New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 5 éve
cspeti98 New England Patriots UCF Knights 466
Ez egy csapatjáték, ahol egyedül nem tud meccset nyerni egy irányító. Az más kérdés, hogy egyedül is el tudja rontani egy egész csapat teljesítményét, tehát az vitán felül áll, hogy a legfontosabb poszt.
Viszont szarból a QB sem tud várat építeni. A fordítottja azonban igaz: egy brutál jó csapat egy ergya irányító ujjára is tud gyűrűt húzni. Legutóbbi példa az 50. Bowl és Peyton.
Azért olyan nagyon jó védelemnek nem mondanám egyik legutóbbi nyertes Pats D-t sem. Nyelték a pontokat, mint kacsa a nokedlit. A legutóbbi 2 SB win sokkal inkább az O (és benne Brady) érdeme, mint a D-é. A hatodik pedig konkrétan a D miatt nem jött össze.
goboston
24 és 21 pontot engedtek, ráadásul mindkét meccsen volt olyan, hogy az ellenfél a félpályán vagy a mi térfelünkön kapta meg a labdát, erre azért nem mondanám, hogy nyelték a pontokat.

több mint 5 éve
goboston New England Patriots 221
Ez egy csapatjáték, ahol egyedül nem tud meccset nyerni egy irányító. Az más kérdés, hogy egyedül is el tudja rontani egy egész csapat teljesítményét, tehát az vitán felül áll, hogy a legfontosabb poszt.
Viszont szarból a QB sem tud várat építeni. A fordítottja azonban igaz: egy brutál jó csapat egy ergya irányító ujjára is tud gyűrűt húzni. Legutóbbi példa az 50. Bowl és Peyton.
Azért olyan nagyon jó védelemnek nem mondanám egyik legutóbbi nyertes Pats D-t sem. Nyelték a pontokat, mint kacsa a nokedlit. A legutóbbi 2 SB win sokkal inkább az O (és benne Brady) érdeme, mint a D-é. A hatodik pedig konkrétan a D miatt nem jött össze.
több mint 5 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Nem hiszem, de a tapasztalatom is azt mondja, hogy az a két csapat, amelyik meg tudta nyerni a főcsoportját, egyszerűen annyira nem lehet féloldalas a támadók, vagy védők irányában, hogy az egyik, vagy a másik effektív segítsége nélkül nyerjen. Tehát még jó, hogy kellettek a védők vaze 😊

Nyilván a csillagok szerencsés együttállása is kellett ahhoz, hogy ez a csávó egymaga több döntőt játsszon jószerével, mint az összes többi aktív QB együtt. Jó, tudom, hogy nem, de majdnem. Azért ez a csávó iszonyat nagy zseni. Ezt bizonyítja folyamatosan. Nem azért örülök, hogy nem az ő nyakában vannak a győzelmeink, mert nem bízom benne, legyen világos!

Azért örülök, mert ha mások IS elő tudnak lépni ha kell, és tudnak nagy teljesítményeket bemutatni a pályán, akkor bármeddig elmehetünk. Ez nem Bradyrő szól. Ő a GOAT, egy csoda őt látni minden meccsen és nagyon jó, hogy láthatom ezt a csodát hétről-hétre. De ő az első, aki elismeri, hogy a társai nélkül semmi lenne a pályán.

We are all PATRIOTS!
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.
Boston
Eddig 7 SB-on szurkoltam Bradynek.
Ebből kettőn, a két Giants ellenin múlt rajta, volt az ő kezében a sorsunk a többin a védelmen, az Atlanta ellenin meg a kis Shannyn.
Nem azt a kettőt nyerte a New England.
Csak mondom.
Sobri Jóska
Én szoktam egyetérteni azért Bradyt fikázó kérdésekben, például szerintem idén 2-3 vállalhatatlan meccse is volt már. De ezt most én sem értem.

A Rams visszajött 14 pontos hátrányból (kis szerencsével, pl ha nem visszafújt TD előtte az ítélet, el is dőlhetett volna). 1:30 hátra, 0 időkérés, saját 17-esen, 17–17-nél. Ez olyan szituáció szerintem, amikor az ő kezében van a sorsunk, és megcsinálta, 53 yardot haladtunk, előkészítve a mezőnygólt. 1–0

Panthers. Itt is egyenlített a jó öreg Ricky Proehl, 29–29, 1:07 hátra, egy elbaltázott kirúgás miatt viszont saját 40-esről jöhettünk. Innen azért megint előrementünk még 37 yardot, és Vina szerencsére ezt a mezőnygólt már nem hagyta ki. 2–0

Eagles. 24–14-re vezettünk, a végén szépítettek, majd Rodney lezárta a meccset, itt nem volt szükség arra, hogy Brady megnyerje. Igaz, lezárhatta volna, hogy a védelemnek ne kelljen visszajönni, de ez szerintem nem ugyanaz azért.

Giants. 7–10-nél csak megcsináljuk végre az értelmes drive-ot a saját 20-asról, megfordítva ezzel a meccset a végjátékra. Most arról nem hinném, hogy ő tehet, hogy Asante elejti, Manning három sackből kibújik, Tyree a sisakjával megszerzi Rodney mellett. Persze, maradt még 34 másodperc a saját 26-ról, lehet mondani, hogy az ő kezében volt a sorsunk és nem csinálta meg, de szerintem ez már nem a reális esély, hanem a veszett fejsze nyele. Neki 7–10-nél kellett megcsinálnia, ezt megcsinálta, a védelemnek 14–10-nél nem szabadott volna TD-t engednie fél perccel a vége előtt, de nem csinálta meg. Nálam a „GW-drive-ot” itt is megcsinálta, szal ez nálam 3–0

Giants 2. Ez nagyjából az Eagles elleni végjáték, lezárhattuk volna a meccset támadóként, de sajna Welkertől nem jött a fontos elkapás, ettől még nem kell 88 yardos TD-t kapni, de itt legalább maradt majdnem egy percünk. Amennyire rémlik, itt volt egy olyan védőszabálytalanság, amivel vagy 20 mp elment az órából, ehhez képest alig haladtunk vele, és nem lett meg a fordítás. Itt meg lehetett volna csinálni, legyen 3–1

Seahawks. Hát ha valami, akkor ez 2/2. Az ember 14–24-es negyedkezdés után gyakorlatilag nem hibázott. Viszont vezetett két TD-drive-ot, közte a meccsnyerővel. Igen, utána fontos volt, hogy ne kapjunk megint TD-t, de baszod, Brady ebben két must have drive-ot vezetett, mindkettő TD lett és nyertünk. 4–1

Falcons. Hát erről ne is beszéljük, minden drive-ból pontok kellettek és kétpontosak is, mindent megcsinálni. 5–1

Eagles 2. Na ez az, amiről te beszélhetsz. 2:21 hátra, saját 25-ös, 33–38-nál, TD nyer, más nem annyira jó megoldás. Ez az, amit meg kellett volna csinálni, de ez nem jött össze, kaptunk egy FG-t, a végén meg hiába volt 3 DPI Gronkon, nem jöhettünk egy yardról, de az már megint nem reális GW-drive-opció volt, hanem ismét a veszett fejsze nyele. 5–2

Szóval én a Giants és az Eagles elleni második meccseken tudom elfogadni ezt, hogy ott volt a kezében a sorsunk és nem csinálta meg. Ötször viszont igen, ez nálam azért pozitív arány.

Ha ebből indulunk ki, akkor a következő Super Bowl ne a Rams, a Panthers, a Seahawks vagy a Falcons ellen legyen, mert a másodikoknál a végén nem lett meg 😀
Wyatt
Te Bradyről írsz.
Én meg azt, hogy minden SB-győzelemnél kellett a jó védelem.
Ahol a D vagy az O-fal szar volt, ott nem is lett SB win, dacára Brady zsenijének.

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.
Boston
Eddig 7 SB-on szurkoltam Bradynek.
Ebből kettőn, a két Giants ellenin múlt rajta, volt az ő kezében a sorsunk a többin a védelmen, az Atlanta ellenin meg a kis Shannyn.
Nem azt a kettőt nyerte a New England.
Csak mondom.
Sobri Jóska
Én szoktam egyetérteni azért Bradyt fikázó kérdésekben, például szerintem idén 2-3 vállalhatatlan meccse is volt már. De ezt most én sem értem.

A Rams visszajött 14 pontos hátrányból (kis szerencsével, pl ha nem visszafújt TD előtte az ítélet, el is dőlhetett volna). 1:30 hátra, 0 időkérés, saját 17-esen, 17–17-nél. Ez olyan szituáció szerintem, amikor az ő kezében van a sorsunk, és megcsinálta, 53 yardot haladtunk, előkészítve a mezőnygólt. 1–0

Panthers. Itt is egyenlített a jó öreg Ricky Proehl, 29–29, 1:07 hátra, egy elbaltázott kirúgás miatt viszont saját 40-esről jöhettünk. Innen azért megint előrementünk még 37 yardot, és Vina szerencsére ezt a mezőnygólt már nem hagyta ki. 2–0

Eagles. 24–14-re vezettünk, a végén szépítettek, majd Rodney lezárta a meccset, itt nem volt szükség arra, hogy Brady megnyerje. Igaz, lezárhatta volna, hogy a védelemnek ne kelljen visszajönni, de ez szerintem nem ugyanaz azért.

Giants. 7–10-nél csak megcsináljuk végre az értelmes drive-ot a saját 20-asról, megfordítva ezzel a meccset a végjátékra. Most arról nem hinném, hogy ő tehet, hogy Asante elejti, Manning három sackből kibújik, Tyree a sisakjával megszerzi Rodney mellett. Persze, maradt még 34 másodperc a saját 26-ról, lehet mondani, hogy az ő kezében volt a sorsunk és nem csinálta meg, de szerintem ez már nem a reális esély, hanem a veszett fejsze nyele. Neki 7–10-nél kellett megcsinálnia, ezt megcsinálta, a védelemnek 14–10-nél nem szabadott volna TD-t engednie fél perccel a vége előtt, de nem csinálta meg. Nálam a „GW-drive-ot” itt is megcsinálta, szal ez nálam 3–0

Giants 2. Ez nagyjából az Eagles elleni végjáték, lezárhattuk volna a meccset támadóként, de sajna Welkertől nem jött a fontos elkapás, ettől még nem kell 88 yardos TD-t kapni, de itt legalább maradt majdnem egy percünk. Amennyire rémlik, itt volt egy olyan védőszabálytalanság, amivel vagy 20 mp elment az órából, ehhez képest alig haladtunk vele, és nem lett meg a fordítás. Itt meg lehetett volna csinálni, legyen 3–1

Seahawks. Hát ha valami, akkor ez 2/2. Az ember 14–24-es negyedkezdés után gyakorlatilag nem hibázott. Viszont vezetett két TD-drive-ot, közte a meccsnyerővel. Igen, utána fontos volt, hogy ne kapjunk megint TD-t, de baszod, Brady ebben két must have drive-ot vezetett, mindkettő TD lett és nyertünk. 4–1

Falcons. Hát erről ne is beszéljük, minden drive-ból pontok kellettek és kétpontosak is, mindent megcsinálni. 5–1

Eagles 2. Na ez az, amiről te beszélhetsz. 2:21 hátra, saját 25-ös, 33–38-nál, TD nyer, más nem annyira jó megoldás. Ez az, amit meg kellett volna csinálni, de ez nem jött össze, kaptunk egy FG-t, a végén meg hiába volt 3 DPI Gronkon, nem jöhettünk egy yardról, de az már megint nem reális GW-drive-opció volt, hanem ismét a veszett fejsze nyele. 5–2

Szóval én a Giants és az Eagles elleni második meccseken tudom elfogadni ezt, hogy ott volt a kezében a sorsunk és nem csinálta meg. Ötször viszont igen, ez nálam azért pozitív arány.

Ha ebből indulunk ki, akkor a következő Super Bowl ne a Rams, a Panthers, a Seahawks vagy a Falcons ellen legyen, mert a másodikoknál a végén nem lett meg 😀

Szerkesztette: Wyatt

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
JMD is eléggé ergya volt most is.
zinedine5
JMD mar nem tud figyelni, a Browns vezetoedzoi posztjan jar az esze. 8-)

több mint 5 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
Egy kis előretekintés. Azt várják, hogy Michel a Titans ellen visszatér. Még azt sem biztosan erőltetném, de ha TELJESEN egészséges, akkor egy picit játszhat, mert utána úgyis pihenő jön. Ha nem az, akkor inkább még két hét pihi lenne nálam, aztán utána mehet a mészárlás 😀

A szezon előtt itt várt 7–2 valóban megvan, az egymást követő hetedik idényünk legalább ilyen jó rajttal

Ha nyerünk a Tennessee ellen, akkor már biztosan nem lesz negatív a mérlegünk. Amint megvan a nyolcadik győzelem, a 18. egymást követő idényben zárunk legalább 50 százalékos mérleggel, és ezzel letaszítanánk a Cleveland Brownst (17) az örökranglista második helyéről. Az elsőhöz még kell egy kicsit gyúrni (Dallas Cowboys, 21).
Wyatt
Az egész liga a körmét rágja, hogy összejön-e a nem negatív mérleg 😊
több mint 5 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.
Boston
Eddig 7 SB-on szurkoltam Bradynek.
Ebből kettőn, a két Giants ellenin múlt rajta, volt az ő kezében a sorsunk a többin a védelmen, az Atlanta ellenin meg a kis Shannyn.
Nem azt a kettőt nyerte a New England.
Csak mondom.
Sobri Jóska
Ne haragudj Sobri,de szerintem ez úgy hülyeség ,ahogy van!

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.
Boston
Eddig 7 SB-on szurkoltam Bradynek.
Ebből kettőn, a két Giants ellenin múlt rajta, volt az ő kezében a sorsunk a többin a védelmen, az Atlanta ellenin meg a kis Shannyn.
Nem azt a kettőt nyerte a New England.
Csak mondom.

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egy kis előretekintés. Azt várják, hogy Michel a Titans ellen visszatér. Még azt sem biztosan erőltetném, de ha TELJESEN egészséges, akkor egy picit játszhat, mert utána úgyis pihenő jön. Ha nem az, akkor inkább még két hét pihi lenne nálam, aztán utána mehet a mészárlás 😀

A szezon előtt itt várt 7–2 valóban megvan, az egymást követő hetedik idényünk legalább ilyen jó rajttal

Ha nyerünk a Tennessee ellen, akkor már biztosan nem lesz negatív a mérlegünk. Amint megvan a nyolcadik győzelem, a 18. egymást követő idényben zárunk legalább 50 százalékos mérleggel, és ezzel letaszítanánk a Cleveland Brownst (17) az örökranglista második helyéről. Az elsőhöz még kell egy kicsit gyúrni (Dallas Cowboys, 21).

Szerkesztette: Wyatt

több mint 5 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?
ParadSEC
BB rendbeszedi és van egy jó safetynk
ThundersNFL
én már olvastam olyat, hogy practice squadba jó lesz kb.
ezen mondjuk kicsit meglepődtem
vpi
6'4" magas safety, az öreg megmondja mit csináljon és jövőre pro bowler lesz.
winston
Ja, BB legendásan jó az 1-2. körös DB-k teljesítményének maximalizálásában... 😀
somoskovig
Abban jó csak ne Ő draftolja őket 😀

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 765 — 49ers GM
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?
ParadSEC
BB rendbeszedi és van egy jó safetynk
ThundersNFL
én már olvastam olyat, hogy practice squadba jó lesz kb.
ezen mondjuk kicsit meglepődtem
vpi
6'4" magas safety, az öreg megmondja mit csináljon és jövőre pro bowler lesz.
winston
Ja, BB legendásan jó az 1-2. körös DB-k teljesítményének maximalizálásában... 😀

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ez világos. Csak mindig mosolyogva fogadom, amikor minden héten kritizálja valaki a tight end elleni védekezésünket, mintha kb a liga alján lennénk. Pedig erről szó sincs.

Erre kb minden csapat panaszkodhat minden meccs után, amíg egy Rodgers, Graham meccsről jön 55 yard és egy (azért nem sima) TD, addig szerintem ez nem ANNYIRA rossz, bőven lehetett volna ez a két játékosból és a vélt TE elleni védekezésünkből kiindulva 100+, 2 TD-s meccs is

több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Hát igen. És akkor soroljuk azokat a csapatokat, amelyeknek megy.

Chargers?
Wyatt
Nem arról van szó, hogy másnak se megy. Nekünk nem megy és megpróbálunk ez ellen tenni. Ennyi.
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hát igen. És akkor soroljuk azokat a csapatokat, amelyeknek megy.

Chargers?

több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
BB nek nem tetszik a TE-k elleni védekezés. Mondjuk nem csodálom...
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?
ParadSEC
BB rendbeszedi és van egy jó safetynk
ThundersNFL
én már olvastam olyat, hogy practice squadba jó lesz kb.
ezen mondjuk kicsit meglepődtem
vpi
6'4" magas safety, az öreg megmondja mit csináljon és jövőre pro bowler lesz.
több mint 5 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?
ParadSEC
BB rendbeszedi és van egy jó safetynk
ThundersNFL
én már olvastam olyat, hogy practice squadba jó lesz kb.
ezen mondjuk kicsit meglepődtem
több mint 5 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 811 — !SuPeR6BoWL!
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?
ParadSEC
BB rendbeszedi és van egy jó safetynk

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 5 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Jó ez nekünk? Milyen kaliber?

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 5 éve
ZERO_L New England Patriots 4 368 — situational football
Obi a fedélzeten!




"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 410
Úgy nehéz támadni ha nincs erőfutó, nincs elkapó TE.
Hiába próbálod megjátszani a rövid passzos játékokat, rajta vannak az embereden folyamatosan, Jules-on is nem egyszer ketten voltak.
Egy-két egyéni hiba miatt akadozott az RZ támadás, Brady is hibázott párszor a nyomás alatt, ettől függetlenül ebből a minimális O-ból kihozták a maximumot, Allennek volt elkapása.
Illetve köszönhető ez a GB védelemnek is, külföldi közvetítésben nem egyszer kiemelték, hogy összezavarták Bradyt a változtatásokkal és trükkökkel.

A védelem jól odatette magát, folyamatosan nyomás alatt tartották Rodgerst és jól fogták az embereket is.
Ha jól emlékszem egyszer verték meg igazán JMC-t és Chungot is, előbbi egy hosszú elkapás lett, amaz meg TD.
Kiemelték JMC-t is, hogy milyen jól játszik.

Szóval lehet, hogy a GB védelme nem volt teljes és Rodgers se volt egészséges, de a Pats is limitálva volt, nálam ez kvázi egyenrangú felek küzdelme volt.
Hiába volt a negyedik negyed elején is 17-17 az állás, nem éreztem azt, hogy ne tudná a csapat megnyerni, inkább attól féltem, hogy a playcall az középszer lesz, de megcáfoltak, mert előhúztak a kalapból egy-két trükkös playt és már vége is volt a meccsnek.
Plusz lehetett a védelemben bízni, hogy lehozzák nagyobb betli nélkül.

több mint 5 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.
Boston
Szerintem a 12-es még mindig el tudja dobni a labdát. Inkább úgy látom, hogy meccsről-meccsre más elkapó csomaggal és emiatt felforgatott playbookkal kell játszanunk. De talán a végén ebből is jól jövünk ki. Főleg, ha Gronk, Edelman, Michel és White is hadra fogható lesz decemberben és reméljük, hogy szükség lesz rá, januárban is.

Jelzem: általánosságban beszélek, mert a mai meccsből csak fél órát láttam.

We are all PATRIOTS!
több mint 5 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
Aki csak az eredményt látja, azt gondolhatja, hogy gáláztunk. Ehhez képest. Brady (és JMD is) eléggé ergya volt most is. A védelem viszont többször is szép dolgokat művelt.
zinedine5
Lehet más meccset láttam, de szerintem nem voltunk rosszak. A D-nek ne legyen soha rosszabb teljesítménye, mint egy Rogers féle GB-t 17 ponton tartani. Az O pedig minden probléma ellenére ( és ebből a legkisebb probléma, hogy Patterson volt a power RB-nk(!!!), ) 31 pontot felrakott. Szóval én az amcsi közvetítést néztem és ők el voltak ájulva, hogy ilyen játékot tudtunk letenni - és hát én is így voltam vele.
Szóval minden szempontból jó volt ez, csak így tovább.

Persze nyilván tök jó lenne 59-0-ra nyerni a Titans ellen, de az csak hóesésben működik és mivel 10-12 fok lesz, ez nem valószínű.
több mint 5 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 332 — dart@freestart.hu
Engem viszont éppen TB önmagához mérten kibaxott gyenge teljesítménye aggaszt. Mert én eddig akkor voltam nyugodtabb, ha a 12-és kezében van a sorsunk és nem mondjuk a linebackereinkében. Gordon meg egyszerűen tényleg kurva jó.

Do your job