Politika

46 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
Azt kell mondjam, hogy az MCC egyre jobb, izgalmasabb és vitaképesebb könyveket ad ki.
MC12
nincs erre igazán pénz. Kereskedelmileg ritkán lesz egy ilyen politkai/gazdasági könyv sikeres, de olyan fordítót találni, aki képes hitelesen, pontosan fordítani ebben a témában olcsón nehéz találni.
Gyurma Pappa
Amúgy nem szoktak ezekkel kapcsolatban "közvélemény" kutatást csinálni?
Én nem értem, hogy az az elv ami alapján egy Kickstarter működik, miért nincs meg könyvkiadói oldalon?

Gyakorlatilag a kívánt termékre meg lenne a pénz előre, ráadásul a példányszám utáni ármódosulás is működne.
A szerzőnek, kiadónak meglenne a pénze, aztán onnan már csak a munka része van hátra.

Az más, hogy a festék/papír/infláció bekavarhat, de azért azzal lehet kalkulálni.
Plusz lehet variálni azon, hogy ebook vagy/és papír formátumban jelenjen meg.

Ráadásul felmérhető lenne egy általános piaci igény illetve megrendelői kör is.
Egyetemek, könyvtárak, adott cégek biztosan vennének belőle pár példányt, a többi meg a magánembereken mint megrendelőn múlik és akkor még a nagykereket/könyvesboltokat is hozzá lehet számolni, akik fix példányszámot rendelnének.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
Mondjuk ki tudna támadni, aki ellen lenne esélyünk?
A nepáli ejtőernyős és sátorcövekhajító serpa különítmény? Vagy szváziföld vad zulujai HIV-el?
Sobri Jóska
Ukránoknak ki adott előzetesen bármiféle esélyt az oroszok ellen?
warr_b
Vagy akár most.
Vagy szerinted tudnak "nyerni"?
Lesz még Moszkva ukrán falu?

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 964 — Egyéb témák lakó
Azt kell mondjam, hogy az MCC egyre jobb, izgalmasabb és vitaképesebb könyveket ad ki. Most kezdtem bele Sowell-nek a Diszkrimináció és egyenlőtlenség című kötetébe, múlt héten fejeztem be a Boston Politics-ot (részeket, fejezeteket olvastam már korábban belőle, de így egyben először), fel is tévedtem a honlapjukra és jobbnál jobb, izgalmasabb, akutálisabb kötetek vannak fenn. Nyilván van egyfajta szelekció ideológia szerint, de mind a szerzők mind a témák abszolút kurrensek.

Épp azon gondolkodtam, hogy milyen ügyesen rakták ezt össze Orbán Balázsék, amikor hallgattam egy podcastet, amiben a Zárug Péter Farkas - akit szintén nagyon kedvelek - vitázott, és szóba is került, pont a Boston Politics kapcsán, hogy ha képbe szeretnék kerülni a kurrens és a régebbi nemzetközi baloldali - liberális szerzőkkel, ideológiákkal, nézőpontokkal - ne adj isten, magyarul - akkor hova kell mennem? Mert ott az MCC és ott az MNB könyvkiadója, akik jobbról szelektáltan, de friss, nemzetközlieg is hot topic szerzőket meg régebbi, de ma is nagyon aktuális köteteket fordítanak és népszerűsítenek orrba - szájba, míg a másik oldalon hát, nem nagyon van. A napvilág kiadó ad ki több olyan kötetet, amt ha nagyon akarok, akkor lehetne egyfajta baloldali nézőpontja bizonyos társadalmi jelenségeknek (A csepp - is náluk kerül kiadásra), az Új Egyenlőségben a Pogácsáék fordítgatnak cikkeket, de itt is elsősorban magyarok írnak - magyaroknak - magyar nézőpontból, pedig engem tökre érdekelne a nemzetközi baloldal mit gondol a társadalmi jelenségekről abból a nézőpontból. Talán Piketty könyve volt utolsó nagyobb lélegzetvételű kiadvány ami balról közelíti meg a problémákat, dehát azért azt se ma adták ki. És az is lehet, hogy az én buborékomba nem jutott el a rengeteg kiadvány szóval ne tartsa senki magában 😊
MC12
Nincs. Tanulj meg sokat angolul olvasni, ez az internacionalizmus. Mit képzelsz te?

.
.
.
.

Irónia nélkül: nincs erre igazán pénz. Kereskedelmileg ritkán lesz egy ilyen politkai/gazdasági könyv sikeres, de olyan fordítót találni, aki képes hitelesen, pontosan fordítani ebben a témában olcsón nehéz találni. A Napvilág, a Typotex, az Európa és a Kossuth ad ki főleg könyveket, illetve jelennek meg héba-hóba könyvek nagyobb kiadóknál is, ahol várható eladás. De sokat elmond, hogy Zizeknek, aki kvázi itt lakik a szomszédban, 4 könyve jelent meg magyarul, és a legfontosabb (Violence) nem is.

Chomsky, aki 20 éve mondott utoljára aktuálisan és fontosat politikában, persze elérhető, mert az ő nevét ismerik, meg nem mellékesen ugyanaz az eu-i terjesztője, mint a Pikettynek, így a Kossuth kvázi ingyen megkapta.

Sokat elmond, hogy a 30 éve megjelent Gender Trouble 2007-ben ugyan megjelent, de beszerezhetetlen magyarul, hogy Butler összes könyve.

Egyszerűen annyira kicsi a piaci igény, és nincs aki megfizesse, így nem fogod megtalálni ezeket a könyveket, főleg nem akkora mennyiségben, mint az MCC-nél. Az európai baloldal könyveit meg leuralja Piketty.

Nemrég megjelent a The Deficit Myth, egyébként.

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
Mondjuk ki tudna támadni, aki ellen lenne esélyünk?
A nepáli ejtőernyős és sátorcövekhajító serpa különítmény? Vagy szváziföld vad zulujai HIV-el?
Sobri Jóska
Ukránoknak ki adott előzetesen bármiféle esélyt az oroszok ellen?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Épp azon gondolkodtam, hogy milyen ügyesen rakták ezt össze Orbán Balázsék,
MC12
nem véletlen. Orbán Balázs sztem súlyosan alulértékelt média körökben sztem. nekem vele kapcsolatban van is egy elég bold jóslásom, majd kiderül, hogy bejön-e.
csebi
nem lesz ő utód.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Épp azon gondolkodtam, hogy milyen ügyesen rakták ezt össze Orbán Balázsék,
MC12
nem véletlen. Orbán Balázs sztem súlyosan alulértékelt média körökben sztem. nekem vele kapcsolatban van is egy elég bold jóslásom, majd kiderül, hogy bejön-e.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
 444.hu/2022/05/30/orban-viktor-bankjanak-nevezi-a-bankholdingot-hosszu-cikkeben-a-financial-times

beavatkoztunk egy szuverén ország belügyeibe?

😕

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 081
Azt kell mondjam, hogy az MCC egyre jobb, izgalmasabb és vitaképesebb könyveket ad ki. Most kezdtem bele Sowell-nek a Diszkrimináció és egyenlőtlenség című kötetébe, múlt héten fejeztem be a Boston Politics-ot (részeket, fejezeteket olvastam már korábban belőle, de így egyben először), fel is tévedtem a honlapjukra és jobbnál jobb, izgalmasabb, akutálisabb kötetek vannak fenn. Nyilván van egyfajta szelekció ideológia szerint, de mind a szerzők mind a témák abszolút kurrensek.

Épp azon gondolkodtam, hogy milyen ügyesen rakták ezt össze Orbán Balázsék, amikor hallgattam egy podcastet, amiben a Zárug Péter Farkas - akit szintén nagyon kedvelek - vitázott, és szóba is került, pont a Boston Politics kapcsán, hogy ha képbe szeretnék kerülni a kurrens és a régebbi nemzetközi baloldali - liberális szerzőkkel, ideológiákkal, nézőpontokkal - ne adj isten, magyarul - akkor hova kell mennem? Mert ott az MCC és ott az MNB könyvkiadója, akik jobbról szelektáltan, de friss, nemzetközlieg is hot topic szerzőket meg régebbi, de ma is nagyon aktuális köteteket fordítanak és népszerűsítenek orrba - szájba, míg a másik oldalon hát, nem nagyon van. A napvilág kiadó ad ki több olyan kötetet, amt ha nagyon akarok, akkor lehetne egyfajta baloldali nézőpontja bizonyos társadalmi jelenségeknek (A csepp - is náluk kerül kiadásra), az Új Egyenlőségben a Pogácsáék fordítgatnak cikkeket, de itt is elsősorban magyarok írnak - magyaroknak - magyar nézőpontból, pedig engem tökre érdekelne a nemzetközi baloldal mit gondol a társadalmi jelenségekről abból a nézőpontból. Talán Piketty könyve volt utolsó nagyobb lélegzetvételű kiadvány ami balról közelíti meg a problémákat, dehát azért azt se ma adták ki. És az is lehet, hogy az én buborékomba nem jutott el a rengeteg kiadvány szóval ne tartsa senki magában 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 116 — The Mathematician
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
C'mon Putler, tamadj meg minket is, menekult statussal meg lehet ki is tudnek koltozni az USAba 😀
Borbinho
Én is erre bazírozok lassan
r.baggio
mondjuk ha akarnék én most is tudnék menni mert lenne melóm az AT&T-nél vagy akár csak Nokián belül
de az USAba nincs az az isten

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 687 — no es importante
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
C'mon Putler, tamadj meg minket is, menekult statussal meg lehet ki is tudnek koltozni az USAba 😀
Borbinho
Én is erre bazírozok lassan


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 954 — megbékéltem tom bradyvel
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
C'mon Putler, tamadj meg minket is, menekult statussal meg lehet ki is tudnek koltozni az USAba 😀
Borbinho
Háborús vészhelyzet van, mi megpalyazzuk.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 469 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
C'mon Putler, tamadj meg minket is, menekult statussal meg lehet ki is tudnek koltozni az USAba 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 797 — Bla, bla, bla
 24.hu/belfold/2022/05/30/quaestor-gyor-eto-stadion-arveres-allam-paar-attila/
WHB Atit kitömték megint, pedig az ETOt nem volt hajlandó megvenni...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 059 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 444.hu/2022/05/29/gelencser-ferenc-lett-a-momentum-uj-elnoke

Ők tudják... Nem látom, hogy egy országosan ismeretlen politikust hogy fognak 2024-re felépíteni, hiába mondja, hogy „a céltalan orbánozás helyett a hazánkról alkotott elképzeléseinkről kell beszélnünk”, ami egyébként értelmes gondolat.
Gyurma Pappa
rip MoMo
Amadeus
Nem az ő testvére a TV2-n futtatott rúdtáncos/wannabe riporter lány?

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.
Amadeus
Mondjuk ki tudna támadni, aki ellen lenne esélyünk?
A nepáli ejtőernyős és sátorcövekhajító serpa különítmény? Vagy szváziföld vad zulujai HIV-el?

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nem-fogna-fegyvert-egy-honvedo-haboruban-a-magyarok-kozel-fele/

erőt egészséget.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 964 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/kulfold/2022/05/30/novak-katalin-koveteljuk-az-ukrajnai-haborus-bunok-kivizsgalasat

Azt egyébként meg kell hagyni, hogy NK-nál legalább az idegen nyelv végre nem probléma.

Ugyanitt: nagyon kellene a pénz

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/05/29/gelencser-ferenc-lett-a-momentum-uj-elnoke

Ők tudják... Nem látom, hogy egy országosan ismeretlen politikust hogy fognak 2024-re felépíteni, hiába mondja, hogy „a céltalan orbánozás helyett a hazánkról alkotott elképzeléseinkről kell beszélnünk”, ami egyébként értelmes gondolat.
Gyurma Pappa
rip MoMo
Amadeus

empty taxi
Ezek közül csak KFG-ről hallottam. Ja meg a lopós nénirol.
Toca
Kele egy soccerblogger / újságíró, egy időben ő vitte a Partizán sporttémájú adásait, meg asszem mostanában a Sport24-en vannak kontentjei.
Paróczai Anikó az a nő, aki elég sok ganéságot előtúrt Gajda Péterékről Kispesten.
Mihálik meg Szegeden nyert előválasztást, mondjuk utána kikapott a Fideszestől.
Ilyést én sem vágom h kicsoda.

Más: Asszem ma tankolok mielőtt nagyobb katyvasz lesz.
 24.hu/fn/gazdasag/2022/05/29/blikk-tobb-shell-benzinkut-nem-nyit-ki-holnap/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 177 — Vikings fan
 444.hu/2022/05/29/gelencser-ferenc-lett-a-momentum-uj-elnoke

Ők tudják... Nem látom, hogy egy országosan ismeretlen politikust hogy fognak 2024-re felépíteni, hiába mondja, hogy „a céltalan orbánozás helyett a hazánkról alkotott elképzeléseinkről kell beszélnünk”, ami egyébként értelmes gondolat.
Gyurma Pappa
rip MoMo
Amadeus

empty taxi
Ezek közül csak KFG-ről hallottam. Ja meg a lopós nénirol.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/05/29/gelencser-ferenc-lett-a-momentum-uj-elnoke

Ők tudják... Nem látom, hogy egy országosan ismeretlen politikust hogy fognak 2024-re felépíteni, hiába mondja, hogy „a céltalan orbánozás helyett a hazánkról alkotott elképzeléseinkről kell beszélnünk”, ami egyébként értelmes gondolat.
Gyurma Pappa
rip MoMo
Amadeus


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 557
404 Ft az euró valuta. Most épp miafaszért?
Mikey
Hol?
A kozeparfolyam 394. Ha valtonal 404, az nem vesz.

Munkatarsamek adtak regi fontot, hogy valtsam be nekik. Felraktuk tesom szamlajara, utana meg mar nem voltunk bankban, igy kenytelen leszek otthon valtani valtonal. Csak kozben 20 forintot romlott az arfolyam, hogy baszna meg 😀

Lutoni repteren mondjuk 565ert valtjak a fontot, az eros azert 😀 na majd otthon
Borbinho
Az OTP appjában néztem.


404 Ft az euró valuta. Most épp miafaszért?
Mikey
miért ne?
Amadeus
ezernyi okom lenne.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
404 Ft az euró valuta. Most épp miafaszért?
Mikey
miért ne?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 559
Valaki a NER kedvenc magánrepülőgépével jött vissza Budapestre Párizsból vasárnap, a BL-döntő másnapján
De ki lehet az?

 nepszava.hu/3158556_orban-viktor-parizs-budapest-oe-lem-bajnokok-ligaja
nagylaza
Ma Brüsszelben van, szóval nem érthető.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
És akkor elérkeztünk oda, hogy nincs független és objektív újságírás, főleg idehaza nincs. És azért nincs, mert az ellenzék annyira gyenge, hogy a kormány valódi ellenfele - a fősodratú ellenzéki média. A Fidesznek a legtöbb problémát az elmúlt 12 évben közel sem az ellenzék okozta, hanem a média. Ez viszont szükségszerűen magával hozta, hogy ezek a sajtóorgáumok beléptek a politikai térbe, hiszen ott egy vákuum volt. És hát foglamazzunk úgy, a 444-24-hvg és társai co. kéjjes örömmel vannak benne ebben a szerepben a mai napig. Idehaza a sajtónak van ellenzéke, nem az ellenzéknek sajtója, és ez nagy baj egyébként ellenzéki poltikusi szempontból is.MC12
Ennek se füle se farka. Hogyan értelmezhető az az állítás, hogy a sajtó nem független, de egyik politikai erő sem befolyásolja? Ha nem befolyásolja közvetlenül senki, akkor miért nem független? Mert van véleménye? Hogyan tudna független lenni akkor? Úgy, hogy nincs véleménye? Az hogyan lehetséges? A relativitás-elmélet is egy vélemény. Csak (majdnem) mindenki elfogadja.

Egyébként hála az égnek, hogy az elllenzéki oldalon (még?) nem az ellenzéknek van sajtója. Legalább maradt valami olvasható a piacon. Ha eljutunk oda, hogy már csak a politikai erőknek lesz médiája, az lesz a média halála. Annál a twitter is jobb lesz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
 444.hu/2022/05/28/schiffer-a-tenyellenorok-a-szabadsag-legnagyobb-ellensegei-a-vilagon
Ez a jóember is szép pályát fut be 😊
ender1112
Yepp, Próbálom összefoglalni: mindenki higgyen, amit akar, nem számít hogy ez igaz-e vagy sem. Lényeg, hogy mindenki azt hisz, amit akar. Csak ne higgyen az objektív tényfeltárásnak. Csak higgyen, amit akar. Ha nem azt hiszi, amik a tények, akkor lesz szabad. Mert ugye akkor hisz, amit akar.

Szóval ennyi értelme van kb. Teljes baromság. Pont az a lényege ezeknek a tényfeltáró oldalaknak, hogy ne lehessen megvezetni az embert. Mert ugye pont az a lényege az elnyomás nélküli elnyomásnak, hogy amíg "te" válogatod ki, hogy kinek hiszel, addig pont úgy befolyásolnak, ahogy akarnak. És nem mindenki abból él, hogy források után néz, vagy van hozzá szokva (mint én, 5 év kutatói háttérrel, meg előtte egy félig befejezett phd-val), hogy mindent megerősít, mielőtt elhiszi.

De egyébként értelme sem sok volt, annak amit mondott, már ha csak a konkrét beszélgetés próbálod követni, az is nehéz.
Gyurma Pappa
Akkor leszek az ördög ügyvédje 😊 A tényfeltáró oldalakkal nekem is van problémám, nem is kevés. Kezdve azzal, hogy annak azért van egy diszkrét bája, hogy a 444 szerkesztősége kitalálja, hogy akkor ők most csinálnak egy factchek aloldalt. De ha továbbmegyünk, a tényellenőrök között igencsak felülreprezentáltak a hazai baloldalhoz köthető "kommunikációs szakemberek". Tanítanék mozgalom, Tasz, mérce, Helsinki bizottság, Pride szervező stb. mind mind politikailag elfogult társaságok, igenis felmerül a kérdés, hogy aki a mércét főszerkesztette évekig, vagy különböző baloldali aktivista mozgalmakban tüntetett a kormány ellen, az mennyire hiteles tényellenőr? Pontosan miért kéne elhinni, hogy ezek az emberek nem tendenciózusan válogatják össze a tényellenőrzésüket? Hiszen újságíró mindegyik, nem kutató, szakértő, tudós vagy akármi. Pontosan azt csinlják amit leírtál, utánanéznek linkeknek, forrásoknak, olvasnak, és a végén eldöntik, hogy az általuk olvasott források szerint valami tény vagy valótlanság. Márminthogy szerintük, a véleményük szerint.

Megnéztem a lakmusz oldalát, az elmúlt 2 hónapban jóindulattal is 2 cikk volt ami az ellenzéket factchekelte és hát gondolom nem kell leírnom mennyi a kormányt. Persze, a kormány nyilván sokszorosan több faszságot beszél, de azért kettőnél többször mondott marhaságot az ellenzék is. Ez a tendenciózusság a baja Schiffernek is és nekem is. Hogy beállítják magukat az igazság letéteményeseinek akik most jól megmondják mindenkitől függetlenül és objektíven a valóságot. Aztán ahogy telik az idő, valahogy mindig csak az egyik oldallal kapcsolatban derülnek ki tények és valótlanságok. És akkor elérkeztünk oda, hogy nincs független és objektív újságírás, főleg idehaza nincs. És azért nincs, mert az ellenzék annyira gyenge, hogy a kormány valódi ellenfele - a fősodratú ellenzéki média. A Fidesznek a legtöbb problémát az elmúlt 12 évben közel sem az ellenzék okozta, hanem a média. Ez viszont szükségszerűen magával hozta, hogy ezek a sajtóorgáumok beléptek a politikai térbe, hiszen ott egy vákuum volt. És hát foglamazzunk úgy, a 444-24-hvg és társai co. kéjjes örömmel vannak benne ebben a szerepben a mai napig. Idehaza a sajtónak van ellenzéke, nem az ellenzéknek sajtója, és ez nagy baj egyébként ellenzéki poltikusi szempontból is.

Engem egyébként nem zavar, ha egy orgánum kimondottan kormánypárti vagy ellenzéki. Legalább az tiszta sor. Az zavar, amikor valai bekamuzza a függetlenséget, sőt pózol vele - miközben rohadtul nem az.
MC12
devils advocate, te istenadta ész
hát Révait meg Gerőt hogy nem világították át?
egy Rosenberg ung Grün?
apicsaegyemeg! hát hogytűrheti ezt hithű magyar ember?
mikó gyűjtenek már össze megfelelő számú rendes jobboldali magyar embert, hogy tudományos összefoglaló, tényalalpuló műveket adjanak ki, nemmenikampfot bazmeg, lexikont..
tucc?
haakarsz

idealét!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak