New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Sobri: az meg nem elvárható szint, főleg nem a Jets D-je ellen, amit Brady az alapszakaszban nyújtott. (Ha lehet ne a 45-3 legyen ez ellen az érv, az egy nagyon más meccs volt, azon max a csoportgyőzelem múlott, ez viszont élet-halál meccs volt, a PO-ban ritkán enged egy jó D 25-nél több pontot. Legalábbis én így látom, éppen azért mert a sok éves tapasztalat szerint a PO-ban az elit D tudja minimalizálni az elit O-t, s nem az elit O tudja megszórni és pontháborúra kényszeríteni az elit D-vel rendelkező csapatot. Legalábbis ez derül ki az NFL csevegőbe betett mintából, hogy mely csapatok nyertek SB-t)Soldados
Az nem.
De az igen, amit tud.
Hogy nem berovázva, fostosan tolunk a 4. negyedben egy 8 perces drive-ot, tele futásokkal. Beválallja a hosszú passzt, max lesz INT, de legalább megpróbáltuk, és újra megpróbálhatjuk 3&out után. És esetleg újra. És nem totyorgunk a zsebben 5-6-8 mp-ket, várva a sacket, és megpróbálunk úgy csinálni mint egy mr.cool qb, ésatöbbi, ésatöbbi.
Evidens, hogy a bajnoknak mindig elit védelme van. Nem is a vereségről beszélek globálisan, hanem a vereségben Brady szerepéről.
Mások is írták, ha azt vesszük, hogy 17 meccsből megnyertünk 14et, az fasza. Rebuilding évben szinte tökéletes. Egy PO vereség ténye elfogadható, pláne az idei Jets-től. (A 45-3 csak azt bizonyítja, hogy mindenkit el lehet kapni, és mi történik ha egy elit O-nak minden sikerül.) A vereség módja, benne Brady szerepe az, amiről én beszélek. És vegyük figyelembe, hogy egy nagy PO rutinnal rendelkező future HoF QB-ról beszélünk. Ő magához képest szerepelt le, nem globálisan, pláne nem, mint alapszakasz MVP.
Szerintem egyszerűen kiégett. Más szerint meg minden rendben van vele, csak volt egy rossz napja. Végtére is lesz még pár PO meccsünk, majd kiderül kinek van igaza. Nem halok bele, ha nem nekem.Sobri Jóska
Én azt nem értem, hogy szerinted Brady egy meccs alapján kiégett. Ezt még meg is érteném ha mondjuk szarul játszott volna az alapszakaszban. De nincs semmi értelme annak, hogy Brady az alapszakaszban pörög és benne van a tűz, aztán meg a rájátszásra hirtelen elalszik benne. Egyszerűen be kellene látni azt, hogy Brady nem isten. Tudom sokan örülnénk neki, de nem az. Ő is ember és ő is tud hibázni mint mindenki más. Erre láttunk most példát a Jets ellen. Előfordul az ilyen. Manning,Montana,Unitass,Young stb se nyert mindig a POban velük kapcsolatban mégse emlegette senki, hogy kiégtek. Vedd már észre, hogy lehet akármekkora király Brady egyedül nem tud meccset nyerni. Nem tud csodát tenni ha folyamatosan 2-3 védő van a nyakában. A Jets ellen olyan mértéküt betlizett az Offense fal mint tette azt a Giants ellen. Így azért nehéz. Én is idegbajt kaptam amikor láttam, hogy 6-7 másodpercet áll a zsebben és nem dobja, de nem láttuk, hogy akkor milyen szinten védekezett a Jets secondaryje. Én egyszer vagy kétszer láttam integető játékost maximum. Illetve volt jópár olyan dobás ahol az elkapó valamiért rossz oldalra fordult. Ebből nem tudjuk, hogy kinek a hibája. Egy meccs alapján ne ítéljük meg. persze lehet felhozni a Ravens elleni meccset, de azzal szembe megy az idei szezon. Szerinted így játszott volna egy kiégett QB? Mert sztem nem. Most hullámvölgyben van ami a POot illeti, de azért mégis csak Tom Bradyről beszélünk. Biztos vagyok benne, hogy fog ő még jól játszani.

Szerk: Az viszont látszik, hogy kurvára kellene szvsz egy mélységi célpont. Mert iylen helyzetekből mint a Jets elleni egy nagy játék tudott volna kimenteni.
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
http://www.tmz.com/2011/01/18/laurence-maroney-denver-broncos-arrest-st-louis-guns-marijuanan-drugs-weed-car-cops-running-back-nfl-star/

itt még nem volt
nagy üzletet kötöttünk...
amúgy, most akkor a 4/2-t adtuk Branchért, vagy a 4/28-at? én utóbbira mertem volna mérget venni, de egyes helyek mockokban következetesen a 4/2-t írják

több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát akkor már inkább a Steelers!
:/kookesz
Ááááá... nekik már 6 SB győzelmük van, nem kell tovább növelni az arcukat 😀 Az NFC oldaláról jövő két csapat inkább megérdemli a gyűrűt.mr nemo
Lehet furán hangzik, de ezerszer egy Jets SB győzelem, mint Steelers. Pont azért, mert 7 bajnoki cím más franchise-nál belátható időn belül nem lesz, illetve azért, mert akkor Roethlisberger ott lenne 3 gyűrűvel, mint Brady. Ez pedig... én nem tagadom, BB nagyon clutch, de azért képességekben ne hasonlítsuk már Bradyhez. És ez a kettő dolog nálam sokkal sokkal (sokkal!) durvább, mint mondjuk Rex Ryan szájtépése az után, hogy a csapata bajnok lett.
Nyilván ez így elég fura elgondolás, de a Jets, akkor sem a Steelers. Plusz egy esetleges Jets SB hozna egy nagyobb adag fant akikkel tök jól lehetne szájkaratézni 😀FeGa
hátha mellé behúzna a SB MVP cimet is 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Hát akkor már inkább a Steelers!
:/kookesz
Ááááá... nekik már 6 SB győzelmük van, nem kell tovább növelni az arcukat 😀 Az NFC oldaláról jövő két csapat inkább megérdemli a gyűrűt.mr nemo
Lehet furán hangzik, de ezerszer egy Jets SB győzelem, mint Steelers. Pont azért, mert 7 bajnoki cím más franchise-nál belátható időn belül nem lesz, illetve azért, mert akkor Roethlisberger ott lenne 3 gyűrűvel, mint Brady. Ez pedig... én nem tagadom, BB nagyon clutch, de azért képességekben ne hasonlítsuk már Bradyhez. És ez a kettő dolog nálam sokkal sokkal (sokkal!) durvább, mint mondjuk Rex Ryan szájtépése az után, hogy a csapata bajnok lett.
Nyilván ez így elég fura elgondolás, de a Jets, akkor sem a Steelers. Plusz egy esetleges Jets SB hozna egy nagyobb adag fant akikkel tök jól lehetne szájkaratézni 😀
több mint 13 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Hát akkor már inkább a Steelers!
:/kookesz
Ááááá... nekik már 6 SB győzelmük van, nem kell tovább növelni az arcukat 😀 Az NFC oldaláról jövő két csapat inkább megérdemli a gyűrűt.mr nemo
Nem tudom, hogy megérdemli-e jobban, mint bárki a négy közül, de az biztos, hogy kevés szimpatikusabb csapat van az NFL-ben, mint a Green Bay (persze a Pats közelébe sem ér más 😊). Nagyon örülnék az ő végső győzelmüknek.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Hát akkor már inkább a Steelers!
:/kookesz
Ááááá... nekik már 6 SB győzelmük van, nem kell tovább növelni az arcukat 😀 Az NFC oldaláról jövő két csapat inkább megérdemli a gyűrűt.
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És akkor itt el is érkeztünk oda, hogy miért mondtam, hogy ezzel a D-vel idén nagy csoda lett volna az SB-győzelem. És akkor egy másik tény: az idei PO-ban 28 szerzett pont a SEA-NO meccs kivételével minden esetben elég volt a W-hez. Mindezt a 28 pontot egy közepes O érte el a Pats D ellen. Ezért mondtam, hogy ez a sok. 21 szerzett ponttal lehet meccset nyerni a PO-ban, de 28 kapottal nagyon ritkán, olyan csapat ellen, mint a Jets, Steelers, Packs, Ravens - szinte lehetetlen a PO-ban.Soldados
Ezekben a számokban igazad van, de továbbra sem értem, hogy ezekből hogy lehet következtetni arra, hogy a Pats D idén nem volt kész a PO-ra, SB-re. Azért kaptak 28 pontot, mert nem voltak készek? Tavaly a Jets védelme volt a legjobb, és Indy-ben kaptak 30-at. A Packers védelme pedig bőven TOP5 volt (rushing: #1, passing: #5, total: #2), és ők meg 51 pontot kaptak Arizona-ban. Az ő védelmük se lett volna kész a PO-ra? Számtalan hasonló példát lehetne még sorolni. És az ellenkezőjére is, amikor egy gyenge D hirtelen "megembereli magát", és elkezd kevés pontot kapni a PO-ban. Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne ahhoz, hogy az adott csapat védelme "kész-e" a győzelemre. Inkább múlik ez a formán, jól kielemzett ellenfélen, a jó ütemben hívott play-eken, és sok esetben egy-egy szerencsés/szerencsétlen playen.

És akár a szerencsés matchup-on is. Nincs olyan csapat az NFL-ben, legyen akármilyen védelme, amelyiknek ne lenne matchupban kevésbé passzoló ellenfele, nem is egy. Még a Steelersnek is. Állítom, hogy a Steelers jól járt, hogy nem a Pats-el (vagy a Colts-al) kell meccselnie a konferenciadöntőben, mert gyenge ill. nem "kész" védelmek ide vagy oda, azokon a meccseken neccesebb lenne a továbbjutásotok. És ha így van - márpedig így van - akkor megint nehezen értelmezhető, hogy hogyan lehet "nem kész" egy olyan csapat D-je, amelyik nagyobb eséllyel indult volna ellenetek vasárnap, mint a "kész" védelemmel bíró Jets...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak most olvastam vissza a párbeszédet (a meccs óta nem volt kedvem a focihoz). Gondolatok a D-ről:

Abban nem értek egyet Danna-val, hogy csak 1 passrusher kellene. Minimum 1 playmaker kell DE és OLB fronton is. Egy DE, aki Wilfork mellett a másik oldalt megoldja (és kb annyira lehetetlen ott kezdőnek lenni rookieként mint OLB-ként a Pats sémában, s Cunningham nem teljesített rosszul)... lehet, hogy Ty Warren alulértékelt, bár én ebben annyira nem hiszek (a másik Warren hiába volt idén megbízható, rá nem lehet jövőt építeni). A Deaderick, Pryor, Wright részlegből még Deaderick a leginkább DE... DE egyelőre nem mutatott olyat, ami elégnek tűnne. Kell valaki dominánsabb és ez lesz az első pick, ha lesz olyan aki tetszik a csapatnak.

OLB terén TBC sose lesz több egy jó cserénél, még jobb évében sem, és tartok tőle, hogy bár Ninkovich pozítív meglepetés volt, de ő sem jelent megoldást. Cunninghamnek viszont, ha elkerülik a sérülések jövőre olyan kiugró éve lesz mint Chungnak idén (igen még a sérülése ellenére is az volt). Ezt most leírtam, számon lehet kérni. ...Egyébként nem lepődnék meg ha 2 OLB-t is húznánk a drafton.

Azt illetően pedig, hogy Mayo-n kívül nem bíztató az LB sor... hát nem lehet mindenki ligaelit Pro-bowler, de Guyton szerintem idén is mutatta a fejlődés jeleit (must keep), és Spikes is csak jobb lesz jövőre... rendben lesz az az ILB poszt (plusz Fletcher as insurance policy).

S poszton Chung már klasszis kategóriába kukucskál, szerintem előrébb van mint Brandon "fake probowler" Vödör valaha is volt (persze Vödör arra pont jó, hogy megoldja a másik oldalt), s ilyen évzáró után fűteni fogja a bizonyítási vágy. Harmadiknak McGowen vagy Page is megteszi talán.

CB terén McCourty klasszis, és lehet szidni Butlert meg Arringtont, de fiatalok, és sok jó dolgot mutattak, HA visszatér Bodden a régi formájába, akkor nem kell CB.

Igenis van jövője a D#nek szinte biztos klasszis a Wilfork-Mayo-Chung-McCourty rész (ami már 4 a 11-ből) és még ott a potenciál LÁTHATÓAN egy-két játékosban.

Az O# helyzete már sokkal bonyolultabb!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Vigyázz Steelers, jön a Jets és a mázlifaktor 😂toxique
Az a számomra szomorú, hogy egy Jets vs. Steelers összecsapásnál nem tudok szurkolni senkinek, mert nem veszíthet mindkét csapat. Csak abban bízom, hogy az NFC viszi idén a trófeát.mr nemo
Hát akkor már inkább a Steelers!
:/
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Vigyázz Steelers, jön a Jets és a mázlifaktor 😂toxique
Az a számomra szomorú, hogy egy Jets vs. Steelers összecsapásnál nem tudok szurkolni senkinek, mert nem veszíthet mindkét csapat. Csak abban bízom, hogy az NFC viszi idén a trófeát.
több mint 13 éve
Joco New England Patriots 1 365 — Patriots fan
És bár nem vagyok egy puncsolós alkat de azt meg kell jegyeznem, h DoM hsz-ei/elemzései élményszámba mennek.Szesze
Pont ezt akartam én is írni h élmény volt olvasni ezt a pár oldalt és az érvek találkoztatását mindenfajta személyeskedés nélkül 😊
Az mondjuk szúrja a szemem h azért kell ezeket olvasni mert kiestünk 😛 😊

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Pont ez volt a lényege. A 44 SB-győztesből 30 volt benne a TOP 5 scoring Defense-ben az adott évben. Ebből 14 number one volt, tehát ha úgy veszem a number 1 scoring Defense (jelen esetben Steelers 😀 😀) sansza a Super Bowl megnyerésére 33%Soldados
Vigyázz Steelers, jön a Jets és a mázlifaktor 😂
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 956 — Giants fan
Nem vitaindítónak, inkább olvasmánynak.

http://espn.go.com/blog/boston/new-england-patriots/post/_/id/4692136/jaworski-brady-missed-opportunities

"I’m going to be honest with you guys,” Jaworski said. “I went through the tape and there were some plays on the field that Tom Brady did not see. I think Tom began to play a little bit fast, and the term I use, he began to see ghosts. There were some opportunities, particularly early in the game, a key third-and-3, he had Danny Woodhead out of the backfield in the flat and he doesn’t throw the football. It’s a play that Tom has probably seen 50 times this year and completed 50 times. For some reason, he didn’t throw the football. I don’t know if he got spooked by the [first-quarter] interception or what, but he did leave some plays on the field.”zinedine5
Egyértelmű volt, h elbizonytalanodott ez látszódott az egész meccsen, nem hiszem h ezt bárki megkérdőjelezné.

És bár nem vagyok egy puncsolós alkat de azt meg kell jegyeznem, h DoM hsz-ei/elemzései élményszámba mennek.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Nem vitaindítónak, inkább olvasmánynak.

http://espn.go.com/blog/boston/new-england-patriots/post/_/id/4692136/jaworski-brady-missed-opportunities

"I’m going to be honest with you guys,” Jaworski said. “I went through the tape and there were some plays on the field that Tom Brady did not see. I think Tom began to play a little bit fast, and the term I use, he began to see ghosts. There were some opportunities, particularly early in the game, a key third-and-3, he had Danny Woodhead out of the backfield in the flat and he doesn’t throw the football. It’s a play that Tom has probably seen 50 times this year and completed 50 times. For some reason, he didn’t throw the football. I don’t know if he got spooked by the [first-quarter] interception or what, but he did leave some plays on the field.”
több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Koppennel mi a baj egyébként? néhányan kérdőjelesnek írjátok, én nem láttam olyan hatalmas hibákat tőle, szerződése is van, szóval nem hinném, hogy nagy veszélyben lenne a helye.

A meccshez nem nagyon akarok semmit hozzáfűzni. Jó volt ez a szezon, szerintem minden elvárást túlszárnyalt a csapat. Büszkék lehetünk a srácokra. Jövőre majd visszavágunk a Jetsnek.
Egyébként azt ne felejtsük, hogy mi vagyunk az AFC East bajnokai. Jövőre előre a címvédésért 😊

JMD --> Rams OC

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez valóban így van, de kifejezetten TOP5 lett vizsgálva, hogy TOP5 scoring Defense-ből 30 lett SB-győztes (44-ből). Ebben nem volt benne idén a Pats. De ha egy kicsit sarkíthatok, akkor mondjuk úgy, hogy az esetek 2/3-ában TOP5 D (nem scoring pointsban, hanem úgy elismertségben) nyer SB-t, na most abban szvsz nincs vita, hogy a 2010-es Pats D TOP10-ben sincs.

És akkor itt el is érkeztünk oda, hogy miért mondtam, hogy ezzel a D-vel idén nem csoda lett volna az SB-győzelem. És akkor egy másik tény: az idei PO-ban 28 szerzett pont a SEA-NO meccs kivételével minden esetben elég volt a W-hez. Mindezt a 28 pontot egy közepes O érte el a Pats D ellen. Ezért mondtam, hogy ez a sok. 21 szerzett ponttal lehet meccset nyerni a PO-ban, de 28 kapottal nagyon ritkán, olyan csapat ellen, mint a Jets, Steelers, Packs, Ravens - szinte lehetetlen a PO-ban.Soldados
Top 5 részről lemaradtam.DoM
Pont ez volt a lényege. A 44 SB-győztesből 30 volt benne a TOP 5 scoring Defense-ben az adott évben. Ebből 14 number one volt, tehát ha úgy veszem a number 1 scoring Defense (jelen esetben Steelers 😀 😀) sansza a Super Bowl megnyerésére 33%. Azért ez nem semmi mutató. A Steelers 6 SB-diadalából kétszer-kétszer 1. és 2., egyszer-egyszer 3. és 5. volt ebben a mutatóban.

1. 14 (Pats 03)
2. 8 (Pats 04)
3. 3
4. 2
5. 3

Idén az alábbi 4 csapat áll: #1, #2, #4 és #6.

Lehet közhely, de nagyon igaz: Defense wins the Championship. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
A rengeteg hsz között szerintem ez még nem volt:

Chad Ochocinco sent the Boston Herald's Ian Rapoport a Twitter message Monday suggesting that he'd welcome a trade to the Patriots this offseason.
Answering Rapoport's analysis that the Patriots have a need at receiver, Ochocinco tweeted: "PePe and Bill #EPIC." Pepe is apparently another of Ocho's alter egos and Bill is, of course, Belichick. Ochocinco has soured on Bengals coach Marvin Lewis, stating that he doesn't know if the two can "co-exist" at this point. Belichick loves a good bargain, but it's hard to picture him bringing aboard another declining, attention-seeking receiver after the Randy Moss drama last September.

@dom: Én a konkrét Bulls-Eye planre gondoltam.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ez valóban így van, de kifejezetten TOP5 lett vizsgálva, hogy TOP5 scoring Defense-ből 30 lett SB-győztes (44-ből). Ebben nem volt benne idén a Pats. De ha egy kicsit sarkíthatok, akkor mondjuk úgy, hogy az esetek 2/3-ában TOP5 D (nem scoring pointsban, hanem úgy elismertségben) nyer SB-t, na most abban szvsz nincs vita, hogy a 2010-es Pats D TOP10-ben sincs.

És akkor itt el is érkeztünk oda, hogy miért mondtam, hogy ezzel a D-vel idén nem csoda lett volna az SB-győzelem. És akkor egy másik tény: az idei PO-ban 28 szerzett pont a SEA-NO meccs kivételével minden esetben elég volt a W-hez. Mindezt a 28 pontot egy közepes O érte el a Pats D ellen. Ezért mondtam, hogy ez a sok. 21 szerzett ponttal lehet meccset nyerni a PO-ban, de 28 kapottal nagyon ritkán, olyan csapat ellen, mint a Jets, Steelers, Packs, Ravens - szinte lehetetlen a PO-ban.Soldados
Top 5 részről lemaradtam.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Hasonló történet zajlott a pályán, mint a Rams-Pats Super Bowlon, amikor Belichickék zavarták össze a dime felállásokkal, és nagyon jól szervezett zónával Martzéket.DoM
A Rams ellen az volt a taktika,hogy Faulkot levegyük, ütöttük-vágtuk, kapott ő mindent.
Míg most a Jetsnek nem egy ember ellen kellett készülnie. Akkor volt egy Warner mégsem őt szedték ki BB-ék.undisputedly
A Jets zóna lényege se Brady összetörése volt, az csak a bónusz volt. Az meg, hogy a dime felállással a fókusz egy játékos levétele volt bárhova is menjen, vagy a pálya jól behatárolható részének a lezárása (a rövid, quick pass sávok zavarása) másodlagos.

A Pats is teljesen mást próbált meg a PO-ban az ellenfél ellen, mint az alapszakaszban, és a Jets is ezt tette. Így leírva baromi egyszerűnek tűnik, de a felkészülésnél nyilván dönteni kell: minden lehetséges variációra készülünk; kicsit ebből, kicsit abból; csak a váratlanra, amit eddig nem csináltak ellenünk, mert úgyis most fognak váltani.

Gondolom napestig lehetne sorolni a pro és kontra érveket mindhárom változatra.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy NFL csevegőben is volt erről szó és a vki által oda betett statokból is látszik, sok jobb esélyed PO-ra TOP10 D-vel, mint TOP10 O-val, illetve az SB-győzelemre TOP5 D-vel, mint TOP5 O-val. Többek között ezért mondtam, hogy a Pats 2010-es D-je nem volt kész az SB-re. De ennek okát nem firtattam, az éppenéggel lehet a sok sérülés is.Soldados
Ha jól hámoztam ki a lényeget, meccsenként kapott pontátlaggal számol amelyben 2006 óta top10-ben van a Pats.

A védelem erejét jobban mutató stat adatokat nyilván nehezebb összeállítani, mondjuk az elmúlt tíz év rájátszásairól, így pont az lett hivatkozva, amelyik fronton nem érheti szó a Pats D-t. Persze ha az éves átlagról beszélünk, és nem egy-egy kiragadott helyzetről, meccsről.DoM
Ez valóban így van, de kifejezetten TOP5 lett vizsgálva, hogy TOP5 scoring Defense-ből 30 lett SB-győztes (44-ből). Ebben nem volt benne idén a Pats. De ha egy kicsit sarkíthatok, akkor mondjuk úgy, hogy az esetek 2/3-ában TOP5 D (nem scoring pointsban, hanem úgy elismertségben) nyer SB-t, na most abban szvsz nincs vita, hogy a 2010-es Pats D TOP10-ben sincs.

És akkor itt el is érkeztünk oda, hogy miért mondtam, hogy ezzel a D-vel idén nagy csoda lett volna az SB-győzelem. És akkor egy másik tény: az idei PO-ban 28 szerzett pont a SEA-NO meccs kivételével minden esetben elég volt a W-hez. Mindezt a 28 pontot egy közepes O érte el a Pats D ellen. Ezért mondtam, hogy ez a sok. 21 szerzett ponttal lehet meccset nyerni a PO-ban, de 28 kapottal nagyon ritkán, olyan csapat ellen, mint a Jets, Steelers, Packs, Ravens - szinte lehetetlen a PO-ban.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Mennyire jó az idei OLB felhozatal a drafton mondjuk DE playákhoz képest?!
Hiányposztok egyértelműek, kérdés BB mennyire gondolja másképp a dolgokat 😊manuszka86
Az alábbi számokban biztos az is benne van, hogy jóval passz barátabb lett a liga, és jobban előtérbe került a pass rush, és a sack mutató, de kigyűjtöttem, hogy a Super Bowl győzelmet hozó években melyik három játékos gyűjtötte a legtöbb sacket az alapszakasz során:

2001-hamilton 7.0 pleasant & mcginest 6.0
2003-vrabel 9.5 seymour 8.0 mcginest 5.5
2004-mcginest 9.5 vrabel 5.5 seymour & colvin 5.0

Bónusznak 2008-tól, amióta nem jutott a csapat Super Bowlba:

2008-seymour 8.0 adalius 5.0 vrabel 4.0
2009-banta-cain 10.0 burgess & wright 5.0
2010-wright 5.5 banta-cain 5.0 ninkovich 4.0

Ez nem feltétlenül azt mutatja, hogy DeMarcus Ware-hez hasonló terrorra lenne szükség, de nyilván az elején említett passzjáték térnyerése ezt felülírhatja. Én egyelőre nem látom, hogy kire lehetne rámondani, hogy na ő a tuti, és olyan hatása lehet a játékra, mint például Brian Orakpónak.
több mint 13 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hasonló történet zajlott a pályán, mint a Rams-Pats Super Bowlon, amikor Belichickék zavarták össze a dime felállásokkal, és nagyon jól szervezett zónával Martzéket.DoM
A Rams ellen az volt a taktika,hogy Faulkot levegyük, ütöttük-vágtuk, kapott ő mindent.
Míg most a Jetsnek nem egy ember ellen kellett készülnie. Akkor volt egy Warner mégsem őt szedték ki BB-ék.
több mint 13 éve
manuszka86 New England Patriots 2 060 — Patriots fan
Mennyire jó az idei OLB felhozatal a drafton mondjuk DE playákhoz képest?!
Hiányposztok egyértelműek, kérdés BB mennyire gondolja másképp a dolgokat 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Sobri: az meg nem elvárható szint, főleg nem a Jets D-je ellen, amit Brady az alapszakaszban nyújtott. (Ha lehet ne a 45-3 legyen ez ellen az érv, az egy nagyon más meccs volt, azon max a csoportgyőzelem múlott, ez viszont élet-halál meccs volt, a PO-ban ritkán enged egy jó D 25-nél több pontot. Legalábbis én így látom, éppen azért mert a sok éves tapasztalat szerint a PO-ban az elit D tudja minimalizálni az elit O-t, s nem az elit O tudja megszórni és pontháborúra kényszeríteni az elit D-vel rendelkező csapatot. Legalábbis ez derül ki az NFL csevegőbe betett mintából, hogy mely csapatok nyertek SB-t)Soldados
Az nem.
De az igen, amit tud.
Hogy nem berovázva, fostosan tolunk a 4. negyedben egy 8 perces drive-ot, tele futásokkal. Beválallja a hosszú passzt, max lesz INT, de legalább megpróbáltuk, és újra megpróbálhatjuk 3&out után. És esetleg újra. És nem totyorgunk a zsebben 5-6-8 mp-ket, várva a sacket, és megpróbálunk úgy csinálni mint egy mr.cool qb, ésatöbbi, ésatöbbi.
Evidens, hogy a bajnoknak mindig elit védelme van. Nem is a vereségről beszélek globálisan, hanem a vereségben Brady szerepéről.
Mások is írták, ha azt vesszük, hogy 17 meccsből megnyertünk 14et, az fasza. Rebuilding évben szinte tökéletes. Egy PO vereség ténye elfogadható, pláne az idei Jets-től. (A 45-3 csak azt bizonyítja, hogy mindenkit el lehet kapni, és mi történik ha egy elit O-nak minden sikerül.) A vereség módja, benne Brady szerepe az, amiről én beszélek. És vegyük figyelembe, hogy egy nagy PO rutinnal rendelkező future HoF QB-ról beszélünk. Ő magához képest szerepelt le, nem globálisan, pláne nem, mint alapszakasz MVP.
Szerintem egyszerűen kiégett. Más szerint meg minden rendben van vele, csak volt egy rossz napja. Végtére is lesz még pár PO meccsünk, majd kiderül kinek van igaza. Nem halok bele, ha nem nekem.

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Amúgy NFL csevegőben is volt erről szó és a vki által oda betett statokból is látszik, sok jobb esélyed PO-ra TOP10 D-vel, mint TOP10 O-val, illetve az SB-győzelemre TOP5 D-vel, mint TOP5 O-val. Többek között ezért mondtam, hogy a Pats 2010-es D-je nem volt kész az SB-re. De ennek okát nem firtattam, az éppenéggel lehet a sok sérülés is.Soldados
Ha jól hámoztam ki a lényeget, meccsenként kapott pontátlaggal számol amelyben 2006 óta top10-ben van a Pats.

A védelem erejét jobban mutató stat adatokat nyilván nehezebb összeállítani, mondjuk az elmúlt tíz év rájátszásairól, így pont az lett hivatkozva, amelyik fronton nem érheti szó a Pats D-t. Persze ha az éves átlagról beszélünk, és nem egy-egy kiragadott helyzetről, meccsről.