Politika

44 feliratkozó

több mint 5 éve
dawyd728 3 696
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!
Lecsó
Nem ugyanaz a kettő. Vannak nagyhatalmak(USA, Kína, Oroszo.) , középhatalmak(pl. Töröko., Egyiptom, Irán stb) és mi, mint Magyaro., Szlovákia, Románia vagy Ukrajna. Ez utóbbi a legnagyobb csoport.
Ha te nagyhatalom vagy és az érdekeidet sérti egy Ukrajna defacto rivális nagyhatalom érdekeit akarja szolgálni, akkor te beavatkozol. Ha középhatalom lenne Ukrajna, akkor már nem lenne képes erre a medve. Középhatalmakkal már szövetkezni kell. Nem véletlen, h nyugat szemét böki pl Erdogan, de csináljon bármit, nem engedhetik el a törökök kezét. Nyugat legnagyobb segítsége kurdok voltak az ISIS ellen, a törökök csak hátráltatták őket, majd mikor a kurdok megtisztították a terepet, a törökök kurd ellenes műveletei során a nyugat kb feltette a kezét. Néha megakadályozott fegyveres összecsapásokat köztük, de nem állt a törökök útjába, akik célja, h Szíriában ne jöhessen létre egybefüggő kurd kisebbség által ellenőrzött terület. El is érték.

Visszatérve, az összes többi nagyhatalom ezt teszi a világban. Amíg a világ, a világ ez így fog működni. Ukrajna sok mindenért sajnálható, elég csak a holodomort említeni. Ettől még tudniuk kéne meddig nyújtózkodhatnak.
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!

Szerkesztette: Lecsó
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
hát amúgy sokkal inkább mint hogy belepofázzanak a magyar választásokba 😀
mondom úgy hogy én is hargita megyei vagyok

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dawyd728 3 696
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
több mint 5 éve
dawyd728 3 696
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
dawyd728
Ez érthető, és lehet hogy így is van. Nem kell itt félteni egyik jómadarat sem. De hogy egy ország egy másik szuverén ország területét megszállja, ellenőrzése alá vonja, elcsatolja, nevezzük aminek akarjuk, ez nyílt agresszió. Casus belli. Nem Kercsről van szó, hanem a Krímről. Hogy nem lett belőle (nagyobb) háború, az pl a sokat szapult nyugati politikának is köze van.
Lecsó
Krím legalább 2/3 arányban orosz. Ha tartották volna népszavazást, amit nem az orosz katonák felügyelnek akkor is elszakadt volna. Persze azt az ukránok akadályozták volna meg hasonlóan törvénytelen módon, mint Jugoszlávia Koszovóban tette. A módja nem volt szép, amit nyugat nyíltan nem fog sosem elismerni, ettől még beletörődik. Ami gáz az Donbass térségében folyik.
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
dawyd728
Ez érthető, és lehet hogy így is van. Nem kell itt félteni egyik jómadarat sem. De hogy egy ország egy másik szuverén ország területét megszállja, ellenőrzése alá vonja, elcsatolja, nevezzük aminek akarjuk, ez nyílt agresszió. Casus belli. Nem Kercsről van szó, hanem a Krímről. Hogy nem lett belőle (nagyobb) háború, az pl a sokat szapult nyugati politikának is köze van.
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/45384325_260730764600325_7995809575510999040_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=PLYd99V1ZKwAb7wspw_&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AfCQsIqhyiaK7ZKZZyU6LfzNIikcpl_a_w47XjQ7Hxom7g&oe=662E002F
Somogyi András: Orbán és Chuck Norris (Paródia) | Somogyi András: Orbán és Chuck Norris (Paródia) | By Somogyi AndrásFacebook
Somogyi András: Orbán és Chuck Norris (Paródia)


Mit szolnal ha atmennek egy piroson? 😀 kiegtem

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
dawyd728 3 696
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.
Lecsó
Oroszország és Ukrajna szomszédosak egymással, ami magával vonzza az afférokat. Szerintem ha nem bőszítik fel Putyin megelégszik Krim visszavételével és békén hagyja az ukránokat. Egyébként nem ellenfél Ukrajna a medvének, kb 2 hét alatt megoldaná.
De az Usa elég messze van, nem hiszem, hogy bármi fenyegetettség érné őket és emlékezzünk csak a kubai rakétaválságra, fordított esetben mekkora nyüszítés ment!
NB2
Most hogy mondod, tényleg.
Lehet, ha nem bőszítik fel, Hitler megelégedett volna Ausztriával, a Szudéta vidékkel, meg egy kisvasúttal, ami Kelet-Poroszországba ingázik. De felkúrták az agyát a rohadt lengyelek, ezért inkább felgyújtotta a világot. Erről is a zsidók tehetnek. Faszért nem hagyták magukat?
Érdekes világképed van, meg a szuverenitásról alkotott fogalmad is elég unortodox.
Krím "visszavétele"??? Ukránok békén hagyása??? A kettő nem ellentmondás kicsit? A visszavétel az maga a nem békén hagyás...
Én elhiszem, hogy mostanában sokaknak az USA a gonosz imperialista, amúgy is az amerikautálat divat, meg Soros is onnan jön (ja nem, inkább innen...). Putyin meg a tökös orosz medve, aki seggbe bassza, aki vele packázik (meg azt is aki nem, de ez most mellékes). Azt is elhiszem, hogy ez a történelmet kevésbé tanult embereknek még imponálhat is. De azt nehezen hiszem el, hogy valaki ennyire hülye legyen...
Lecsó
Én elismerem, hogy Oroszország él az erőfölényével. De tetszik-nem tetszik nagyhatalom, a maga katonai erejével. Épp ezért az ukránok helyében nem nagyon kekeckednék. Valóban lehet hasonlatokat kreálni, de szerintem kár belelátni Hitleri párhuzamot a dolgokba.
USA-Oroszország megítélés: jó magam egyiket sem szeretem, mert tudom, hogy mi magyarok bármelyik oldalra állnánk/állunk csak bábok lennénk. Szemrebbenés nélkül feláldozna bármelyik oldal ha úgy adódna és/vagy nem segítene nekünk a másik ellenében. Amit sokan nem akarnak elfogadni, hogy Oroszország egy kőhajításnyira van. Lehet ellenük harcolni, de esélytelen. Muszáj velük is jó viszonyt ápolni. Hogy miért utálják jobban USA-t? A külpolitikájuk miatt. Sokan nehezen tudják benyelni hazájuktól több ezer kilométerre harcoló amerikai haderőt. Akár Irakban, akár Afganisztánban, a több 10 titokban végzett hadműveletekről nem is beszélve.
NB2
Mi is az ukrán kekeckedés? Hogy nem nézték jó szemmel az ország egy részének megszállását? Hát tényleg felháborító.
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
 444.hu/2018/11/29/az-ep-megszavazta-hogy-magyarorszag-adja-ki-gruevszkit-macedonianak
Vrij6
"Az EP-nek egyébként nincs hatásköre a kiadatás kérdésében, ez csak egy politikai üzenet és nyilvános nyomásgyakorlás, de nincs jogi kötelező ereje."
->
"támadnak sorosék"
több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 770 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2018/11/29/az-ep-megszavazta-hogy-magyarorszag-adja-ki-gruevszkit-macedonianak

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
hden Philadelphia Eagles 339
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.
Igor
Nem, ők már eleve ott voltak.
winston
Undorító mocskos szar banda... Nem vagyok az az agresszív fajta, de remélem egyszer lámpavason fognak lógni ezek a büdös patkányok (úgysemfognak)
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.
Igor
Nem, ők már eleve ott voltak.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 954 — nabege2@yahoo.com
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.
Lecsó
Oroszország és Ukrajna szomszédosak egymással, ami magával vonzza az afférokat. Szerintem ha nem bőszítik fel Putyin megelégszik Krim visszavételével és békén hagyja az ukránokat. Egyébként nem ellenfél Ukrajna a medvének, kb 2 hét alatt megoldaná.
De az Usa elég messze van, nem hiszem, hogy bármi fenyegetettség érné őket és emlékezzünk csak a kubai rakétaválságra, fordított esetben mekkora nyüszítés ment!
NB2
Most hogy mondod, tényleg.
Lehet, ha nem bőszítik fel, Hitler megelégedett volna Ausztriával, a Szudéta vidékkel, meg egy kisvasúttal, ami Kelet-Poroszországba ingázik. De felkúrták az agyát a rohadt lengyelek, ezért inkább felgyújtotta a világot. Erről is a zsidók tehetnek. Faszért nem hagyták magukat?
Érdekes világképed van, meg a szuverenitásról alkotott fogalmad is elég unortodox.
Krím "visszavétele"??? Ukránok békén hagyása??? A kettő nem ellentmondás kicsit? A visszavétel az maga a nem békén hagyás...
Én elhiszem, hogy mostanában sokaknak az USA a gonosz imperialista, amúgy is az amerikautálat divat, meg Soros is onnan jön (ja nem, inkább innen...). Putyin meg a tökös orosz medve, aki seggbe bassza, aki vele packázik (meg azt is aki nem, de ez most mellékes). Azt is elhiszem, hogy ez a történelmet kevésbé tanult embereknek még imponálhat is. De azt nehezen hiszem el, hogy valaki ennyire hülye legyen...
Lecsó
Én elismerem, hogy Oroszország él az erőfölényével. De tetszik-nem tetszik nagyhatalom, a maga katonai erejével. Épp ezért az ukránok helyében nem nagyon kekeckednék. Valóban lehet hasonlatokat kreálni, de szerintem kár belelátni Hitleri párhuzamot a dolgokba.
USA-Oroszország megítélés: jó magam egyiket sem szeretem, mert tudom, hogy mi magyarok bármelyik oldalra állnánk/állunk csak bábok lennénk. Szemrebbenés nélkül feláldozna bármelyik oldal ha úgy adódna és/vagy nem segítene nekünk a másik ellenében. Amit sokan nem akarnak elfogadni, hogy Oroszország egy kőhajításnyira van. Lehet ellenük harcolni, de esélytelen. Muszáj velük is jó viszonyt ápolni. Hogy miért utálják jobban USA-t? A külpolitikájuk miatt. Sokan nehezen tudják benyelni hazájuktól több ezer kilométerre harcoló amerikai haderőt. Akár Irakban, akár Afganisztánban, a több 10 titokban végzett hadműveletekről nem is beszélve.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
zseniális:
 index.hu/video/2018/11/29/kosa_lajos_parlament_laptop_tulora/
eaglesmcnabb
Bennem csak egy kérdés merült fel. Nincs fűtés a Parlamentben?


Matthew99
legalább nem a haja miatt kezdik ki.
egyébként meg tudom érteni, ha nincs. mennyivel nagyobb hodály, mint a Friends stúdiója, aztán ott se volt elég pénz a fűtésre.
slowmotion
Rákerestem Rachel képeire és sok különbözőt találtam a témában. Ebből arra a megállapításra jutottam, hogy ott direkt csinálták 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 731 — Cowboys fan
zseniális:
 index.hu/video/2018/11/29/kosa_lajos_parlament_laptop_tulora/
eaglesmcnabb
Bennem csak egy kérdés merült fel. Nincs fűtés a Parlamentben?


Matthew99
legalább nem a haja miatt kezdik ki.
egyébként meg tudom érteni, ha nincs. mennyivel nagyobb hodály, mint a Friends stúdiója, aztán ott se volt elég pénz a fűtésre.
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 136 — The Mathematician
 twitter.com/MartinBlond/status/1068062985275478016

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.
Lecsó
Oroszország és Ukrajna szomszédosak egymással, ami magával vonzza az afférokat. Szerintem ha nem bőszítik fel Putyin megelégszik Krim visszavételével és békén hagyja az ukránokat. Egyébként nem ellenfél Ukrajna a medvének, kb 2 hét alatt megoldaná.
De az Usa elég messze van, nem hiszem, hogy bármi fenyegetettség érné őket és emlékezzünk csak a kubai rakétaválságra, fordított esetben mekkora nyüszítés ment!
NB2
Most hogy mondod, tényleg.
Lehet, ha nem bőszítik fel, Hitler megelégedett volna Ausztriával, a Szudéta vidékkel, meg egy kisvasúttal, ami Kelet-Poroszországba ingázik. De felkúrták az agyát a rohadt lengyelek, ezért inkább felgyújtotta a világot. Erről is a zsidók tehetnek. Faszért nem hagyták magukat?
Érdekes világképed van, meg a szuverenitásról alkotott fogalmad is elég unortodox.
Krím "visszavétele"??? Ukránok békén hagyása??? A kettő nem ellentmondás kicsit? A visszavétel az maga a nem békén hagyás...
Én elhiszem, hogy mostanában sokaknak az USA a gonosz imperialista, amúgy is az amerikautálat divat, meg Soros is onnan jön (ja nem, inkább innen...). Putyin meg a tökös orosz medve, aki seggbe bassza, aki vele packázik (meg azt is aki nem, de ez most mellékes). Azt is elhiszem, hogy ez a történelmet kevésbé tanult embereknek még imponálhat is. De azt nehezen hiszem el, hogy valaki ennyire hülye legyen...

Szerkesztette: Lecsó
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
zseniális:
 index.hu/video/2018/11/29/kosa_lajos_parlament_laptop_tulora/
eaglesmcnabb
Bennem csak egy kérdés merült fel. Nincs fűtés a Parlamentben?



A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 954 — nabege2@yahoo.com
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.
Lecsó
Oroszország és Ukrajna szomszédosak egymással, ami magával vonzza az afférokat. Szerintem ha nem bőszítik fel Putyin megelégszik Krim visszavételével és békén hagyja az ukránokat. Egyébként nem ellenfél Ukrajna a medvének, kb 2 hét alatt megoldaná.
De az Usa elég messze van, nem hiszem, hogy bármi fenyegetettség érné őket és emlékezzünk csak a kubai rakétaválságra, fordított esetben mekkora nyüszítés ment!
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Ezért mondom, legalább stílusa lenne az embernek(?)... vagy kezdem érteni, mire kellenek a chatbotok a munkahelyen...

"A mai napon ebben a napirendi pontban már nem szólalhat fel..."
 index.hu/video/2018/11/28/igy_hallgattatak_el_az_ellenzeket_a_parlamentben/
Igor
Röhejes bazdmeg, hogy már a parlamentben sem lehet csak olyat mondani ami nekik tetszik. Ha meg kérdeznek valami olyat, amire nem akarnak válaszolni akkor Boldog karácsonyt.
És csicskázhatnak, buzizhatnak, az nyugodtan mehet

zseniális:
 index.hu/video/2018/11/29/kosa_lajos_parlament_laptop_tulora/

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.

Szerkesztette: Lecsó