (néha túlzóan, ha úgy tetszik "hibásan" ) megmutatja, hogy egy-egy csapat mennyit veszített a kiegyensúlyozottságából, adaptivitásából. 2009-ben Moss távozására és Welker kiesésére nem volt megfelelő válasz, 2010-ben a kevésbé hatékony futójáték és Hernandez sérülése miatt vált egysíkúvá a támadójáték. 2011 és 2012 PO szereplése szerintem felcserélődött, Cundiff minket rúgott SB-ba, Talib kiesése a Ravens-t hozta helyzetbe. (Úgy vélem, hogy a 2012-es Pats erősebb volt, mint a 2011-es, és a 2011-es Ravens is jobb volt a 2012-es kiadásnál.)

A támadókat minden évben úgy fejlesztette a FO, hogy figyelembe vették egyrészt a felszínre kerülő hiányosságokat (Gronk-Hernandez, Ridley-Vereen, Dobson-Boyce duók draftolása például), másrészt TB mindenkori állapotát, továbbá kreatívan újítottak a rendszeren belül.

A védők fejlesztése, átalakítása BigSey trade-elésével kezdődött. Dönteni kellett Wilfork és közte. Ha BigSey marad, akkor BB lekötötte volna magát a tiszta 3-4 rendszer mellett, hiszen Seymour csak 3-4 DE-ként érte volna meg a pénzét. BabyVince viszont képes volt egy posztoktól függetlenedő védelem alapkövévé válni. Kevesen vették-veszik komolyan, hogy BB szerint nincs FS és SS poszt, pedig alapvetően jelzi BB gondolatait, filozófiáját a védekezésről. (Alig van a védelemben olyan játékos, aki csak egy poszton vethető be.) Meggyőződésem, hogy ez a védelem fejlesztés 2011-re beért volna (meg tudta volna adni a SB győzelemhez a szükséges pluszt), ha az utolsó (fontos) darab megtalálása elsőre sikerül. Ras-I üvegnek bizonyult és csak 2012-re lett meg a megfelelő személy, Talib. (Aki persze az AFC döntőn sérül le, és erősen injury prone játékosnak tűnik.)

Az idei Pats - egyelőre - adaptivitásban kiemelkedő. Hat napon belül a sérülésektől tizedelt védelem határozottan jól megfogta a liga egyik legjobb futását és a liga legjobb passz gépezetét. A támadók az utolsó három meccsen az eredetileg tervezett felállásban és érettségben már ligaelit szinten játszanak. A kiegyensúlyozottság is megvan, idény elején a védelem, most már inkább a támadók hozzák a győzelmeket. Nem véletlen, hogy a két vereség akkor jött, amikor a védők már nem és a támadók még nem voltak győzelmet biztosító állapotban. (A Panthers típusú vereségre mondta Lombardi, hogy nem vertek meg minket, az időnk fogyott el.)

Én úgy látom, hogy az 1/3-nyi nem kutyaütő csapat közül a Pats a BB-TB korszakban majdnem mindig a valódi SB esélyesek között volt, az igazi krémhez tartozott. Nálam ez a siker mércéje, vagy ha úgy tetszik, majdnem mindig megtették a számomra elvárhatót, "hogy a végső győzelem megismétlődhessen". Hibáztak is közben, de a hibáikra mindig reagáltak.

Az idei év sikere - ismerős módon - a védelem PO állapotától függ. (Brady-ék most már rendben lesznek, sőt szerintem a vártnál is jobbak lesznek.) Az eszem azt mondja, hogy még egy sérülést nem fognak kibírni, de ha PM nem tud mit kezdeni a sántikáló Talib-bal, a túlértékelt(??) Arrington-nal és a térdműtétes Dennard-dal kiegészült Rutgers Sec-val, akkor bármi megtörténhet.

Nekem is jó érzésem van az idei csapattal kapcsolatban, nagyon úgy tűnik, hogy agyonütni sem lehet őket.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)