Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 903 — I like the Texans, I like who we are
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.
davemayer
De mzp az Gyurcsány nem? Vagy akkor a kormány hazudik?
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 524 — Patriot
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.
davemayer
Viktor sokkal jobb minden péntek reggel a rádióban. Egyszer mondjuk majdnem hazudott, de fél mondat után meggondolta magát.
csipkelli
Ha Orbán politikai tehetségén kellene most vitatkozni akkor feladom tényleg, még aki rühelli az is elismeri.
davemayer
Orbán legnagyobb bűne tényleg az, hogy a karizmáját, tehetségét, tudását stb. beváltotta pár milliárd euróra, ahelyett, hogy bevonult volna a történelem nagyjai közé. Elárulta magát, a táborát, a hazáját. Hülyének semmiképp sem mondanám, pedig - számomra - megnyugtatóbb válasz lenne. Aki találkozott, beszélt már vele tudja, hogy 100 évente születik ilyen kaliberű ember egy országban.
Sajna várnunk kell még 100 évet, hátha a következő tehetséget érdekelni fogja az ország is.
több mint 2 éve
csipkelli 3 219
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.
davemayer
Viktor sokkal jobb minden péntek reggel a rádióban. Egyszer mondjuk majdnem hazudott, de fél mondat után meggondolta magát.
csipkelli
Ha Orbán politikai tehetségén kellene most vitatkozni akkor feladom tényleg, még aki rühelli az is elismeri.
davemayer
Ez a született zseni csak felszopó interjút vállal ezer éve. Leborulok.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.
davemayer
Viktor sokkal jobb minden péntek reggel a rádióban. Egyszer mondjuk majdnem hazudott, de fél mondat után meggondolta magát.
csipkelli
Ha Orbán politikai tehetségén kellene most vitatkozni akkor feladom tényleg, még aki rühelli az is elismeri.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csipkelli 3 219
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.
davemayer
Viktor sokkal jobb minden péntek reggel a rádióban. Egyszer mondjuk majdnem hazudott, de fél mondat után meggondolta magát.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"
Külön egészségügyi miniszterünk nincs is, míg a HONVÉDELMI miniszterünkről kiderült, hogy kb annyira ért a dolgához, mintha egy falusi kocsmából kérdeznél meg valakit, de nyilván megint MZP szavainak a betűről betűre való értelmezése a legnagyobb probléma.

Valahol irigylem is ezt, egész kényelmes lehet úgy élni, hogy körülötted már omladozik a ház, de a legnagyobb problémád, hogy van egy kis folt az asztalon.
r.baggio
Az a kis folt három hét múlva miniszterelnök lehet. Az ország papíron legerősebb közjogi szereplője. Tán engedtessék meg, hogy értelmezzük a szavait.

Igazad lenne, ha a körzeti polgárőr szövetség alelnöki pozíciójára pályázna, de ennél kicsit magasabbra lőtt.
MC12
És ő lesz döntési helyzetben, nyomás alatt. Látjuk azt hiszem hogy hogy teljesít alatta, és ez még kb semmi ahhoz képest ami nemzetközi porondon várna rá most. Bebaszni a mélyvízbe végtagok nélkül, kb ennyi esélye lenne.
davemayer
Ugyanazt fogja csinalni amit a jelenlegi az elmúlt két hétben.
Elhívják londonba, párizsba és elmondjak neki, hogy mi a véleménye.
Ne csináljunk úgy , mintha tényezők lennénk. Ezt csak OV hitte egy ideig , páváskodott is aztán szembejött a valóság és húztak egyet a fojtónyakörvön..., újra is kell majd építeni a teljes kül kapcsolatrendszert.
Pöröghetsz még itt tíz oldalon keresztül , hogy MZP katonakat küldene a haborúba engem inkább az érdekelne, hogy haborús krizishelyzetben a honvédelmi miniszter miért vidéken haknizik egy kulturban ..
gordon
Gondolom mert valasztas jön, azért. Ehhez azért nem kell atomfizikusnak lenni.

Egyébkent abban egyetértünk hogy nem vagyunk tényezők, 10 milliós népességgel nehéz lenne.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …
csebi
Ne tegyél úgy mintha csak ebben a videóban és csak azon a napon beszélt volna faszságokat. Ha nem találod meg amit keresel keress vissza a videóiban, nekem nincs gusztusom. Megnéztem most ennek is az első 10 percét, az élettől is elment a keevem hogy ezt az embert valaki miniszterelnökként akarja látni. Esküszöm Gyurcsány jobb mert legalább nem bolond. Ez az ember nem való politikusnak.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Én voltam katona, így azóta tudom, hogy a valódi katonai potenciálunk nulla. De tényleg. A 30 Csepel teherautó elindult 28 akkumulátorral hadgyakorlatra a Bakonyba, egy év alatt a cipőboxoláson és az ingujjfelhajtáson kívül semmit se tanultam ott, a tiszti állomány full alkesz, az egész egy kalap szar. Azóta nem olvastam, hogy ez érdemben változott volna.
Így a lefekvéskori stratégiai nyugalmamra semennyire se hat ki, hogy Gyurcsány vagy Orbán a miniszterelnök, Szekeres vagy Benkő a hadügyminiszter, azt furcsállom, hogy te azt hiszed, hogy ezen aktorokon bármi is múlik, amitől te nyugodtabban alhatsz.
Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye...
Sobri Jóska
Most erre még írhatnám, hogy papíron brutális méretű fejlesztésekbe kezdtünk bele 2014-től, ov pedig a térség legerősebb hadseregét tervezte összehozni, de akit az ezermillárdos lopások sem zavarnak, hanem egyfajta természetes folyamatként látják, annak teljesen felesleges bármivel is érvelni, álljunk csak letolt gatyával akkor is, mikor az oroszok vagy a kínaiak bemasíroznak majd az országba
r.baggio
Szerinted van olyan forgatókönyv, fejlesztés, szuperspeciálisan kiképzett katonák, átgondolt csapatfejlesztés, aminek köszönhetően meg tudnánk állítani akár egy román bemasírozást?
Nemhogy egy oroszt vagy kínait?
Ezt nem gondolhatod komolyan, már pusztán a számbeli és gazdasági fölényt figyelembevéve sem.

Minket a NATO-tagság véd meg (vagy nem, de bízzunk benne), de egy ilyen pici, gazdaságilag jelentéktelen országnak valójában egyetlen esélye van, mégpedig az, ha senki se akarja igazán kajakra megbaszni, mert mindenkivel szívesen kúr amúgyis.
Lásd mondjuk Svájcot, akik ezt magas szinten művelték az utóbbi európai háborúkban.
De az összes többi kicsi ország mindig rábaszott, ha jött egy nagyobb.
(Majd nézd meg a nálunk katonailag nagyságrenddel erősebb Tajvant, hogy mennyire van letolva a gatyája, ha mennek a kínaiak.)
Szomorú -meg szerinted cinikus- de ez a valóság.

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 763 — No es importante
Én voltam katona, így azóta tudom, hogy a valódi katonai potenciálunk nulla. De tényleg. A 30 Csepel teherautó elindult 28 akkumulátorral hadgyakorlatra a Bakonyba, egy év alatt a cipőboxoláson és az ingujjfelhajtáson kívül semmit se tanultam ott, a tiszti állomány full alkesz, az egész egy kalap szar. Azóta nem olvastam, hogy ez érdemben változott volna.
Így a lefekvéskori stratégiai nyugalmamra semennyire se hat ki, hogy Gyurcsány vagy Orbán a miniszterelnök, Szekeres vagy Benkő a hadügyminiszter, azt furcsállom, hogy te azt hiszed, hogy ezen aktorokon bármi is múlik, amitől te nyugodtabban alhatsz.
Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye...
Sobri Jóska
Most erre még írhatnám, hogy papíron brutális méretű fejlesztésekbe kezdtünk bele 2014-től, ov pedig a térség legerősebb hadseregét tervezte összehozni, de akit az ezermillárdos lopások sem zavarnak, hanem egyfajta természetes folyamatként látják, annak teljesen felesleges bármivel is érvelni, álljunk csak letolt gatyával akkor is, mikor az oroszok vagy a kínaiak bemasíroznak majd az országba


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 521 — JAFL Tampa GM
Külön egészségügyi miniszterünk nincs is, míg a HONVÉDELMI miniszterünkről kiderült, hogy kb annyira ért a dolgához, mintha egy falusi kocsmából kérdeznél meg valakit, de nyilván megint MZP szavainak a betűről betűre való értelmezése a legnagyobb probléma.

Valahol irigylem is ezt, egész kényelmes lehet úgy élni, hogy körülötted már omladozik a ház, de a legnagyobb problémád, hogy van egy kis folt az asztalon.
r.baggio
Az a kis folt három hét múlva miniszterelnök lehet. Az ország papíron legerősebb közjogi szereplője. Tán engedtessék meg, hogy értelmezzük a szavait.

Igazad lenne, ha a körzeti polgárőr szövetség alelnöki pozíciójára pályázna, de ennél kicsit magasabbra lőtt.
MC12
És ő lesz döntési helyzetben, nyomás alatt. Látjuk azt hiszem hogy hogy teljesít alatta, és ez még kb semmi ahhoz képest ami nemzetközi porondon várna rá most. Bebaszni a mélyvízbe végtagok nélkül, kb ennyi esélye lenne.
davemayer
Ugyanazt fogja csinalni amit a jelenlegi az elmúlt két hétben.
Elhívják londonba, párizsba és elmondjak neki, hogy mi a véleménye.
Ne csináljunk úgy , mintha tényezők lennénk. Ezt csak OV hitte egy ideig , páváskodott is aztán szembejött a valóság és húztak egyet a fojtónyakörvön..., újra is kell majd építeni a teljes kül kapcsolatrendszert.
Pöröghetsz még itt tíz oldalon keresztül , hogy MZP katonakat küldene a haborúba engem inkább az érdekelne, hogy haborús krizishelyzetben a honvédelmi miniszter miért vidéken haknizik egy kulturban ..
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
 youtu.be/pLGIF9wheuk

Na megtaláltam.
davemayer
Majd holnap ha lezs idom meghallgatom mivel nem írtad h pontosan hol van.
Csak ugye kontextusba téve (ha tényleg azt mondja hogy katonákat akar küldeni): a Fidesz média már 2022 február 24en ezzel ütötte MZPt (ld linket lentebb) azonban ez a video február 27i. Úgy látszik a Fidesz média idő utazáson vett részt ha elore tudtak h mit fog mondani …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 341 — . . .




Most nyugodtnak és higgadtnak kell maradni. Stratégiai nyugalomra van szükség.
vpi
Nonszensz hogy semmilyen kivétel nincs, csak “tilalom”.
Itt most nem a segély, benzin, élőállatra gondolok, hanem mondjuk a telephelyre tartó hazamenő kamion, vagy az első lerakóig, ahogy általában lenni szokott ilyenkor mindig!
Ja és az egészben a legjobb hogy Csütörtök este 21:30kor volt a bejelentés, másnap este 10-es tilalomra 😀
Persze hogy fellázad minden normális ember, kamionos, logisztikus, cég!
(Mondom úgy hogy én is, csütörtök este 23 fele tudtam meg kint Olaszországban, hogy amúgy holnap tilalom.) Nekem szerencsém volt, hazaértem este 10re. De van aki nem.
Ezzel az esti feloldozással meg egy fokot enyhítettek, de szerintem nagyon sokan ezt nem ilyen formában oldottuk volna meg!

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
ahogy azt is, ha ellenzéki szavazók meg Orbánt kritizálják, szapulják, gecizik, hiszen úgyse szavaznak rá, Orbán se nekik politizál, így ez tök értelmetlen részükről.Sobri Jóska
Te hol voltál az elmúlt hetekben? Békeidőkben még elment ez az érvelés, de nem tűnt fel, hogy a szomszédban háború folyik?

Ov és mzp lehet korrupt és akár dilettáns is konjunktúrában, de csak magadnak hazudsz (meg itt bárki más), ha azt állítod, hogy nyugodtan fekszel le aludni abban a tudatban, hogy a honvédelmi miniszterünk "Európa védelmezőjével" karöltve minimális kompetenciát nem mutat ebben a szituációban. Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye
r.baggio
Sobri nyugodtan fekszik le, mert ráhatása nincs a dolgokra és majd alkalmazkodik a megváltozott környezethez.
Azt nem tudom, akkor mit csinálna, hogyha egyszer csak mindent, de szó szerint mindent elvenne tőle az állam és nem tehetne ellene semmit, akkor mi lenne?
Mert viszonylagos anyagi biztonság mellett, amikor a napi politika nemigen befolyásolja az életed, kurva könnyű okosakat mondani.
Solymi
Figyi, én követem a közéletet, és igyekszem előre tudni, hogy van e annak valós lehetősége, hogy az állam mindent, de szó szerint mindent elvegyen tőlem (mondjuk nincs semmim ami kellene neki, de menjünk bele), és igyekszem arról is gondoskodni, hogy ha a minden elvételre került, akkoris maradjon egy kis valami itt meg ott, amivel éldegélhetek tovább, bár nem tervezek örökké élni, így napról napra kevesebb időre kell kalkulálni, és igen, bízok a képességeimben, hogy politikafüggetlenül is, bárki a miniszterelnök én tudok enni, inni, baszni, olvasni, dartsozni, ilyenek. Eddig még bejött. Ha majd nem így lesz, és kihat az életemre, hogy ki a miniszterelnök, ígérem megírom.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
ahogy azt is, ha ellenzéki szavazók meg Orbánt kritizálják, szapulják, gecizik, hiszen úgyse szavaznak rá, Orbán se nekik politizál, így ez tök értelmetlen részükről.Sobri Jóska
Te hol voltál az elmúlt hetekben? Békeidőkben még elment ez az érvelés, de nem tűnt fel, hogy a szomszédban háború folyik?

Ov és mzp lehet korrupt és akár dilettáns is konjunktúrában, de csak magadnak hazudsz (meg itt bárki más), ha azt állítod, hogy nyugodtan fekszel le aludni abban a tudatban, hogy a honvédelmi miniszterünk "Európa védelmezőjével" karöltve minimális kompetenciát nem mutat ebben a szituációban. Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye
r.baggio
Én voltam katona, így azóta tudom, hogy a valódi katonai potenciálunk nulla. De tényleg. A 30 Csepel teherautó elindult 28 akkumulátorral hadgyakorlatra a Bakonyba, egy év alatt a cipőboxoláson és az ingujjfelhajtáson kívül semmit se tanultam ott, a tiszti állomány full alkesz, az egész egy kalap szar. Azóta nem olvastam, hogy ez érdemben változott volna.
Így a lefekvéskori stratégiai nyugalmamra semennyire se hat ki, hogy Gyurcsány vagy Orbán a miniszterelnök, Szekeres vagy Benkő a hadügyminiszter, azt furcsállom, hogy te azt hiszed, hogy ezen aktorokon bármi is múlik, amitől te nyugodtabban alhatsz.
Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye...

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 309
ahogy azt is, ha ellenzéki szavazók meg Orbánt kritizálják, szapulják, gecizik, hiszen úgyse szavaznak rá, Orbán se nekik politizál, így ez tök értelmetlen részükről.Sobri Jóska
Te hol voltál az elmúlt hetekben? Békeidőkben még elment ez az érvelés, de nem tűnt fel, hogy a szomszédban háború folyik?

Ov és mzp lehet korrupt és akár dilettáns is konjunktúrában, de csak magadnak hazudsz (meg itt bárki más), ha azt állítod, hogy nyugodtan fekszel le aludni abban a tudatban, hogy a honvédelmi miniszterünk "Európa védelmezőjével" karöltve minimális kompetenciát nem mutat ebben a szituációban. Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye
r.baggio
Sobri nyugodtan fekszik le, mert ráhatása nincs a dolgokra és majd alkalmazkodik a megváltozott környezethez.
Azt nem tudom, akkor mit csinálna, hogyha egyszer csak mindent, de szó szerint mindent elvenne tőle az állam és nem tehetne ellene semmit, akkor mi lenne?
Mert viszonylagos anyagi biztonság mellett, amikor a napi politika nemigen befolyásolja az életed, kurva könnyű okosakat mondani.

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 763 — No es importante
ahogy azt is, ha ellenzéki szavazók meg Orbánt kritizálják, szapulják, gecizik, hiszen úgyse szavaznak rá, Orbán se nekik politizál, így ez tök értelmetlen részükről.Sobri Jóska
Te hol voltál az elmúlt hetekben? Békeidőkben még elment ez az érvelés, de nem tűnt fel, hogy a szomszédban háború folyik?

Ov és mzp lehet korrupt és akár dilettáns is konjunktúrában, de csak magadnak hazudsz (meg itt bárki más), ha azt állítod, hogy nyugodtan fekszel le aludni abban a tudatban, hogy a honvédelmi miniszterünk "Európa védelmezőjével" karöltve minimális kompetenciát nem mutat ebben a szituációban. Aztán persze ki hogy oldja fel a maga kognitív disszonanciáját ugye


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
VanillaSky 1 497
Nem csoda, hogy olyan a magyarok megítélése, amilyen, mikor a közvélekedés alapján EU tagságunk miatt minden ellentételezés nélkül nekünk egyszerűen csak jár a pénz, a NATO-ban pedig azért vagyunk benne, hogy ha a helyzet úgy hozza, majd megvédjenek minket.

És ezt még büszkén hirdetjük is most magunkról
r.baggio
Pár mondatban világosíts már fel hogy akkor milyen jogon kapunk mi pénzt a központi költségvetésből, mi alapján osztják? Vagy mit kell ahhoz tenni hogy megkapd? Azon kívül hogy a piacodat megnyitottad természetesen. Tisztában vagyok vele hogy az első reakciód a "jogállamiság" lesz, de tegyük fel egy pillanatra hogy azzal minden rendben van. Ezen kívül?
davemayer
Nem tudjuk feltenni mert nincs minden rendben vele.
Cenzúra a közmediában és hasonlók...
gabokocka
Nem kritérium.
A tagsággal automatikusan jár anyagi támogatás/szerepvállalás a tagságért "cserébe", és ennyi.
Ha lenne bármi valós egyéb feltétel aminek teljesülnie kellene, akkor már tavaly vagy azelőtt vagy azelőtt se jött volna lóvé az EU-tól.
De nem kell, mert egyik fél se arra szerződött.
Pusztán a piacnyitásra, az összehangolt tulajdonszerzésre, gazdasági működésre.
Kábé mint a kurvánál, ahol azért fizetsz, hogy leszopjon meg megbaszhasd, nem azért, hogy szeressen vagy élvezze vagy kedves legyen. Sőt, ha rosszul választasz még az is lehet, hogy kelletlen, büdös, fogaz és ruha nelkül szétfolyik, mint a takonyból gyúrt vudubaba.
De ha azt, amire az alku vonatkozott azt teljesíti, akkor biza jár a pénz.
Ilyenek vagyunk mi az EU relációjában.
Nem vagyunk kedvesek meg kooperatívak, de bejöhetnek.
Kábé ennyi.
Sobri Jóska
Ismételten túlterjeszkedsz saját kereteiden, nem először, nem utoljára csak bedobsz valamit amire 1-2 lelkesen bólogat, aztán a valósághoz meg köze nincs!

Egyrészről szó van a teljesen új RFF-ről (a covid miatti helyreállítási alap) meg a 2021-2027-es uniós ciklus tárgyévre vonatkozó kifizetéseiről. Az RFF viszonylag egyszerűen lement a lengyel-magyar tandem bukott az EUB előtt - amit ezen két ország indított - majd lehozták politikai döntésként. Ugye Orbánék itt már a visszatérítendő támogatásokról előre lemondtak és csak a vissza nem térítendő részért tartották a markukat, perpillanat ez sem sikerült.

A 7 éves uniós ciklus miatt szintén akadályokba ütköztek mivel a Bizottság az Alapjogi Charta valamint az alapító szerződések alapelveit nem látják biztosítottnak - indult is a kötelezettszegési eljárás, egyébként közel sem csak Magyarország irányában - a fejlesztési tervek elfogadásához (amit adott tagállam lead) meg kell felelni a feljogosító feltételeknek! Kb mintha most csatlakoznál az EU-hoz és a koppenhágai feltételeket nem teljesítenéd (ezért is nonsense Ukrajna EU tagságától tartani és ezért is támogatja bőszen Orbán, mert tudja, hogy nem lesz belőle semmi!)

Szóval az, hogy 'beléptünk és jár' Sobri és csatolt részei féle egyszeregy, annyira nem egyszerű, mert nem, még ennél a szerencsétlen EU-nál sincs ingyen ebéd a piacnyitásért!

Szerkesztette: VanillaSky

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 2 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Teljesen parttalan a vita.
12 év 2/3os hatalommal törtent kormányzás után, miközben az ország minden mutatoban a terseg legszarabbjai kozott van, mzp nyilatkozatai a fo problemak.
gabokocka
Nem mondtam hogy ő a fő probléma, de azt sem kellene mondani hogy nem probléma.
davemayer
oké a vonat levágta a lábamat /ez vitya/, de jobban kéne hogy zavarjon a tüske ami az ujjamba ment /mzp/
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Nem ülök fel semmilyen fakenews gyárnak meg baromságoknak, videófelvétel van róla hogy abban az interjúban ilyen faszságokat beszél!
davemayer
De te hol láttad? Youtube előzményekben nincs benne? Törölték? Amit linkeltél híradórészletet, ott a partizános interjúra utalnak a háborús témában. Simán linkeld be az előzményekből azt ahol ezt hallottad, akkor talán majd mi megtaláljuk.
andree
Én MZP saját csatornáján láttam, de onnan hamar lekerült.

Tényleg sokszor beszél MZP faszságot, ezért szerintem ennek nincs jelentősége.
A rajongói ugyanúgy szeretik, mint Orbánt, bármi "faszságot", félreérthetőt, keményet is mond, vagy zsidózik, buzizik, tök mindegy.
Szektavezér ellen szektavezérnek van esélye, maffiafőnök ellen maffiafőnöknek, szerintem ez így logikus, nincs benne semmi gáz, mondja nyugodtan.
Pláne, hogy nem is tervezek MZP-re szavazni, így számomra egymindegy mit mond az "övéinek", az mindig a mindenkori ellenzékiek sajátossága, hogy olyan emberek megnyilvánulásain, mondatain, tettein rugóznak, akikre nem is szavaztak, nem is szavaznak, nem is fognak szavazni.

Én sose szavaznék Gődényre vagy Toroczkaira, így tőlem aztán - bár rühellem a vírustagadókat, oltáselleneseket, nácikat, de liberálisként szólásszabadságpárti vagyok- azt mondanak amit csak akarnak.
Én faszságnak tartom Orbán-szavazóktól, hogy MZP faszságain kattognak, (hát nem kurvamindegy nekik mit mond az ellenzék vezetője?), ahogy azt is, ha ellenzéki szavazók meg Orbánt kritizálják, szapulják, gecizik, hiszen úgyse szavaznak rá, Orbán se nekik politizál, így ez tök értelmetlen részükről.

Olyan ez mint a foci, egy fradijátékosnak nem egy újpesti számára kell tetszetősen eredményesen játszania, ahogy egy újpesti focista se a fraditábornak akarjon megfelelni.
Kurva hibás közéleti felfogás, hogyha egyikoldali politikustól másikoldali szimpátiapontok begyűjtését várja el bárki is.
De persze mindenki azt gondolja, hogy ő az objektív döntnök, így neki kell megfeleljen MZP is, Orbán is, miközben már rég eldöntötte kinek hisz, kiben bízik jobban, vagyis tök irreleváns mit csinál a másik, úgyse fog rá szavazni.

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"
Teljesen parttalan a vita.
12 év 2/3os hatalommal törtent kormányzás után, miközben az ország minden mutatoban a terseg legszarabbjai kozott van, mzp nyilatkozatai a fo problemak.
gabokocka
Nem mondtam hogy ő a fő probléma, de azt sem kellene mondani hogy nem probléma.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"


Na megtaláltam.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 681 — Keep pounding
Teljesen parttalan a vita.
12 év 2/3os hatalommal törtent kormányzás után, miközben az ország minden mutatoban a terseg legszarabbjai kozott van, mzp nyilatkozatai a fo problemak.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"


Ebben 0:52nél jelenik meg pár képkocka abból az interjúból, ezek szerint pont 2 hete, vasárnapi.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 763 — No es importante
És ő lesz döntési helyzetben, nyomás alatt. Látjuk azt hiszem hogy hogy teljesít alatta, és ez még kb semmi ahhoz képest ami nemzetközi porondon várna rá most. Bebaszni a mélyvízbe végtagok nélkül, kb ennyi esélye lenne.
davemayer
Hát az agyam eldobom, a trollkodást csináld már kérlek kissé szofisztikáltabban, mert én eddig bírtam azt mintha egy fidesz bottal diskurálnék

OV egyik nap kijelentette, hogy Magyarország képes megvédeni a határait, EGY NAPRA RÁ pedig azt, hogy nem, de a tények tényleg ne zavarjanak, mzp a mini feri, míg az országot jelenleg EURÓPA VÉDELMEZŐJE (cc magyarnemzet) irányítja, a honvédelmi miniszter pedig akár a Pentagont is vezethetné, minden oké


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 309
A legvegen annak a videónak ott ülnek egy szobában egy újságíroval (atvs csavó azt hiszem), semmi partizán. Ha jól tudom a sajat facebookjára tette ki. Tegnap kerestem vagy egy órát, nem tudom hol van, de futok még egy kört.
davemayer
Amikor kint dolgoztam Hollandiában, nekem is voltak néha fura álmaim 😊
somoskovig
Jó is az, amikor a kollégának csak az marad meg, hogy MZP és rossz dolgokat mond, de a többi az már nem 😀