Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Bocs a közbeékelésért, de ezt ki kell gyűlölködnöm magamból: az azt hiszem elég nagy arcpálma, mikor leesik, hogy az alvást segítő kapszulád helyett egy koffeintablettát sikerült bevenned...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Félre értés ne essék, nem sajnálom rá a lóvét, szombaton megyek. A tököm akar várni fél évet arra, hogy kiderüljön műteni kell és az megint lenne vagy fél év.

De hogy kerek legyen: A dolog úgy működik, hogy a fizetős rész csak hétvégén van. Ez hétköznap egyáltalán nem működik, akkor csak az TB-s rész megy sok várakozási idővel. Gondolom én, hogy hétvégére xy kibérli a gépet és ő csinálja lóvéért a vizsgálatot. Engem igazából ez csesz fel. Nincs elég gép az országban, oké (nem oké, de ezen lépjünk túl). Na de az, hogy kevés a gép és igazából azt nem is "akarják" kihasználni teljes mértékben, hanem inkább jó pénzért bérbe adják, engem az háborít fel. Biztos meglehetne oldani, hogy kis plusz pénzért, meg 2 embert felvéve hétvégén is működjön a dolog TB-s rendszerrel.
dugo93
A korház bérli a cégtől a gépet a hétköznapokon. Legalábbis Magyarországon a legtöbb helyen ez így megy.

Mindig jövőre!
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
4.: Ez csak zárójeles dolog lesz. A Sobri által linkelt magán biztosítókhoz. Pécs legnagyobb magán egészségügyi cégénél is dolgoztam régebben. Amikor ezekkel a magán biztosítókkal megkötötték a szerződéseket, onnantól nem a szakmaiság, hanem egyértelműen a profit számított. A biztosító kikötötte mit végezhetek el, és ezt fizette csak. Az urológiai "csomagban" egy fenékbe nyúlás és egy vérvétel volt benne. Ez nagyjából semmire nem elég. Tehát voltak azok a betegek akik magukat finanszírozták és ezeknek én mint orvos döntöttem el mit csinálok (velük egyeztetve ezek anyagi vonzatát) és csináltam teljes fizikális, ultrahang, labor, vizelet stb vizsgálatot x forintért, és voltak a céggel szerződést kötött magán biztosítók betegei, akik x/5 forintért kaptak egy "urológiai csomagot". Ezt nem vette be a lelkiismeretem és ott is hagytam a céget.
diverdoc
Pont ezt akartam kérdezni csak meló miatt nem értem rá, hogy vajon ezek az egészségügyi cégek mindenhol ugyanúgy működnek? Pest v. Békéscsaba egy kutya?😊
A biztosítót nem értem. Lehet, hogy 1 embernél bukik 1 milliót, de másik 10-nél meg nyer fejenként 500-at. Ez erről szól!
NB2
Yep, mivel a hon neve adott, így ha valamely külföldi nincs is megokosítva, azonnal megokosítja nehány ügyvéd. Így az hogy - biztosítás, meg takarékbank, előtakarékosság, meg minimál kockázatú befektetés ebben a hazában elfelejtett fogalamak, mindenki megy a lenyúlásra. Ezt onnat lehet tudni, hogy előbb vonják a jutalékot, minthogy hozamot számolnának - de érdekes mód száz kilóméterre innet ezek a pénzügyi dolgok, sőt ugyanazok a szereplők teljesen modoros módon számolgatnak.

Az EÜ-ben a legnagyobb gond, az hogy mivel kvázi pénznyelőként van számontartva, ezér a pénzügyi vezetési vonalak szintje is a béka segge alatt voltak már az átkosban is, tele megbukott ejtőernyősökkel, akik mindig kitudták magyarázni a hiányt. A Doki által vázolt magán-visszabérlési konstrukció is így alakulhatott ki, hogy a veszettpixába nincs egy Eü szolgáltatónak eszközfejlesztésre jutó tartaléka, holott befele menet éppen 170 folyóméter zsírúj kovácsoltvas homályosítja el a kórtermek bejáratát? Egyáltalán mért kell műemlék védettségű épületekben gondolkozni, mikor hasraütésre is sokkal jobb a pavilonrendszer? Mért nem alakult ki a betegszortiment, átfogó sürgősségi, ami osztályozza a betegeket - műtő/krónikus/háziápolás/hazamegy? Mért mindenhol a veteran low coast a menő, vagy mi a nyavajától száguldott a hatóanyag fejlesztés a 80-90-es években? Igen a gyógyszer ártól, a másolat nem fejleszt semmit, így meg is állt a tudomány. Mekkori faszaság, hogy sikerált a sorosbérenc népnyúzó gyógyszeripart megfékezni, ja vazze csk épp rückvercbe vagyunk, halihóóóóóóóóóó.

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 938 — nabege2@yahoo.com
4.: Ez csak zárójeles dolog lesz. A Sobri által linkelt magán biztosítókhoz. Pécs legnagyobb magán egészségügyi cégénél is dolgoztam régebben. Amikor ezekkel a magán biztosítókkal megkötötték a szerződéseket, onnantól nem a szakmaiság, hanem egyértelműen a profit számított. A biztosító kikötötte mit végezhetek el, és ezt fizette csak. Az urológiai "csomagban" egy fenékbe nyúlás és egy vérvétel volt benne. Ez nagyjából semmire nem elég. Tehát voltak azok a betegek akik magukat finanszírozták és ezeknek én mint orvos döntöttem el mit csinálok (velük egyeztetve ezek anyagi vonzatát) és csináltam teljes fizikális, ultrahang, labor, vizelet stb vizsgálatot x forintért, és voltak a céggel szerződést kötött magán biztosítók betegei, akik x/5 forintért kaptak egy "urológiai csomagot". Ezt nem vette be a lelkiismeretem és ott is hagytam a céget.
diverdoc
Pont ezt akartam kérdezni csak meló miatt nem értem rá, hogy vajon ezek az egészségügyi cégek mindenhol ugyanúgy működnek? Pest v. Békéscsaba egy kutya?😊
A biztosítót nem értem. Lehet, hogy 1 embernél bukik 1 milliót, de másik 10-nél meg nyer fejenként 500-at. Ez erről szól!
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
5.: Egy még zárójelesebb utolsó kommentár. Iszonyatos a feleslegesen indikált vizsgálatok száma. Szakmai inkompetencia, perektől való félelem stb miatt feleslegesen végeztetünk el vizsgálatokat. Pl a térd MR: nagy többsége a traumatológusoknak és az orthopedusoknak úgy véli felesleges a vizsgálat általában.
diverdoc
labor ugyanez, ott még hozzáadódik a csillagmentes laborlelet által nyújtott biztonságérzet, úgyhogy a legkisebb nátha esetén is kell

több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Állami egészségügy margójára:
1.:Uniós szabályozás miatt csak egy országban lehet biztosításod. A magán rendelések igen nagy százalékát teszik ki a külföldön dolgozó, ott állami biztosítással rendelkező betegek, akik amikor hazajönnek itthon gyorsan, a kinti magán áraknál olcsóbban próbálnak diagnosztikához, ellátáshoz jutni, és magyar biztosításuk nem lehet ezért magán rendelésen kötnek ki. Merthogy a kinti állami ellátásban sokkal hosszabb a várólista. Ebben az élen az angol NHS jár, itt urológiai szakrendelésre a várakozási idő 6 hónapot meghaladja, elektív műtéteknél ez az idő (pl prostata jóindulatú megnagyobbodás műtéte 1,5 év, addig az állami egészségügyben ott a beteg katéteren van!!!). Mondjuk nem tudom pont az NHS-t hogy fogja a brexit érinteni, köthetnek-e majd magyar biztositást? Dolgoztam nyugati állami rendszerben és itthoniban is. Várólista és ellátás tekintetében itthon jobb a helyzet (még ha ezt nehéz is elhinni). A co-payment lehetőségének a hiánya, a full magánbiztosítási rendszer hiánya inkább a gond.
2.: A kapacitáskontroll: a NEAK (OEP utód) csak bizonyos számú vizsgálatot, beavatkozást stb fizet. Pl a jelenlegi munkahelyemen általában a hónap felétől az ellátott járóbetegekért nem kapunk SEMMIT
3.: Modern képalkotók diagnosztikai berendezések: Itt a helyzetet sokan fordítva látják, Sobri jól mondta: ezeket a készülékeket nagy többségében magántőkéből vásárolták és működtetik. Ez pont az MR-re vonatkozik leginkább. És így amikor a NEAK egy hónapban pl 60 vizsgálatot fizet csak ki, az a magán cég nem fogja ingyen megcsinálni a vizsgálatot. Egy szemléletes példa saját praxisomból. Az egyetemünkön nem volt kőtörő berendezés (testen kívül gerjesztett lökéshullámú kezelő). Rimánkodtunk, irányvonalakra, beteg érdekekre hivatkoztunk, stb de nem volt rá pénz.
Alakítottunk egy egészségügyi szolgáltató kft-t, aminek minden kollégánk a tagja. Saját pénzből alaptőke, majd hitelek után vásároltunk egy készüléket. A NAEK bizonyos súlyszámra (kapacitás kontroll) ad csak pénzt. Ezért egy veseköves beteget jelenleg kb októberre tudok előjegyezni saját magamnak, a (részben) saját tulajdonomban lévő géppel történő kezelésre. Vagy a beteg kifizeti a kezelést, és aznap megcsinálom. De ugyanez vonatkozik a szűkebb szakterületemre, amit úgy hívnak urodynamia. Az egyetemen nincs urodynamias gép, ez már nem fér bele a büdzsébe. Vásároltunk egyet. NAEK 41 vizsgálatot finanszíroz havonta. Ha mondjuk 82-t finanszírozna, fele annyi lenne a várakozási idő. És ezt napestig tudnám sorolni.
4.: Ez csak zárójeles dolog lesz. A Sobri által linkelt magán biztosítókhoz. Pécs legnagyobb magán egészségügyi cégénél is dolgoztam régebben. Amikor ezekkel a magán biztosítókkal megkötötték a szerződéseket, onnantól nem a szakmaiság, hanem egyértelműen a profit számított. A biztosító kikötötte mit végezhetek el, és ezt fizette csak. Az urológiai "csomagban" egy fenékbe nyúlás és egy vérvétel volt benne. Ez nagyjából semmire nem elég. Tehát voltak azok a betegek akik magukat finanszírozták és ezeknek én mint orvos döntöttem el mit csinálok (velük egyeztetve ezek anyagi vonzatát) és csináltam teljes fizikális, ultrahang, labor, vizelet stb vizsgálatot x forintért, és voltak a céggel szerződést kötött magán biztosítók betegei, akik x/5 forintért kaptak egy "urológiai csomagot". Ezt nem vette be a lelkiismeretem és ott is hagytam a céget.
5.: Egy még zárójelesebb utolsó kommentár. Iszonyatos a feleslegesen indikált vizsgálatok száma. Szakmai inkompetencia, perektől való félelem stb miatt feleslegesen végeztetünk el vizsgálatokat. Pl a térd MR: nagy többsége a traumatológusoknak és az orthopedusoknak úgy véli felesleges a vizsgálat általában.


Bocsánat a hosszú hozzászólásért, csak hogy picit árnyaltabban lássatok.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?
Sobri Jóska
Soros?
JSanyo
aranyköpésekbe vele, de azonnal! :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Félre értés ne essék, nem sajnálom rá a lóvét, szombaton megyek. A tököm akar várni fél évet arra, hogy kiderüljön műteni kell és az megint lenne vagy fél év.

De hogy kerek legyen: A dolog úgy működik, hogy a fizetős rész csak hétvégén van. Ez hétköznap egyáltalán nem működik, akkor csak az TB-s rész megy sok várakozási idővel. Gondolom én, hogy hétvégére xy kibérli a gépet és ő csinálja lóvéért a vizsgálatot. Engem igazából ez csesz fel. Nincs elég gép az országban, oké (nem oké, de ezen lépjünk túl). Na de az, hogy kevés a gép és igazából azt nem is "akarják" kihasználni teljes mértékben, hanem inkább jó pénzért bérbe adják, engem az háborít fel. Biztos meglehetne oldani, hogy kis plusz pénzért, meg 2 embert felvéve hétvégén is működjön a dolog TB-s rendszerrel.
dugo93
Pont fordítva van.
Sok magán képalkotódiagnosztikai cég van, aki hétköznap a TB-nek adja bérbe a gépidejét kedvezményesen, azért, hogy "ingyen" is használhassák a biztosítottak, és a hétvége az ő haszna.
Egy MR gép százmilliós nagyságrendbe kerül, amit magáncég vásárolt, de állami intézményben működtet (pl. a Flórban lévő részleg ilyen) és így értelemszerűen vissza akarja termelni a befektetést, a profitról nem is beszélve.
Az valóban gáz, hogy nincs elég gép az állami korházakban, egészségügyi intézményekben, de ez a "szar az eü" mantra része, nem is bonyolódnék bele, mivel nincs ráhatásom 😉
Sobri Jóska
+ ha van olyan oldala az egészségügynek ami az elmúlt 8-10 évben ugrásszerűen fejlődött (digitális rtg, PACS + DICOM rendszerek terjedése), az pont a képalkotó diagnosztika. Más kérdés, hogy a várólisták ettől nem lesznek rövidebbek, mivel értelemszerűen többen szeretnék (ki)használni a rendszert.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
NB2
Nekem teljesen, mivel van 27ezer forintom.
Azért dolgozom napi átlagban 12 órákat, minden nap, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, vagy valamelyik szerettem, akkor ilyen egyszerű legyen a megoldás.
Mondjuk ha én MR-re megyek, aznapra kérek időpontot. Ha ennyit fizetek, miért várnék másnapig? 😉

Érdekelne, hogy miért ne lenne jó így?
Aki az egészségére sajnálja a pénzt, az mire költi inkább?
27ezer forint egy 5 fős vacsora. Egy közepes Nike cipő. Egy 100 milis parfüm. Egy koncertjegy egy külföldi sztárra. Másfél masszázs. 2 új játék. 2 üveg jó whisky.
Szóval ha van, kevés jobb helye van, mint egy MR vizsgálat.
(Egy teljes kardiológiai kivizsgálás 160, de beálló derékra fizettem már 70-t is. És már aznap tudtam menni melózni. Ha valaki megengedheti magának, hogy hetekig otthon haldokoljon...)
A gond az, ha valakinek nincs 27ezer forintja. Se MR-re, se cipőre, se vacsira.
De ez nem egy egészségügyi vállalkozás vagy egy étterem, vagy egy sportszergyártó hibája.
Ennek rengeteg oka, felelőse lehet.
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?
Sobri Jóska
Minek gépelsz ennyit, ha van már rá publicisztika?
 index.hu/belfold/2011/03/19/lazar_szerint_akinek_nincs_semmije_az_annyit_is_er/
Matthew99
Leragadtál 2011-ben..

A Makói Városi Bíróság elsőfokú ítélete szerint a megélhetési politikusokról és nem az önhibájukon kívül nehéz sorba jutott emberekről beszélt Lázár János akkor, amikor azt mondta "akinek nincs semmije, az annyit is ér".

Lázár János korábban többször is hangsúlyozta, megjegyzése korántsem a szegény emberekre irányult, hanem azokra, akik képviselői vagyonnyilatkozata szerint nincs jövedelmük.

 nepszava.hu/cikk/1001429-birosag-ertelmezte-lazar-akinek-nincs-semmije-az-annyit-is-er-kijelenteset

2013-ban a Népszava még nem volt lakájmédia.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
A lottószámok jönnének be így😊

Sobri!

Csak te gondolom a magánpraxisról beszélsz, én meg arról, hogy az állami ellátórendszerben van luk, ha fizetsz. Semmi problémám nincs azzal, hogy fizetek egy egészségpénztárnak havi sokat és ezért amikor szükségem van rájuk akkor más elbírálást kapok (külön szoba, nagymellű nővérke stb). De ez a rendszer (én legalábbis úgy tudom) nem működik nálunk.
NB2
Az állami ellátórendszer úgy szar ahogy van.
Ettől még a megközelítésed eléggé kriptokomcsi.
Nem más elbírálást kapsz, ha fizetsz, hanem pont azt, amiért fizetsz.
Rosszul tudod, miért ne működne?
 www.medihelp.hu
 www.onemedic.hu/web/
 www.medicover.hu
stb.

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 693 — Scream and scout
Félre értés ne essék, nem sajnálom rá a lóvét, szombaton megyek. A tököm akar várni fél évet arra, hogy kiderüljön műteni kell és az megint lenne vagy fél év.

De hogy kerek legyen: A dolog úgy működik, hogy a fizetős rész csak hétvégén van. Ez hétköznap egyáltalán nem működik, akkor csak az TB-s rész megy sok várakozási idővel. Gondolom én, hogy hétvégére xy kibérli a gépet és ő csinálja lóvéért a vizsgálatot. Engem igazából ez csesz fel. Nincs elég gép az országban, oké (nem oké, de ezen lépjünk túl). Na de az, hogy kevés a gép és igazából azt nem is "akarják" kihasználni teljes mértékben, hanem inkább jó pénzért bérbe adják, engem az háborít fel. Biztos meglehetne oldani, hogy kis plusz pénzért, meg 2 embert felvéve hétvégén is működjön a dolog TB-s rendszerrel.
dugo93
Meglehetne valóban, a gond az h a közegészségügy már addig romlott h a hétközi alapellátáshoz is alig van meg a humán erőforrás és nem az a gond h nincs státusz, hanem az h az egészségügyi dolgozók nagyon nagy aránya már külföldön dolgozik a jobb infrastruktúra és a nagyobb vásárlóerőt biztosító fizetés miatt.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Félre értés ne essék, nem sajnálom rá a lóvét, szombaton megyek. A tököm akar várni fél évet arra, hogy kiderüljön műteni kell és az megint lenne vagy fél év.

De hogy kerek legyen: A dolog úgy működik, hogy a fizetős rész csak hétvégén van. Ez hétköznap egyáltalán nem működik, akkor csak az TB-s rész megy sok várakozási idővel. Gondolom én, hogy hétvégére xy kibérli a gépet és ő csinálja lóvéért a vizsgálatot. Engem igazából ez csesz fel. Nincs elég gép az országban, oké (nem oké, de ezen lépjünk túl). Na de az, hogy kevés a gép és igazából azt nem is "akarják" kihasználni teljes mértékben, hanem inkább jó pénzért bérbe adják, engem az háborít fel. Biztos meglehetne oldani, hogy kis plusz pénzért, meg 2 embert felvéve hétvégén is működjön a dolog TB-s rendszerrel.
dugo93
Pont fordítva van.
Sok magán képalkotódiagnosztikai cég van, aki hétköznap a TB-nek adja bérbe a gépidejét kedvezményesen, azért, hogy "ingyen" is használhassák a biztosítottak, és a hétvége az ő haszna.
Egy MR gép százmilliós nagyságrendbe kerül, amit magáncég vásárolt, de állami intézményben működtet (pl. a Flórban lévő részleg ilyen) és így értelemszerűen vissza akarja termelni a befektetést, a profitról nem is beszélve.
Az valóban gáz, hogy nincs elég gép az állami korházakban, egészségügyi intézményekben, de ez a "szar az eü" mantra része, nem is bonyolódnék bele, mivel nincs ráhatásom 😉

több mint 6 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 071
Félre értés ne essék, nem sajnálom rá a lóvét, szombaton megyek. A tököm akar várni fél évet arra, hogy kiderüljön műteni kell és az megint lenne vagy fél év.

De hogy kerek legyen: A dolog úgy működik, hogy a fizetős rész csak hétvégén van. Ez hétköznap egyáltalán nem működik, akkor csak az TB-s rész megy sok várakozási idővel. Gondolom én, hogy hétvégére xy kibérli a gépet és ő csinálja lóvéért a vizsgálatot. Engem igazából ez csesz fel. Nincs elég gép az országban, oké (nem oké, de ezen lépjünk túl). Na de az, hogy kevés a gép és igazából azt nem is "akarják" kihasználni teljes mértékben, hanem inkább jó pénzért bérbe adják, engem az háborít fel. Biztos meglehetne oldani, hogy kis plusz pénzért, meg 2 embert felvéve hétvégén is működjön a dolog TB-s rendszerrel.

több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 938 — nabege2@yahoo.com
A lottószámok jönnének be így😊

Sobri!

Csak te gondolom a magánpraxisról beszélsz, én meg arról, hogy az állami ellátórendszerben van luk, ha fizetsz. Semmi problémám nincs azzal, hogy fizetek egy egészségpénztárnak havi sokat és ezért amikor szükségem van rájuk akkor más elbírálást kapok (külön szoba, nagymellű nővérke stb). De ez a rendszer (én legalábbis úgy tudom) nem működik nálunk.
több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 328 — Invisible man
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
NB2
Nekem teljesen, mivel van 27ezer forintom.
Azért dolgozom napi átlagban 12 órákat, minden nap, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, vagy valamelyik szerettem, akkor ilyen egyszerű legyen a megoldás.
Mondjuk ha én MR-re megyek, aznapra kérek időpontot. Ha ennyit fizetek, miért várnék másnapig? 😉

Érdekelne, hogy miért ne lenne jó így?
Aki az egészségére sajnálja a pénzt, az mire költi inkább?
27ezer forint egy 5 fős vacsora. Egy közepes Nike cipő. Egy 100 milis parfüm. Egy koncertjegy egy külföldi sztárra. Másfél masszázs. 2 új játék. 2 üveg jó whisky.
Szóval ha van, kevés jobb helye van, mint egy MR vizsgálat.
(Egy teljes kardiológiai kivizsgálás 160, de beálló derékra fizettem már 70-t is. És már aznap tudtam menni melózni. Ha valaki megengedheti magának, hogy hetekig otthon haldokoljon...)
A gond az, ha valakinek nincs 27ezer forintja. Se MR-re, se cipőre, se vacsira.
De ez nem egy egészségügyi vállalkozás vagy egy étterem, vagy egy sportszergyártó hibája.
Ennek rengeteg oka, felelőse lehet.
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?
Sobri Jóska
Minek gépelsz ennyit, ha van már rá publicisztika?
 index.hu/belfold/2011/03/19/lazar_szerint_akinek_nincs_semmije_az_annyit_is_er/

Szerkesztette: Matthew99


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
NB2
Ha nem egyben kellene a 27 ezret összedobni akkor nem is lenne ezzel baj. Kellene normális magánbiztosítási lehetőség annak aki tud fizetni. Havonta megfizethető összegért sokan kikerülnének azok elől is akik nem tudják kifizetni a magánpraxist. win-win.
Geeri
Tulajdonképpen van.
Én amióta dolgozom, és nem topfizuval, vagy magas profittal kezdtem, minden hónapban félretettem a fizum kb. 10 százalékat pont ilyen céllal, mivel nagyon fiatalon szétdurrant a térdem, és már akkor látható volt, hogy az állami eü egy kalap szar.
Volt, hogy évekig nem kellett hozzányúlni, olyan is, hogy csak egy ötezrest tudtam beletenni, de amikor fájt a fogam, vagy valami orvos azonnal kellett, akkor sose kellett várni, mivel volt hova nyúlni.

A másik pedig a Cofidis, Provident féle uzsorahitelek.
Mindenféle fedezet nélkül kaphatsz akar 200ezer forintot is, persze 250-t fizetsz vissza egy év alatt. De ez is logikus, mivel ha nem fizeted vissza, akkor semmit se tudnak tenni, az ilyen fedezet nélküli személyi hitelek 40 százaléka bedől.
Ha meg felveszel a fenti példa szerint 30 ezret, akkor 8 hónapig fizetsz havi 5 ezret, kb.
Hol nem éri meg, ha az egészségről van szó?

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?
Sobri Jóska
Soros?
JSanyo
😀
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?
Sobri Jóska
Soros?

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
NB2
Nekem teljesen, mivel van 27ezer forintom.
Azért dolgozom napi átlagban 12 órákat, minden nap, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, vagy valamelyik szerettem, akkor ilyen egyszerű legyen a megoldás.
Mondjuk ha én MR-re megyek, aznapra kérek időpontot. Ha ennyit fizetek, miért várnék másnapig? 😉

Érdekelne, hogy miért ne lenne jó így?
Aki az egészségére sajnálja a pénzt, az mire költi inkább?
27ezer forint egy 5 fős vacsora. Egy közepes Nike cipő. Egy 100 milis parfüm. Egy koncertjegy egy külföldi sztárra. Másfél masszázs. 2 új játék. 2 üveg jó whisky.
Szóval ha van, kevés jobb helye van, mint egy MR vizsgálat.
(Egy teljes kardiológiai kivizsgálás 160, de beálló derékra fizettem már 70-t is. És már aznap tudtam menni melózni. Ha valaki megengedheti magának, hogy hetekig otthon haldokoljon...)
A gond az, ha valakinek nincs 27ezer forintja. Se MR-re, se cipőre, se vacsira.
De ez nem egy egészségügyi vállalkozás vagy egy étterem, vagy egy sportszergyártó hibája.
Ennek rengeteg oka, felelőse lehet.
De ebből a rengetegből valójában egy van, akit számon tudsz kérni, akit ösztönözni tudsz, hogy változtasson, akinek a tetteire valós ráhatásod van, és akit rá tudsz venni arra, hogy tegyen azügyben, hogy neked jobb legyen.
Rájössz, hogy ki az?

több mint 6 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
NB2
Ha nem egyben kellene a 27 ezret összedobni akkor nem is lenne ezzel baj. Kellene normális magánbiztosítási lehetőség annak aki tud fizetni. Havonta megfizethető összegért sokan kikerülnének azok elől is akik nem tudják kifizetni a magánpraxist. win-win.

Mindig jövőre!
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Ződeccerű... Így oldják meg hogy a várólista ne legyen túl hosszú. Időpontot kapsz az időpontkérésre.
NER 2017
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 938 — nabege2@yahoo.com
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
A dologgal nincs probléma egészen az utolsó mondatig... Innentől undorító a történet. De majd jön Sobri és jól megmagyarázza, hogy jól van ez így!
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
Ez azért van így, hogy ne legyen hosszú a várólista.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 761 — Слава Україні! Героям слава!
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀
dugo93
 444.hu/2017/06/13/az-orvosi-kamara-szerint-kritikus-allapotban-van-az-egeszsegugy-felfoghatatlan-a-penzhiany

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 071
Magyar EÜ: MR vizsgálatra akartam időpontot kérni kb 2 hete. A térdemet kéne megnézniük. A következőt mondták: Most annyira tele vagyunk, hogy kérem hívjon vissza minket augusztusban. Akkor tudunk majd adni időpontot. (Tehát nem augusztusban mehetnék, hanem akkor adják ki az időpontot, ami valószínűleg onnan még több hónap).
Ha esetleg nem szeretné ezt az időt megvárni, akkor 27 ezer ft ellenében, már holnap(!) is jöhet.

Köszi 😀