Politika

44 feliratkozó

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem ment át az üzenete.

A fenti választásról szó sem volt.
Inkább úgy mondanám, hogy azok közül, akik érzékelik nagyjából a valóságot, azok sikeresek, akik a skála azon végén vannak, ahol lehetőségként, megoldandó problémaként, elvégzendő feladatként tekintenek rá, és eszerint cselekednek, nem pedig kellemetlenségkent, rinyálási lehetőségként, másramutogatási opcióként, felelősségelhárításként.
Ez alap problémakezelési metodika, nem önigazolás.
Sobri Jóska
Dehogynem, ez csak nézőpont kérdése. A nézőpont nagyon fontos, mert Hitler pont a fenti indíttatásból írta meg a Mein Kampfot.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Zárszóként meg idekopizom a Biff evangéliumából az egyik kedvenc részem, hátha átmegy az üzenete:
"- Rumi, egy gödörben élsz! - mondtam neki. Hátha nem tudja.
- Hát, igen, igaz. Nálatok hol élnek az "érinthetetlenek"?
- Az érinthetetlenek?
- Az aljanép. A Föld söpredéke. A kasztok egyike sem fogadja el, hogy létezem. Érinthetetlen vagyok.
- Nem csodálom. Egy gödörben élsz, baszod!"

Sobri Jóska
A kérdés mindig az, hogy a Teréz-anya <=> Spárta skálán hol húzzuk meg a létezésre sem érdemes határt. Én sem vagyok egy osztályharcos, ugyanakkor rühellem, ha egy rendszer tisztán arra a logikára alapoz, hogy aki sikeres az azért sikeres mert hajlandó tenni magáért, aki nem, az pedig azért nem, mert nem hajlandó. Ez nem igaz. Ez a kiváltságosok önigazolása arra, hogy joggal kiváltságosok.
peterk2005
Nem ment át az üzenete.

A fenti választásról szó sem volt.
Inkább úgy mondanám, hogy azok közül, akik érzékelik nagyjából a valóságot, azok sikeresek, akik a skála azon végén vannak, ahol lehetőségként, megoldandó problémaként, elvégzendő feladatként tekintenek rá, és eszerint cselekednek, nem pedig kellemetlenségkent, rinyálási lehetőségként, másramutogatási opcióként, felelősségelhárításként.
Ez alap problémakezelési metodika, nem önigazolás.

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Zárszóként meg idekopizom a Biff evangéliumából az egyik kedvenc részem, hátha átmegy az üzenete:
"- Rumi, egy gödörben élsz! - mondtam neki. Hátha nem tudja.
- Hát, igen, igaz. Nálatok hol élnek az "érinthetetlenek"?
- Az érinthetetlenek?
- Az aljanép. A Föld söpredéke. A kasztok egyike sem fogadja el, hogy létezem. Érinthetetlen vagyok.
- Nem csodálom. Egy gödörben élsz, baszod!"

Sobri Jóska
A kérdés mindig az, hogy a Teréz-anya <=> Spárta skálán hol húzzuk meg a létezésre sem érdemes határt. Én sem vagyok egy osztályharcos, ugyanakkor rühellem, ha egy rendszer tisztán arra a logikára alapoz, hogy aki sikeres az azért sikeres mert hajlandó tenni magáért, aki nem, az pedig azért nem, mert nem hajlandó. Ez nem igaz. Ez a kiváltságosok önigazolása arra, hogy joggal kiváltságosok.

Máshogy fogalmazva ugyanazt: nagyon nem mindegy, hogy kit tekintünk sikeres embernek, Sztálint/Hruscsovot vagy Szolzsenyicint.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Amit írsz az idealizmus, ami a szíved joga, de én meg faszságnak tartom.

Főként azért, mert amit én írok, ha valaki magára veszi, akceptálja, akkor tesz a saját boldogulásáért, nem általa befolyásolhatatlan dolgokon kattog, hanem tesz a saját jobb életéért.
Sobri Jóska
Azt hittem nem vagy ostoba ember... szóval nem értem, miért nem fogod fel továbbra sem Jóska, hogy ez a két dolog továbbra sem zárja ki egymást?
Igor
Logikailag valóban nem zárja ki egymást.
De akkor még érthetetlenebb, hogy ha valaki képes tenni a saját jobb életéért, akkor mi szüksége van a vernyogásra?!

több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Amit írsz az idealizmus, ami a szíved joga, de én meg faszságnak tartom.

Főként azért, mert amit én írok, ha valaki magára veszi, akceptálja, akkor tesz a saját boldogulásáért, nem általa befolyásolhatatlan dolgokon kattog, hanem tesz a saját jobb életéért.
Sobri Jóska
Azt hittem nem vagy ostoba ember... szóval nem értem, miért nem fogod fel továbbra sem Jóska, hogy ez a két dolog továbbra sem zárja ki egymást?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Amikor legutóbb voltam SBO-n, túléltem. A **** korházban voltam, ahol a főorvos a magándokim, és meggyorsította az ügymenetet a telefon. De ha majd nem így lesz, és meghalok, akkor igazad lesz. Addig nincs. 😛Sobri Jóska
Jóska, te egy olyan életszemléletet dicsőítesz, amelyik annyit tesz le az asztalra, hogy a gödör aljáról a másik vállára állva kikaparja magát a koszból. Ez az életszemlélet egy háborúban, katasztrófában jól jön egy ideig. De az ember nem csak túlélni akar. Legalábbis sokan nem. Engem például nem elégit ki, ha egy SUV-ban ülve végig tudok suhanni a kátyús úton zötyögés nélkül, mert nem akarok úgy élni, mint egy szigetlakó a háborús zónában. Márpedig, ha a falu szélén felépítek magamnak egy szép házat, és nap mint nap végig kell autóznom oda vissza a falun amelyik tele van szegény, lekoszlott emberekkel és portákkal, akkor egy szigeten élek egy nagy háborús zóna kellős közepén.

A "háborús zónának" millió megjelenési formája van. Az is egy formája, hogy velem minden rendben, ellátnak, de éjszaka azt kell hallgatnom, hogy a szomszéd szobában viszont jajgat a beteg, mert ki sem ágytálazzák. Meg az is, ha nem tudom elvinni a kedvenc autószerelőmhöz az autót, mert be kellett zárnia, mert eszerint a világ szerint nem volt elég talpraesett, annak ellenére, hogy ő bánt a legbecsületesebben az autómmal. És vihetem a kocsit a "talpraesett" szerelőhöz, aki sz*rik a fejemre, ha nem "telefonálok" (vagy nyúlok zsebbe, keresek ismerőst, stb.).
peterk2005
Engem sem elégít ki. Az autókat pont leszarom. Amikor a belvárosban laktam elsétáltam bárhova, nem is volt.
De ha kell autó, és választhatok, hogy Trabantban, Clioban vagy SUV-ban kell menjek, akkor az utóbbit választom.

És nem igazán értem miről akarsz meggyőzni.
Amit írsz az idealizmus, ami a szíved joga, de én meg faszságnak tartom.
Főként azért, mert amit én írok, ha valaki magára veszi, akceptálja, akkor tesz a saját boldogulásáért, nem általa befolyásolhatatlan dolgokon kattog, hanem tesz a saját jobb életéért.
Amit te írsz, ha valaki magára veszi, akceptálja, akkor max. együtt tudtok nyüsszögni, hogy "jajj a szemét kormány miatt semmi se jó Magyarországon" vagy "ezek a gecik mindent ellopnak". Ez egyrészt nem igaz, például te is jól elboldogulsz a kormányra szarva, másrészt nem túl előremutató. Pláne annak, aki a gödör alján van.


Kétfajta ember van a világon. Az egyik fajta olyan, hogy ha sikeres, ismert emberré válik, és bemegy a boltba, akkor gondolkodás nélkül előremegy, befurakszik legelőre. Mert azt élvezi, hogy megteheti a többivel szemben. A másik fajta, ha sikeres lesz, és bemegy a boltba, akkor direkt a sor végére áll, és akkor sem megy előre, ha noszogatják. Mert az tölti el elégedettséggel, hogy tudja, hogy bármikor előre mehetne, de mégsem teszi. Mind a két ember elért valamit, mind a két ember kap valamit viszonzásul. Az egyik típusú ember a tekintélyt igényli, a másik a (nem szolga lelkű) tiszteletet. Én az olyan helyeket kedvelem a világban, ahol több az utóbbi típusú ember, mint az előbbi típusú. Ott szeretek élni, ahol azt érzem, hogy nem csak azért finom a levesem, mert az étterem tulajdonost ismerem, mert én adtam az éttermi szoftvert nekik. Hanem azért, mert ez az általános, mindenkinek a levese finom. Azért szeretem, ha ezt érzem, mert akkor bárhová máshová is bátran bemegyek, olyan helyre is, ahova nem én adtam a szoftvert. Ez adja meg azt az érzést, hogy nem egy szigeten élek, elkerítve a világtól.
peterk2005
Ebben tévedsz. Sok sikeres embert ismerek. És igen ritka ez a fajta evolúció, amit úgy egyszerűsítesz, hogy sikeressé válik, majd előrefurakszik. Ez néhány szerencsés taplóra igaz, nem arra, aki éveket, évtizedeket tanult és dolgozott a sikerért.
Én azt látom, hogy az válik sikeressé, aki tudja mikor, hol és mennyire lehet furakodni.
Így se nem hátul tötymörög, se nem kap két nagy pofont, ha rossz ember elé furakodott be.
A tiszteletet nem álszentséggel kell kiérdemelni.
Egy végtelenül arrogáns embert is tudok tisztelni, ha rászolgált a tiszteletre, és egy maximálisan szerényt sem tudok, ha nem szolgált rá. Nem látom az összefüggést.

Zárszóként meg idekopizom a Biff evangéliumából az egyik kedvenc részem, hátha átmegy az üzenete:
"- Rumi, egy gödörben élsz! - mondtam neki. Hátha nem tudja.
- Hát, igen, igaz. Nálatok hol élnek az "érinthetetlenek"?
- Az érinthetetlenek?
- Az aljanép. A Föld söpredéke. A kasztok egyike sem fogadja el, hogy létezem. Érinthetetlen vagyok.
- Nem csodálom. Egy gödörben élsz, baszod!"

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amikor legutóbb voltam SBO-n, túléltem. A **** korházban voltam, ahol a főorvos a magándokim, és meggyorsította az ügymenetet a telefon. De ha majd nem így lesz, és meghalok, akkor igazad lesz. Addig nincs. 😛Sobri Jóska
Jóska, te egy olyan életszemléletet dicsőítesz, amelyik annyit tesz le az asztalra, hogy a gödör aljáról a másik vállára állva kikaparja magát a koszból. Ez az életszemlélet egy háborúban, katasztrófában jól jön egy ideig. De az ember nem csak túlélni akar. Legalábbis sokan nem. Engem például nem elégit ki, ha egy SUV-ban ülve végig tudok suhanni a kátyús úton zötyögés nélkül, mert nem akarok úgy élni, mint egy szigetlakó a háborús zónában. Márpedig, ha a falu szélén felépítek magamnak egy szép házat, és nap mint nap végig kell autóznom oda vissza a falun amelyik tele van szegény, lekoszlott emberekkel és portákkal, akkor egy szigeten élek egy nagy háborús zóna kellős közepén.

A "háborús zónának" millió megjelenési formája van. Az is egy formája, hogy velem minden rendben, ellátnak, de éjszaka azt kell hallgatnom, hogy a szomszéd szobában viszont jajgat a beteg, mert ki sem ágytálazzák. Meg az is, ha nem tudom elvinni a kedvenc autószerelőmhöz az autót, mert be kellett zárnia, mert eszerint a világ szerint nem volt elég talpraesett, annak ellenére, hogy ő bánt a legbecsületesebben az autómmal. És vihetem a kocsit a "talpraesett" szerelőhöz, aki sz*rik a fejemre, ha nem "telefonálok" (vagy nyúlok zsebbe, keresek ismerőst, stb.).

Kétfajta ember van a világon. Az egyik fajta olyan, hogy ha sikeres, ismert emberré válik, és bemegy a boltba, akkor gondolkodás nélkül előremegy, befurakszik legelőre. Mert azt élvezi, hogy megteheti a többivel szemben. A másik fajta, ha sikeres lesz, és bemegy a boltba, akkor direkt a sor végére áll, és akkor sem megy előre, ha noszogatják. Mert az tölti el elégedettséggel, hogy tudja, hogy bármikor előre mehetne, de mégsem teszi. Mind a két ember elért valamit, mind a két ember kap valamit viszonzásul. Az egyik típusú ember a tekintélyt igényli, a másik a (nem szolga lelkű) tiszteletet. Én az olyan helyeket kedvelem a világban, ahol több az utóbbi típusú ember, mint az előbbi típusú. Ott szeretek élni, ahol azt érzem, hogy nem csak azért finom a levesem, mert az étterem tulajdonost ismerem, mert én adtam az éttermi szoftvert nekik. Hanem azért, mert ez az általános, mindenkinek a levese finom. Azért szeretem, ha ezt érzem, mert akkor bárhová máshová is bátran bemegyek, olyan helyre is, ahova nem én adtam a szoftvert. Ez adja meg azt az érzést, hogy nem egy szigeten élek, elkerítve a világtól.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Keressen mindenki átlag felett! 8)

Kurva gyenge.
peach
(Konkrétan nekem is ez jutott eszembe, csak így: https://coub.com/view/13y19y)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Ezzel csak az a probléma, hogy baszhatod te az egzinteciádat akkor is ugyanazon a kátyús szar közúthálózatnak csúfolt romhalmazon vagy kénytelen közlekedni mint a gyengék. Vagy ha összeesel az utcán és a három működő sbo osztályból kettő pechedre pont akkor jelent telt házat amikor az életed veszélyben van, a harmadikban pedig mindkét ügyeletes orvos a műtőben van, akkor bizony jóska téged az evolúciós elméleteddel együtt már csak a krematóriumba fognak tolni. De ugye mivel mindenki a saját sorsáért felelős te leszel a hibás mindkét esetben mert miért nem tanultál meg a föld felett járni meg örökké élni.
peach
És a villám is belémcsaphat, szembesávból belémroncsolhat egy IFA, ésatöbbi, persze.
Namost ezek azok a dolgok, amiket tudomásul kell venni, mert nincs felettük hatalmunk.
Na de az összes többi esetén kurvára nem mindegy az attitűd, a felkészültség, a kompetenciák.
Amit te írsz -ne bántódj meg- tipikus lúzer hozzáállás.
Semmit sem igazol, semmivel nem tesz többé, sehova se vezet.
Attól, hogy vannak kontrollálhatatlan dolgok is az életben, még nem mindegyik az.
És az a tudás, ami ezen különbségtételre képessé tesz az, ami igazán fontos.
De persze várhatod a sült galambot, és duzzoghatsz, hogy miért Jóskának jön, és nem neked.
Persze a kátyu mindenkinek kátyu, csak én a nagy SUV-ommal kevésbbé érzem meg. És ha tele az SBO, az mindenkinek tele, csak engem a magándokim odatelefonálása miatt előrevesznek.
De örökké én sem élek, csak amíg élek, és dolgozok, tervezek, intézkedek felelősen magamért, családomért, barátaimért, addig nem a kormányt vagy a sorosbérenc zsidóufókat okolom az életem alakulásáért. És így a valóságra tudok hatékonyan reagálni.
Sobri Jóska
Kurva gyenge. Már az indulásnál elbuktál, mivel az államnak se az időjárásra, se az ifa soförjére nincs ráhatása, ellenben a közútra és a sürgősségi beteg ellátásra van. Tudhatnád, hogy sbo csak és kizárólag állami rendszerben van, havi tíz misiért sem visz magán klinikára a roham mentő. Ha peched van és az következik be amit vázoltam, mire a magán dokid telefonál téged már temetnek.
peach
Amikor legutóbb voltam SBO-n, túléltem.
A **** korházban voltam, ahol a főorvos a magándokim, és meggyorsította az ügymenetet a telefon.
De ha majd nem így lesz, és meghalok, akkor igazad lesz. Addig nincs. 😛

több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Ezzel csak az a probléma, hogy baszhatod te az egzinteciádat akkor is ugyanazon a kátyús szar közúthálózatnak csúfolt romhalmazon vagy kénytelen közlekedni mint a gyengék. Vagy ha összeesel az utcán és a három működő sbo osztályból kettő pechedre pont akkor jelent telt házat amikor az életed veszélyben van, a harmadikban pedig mindkét ügyeletes orvos a műtőben van, akkor bizony jóska téged az evolúciós elméleteddel együtt már csak a krematóriumba fognak tolni. De ugye mivel mindenki a saját sorsáért felelős te leszel a hibás mindkét esetben mert miért nem tanultál meg a föld felett járni meg örökké élni.
peach
És a villám is belémcsaphat, szembesávból belémroncsolhat egy IFA, ésatöbbi, persze.
Namost ezek azok a dolgok, amiket tudomásul kell venni, mert nincs felettük hatalmunk.
Na de az összes többi esetén kurvára nem mindegy az attitűd, a felkészültség, a kompetenciák.
Amit te írsz -ne bántódj meg- tipikus lúzer hozzáállás.
Semmit sem igazol, semmivel nem tesz többé, sehova se vezet.
Attól, hogy vannak kontrollálhatatlan dolgok is az életben, még nem mindegyik az.
És az a tudás, ami ezen különbségtételre képessé tesz az, ami igazán fontos.
De persze várhatod a sült galambot, és duzzoghatsz, hogy miért Jóskának jön, és nem neked.
Persze a kátyu mindenkinek kátyu, csak én a nagy SUV-ommal kevésbbé érzem meg. És ha tele az SBO, az mindenkinek tele, csak engem a magándokim odatelefonálása miatt előrevesznek.
De örökké én sem élek, csak amíg élek, és dolgozok, tervezek, intézkedek felelősen magamért, családomért, barátaimért, addig nem a kormányt vagy a sorosbérenc zsidóufókat okolom az életem alakulásáért. És így a valóságra tudok hatékonyan reagálni.
Sobri Jóska
Kurva gyenge. Már az indulásnál elbuktál, mivel az államnak se az időjárásra, se az ifa soförjére nincs ráhatása, ellenben a közútra és a sürgősségi beteg ellátásra van. Tudhatnád, hogy sbo csak és kizárólag állami rendszerben van, havi tíz misiért sem visz magán klinikára a roham mentő. Ha peched van és az következik be amit vázoltam, mire a magán dokid telefonál téged már temetnek.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
 444.hu/2019/05/30/elhalasztja-a-kormany-a-kozigazgatasi-birosagok-bevezeteset

Azt meg kell hagyni, hogy legalább nem szélkakasok.

| Tetves, retkes, zsiráf cigány kurva anyjukat, azt. 😀 |
Vrij6
most akkor Patyi két szék között a földre esett, vagymivan?
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 791 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2019/05/30/elhalasztja-a-kormany-a-kozigazgatasi-birosagok-bevezeteset

Azt meg kell hagyni, hogy legalább nem szélkakasok.

| Tetves, retkes, zsiráf cigány kurva anyjukat, azt. 😀 |

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Sobri Jóska
ez nem igaz, az ország másik felének jó része is tudja hogy nem arra lett költve, csak "hát ők legalább nem engednék be ide a migránsokat"
eaglesmcnabb
De, igaz.
Akik KSH adatokat néznek, vagy a saját szemüknek hisznek az ellenzéki sajtó helyett, azok szerint az eus pénzek alapvetően jól költődtek el.
Természetesen korrupt módon, de ez Magyarországon az ügymenet része, régebben is az irodista hazavitte a gémkapcsot, csokigyárból a “selejtet”, mindenkinek “jó lesz számla nélkül olcsóbban”, ahogy a céges autóval is elfurikáznak privátban, aztán majd lepapírozzák okosba’.
A számok embere vagy, nézz nyugodtan utána mennyi eus pénz jött az elmúlt években, és ebből mennyinek az elköltése véleményes. Pár százalék. Legyen 10, nagyvonalúan. De mondjuk egy 90 százalékos hasznosulás is bőven kiváló.
És ne feledd a legfontosabbat: az EU-nak így is tökéletes.
Az érkező pénz többszöröse vándorol német nagyvállalatok profitjaként vissza. Mondhatni, több, mint tökéletes az EU-nak.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Ezzel csak az a probléma, hogy baszhatod te az egzinteciádat akkor is ugyanazon a kátyús szar közúthálózatnak csúfolt romhalmazon vagy kénytelen közlekedni mint a gyengék. Vagy ha összeesel az utcán és a három működő sbo osztályból kettő pechedre pont akkor jelent telt házat amikor az életed veszélyben van, a harmadikban pedig mindkét ügyeletes orvos a műtőben van, akkor bizony jóska téged az evolúciós elméleteddel együtt már csak a krematóriumba fognak tolni. De ugye mivel mindenki a saját sorsáért felelős te leszel a hibás mindkét esetben mert miért nem tanultál meg a föld felett járni meg örökké élni.
peach
És a villám is belémcsaphat, szembesávból belémroncsolhat egy IFA, ésatöbbi, persze.
Namost ezek azok a dolgok, amiket tudomásul kell venni, mert nincs felettük hatalmunk.
Na de az összes többi esetén kurvára nem mindegy az attitűd, a felkészültség, a kompetenciák.
Amit te írsz -ne bántódj meg- tipikus lúzer hozzáállás.
Semmit sem igazol, semmivel nem tesz többé, sehova se vezet.
Attól, hogy vannak kontrollálhatatlan dolgok is az életben, még nem mindegyik az.
És az a tudás, ami ezen különbségtételre képessé tesz az, ami igazán fontos.
De persze várhatod a sült galambot, és duzzoghatsz, hogy miért Jóskának jön, és nem neked.
Persze a kátyu mindenkinek kátyu, csak én a nagy SUV-ommal kevésbbé érzem meg. És ha tele az SBO, az mindenkinek tele, csak engem a magándokim odatelefonálása miatt előrevesznek.
De örökké én sem élek, csak amíg élek, és dolgozok, tervezek, intézkedek felelősen magamért, családomért, barátaimért, addig nem a kormányt vagy a sorosbérenc zsidóufókat okolom az életem alakulásáért. És így a valóságra tudok hatékonyan reagálni.

több mint 4 éve
VanillaSky 1 502
Fleto =Apró unoka !!! Eskü itt az emberek elfelejtettèk a törtènelmet
(igaz unoka nem felelős az ősök bůneièrt de akkor is)Rózsa Sándor (betyár)
LOL 😀 😀

(Egyébként nem Fletó az apró unoka, hanem az asszonyka. 😉 )

Tök mindegy kire szavazunk egyik kutya màsik eb.Mindig lesz egy kör aki az adott rendszerrel jól jàr. Egy nagyobb meg szopik.Ez így volt mindig is a törtènlembe ès így is lesz. Sajnos minden politikus velejèig korrupt.Az összes mögött valamilyen gazdasàgi èrdekcsoport àll vagy közvetve vagy közvetlenül.

De különben nem gondoltam volna ,hogy valha ezt írom de lehet hogy jó lesz a DK megerősödése ha másra nem is talán arra elég lesz hogy ne legyen többet sima Fidesz győzelem.De ahogy írtam sajnos mindegyik scenario úgy rossz ahogy van.
Rózsa Sándor (betyár)
Na. Csak nem kezded pedzegetni? 😊

A választásos demokrácia mai formája nem attól működik jól, hogy jó pártot választasz. (Majdnem) teljesen mindegy, hogy kire voksolsz, a politika ugyanolyan marad. Tök mindegy. Ami nem mindegy, az az, hogy Bástya elvtárs helye meddig szikla szilárd. Ha esély van rá, hogy 4 év múlva kirakják a székéből, akkor óvatos(abb) lesz. Ha biztos lehet benne, hogy onnan megy nyugdíjba, akkor meg nem. A 2014 előtti és utáni idők közötti igazi különbség ez. Nem a saját szájízre írt alkotmány, nem a kiszélesedő korrupció, nem elsíbolt ezermilliárdok, nem a látszat-ügyészség, stb. Ezek is rossz dolgok, de a legrosszabb az, hogy ha Pelikán nekiszalad a bürokratikus falnak - akármelyiknek, legyen az minisztériumi osztályvezető, polgármester, KLIK oktatási felügyelő, kis falusi jegyző, bárki -, akkor manapság Pelikán már előre behajol és széthúzza a seggét, mert tudja, hogy nem tudja kibekkelni amíg Bástya elvtárs eltakarodik. Ha ujjat húz vele, ha akaratoskodik, akkor veszít.

El van törve jelenleg a civil társadalom gerince. Kettébe.
peterk2005
Édesapám mondta mindig anno, tök mindegy ki van hatalmon, a lényeg hogy 4 évente váltsuk le.
Toca
Svájcban ez van, csak évente csinálják.

Egész jól működik.
Amadeus
Csak ott a 'hozott anyag' is egészen más mind aktív- mind passzív választói oldalon!

A magyarok 30 éves rendszerváltoztatásuk során pusztán külföldi mintát másoltak, felülről irányítva, a svájciak meg saját tapasztalatiszerzésük során belenőttek. Ezért nem megy előbbinek és ezért is sikeresebb utóbbi!

Szerkesztette: VanillaSky

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 307 — The Mathematician
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Sobri Jóska
ez nem igaz, az ország másik felének jó része is tudja hogy nem arra lett költve, csak "hát ők legalább nem engednék be ide a migránsokat"
eaglesmcnabb
pl ilyen:

😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 451 — TODDHERREMANS79
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Sobri Jóska
ez nem igaz, az ország másik felének jó része is tudja hogy nem arra lett költve, csak "hát ők legalább nem engednék be ide a migránsokat"

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Ezzel csak az a probléma, hogy baszhatod te az egzinteciádat akkor is ugyanazon a kátyús szar közúthálózatnak csúfolt romhalmazon vagy kénytelen közlekedni mint a gyengék. Vagy ha összeesel az utcán és a három működő sbo osztályból kettő pechedre pont akkor jelent telt házat amikor az életed veszélyben van, a harmadikban pedig mindkét ügyeletes orvos a műtőben van, akkor bizony jóska téged az evolúciós elméleteddel együtt már csak a krematóriumba fognak tolni. De ugye mivel mindenki a saját sorsáért felelős te leszel a hibás mindkét esetben mert miért nem tanultál meg a föld felett járni meg örökké élni.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
(Sobri, neked meg az a megoldásod, hogy "el is lehet innen menni." Pfff.)
Atari
Nem igazán.
Nekem az az egyetlen konszenzusos indikátorom, hogy akinek rossz, az odébbáll.
Aki meg marad, annak csak nem lehet annyira rossz, mint az ellenzéki sajtó szajkózza, miközben a nemzetgazdasági mutatók csak felfele tendálnak.

több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Minden bizonnyal Magyarország a létező országok legjobbika (a tévé is bemondta). A zuniós pénz is jó helyre megy és a legjobban hasznosul, hiszen még egy gázszerelő is megcsinálhatja a szerencséjét és milliárdos lehet 1-2 év alatt. A többi lúzer, meg annyit is ér. Igaz, (L.) Jani?
(Sobri, neked meg az a megoldásod, hogy "el is lehet innen menni." Pfff.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Nem az a lényegi kérdés, hogy a fiamnak mire van szüksége.

Arról van szó, hogy ezt a pénzt a gazdasági környezet, infrastruktúra, oktatás, stb, stb... fejlesztésére adták. Ha valójában arra lett volna költve, akkor sokkal kedvezőbb (gazdasági, infrastrukturális, stb...) feltételek közt működhetne itt minden, mondjuk már 10 év múlva. Nem csak az én gyerekem, hanem mindenki (egyéni munkavállalók, cégek, még te is) jobb helyzetből indulhatna, ami egész biztosan nem ártana az ország versenyképességének. Ami nyilván egy jobb életszínvonalat is jelentene. Az, hogy OV és sleppje a pillanatnyi érdekeikért feladták ennek a lehetőségét, simán gazemberség nem politika.

Arról pedig, hogy a NER -féle lenne a normál ügymenet, éppen pár napja mondhatott véleményt Európának a működőképesebb fele is, és nem azt mondták hogy ők is ezt kérik.
Jan
Pedig Magyarországon, most, ez a normál ügymenet. Kérik, nem kérik, kit érdekel?!

Szerinted, a fél ország és az ellenzéki sajtó szerint nem arra lett költve.
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Szerintem jó az életszinvonal, szerinted nem.
Szerintem, és a jelenlegi valóság szerint nem lett ellopva, szerinted és az ellenzéki sajtó szerint, bár bizonyíték nulla, meg ellopták.
Szerintem jók a gazdasági feltételek, szerinted nem.
A KSH mutatók szerint is jó, bár azt meg nem hiszed el, vagy relativizálod.
Szerinted Orbánék gazemberek, szerintem üzletemberek, akik elfoglalták a kulcspozíciókat, ahogy előtte Hornék, Gyurcsányék, és ahogy a jövőben is az Orbán után jövők.
Meg vannak a pénzek, nemzeti burzsoáziát kreáltak magukból és barátaikból, üzletfeleikből. (Gondoom az eltapsoltnak titulált, luxusfaszságokra költött milliárdokról tudod, hogy ezrelékekben mérhető, hibaszázalékon belüli, nem számottevő mennyiségű eus pénz.)
Nehéz konszenzusra jutni.
Én egyetlen konszenzusos indikátort tudok: ha nekem nem tetszene elmennék. Gondolom te is. De mindketten maradtunk. Vagyis annyira szar nem lehet amennyire mondod.
Sobri Jóska
De!
Toca
Igen.
Ez a konszenzusmentes approximáció.

több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 708 — Vikings fan
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Nem az a lényegi kérdés, hogy a fiamnak mire van szüksége.

Arról van szó, hogy ezt a pénzt a gazdasági környezet, infrastruktúra, oktatás, stb, stb... fejlesztésére adták. Ha valójában arra lett volna költve, akkor sokkal kedvezőbb (gazdasági, infrastrukturális, stb...) feltételek közt működhetne itt minden, mondjuk már 10 év múlva. Nem csak az én gyerekem, hanem mindenki (egyéni munkavállalók, cégek, még te is) jobb helyzetből indulhatna, ami egész biztosan nem ártana az ország versenyképességének. Ami nyilván egy jobb életszínvonalat is jelentene. Az, hogy OV és sleppje a pillanatnyi érdekeikért feladták ennek a lehetőségét, simán gazemberség nem politika.

Arról pedig, hogy a NER -féle lenne a normál ügymenet, éppen pár napja mondhatott véleményt Európának a működőképesebb fele is, és nem azt mondták hogy ők is ezt kérik.
Jan
Pedig Magyarországon, most, ez a normál ügymenet. Kérik, nem kérik, kit érdekel?!

Szerinted, a fél ország és az ellenzéki sajtó szerint nem arra lett költve.
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Szerintem jó az életszinvonal, szerinted nem.
Szerintem, és a jelenlegi valóság szerint nem lett ellopva, szerinted és az ellenzéki sajtó szerint, bár bizonyíték nulla, meg ellopták.
Szerintem jók a gazdasági feltételek, szerinted nem.
A KSH mutatók szerint is jó, bár azt meg nem hiszed el, vagy relativizálod.
Szerinted Orbánék gazemberek, szerintem üzletemberek, akik elfoglalták a kulcspozíciókat, ahogy előtte Hornék, Gyurcsányék, és ahogy a jövőben is az Orbán után jövők.
Meg vannak a pénzek, nemzeti burzsoáziát kreáltak magukból és barátaikból, üzletfeleikből. (Gondoom az eltapsoltnak titulált, luxusfaszságokra költött milliárdokról tudod, hogy ezrelékekben mérhető, hibaszázalékon belüli, nem számottevő mennyiségű eus pénz.)
Nehéz konszenzusra jutni.
Én egyetlen konszenzusos indikátort tudok: ha nekem nem tetszene elmennék. Gondolom te is. De mindketten maradtunk. Vagyis annyira szar nem lehet amennyire mondod.
Sobri Jóska
De!

Szerkesztette: Toca
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Helyette ezt a pénz ellopták/fasságokra költötték, és a fiam élhet ugyanebben a pusztulatban mint mi, vagy elmehet nyugatra. Nem is írom tovább...
Jan
Ha a fiadnak szüksége van állami segítségre a sikeres magyarországi élethez, akkor bizony valamit csúnyán elbasztál az éltre-, életrevalóságra-, valóságranevelésben.
Sobri Jóska
Nem az a lényegi kérdés, hogy a fiamnak mire van szüksége.

Arról van szó, hogy ezt a pénzt a gazdasági környezet, infrastruktúra, oktatás, stb, stb... fejlesztésére adták. Ha valójában arra lett volna költve, akkor sokkal kedvezőbb (gazdasági, infrastrukturális, stb...) feltételek közt működhetne itt minden, mondjuk már 10 év múlva. Nem csak az én gyerekem, hanem mindenki (egyéni munkavállalók, cégek, még te is) jobb helyzetből indulhatna, ami egész biztosan nem ártana az ország versenyképességének. Ami nyilván egy jobb életszínvonalat is jelentene. Az, hogy OV és sleppje a pillanatnyi érdekeikért feladták ennek a lehetőségét, simán gazemberség nem politika.

Arról pedig, hogy a NER -féle lenne a normál ügymenet, éppen pár napja mondhatott véleményt Európának a működőképesebb fele is, és nem azt mondták hogy ők is ezt kérik.
Jan
Pedig Magyarországon, most, ez a normál ügymenet. Kérik, nem kérik, kit érdekel?!

Szerinted, a fél ország és az ellenzéki sajtó szerint nem arra lett költve.
Szerintem és az ország másik fele szerint arra lett költve.
Szerintem jó az életszinvonal, szerinted nem.
Szerintem, és a jelenlegi valóság szerint nem lett ellopva, szerinted és az ellenzéki sajtó szerint, bár bizonyíték nulla, meg ellopták.
Szerintem jók a gazdasági feltételek, szerinted nem.
A KSH mutatók szerint is jó, bár azt meg nem hiszed el, vagy relativizálod.
Szerinted Orbánék gazemberek, szerintem üzletemberek, akik elfoglalták a kulcspozíciókat, ahogy előtte Hornék, Gyurcsányék, és ahogy a jövőben is az Orbán után jövők.
Meg vannak a pénzek, nemzeti burzsoáziát kreáltak magukból és barátaikból, üzletfeleikből. (Gondoom az eltapsoltnak titulált, luxusfaszságokra költött milliárdokról tudod, hogy ezrelékekben mérhető, hibaszázalékon belüli, nem számottevő mennyiségű eus pénz.)
Nehéz konszenzusra jutni.
Én egyetlen konszenzusos indikátort tudok: ha nekem nem tetszene elmennék. Gondolom te is. De mindketten maradtunk. Vagyis annyira szar nem lehet amennyire mondod.

több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 718 — Scream and scout
poszt-modern komcsit én még nem láttam 😀
peterk2005


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 021
Azért ez milyen szép tükörkép 😊 Az ország egy részéről, de amúgy faji előítélet nélkül...
A mami a legjobb 😀 Fizetnek? Hát perszeee!
Az utolsó nő azért megmenti a falu becsületét...
 www.youtube.com/watch?v=5X3hKKwArxs
Chargers LT
mondjuk szerintem nem csak a cigók azok, akik arra szavaznak, aki pénzt tesz a zsebükbe. ahhoz, hogy az emberek értékek mentén szavazzanak, ahhoz biztos egzisztencia kellene, de pont az ilyen emberek száma csökkent le. tudod: a Maslow-piramisban is csak akkor léphetsz át a következő szintre, ha a létfenntartási szükségleteket már kipipáltad.

(szerinted miért van pl választások előtt menetrendszerűen erzsébetutalvány? naugye.)
slowmotion
Pont ők azok, akik valódi értékek mentén szavaznak.
Csak meg kéne érteni, hogy mik a valódi értékek számukra.
Pl. a készpénznek van értéke, elbaszott kamuideológiáknak pedig nincs.
Ezt a Fidesz detektálta elsőként, és leghatékonyabban.
És ők azok, akik segítenek a társadalomnak felnőni, még ha ez sokaknak sokkterápia is, és ha nem is ez a primér céljuk.
Aki ügyes boldogul, aki balfasz elhullik.
Evolúció.
A valóságot megmutatni, aszerint üzemelni bizony előremutatóbb, mint konzerválni valami félig idealisztikus félig életszerűtlent. (Pl. ingyenoktatás, ingyenegészségügy, cocialista “majd az állam megoldja helyettünk” attitűd, alanyi jogon járó boldogulás, ésatöbbi.)
Sobri Jóska
alanyi jogon csak a lófasz jár a seggünkbe.

criminal lawyer or criminal lawyer?