Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Törölt felhasználó
A "libsi magaslovazás" ebben az esetben nem érdekel, mert ebben a kérdésben úgy gondolom, hogy magasabb lovon is ülök. Nem hozzád képest persze, nyilván nem neked szól a magas ló, hanem ennek a kleptomániás, korrupt rendszernek ami a fejünkre telepedett. És ami igenis sokkal korruptabb, mint ami eddig volt és ami várhatóan jöhet. Ne azonosítsd magad velük - legalább ezzel az aspektusukkal ne - és akkor nem fog sérteni, hogy ezt én lenézem. Mert ezt lenézem, minden porcikámból.
[/quote]Bocsánat, ha megint belepofálódzom, de asszem senki nem ül lovon 😀
A kleptománia politikailag rendszersemleges....én közhivatalnok vagyok huszonix éve, szolgáltam jobb és baloldali kormányok alatt egyaránt. Korrupt minden egyes rendszer, mert ez a rendszer valójából fakad. Legyen szó demokráciáról, diktatúráról. Mi nagyjából 30 éve demokráciában élünk, ill. élhetünk. Mindenki elmondhatja a saját fájdalmát ilyen, vagy olyan platformon. Alapvetően nincs retorzió. Amiket észleltem eddig retorzióként, azok nem "fenti utasítások" voltak, hanem a lent lévő végrehajtók megfelelési kényszeréből, szervilizmusából fakadó túlhajtások.
Oldalfüggetlenül léteznek "szerencselovagok", vagy nevezhetem őket köpönyegforgatóknak is....akik nem filozófiai, vagy erkölcsi értékek mentén szervezik, s valósítják meg életüket, hanem kizárólagosan túlélési, ill. "többet szerzési" érdekek mozgatják őket....itt is lehet egyénekre lebontani dolgokat, s persze anyázni, s kell is.....ki kell adni a gőzt.....de alapvetően csak beletörődni lehet és kell, hogy a rendszer szar.....S rendszeren "belül" kell gondolkodni, hogy melyiktől remélhetek többet? Én speciel nem vagyok többgyermekes, de elismerem, s tisztelem az erőfeszítéseket, amiket ez irányban tesz OV (az alacsony dagadt geci más olvasatban), vagy a költségvetési politikában ég és a föld a fegyelmezettség a megelőző szoci kormányzattal egybevetve.....sorolhatnám....."Mit köszönhetünk a rómaiaknak?" stílusban......
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ennyi? Valóságbuborékozás? Hát...nem sok. Írd azt, hogy nincs kedved erről vitázni mert unod, nem érdekel aztán ennyi - de utána ne kezdj bele valamiféle önfelmentő litániába, hogy a te szektád (nekem is megy 😊 ) korrupciója az oké mert az az élet velejárója és az csak kicsi lopás, csak azért, hogy önmagadat megnyugtasd, és nyugodt szívvel szavazz a Ferire jövőre 😊

Szóval azért ciki véleménybubérkozással lekezleni a másikat, mert egyrészről ez klasszik libsi magasló tempó, másrészről viszonylag egyszerű reagálni rá:MC12
A vélemény buborék egy jó szándékú feltételezés volt, hogy nem cinizmusból "mindenki korrupt"-azol, hanem azért, mert tényleg ezt gondolod. A vélemény buborék miért sért? Mindkettőnknek van, mindketten interpretáljuk a valóságot. Írhattam volna azt is, hogy a Fidesszel kapcsolatos szimpátiád megbocsájtóbbá és elnézőbbé tesz, és úgy viselkedj, mint az anya a gyerekével, aki a gyerekét akkor is csak megtévedt gyereknek látja amikor az már felnőtt és bankot rabol, de úgy gondoltam, hogy rövidebb és egyszerűbb véleménybuborékkal elmondani. Ha sértett, akkor itt van helyette a az elnéző anya analógiája. A lényeg, hogy nem azt feltételeztem, hogy simán cinikus vagy, ami a szememben rosszabb.

A "libsi magaslovazás" ebben az esetben nem érdekel, mert ebben a kérdésben úgy gondolom, hogy magasabb lovon is ülök. Nem hozzád képest persze, nyilván nem neked szól a magas ló, hanem ennek a kleptomániás, korrupt rendszernek ami a fejünkre telepedett. És ami igenis sokkal korruptabb, mint ami eddig volt és ami várhatóan jöhet. Ne azonosítsd magad velük - legalább ezzel az aspektusukkal ne - és akkor nem fog sérteni, hogy ezt én lenézem. Mert ezt lenézem, minden porcikámból.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Ugye néhány napja van egy oknyomozó sorozat a Partizánon a választási csalásokkal kapcsolatban. A ma reggeli (gondolom záró) rész végképp elég ütős lett. Kinyílik a bicska az ember zsebében rendesen..

 www.youtube.com/watch?v=1hNRah82D8Q
Szesze
Egyszerre gusztustalan, tanulságos és zseniális.
Így működik a maffia, így nem bízzák a véletlenre, így hatékony.
Professzionális demokráciahackelés.
Ezért nem kell diktatúrát csinálni, ha a demokrácia is ennyire hajlítható, kontrollálható.
Sobri Jóska
Lévai Katalin előkerült valamelyik részben?
nagylaza
Nem.
Csak Szabolcs-Szatmár-Beregről szól, és az elmúlt pár év ukrán betelepítéseiről.
Sobri Jóska
Úgy látszik, a Lendülettel Magyarországért párt már le van szarva. Pedig mennyire szép, amikor egy volt szoci miniszter és EP-képviselő kamupártot gründol (értsd: a Fidesz szolgálólányává válik). Szili Katalin legalább nyíltan eladta magát. Igaz, előtte neki is volt egy kamupártos kísérlete.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Ugye néhány napja van egy oknyomozó sorozat a Partizánon a választási csalásokkal kapcsolatban. A ma reggeli (gondolom záró) rész végképp elég ütős lett. Kinyílik a bicska az ember zsebében rendesen..

 www.youtube.com/watch?v=1hNRah82D8Q
Szesze
Egyszerre gusztustalan, tanulságos és zseniális.
Így működik a maffia, így nem bízzák a véletlenre, így hatékony.
Professzionális demokráciahackelés.
Ezért nem kell diktatúrát csinálni, ha a demokrácia is ennyire hajlítható, kontrollálható.
Sobri Jóska
Lévai Katalin előkerült valamelyik részben?
nagylaza
Nem.
Csak Szabolcs-Szatmár-Beregről szól, és az elmúlt pár év ukrán betelepítéseiről.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
Az ellenzék nem azért nem lop jelenleg 500 milliárdot, mert elvei vannak, hanem mert nem fér hozzá 500 milliárdhoz. Az elmúlt másfél év bőségesen megmutta, hogy Karácsony, Fegyőr, az ellenzéki polgármesterek ugyanolyan korruptak, csak a volumen kisebb - mert egyszerűen nincs náluk a nagy kassza kulcsa, csak így, különösebb kutatás nélkül:MC12
Nézd, elhiszem, hogy ez a te valóság buborékodból így látszik. De az a te valóságbuborékod problémája.

De a valóság az, hogy ettől NER a NER. Az intézményesített korrupciótól. Ez az alfája és omegája. Nem arról van szó, hogy Zugló meg hasonlók tele vannak kisstílű "aki nem keres meg 100 milliót az hülye" sleppel. Persze, tele voltak, tele vannak, tele is lesznek. De ezzel együtt is, ez kisstílű helyi korrupció, ami a lába nyomába nem érhet a NER felülről, tudatosan irányított intézményesített, törvényekkel, jogszabályokkal is egyengedett ipari méretű közvagyon elsíbolásának. Én nem akarok Zuglózni, mint Jóska, mert ezek kis ügyek. Persze tudnék példákat - nem is kell messzebb mennem, én meg itt Győrben látom a helyzetet, és itt történetesen még az új fideszes polgármester is elhányja magát a tavalyig a várost lopó megelőző bagázstól, amihez fogható itt megközelítőleg se volt előtte, se SZDSZ, se Fidesz, se MSZP polgármester alatt. Mondom, megközelítőleg se. Vagy Esztergomban. Vagy Márky-Zay városában se, ahol szintén nem egy balosnak lett elege a megelőzők korrupciójából. Szóval manapság már nagyjából minden Zuglóra jut húsz nem Zugló, de tök mindegy is, ezek kisstílű helyi ügyek. Itt kevesebb, ott több, az adott polgálmester és brancsától is függően, de helyi ügy. A probléma és igazi nagyságrend nem ez. Az az, ahogy a Fidesz a közpénz elsíbolásból ipart csinált. Az egy dolog, hogy vannak esetleg Leinsztingerek minden párt mögött. Voltak is, egyik mögött Leisztinger, másik mögöt Széles, satöbbi. De baszki, hogy a volt adóhivatali elnök, Orbán egyik szoros barátja legyen évekig a vállalkozó "nagymogul"? Most már ott tartunk, hogy már bukott Fideszes nagymogulból is több van, mint amennyit a baloldal valaha is produkálni tudott. 😀 És manapság már a bukott mogul után helyzetbe hozott mogul-utód az ország leggazdagabb embere .... aki éppenséggel Orbán falujából egy ösmerős kazánkovács vagy mijatököm. Na ne vicceljünk már....

Szóval ezen nekem vitázni sincs kedvem, mert már azzal is segítem ezt a felelősséget összemosó narratívát, hogy "más csak azért nem lop, mert nem tud". Nem igaz. A NER-t a Fidesz csinálta, és csinálja. Előtte nem volt, és utána sem lesz. Ezt a szintű korrupciót amit ezek a fiúk leművelnek, a történelem könyvek fogják tanítani, mert a maga műfajában különleges.

És mondom, elhiszem, hogy te nem így látod, a valóság buborékod mást mutat. Csak az a helyzet, hogy nem az a valóság.
peterk2005
Ennyi? Valóságbuborékozás? Hát...nem sok. Írd azt, hogy nincs kedved erről vitázni mert unod, nem érdekel aztán ennyi - de utána ne kezdj bele valamiféle önfelmentő litániába, hogy a te szektád (nekem is megy 😊 ) korrupciója az oké mert az az élet velejárója és az csak kicsi lopás, csak azért, hogy önmagadat megnyugtasd, és nyugodt szívvel szavazz a Ferire jövőre 😊

Szóval azért ciki véleménybubérkozással lekezleni a másikat, mert egyrészről ez klasszik libsi magasló tempó, másrészről viszonylag egyszerű reagálni rá:

"Szóval ezen nekem vitázni sincs kedvem, mert már azzal is segítem ezt a felelősséget összemosó narratívát, hogy "más csak azért nem lop, mert nem tud". Nem igaz. A NER-t a Fidesz csinálta, és csinálja. Előtte nem volt, és utána sem lesz. Ezt a szintű korrupciót amit ezek a fiúk leművelnek, a történelem könyvek fogják tanítani, mert a maga műfajában különleges. "

Nézd, elhiszem, hogy ez a te valóság buborékodból így látszik. De az a te valóságbuborékod problémája. De a valóság az, hogy az ellenzék ugyanolyan korrupt mind a fidesz. Ésatöbbi ésatöbbi...
MC12
Meg jó h Orbán ezt a valóság buborékozast elég régóta használja de igen ez libsi dolog ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 870
Az ellenzék nem azért nem lop jelenleg 500 milliárdot, mert elvei vannak, hanem mert nem fér hozzá 500 milliárdhoz. Az elmúlt másfél év bőségesen megmutta, hogy Karácsony, Fegyőr, az ellenzéki polgármesterek ugyanolyan korruptak, csak a volumen kisebb - mert egyszerűen nincs náluk a nagy kassza kulcsa, csak így, különösebb kutatás nélkül:MC12
Nézd, elhiszem, hogy ez a te valóság buborékodból így látszik. De az a te valóságbuborékod problémája.

De a valóság az, hogy ettől NER a NER. Az intézményesített korrupciótól. Ez az alfája és omegája. Nem arról van szó, hogy Zugló meg hasonlók tele vannak kisstílű "aki nem keres meg 100 milliót az hülye" sleppel. Persze, tele voltak, tele vannak, tele is lesznek. De ezzel együtt is, ez kisstílű helyi korrupció, ami a lába nyomába nem érhet a NER felülről, tudatosan irányított intézményesített, törvényekkel, jogszabályokkal is egyengedett ipari méretű közvagyon elsíbolásának. Én nem akarok Zuglózni, mint Jóska, mert ezek kis ügyek. Persze tudnék példákat - nem is kell messzebb mennem, én meg itt Győrben látom a helyzetet, és itt történetesen még az új fideszes polgármester is elhányja magát a tavalyig a várost lopó megelőző bagázstól, amihez fogható itt megközelítőleg se volt előtte, se SZDSZ, se Fidesz, se MSZP polgármester alatt. Mondom, megközelítőleg se. Vagy Esztergomban. Vagy Márky-Zay városában se, ahol szintén nem egy balosnak lett elege a megelőzők korrupciójából. Szóval manapság már nagyjából minden Zuglóra jut húsz nem Zugló, de tök mindegy is, ezek kisstílű helyi ügyek. Itt kevesebb, ott több, az adott polgálmester és brancsától is függően, de helyi ügy. A probléma és igazi nagyságrend nem ez. Az az, ahogy a Fidesz a közpénz elsíbolásból ipart csinált. Az egy dolog, hogy vannak esetleg Leinsztingerek minden párt mögött. Voltak is, egyik mögött Leisztinger, másik mögöt Széles, satöbbi. De baszki, hogy a volt adóhivatali elnök, Orbán egyik szoros barátja legyen évekig a vállalkozó "nagymogul"? Most már ott tartunk, hogy már bukott Fideszes nagymogulból is több van, mint amennyit a baloldal valaha is produkálni tudott. 😀 És manapság már a bukott mogul után helyzetbe hozott mogul-utód az ország leggazdagabb embere .... aki éppenséggel Orbán falujából egy ösmerős kazánkovács vagy mijatököm. Na ne vicceljünk már....

Szóval ezen nekem vitázni sincs kedvem, mert már azzal is segítem ezt a felelősséget összemosó narratívát, hogy "más csak azért nem lop, mert nem tud". Nem igaz. A NER-t a Fidesz csinálta, és csinálja. Előtte nem volt, és utána sem lesz. Ezt a szintű korrupciót amit ezek a fiúk leművelnek, a történelem könyvek fogják tanítani, mert a maga műfajában különleges.

És mondom, elhiszem, hogy te nem így látod, a valóság buborékod mást mutat. Csak az a helyzet, hogy nem az a valóság.
peterk2005
Ennyi? Valóságbuborékozás? Hát...nem sok. Írd azt, hogy nincs kedved erről vitázni mert unod, nem érdekel aztán ennyi - de utána ne kezdj bele valamiféle önfelmentő litániába, hogy a te szektád (nekem is megy 😊 ) korrupciója az oké mert az az élet velejárója és az csak kicsi lopás, csak azért, hogy önmagadat megnyugtasd, és nyugodt szívvel szavazz a Ferire jövőre 😊

Szóval azért ciki véleménybubérkozással lekezleni a másikat, mert egyrészről ez klasszik libsi magasló tempó, másrészről viszonylag egyszerű reagálni rá:

"Szóval ezen nekem vitázni sincs kedvem, mert már azzal is segítem ezt a felelősséget összemosó narratívát, hogy "más csak azért nem lop, mert nem tud". Nem igaz. A NER-t a Fidesz csinálta, és csinálja. Előtte nem volt, és utána sem lesz. Ezt a szintű korrupciót amit ezek a fiúk leművelnek, a történelem könyvek fogják tanítani, mert a maga műfajában különleges. "

Nézd, elhiszem, hogy ez a te valóság buborékodból így látszik. De az a te valóságbuborékod problémája. De a valóság az, hogy az ellenzék ugyanolyan korrupt mind a fidesz. Ésatöbbi ésatöbbi...

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
"De a valóság az, hogy ettől NER a NER. "

nettó hazugság, illetve ferdítés..... a valóság nem az amit Te interpretálsz, kedves PeterK....
Te csak közvetítesz egy világnézetet....a Tiéd....lehetsz boldog vele, vagy lehetsz vele frusztrált....tökmindegy......ajánlom olvasmányként E. H. Carr a történelem könyvét, vagy akár Rjúnoszuke Akutagava a "Vihar kapujában" novelláskötetét.....
Gaius
"Lánczi András: Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája"
 444.hu/2015/12/21/lanczi-tamas-amit-korrupcionak-neveznek-az-gyakorlatilag-a-fidesz-legfobb-politikaja
Nemrég ugyanezt elmondta újra. Miről beszélünk?
nagylaza
hol nincs korrupció?
Gaius
A Te interpretald valóságodban

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
"De a valóság az, hogy ettől NER a NER. "

nettó hazugság, illetve ferdítés..... a valóság nem az amit Te interpretálsz, kedves PeterK....
Te csak közvetítesz egy világnézetet....a Tiéd....lehetsz boldog vele, vagy lehetsz vele frusztrált....tökmindegy......ajánlom olvasmányként E. H. Carr a történelem könyvét, vagy akár Rjúnoszuke Akutagava a "Vihar kapujában" novelláskötetét.....
Gaius
"Lánczi András: Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája"
 444.hu/2015/12/21/lanczi-tamas-amit-korrupcionak-neveznek-az-gyakorlatilag-a-fidesz-legfobb-politikaja
Nemrég ugyanezt elmondta újra. Miről beszélünk?
nagylaza
hol nincs korrupció?
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
"De a valóság az, hogy ettől NER a NER. "

nettó hazugság, illetve ferdítés..... a valóság nem az amit Te interpretálsz, kedves PeterK....
Te csak közvetítesz egy világnézetet....a Tiéd....lehetsz boldog vele, vagy lehetsz vele frusztrált....tökmindegy......ajánlom olvasmányként E. H. Carr a történelem könyvét, vagy akár Rjúnoszuke Akutagava a "Vihar kapujában" novelláskötetét.....
Gaius
"Lánczi András: Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája"
 444.hu/2015/12/21/lanczi-tamas-amit-korrupcionak-neveznek-az-gyakorlatilag-a-fidesz-legfobb-politikaja
Nemrég ugyanezt elmondta újra. Miről beszélünk?
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
"De a valóság az, hogy ettől NER a NER. "

nettó hazugság, illetve ferdítés..... a valóság nem az amit Te interpretálsz, kedves PeterK....
Te csak közvetítesz egy világnézetet....a Tiéd....lehetsz boldog vele, vagy lehetsz vele frusztrált....tökmindegy......ajánlom olvasmányként E. H. Carr a történelem könyvét, vagy akár Rjúnoszuke Akutagava a "Vihar kapujában" novelláskötetét.....
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Ugye néhány napja van egy oknyomozó sorozat a Partizánon a választási csalásokkal kapcsolatban. A ma reggeli (gondolom záró) rész végképp elég ütős lett. Kinyílik a bicska az ember zsebében rendesen..

 www.youtube.com/watch?v=1hNRah82D8Q
Szesze
Egyszerre gusztustalan, tanulságos és zseniális.
Így működik a maffia, így nem bízzák a véletlenre, így hatékony.
Professzionális demokráciahackelés.
Ezért nem kell diktatúrát csinálni, ha a demokrácia is ennyire hajlítható, kontrollálható.
Sobri Jóska
Lévai Katalin előkerült valamelyik részben?
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Nem hiszem, hogy Orbán lopna, mert valóságos fizikai undor fogja el az ilyesmitől:
"Ma a Magyarországra érkező pénzek nagy részét ellopják" - jelentette ki Orbán Viktor Fidesz-elnök az InfóRádió Aréna című műsorában. A felvételről sugárzott interjúban elmondta, hétről-hétre jelennek meg különböző korrupciós, pénzlopási ügyeket feltáró oknyomozó írások.
Orbán Viktor azt mondta: az uniós pénzek kapcsán a legfontosabb az lenne, hogy ne lopják el, ne kezeljék pártpénzként, és a fejlesztési irányok meghatározásába vonják be a szakmai csoportokat.

 index.hu/belfold/ov070919/
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Ugye néhány napja van egy oknyomozó sorozat a Partizánon a választási csalásokkal kapcsolatban. A ma reggeli (gondolom záró) rész végképp elég ütős lett. Kinyílik a bicska az ember zsebében rendesen..

 www.youtube.com/watch?v=1hNRah82D8Q
Szesze
Egyszerre gusztustalan, tanulságos és zseniális.
Így működik a maffia, így nem bízzák a véletlenre, így hatékony.
Professzionális demokráciahackelés.
Ezért nem kell diktatúrát csinálni, ha a demokrácia is ennyire hajlítható, kontrollálható.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az ellenzék nem azért nem lop jelenleg 500 milliárdot, mert elvei vannak, hanem mert nem fér hozzá 500 milliárdhoz. Az elmúlt másfél év bőségesen megmutta, hogy Karácsony, Fegyőr, az ellenzéki polgármesterek ugyanolyan korruptak, csak a volumen kisebb - mert egyszerűen nincs náluk a nagy kassza kulcsa, csak így, különösebb kutatás nélkül:MC12
Nézd, elhiszem, hogy ez a te valóság buborékodból így látszik. De az a te valóságbuborékod problémája.

De a valóság az, hogy ettől NER a NER. Az intézményesített korrupciótól. Ez az alfája és omegája. Nem arról van szó, hogy Zugló meg hasonlók tele vannak kisstílű "aki nem keres meg 100 milliót az hülye" sleppel. Persze, tele voltak, tele vannak, tele is lesznek. De ezzel együtt is, ez kisstílű helyi korrupció, ami a lába nyomába nem érhet a NER felülről, tudatosan irányított intézményesített, törvényekkel, jogszabályokkal is egyengedett ipari méretű közvagyon elsíbolásának. Én nem akarok Zuglózni, mint Jóska, mert ezek kis ügyek. Persze tudnék példákat - nem is kell messzebb mennem, én meg itt Győrben látom a helyzetet, és itt történetesen még az új fideszes polgármester is elhányja magát a tavalyig a várost lopó megelőző bagázstól, amihez fogható itt megközelítőleg se volt előtte, se SZDSZ, se Fidesz, se MSZP polgármester alatt. Mondom, megközelítőleg se. Vagy Esztergomban. Vagy Márky-Zay városában se, ahol szintén nem egy balosnak lett elege a megelőzők korrupciójából. Szóval manapság már nagyjából minden Zuglóra jut húsz nem Zugló, de tök mindegy is, ezek kisstílű helyi ügyek. Itt kevesebb, ott több, az adott polgálmester és brancsától is függően, de helyi ügy. A probléma és igazi nagyságrend nem ez. Az az, ahogy a Fidesz a közpénz elsíbolásból ipart csinált. Az egy dolog, hogy vannak esetleg Leinsztingerek minden párt mögött. Voltak is, egyik mögött Leisztinger, másik mögöt Széles, satöbbi. De baszki, hogy a volt adóhivatali elnök, Orbán egyik szoros barátja legyen évekig a vállalkozó "nagymogul"? Most már ott tartunk, hogy már bukott Fideszes nagymogulból is több van, mint amennyit a baloldal valaha is produkálni tudott. 😀 És manapság már a bukott mogul után helyzetbe hozott mogul-utód az ország leggazdagabb embere .... aki éppenséggel Orbán falujából egy ösmerős kazánkovács vagy mijatököm. Na ne vicceljünk már....

Szóval ezen nekem vitázni sincs kedvem, mert már azzal is segítem ezt a felelősséget összemosó narratívát, hogy "más csak azért nem lop, mert nem tud". Nem igaz. A NER-t a Fidesz csinálta, és csinálja. Előtte nem volt, és utána sem lesz. Ezt a szintű korrupciót amit ezek a fiúk leművelnek, a történelem könyvek fogják tanítani, mert a maga műfajában különleges.

És mondom, elhiszem, hogy te nem így látod, a valóság buborékod mást mutat. Csak az a helyzet, hogy nem az a valóság.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Többeknek.
2009-ben:
"Három nő vezeti a politikusok népszerűségi listáját: a Szonda Ipsos Népszabadságban közzétett felmérése szerint Szili Katalin (MSZP) házelnök, Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Göncz Kina külügyminiszter a legkedveltebbek."
 www.blikk.hu/aktualis/szili-a-legnepszerubb-politikus/btlyb5l
nagylaza
És 12 év alatt tényleg nem javították ki a Kinát Kingának...
Sobri Jóska
Másik három betűhibát már én javítottam...
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 870
- Karácsony és az egész zuglói mocsok aminél két dolog lehetett: vagy nem tudott róla és akkor azért nem kéne vezetnie egy közértnél nagyobb egységet vagy tudott róla és akkor meg nem kell hozzáfűzni semmit.
MC12
Tudott róla, azért nem hülye Karácsony.
És ha korrupt, akkor mi van?
Politikus.
A munkaköri leírása része.
Minek lenne politikus, ha nem lenne korrupt?
Sobri Jóska
Ezért írtam hogy akkor nem kell hozzáfűzni semmit, hiszen minden világos 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Többeknek.
2009-ben:
"Három nő vezeti a politikusok népszerűségi listáját: a Szonda Ipsos Népszabadságban közzétett felmérése szerint Szili Katalin (MSZP) házelnök, Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Göncz Kina külügyminiszter a legkedveltebbek."
 www.blikk.hu/aktualis/szili-a-legnepszerubb-politikus/btlyb5l
nagylaza
És 12 év alatt tényleg nem javították ki a Kinát Kingának...

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
- Karácsony és az egész zuglói mocsok aminél két dolog lehetett: vagy nem tudott róla és akkor azért nem kéne vezetnie egy közértnél nagyobb egységet vagy tudott róla és akkor meg nem kell hozzáfűzni semmit.
MC12
Tudott róla, azért nem hülye Karácsony.
És ha korrupt, akkor mi van?
Politikus.
A munkaköri leírása része.
Minek lenne politikus, ha nem lenne korrupt?

több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Többeknek.
2009-ben:
"Három nő vezeti a politikusok népszerűségi listáját: a Szonda Ipsos Népszabadságban közzétett felmérése szerint Szili Katalin (MSZP) házelnök, Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Göncz Kina külügyminiszter a legkedveltebbek."
 www.blikk.hu/aktualis/szili-a-legnepszerubb-politikus/btlyb5l

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 870
Nem ezt írja MC12. Hanem azt, hogy az ellenzék szeret magának titulált erkölcsi fölényből politizálni. Ez amúgy teljesen így van, már 25 éve a ballib oldal azzal érvel, hogy ők a "jók", ami ugye erkölcsi kategória. És ebben a relációban, ha már magukat különbnek tartják, akkor ne legyenek ugyanolyan trógerek, mint a kormányzat. Dehát erkölcsileg ugyanolyanok, így ez felesleges erőlködés.Sobri Jóska
Ez nem ballib tulajdonság, mindenki csinálja, csinálta. A ballib is meg a "nemzeti" oldal is szereti magát jobbnak látni, ha identitás politizál. Az egyik "européer", "szakértőbb", "jövőbenézőbb vs múltbameredőbb", a másik "magyarabb", "hazafibb", tudjafaszom.

De ennek nincs köze erkölcshöz. Ettől nem lesz "mind ugyanolyan tróger erkölcsileg". Az is előfordul, hogy sértő - engem is sértett már meg némelyik "nemzeti" politikus "aki magyarozása", a ballibesek tudomisénmilyen kiszólása is bőven lehet sértő bárkinek aki magára veszi -, de ez nem erkölcsről szól. Az erkölcsösség nem az, hogy van-e pár rossz mondata, de még az sem, hogy önmagát "magyarabbnak", "hozzáértőbbnek", vagy "ejropéerebbnek" gondolja.

De ezt senki se gondolja, senki se mondja, mindenki tudja, hogy ezügyben nincs különbség, ugyanaz az erkölcsi szint, kormányzat, ellenzék, nem etikai a különbség, hanem főként személyi. Valakinek Orbán a szimpibb, valakinek Karácsony, Gyurcsány, Fekete-Győr vagy Jakab. Ennyi a difi.Sobri Jóska
Ez rám nézve nem igaz. Én ugyanis valóban azt gondolom, hogy Karácsony erkölcsösebb ember, mint Orbán.

Hogy a tökömben lehet egy komplett politikai oldalt általánosítóan le-erkolcstelenezni ilyesmi alapján? Azért, mert valaki alacsony-kövérezett egyet? Ha lekövérezte az egyik politikust akkor már száz milliót is zsebre fog rakni szó nélkül? Akkor már ki fogja osztani a haverok között a kerületi lakásokat is?

És MC postja ébben ebben csúsztatott nagyot. Ettől lett pontosan olyan, mintha a HírtTV vagy Pesti srácok tudomisénmilyen nevű ellenzékgyalázó műsorából ugrott volna ide. Mert ugyanazokat az álfelháborodó kliséket puffogtatja. Mintha tényleg az lenne a bajuk, hogy X vagy Y azt mondta, holott egy fenét. Csak apropót keresnek, hogy gyalázhassák.

És ebben te is tévedsz. Nem igaz, hogy az ellenzék ugyanolyan korrupt mint a fidesz. Illetve nem igaz, hogy én ezt gondolnám. Nem így gondolom. Én úgy gondolom, hogy az ellenzék jelenleg mérföldekkel áll jobban korrupció és trógerség szempontjából. Sok mindenben szarul áll, de ez éppen az egyik, amiben sokkal-sokkal jobban áll. Karácsony nem tróger és nem korrupt, Márky-Zay nem tróger és nem korrupt. Még Fegyőr se korrupt (egyelőre). Én azt mondom, hogy nem is tróger, inkább amatőr/gyenge, de ha valaki őt trógernek látja, legyen. Gyurcsány az tróger. Velejéig. Korruptság szempontjából viszont még ő is egy fokozattal jobb, mint a NER. Csak egy fokozattal, de jobb. És a fokozatok igenis számítanak.

Szóval a nagy csúsztatás éppen az, hogy egy kövér-alacsonyozásból nem következik semmi. Azon kívül, hogy egy ízléstelen megjegyzés volt. Mégis sikerült általánosító ellenzék vs kormányoldal vitát csinálni belőle, és ötven postban gyalázni egyiket vagy másikat. Miközben kurvára nem ez írja le, hogy egyik milyen és másik milyen.
peterk2005
Az ellenzék nem azért nem lop jelenleg 500 milliárdot, mert elvei vannak, hanem mert nem fér hozzá 500 milliárdhoz. Az elmúlt másfél év bőségesen megmutta, hogy Karácsony, Fegyőr, az ellenzéki polgármesterek ugyanolyan korruptak, csak a volumen kisebb - mert egyszerűen nincs náluk a nagy kassza kulcsa, csak így, különösebb kutatás nélkül:

- A 11. és 7. kerületi ingtalanmutyizások
- A Leisztinger - Főváros koprodukció és a buszmutyi (nem, nem menti fel őket, hogy utólag amikor a szar elkezdett rájuk borulni, kibújtak belőle)
- A DK-s önkormányzatok túlárazott ügyvédi szerződései Czeglédi Csabával
- Hozzá nem értő káderek ültetése a felügyelőbizottságokba és a klientúra-építés
- Az elszámoltatás véres szájú üvöltő ígérete - majd 0 eredmény és követezmény
- Karácsony és az egész zuglói mocsok aminél két dolog lehetett: vagy nem tudott róla és akkor azért nem kéne vezetnie egy közértnél nagyobb egységet vagy tudott róla és akkor meg nem kell hozzáfűzni semmit.

És akkor különösebben utána se néztem a többinek. Én nem haragszom ezért az ellenzékre, sőt. Nagyon szokszor elmondtam már, hogy a fentebbiek a politika rendes része, nincs ezen mit meglepődni. Csak felszalad az ember szemöldöke, amikor jössz, és azt állítod, nem ugyanolyan korruptak. Magyarországon meg nem halt meg annyi koronavírusos mint Németországban. Tehát nem vagyunk elsők a halálozásban 😉

Szóval furcsa a kettős mércéd, amikor a fidesz csinálja a fentebbieket nagyban akkor mocskosundorítófidesz. Amikor az ellenzék a saját hatalmi körében csinálja, akkor meg: hát istenem, ez azért nem olyan sok pénz, mégse száz milliárdok. Mintha az bármilyen felmentést adna, hogy száz milliókat síbolnak el nem száz milliárdokat. Nincs különbség. Aki el mer, tud lopni 50 - 500 milliót az el fog 50 milliárdot is, amikor lehetősége lesz rá.

Vagy te komoly arccal mondod, hogy azok, akik a fentebbieket "kicsiben" csinálják most, városvezetői pozícióban, azok majd nem fogják nagyban csinálni ha odaférnek a bödönhöz? Ők majd nem kötnek túlárazott szerződéseket? Nem építenek felesleges faszságokat amin keresztül ki lehet szedni a pénzt? Nem haverok, barátok és üzletfelek lesznek nagykövetek, államtitkárok meg bizniszpartnerek? Ez a mondás vagy elképesztően naív lenne, vagy cinikusabb vagy mint a fórum összesen 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
A legjobb az lenne – régóta mondom –, ha egy nőt indítanának OV ellen. Apró nüansznyi problémácska, hogy nem látok alkalmas női jelöltet.
nagylaza
És ez így is lesz. 😊
Dobrev nő, ha önmagában nézed, nem Ferencestül.
És az ellenzéki politika jelenleg nem ilyen nüanszokon múlik, hogy ki alkalmas meg ki nem, meg kinek mennyi embere van a sajátjai között, meg milyen támogatottsága van, hiszen se közös ideológia a hatpárti Ellenzéki Összefogásban, se közös tervek, se vízió, se érdemi kooperáció, csak szintiszta hatalomtechnikai összeállás egyetlen fókusszal, hogy "Orbán ne!" És ennyi. És ennyi tulajdonképpen elég is ahhoz, hogy megnyerjék a választást.
Nem kell túlgondolni, nem kell se program, se jó jelöltek, se jövőkép, se hitelesség, se taktika, csak 106 egyéni jelölt, egy lista, egy miniszterelnökjelölt, és lesz X szavazat, ami vagy elég vagy éppenhogy nem.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
És ebben te is tévedsz. Nem igaz, hogy az ellenzék ugyanolyan korrupt mint a fidesz. Illetve nem igaz, hogy én ezt gondolnám. Nem így gondolom. Én úgy gondolom, hogy az ellenzék jelenleg mérföldekkel áll jobban korrupció és trógerség szempontjából. Sok mindenben szarul áll, de ez éppen az egyik, amiben sokkal-sokkal jobban áll. Karácsony nem tróger és nem korrupt, Márky-Zay nem tróger és nem korrupt.
peterk2005
Nem tévedek.
Zuglóban élek egy ideje, ismerem a zuglói ügyeket, van sok ismerős az önkoriban, akik 14-19 között is voltak, nyilván évi 20 milliárdból nem lehet 1000 milliárdot lopni, de Karácsony is ugyanolyan tróger és korrupt (ha már így summázol) mint bármelyik másik polgármester volt 14-19 között, pártállástól függetlenül.
Maga a politika korrupt, önámítás, hogy személyfüggő.

Én mindig "beismerem", hogy Orbánnak drukkolok (de a megnyilvánulásaik alapján csípem Karácsonyt vagy Márki-Zayt is, korábban le is írtam miért), te Orbán ellen, annak, aki éppen odajut, hogy legyőzze (akár Dobrevre is leszavazol, csak bukjon Orbán) ez a drukkerség a törésvonal, nem az, hogy ki a korruptabb vagy trógerebb.
Drukkerek vagyunk, nem ultimate igazunk van.
Mint amikor 90-ben meg akart győzni, a portugáloknak, spanyoloknak, braziloknak drukkoló barátom, hogy ne a németeknek drukkoljak, mert azok barbárok, ölik a focit, és lássam már én is, hogy nem nekik kéne nyerniük, mert "nem érdemlik meg". És a 90-es döntőben ezért ő az argentínoknak drukkolt a németek ellen, akik valójában ugyanolyan hentesfocit játszottak, de "mégse a németek".
Ennyi az egész.

több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
A legjobb az lenne – régóta mondom –, ha egy nőt indítanának OV ellen. Apró nüansznyi problémácska, hogy nem látok alkalmas női jelöltet.
nagylaza
nagyon messze vagyunk attól, hogy Magyarországon egy nő akár csak a legapróbb, leghalványabb eséllyel is indulhatna miniszterelnökjelöltként. pont a lényegi részből taszít el embereket, ahonnan nyerni kellene, és akik sosem szavaznának le egy női miniszterelnökjelöltre.
csebi
Ebben egyébként van valami. Nagyapám 30 éve MSZP szavazó, amikor felmerült hogy a Szili lesz a köztársasági elnök, teljesen komoly arccal kerdezte, hogy férfit nem találtak? Simán leszavaz jövőre is az ellenzékre, de teljesen kívan a Széll-Szabó Tímea -Demeter hármastól 😊 olyan csinos kedves lányok ezek kis unokám, miért politizálnak? Ezzel az érvel nem tudtam mit kezdeni 😊 holnap megyünk ebédelni majd rakerdezek, hogy ha Klára lesz, mi lesz? (Nagyanyám dk-s neki mindegy)
MC12
Ismertesd meg az öreget a genderelmélettel.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 870
A legjobb az lenne – régóta mondom –, ha egy nőt indítanának OV ellen. Apró nüansznyi problémácska, hogy nem látok alkalmas női jelöltet.
nagylaza
nagyon messze vagyunk attól, hogy Magyarországon egy nő akár csak a legapróbb, leghalványabb eséllyel is indulhatna miniszterelnökjelöltként. pont a lényegi részből taszít el embereket, ahonnan nyerni kellene, és akik sosem szavaznának le egy női miniszterelnökjelöltre.
csebi
Ebben egyébként van valami. Nagyapám 30 éve MSZP szavazó, amikor felmerült hogy a Szili lesz a köztársasági elnök, teljesen komoly arccal kerdezte, hogy férfit nem találtak? Simán leszavaz jövőre is az ellenzékre, de teljesen kívan a Széll-Szabó Tímea -Demeter hármastól 😊 olyan csinos kedves lányok ezek kis unokám, miért politizálnak? Ezzel az érvel nem tudtam mit kezdeni 😊 holnap megyünk ebédelni majd rakerdezek, hogy ha Klára lesz, mi lesz? (Nagyanyám dk-s neki mindegy)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 037 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/belfold/2021/05/08/a-jobbik-beall-szel-bernadett-moge-az-elovalasztason/

Diszíz dö bigining of bjutiful frencsip 😊😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta