Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Persze hogy Gyurcsányt nem kapta el Orbán, hisz országos cimborák. Egymás mellett van nyaralójuk is😃
2 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Ahhoz képest, hogy eddig úgy tudtuk Sobritól, hogy nem lesz választás, hisz Orbánnak semmilyen logikus döntése nem indokolja, hogy – látván a közvéleménykutatás számokat – megtartsa a választásokat, ha már elcsalni úgysem tudja.
Nos ebből jutottunk el oda, hogy egy még meg nem alakult kormány minisztereiről Sobri már kijelenti, hogy úgysem fog tudni semmit csinálni, intézni, fejleszteni. Ráadásul minden minisztere egy lelkes, ám de amatőr senki, aki pár csalódás után duzzogva fog tovább menni.
Most az elszámoltatásról tudjuk meg, hogy úgysem fognak működni, hisz lehetetlen elkapni egy 10 tagú bandát, akik az elmúlt 16 évben elloptak cca 5000 milliárd Ft-ot. Hm, valóban nem tűnik egyszerűnek. Viszont szerintem az érvelésed azért sántít, mert példaként azt hozod fel, hogy Gyurcsányt sem sikerült elkapni, pedig 2/3 volt de ő is "nagy hal".
Nos szerintem amit félreértesz, hogy Orbánék nem azért nem kapták el GyF-et mert nem tudták, hanem mert nem akarták. Kérlek sorold fel, hogy az Altus Zrt-nél hányszor járt a NAV az elmúlt 16 évben. És miért 0-szor?
Én pl az elmúlt 16 évben egy "nagy hal" milliárdosról hallottam, hogy ellenállt a NER-nek, őt Bige Lászlónak hívták, és hetente háromszor razziázott a NAV, lefoglalták a bankszámláit, előzetesbe került, felfüge szették a működését, hoztak ellen szabott törvényt, ami eléggé bizonyítja, hogy GYF-re akarat nem volt, nem pedig képesség.
A fideszes miniszterekre ezt tudom mondani, nem volt képesség, akarat, hogy jobban csináljanak dolgokat. Más volt a vezérlő elv, csak a rendszert akarták ellátni pénzzel, semmi mást.
Ja és választás is volt.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Nincs itt valaki, aki a közelébe juthat és megcsapkodná? Fizetek érte.
Matthew99
Propagandista.
Őt vajh' hogyan lehet elszámoltatni?
| Sehogy. |

2 hónapja
Matthew99 New Orleans Saints 10 488 — Invisible man
Nincs itt valaki, aki a közelébe juthat és megcsapkodná? Fizetek érte.
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/680778676_937314832270914_1895508118854513682_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=596eb7&_nc_ohc=PojShB-NDuwQ7kNvwGBHivq&_nc_oc=AdpmtsAWPZQjDHJJUzC8iY1iRp76gJSAQ1zbSDWS_EyWXPKY_bOiFxdQhUhzLuszNrA&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=QJS3rrQUHN_pHEhfHBcg2A&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af8H_Fe7Md6Je8kEpXTllU_nkSan_H1Z8-HLIpPHdOAigg&oe=6A43E1BF
67.857 Aufrufe · 3.579 Reaktionen | Egy tőrőlmetszett liberális kapta meg az oktatási minisztériumot az új kormányban. Ez nem sok jót ígér a gyermekeink számára! | Németh Balázs vagyok
Egy tőrőlmetszett liberális kapta meg az oktatási minisztériumot az új kormányban. Ez nem sok jót ígér a gyermekeink számára!


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 389 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Várom a gyereket edzés után a suli előtt. Suli falánál a padon idősebb, Fradi pólós fószer osztja az észt a még idősebb nőnek:
"Még kormányon sincsenek, de már azt rebesgetik, hogy megszüntetnek több tévét a közmédiában, és szivárványtévé lesz helyette! Kint lesz a szivárványos zászló, ott lesznek az elembétékúk!"

Nem bírtam ki röhögés nélkül, visszakérdeztem hogy melyik fidesz propagandában hallotta ezt a hülyeséget, majd pár mondat után már jött a "Jó, ne politizáljunk"

😂🤯
warr_b
Igaza van a fószernek.
Dzsokijuing
Basszus és tényleg 😆

 24.hu/kultura/2026/04/24/szivarvany-tv-lmbtq-tevecsatorna-alapito/

Igaz, a Tiszához semmi köze...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Ma, a poszt-NER időszakában az optimizmus a realizmus. Hiszen annyira nyilvánvalóak és transzparensek a kormányzati vállalások, hogy ezek megvalósítási akadálya ténylegesen csak a pénzhiány és a dilettantizmus lehet.
Dzsokijuing
Ha majd kb. senki, aki számít nem lesz elszámoltatva annak mi lesz az oka? A pénzhiany vagy a dilettantizmus? Vagy valami más?
Őszentsége Sobri Jóska
Az elszámoltatás a közvélemény jogos igénye, de a Magyar-kormány politikai vállalásaiban ez a legkevésbé tartalommal töltött. Lesz rá hivatal.
Lehet új Nürnberg (persze kivégzések nélkül), lehet új Moncloa paktum, lehet a Fidesz gettósítása, mint a kommunistáké Csehországban, de egy biztos: van 1-1.5 millió elkötelezett fideszes, akiket nem lehet boszorkányüldözésnek kitenni csak azért, mert másként gondolkodnak.
Szerencsére konkrét bűncselekmények vannak szép számmal, szóval emiatt nem aggódnék.
Dzsokijuing
Nyilván nem a szavazók boszorkányüldözesére gondolok, hanem arra a lózungra, ami a köznyelvben "Út a börtönbe program" néven fut.
Az igény valóban jogos, de a kivitelezése, a végrehajtása kvázi lehetetlen.
Ennek az ellentmondásnak a feloldására vagyok kiváncsi.
Mert a bűncselekmények egyertelműek, törvény, jog, nyomozás, bíróság, ítélet, de pl. meglepne, ha Lölőnek akárcsak egyetlen ügylete is törvénytelen lenne. (Fura is lenne, hiszen a törvényeket maguknak írták.)
Mondok egy egyszerűsített példát. Az MNB felújításának egy részfeladatára közbeszerzés után leszerződtek egy kivitelezőcéggel 4milliárd forintért, mondjuk az LL céggel. Ők a műszaki tartalom nagy részére, kivitelezésre, stb. teljesen piaci alvallalkozóval 1.9 milliárdra, minden el is készült, ahogy kell, minden papír rendben. LL cég realizalt kb. 2 milliárd hasznot. A tulaj leadózta, kivette a hasznot. Ez bűncselekmény? Hogy fogod meg?
Es akkor pár lépcsővel feljebb, hogy fogod meg Orbánt, Lázárt, Rogánt, stb.?

2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 389 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Az új szociális- és családügyi miniszterről egy régi cikk, érdekes 😁

 nlc.hu/eletmod/20150803/vak-aikido-mester/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
gamerkr Green Bay Packers 11 946 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
@kontroll

2 hónapja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 256 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Ma, a poszt-NER időszakában az optimizmus a realizmus. Hiszen annyira nyilvánvalóak és transzparensek a kormányzati vállalások, hogy ezek megvalósítási akadálya ténylegesen csak a pénzhiány és a dilettantizmus lehet.
Dzsokijuing
Ha majd kb. senki, aki számít nem lesz elszámoltatva annak mi lesz az oka? A pénzhiany vagy a dilettantizmus? Vagy valami más?
Őszentsége Sobri Jóska
Az elszámoltatás a közvélemény jogos igénye, de a Magyar-kormány politikai vállalásaiban ez a legkevésbé tartalommal töltött. Lesz rá hivatal.
Lehet új Nürnberg (persze kivégzések nélkül), lehet új Moncloa paktum, lehet a Fidesz gettósítása, mint a kommunistáké Csehországban, de egy biztos: van 1-1.5 millió elkötelezett fideszes, akiket nem lehet boszorkányüldözésnek kitenni csak azért, mert másként gondolkodnak.
Szerencsére konkrét bűncselekmények vannak szép számmal, szóval emiatt nem aggódnék.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Ma, a poszt-NER időszakában az optimizmus a realizmus. Hiszen annyira nyilvánvalóak és transzparensek a kormányzati vállalások, hogy ezek megvalósítási akadálya ténylegesen csak a pénzhiány és a dilettantizmus lehet.
Dzsokijuing
Ha majd kb. senki, aki számít nem lesz elszámoltatva annak mi lesz az oka? A pénzhiany vagy a dilettantizmus? Vagy valami más?

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Milyenek azok a vezérelvű dinamikák és logikák?
somoskovig
Egyszerűen: ő dönt, ő osztja a pénzt, ő kér számon, mindenki neki tartozik elszámolással, megfeleléssel, felelősséggel, kb. mint Trump működése. Csak az USA demokrácia fejlettebb, régebb óta működik, ezért ő olyan, mint elefánt a porcelanboltban, itthon meg Orbán is 16 évig tudta mindenféle érdemi kontroll, és felelősségrevonás nélkül érvémyesíteni az akaratát, mert ez a vadon, nem egy porcelánbolt.


Őszentsége Sobri Jóska
És miért gondolod, hogy MP ilyen lesz? Nekem pl a Tóth-interjú egyik legfontosabb gondolata az volt, hogy MP nagyon nyitott volt a kritikákra és visszajelzésekre, és azonnal beépítette őket, változtatott a viselkedésén, kommunikációján. Én nem hiszem, hogy ő azt gondolja magáról, hogy mindenhez jobban ért, Trump és Orbán ebben jobban hasonlítottak. Illetve továbbra is kérdés, hogy ennyi elismert szakember miért vállalna kormányzati pozíciót, ha nem dönthetnek semmiben?
somoskovig
Nem azt mondom, hogy ilyen lesz, hanem azt, hogy ilyen. Sose volt másmilyen.
És a Tóth interjúból nekem az jött le, hogy elég okos is ahhoz, hogy asszertíven tudja kezelni azokat, akiket használnia kell.

Szerintem bármiben dönthetnek majd a lehetősegeiken belül. De nem sok vizet zavarnak a hatalomtechnikailag fontos szinteken.
Sok lelkes, jószándekű ember, ha bejönnek jó, ha nem, majd jön más.

2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Ma, a poszt-NER időszakában az optimizmus a realizmus. Hiszen annyira nyilvánvalóak és transzparensek a kormányzati vállalások, hogy ezek megvalósítási akadálya ténylegesen csak a pénzhiány és a dilettantizmus lehet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Milyenek azok a vezérelvű dinamikák és logikák?
somoskovig
Egyszerűen: ő dönt, ő osztja a pénzt, ő kér számon, mindenki neki tartozik elszámolással, megfeleléssel, felelősséggel, kb. mint Trump működése. Csak az USA demokrácia fejlettebb, régebb óta működik, ezért ő olyan, mint elefánt a porcelanboltban, itthon meg Orbán is 16 évig tudta mindenféle érdemi kontroll, és felelősségrevonás nélkül érvémyesíteni az akaratát, mert ez a vadon, nem egy porcelánbolt.


Őszentsége Sobri Jóska
És miért gondolod, hogy MP ilyen lesz? Nekem pl a Tóth-interjú egyik legfontosabb gondolata az volt, hogy MP nagyon nyitott volt a kritikákra és visszajelzésekre, és azonnal beépítette őket, változtatott a viselkedésén, kommunikációján. Én nem hiszem, hogy ő azt gondolja magáról, hogy mindenhez jobban ért, Trump és Orbán ebben jobban hasonlítottak. Illetve továbbra is kérdés, hogy ennyi elismert szakember miért vállalna kormányzati pozíciót, ha nem dönthetnek semmiben?

2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Nem idealista vagyok, hanem optimista. 😊 Az optimista is figyelembe veszi a lehetőségeket. Többek között az emberi természetet, az országot, a történelmi hagyományokat is. Csak annyi a különbség a cinikushoz vagy pesszimistához képest, hogy ezeknek a jó vagy rossz oldalait eltérő mértékben súlyozza / hangsúlyozza.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Milyenek azok a vezérelvű dinamikák és logikák?
somoskovig
Egyszerűen: ő dönt, ő osztja a pénzt, ő kér számon, mindenki neki tartozik elszámolással, megfeleléssel, felelősséggel, kb. mint Trump működése. Csak az USA demokrácia fejlettebb, régebb óta működik, ezért ő olyan, mint elefánt a porcelanboltban, itthon meg Orbán is 16 évig tudta mindenféle érdemi kontroll, és felelősségrevonás nélkül érvémyesíteni az akaratát, mert ez a vadon, nem egy porcelánbolt.

Egyébként én már egy ideje az "elszámoltatáson" töprengek, hogy miképp tudják lehozni és eladni sikernek.
Meddig mehet vissza, es milyen módon, hogy ne saját magát, a barátait vizsgáltassa 3 évvel ezelőttről, de mégis fel tudjon valami látványosat mutatni.
Orbán, Lölő, Tiborcz, Lázár, Pintér, stb. érinthetetlenek, ki fog a vonat elé kerülni? Kivel vitetnek el valami balhét? Zsolti bácsi? Szijjártó? Matolcsyék? Takács Péter? Vagy a mar érdektelen Simonka meg Farkas Flórián? Kerül e bárki börtönbe? Vagy vádalku, felfüggesztett, viszontlátásra? Megelégszenek a "vagyonvisszaszerzéssel", vagy kell a vér a népnek?
Érdekes kérdések.
Én ezekre is azt gondolom, hogy -leegyszerusítve- kb. semmi nem lesz, senki lényegi szereplő nem kerül sittre, az igazán prominens arcok az ellopott vagyon egyrészével visszavásárolják a nyugalmukat, pár 10-20 milliót rosszul papírozó kis senki, meg látványos gyerekverő vagy falusi kiskirály meg viszi a balhét.

2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM

Ezt a vezérelvűség meg ha igaz lenne, akkor MP pont nem a területükön többnyire elismert szakemberekkel alakítana kormányt, hanem bólogató barmokkal. Szerinted Ruff, Vitézy, Lannert, Gajdos, Kapitány, Kármán, Orbán Anita, Bóna Szabolcs bólogatni jöttek? Mindegyik a saját területén sikeres, elfogadott, simán megélő ember volt eddig is, nem olyan politikai mamelukok, mint egy átlag Fidesz miniszter vagy államtitkár. Minek jönnének MP-nek tapsolni?
somoskovig
Rosszul látod.
Nem bólogatni jönnek, hanem lelkesen, országjavító szandékkal. Pont ezért, ha ez nem pont úgy alakul, ahogy elképzelik siman odébb is állhatnak. Nem csak az a fajta (orbáni) vezérelv van, hogy mindenki függ a vezértől, és emiatt mamelukként ki van neki szolgáltatva, lojalitasra van kötelezve, hanem az a fajta is (trumpi), hogy mindenki pikk-pakk cserélhető, pont azért mert szakember van sok, és nem kiemelt skill a lojalitás.
Nem tapsolni jönnek, hanem dolgozni. Aki beválik marad, aki nem, annak tapsolnia se kell, jön más. Tipikus trumpi posztmodern hatalomtechnika.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk sokat segít a beválásban, hogy nem instant idióták, mint a Trump-admin nagy része.
somoskovig
Igen, sőt MP se idióta.
És nem egy világhatalmat vezet.
De a vezérelvű dinamikák, logikák egyértelműek. És ezért valójaban idióták is lehetnének a miniszterek, irreleváns.
Őszentsége Sobri Jóska
Milyenek azok a vezérelvű dinamikák és logikák?

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Legyünk optimisták. 😊
peterk2005 udvari bolond
Lehetsz, de akkor figyelmen kívül kell hagyd az emberi természetet, és azt, hogy Magyarországon vagyunk. Ha neked ez megy, akkor legyél. 😊

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress

Ezt a vezérelvűség meg ha igaz lenne, akkor MP pont nem a területükön többnyire elismert szakemberekkel alakítana kormányt, hanem bólogató barmokkal. Szerinted Ruff, Vitézy, Lannert, Gajdos, Kapitány, Kármán, Orbán Anita, Bóna Szabolcs bólogatni jöttek? Mindegyik a saját területén sikeres, elfogadott, simán megélő ember volt eddig is, nem olyan politikai mamelukok, mint egy átlag Fidesz miniszter vagy államtitkár. Minek jönnének MP-nek tapsolni?
somoskovig
Rosszul látod.
Nem bólogatni jönnek, hanem lelkesen, országjavító szandékkal. Pont ezért, ha ez nem pont úgy alakul, ahogy elképzelik siman odébb is állhatnak. Nem csak az a fajta (orbáni) vezérelv van, hogy mindenki függ a vezértől, és emiatt mamelukként ki van neki szolgáltatva, lojalitasra van kötelezve, hanem az a fajta is (trumpi), hogy mindenki pikk-pakk cserélhető, pont azért mert szakember van sok, és nem kiemelt skill a lojalitás.
Nem tapsolni jönnek, hanem dolgozni. Aki beválik marad, aki nem, annak tapsolnia se kell, jön más. Tipikus trumpi posztmodern hatalomtechnika.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk sokat segít a beválásban, hogy nem instant idióták, mint a Trump-admin nagy része.
somoskovig
Igen, sőt MP se idióta.
És nem egy világhatalmat vezet.
De a vezérelvű dinamikák, logikák egyértelműek. És ezért valójaban idióták is lehetnének a miniszterek, irreleváns.

2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Fun fact: ma mondta fideszes ismerősöm (egy, a "háromezer janicsárból"), hogy már most több miniszter száma van a mobiljában, mint volt a választás előtt.
Kicsi ország, egy elit. Legfeljebb más az aktuális porondmester. Nekem bőven elég, hogy nem homofób, nem relativizalja a pedofíliat, és maradunk az EU-ban, de te ennél erdemben többet varsz tőle? Olyat, amiben bármi is múlik egy miniszteren?
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk ez annyira nem lep meg, mert a) minisztere is alig volt az előző kormánynak és b) abban se vagyok biztos, hogy egy telefont képesek voltak önállóan kezelni. 😀

Viccet félretéve, azért ezek a helyi janicsárok is csak ugyanúgy mondanak valamit, ahogy te vagy én, vagy bárki. Akár egy elit, akár több, lehet a dolgokon változtatni. Ez a Fidesznek is sikerült, ha ráfeküdt, és akarta. Az aktív munkavállalók arányát sikeresen növelték meg. A gazdaság több területét sikerült fehéríteniük is (de legalább csökkenteni a feketeséget, szürkeséget.) Az orvosi hálapénz rendszerbe is bele tudtak nyúlni. Minden azon múlik, hogy van-e akarat és van-e képesség. Ha van, akkor lehet változás. Ha nem, akkor a janicsár ismerősöd csak lecserél pár számot és nem változik semmi. Én most úgy érzem, hogy olyan pillanat van amikor sok területen van esély változásra. Legyünk optimisták. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM

Ezt a vezérelvűség meg ha igaz lenne, akkor MP pont nem a területükön többnyire elismert szakemberekkel alakítana kormányt, hanem bólogató barmokkal. Szerinted Ruff, Vitézy, Lannert, Gajdos, Kapitány, Kármán, Orbán Anita, Bóna Szabolcs bólogatni jöttek? Mindegyik a saját területén sikeres, elfogadott, simán megélő ember volt eddig is, nem olyan politikai mamelukok, mint egy átlag Fidesz miniszter vagy államtitkár. Minek jönnének MP-nek tapsolni?
somoskovig
Rosszul látod.
Nem bólogatni jönnek, hanem lelkesen, országjavító szandékkal. Pont ezért, ha ez nem pont úgy alakul, ahogy elképzelik siman odébb is állhatnak. Nem csak az a fajta (orbáni) vezérelv van, hogy mindenki függ a vezértől, és emiatt mamelukként ki van neki szolgáltatva, lojalitasra van kötelezve, hanem az a fajta is (trumpi), hogy mindenki pikk-pakk cserélhető, pont azért mert szakember van sok, és nem kiemelt skill a lojalitás.
Nem tapsolni jönnek, hanem dolgozni. Aki beválik marad, aki nem, annak tapsolnia se kell, jön más. Tipikus trumpi posztmodern hatalomtechnika.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk sokat segít a beválásban, hogy nem instant idióták, mint a Trump-admin nagy része.

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress

Ezt a vezérelvűség meg ha igaz lenne, akkor MP pont nem a területükön többnyire elismert szakemberekkel alakítana kormányt, hanem bólogató barmokkal. Szerinted Ruff, Vitézy, Lannert, Gajdos, Kapitány, Kármán, Orbán Anita, Bóna Szabolcs bólogatni jöttek? Mindegyik a saját területén sikeres, elfogadott, simán megélő ember volt eddig is, nem olyan politikai mamelukok, mint egy átlag Fidesz miniszter vagy államtitkár. Minek jönnének MP-nek tapsolni?
somoskovig
Rosszul látod.
Nem bólogatni jönnek, hanem lelkesen, országjavító szandékkal. Pont ezért, ha ez nem pont úgy alakul, ahogy elképzelik siman odébb is állhatnak. Nem csak az a fajta (orbáni) vezérelv van, hogy mindenki függ a vezértől, és emiatt mamelukként ki van neki szolgáltatva, lojalitasra van kötelezve, hanem az a fajta is (trumpi), hogy mindenki pikk-pakk cserélhető, pont azért mert szakember van sok, és nem kiemelt skill a lojalitás.
Nem tapsolni jönnek, hanem dolgozni. Aki beválik marad, aki nem, annak tapsolnia se kell, jön más. Tipikus trumpi posztmodern hatalomtechnika.

2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Attól, hogy MP jobb szakács, mint Orbán, az alapanyagok nem változnak. És ha az só, víz, répa és krumpli, nem lesz a végén belőle rántotthús vagy somlói galuska. Annál könnyen lehet jobb, hogy a répat eddig ellopták, a krumpli meg nyers, és vagy sótlan, vagy túlsózott, de ahogy a gazdaságnak, úgy az embereknek is vannak korlátaik, és mintha a nagy hurráoptimuzmusban elfelejtődne, hogy hahó, ez még mindig Magyarország.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem csak a répát lopták el. Ha majd minden belekerül az ételbe, amit a szakácsinas megvett, akkor a kaja is finomabb lesz. (Hú, mennyire költőiek vagyunk, szinte már könnyezem.)
nagylaza, főpohárnok
De egy konyhán sose kerül bele minden.
És ha minden zöldség felhasználásra is kerül, akkorse lesz belőle sose somlói galuska.
Az volt az alapállításom, hogy egymindegy ki az akármelyik miniszter, mert MP a főnök, neki van politikai felelőssége, ő dönt mindenben, ilyen a vezérelv.
Illetve az, hogy ez Magyarország, ugyanaz az ország, mint eddig volt, ugyanazokkal az emberekkel, működésmódokkal, attitűdökkel.
Fun fact: ma mondta fideszes ismerősöm (egy, a "háromezer janicsárból"), hogy már most több miniszter száma van a mobiljában, mint volt a választás előtt.
Kicsi ország, egy elit. Legfeljebb más az aktuális porondmester. Nekem bőven elég, hogy nem homofób, nem relativizalja a pedofíliat, és maradunk az EU-ban, de te ennél erdemben többet varsz tőle? Olyat, amiben bármi is múlik egy miniszteren?
Őszentsége Sobri Jóska
Igen. Én amúgy várok. És MP-től is azt várom, hogy legyek okos annyira, hogy amibe nem kell beleszólnia nem szól bele. Szerintem az elején nem is fog, aztán majd kiderül.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Attól, hogy MP jobb szakács, mint Orbán, az alapanyagok nem változnak. És ha az só, víz, répa és krumpli, nem lesz a végén belőle rántotthús vagy somlói galuska. Annál könnyen lehet jobb, hogy a répat eddig ellopták, a krumpli meg nyers, és vagy sótlan, vagy túlsózott, de ahogy a gazdaságnak, úgy az embereknek is vannak korlátaik, és mintha a nagy hurráoptimuzmusban elfelejtődne, hogy hahó, ez még mindig Magyarország.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem csak a répát lopták el. Ha majd minden belekerül az ételbe, amit a szakácsinas megvett, akkor a kaja is finomabb lesz. (Hú, mennyire költőiek vagyunk, szinte már könnyezem.)
nagylaza, főpohárnok
De egy konyhán sose kerül bele minden.
És ha minden zöldség felhasználásra is kerül, akkorse lesz belőle sose somlói galuska.
Az volt az alapállításom, hogy egymindegy ki az akármelyik miniszter, mert MP a főnök, neki van politikai felelőssége, ő dönt mindenben, ilyen a vezérelv.
Illetve az, hogy ez Magyarország, ugyanaz az ország, mint eddig volt, ugyanazokkal az emberekkel, működésmódokkal, attitűdökkel.
Fun fact: ma mondta fideszes ismerősöm (egy, a "háromezer janicsárból"), hogy már most több miniszter száma van a mobiljában, mint volt a választás előtt.
Kicsi ország, egy elit. Legfeljebb más az aktuális porondmester. Nekem bőven elég, hogy nem homofób, nem relativizalja a pedofíliat, és maradunk az EU-ban, de te ennél erdemben többet varsz tőle? Olyat, amiben bármi is múlik egy miniszteren?

2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Továbbá a matek sem jó. Nem az van, hogy eddig 100 forint volt 1000 forintnyi igényre, és most se lesz több. Eddig volt 400, abból 250-et elloptak, a maradékot meg ostobán és koncepciótlanul költötték el. 400-ból ha csak 50-et lopnak el, és a maradékot okosan költik, már az észrevehető, de EU-s pénzekből felmegy az 600-ra is szépen. somoskovig
600-ra azért nem, de ha csak 50-et ad hozzá, az is számít. (A teljes nettó támogatás agrár, kohéziós alapok, stb. együtt, befizetést levonva, kb. a GDP 2.5%-a tudna lenni, ha hazahoznánk mindent.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)