Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Nézegetve a századvég kutatásait van egy sanda gyanúm, hogy brit tudósokat alkalmaznak....előbb utóbb kiderítik azt is, hogy az ország 70%-a szerint soros a krampusz..és a télapó fidesz szavazó
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 454
ó be szép is a történelem
 24.hu/poszt-itt/2017/04/21/szaz-eve-osszealltak-a-fiatalok-hogy-megvedjek-a-tanszabadsagot-nem-lett-jo-vege/
baggio
FAM-ot megéri olvasgatni, a magyar médiában megjelenő arcok 98%-ával ellentétben nem fizetett propagandista
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
ó be szép is a történelem
 24.hu/poszt-itt/2017/04/21/szaz-eve-osszealltak-a-fiatalok-hogy-megvedjek-a-tanszabadsagot-nem-lett-jo-vege/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
dawyd728 3 707
Én továbbra is ott tartok, mint januárban. Örülök, h vannak. DE! Remélem látják a saját defektjeiket, és dolgoznak a továbbiakban ezeken. Egyelőre nagyon messze vannak még attól, h 2018-ban komolyan vehetők legyenek. Két hete Orosz Anna szegény, a "nagyfiúk" (Szigetvári, Tóbiás, Ungár, Karácsony) között bántóan amatőrnek és egyszerűnek tűnt, mint politikus.
több mint 7 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
Nem tudom mekkora troll az öreg, de ha én lennék a Soros, az biztosqrvaélet hogy adományoznék a CÖF-nek 25000 dollárt.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 390 — #NoStress
És a Momentum úgy fog a köztudatba beépülni, mint az a csoportosulás, akik miatt feleslegesen lett elköltve 3000 milliárd forint csillivilli létesítményekre, kihúzták belőlük az olimpiát.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 390 — #NoStress
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
Korábban is jelezték, hogy önállóan el fognak indulni a választáson. Vagy nem értem. Teljesen korrekt beszédeket mondtak.
Vrij6
Teljesen életszerűtlen, ostoba beszédeket mondtak.
Mint egy egyetemi szónokversenyen, ahol a téma a "kommunikáció parafrázisainak újradefiniálása és proaktív akciórádiusz generálása". Vagy valami hasonló.
Célcsoport: a magyar össznépeség 1-3 százaléka.
Megcélozták kb. az 5% alját...
A legszebb a vége volt: "Mindenki menjen haza." 😊

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 791 — Слава Україні! Героям слава!
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
Korábban is jelezték, hogy önállóan el fognak indulni a választáson. Vagy nem értem. Teljesen korrekt beszédeket mondtak.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Schmidth Máriás posting értem a postokat, a momentumostól kezdve lemaradtam. Lehet, hogy így járok jól? 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 390 — #NoStress
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
még 1 belvárosi együttszerűség... bravó
ozibozi
Most miért, nem is utálják a vidékieket 😀 😛
Kampman
már régen nem ők utálják a vidékieket, hanem azok utálják őket. (ezeket mind)
ozibozi
Dehát van nekünk az orbánviktor, minek ide, még más is?

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 479
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
még 1 belvárosi együttszerűség... bravó
ozibozi
Most miért, nem is utálják a vidékieket 😀 😛
Kampman
már régen nem ők utálják a vidékieket, hanem azok utálják őket. (ezeket mind)
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 454
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
még 1 belvárosi együttszerűség... bravó
ozibozi
Most miért, nem is utálják a vidékieket 😀 😛
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 479
Momentum 😀😀😀DD
Kenny
még 1 belvárosi együttszerűség... bravó

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
Momentum 😀😀😀DD

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 791 — Слава Україні! Героям слава!
 coub.com/view/tuudd

Jó az irány Maris! | Anyátok picsáját |

 a.disquscdn.com/get?url=http%3A%2F%2Fimgur.com%2FPDY5jkk.jpg&key=kyxVhwAs3srrEcbTlckZYg&w=600&h=145

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 390 — #NoStress
Pedig nem ma mondta:

A demokrácia egy olyan eszköz, ami biztosítja, hogy ne kormányozzanak bennünket jobban, mint azt megérdemeljük.
G.B.Shaw

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 791 — Слава Україні! Героям слава!
 mno.hu/nagyinterju_magazinban/torok-gabor-az-ellenzek-megnyerhetne-a-valasztast-ha-2396579

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindenben egyetértek. Hozzátéve, hogy nem Orbán vagy Putyin rendszere teremtette meg a stabilitás érzését, hanem a válság lecsengése utáni relatív kedvező világpiaci környezet. Ők csak kihasználják, meglovagolják a lehetőséget.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
Én nem hiszek az iskolázottságban, tanultságban....
peterk2005
Nevezhetjük bárhogy, nevezzük felvilágosodásnak, polgárosodásnak, annak, hogy az emberek felismerik az érdekeiket és megkeresik a lehetőségét arra, hogy érvényesítsék.
Sajnos (vagy hála Istennek) Kádár népe még él, a szüleink és valahol mi is még egy más világban szocializálódtunk. Aztán annak vége lett, és egy hatalmas ugrással 10-15 év elteltével ránk szakadt egy teljesen másik világ összes jó és rossz hozománya, nincs min csodálkozni, hogy ezt a lécet nem sikerült megugrani sokaknak.
...
Ha ma felnő egy olyan generáció, akiknek élményeket ad egy tüntetés, egy tiltakozás vagy bármi, még ha nem is értik most igazán a lényegét, akkor talán fogékonyabbak lesznek felnőttként arra, hogy ki mit mond nekik, talán differenciáltabban állnak hozzá a politikához, nem amolyan egybites módon, és talán a politikusi kínálat is lassan (ismétlem Jóska: lassan 😊 ) leköveti majd...
Lecsó
A kiemelt rész a döntő. A szavazók nagy része valamennyit élt a szocializmusban (én is) és ezek nagy része (én nem) úgy emlékszik, hogy
-igaz, hogy nem lehetett utazni, de...
-igaz, hogy nem volt szólásszabadság, de...
A de után mindig a létbiztonság valamilyen felemlegetése következik. A Maslow piramis nem hülyeség, és ezek az emberek nem buták, egyszerűen az ember természetes ösztöne azt mondja, hogy a létbiztonság fontosabb mint pl a szólásszabadság.

Erre játszik rá a mostani rezsim, azzal hogy az állam egy csomó dolgot saját kezébe vesz, létrehoz egy (kamu) teljes foglakoztatottságot, ugyanazt az érzetet próbálja kelteni mint a Kádár-rendszer; az állam gondoskodik rólad, nem hagyjuk hogy lecsússz, amíg mi vagyunk hatalmon te biztonságban vagy, stb... Ez addig biztosan hatásos lesz, amíg sok olyan szavazó él, aki megtapasztalta ezt a látszat-létbiztonságot a szoftkommunizmusban, és úgy emlékszik erre, mint pozitív dologra.

Olvastam egy cikket arról, hogy kik tüntetnek Putyin ellen, kik azok akik leválthatják a rendszerét? Azok akik a 90-es években vagy utána születtek. Egyszerűen azért, mert akik idősebbek, azok a kommunizmushoz vagy az azt követő zűrzavarhoz hasonlítják a putyini rendszert, és úgy érzik hogy azoknál mindenképpen jobb. Akik viszont nem éltek más rendszerben, azok nem ahhoz fogják hasonlítani, hanem a nyugathoz, a nyugati életformához-életszínvonalhoz, és ahhoz képest már Putyin rendszere abszolút nem versenyképes. Akik ebből a generációból látják a különbséget (tehát a net korában kb mindenki) azoknak ez a rendszer semmiféle perspektívát nem nyújt, mert ők nem úgy akarnak élni mint szüleik, hanem mint az amerikai vagy ny-európai kortársaik, ezt pedig az autoriter rendszer egyértelműen nem tudja megadni nekik. És az idő nekik dolgozik, mert a nosztalgiázók egyre kevesebben lesznek, a később születettek pedig egyre többen.

Tehát nem az oktatás milyensége fogja meghatározni hogy meddig élnek ezek a rendszerek, hanem hogy a szavazók közt mikor lesznek egyértelműen többen azok, akik nem a régebbi életre tekintenek (vissza) célként, hanem a nyugatias életre. Nálunk dettó ez a helyzet, szerintem.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 979
Én nem hiszek az iskolázottságban, tanultságban....
peterk2005
Nevezhetjük bárhogy, nevezzük felvilágosodásnak, polgárosodásnak, annak, hogy az emberek felismerik az érdekeiket és megkeresik a lehetőségét arra, hogy érvényesítsék.
Sajnos (vagy hála Istennek) Kádár népe még él, a szüleink és valahol mi is még egy más világban szocializálódtunk. Aztán annak vége lett, és egy hatalmas ugrással 10-15 év elteltével ránk szakadt egy teljesen másik világ összes jó és rossz hozománya, nincs min csodálkozni, hogy ezt a lécet nem sikerült megugrani sokaknak.
Ha már anekdotázunk:
Mi '85-ben költöztünk Nyíregyházán egy kertvárosi sorházba, ahova beköltözött az akkori KEMÉV (Kelet-Magyarországi Állami Építőipari Vállalat) kb 50 dolgozója családostul. Minden idilli volt, Közös kert, közös garázsépítés, közös szalonnasütések, szomszédolások, stb. Aztán 5-6 év múlva jött a privatizáció, valaki munkanélküli lett, valakit átvett a rohadt nyugati tőkés kétszer annyi fizetésért és munkaügyi osztályvezető helyett HR menedzser lett, valaki meg vállalkozó. Szépen szétszakadt az a kis középosztály, aki ott élt, mindenki irigy lett mindenkire, vagy éppen lesajnálta a másikat, a nagy cimboraságnak hirtelen vége szakadt. 15-18 évesen néztem végig, ahogy egy "rendszerváltás" életeket változtat meg, emel fel vagy tesz tönkre. Akkor sokat gondolkoztam ezeken, a középiskolában még politizáltunk keményen, nagy harcaim voltak a történelemtanárommal, egy bizonyos Takács Péternével a konzervatív világnézeteiről, főleg úgy, hogy tudtam ki is volt a férje, 😊 és biztos vagyok benne, hogy a közpolitika iránti érdeklődésemhez ezeknek nagyon sok köze van, és emiatt nehezen tudom figyelmen kívül hagyni a politkai történéseket (pedig néha nagyon igyekszek).
Ha ma felnő egy olyan generáció, akiknek élményeket ad egy tüntetés, egy tiltakozás vagy bármi, még ha nem is értik most igazán a lényegét, akkor talán fogékonyabbak lesznek felnőttként arra, hogy ki mit mond nekik, talán differenciáltabban állnak hozzá a politikához, nem amolyan egybites módon, és talán a politikusi kínálat is lassan (ismétlem Jóska: lassan 😊 ) leköveti majd...
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jó helyen kapisgálsz. 😊 Tényleg Concordia-n keresztül indult eredetileg a dolog. Csak aztán mi saját kézbe vettük a dolgot. Hamar kiderült, hogy a Concordia egy diák-játék, normális pénzt azzal nem lehet keresni. Úgyhogy pár nap után ott hagytuk és magunk kerestünk magunknak munkát. A második évtől már magunk szerveztük le magunknak mindent, felhasználva az előző évben szerzett kapcsolatokat. Aztán én kint is ragadtam hosszabb időre, de az már másik törénet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 479
csak nem a Concordia szervezte az utat, és a vízumot, mondjuk Ross-on- Wye-ba?
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem hiszek az iskolázottságban, tanultságban. Nem szívesen írok le ilyent, de ez van. Itt van rögtön példának ez a riporter csaj. Minden bizonnyal legalább érettségije van, de bőven lehet, hogy diplomát is szerzett. És mégis annyira sötét szegénykém, hogy éjszaka is árnyékot vet. Mert ez a csaj nem a munkáját féltve, vagy simán jól felfogott érdekből hazudik össze mindenfélét, hanem lerí róla, hogy az utolsó szóig komolyan is gondolja.

Ezzel szemben a megélt tapasztalatban viszont hiszek. A nyugati polgári demokráciák nem azért tartanak előrébb, mert ott tanultabbak az emberek, hanem azért, mert egy csomó olyan tapasztalat beléjük ívódott, ami belénk még nem tudott bevésődni. Minálunk a mostani aktív generáció megy át egy devizahitel traumán, angliában meg már a mostaniak dédapjai átmentek ilyenen. És ez bevésődik, méghozzá olyan mélyen, hogy gyakran automatikus reflexként működik. Mondok egy eklatáns példát: először egyetemistaként, nyári diákmunkára jutottam ki Angliába. Egy farmon dolgoztam, sok másik magyar ill kelet-európai fiatallal együtt. Mindenféle fiatal volt ott, nyolc elemit végzett melós gyerektől egyetemistákig, kelet- és dél- európából mindenfelől. A legtöbben lengyelek és magyarok. Voltunk vagy 300-an átlagosan. A farm központja melletti kempingszerű táborban laktunk, onnan jártunk reggelente a földekre dolgozni. A közelben volt több kis falu is, mindegyik pár kilométer sétára a tábortól. Namost, amíg a nyári szezon tartott, a környező falvakban a lopások, kisebb bűncselekmények és szabálysértések száma botrányos szintre ugrott. Lopások, kertekből, boltokból, rongálás, satöbbi. Előfordult olyan eset, hogy az eperföldön munka közben szedték le a karórát az egyik gyerekről, mert a mellette dolgozó angol felismerte, hogy az övé. Mi egyetemisták persze marhára szégyelltük a helyzetet, de nem nagyon tudtunk mit kezdeni vele, mi is csak vigyáztunk a saját motyónkra. Namost, amíg ott dolgoztam, napi rendszerességgel bejártunk a közeli falvakba, boltba, kocsmába, ügyet intézni, sőt, még barátkozni is. Én pl. ott jöttem össze a későbbi menyasszonyommal, egy helyi egyetemista lánnyal. A sok probléma ellenére soha egy pillanatig nem éreztem, nem éreztették a helyiek velem, hogy "cigány" vagyok. Vagy mai kifejezéssel "migráncs" 😊 Soha egy pillanatig sem. Pedig a Claire (a menyasszonyom) és a családján keresztül pontosan tudtam, hogy a helyiek életében milyen komoly téma ez, és amúgy mennyire a tökük tele van a dologgal. De számunkra látható jele nem volt.

Egyszer pedig előfordult az, hogy ráküldtek bennünket egy olyan eperföldre, amit előtte nap elvert az eső. Az egész eperföldön alig volt leszedhető gyümölcs, a tulaj mégis ráküldött bennünket teljesítménybérben, pedig tudván tudta, hogy lehetetlen tisztességes pénzt keresni, egyszerűen nem volt annyi leszedhető gyümölcs. Pár óra után persze elkezdtünk berzenkedni, szentségelni, de némi szentségelés után végül mindenki visszament és folytatta. Eljött az ebédszünet, éppen kajáltunk, mikor megjelent egy személyautó a föld szélén, kiszállt belőle egy helyi melós, odament a supervisorunkhoz, beszélt vele pár percet, majd elment. A supervisor pedig odajött hozzánk, és közölte, hogy leállunk a munkával. Kiderült, hogy a szomszéd földön - ami jó föld volt - dolgozó helyiek meghallották, hogy ráhajtottak bennünket a szar földre, és röviddel utána közöltés a saját munkavezetőjükkel, hogy leállnak a munkával addig, amíg vagy nem kapunk mi is tisztességes földet, vagy pedig órabérben nem fizetik ki a munkánkat, hogy tisztes pénzt kaphassunk. Amikor meghallottam a sztorit, először nem is akartam elhinni. Aztán mi, tanultabbak, nyelvet tudók végül felfogtuk, de a többség meg se értette mi történik, csak csodálkozva konstatálták, hogy fillérek helyett nap végén tisztes napi bért kaptak.

Na, ezek az angol népek egy centivel nem voltak tanultabbak, értelmesebbek, mint egy átlag magyar vidéki ember. Amiben különböztek, az egyszerűen az, hogy egy többszáz éves demokráciába születtek. Szerintem maguk a helyiek se igazán fogták föl, hogy tulajdonképpen mit csinálnak, reflexből jött az egész. Az évszázados szakszervezeti múlt miatt náluk egyszerűen már be volt vésődve, hogy a munkásnak össze kell fognia, és ez reflexből jön. Ez a bevésődés olyan erős, hogy simán legyőzte azt az idegenkedést - egyeseknél valószínűleg utálatot, undort - is, amit az irányunkban éreztek.

Sajnos azt is látni kell, hogy a globalizáció, az internet, a social media még ezeket az évszázados bevésődéseket is képes kikezdeni alkalmanként. Nem olyan mértékben, mint ott ahol nincsenek is meg ezek a bevésődések, de a véleményburok jelenség sajnos nagyon komoly. Valóban lehet ma olyan alternatív valóságokat teremteni, amiket, ha elég sok a visszaigazoló visszacsatolás - márpedig a véleményburok pont ezt csinálja -, akkor el lehet adni valóságként bármennyire is szürreálisak.

Viszont úgy gondolom, hogy ez is meg fog oldódni. Nem hiszek a géprombolásban. Mindig voltak és mindig is lesznek dolgok, amikkel vissza lehetett élni. Aztán megtalálták ellene a hatékony fellépést. A facebook-szennyezés (ebben nem konkrétan a facebook-ra, hanem általában minden internet és tömeg-médiára épülő manipulációs módszerre gondolok) ellen is meglesz. Új terület, aki előbb rájött, kihasználta. Nyer egy Trump, nyer egy Orbán, amott egy Putyin, nyernek rajta a hamarabb reagáló piaci szereplők (és spekunánsok, szélhámosok is), de végül annyira megtanulja mindenki használni majd, hogy az egyúttal el is fogja venni az erejét. Az emberekbe ugyanúgy be fog vésődni az ösztönös kétkedés a "facebook hírrel" kapcsolatban, mint ahogy a "szakszervezeti" gondolkodás.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 979
Bízni kell abban, hogy majd szépen lassan lecserélődnek a tudatlanok felvilágosultabbakra, és akkor majd egyre kevesebb embert lehet hülyíteni a sorosozással meg az ufókkal, és akkor talán Mo is egy kicsit jobb hely lesz nemsokára...
Lecsó
De ezt mire alapozod?
Az emberiség átlagos ostobasága, kábé amióta feltalálta a kereket, csak csökken és csökken.
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.
- Albert Einstein
Sobri Jóska
Mondjuk arra, hogy az emberek tanulnak, iskolázottak, a te gyereked majd nagy valószínűséggel kevésbé lesz tájékozatlan mint egy 8 általánost végzetté, a fejlett országokban sokkal több a felvilágosult világlátott ember, mint pl 100 évvel ezelőtt, globalizáció, stb, stb.
Amúgy itt az emberiség átlagos ostobasága nem releváns, mert a nemzeti kormányokat a nemzetek választják, így pl a finnek kevésbé aggódnak a mi hülyeségünk miatt.
És úgy kezdtem, hogy "bízni kell...", nem úgy hogy "az lesz hogy...".
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
Ezt már sokszor lemeccseltük, de elmondom még egyszer, | (vigyázat, naívitás cunami következik!) | :
Nincs igazad, mert ez nem a politikus taktikája, hanem a pillanatot uralni akaró percembereké, és az OV féle tolvaj fejedelmeké.
A politikus dolga, hogy a rábízott közügyek igazgatása mentén az ország és a társadalom fejlődjön, az emberek elégedettebbek legyenek a sorsukkal. Az hogy sok országban nem így van az nem bizonyítja az ellenkezőjét, sőt... Ezt a taktikát alkalmazni csak azokban az országokban lehet, ahol a tudatlanságnak olyan szintje van, ami ezt megengedi (igen, pl az USA-ban is). Márpedig a tudatlanság mindenkinek rossz, kivéve az ilyen szarháziaknak. Az emberek nem lesznek tőle sem boldogabbak sem gazdagabbak, csakis a tolvaj szarháziaknak éri meg. Az a percember, aki ezt a taktikát űzi, az a tudatlanság fenntartásában vagy elmélyítésében érdekelt, vagyis árt a társadalomnak, ergo nem jó politikus, de még csak nem is az, hanem tolvaj geci.
Az az ellenzék, ami ugyanezt csinálja, ugyanilyen aljas. Vannak/lesznek politikusok, akik leleplezik a tolvaj fejedelmet, de kevés ember tudatáig jut el a mondandójuk. Ők egy ilyen országban nem jutnak semmire, de ez nem jelenti azt, hogy nem ők cselekszenek jól mert ugye "vétkesek közt cinkos, aki néma". Bízni kell abban, hogy majd szépen lassan lecserélődnek a tudatlanok felvilágosultabbakra, és akkor majd egyre kevesebb embert lehet hülyíteni a sorosozással meg az ufókkal, és akkor talán Mo is egy kicsit jobb hely lesz nemsokára...
Lecsó
vannak a politikusok és vannak az államférfiak. ne keverd össze a kettőt.
a politikusok a szavazatokat akarják maximálni, a közjóra meg tosznak. az államférfiak a közjót akarják maximalizálni, és a szavazatokra tosznak.