Politika

46 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
 hvg.hu/gazdasag/20220527_Black_Friday_artrukkozes_fiktiv_akciozas_arkedvezmenyek_learazasok_hirdetesi_szabalyok_webshopok

tipikus Fideszes módi...a 30 nap helyett jó lett volna 90 nap
NB2
Teny, bar a tudatosabb vasarlo azert ilyenkor elokapja mondjuk az arukeresot vagy valamit es megnezi milyen armozgas volt a termeken.

De persze 30 nap az ilyen nesze semmi fogd meg jol.

Foleg h sokszor szezonhoz kotik a dolgokat…
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
Jött a moltól a mail:

"Szeretnénk tájékoztatni téged, hogy a mai naptól a hatályos jogszabályokkal összhangban a MOL töltőállomásainkon az alábbi intézkedésekkel fogsz találkozni!

⛽ 2022.05.27-től kizárólag a magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóknak lesz lehetőségük arra, hogy kedvezményes hatósági áron tankoljanak Magyarországon EVO 95 Benzin és EVO Diesel üzemanyagokat.

🛑 Ez azt jelenti, hogy munkatársaink a kasszánál minden esetben ellenőrizni fogják a forgalmi engedélyedet a vásárlások során, így kérjük, hogy ezt mindig tartsd magadnál!

🚗 Ne felejtsd, hogy a normál kútoszlopokon történő tankoláskor az engedélyezett maximális tankolási mennyiség napi 100 liter!"
r.baggio
A forgalmi nem olyan mint az igazolvány meg ilyesmik, hogy csak a hatóságnak vagyok köteles megmutatni?
kittli
Mondjuk nem is baj h majd magadnal kell tartani, bar lehet ebbol jon majd a sok forgalmi lopasos ugy.

A rajkai szlovakokra miert vannak kiakadva?
Azert mert inkabb itt laknak, mert itt olcsobb

Ilyen alapon a kulfoldon dolgozo magyarok se jarkaljanak haza, mert nem ide fizetnek adot.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 398 — nabege2@yahoo.com
 hvg.hu/gazdasag/20220527_Black_Friday_artrukkozes_fiktiv_akciozas_arkedvezmenyek_learazasok_hirdetesi_szabalyok_webshopok

tipikus Fideszes módi...a 30 nap helyett jó lett volna 90 nap
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 195 — Steelers fan
Jött a moltól a mail:

"Szeretnénk tájékoztatni téged, hogy a mai naptól a hatályos jogszabályokkal összhangban a MOL töltőállomásainkon az alábbi intézkedésekkel fogsz találkozni!

⛽ 2022.05.27-től kizárólag a magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóknak lesz lehetőségük arra, hogy kedvezményes hatósági áron tankoljanak Magyarországon EVO 95 Benzin és EVO Diesel üzemanyagokat.

🛑 Ez azt jelenti, hogy munkatársaink a kasszánál minden esetben ellenőrizni fogják a forgalmi engedélyedet a vásárlások során, így kérjük, hogy ezt mindig tartsd magadnál!

🚗 Ne felejtsd, hogy a normál kútoszlopokon történő tankoláskor az engedélyezett maximális tankolási mennyiség napi 100 liter!"
r.baggio
A forgalmi nem olyan mint az igazolvány meg ilyesmik, hogy csak a hatóságnak vagyok köteles megmutatni?
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 841 — Így remélem megfelelek nektek.....
 m.hvg.hu/itthon/20220527_egeszsegugyi_allamtitkar_budapestrol_excel_tabla

Akkor majd tèged is excel tábla mellől elintèznek amikor beírnak a statisztitkába........ 😡èrtem mit akar mondani de kommunikáció....bár ugye nem számít...
dande
ahogy nézem a képet, alapbetegség pipa
briareos
Áá csak nem akar lemaradni a főnitől....
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
 m.hvg.hu/itthon/20220527_egeszsegugyi_allamtitkar_budapestrol_excel_tabla

Akkor majd tèged is excel tábla mellől elintèznek amikor beírnak a statisztitkába........ 😡èrtem mit akar mondani de kommunikáció....bár ugye nem számít...
dande
ahogy nézem a képet, alapbetegség pipa

több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 841 — Így remélem megfelelek nektek.....
 m.hvg.hu/itthon/20220527_egeszsegugyi_allamtitkar_budapestrol_excel_tabla

Akkor majd tèged is excel tábla mellől elintèznek amikor beírnak a statisztitkába........ 😡èrtem mit akar mondani de kommunikáció....bár ugye nem számít...
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
-Kérem a forgalmit.
-Nincs nálam.
-Akkor tessék visszaadni a benzint vagy kifizetni a drágább áron.

Szeptemberben maszk+ forgalmi.

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Napi 100 liter per kútoszlop, per benzinkút, vagy per forgalmi? 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 685 — no es importante
Jött a moltól a mail:

"Szeretnénk tájékoztatni téged, hogy a mai naptól a hatályos jogszabályokkal összhangban a MOL töltőállomásainkon az alábbi intézkedésekkel fogsz találkozni!

⛽ 2022.05.27-től kizárólag a magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóknak lesz lehetőségük arra, hogy kedvezményes hatósági áron tankoljanak Magyarországon EVO 95 Benzin és EVO Diesel üzemanyagokat.

🛑 Ez azt jelenti, hogy munkatársaink a kasszánál minden esetben ellenőrizni fogják a forgalmi engedélyedet a vásárlások során, így kérjük, hogy ezt mindig tartsd magadnál!

🚗 Ne felejtsd, hogy a normál kútoszlopokon történő tankoláskor az engedélyezett maximális tankolási mennyiség napi 100 liter!"

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Elég szarul állhat a NER ha ő a csodagyerek
csebi
 m.hvg.hu/tudomany/20220527_arma_iii_szamitogepes_jatek_svaby_andras_dronfelvetel

" ... a felvételt Rácz András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem harcászati és Oroszország-szakértője is láthatta, abban ugyanakkor ő semmi kivetnivalót nem talált."
r.baggio
De ő legalább elismerte, h benézte




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 685 — no es importante
Elég szarul állhat a NER ha ő a csodagyerek
csebi
 m.hvg.hu/tudomany/20220527_arma_iii_szamitogepes_jatek_svaby_andras_dronfelvetel

" ... a felvételt Rácz András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem harcászati és Oroszország-szakértője is láthatta, abban ugyanakkor ő semmi kivetnivalót nem talált."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 116 — The Mathematician
 telex.hu/belfold/2022/05/27/bolt-akcio-szigoritas-uj-jogszabaly-majus-28

"Az új szabály értelmében az akció meghirdetésekor az akciós ár mellett kötelező lesz forintban feltüntetni az akció indulása előtti 30 napos időszak legalacsonyabb árát is."
warr_b
nekem ez mondjuk tetszik

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/belfold/2022/05/27/bolt-akcio-szigoritas-uj-jogszabaly-majus-28

"Az új szabály értelmében az akció meghirdetésekor az akciós ár mellett kötelező lesz forintban feltüntetni az akció indulása előtti 30 napos időszak legalacsonyabb árát is."


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 074
Ebből nagyon nehéz (és drága) lesz kioldalazni
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 074
 24.hu/kulfold/2022/05/10/szlovenia-benzinarstop-uzemanyag-visszavezettek/
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 074
Szlovéniában a választások után eltörölték tudtommal
r.baggio
aztán kurva gyorsan vissza is rakták
több mint 2 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 685 — no es importante
Szlovéniában a választások után eltörölték tudtommal


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
vhsboxer 102
Amúgy ez a külföldi rendszámmal drágábban tankolunk ez full szembe megy az EU-s joggal, nem?
gabokocka
Sőőőt még csavartak is rajta, mert az sem mindegy milyen külföldi, ha ott is hatósági ár van, akkor itt is kaphat. Külügyi tréning is indul a kollégáknak.

AZ ÜZEMANYAG NEM HATÓSÁGI ÁRAS TERMÉK, HA AZT KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰ TÖLTÉSÉNEK CÉLJÁBÓL ÉRTÉKESÍTIK.

A főszabályt a következővel egészítette ki a kormány: Az (1a) bekezdéstől eltérően hatósági áras üzemanyaggal tölthető a külföldi rendszámú gépjármű, ha a külföldi rendszámú gépjármű államjelzése szerinti országban az üzemanyag hatósági áras termék, és a külpolitikáért felelős miniszter rendeletben megállapítja, hogy ezen országban a magyar rendszámú gépjármű – a hatósági ár mértékét ide nem értve – legfeljebb a magyar szabályozás szerinti korlátozásokkal, hatósági áras üzemanyaggal tölthető.”
vhsboxer
Ezt én jogászként nem tudom értelmezni de majd a kutasok tudjak alkalmazni éjféltől
csebi
Melyik másik országban hatósági áras még a benya?
warr_b
Szlovénia biztos ,de ez ott egy bevett dolog ,nem a mostani helyzetnek szólt . Omv ki is vonult onnan ,pedig remek helyeken lévő hálózata működött .
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 641 — Bears & Illinois fan
 index.hu/belfold/2022/05/27/a-fuggetlen-benzinkutak-szovetsege-megdobbent-a-tankolast-erinto-kormanyzati-bejelentes-elott/

Nyilván megoldhatatlan 2022-ben egy rendszám ellenőrzés...
Balkán level 99.
FLZOLI
Szerintem nem megoldhatatlan, de egyrészt forgalmival együtt tudják majd ezt megtenni (elkerülve a kamu rendszám táblás sztorikat), amire meg nincs jogosultsága elkérni, elvileg. Ha mégis, ez hosszú percekbe telhet, különösen, ha valamelyik autósnál nincs ott, vagy kekeckedik, hogy nem adja oda.

Nem lesz ez olyan egyszerű.......

Majd lesznek 250 literes tankkal rendelkező autók (magyar rendszámmal, forgalmival), végül is a 90-es évek elején voltak olyan jugo buszok, amelyeknek 4-5 tankjuk is volt.......😊
csi77
van egy 100 liters max, nem?
Negritis
Lehet, majd fordul többet....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 116 — The Mathematician
 index.hu/belfold/2022/05/27/a-fuggetlen-benzinkutak-szovetsege-megdobbent-a-tankolast-erinto-kormanyzati-bejelentes-elott/

Nyilván megoldhatatlan 2022-ben egy rendszám ellenőrzés...
Balkán level 99.
FLZOLI
Szerintem nem megoldhatatlan, de egyrészt forgalmival együtt tudják majd ezt megtenni (elkerülve a kamu rendszám táblás sztorikat), amire meg nincs jogosultsága elkérni, elvileg. Ha mégis, ez hosszú percekbe telhet, különösen, ha valamelyik autósnál nincs ott, vagy kekeckedik, hogy nem adja oda.

Nem lesz ez olyan egyszerű.......

Majd lesznek 250 literes tankkal rendelkező autók (magyar rendszámmal, forgalmival), végül is a 90-es évek elején voltak olyan jugo buszok, amelyeknek 4-5 tankjuk is volt.......😊
csi77
van egy 100 liters max, nem?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 081
Amúgy ez a külföldi rendszámmal drágábban tankolunk ez full szembe megy az EU-s joggal, nem?
gabokocka
Sőőőt még csavartak is rajta, mert az sem mindegy milyen külföldi, ha ott is hatósági ár van, akkor itt is kaphat. Külügyi tréning is indul a kollégáknak.

AZ ÜZEMANYAG NEM HATÓSÁGI ÁRAS TERMÉK, HA AZT KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰ TÖLTÉSÉNEK CÉLJÁBÓL ÉRTÉKESÍTIK.

A főszabályt a következővel egészítette ki a kormány: Az (1a) bekezdéstől eltérően hatósági áras üzemanyaggal tölthető a külföldi rendszámú gépjármű, ha a külföldi rendszámú gépjármű államjelzése szerinti országban az üzemanyag hatósági áras termék, és a külpolitikáért felelős miniszter rendeletben megállapítja, hogy ezen országban a magyar rendszámú gépjármű – a hatósági ár mértékét ide nem értve – legfeljebb a magyar szabályozás szerinti korlátozásokkal, hatósági áras üzemanyaggal tölthető.”
vhsboxer
Ezt én jogászként nem tudom értelmezni de majd a kutasok tudjak alkalmazni éjféltől
csebi
Melyik másik országban hatósági áras még a benya?
warr_b
Szerbia, Szlovénia.

Talán Kuba és Észak-korea.
vpi
Tán a horvàtoknál is. (Vagy csak volt, nem emlékszem pontosan)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 074
 index.hu/belfold/2022/05/27/a-fuggetlen-benzinkutak-szovetsege-megdobbent-a-tankolast-erinto-kormanyzati-bejelentes-elott/

Nyilván megoldhatatlan 2022-ben egy rendszám ellenőrzés...
Balkán level 99.
FLZOLI
Szerintem nem megoldhatatlan, de egyrészt forgalmival együtt tudják majd ezt megtenni (elkerülve a kamu rendszám táblás sztorikat), amire meg nincs jogosultsága elkérni, elvileg. Ha mégis, ez hosszú percekbe telhet, különösen, ha valamelyik autósnál nincs ott, vagy kekeckedik, hogy nem adja oda.

Nem lesz ez olyan egyszerű.......

Majd lesznek 250 literes tankkal rendelkező autók (magyar rendszámmal, forgalmival), végül is a 90-es évek elején voltak olyan jugo buszok, amelyeknek 4-5 tankjuk is volt.......😊
csi77
Anno a régi kocka Audi 100-asomat a ház előtti parkolóban adtam el két jól szituált ukránnak. Nem is volt az autó mozgásképes. Elvitték, mert eleve 80 literes tankja volt, és még "fel is lehetett fújni"... 😀
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Amúgy ez a külföldi rendszámmal drágábban tankolunk ez full szembe megy az EU-s joggal, nem?
gabokocka
Sőőőt még csavartak is rajta, mert az sem mindegy milyen külföldi, ha ott is hatósági ár van, akkor itt is kaphat. Külügyi tréning is indul a kollégáknak.

AZ ÜZEMANYAG NEM HATÓSÁGI ÁRAS TERMÉK, HA AZT KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰ TÖLTÉSÉNEK CÉLJÁBÓL ÉRTÉKESÍTIK.

A főszabályt a következővel egészítette ki a kormány: Az (1a) bekezdéstől eltérően hatósági áras üzemanyaggal tölthető a külföldi rendszámú gépjármű, ha a külföldi rendszámú gépjármű államjelzése szerinti országban az üzemanyag hatósági áras termék, és a külpolitikáért felelős miniszter rendeletben megállapítja, hogy ezen országban a magyar rendszámú gépjármű – a hatósági ár mértékét ide nem értve – legfeljebb a magyar szabályozás szerinti korlátozásokkal, hatósági áras üzemanyaggal tölthető.”
vhsboxer
Ezt én jogászként nem tudom értelmezni de majd a kutasok tudjak alkalmazni éjféltől
csebi
Melyik másik országban hatósági áras még a benya?
warr_b
Sztem Máltán az, de facto mkepp mert amióta kikoltoztunk 2019ben azóta 1.34. Azt már nem tudom h ez de jure is az-e. Plusz amúgy is rengetegszer fordul elő hogy Kistarcsán az Auchan kutnal beáll egy maltai rendszamos

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 641 — Bears & Illinois fan
 index.hu/belfold/2022/05/27/a-fuggetlen-benzinkutak-szovetsege-megdobbent-a-tankolast-erinto-kormanyzati-bejelentes-elott/

Nyilván megoldhatatlan 2022-ben egy rendszám ellenőrzés...
Balkán level 99.
FLZOLI
Szerintem nem megoldhatatlan, de egyrészt forgalmival együtt tudják majd ezt megtenni (elkerülve a kamu rendszám táblás sztorikat), amire meg nincs jogosultsága elkérni, elvileg. Ha mégis, ez hosszú percekbe telhet, különösen, ha valamelyik autósnál nincs ott, vagy kekeckedik, hogy nem adja oda.

Nem lesz ez olyan egyszerű.......

Majd lesznek 250 literes tankkal rendelkező autók (magyar rendszámmal, forgalmival), végül is a 90-es évek elején voltak olyan jugo buszok, amelyeknek 4-5 tankjuk is volt.......😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png