Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Mondjuk ezzel az adómentes minimálbérrel teljes mértékben egyetértek. És támogatnám a többkulcsos adórendszert is ha valaki belengetné.
Ha a minimálbéres 25 ezer forinttal többet keres, akkor fejenként annyival több pénz lesz a gazdaságban, mert bizony ő el fogja költeni azt a +25 ezret.

Többkulcsos adóval a felső pár százalék nyilván többet adózna, de az ő pénzük így sem forog vissza itthon, mert ők csak felhalmoznak, vagy jobb esetben elverik külföldön ami ugyancsak nem pörgeti a magyar gazdaságot.
eaglesmcnabb
Megkereste, megdolgozott érte, a munkáltatója szerint annyit ér a munkája, leadózta amit le kellett, eldöntheti hogy mit csinál vele? És ha ő kazalba akarja gyűjteni és fel akarja gyújteni akkor mi van? Igazi kisstílű mentalitás azért büntetni akarni a jól keresőket mert ők jól keresnek és mondjuk külföldön költik el. Tehát aki Parndordfban vásárol az gazdag? És aki felhalmoz az ciki és büntessük? Én minden hónapban egy jelentős részét a fizetésemnek félreteszem és befektetem részvénybe, állampapírba, ami éppen jön. Tehát jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodank és büntessük azokat akik igen. Érdekes gondolat.

Legalább csomagolnád be, ahogy peterk, egyfajta társadalmi igazságossági érveléssel vagy a vagyoni egyenlőtlenségek miatti társadalmi feszültségekre hivatkozásal, azzal lehet kezdeni valamit, de ez a "szemét jól keresők felhalmoznak és külföldön költenek" érvelés nem sok.

És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
1 szóval sem mondtam hogy nem ér annyit a munkáltatója szerint a munkája, azt sem hogy nem döntheti el hogy mit csinál vele, nem is bíráltam érte. Nem mondtam hogy aki Pandorfban vásárol az gazdag, nem tudom ezt honnan vetted. És még azt se mondanám hogy aki tesz félre az gazdag. Jó magam is teszek félre minden hónapban, mégsem tekintem magam gazdagnak. Ezek mind olyan dolgok amit nem mondtam, hanem te képzeltél oda.

Pusztán a gazdasági hatásait írtam ami viszont tény, hogy aki napról napra él minimálbérből, és kb. arra nincs pénze hogy a napi kajája meg legyen oldva rendesen az bizony elköltené a +25 ezer forintot, és tekintve hogy sokan vannak ilyenek ez a pénz ténylegesen visszaforogna a gazdaságba.
Nem mondtam hogy jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodnak (ezt mégis honnan vetted? 😀) számtalan olyan embert ismerek aki nálam többet keres mégsem takarékoskodik. De amit nem akarsz megérteni, hogy ezek az emberek nem azért nem takarékoskodnak mert nem akarnak félre tenni, hanem azért mert a létminimumot sem éri el a fizetésük. A kettő nem ugyanaz.
Ezzel a +25 ezer forinttal nem azokat jutalmaznánk akik nem takarékoskodnak, hanem azokat akik a létminimum alatt élnek. És nem mellékesén pörgetnénk a gazdaságot.
eaglesmcnabb
Te hoztad fel a pénz külföldön elverését mint negatív szempont - Parndorf külföld.
Te hoztad fel a felhalmozást is mint negatív szempont amire érdemleges válasz a progresszív adózás.

Ez egyszerűen nevetséges érvelés akkor, amikor a dohányzás és az alkoholvásárlás ezekben a rétegekben a legelterjedtebb és általánosabb. Tehát olcsó sörre és csempész cigire van pénz, de megtakarítani nincs? A 25 ezer plusszal megdobnád a dohánygyártók meg a sörgyártók év végi bónuszát, mást nem érnél el vele. Mondjuk ezt ők is tudnák, szóval ha jól sejtem nagyjából ennek a körnek a fogyasztói kosara pontosan ennyivel drágulna is. Szóval a gazdaság ezen része valóban pörgetve lenne.

A szegénység mélységes meg nem értése, ha azt hisszük, hogy ha hozzájuk vágunk hirtelen több pénzt, akkor ők majd azt okosabban, jobban, gondoskodóbban fogják használni. Miért tennék? Nem kapták meg azt az edukációt ami ehhez kéne. A 20 éve alkoholista nikotinfüggő nem fog hirtelen állampapírt venni, mert lett nyamvadt plusz 25 ezer forintja. Maximum egy kicsit jobb sört, vagy a szarabból többet. Mert ez a szocializációja. Szavazatvásárlásra jó lehet az ötlet, csak ne akarjunk hozzá már valami magasztos célt is rendelni, mert az egy szem sincs benne.
MC12
A magyar gazdaság szempontjából valóban nincs semmilyen hatással a pandorfi vásárlás, ez tény, te is beláthatod.

Szerintem egyszerű és demagóg általánosítás azt állítani hogy ezekben a rétegekben a +25K a cigi és piagyártók zsebébe menne. Anyám albérletben, egyedül, csórón nevelt 2 gyereket jó ideig, mégsem költött se cigire se piára soha. Aláírom hogy sok minimálbéresre jellemző, de nem mondanám hogy ez általános.

A "szegény rétegekhez vágjunk hozzá a semmire pénzt" dolgot én is elleneztem, most is ellenzem, és ellenezni is fogom, (egyszerű paraszt gyereknek születtem, sajnos bennem maradt az "aki nem dolgozik az ne is egyék" kijelentés). Ugyanúgy ahogyan ellenzem a munkanélküli segélyt, vagy bármilyen segélyt, ellenzem a családi adókedvezményt is, a CSOK-ot, az otthonteremtési programot, a babavárót és még sorolhatnám. Ezekben nem hiszek, csak felverik a lakásárakat, a fasz végén levő kisemberek helyzetén sokat nem dobnak. Ráadásul mivel komoly szabályok vonatkoznak rájuk pont azok maradnak ki belőle akiknek segítséget is jelenthetne akár. De a minimálbéresek adómentessége nem ide tartozik, mert ők mind dolgoznak, tehát nem a semmire kapnák az adómentességet. Ráadásul a minimálbérig mindenki másnak (neked is) adómentes lenne a jövedelmed, tehát nem érne téged semmilyen hátrány.

Én mint lakásvásárlás előtt álló személy, a CSOK-kal és a babaváró hitellel szemben a normális fizetésekben hiszek, ahol mindenki maga eldöntheti hogy mire költi a pénzét: családalapításra, lakásvásárlásra, kocsira, cigire, piára, kurvákra stb. De főleg amíg a fizetések itthon ilyenek amilyenek, addig jó dolog lenne a többkulcsos szja. Szerintem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
A szegénység mélységes meg nem értése, ha azt hisszük, hogy ha hozzájuk vágunk hirtelen több pénzt, akkor ők majd azt okosabban, jobban, gondoskodóbban fogják használni. Miért tennék? Nem kapták meg azt az edukációt ami ehhez kéne. A 20 éve alkoholista nikotinfüggő nem fog hirtelen állampapírt venni, mert lett nyamvadt plusz 25 ezer forintja. Maximum egy kicsit jobb sört, vagy a szarabból többet. Mert ez a szocializációja. Szavazatvásárlásra jó lehet az ötlet, csak ne akarjunk hozzá már valami magasztos célt is rendelni, mert az egy szem sincs benne.
MC12
igazából olvasva téged bennem az a kép alakult ki rólad, hogy mki (jövedelemtől, társadalmi helyzettől függetlenül) ugyanannyira vegye ki a részét a közterhekből. ezzel nekem az a bajom, hogy a köz javakból viszont a társadalom felső rétege sokkal jobban tudja kivenni saját részét, mert olyan helyen él, ahol jobb az infrastruktúra, jobb az oktatás (a közoktatás is), és még biztosan van ezer más dolog is, de ezt a kettőt emelem ki most hirtelen, de nem is a példa a lényeg, hanem a lenti kérdéseim, mert tényleg komolyan érdekel a véleményed, amik tudnak tűpontosak is lenni.

kíváncsi lennék arról, hogyan gondolkodsz arról, hogyan kellene a szegénységben lévőket felzárkóztatni vagy akár az alsó-közép középosztályt? vagy a status quo jó szerinted? legyen egy kvázi kasztrendszer (ami felé haladunk már most is elég szépen), ahonnan lényegében lehetetlen kitörni?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Mondjuk ezzel az adómentes minimálbérrel teljes mértékben egyetértek. És támogatnám a többkulcsos adórendszert is ha valaki belengetné.
Ha a minimálbéres 25 ezer forinttal többet keres, akkor fejenként annyival több pénz lesz a gazdaságban, mert bizony ő el fogja költeni azt a +25 ezret.

Többkulcsos adóval a felső pár százalék nyilván többet adózna, de az ő pénzük így sem forog vissza itthon, mert ők csak felhalmoznak, vagy jobb esetben elverik külföldön ami ugyancsak nem pörgeti a magyar gazdaságot.
eaglesmcnabb
Megkereste, megdolgozott érte, a munkáltatója szerint annyit ér a munkája, leadózta amit le kellett, eldöntheti hogy mit csinál vele? És ha ő kazalba akarja gyűjteni és fel akarja gyújteni akkor mi van? Igazi kisstílű mentalitás azért büntetni akarni a jól keresőket mert ők jól keresnek és mondjuk külföldön költik el. Tehát aki Parndordfban vásárol az gazdag? És aki felhalmoz az ciki és büntessük? Én minden hónapban egy jelentős részét a fizetésemnek félreteszem és befektetem részvénybe, állampapírba, ami éppen jön. Tehát jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodank és büntessük azokat akik igen. Érdekes gondolat.

Legalább csomagolnád be, ahogy peterk, egyfajta társadalmi igazságossági érveléssel vagy a vagyoni egyenlőtlenségek miatti társadalmi feszültségekre hivatkozásal, azzal lehet kezdeni valamit, de ez a "szemét jól keresők felhalmoznak és külföldön költenek" érvelés nem sok.

És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
1 szóval sem mondtam hogy nem ér annyit a munkáltatója szerint a munkája, azt sem hogy nem döntheti el hogy mit csinál vele, nem is bíráltam érte. Nem mondtam hogy aki Pandorfban vásárol az gazdag, nem tudom ezt honnan vetted. És még azt se mondanám hogy aki tesz félre az gazdag. Jó magam is teszek félre minden hónapban, mégsem tekintem magam gazdagnak. Ezek mind olyan dolgok amit nem mondtam, hanem te képzeltél oda.

Pusztán a gazdasági hatásait írtam ami viszont tény, hogy aki napról napra él minimálbérből, és kb. arra nincs pénze hogy a napi kajája meg legyen oldva rendesen az bizony elköltené a +25 ezer forintot, és tekintve hogy sokan vannak ilyenek ez a pénz ténylegesen visszaforogna a gazdaságba.
Nem mondtam hogy jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodnak (ezt mégis honnan vetted? 😀) számtalan olyan embert ismerek aki nálam többet keres mégsem takarékoskodik. De amit nem akarsz megérteni, hogy ezek az emberek nem azért nem takarékoskodnak mert nem akarnak félre tenni, hanem azért mert a létminimumot sem éri el a fizetésük. A kettő nem ugyanaz.
Ezzel a +25 ezer forinttal nem azokat jutalmaznánk akik nem takarékoskodnak, hanem azokat akik a létminimum alatt élnek. És nem mellékesén pörgetnénk a gazdaságot.
eaglesmcnabb
Te hoztad fel a pénz külföldön elverését mint negatív szempont - Parndorf külföld.
Te hoztad fel a felhalmozást is mint negatív szempont amire érdemleges válasz a progresszív adózás.

Ez egyszerűen nevetséges érvelés akkor, amikor a dohányzás és az alkoholvásárlás ezekben a rétegekben a legelterjedtebb és általánosabb. Tehát olcsó sörre és csempész cigire van pénz, de megtakarítani nincs? A 25 ezer plusszal megdobnád a dohánygyártók meg a sörgyártók év végi bónuszát, mást nem érnél el vele. Mondjuk ezt ők is tudnák, szóval ha jól sejtem nagyjából ennek a körnek a fogyasztói kosara pontosan ennyivel drágulna is. Szóval a gazdaság ezen része valóban pörgetve lenne.

A szegénység mélységes meg nem értése, ha azt hisszük, hogy ha hozzájuk vágunk hirtelen több pénzt, akkor ők majd azt okosabban, jobban, gondoskodóbban fogják használni. Miért tennék? Nem kapták meg azt az edukációt ami ehhez kéne. A 20 éve alkoholista nikotinfüggő nem fog hirtelen állampapírt venni, mert lett nyamvadt plusz 25 ezer forintja. Maximum egy kicsit jobb sört, vagy a szarabból többet. Mert ez a szocializációja. Szavazatvásárlásra jó lehet az ötlet, csak ne akarjunk hozzá már valami magasztos célt is rendelni, mert az egy szem sincs benne.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
Egy ideje olvasom, amit írsz, de konkrétan már nem bírom, ezért összezavarlak némi adattal. 😀

 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0003.html

A lakosság 80%-a évi jövedelme kisebb annál, amit most kedvezményesen készülnek adóztatni.
Gyurma Pappa
De ez hogy jön ide? 😊 felőlem adjanak nekik adójóváírást egyáltalán nem zavar 😊 de mind a ketten tudjuk, hogy a mínuszt nem a tőkejövelemből élőkön, meg a csúcsvezetőkön akarják majd behajtani, ne adj isten a cégeken, hanem a bruttó 321ezer és a bruttó 1 millió közötti legálisan foglalkoztatokkan, mert egyszerűen rajtuk lehet visszahúzni. Ez pedig akárhogyan is, de több százezer ember és személy szerint igazságtalannak és a szokásos állami renyheségnek gondolom.
MC12
egyetértünk abban, hogy tőkét kéne adóztatni, nevetségesen kevés pénzt fizetnek pl. a bérbeadók a közösbe befele. és mindenféle kutatások igazolják, hogy ebbe az irányba kell elmozdulni
Gyurma Pappa
hogyan képzeled el a bérbeadások adóztatását? ígyis elég alacsony az adózási hajlam ebben a szektorban sztem.
csebi
Sehogy, ha nem alacsony kulccsal adózik akkor baszni fog befizetni a túlnyomó többség - így se gondolnám, hogy jelentős tétel - , akkora ellenőrző apparátust meg kontraproduktív lenne kiépíteni, ami ennek a tényleges ellenőtzéséhez kellene. És itt körbe is kezdünk érni, mert mi marad? Most engedjük el, hogy komolyabb pénzt lehetne keresni a medencék vagy helikokperek adóztatásával, mert nem lehet, maximum politikai hergelésnek jó. Maradnának a tőzsdei befektetések, értsd. a részvények stb. osztalékának komolyabb megadóztatása de biztos, hogy azt kell még jobban megadóztatni, aki a már megadóztatott jövedelméből vett 2-3-4 millió forintért osztalék-részvénynek gondolt (ÁNY, MOL, pl.) papírt és keres vele ÉVENTE 1-2-300 ezer forintot? (és amúgy erre most is adózik). Szóval ezt se látom különösebben érdemleges hatású intézkedésenk. Adóztassuk akinek van 50 - 100 milliója részvényben mondjuk, de hány ilyen ember lehet - és biztos vagyok benne hogy a big 4 segítene ezt is úgy csűrni - csavarni, hogy ne vagy csak minimálisan kelljen adózni 😊

Igazából nem a személyi jövedelem adón kellene, hogy legyen a hangsúly, hanem a cégekén. Hogy a Facebook, a Mercedes, az IBM ne tudja kimenekíteni azt a borzasztó vagyont amit szerez, adóparadicsomokba (igen mi az azok vagyunk nekik tudom). Illetve a tulajdon alapú adók általánosabb köre, mint az ingatlandó mondjuk. Csakhát ez meg szavaztvesztéssel jár. Mindig rohadt nehéz kérdés, hogy a hátrányosabb helyzetű(nek gondolt) rétegek megsegítését pontosan honnan is kéne fizetnie - ha ez egyáltalán dolga - az államnak.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként KÖNYVVIZSGÁLÓ VAGYOK, nem jogász, kedves Igor, számos lényegi különbség van a dr. hiánya mellett is
Gyurma Pappa
Mea culpa.. bár bevallom próbáltam Amadeust/csebit is picit provokálni.
Igor
Vicceltem.

Ha már előkerültek a tanárok és az egyéb 9-5-ig munkák kérdése: én lennék a legboldogabb, ha bőven megfizetnék a közszolgákat, de amikor én elmegyek közt szolgálni (azért csináltam, mert van benne küldetéstudat is), és nem fizet meg, plusz még szivat is a bíró, mert látványosan nem érti az ügyet, majd a védő, aki másik ügyben még velem dolgozott, feszegeti, hogy értek-e hozzá, és közben a számba akarják adni a szavakat folyamatosan, és még arról nem is beszéltem, hogy ha nem felel meg az ügyésznek amit írok, akkor nem javasolja a díj kifizetését...

Nem milliókat akartam keresni, de igencsak vicces, főleg hogy mekkora nyomás van egy olyan ügyben, ahol ül veled szemben mondjuk 30 védőügyvéd, aki az első félremondott mondatodra felépíti, hogy alkalmatlan vagy.

Én megtehetem, hogy otthagyom, és ott is hagyom. Nem ez az első eset, ennél sokkal nagyobb pénzeket is hagytam ott, csak hogy megőrizzem a józan eszemet...

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Mondjuk ezzel az adómentes minimálbérrel teljes mértékben egyetértek. És támogatnám a többkulcsos adórendszert is ha valaki belengetné.
Ha a minimálbéres 25 ezer forinttal többet keres, akkor fejenként annyival több pénz lesz a gazdaságban, mert bizony ő el fogja költeni azt a +25 ezret.

Többkulcsos adóval a felső pár százalék nyilván többet adózna, de az ő pénzük így sem forog vissza itthon, mert ők csak felhalmoznak, vagy jobb esetben elverik külföldön ami ugyancsak nem pörgeti a magyar gazdaságot.
eaglesmcnabb
Megkereste, megdolgozott érte, a munkáltatója szerint annyit ér a munkája, leadózta amit le kellett, eldöntheti hogy mit csinál vele? És ha ő kazalba akarja gyűjteni és fel akarja gyújteni akkor mi van? Igazi kisstílű mentalitás azért büntetni akarni a jól keresőket mert ők jól keresnek és mondjuk külföldön költik el. Tehát aki Parndordfban vásárol az gazdag? És aki felhalmoz az ciki és büntessük? Én minden hónapban egy jelentős részét a fizetésemnek félreteszem és befektetem részvénybe, állampapírba, ami éppen jön. Tehát jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodank és büntessük azokat akik igen. Érdekes gondolat.

Legalább csomagolnád be, ahogy peterk, egyfajta társadalmi igazságossági érveléssel vagy a vagyoni egyenlőtlenségek miatti társadalmi feszültségekre hivatkozásal, azzal lehet kezdeni valamit, de ez a "szemét jól keresők felhalmoznak és külföldön költenek" érvelés nem sok.

És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
1 szóval sem mondtam hogy nem ér annyit a munkáltatója szerint a munkája, azt sem hogy nem döntheti el hogy mit csinál vele, nem is bíráltam érte. Nem mondtam hogy aki Pandorfban vásárol az gazdag, nem tudom ezt honnan vetted. És még azt se mondanám hogy aki tesz félre az gazdag. Jó magam is teszek félre minden hónapban, mégsem tekintem magam gazdagnak. Ezek mind olyan dolgok amit nem mondtam, hanem te képzeltél oda.

Pusztán a gazdasági hatásait írtam ami viszont tény, hogy aki napról napra él minimálbérből, és kb. arra nincs pénze hogy a napi kajája meg legyen oldva rendesen az bizony elköltené a +25 ezer forintot, és tekintve hogy sokan vannak ilyenek ez a pénz ténylegesen visszaforogna a gazdaságba.
Nem mondtam hogy jutalmazzuk azokat akik nem takarékoskodnak (ezt mégis honnan vetted? 😀) számtalan olyan embert ismerek aki nálam többet keres mégsem takarékoskodik. De amit nem akarsz megérteni, hogy ezek az emberek nem azért nem takarékoskodnak mert nem akarnak félre tenni, hanem azért mert a létminimumot sem éri el a fizetésük. A kettő nem ugyanaz.
Ezzel a +25 ezer forinttal nem azokat jutalmaznánk akik nem takarékoskodnak, hanem azokat akik a létminimum alatt élnek. És nem mellékesén pörgetnénk a gazdaságot.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Figy, a könyvvizsgálói kamarai minimumdíjas ajánlás is 10e/óra 😀 Az IÜ szakértésben meg 5e üljek, úgyhogy mást közben nem tudok csinálni, ráadásul annyira keveset fizetnek a dokumentumírásért, hogy a kollégáim jelentős része copy-pasteli a NAV jegyzőkönyveket, határozatokat.

Ez a bajom a 5e-res órabérrel, hogy a piacon ennek a négyszerese is reális.

Egyébként KÖNYVVIZSGÁLÓ VAGYOK, nem jogász, kedves Igor, számos lényegi különbség van a dr. hiánya mellett is
Gyurma Pappa
Mea culpa.. bár bevallom próbáltam Amadeust/csebit is picit provokálni.
Igor
én amíg otthon dolgoztam (Kairót nem számolom ide) akkor a legmagasabb órabérem 2 ezer HUF körül volt, heti 40 órával számolva miközben nem 40 órát dolgoztam hanem azért jóval többet.
szóval engem nem provokálsz ezzel, mert szerencsém volt, hogy olyan helyzetbe kerültem (Kairónak is köszönhetően), hogy nem kellett hitel a házhoz, és így megtehettem azt, hogy úgy váltsak, hogy kevesebb fizuért, de lelkileg ne csináljon ki a meló.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Figy, a könyvvizsgálói kamarai minimumdíjas ajánlás is 10e/óra 😀 Az IÜ szakértésben meg 5e üljek, úgyhogy mást közben nem tudok csinálni, ráadásul annyira keveset fizetnek a dokumentumírásért, hogy a kollégáim jelentős része copy-pasteli a NAV jegyzőkönyveket, határozatokat.

Ez a bajom a 5e-res órabérrel, hogy a piacon ennek a négyszerese is reális.

Egyébként KÖNYVVIZSGÁLÓ VAGYOK, nem jogász, kedves Igor, számos lényegi különbség van a dr. hiánya mellett is
Gyurma Pappa
Mea culpa.. bár bevallom próbáltam Amadeust/csebit is picit provokálni.
Igor
Ez speciel egy olyan kérdés amivel nem tudsz. Van egy piac, az belövi az órabérünket, keresünk annyit, amennyit.

Ez igaz az ügyvédre, a könyvvizsgálóra, a magánnyomozóra, mindenkire, aki a piacon szabadon bizniszel.

És ez így van jól.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Kb ezt akartam megjegyezni én is, mint köcsög befektetési bankár.. 😊 de jogászoktól mit is várjon az ember 😛
Igor
nyilván csipkelődő, mert a munka nem csak abból áll, hogy ott ül, hanem felkészül előre miközben mi az endokrinológusnak lényegében 200ezres órabért fizetünk úgy, hogy a maszkot nem képes felhúzni.
csebi
Tudom, hogy ez is benne van... csak tudod, ez igaz a tanárokra is, meg más melókra is ami szintén nem biztos h csak 9-5-ból áll... és vicces volt számomra h az áfacsalásnál jön elő az óránkénti 5k v 20k-n a fanyalgás.

Mindegy, hagyom a dolgot 😊
Igor
csak ha azt veszed, hogy nélkülük a bíró vszeg a negyedét sem értené az egésznek (tisztelet a kivételnek) akkor meg igen meg kellene ezt fizetni.

én a tanárokat azért nem szerettem-szeretem behozni, mert azért nagy részük különórákból, számlázatlanul elég szépen felépíti az életét.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Figy, a könyvvizsgálói kamarai minimumdíjas ajánlás is 10e/óra 😀 Az IÜ szakértésben meg 5e üljek, úgyhogy mást közben nem tudok csinálni, ráadásul annyira keveset fizetnek a dokumentumírásért, hogy a kollégáim jelentős része copy-pasteli a NAV jegyzőkönyveket, határozatokat.

Ez a bajom a 5e-res órabérrel, hogy a piacon ennek a négyszerese is reális.

Egyébként KÖNYVVIZSGÁLÓ VAGYOK, nem jogász, kedves Igor, számos lényegi különbség van a dr. hiánya mellett is
Gyurma Pappa
Mea culpa.. bár bevallom próbáltam Amadeust/csebit is picit provokálni.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Kb ezt akartam megjegyezni én is, mint köcsög befektetési bankár.. 😊 de jogászoktól mit is várjon az ember 😛
Igor
nyilván csipkelődő, mert a munka nem csak abból áll, hogy ott ül, hanem felkészül előre miközben mi az endokrinológusnak lényegében 200ezres órabért fizetünk úgy, hogy a maszkot nem képes felhúzni.
csebi
Tudom, hogy ez is benne van... csak tudod, ez igaz a tanárokra is, meg más melókra is ami szintén nem biztos h csak 9-5-ból áll... és vicces volt számomra h az áfacsalásnál jön elő az óránkénti 5k v 20k-n a fanyalgás.

Mindegy, hagyom a dolgot 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Figy, a könyvvizsgálói kamarai minimumdíjas ajánlás is 10e/óra 😀 Az IÜ szakértésben meg 5e üljek, úgyhogy mást közben nem tudok csinálni, ráadásul annyira keveset fizetnek a dokumentumírásért, hogy a kollégáim jelentős része copy-pasteli a NAV jegyzőkönyveket, határozatokat.

Ez a bajom a 5e-res órabérrel, hogy a piacon ennek a négyszerese is reális.

Egyébként KÖNYVVIZSGÁLÓ VAGYOK, nem jogász, kedves Igor, számos lényegi különbség van a dr. hiánya mellett is

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Kb ezt akartam megjegyezni én is, mint köcsög befektetési bankár.. 😊 de jogászoktól mit is várjon az ember 😛
Igor
nyilván csipkelődő, mert a munka nem csak abból áll, hogy ott ül, hanem felkészül előre miközben mi az endokrinológusnak lényegében 200ezres órabért fizetünk úgy, hogy a maszkot nem képes felhúzni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊
csebi
Kb ezt akartam megjegyezni én is, mint köcsög befektetési bankár.. 😊 de jogászoktól mit is várjon az ember 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
Hát figyelj, 155/nap az óránként egy 20-as. Fogjuk rá.

Az alatt én csak kirendeltet (első sorban szakmai és etikai megfontolásból), valamint tételesen számlázható melót (pl ingatlan adásvétel, cégeljárás) vagyok hajlandó megcsinálni. Felesleges ennél kevesebbért ücsörögni ott, ha máshol megkapod ezt az óradíjat a piacon.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
Egy ideje olvasom, amit írsz, de konkrétan már nem bírom, ezért összezavarlak némi adattal. 😀

 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0003.html

A lakosság 80%-a évi jövedelme kisebb annál, amit most kedvezményesen készülnek adóztatni.
Gyurma Pappa
De ez hogy jön ide? 😊 felőlem adjanak nekik adójóváírást egyáltalán nem zavar 😊 de mind a ketten tudjuk, hogy a mínuszt nem a tőkejövelemből élőkön, meg a csúcsvezetőkön akarják majd behajtani, ne adj isten a cégeken, hanem a bruttó 321ezer és a bruttó 1 millió közötti legálisan foglalkoztatokkan, mert egyszerűen rajtuk lehet visszahúzni. Ez pedig akárhogyan is, de több százezer ember és személy szerint igazságtalannak és a szokásos állami renyheségnek gondolom.
MC12
egyetértünk abban, hogy tőkét kéne adóztatni, nevetségesen kevés pénzt fizetnek pl. a bérbeadók a közösbe befele. és mindenféle kutatások igazolják, hogy ebbe az irányba kell elmozdulni
Gyurma Pappa
hogyan képzeled el a bérbeadások adóztatását? ígyis elég alacsony az adózási hajlam ebben a szektorban sztem.
csebi
betyárunk közölte hogy mindenki IS bejelent mindent 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta
Gyurma Pappa
mi a bajod az 5 ezres órabérrel? 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
Egy ideje olvasom, amit írsz, de konkrétan már nem bírom, ezért összezavarlak némi adattal. 😀

 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0003.html

A lakosság 80%-a évi jövedelme kisebb annál, amit most kedvezményesen készülnek adóztatni.
Gyurma Pappa
De ez hogy jön ide? 😊 felőlem adjanak nekik adójóváírást egyáltalán nem zavar 😊 de mind a ketten tudjuk, hogy a mínuszt nem a tőkejövelemből élőkön, meg a csúcsvezetőkön akarják majd behajtani, ne adj isten a cégeken, hanem a bruttó 321ezer és a bruttó 1 millió közötti legálisan foglalkoztatokkan, mert egyszerűen rajtuk lehet visszahúzni. Ez pedig akárhogyan is, de több százezer ember és személy szerint igazságtalannak és a szokásos állami renyheségnek gondolom.
MC12
egyetértünk abban, hogy tőkét kéne adóztatni, nevetségesen kevés pénzt fizetnek pl. a bérbeadók a közösbe befele. és mindenféle kutatások igazolják, hogy ebbe az irányba kell elmozdulni
Gyurma Pappa
hogyan képzeled el a bérbeadások adóztatását? ígyis elég alacsony az adózási hajlam ebben a szektorban sztem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
155/nap vagy 4 napra?
Amadeus
szerinted, miért nyávogok? 😀 /nap már talán gondolkodnék rajta

több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
vicc az egész, szerinted miért adtam vissza az iü szakértést.

Gyurma Pappa
Két héten belül te vagy a második, aki ezt mondja nekem.
Amadeus
Most komolyan, ott ültem 4 napot tárgyaláson, kaptam érte 155+áfát... napi 6-7 óra...

ha a védelem kér fel, akkor meg felhúzzák a szemüket, ha értelmes pénzt akarok kérni, és 5-ből 1 ügyfél fizeti ki

aztán meg pislog, hogy 3 év letöltendő

sosem gondoltam volna, hogy azt fogom mondani, hogy inkább könyvelek
Gyurma Pappa
155/nap vagy 4 napra?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
vicc az egész, szerinted miért adtam vissza az iü szakértést.

Gyurma Pappa
Két héten belül te vagy a második, aki ezt mondja nekem.
Amadeus
Most komolyan, ott ültem 4 napot tárgyaláson, kaptam érte 155+áfát... napi 6-7 óra...

ha a védelem kér fel, akkor meg felhúzzák a szemüket, ha értelmes pénzt akarok kérni, és 5-ből 1 ügyfél fizeti ki

aztán meg pislog, hogy 3 év letöltendő

sosem gondoltam volna, hogy azt fogom mondani, hogy inkább könyvelek

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
És nem, egyáltalán nem a felső pár % adózna többet, hanem a társadalom jelentős többsége adózna többet, a felső pár %-nak tökmindegy a több kulcs, mert nem bérből és fizetésből élnek, aki meg igen, annak a költségvetési vonzata bolhafasznyi volna.
MC12
Egy ideje olvasom, amit írsz, de konkrétan már nem bírom, ezért összezavarlak némi adattal. 😀

 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0003.html

A lakosság 80%-a évi jövedelme kisebb annál, amit most kedvezményesen készülnek adóztatni.
Gyurma Pappa
De ez hogy jön ide? 😊 felőlem adjanak nekik adójóváírást egyáltalán nem zavar 😊 de mind a ketten tudjuk, hogy a mínuszt nem a tőkejövelemből élőkön, meg a csúcsvezetőkön akarják majd behajtani, ne adj isten a cégeken, hanem a bruttó 321ezer és a bruttó 1 millió közötti legálisan foglalkoztatokkan, mert egyszerűen rajtuk lehet visszahúzni. Ez pedig akárhogyan is, de több százezer ember és személy szerint igazságtalannak és a szokásos állami renyheségnek gondolom.
MC12
egyetértünk abban, hogy tőkét kéne adóztatni, nevetségesen kevés pénzt fizetnek pl. a bérbeadók a közösbe befele. és mindenféle kutatások igazolják, hogy ebbe az irányba kell elmozdulni

több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
vicc az egész, szerinted miért adtam vissza az iü szakértést.

Gyurma Pappa
Két héten belül te vagy a második, aki ezt mondja nekem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Gondolom a szokásos 3-4 szintes cégháló, 50-100 ember bevonásával.
Amadeus
Szakértettem olyan ügyben, ahol 116 vádlott volt.
Gyurma Pappa
de amúgy érted ez is olyan, mint minden ebben az országban, végtelenül fantáziátlan. Mindenki pont ugyanúgy próbálja. Nem tudom hány ilyennek kell még bedőlnie 1 év után ukránostul mindenestül, hogy a srácok innováljanak valamit.

Lassan a NAVosok is unják, annyira favágó meló ezeket lecsukni.
Amadeus
figy, amíg a csúcson lévők közül évente fognak meg 4-t, és a hálózatok nyugodtan dolgoznak és pörgetik a businesst amíg bírják. aztán bevisznek egyet, az feldob 10 ügyfelet, abból kikapnak egyet, és akkor mehet a sajtó cikk

vicc az egész, szerinted miért adtam vissza az iü szakértést.