Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Csak úgy:
Kilenc éve nem mértek ekkora drágulást Magyarországon.

ENNÉL MAGASABB INFLÁCIÓT KILENC ÉVVEL EZELŐTT, 2012 OKTÓBERÉBEN MÉRTEK UTOLJÁRA.

-közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

#elmúlt 8 év

ozibozi
Nagyon rossz jel, és nem pusztán a megélhetésünk szempontjából. A Fidesz gazdaságpolitikájának a kezdetektől (értsd: a rendszerváltástól) fundamentuma volt az infláció alacsonyan tartása.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
BTW egyébként (igen, kriminológia statisztikával is foglalkoztam) teljesen jó ötlet lenne az elkövetők nemzetiségének listázása. Egyrészt kiderülne, hogy ugyanazon bűncselekményeknél mennyiben más a megítélése a bírói gyakorlatban, másrészt kiderülne pl. melyik sztereotípia igaz és melyik nem.

Ezt csak úgy mondom, mellékesen.
Gyurma Pappa
Te megbízol az államban, én meg nem 😊 szakmailag lehet, hogy jó ötlet egyáltalán nem kétlem. Csak számomra túl sok a történelem negatív tapasztalata a világ ezen felén a különböző etnikai listákkal ahhoz, hogy pusztán szakmailag nézzek egy ilyen javaslatot. Majd eltelik még 100-200 év különösebb háború nélkül, ahol nem írtanak ki komplett etnikumokat Európában és akkor térjenek vissza utódaink erre a topicra.
MC12
Külön dolgokról beszélünk. Értem, amit mondasz, de itt nem arról van szó, hogy listázunk embereket (egyébként a KSH listáz, bennük sem bízol? 😀), hanem arról, hogy valós kriminálstatisztikát akarunk vezetni, vagy hagyjuk, hogy az előítéleteink vezessenek, és az alapján lődözne le volt katonák embereket, hogy mit vélnek egy etnikumról.

Nem a bűnelkövetők nemzetiségének feljegyzése vezet a fasiszta államrendőrség kialakulásához, hanem pont az ellenkezője az igaz, a fasisztáknak ad táptalajt, hogy összeesküvéselméletekkel fűtik a saját tévképzeteiket.

BTW, ha nem bízol az államban, húzzál gyorsan MZP-re szavazni, mert jelenleg az életed sokkal nagyobb részét fogja az állam, mint amit szeretnél 😊
Gyurma Pappa
Akkot menjünk vissza a kályhához. Jelenleg hivatalosan 200 ezer körüli romát tartanak nyilván a népességszámlálás szerint, hivatalos, állami adat. A valóságban a szociológusok általánosságban 1 millió körülire teszik a számukat, de van 2 milliós becslés is. Hogyan veszed rá a maradék 800 ezret, hogy akkor legyen kedves romának vallani magát a népességszámláláson? Ez a legalább 800 ezer fő nem azért nem vallja magát cigánynnak mert ne tudná, hogy ő az, hanem azért mert nem akarja, hogy az állam annak tartsa nyilván. Mert pontosan emlékszik, hogy mi történt a zsidókkal, a cigányokkal, a svábokkal, a kulákokkal stb. amikor ilyen listák készültek.

Másrészről rávetted őket, oké, lett 1 millió roma hivatalosan. Elkezd az állam statisztikákat gyártani, aztán mondjuk, teszem azt, véletlenül kijön, hogy az alacsony értékben elkövetett lopások, az idősek ellen elkövetett rablások meg ilyen "piti" bűncselekmények vidéken, mondjuk 93,7%-ban roma elkövetőktől jön.

Szerinted mi fog történni? Az állam csinál egy 10 éves, átfogó koncepciót a roma integráció mellett, a szegregáció ellen, speciális edukációs intézkedéseket hoz, hogy csökkenjen ez a szám........vaaaaaagy emeli ezeknek a bűncselekményeknek a büntetési tételét, állami propaganda indul, hogy legyen kemény az állam és sújtson le a hatóság teljes fegyverzetben? Van egy tippem jó közelítéssel.

Ez amit te szeretnél rendben van, jó ötlet de egyszerűen nincs megérve rá a társadalom és kiemelten a politikai osztály. Ennek az ötletnek egyáltalán a felmerülése tipikusan a 90-es, 2000-es évek SZDSZ-ét idézi, akik 1/1 akartak adjuramisten azonnal minden átvenni "A NYUGAT-ról" mert az jó lesz (ez most nem minősítés, tényleg ez volt a koncepciójuk) - nem lesz, már ezerszer bebizonyosodott, hogy nem megy a szolgai átültetése olyan dolgoknak amiknek más országokban volt 100-200 éve kifutnia magát. (És akkor most az állammal mint olyannal szembeni bizalmi-deficitet nem is hozzuk ide)

BTW erősen kétlem, hogy bármelyik ellenzéki kisebb államot akarna - sőt, nagyon kényelmes lesz beleülni a NER által kitaposott dolgokba - szóval ha már MZP és Dobrev között kéne választanom - nagy szerencse, hogy nem kell - akkor minden ésszerűség, politikai és gazdasági racionalitás Dobrev mellett szól. MzP-re kizárólag érzelmi alapon lehet szavazni (mint Trumpra anno, ugye) mert ő legalább nem OrbánGyurcsány 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 695
Elolvastam a reggeli rádióinterjúról a beszámolót. Megnyugodtam, hogy minden a Gyurcsány-Bajnai-kormány miatt van, és természetesen Brüsszel és a meleglobbi miatt.

Roppant mód kíváncsian várom, hogyan fogják megpróbálni besározni Márki-Zayt.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 560
Csak úgy:
Kilenc éve nem mértek ekkora drágulást Magyarországon.

ENNÉL MAGASABB INFLÁCIÓT KILENC ÉVVEL EZELŐTT, 2012 OKTÓBERÉBEN MÉRTEK UTOLJÁRA.

-közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

#elmúlt 8 év

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
Azt kellene megérteni, hogy budapestet nem ennyi emberre és nem ennyi járműre tervezték. Lehet a jóisten is a polgármester, sajnos a matek azt vetíti előre, hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Ugyabez megy szegeden kicsiben, meg gondolom debrecenben, miskolcon stb...
peach
Szegeden mi a gond egyebkent (Ujszeged-Szeged vonalon kivul)? Itt hajtok Szegeden majdnem minden nap de 10-15p-nel nagyobb "dugot" en meg nem lattam (nyilvan mas ha baleset van). Belvarosba meg hulye aki bemegy autoval, amilyen kicsi kb 10p alatt barhova elmegyek gyalog.
rokaur
hattyasi vasúti átjáró sem az igazi 😊
valamint a régi hídra személyautó közlekedést ó engedni hiba, az új viszont nem bírja el egyedül

a kiemeltben igazad van
Negritis
Hat igen, igerik is mar 10eve az uj hidat 😊
Persze vannak pontok ahol kialakul torlodas, de azert ezek 10p-nel nem tartanak tovabb, nalam azert mashol indul a dugo.
Korutakon jo a lampak szinkronizacioja (kiveve az Arkadnal) meg csucsidoben is lehet haladni siman. Meg a Rokusi forgalommal is kibekultem, kiveve ha rendor iranyit ott na akkor van kaosz 😀
rokaur
sztem se gond +10p, és pont ezért tartom viccesnek a 50->30 felháborodást
ha 15km-t nézel mondjuk városban az sztem eleve kurva sok, de akkor is miről beszélünk?
18perces út lesz 30, és akkor nem veszed figyelembe hogy van forgalom-lámpa meg egyebek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
rokaur 864
Azt kellene megérteni, hogy budapestet nem ennyi emberre és nem ennyi járműre tervezték. Lehet a jóisten is a polgármester, sajnos a matek azt vetíti előre, hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Ugyabez megy szegeden kicsiben, meg gondolom debrecenben, miskolcon stb...
peach
Szegeden mi a gond egyebkent (Ujszeged-Szeged vonalon kivul)? Itt hajtok Szegeden majdnem minden nap de 10-15p-nel nagyobb "dugot" en meg nem lattam (nyilvan mas ha baleset van). Belvarosba meg hulye aki bemegy autoval, amilyen kicsi kb 10p alatt barhova elmegyek gyalog.
rokaur
hattyasi vasúti átjáró sem az igazi 😊
valamint a régi hídra személyautó közlekedést ó engedni hiba, az új viszont nem bírja el egyedül

a kiemeltben igazad van
Negritis
Hat igen, igerik is mar 10eve az uj hidat 😊
Persze vannak pontok ahol kialakul torlodas, de azert ezek 10p-nel nem tartanak tovabb, nalam azert mashol indul a dugo.
Korutakon jo a lampak szinkronizacioja (kiveve az Arkadnal) meg csucsidoben is lehet haladni siman. Meg a Rokusi forgalommal is kibekultem, kiveve ha rendor iranyit ott na akkor van kaosz 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni.
csebi
Orbán esetében igaz, MZP esetében nem. MZP ugyanis nem buzizott és nem cigányozott.
Más bajt látok. Az elmúlt héten rá is fröccsent a sár szépen. Butaság volt azt mondania, hogy "félrerántja a kormányt". (És csak remélni tudom, hogy tényleg butaság volt, nem pedig előre megfontolt geciség.)
nagylaza
De. Mikor egy magánszemélytől ki nyomja h buzi mert a miniszterelnök fia akkor az buzizas. Akkor amikor azt mondja h listazzuk a cigányokat akkor az szimpla rasszizmus. Ezek sajnos tenykerdesek.
csebi
Korábban már mindkettőre válaszoltam. Kérdés, hogy a miniszterelnök fia (aki vallási mozgalom alapítójaként is nyilvános szerepet vállalt) mennyiben tekinthető magánszemélynek. Ettől még valóban erősen necces a történet (nekem se tetszik), de az fontos szempont, hogy MZP nem a melegek, hanem a kormány homofób törvénye és kampánya ellen beszélt. Nagy különbség. Sokféle minősítés lehet, de ez nem "buzizás". (Lásd még az Ungár Klára kontra Kocsis Máté per ítéletét.)
A cigányok "listázása" egy olyan elképzelés, amit régebben a kisebbségi és az adatvédelmi ombudsman is javasolt. Részletesen kifejtett, alaposan megindokolt koncepcióról beszélünk. Ennek célja nem a romák kirekesztése, ellenkezőleg, a romák integrációja. Szintén nagy különbség. Ez nem "cigányozás".
nagylaza
Ebből is látszik, hogy a buzizással vagy cigányozással szembeni averzióid annyira komolyanvehetőek mint amikor a fórumon többen oroszlánkönnyeket hullajtanak a Fidesz jogállam-lebontása miatt, aztán tapsolnak a feles alkotmányozásnak - semennyire. Ha egy neked szimpatikus szereplő csinálja, akkor már elkezdődik a relativizálás, hogy az nem is úgy, az nem is az.

Komolyan az a mérce a buzizás tekintetében hogy valaki közszereplő vagy sem? Ha valaki közszereplő akkor az szerinted buzizható? Neked belefér csak mert mondjuk egy bíró szerint belefér? Tudod, nem azért nem buzizunk mert valaki nem közszereplő, hanem mert úriember nem teszi (igen,a Fideszben sincs ennek alapján túl sok, sőt) sem áttételesen, sem magasabb cél érdekében, sem valami ellen. És ha már megteszi, akkor legalább ne védjük hülyeségekkel. Buzizott mert szavazatot hoz, mert a rá szavazók azt akarták hallani, hogy Orbán fia egy buzi. Ilyen egyszerű. Politikus.

A cigányozás ugyanez, amikor pár éve a Gyöngyösi mondta, hogy listázni kéne a zsidó-magyar kettős állampolgárokat nemzetbiztonsági okokból, vért hányt - teljes joggal - az egész magyar politikai, kulturális és civil szféra, hogy tán 201X-ben nem kéne a zsidók listázával előjönni és csak néhány vérjobbikos volt, aki kiállt mellette. És teljesen tök mindegy, hogy amerikában ez hogyan van. Európában nem izléses különböző etnikumok listázásáról beszélni, mert az embernek akaratlanul is a Gulag meg Auschwitz jut eszébe - már Európa európai felén - és tudod mit, én inkább köszönöm, az állam legyen kedves ne gyártson etnikai alapú listákat, valahogy ez még soha nem sült el jól a vilég ezen részén. Javasolja azt bárki. Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
Úgy látom, teljesen mindegy, mit írok. Tényleg nem tudod értelmezni? Azt állítottam - és meg is indokoltam, miért -, hogy amit MZP mondott, az nem "buzizás". Nyugodt lehetsz, ha az lenne (annak tartanám), akkor nem próbálnám mentegetni.
Ungár Klára és Kocsis Máté ügyében a bíróság nem arra jutott, hogy a "buzizás" belefér, hanem arra, hogy önmagában nem sértő, ha valakit melegnek neveznek. (Nézz utána: történetesen az Ungár Klárát feljelentő Kocsis Máté volt az, aki tényleg ordenáré módon buzizott, és nem Ungár Klára, aki amúgy vállaltan leszbikus.)
Raj Tamás rabbit idézem: nem az a baj, ha azt mondják valakire, hogy zsidó, hanem az, ha azt mondják, "büdös zsidó".
Minimum csúsztatás Gyöngyösi Mártonnal előjönni. Ahogyan írod, Gyöngyösi azért akart listázni, mert nemzetbiztonsági kockázatnak tartotta, ha valakinek van izraeli állampolgársága (is). A romák esetében - ismétlem - egészen más szándékok vezették MZP-t. Ezért tettem idézőjelbe a "listázást" is. Kállai Ernő kisebbségi ombudsman és Jóri András adatvédelmi biztos részletesen kidolgozott javaslatában megfelelő garanciákkal védett, anonim nyilvántartásról van szó. Egyebek mellett az volt (lett volna) a cél, hogy a romaprogramokra adott pénzek 90 százaléka ne másoknál, hanem valóban a romáknál kössön ki.
Legitim ellenérv, hogy nálunk nem működne az, ami az USA-ban bevett gyakorlat. Erről lehet vitatkozni, de MZP ettől nem válik rasszistává. Ahogyan pl. a roma Kállai Ernő sem az.
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 935 — No es importante
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
És minden baloldali, a banyatankos gyurcsány kommandó legalább annyira vevő egy jó kis cigányozásra, mint bárki más, ezért is értik meg egymást annyira az új jobbikkal


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
BTW egyébként (igen, kriminológia statisztikával is foglalkoztam) teljesen jó ötlet lenne az elkövetők nemzetiségének listázása. Egyrészt kiderülne, hogy ugyanazon bűncselekményeknél mennyiben más a megítélése a bírói gyakorlatban, másrészt kiderülne pl. melyik sztereotípia igaz és melyik nem.

Ezt csak úgy mondom, mellékesen.
Gyurma Pappa
Te megbízol az államban, én meg nem 😊 szakmailag lehet, hogy jó ötlet egyáltalán nem kétlem. Csak számomra túl sok a történelem negatív tapasztalata a világ ezen felén a különböző etnikai listákkal ahhoz, hogy pusztán szakmailag nézzek egy ilyen javaslatot. Majd eltelik még 100-200 év különösebb háború nélkül, ahol nem írtanak ki komplett etnikumokat Európában és akkor térjenek vissza utódaink erre a topicra.
MC12
nade életem, most ippeg a cancel culture közepibe csöppentél - mer kimondta a szót, ez az ami ellen annyira küzd a pánkeresztény mittodoménmi

a buzi abban a kontextusban volt, hogy mekkora egy álszent geciláda Vektor, mer inkább csap egyet a sajátjain is, csakhogy kényelmesen belecsüccsenhessen az abszte kirekesztő családmodelljébe

a cigány is abban a kontextusban volt, hogy tudni kéne, hogy min kell segíteni, de ha elmaszkoljuk, akkor már mérni se tudjuk a problémát

de mivel kimodta, már megint kimondta...

nehéz ám a NI lovagjaival, főleg mikorra visszatérsz, jön az ekijekiekijekifapang

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
BTW egyébként (igen, kriminológia statisztikával is foglalkoztam) teljesen jó ötlet lenne az elkövetők nemzetiségének listázása. Egyrészt kiderülne, hogy ugyanazon bűncselekményeknél mennyiben más a megítélése a bírói gyakorlatban, másrészt kiderülne pl. melyik sztereotípia igaz és melyik nem.

Ezt csak úgy mondom, mellékesen.
Gyurma Pappa
Te megbízol az államban, én meg nem 😊 szakmailag lehet, hogy jó ötlet egyáltalán nem kétlem. Csak számomra túl sok a történelem negatív tapasztalata a világ ezen felén a különböző etnikai listákkal ahhoz, hogy pusztán szakmailag nézzek egy ilyen javaslatot. Majd eltelik még 100-200 év különösebb háború nélkül, ahol nem írtanak ki komplett etnikumokat Európában és akkor térjenek vissza utódaink erre a topicra.
MC12
Külön dolgokról beszélünk. Értem, amit mondasz, de itt nem arról van szó, hogy listázunk embereket (egyébként a KSH listáz, bennük sem bízol? 😀), hanem arról, hogy valós kriminálstatisztikát akarunk vezetni, vagy hagyjuk, hogy az előítéleteink vezessenek, és az alapján lődözne le volt katonák embereket, hogy mit vélnek egy etnikumról.

Nem a bűnelkövetők nemzetiségének feljegyzése vezet a fasiszta államrendőrség kialakulásához, hanem pont az ellenkezője az igaz, a fasisztáknak ad táptalajt, hogy összeesküvéselméletekkel fűtik a saját tévképzeteiket.

BTW, ha nem bízol az államban, húzzál gyorsan MZP-re szavazni, mert jelenleg az életed sokkal nagyobb részét fogja az állam, mint amit szeretnél 😊

több mint 2 éve
rokaur 864
Az az MZP legyen a jogállam újra megalkotója aki nyíltan hangoztatja h alkotmányos felhatalmazás nélkül akar alkotmányozni? Ez most komoly? És én vagyok a hulye.

Nekem erős kétségeim vannak h ő lenne a legalkalmasabb jelölt. Leírtam h sztem miért nem ő. Legalább három indokom is van rá, amik miatt ot én miniszterelnökként sosem akarom látni. Mikor arról beszéltem h le kell váltani a fideszt sosem gondoltam h egy homofób, rasszista a jogállami kereteket nem betartó emberre kellene. Márpedig ez MZP. Leírtam azt is h ha ez az egyetlen valós alternatíva (természetesen Gyurcsány mellett) akkor igazából nekem olyan mindegy h Viktor vagy Péter. Viktor legalább kiszámítható, MZP viszont egy loose cannon amit a héten is bizonyított.

Karácsony kormányzása: igen azt írtam h megoldja, mert ő mar azért BPn megoldotta vhogy eddig. Plusz lett volna mögötte minimum kettő frakció, akik ot jelöltek, sőt ha vhogy az LMPnek listán összejön annyi akkor mar három, ehhez képest MZPnek jó esetben lesz a saját frakciója és kész. Ne legyünk naivak, ha Momentumnak az lesz az érdekesMZPt is atverik ahogy Karácsonyt is.
csebi
Hagyjuk mar, es szerinted hogyan is lenne ez neki kivitelezheto? Ahogy elszamoltatni se fog tudni. De kepzeld Dobrev se fogja rendbehozni az egeszsegugyet... Annyi elonye van csak, hogy nem ebben a posvanyban dagonyazott az elmult 20 evben.

Legeladhatobb, lehet Karacsony alkalmasabb de szegenykem videken meg mindig csak egy unnep. Lattuk mar mennyit er csak a baloldaliakat megszolitani.

Az utolso kiemelthez: Joska most tuti mosolyog almaban 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
BTW egyébként (igen, kriminológia statisztikával is foglalkoztam) teljesen jó ötlet lenne az elkövetők nemzetiségének listázása. Egyrészt kiderülne, hogy ugyanazon bűncselekményeknél mennyiben más a megítélése a bírói gyakorlatban, másrészt kiderülne pl. melyik sztereotípia igaz és melyik nem.

Ezt csak úgy mondom, mellékesen.
Gyurma Pappa
Te megbízol az államban, én meg nem 😊 szakmailag lehet, hogy jó ötlet egyáltalán nem kétlem. Csak számomra túl sok a történelem negatív tapasztalata a világ ezen felén a különböző etnikai listákkal ahhoz, hogy pusztán szakmailag nézzek egy ilyen javaslatot. Majd eltelik még 100-200 év különösebb háború nélkül, ahol nem írtanak ki komplett etnikumokat Európában és akkor térjenek vissza utódaink erre a topicra.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
Mindenki nyugodjon le a p.csába, Bödőcs interjú hamarosan.


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
nando89 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 3 623
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni. Hónapokkal ezelőtt szimpi volt nekem is MZP (írtam itt is). De amit azóta le művelt az nagyon gaz, és nekem nem fer bele h egy rasszista szalonbuzizora szavazzak, akkor ennyi erővel szavazhatnék a Fideszre, mert abban Joskanak igaza van, hogy ok legalább ezek mellett vhogy el működtetik az országot míg MZPnel ezt nem látomcsebi
Jó hát ezt írd majd le nem hirtelen felindulásból is. Mintha kari visszalépésével az elmúlt 30 év legnagyobb formátumú politikusát vesztettük volna el, nem egy újabb teszetosza opportunistát
r.baggio
Értelmezd kerlek mit írtam. Inkább választok egy teszetosza politikust mint egy homofób, rasszista dolgokkal operáló embert, aki legjobb esetben is politikai érdekből csinálja. És vajon ez nem a nagy betűs opportunizmus? Mikor ilyen üzeneteket dobok bele h rám szavazzanak? Ez ugyanaz a migrancsozas és láthatóan gyönyörűen működik. Elég szomorú h ezen az emberek nem megrökönyödnek hanem ezek miatt is tapsolnak h ő a legaladhatobb. Hat sajnos nekem nem. Legalább a véleményem hagyj legyen meg erről.
csebi
Őszintén, leszarom perpill milyen módon döntik meg az Orbán rezsimet. Csak döntsék meg!
MZP milyen formátumú az majd elválik, nem lesz 2/3-a sőt még komoly problémája lesz a kormányzással bal oldalon is ha oda jut esetleg.
Mellesleg langyos vízzel szerintem sokkal nehezebb megdönteni a Gyurcsány - Obrán tandemet.
Nézd meg kicsit jobban beleállt a kapmpányban aztán körbeelőzte a teljes langyosvizet és még lehet Gyurcsánynét is.
Én nem ástam még el.
Toca
értelek. csak ezaz, hogy alapvetően hiba Karácsonyra ráhúzni a langyos vizet. azért ha kellett, igen is beleállt dolgokba főpolgármesterként. ráadásul ki volt az egyetlen ellenzéki politikus, aki pl Fudanban is népszavazást kezdeményezett? MZP? nem.
csebi
Sztm pont ez a baj h nem állt bele illetve már későn ...
-Tócsa..utolsó előtti napig paroláztak..
-Atlétikai vb ? azzal is mivan
-Stadion stop

Fudan dolog valóban rendben volt ,de csak erre ráhúzni h ő egy harcos kemény politikus a nagyképet nézve nem lehet , de a legnagyobb csalódás ez a visszalépés ha én erős vagyok tegnap reggel még vitat kezdeményezek a partizánba kinyilatkoztatom h előre lépek és nem hátra , ezek után mert a momentum nem mögém áll be kiszállok , nekem ez minden csak nem erő mutatása.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)
MC12
BTW egyébként (igen, kriminológia statisztikával is foglalkoztam) teljesen jó ötlet lenne az elkövetők nemzetiségének listázása. Egyrészt kiderülne, hogy ugyanazon bűncselekményeknél mennyiben más a megítélése a bírói gyakorlatban, másrészt kiderülne pl. melyik sztereotípia igaz és melyik nem.

Ezt csak úgy mondom, mellékesen.

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni.
csebi
Orbán esetében igaz, MZP esetében nem. MZP ugyanis nem buzizott és nem cigányozott.
Más bajt látok. Az elmúlt héten rá is fröccsent a sár szépen. Butaság volt azt mondania, hogy "félrerántja a kormányt". (És csak remélni tudom, hogy tényleg butaság volt, nem pedig előre megfontolt geciség.)
nagylaza
De. Mikor egy magánszemélytől ki nyomja h buzi mert a miniszterelnök fia akkor az buzizas. Akkor amikor azt mondja h listazzuk a cigányokat akkor az szimpla rasszizmus. Ezek sajnos tenykerdesek.
csebi
Korábban már mindkettőre válaszoltam. Kérdés, hogy a miniszterelnök fia (aki vallási mozgalom alapítójaként is nyilvános szerepet vállalt) mennyiben tekinthető magánszemélynek. Ettől még valóban erősen necces a történet (nekem se tetszik), de az fontos szempont, hogy MZP nem a melegek, hanem a kormány homofób törvénye és kampánya ellen beszélt. Nagy különbség. Sokféle minősítés lehet, de ez nem "buzizás". (Lásd még az Ungár Klára kontra Kocsis Máté per ítéletét.)
A cigányok "listázása" egy olyan elképzelés, amit régebben a kisebbségi és az adatvédelmi ombudsman is javasolt. Részletesen kifejtett, alaposan megindokolt koncepcióról beszélünk. Ennek célja nem a romák kirekesztése, ellenkezőleg, a romák integrációja. Szintén nagy különbség. Ez nem "cigányozás".
nagylaza
Ebből is látszik, hogy a buzizással vagy cigányozással szembeni averzióid annyira komolyanvehetőek mint amikor a fórumon többen oroszlánkönnyeket hullajtanak a Fidesz jogállam-lebontása miatt, aztán tapsolnak a feles alkotmányozásnak - semennyire. Ha egy neked szimpatikus szereplő csinálja, akkor már elkezdődik a relativizálás, hogy az nem is úgy, az nem is az.

Komolyan az a mérce a buzizás tekintetében hogy valaki közszereplő vagy sem? Ha valaki közszereplő akkor az szerinted buzizható? Neked belefér csak mert mondjuk egy bíró szerint belefér? Tudod, nem azért nem buzizunk mert valaki nem közszereplő, hanem mert úriember nem teszi (igen,a Fideszben sincs ennek alapján túl sok, sőt) sem áttételesen, sem magasabb cél érdekében, sem valami ellen. És ha már megteszi, akkor legalább ne védjük hülyeségekkel. Buzizott mert szavazatot hoz, mert a rá szavazók azt akarták hallani, hogy Orbán fia egy buzi. Ilyen egyszerű. Politikus.

A cigányozás ugyanez, amikor pár éve a Gyöngyösi mondta, hogy listázni kéne a zsidó-magyar kettős állampolgárokat nemzetbiztonsági okokból, vért hányt - teljes joggal - az egész magyar politikai, kulturális és civil szféra, hogy tán 201X-ben nem kéne a zsidók listázával előjönni és csak néhány vérjobbikos volt, aki kiállt mellette. És teljesen tök mindegy, hogy amerikában ez hogyan van. Európában nem izléses különböző etnikumok listázásáról beszélni, mert az embernek akaratlanul is a Gulag meg Auschwitz jut eszébe - már Európa európai felén - és tudod mit, én inkább köszönöm, az állam legyen kedves ne gyártson etnikai alapú listákat, valahogy ez még soha nem sült el jól a vilég ezen részén. Javasolja azt bárki. Egyébként, MzP nem csak ebben és most cigányozott, szokott ő néhanapján - mint minden rendes jobboldali 😉 (irónia444!!)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Leírtam azt is h ha ez az egyetlen valós alternatíva (természetesen Gyurcsány mellett) akkor igazából nekem olyan mindegy h Viktor vagy Péter. Viktor legalább kiszámítható, MZP viszont egy loose cannon amit a héten is bizonyított.
csebi
Nem igaz, hogy ezek a dolgok állnak szemben: a narancssárga sarokban egyeduralmi/feudális/maffiaállam, moslék szivárvány fasztudjamilyenszínű sarokban egy kompromisszumra, vitára kényszerített kormányzás.

Ezek között választasz, nem más között. Minden más csak érzelmek

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni. Hónapokkal ezelőtt szimpi volt nekem is MZP (írtam itt is). De amit azóta le művelt az nagyon gaz, és nekem nem fer bele h egy rasszista szalonbuzizora szavazzak, akkor ennyi erővel szavazhatnék a Fideszre, mert abban Joskanak igaza van, hogy ok legalább ezek mellett vhogy el működtetik az országot míg MZPnel ezt nem látomcsebi
Jó hát ezt írd majd le nem hirtelen felindulásból is. Mintha kari visszalépésével az elmúlt 30 év legnagyobb formátumú politikusát vesztettük volna el, nem egy újabb teszetosza opportunistát
r.baggio
Értelmezd kerlek mit írtam. Inkább választok egy teszetosza politikust mint egy homofób, rasszista dolgokkal operáló embert, aki legjobb esetben is politikai érdekből csinálja. És vajon ez nem a nagy betűs opportunizmus? Mikor ilyen üzeneteket dobok bele h rám szavazzanak? Ez ugyanaz a migrancsozas és láthatóan gyönyörűen működik. Elég szomorú h ezen az emberek nem megrökönyödnek hanem ezek miatt is tapsolnak h ő a legaladhatobb. Hat sajnos nekem nem. Legalább a véleményem hagyj legyen meg erről.
csebi
Őszintén, leszarom perpill milyen módon döntik meg az Orbán rezsimet. Csak döntsék meg!
MZP milyen formátumú az majd elválik, nem lesz 2/3-a sőt még komoly problémája lesz a kormányzással bal oldalon is ha oda jut esetleg.
Mellesleg langyos vízzel szerintem sokkal nehezebb megdönteni a Gyurcsány - Obrán tandemet.
Nézd meg kicsit jobban beleállt a kapmpányban aztán körbeelőzte a teljes langyosvizet és még lehet Gyurcsánynét is.
Én nem ástam még el.
Toca
értelek. csak ezaz, hogy alapvetően hiba Karácsonyra ráhúzni a langyos vizet. azért ha kellett, igen is beleállt dolgokba főpolgármesterként. ráadásul ki volt az egyetlen ellenzéki politikus, aki pl Fudanban is népszavazást kezdeményezett? MZP? nem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
11 órakor lesz a nagy bejelentés:  hvg.hu/itthon/20211008_marki_zay_peter_karacsony_gergely
empty taxi
Ezek szerint MZP későn indult el Hódmezőről. 😀
Vrij6
vagy csak a nagykörúti dugót is beleszámolták 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni. Hónapokkal ezelőtt szimpi volt nekem is MZP (írtam itt is). De amit azóta le művelt az nagyon gaz, és nekem nem fer bele h egy rasszista szalonbuzizora szavazzak, akkor ennyi erővel szavazhatnék a Fideszre, mert abban Joskanak igaza van, hogy ok legalább ezek mellett vhogy el működtetik az országot míg MZPnel ezt nem látomcsebi
Jó hát ezt írd majd le nem hirtelen felindulásból is. Mintha kari visszalépésével az elmúlt 30 év legnagyobb formátumú politikusát vesztettük volna el, nem egy újabb teszetosza opportunistát
r.baggio
Értelmezd kerlek mit írtam. Inkább választok egy teszetosza politikust mint egy homofób, rasszista dolgokkal operáló embert, aki legjobb esetben is politikai érdekből csinálja. És vajon ez nem a nagy betűs opportunizmus? Mikor ilyen üzeneteket dobok bele h rám szavazzanak? Ez ugyanaz a migrancsozas és láthatóan gyönyörűen működik. Elég szomorú h ezen az emberek nem megrökönyödnek hanem ezek miatt is tapsolnak h ő a legaladhatobb. Hat sajnos nekem nem. Legalább a véleményem hagyj legyen meg erről.
csebi
Őszintén, leszarom perpill milyen módon döntik meg az Orbán rezsimet. Csak döntsék meg!
MZP milyen formátumú az majd elválik, nem lesz 2/3-a sőt még komoly problémája lesz a kormányzással bal oldalon is ha oda jut esetleg.
Mellesleg langyos vízzel szerintem sokkal nehezebb megdönteni a Gyurcsány - Obrán tandemet.
Nézd meg kicsit jobban beleállt a kapmpányban aztán körbeelőzte a teljes langyosvizet és még lehet Gyurcsánynét is.
Én nem ástam még el.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
11 órakor lesz a nagy bejelentés:  hvg.hu/itthon/20211008_marki_zay_peter_karacsony_gergely
empty taxi
Ezek szerint MZP későn indult el Hódmezőről. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
11 órakor lesz a nagy bejelentés:  hvg.hu/itthon/20211008_marki_zay_peter_karacsony_gergely


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 560
Nem személyekben kell csak gondolkodni, hanem pl abban hogy ha emlékszünk rá hogyan változott át a HírTV egy hét alatt az O1G nap után, hogyan lett olvasható lap a
Magyar Nemzet, pedig csak a főfejeket cserélték le,
a munkatársak 70%~ a ugyanazokból állt, áll most is akik ezt a szennyet állítják elő. Ez csak egy kiragadott példa, de ezt ráhúzhatod az élet minden területére. Ezért nem mindegy hogy ezt a bolsevik bandát lecseréled vagy nem.
Tök mindegy hogy kire.
A hátországukat kell lecserélni, mindegy ki van a kirakatban.
Ezek kaptak már elég időt és erre voltak képesek. Soros, buzik, gyurcsók meg libernyák.meg mindent ellopni, közben minden ország jobb számokat produkál körülöttünk?
Erre bárki képes ezek szerint, fojtogató légkör nélkül is.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Ha MZPre szavaznék akkor az kb ugyanaz mintha Orbánra szavaznék. Nem látom a különbséget sok dologban. Ha politikai érdeke úgy kívánja akkor mindkettő el kezd buzizni meg ciganyozni. Hónapokkal ezelőtt szimpi volt nekem is MZP (írtam itt is). De amit azóta le művelt az nagyon gaz, és nekem nem fer bele h egy rasszista szalonbuzizora szavazzak, akkor ennyi erővel szavazhatnék a Fideszre, mert abban Joskanak igaza van, hogy ok legalább ezek mellett vhogy el működtetik az országot míg MZPnel ezt nem látomcsebi
Jó hát ezt írd majd le nem hirtelen felindulásból is. Mintha kari visszalépésével az elmúlt 30 év legnagyobb formátumú politikusát vesztettük volna el, nem egy újabb teszetosza opportunistát
r.baggio
Értelmezd kerlek mit írtam. Inkább választok egy teszetosza politikust mint egy homofób, rasszista dolgokkal operáló embert, aki legjobb esetben is politikai érdekből csinálja. És vajon ez nem a nagy betűs opportunizmus? Mikor ilyen üzeneteket dobok bele h rám szavazzanak? Ez ugyanaz a migrancsozas és láthatóan gyönyörűen működik. Elég szomorú h ezen az emberek nem megrökönyödnek hanem ezek miatt is tapsolnak h ő a legaladhatobb. Hat sajnos nekem nem. Legalább a véleményem hagyj legyen meg erről.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
 merce.hu/2021/10/06/tgm-bekezdesek-az-elovalasztasrol/