Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
topin New England Patriots 1 955
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Egységben Magyarországért
vpi
csatlakozom EMMZP
sutianap
Én is Egységben vagyok az országért!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Egységben Magyarországért
vpi
csatlakozom EMMZP


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 578 — Patriot
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Egységben Magyarországért
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 404
A németek és a németalföldiek abban óriásit hibáztak, hogy eszetlen módon dobták el a szén- és atomerőműveiket, ebben nincs vita, de akinek ez bármilyen szinten is felmentést is orbánéknak arra, hogy mindent egy, az orosz lapra tettek fel (miközben 12 évben harcban állnak brüsszellel, játszva a nagy függetlent) az menthetetlen, kár bármivel is érvelni, mindig mindenre lesz valami magyarázat.

Helyette legalább csendben szégyenkezni kellene, hogy nem elég hogy mi lettünk az eu fekete bárányai, a kormánypropaganda páros lábbal száll bele az ukrán miniszterelnökbe...
r.baggio
Nekik ezek szerint nem kell szégyenkezni, mondjuk vesztenivalójuk sincs, próbálkozhatnak már bármivel, bárhogyan...

Itt nem arról van szó hogy felmentést keresnék Orbánéknak, csak itt úgy van beállítva általatok mintha Mo valami eretnek utat választva anno teljesen mást választott mint a nyugat, és most ez üt vissza rá.

Inkább mondjátok el milyen lehetőségei lettek volna Mo-nak az elmúlt 30 évben arra hogy ezt a függést eltüntesse. Leredukálni le lehetett volna, de azt gondolni hogy ez elérhetett volna egy olyan szintet hogy ne legyen probléma egy ilyen azonnali orosz gáz leállítás hatalmas blődség.
davemayer
Krk sziget LNG terminal, nem leállítani a szél és naperőművek építését, nem megvenni kétszer a Mátrai erőművet, hanem a fűtéskorszerűsítést tolni belőle ezerrel, ami új munkahelyeket is teremtett volna. Ez csak 3 gyors ötlet, és sorbanállás közben a piacon…
Klaci79
És ettől minden megváltozott volna, orosz gázra nem is lett volna szükség. Pont erre akartam utalni, hogy leredukálni le lehetett volna de ez nem fogja a ptoblémát megszüntetni. Én meg most ébredtem.
davemayer
Nem tudtam, hogy a gázfüggőség megszüntetéséről beszélgetnénk, akkor tévedtem. Én arra utaltam, hogy ezzel csökkenteni lehetett volna, akár szignifikánsan is, nyilván ez a beruházástól is függ.
Az volt a baj, hogy a kőolaj és az ehhez tartozó földgáz stb készletek így alakultak:


Ebből jól látható, hogy egy nagy szopás volt a 2010 előtti kormányoknak, mert folyamatosan magas gázárak mellett kellett valamit kezdeniük, amit azzal azért tudtak tompítani, hogy az USD messze nem volt hasonló szinteken.
Mással azonban nem. Világpiaci ár nem volt ugyan, de ha valamit drága megvenni az országnak, az a lakosságnak is az lesz, egy normál esetben persze.

Jött a mi Vityuska vezérünk és az úgynevezett rezsicsökkentés. Ez valójában egy kb 25%-os költségcsökkentést jelentett 2014-ben, de ahogy a grafikonon is jól látszik, bőven volt mozgástér, mert a kőolaj világpiaci ára 50%-nál is magasabbat csökkent. Innen kezdve az állam, már rengeteget keresett a hatósági árakon, amit azonban nem beruházásokra fizetett ki, hanem haverok lapátoltál ki a pénzeket, különböző közbülső állomásokat adva a gázimportnak. De ez most nem része a témának, felejtsük is el.

Volt azonban olyan időszak, amikor a világpiaci árakkal is dolgozó EON olcsóbban adta a gázt a fogyasztóknak, mint az állami cég, mert így is keresett rajta. Akkor gondolhatjuk, hogy az állam mennyit keresett az üzleten, de persze nem csökkentettek árat, mondván hogy a gázpiac kiszámíthatatlansága miatt jó ez így. Most látjuk persze, hogy ez bejött részben, a rezsi most sem lehet több, a különbséget pedig az állam fizeti, de mivel azok a pénzek balra el...most adóforintokból.

Maga a rezsicsökkentés kb 600 Milliárd forintot hagyott az embereknél, egyes számítások szerint. A hiba azonban ott van, hogy elsősorban oknál hagyta a pénzt, akik többet fogyasztottak, vagyis már eleve magasabb jövedelműek lehettek. Az alacsonyabb jövedelműek kevésbé kaphattak az olcsóbb gázból, sok esetben ezek nem is gázzal fűtenek.

A legnagyobb problémája a rezsicsökkentésnek ugyanaz volt, mint a benzinár stopnak. Jól látható, hogy 480 Ft-os áron nem teszik le az emberek az autót, még Pesten se. Ahogy az is látható, hogy olcsóbb energiaárak mellett nem céljuk az embereknek a hatékonyságnövelés.

Remélem érted, hogy mire gondolok:
-az olcsóbb árak miatt képződő nyereséget, fel kellett volna használni a gázbeszerzés diverzifikációjára. Azt nekem senki ne mondja, hogy az az energiabiztonság, ha az orosz földgázt nem csak Ukrajnán keresztül vesszük, hanem Szerbián keresztül is, mert az egy vicc. Az mindenképp Oroszországtól függ. De a Krk szigeti LNG terminál bárhonnan tudna fogadni, csak kevesebb lett volna rajta a nyereség.
-az épületek korszerűsítése azonnal megold rengeteg feleslegeges tőveszteséget. A panelprogram is egy jó dolog, de sokkal több pénzel sokkal több épületet lehetett volna korszerűsíteni, ahogy egy rakás állami és önkormányzati energiafaló épület is van.
- a megújuló energiák sokszor a lábunk alatt fekszik, de baromi drága és emiatt ez sem igazán népszerű...pedig hűt és fűt is, de amíg olcsón kapjuk a gázra az államtól, mit szórakozzunk ilyenekkel.
Klaci79
Illetve azt se felejtsük el, hogy a kormány ott tesz keresztbe azoknak akik megújulókkal akarják kiváltani a jelenlegi módszereket, ahol csak tud.

Mondhatnánk a napelem paneleket, de azok meg a baráti török család kezében vannak szinte egész Magyarországon.

A panelprogramban meg a többiben is benne van az, hogy legyen több gáz, kevesebb fogyasztás, ergo az is az állam malmára hajtja a vizet és lehet tovább tolni a rezsicsökkentés szlogent.

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 235
A németek és a németalföldiek abban óriásit hibáztak, hogy eszetlen módon dobták el a szén- és atomerőműveiket, ebben nincs vita, de akinek ez bármilyen szinten is felmentést is orbánéknak arra, hogy mindent egy, az orosz lapra tettek fel (miközben 12 évben harcban állnak brüsszellel, játszva a nagy függetlent) az menthetetlen, kár bármivel is érvelni, mindig mindenre lesz valami magyarázat.

Helyette legalább csendben szégyenkezni kellene, hogy nem elég hogy mi lettünk az eu fekete bárányai, a kormánypropaganda páros lábbal száll bele az ukrán miniszterelnökbe...
r.baggio
Nekik ezek szerint nem kell szégyenkezni, mondjuk vesztenivalójuk sincs, próbálkozhatnak már bármivel, bárhogyan...

Itt nem arról van szó hogy felmentést keresnék Orbánéknak, csak itt úgy van beállítva általatok mintha Mo valami eretnek utat választva anno teljesen mást választott mint a nyugat, és most ez üt vissza rá.

Inkább mondjátok el milyen lehetőségei lettek volna Mo-nak az elmúlt 30 évben arra hogy ezt a függést eltüntesse. Leredukálni le lehetett volna, de azt gondolni hogy ez elérhetett volna egy olyan szintet hogy ne legyen probléma egy ilyen azonnali orosz gáz leállítás hatalmas blődség.
davemayer
Krk sziget LNG terminal, nem leállítani a szél és naperőművek építését, nem megvenni kétszer a Mátrai erőművet, hanem a fűtéskorszerűsítést tolni belőle ezerrel, ami új munkahelyeket is teremtett volna. Ez csak 3 gyors ötlet, és sorbanállás közben a piacon…
Klaci79
És ettől minden megváltozott volna, orosz gázra nem is lett volna szükség. Pont erre akartam utalni, hogy leredukálni le lehetett volna de ez nem fogja a ptoblémát megszüntetni. Én meg most ébredtem.
davemayer
Nem tudtam, hogy a gázfüggőség megszüntetéséről beszélgetnénk, akkor tévedtem. Én arra utaltam, hogy ezzel csökkenteni lehetett volna, akár szignifikánsan is, nyilván ez a beruházástól is függ.
Az volt a baj, hogy a kőolaj és az ehhez tartozó földgáz stb készletek így alakultak:


Ebből jól látható, hogy egy nagy szopás volt a 2010 előtti kormányoknak, mert folyamatosan magas gázárak mellett kellett valamit kezdeniük, amit azzal azért tudtak tompítani, hogy az USD messze nem volt hasonló szinteken.
Mással azonban nem. Világpiaci ár nem volt ugyan, de ha valamit drága megvenni az országnak, az a lakosságnak is az lesz, egy normál esetben persze.

Jött a mi Vityuska vezérünk és az úgynevezett rezsicsökkentés. Ez valójában egy kb 25%-os költségcsökkentést jelentett 2014-ben, de ahogy a grafikonon is jól látszik, bőven volt mozgástér, mert a kőolaj világpiaci ára 50%-nál is magasabbat csökkent. Innen kezdve az állam, már rengeteget keresett a hatósági árakon, amit azonban nem beruházásokra fizetett ki, hanem haverok lapátoltál ki a pénzeket, különböző közbülső állomásokat adva a gázimportnak. De ez most nem része a témának, felejtsük is el.

Volt azonban olyan időszak, amikor a világpiaci árakkal is dolgozó EON olcsóbban adta a gázt a fogyasztóknak, mint az állami cég, mert így is keresett rajta. Akkor gondolhatjuk, hogy az állam mennyit keresett az üzleten, de persze nem csökkentettek árat, mondván hogy a gázpiac kiszámíthatatlansága miatt jó ez így. Most látjuk persze, hogy ez bejött részben, a rezsi most sem lehet több, a különbséget pedig az állam fizeti, de mivel azok a pénzek balra el...most adóforintokból.

Maga a rezsicsökkentés kb 600 Milliárd forintot hagyott az embereknél, egyes számítások szerint. A hiba azonban ott van, hogy elsősorban oknál hagyta a pénzt, akik többet fogyasztottak, vagyis már eleve magasabb jövedelműek lehettek. Az alacsonyabb jövedelműek kevésbé kaphattak az olcsóbb gázból, sok esetben ezek nem is gázzal fűtenek.

A legnagyobb problémája a rezsicsökkentésnek ugyanaz volt, mint a benzinár stopnak. Jól látható, hogy 480 Ft-os áron nem teszik le az emberek az autót, még Pesten se. Ahogy az is látható, hogy olcsóbb energiaárak mellett nem céljuk az embereknek a hatékonyságnövelés.

Remélem érted, hogy mire gondolok:
-az olcsóbb árak miatt képződő nyereséget, fel kellett volna használni a gázbeszerzés diverzifikációjára. Azt nekem senki ne mondja, hogy az az energiabiztonság, ha az orosz földgázt nem csak Ukrajnán keresztül vesszük, hanem Szerbián keresztül is, mert az egy vicc. Az mindenképp Oroszországtól függ. De a Krk szigeti LNG terminál bárhonnan tudna fogadni, csak kevesebb lett volna rajta a nyereség.
-az épületek korszerűsítése azonnal megold rengeteg feleslegeges tőveszteséget. A panelprogram is egy jó dolog, de sokkal több pénzel sokkal több épületet lehetett volna korszerűsíteni, ahogy egy rakás állami és önkormányzati energiafaló épület is van.
- a megújuló energiák sokszor a lábunk alatt fekszik, de baromi drága és emiatt ez sem igazán népszerű...pedig hűt és fűt is, de amíg olcsón kapjuk a gázra az államtól, mit szórakozzunk ilyenekkel.
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Fidesz (sajnos)

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
Fidesz nyer közel a 2/3adhoz, de nem lesz meg.

Varga Judit video vótmá?!
davemayer
Homonnaynál maradt...

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 325 — "Grammar maci"
Fidesz nyer közel a 2/3adhoz, de nem lesz meg.

Varga Judit video vótmá?!

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 634 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Fidesz Viktor urunkkal (L)

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
A németek és a németalföldiek abban óriásit hibáztak, hogy eszetlen módon dobták el a szén- és atomerőműveiket, ebben nincs vita, de akinek ez bármilyen szinten is felmentést is orbánéknak arra, hogy mindent egy, az orosz lapra tettek fel (miközben 12 évben harcban állnak brüsszellel, játszva a nagy függetlent) az menthetetlen, kár bármivel is érvelni, mindig mindenre lesz valami magyarázat.

Helyette legalább csendben szégyenkezni kellene, hogy nem elég hogy mi lettünk az eu fekete bárányai, a kormánypropaganda páros lábbal száll bele az ukrán miniszterelnökbe...
r.baggio
Nekik ezek szerint nem kell szégyenkezni, mondjuk vesztenivalójuk sincs, próbálkozhatnak már bármivel, bárhogyan...

Itt nem arról van szó hogy felmentést keresnék Orbánéknak, csak itt úgy van beállítva általatok mintha Mo valami eretnek utat választva anno teljesen mást választott mint a nyugat, és most ez üt vissza rá.

Inkább mondjátok el milyen lehetőségei lettek volna Mo-nak az elmúlt 30 évben arra hogy ezt a függést eltüntesse. Leredukálni le lehetett volna, de azt gondolni hogy ez elérhetett volna egy olyan szintet hogy ne legyen probléma egy ilyen azonnali orosz gáz leállítás hatalmas blődség.
davemayer
Krk sziget LNG terminal, nem leállítani a szél és naperőművek építését, nem megvenni kétszer a Mátrai erőművet, hanem a fűtéskorszerűsítést tolni belőle ezerrel, ami új munkahelyeket is teremtett volna. Ez csak 3 gyors ötlet, és sorbanállás közben a piacon…
Klaci79
És ettől minden megváltozott volna, orosz gázra nem is lett volna szükség. Pont erre akartam utalni, hogy leredukálni le lehetett volna de ez nem fogja a ptoblémát megszüntetni. Én meg most ébredtem.
davemayer
Egy problémát úgy lehet megszüntetni, hogy el kell kezdeni megszüntetni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 813
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Brutális mozgósítás megy mindkét oldalon. A Fidesznél 8000 mozgatható talpas lesz a beillegőkben jövő héten - de nincs felső határ, ha 10ezret kérnek a vk-K akkor annyi lesz.

Cserébe az èn vk-M ban is megállt a kampány 😆😆 mivel stabil ellenzéki így ő szinte semmit nem kampányol a fideszes meg tessèk lássék. És vagy 60 -70 vk-ban ugyanez a helyzet, ahol már eldőlt így vagy ugy.
MC12
Mondjuk ez tok fura mert még én is összefutottam Kaszason Szabó Timeaval meg csapatával ahogy szórólapoztak tollat és jegyzetfüzetet osztogatnak jó páran.
csebi
Akkor fogalmazzunk úgy, hogy igaz a pletyka amit nemrég hallottam, miszerint Timi körzete nem stabil ellenzéki, hanem szoros ellenzéki. Máshogy megy a kampány mindkét típusban.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Fidesz

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Akkor tippeljünk.

Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz:
Egységben Magyarországért:
Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz:
Sobri Jóska
Fidesz

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Brutális mozgósítás megy mindkét oldalon. A Fidesznél 8000 mozgatható talpas lesz a beillegőkben jövő héten - de nincs felső határ, ha 10ezret kérnek a vk-K akkor annyi lesz.

Cserébe az èn vk-M ban is megállt a kampány 😆😆 mivel stabil ellenzéki így ő szinte semmit nem kampányol a fideszes meg tessèk lássék. És vagy 60 -70 vk-ban ugyanez a helyzet, ahol már eldőlt így vagy ugy.
MC12
Ja, nálunk a Hoppál héten kezdett plakátokat kirakni 😂

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Ki nyeri a 2022-es országgyűlési választásokat:

Fidesz-KDNP: Sobri Jóska, Gyurma Pappa, Amadeus, Heisman, davemayer, gamerkr, andree, MC12, Cuchulain82, warr_b, empty taxi, Vrij6, Löfli, Bálesz, Kenny, csebi, Willie Parker, Bazzani, Kampman

Egységben Magyarországért: vpi, sutianap, topin, Solymi, slowmotion, nagir, Klaci79, kittli, peach, petey, Hanni, nagylaza

Egyik sem szerez elegendő mandátumot az önálló kormányalakításhoz: gabokocka



MANDÁTUMBECSLÉSEK:
Fidesz-KDNP - Egységben Magyarországért:
Republicon: 114 - 84
Publicus: 106 - 92
Idea: 117 - 81
Nézőpont: 119 - 79
Závecz: 116 - 82
Mediàn: 128 - 71

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 325 — "Grammar maci"
A németek és a németalföldiek abban óriásit hibáztak, hogy eszetlen módon dobták el a szén- és atomerőműveiket, ebben nincs vita, de akinek ez bármilyen szinten is felmentést is orbánéknak arra, hogy mindent egy, az orosz lapra tettek fel (miközben 12 évben harcban állnak brüsszellel, játszva a nagy függetlent) az menthetetlen, kár bármivel is érvelni, mindig mindenre lesz valami magyarázat.

Helyette legalább csendben szégyenkezni kellene, hogy nem elég hogy mi lettünk az eu fekete bárányai, a kormánypropaganda páros lábbal száll bele az ukrán miniszterelnökbe...
r.baggio
Nekik ezek szerint nem kell szégyenkezni, mondjuk vesztenivalójuk sincs, próbálkozhatnak már bármivel, bárhogyan...

Itt nem arról van szó hogy felmentést keresnék Orbánéknak, csak itt úgy van beállítva általatok mintha Mo valami eretnek utat választva anno teljesen mást választott mint a nyugat, és most ez üt vissza rá.

Inkább mondjátok el milyen lehetőségei lettek volna Mo-nak az elmúlt 30 évben arra hogy ezt a függést eltüntesse. Leredukálni le lehetett volna, de azt gondolni hogy ez elérhetett volna egy olyan szintet hogy ne legyen probléma egy ilyen azonnali orosz gáz leállítás hatalmas blődség.
davemayer
Krk sziget LNG terminal, nem leállítani a szél és naperőművek építését, nem megvenni kétszer a Mátrai erőművet, hanem a fűtéskorszerűsítést tolni belőle ezerrel, ami új munkahelyeket is teremtett volna. Ez csak 3 gyors ötlet, és sorbanállás közben a piacon…
Klaci79
És ettől minden megváltozott volna, orosz gázra nem is lett volna szükség. Pont erre akartam utalni, hogy leredukálni le lehetett volna de ez nem fogja a ptoblémát megszüntetni. Én meg most ébredtem.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Egy hete annyira influenzás vagyok, hogy a saját lábam sem látom.

Ennyire volt pénz. Igazából meggyőzni már senkit nem lehet, csak mozgósítani. Nincsenek elkésve, de nem akarok esélyt latolgatni.

Annyi csak: attention span. A Gen Z-t egy hétnél tovább semmire nem emlékszik, szóval milyen jó időpontban volt a klíma péntek is...
Gyurma Pappa
FYI: délután két órás részvételi eredmény 12%ponttal van lentebb mint a 2017es. Nagyon masszív munkás győzelem lesz ez, Grech nem bírta megszólítani a kiábrándultakat. Pedig szimpibb fazon mint Abela
csebi
Semmi meglepő, hiába indult el visszafelé a trend, generáció váltás nélkül nem fognak nyerni. Fel kell építeni egy új politikus generációt. Nehéz lesz

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Brutális mozgósítás megy mindkét oldalon. A Fidesznél 8000 mozgatható talpas lesz a beillegőkben jövő héten - de nincs felső határ, ha 10ezret kérnek a vk-K akkor annyi lesz.

Cserébe az èn vk-M ban is megállt a kampány 😆😆 mivel stabil ellenzéki így ő szinte semmit nem kampányol a fideszes meg tessèk lássék. És vagy 60 -70 vk-ban ugyanez a helyzet, ahol már eldőlt így vagy ugy.
MC12
Mondjuk ez tok fura mert még én is összefutottam Kaszason Szabó Timeaval meg csapatával ahogy szórólapoztak tollat és jegyzetfüzetet osztogatnak jó páran.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.csebi
A fiatalok egyébként egy komoly adu lehetne / lehetett volna az ellenzék kezében. Hosszabb távon persze az is lesz (ezek azok a trendek, amik ciklusokon keresztül is képesek maradni, ahogy a vidék megszerzése, stb. is komoly erő egy bázison belül), de rövid távon nem is amiatt, mert majd a 18-21 éves új szavazók döntik el. A minap beszélgettem fateromék baráti társaságával. Idős emberek hetvenes éveikben és fölötte. Minden évben össze szoktam őket hozni egy zsúros délutánra, hadd beszélgessenek. Az elmúlt 1 év elég rendesen megrostálta őket - a covid plusz a félgőzzel működő egészségügy rajtuk ütötte a legnagyobbat -, úgyhogy az első óra a szomorkodásé volt, de aztán előjött a szokásos téma, a politika. Fateromék se kivételek, olyan hévvel vannak egyik vagy másik mögött, és úgy tudják szidni egymást a másik hülyeségéért, hogy ahhoz képest a facebook sem tűnik rossz helynek. 😊 De a lényeg, hogy az egy évvel ezelőttihez képest pár vérfideszes öreg egész máshogy szövegelt idén. Rá is kérdeztem, hogy mi történt, és döntően az volt a reakció, hogy féltik a gyereket / unokát, aki utálja a minelnök urat, és hiába próbálnak beszélni a fejével, nem hallgat a jó szóra. És aszongya, hogy ha marad a NER, akkor ő megy. Ez azért fogós dolog a taták, mamák számára, láttam rajtuk.

Szerintem azért többségük simán elmegy leszavazni a Fideszre. 😀 Nem olyan fából faragták az öreg csontokat, hogy holmi unoka meggátolja ezt. De azért ettől függetlenül szerintem jelzés értékű a dolog. A fiatalokban igenis van erő, lehet rájuk politikát is építeni. Csak tolni is kellene, hogy ember, szerethetsz akit akarsz, de döntsd el, hogy kinek akarsz országot építeni. Magadnak hetven fölött, vagy a gyereknek, aki nem kér a tiédből. Lesznek olyanok akikre ez hat (legalább annyira, hogy nem megy el). Csak ezt konzekvensen, folyamatosan kell(ene) képviselni, nyomni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Egy hete annyira influenzás vagyok, hogy a saját lábam sem látom.

Ennyire volt pénz. Igazából meggyőzni már senkit nem lehet, csak mozgósítani. Nincsenek elkésve, de nem akarok esélyt latolgatni.

Annyi csak: attention span. A Gen Z-t egy hétnél tovább semmire nem emlékszik, szóval milyen jó időpontban volt a klíma péntek is...
Gyurma Pappa
FYI: délután két órás részvételi eredmény 12%ponttal van lentebb mint a 2017es. Nagyon masszív munkás győzelem lesz ez, Grech nem bírta megszólítani a kiábrándultakat. Pedig szimpibb fazon mint Abela

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 813
EZt csak így itt hagyom Gyurmanak. Ha memevel jön akkor én meg latin mondassal 😊

 magyarnarancs.hu/belpol/sotetben-tapogatozunk-247198?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=MN&fbclid=IwAR1Sq4ZQ7tr9WLf5hH5TjFQreidV__X1wpE9hIuiMozl6b0QPHKs2PquOmE
csebi
Mors certa, hora incerta

Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.

Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.

(Egyébként volt már szó a Schadl DVD tartalmáról? Lemaradtam?)
Gyurma Pappa
Azért elég problémás az ha csak most rendeltek el teljes mozgósítást …
Megjartuk Egert. Érzésre kb ugyanannyi Berecz plakát mint Pajtok. Helyi fideszesek sem biztosak a körzetben, állítólag nagyon fosnak a fiataloktól, ezért falvakban mindenki visznek szavazni még a jószágokat is.
Amúgy nézed a máltai eredményeket?
csebi
Brutális mozgósítás megy mindkét oldalon. A Fidesznél 8000 mozgatható talpas lesz a beillegőkben jövő héten - de nincs felső határ, ha 10ezret kérnek a vk-K akkor annyi lesz.

Cserébe az èn vk-M ban is megállt a kampány 😆😆 mivel stabil ellenzéki így ő szinte semmit nem kampányol a fideszes meg tessèk lássék. És vagy 60 -70 vk-ban ugyanez a helyzet, ahol már eldőlt így vagy ugy.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Április 4-én.
nagylaza
érctorkok harsogva zúgják a szélnek
fel
sza
ba

tók
hősinevét....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 994 — beers & Packers
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????
Amadeus
Április 4-én.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 994 — beers & Packers
Egyébként tényleg pesszimista a hangulat az ellenzékben, de ma az Donáth Anna és a Jakab teljes mozgósítást hirdetett házon belül, nem hülyék ők sem, olvassák a Vox Populit.
Teljesen bizonytalan mi lesz a vége, én úgy döntöttem, nem is mondok semmit.
Gyurma Pappa
Összefutottam a minap az MMM egyik elnökségi tagjával, ő például kifejezetten optimista. Szerinte is szoros lesz, de a "terepen" szerzett tapasztalatai alapján arra tippel, hogy az egyéni körzeteknek köszönhetően az ellenzék győz.
Annyit én is látok, hogy a kampányhajrában beleadnak apait-anyait. Ha igaz az, hogy a bizonytalanokon múlik a választás, és ők (mármint az a részük, amelyik elmegy szavazni) csak az utolsó pillanatokban döntik el, melyik pártot húzzák be, akkor tényleg nem esélytelen az ellenzék.
Nagy összeget azért nem tennék rá, hogy bukik a kormány. Pedig sokszorosan megérdemelné.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
jut eszembe mikor lesz már választási tippelde????

criminal lawyer or criminal lawyer?