Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 314 — Ajmo Vatreni
Ez egész OV áttörés/kiegyezés/meghátrálás mögötti indokokat, mi, földi a halandók nem biztos hogy látjuk, vagy jól látjuk, ahogy az ellenkezés okait sem. A Véleményvezér (szokásához híven) OV elmeállapotával akarja megmagyarázni a helyzetet, de meg vagyok róla győződve, hogy valami politikai (gazdasági) háttérindoknak (alkunak) is lennie kell.
Gyurma Pappa
Egészen biztos vagyok benne, hogy nem látjuk a pontos okokat, viszont az azért fura, hogy (látva a nyilatkozatokat) a frakció tagjai sem. Ezért egyre inkább hajlamos vagyok hinni abban, hogy OV nem teljesen kerek. Egész egyszerűen azért, mert eltelt két év ebből az őrületből és nem vagy csak nagyon kis mértékben látjuk ennek a pozítív oldalait ergo viszonylag értelmetlennek tünt, tünik ez a "forradalom".

Más:

Ismét befelé fordul a kommunikáció, megy az oszd meg és uralkodj:

A bevételnövelő lépések nélkül egy hasonló mértékű csomagot például csak a közszféra béreinek 16 százalékos és a nyugdíjak 18 százalékos csökkentésével lehetett volna elérni - mondta Rogán Antal.

Giró-Szász András kormányszóvivő szerint az emberek több mint 90 százaléka egyetért azzal, hogy a szociális ellátásokat ne pénzben fizessék.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Ez egész OV áttörés/kiegyezés/meghátrálás mögötti indokokat, mi, földi a halandók nem biztos hogy látjuk, vagy jól látjuk, ahogy az ellenkezés okait sem. A Véleményvezér (szokásához híven) OV elmeállapotával akarja megmagyarázni a helyzetet, de meg vagyok róla győződve, hogy valami politikai (gazdasági) háttérindoknak (alkunak) is lennie kell.

Másik téma, ehhez jobban értek, az adók kérdése. Azt jól látja a Matolcsy, és kivételesen nemzetközi kutatásokkal alátámasztott tézist mondogat: a fogyasztási adók fogják vissza a 2. legkevésbé a gazdasági növekedést, az ingatlanadó után. Az viszont már nem igaz, hogy az áfa alkalmas a szociális célokra, egyszerűen belátható: tejet, kenyeret eszik a gazdag is, ráadásul ő drágább tejet-kenyeret vesz (wellnes kenyér, bio tej), és az lehetetlen, hogy ezeknek külön adókulcsa legyen, mivel ugyanazon a VTSZ számon vannak, mint az UHT tej vagy a fehér (E) kenyér. Innentől kezdve jól látható, hogy ez baromság (meg egyébként hazugság is, hogy ezért akarják ezt, de mindegy). Az, hogy mi a luxus cikk, már ne is menjünk bele, mert mondjuk a Suzuki Alto minden csak nem luxus cikk, de mondjuk egy X6-os már inkább luxus, mint autó (kisarkítva a témát, ofc), de felhozhatnám a kávét mint egy még kevésbé egyértelmű példát: az Omnia (robusta kávé keverék) és a Carraro 1927 (arabica kávékeverék között is ég és föld a különbség. És akkor nem beszéltünk a ruhákról, cipőkről, órákról, tollakról, elektronikai cikkekről.

Visszatérve a mostani adókra: minden elképzelésnek van létjogosultsága. Más kérdés, hogy rosszul látja a helyzetet a kormány. A határmentén jelenleg is lehetséges forintban felvenni a pénzeket a határ túloldalán is, így az adóelkerülésre hajlamosabb réteg meg fogja oldani, hogy kikerülje az esetleges drágább kp Mo-on. Arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyen elérhető pénzügyi termékek vannak, ahol esetleg az adó bevezetése után olcsóbb lesz a pénzügyi tranzakció (Pay Pal, Neteller, akik még kártyát is adnak, de szerintem van egy-két másik is, amit én nem ismerek). Ahol nem lehet kikerülni a az adót, az a pénzügyi közvetítő rendszer, tehát a bankok, illetve ugye a tőzsde és egyéb pénzügyi piacok, ahol ugye jelenleg minden különösebb költség nélkül, másodpercenként tudnak több száz tranzakciót bonyolítani számítógépek segítségével, ezzel is alakítva az árakat.

A biztosítási adóval én nem gondolnám, hogy gond van, jelenleg a ugye a KGFB gyakorlatilag adó, amit magáncégek szednek, és az árverseny miatt, egyre olcsóbb lett ez a szolgáltatás, és ezt a baleseti adó sem nyomja feljebb. Ha minden biztosításra kivetik, mivel ott is verseny van, nagy áremelkedést én nem várok, ha nő majd a cascom, egyszerűen váltok.

A telefonadó így baromság. Én havi 70ezeret fizetek a 10 előfizetésre, aminek 85%-a előfizetési díj, amit én nettel kombinálva fizetek (tehát mondjuk ebből pl. le sem kell vonnom a 30% áfát). A maradék sem beszéd, mert lebeszélhető a havidíjunk, amit nem általában nem beszélek le, meg parkolás, útdíj stb. Na most, én lehet, hogy annyit beszélek csak, mint aki 10-11ezeret fizet havonta, csak a beszélgetései után. Na most, ha mindketten 1000 percet beszélünk, akkor 2000 ft lesz az adó mindkettőnknek. Gondolom nem kell tovább magyaráznom, hogy mekkora baromság így az adó.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
És most egy kézifékes 180 fok.
Kiváncsi leszek a PR-re?zinedine5
"-Barroso...
- Igen, Viktor?
- Leszophatlak?
- Miért nem ezzel kezdted?"

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 314 — Ajmo Vatreni
És most egy kézifékes 180 fok.
Kiváncsi leszek a PR-re?
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.tomi-tomi
Mint mindig 😊Kori
Igen, ahogy szoktuk! 😊 😉
Attól, hogy mi sz@r házakat készítünk, az építsünk fedelet a fejünk felé elv helyes.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.tomi-tomi
Mint mindig 😊


több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha már a gyenge indoklásoknál tartunk:
http://www.origo.hu/gazdasag/20110426-dugodij-es-vigalmi-ado-kiveteset-is-vizsgaljak-budapesten.html

"a tervek között szerepel az ingatlan-értéknövekedési adó bevezetése is. Az előterjesztés szerint ennek alapja az lehet, hogy az ingatlan értéknövekedését részben a főváros teremti meg. "

Csökkenésnél visszafizetnek?Kori
Nem.
Ellenben amikor közművesítéssel, iskolával, óvodával, utakkal (infrastruktúrafejlesztéssel) növeli az önkormányzat az egyes ingatlanok értékét, akkor ezzel általánosan nincs semmi baj. Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ha már a gyenge indoklásoknál tartunk:
http://www.origo.hu/gazdasag/20110426-dugodij-es-vigalmi-ado-kiveteset-is-vizsgaljak-budapesten.html

"a tervek között szerepel az ingatlan-értéknövekedési adó bevezetése is. Az előterjesztés szerint ennek alapja az lehet, hogy az ingatlan értéknövekedését részben a főváros teremti meg. "

Csökkenésnél visszafizetnek?


több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.zinedine5
Rajongom azért, amikor egy-egy ilyen döntést meg tudnak ideologizálni egyesek.

Túl egyszerű lenne azt mondani, hogy
- azért vezettük be a "válságadókat", hogy az egykulcsos miatti bevételkiesést ellensúlyozzuk
- a válságadókat ki kell vezetnünk lassan, ám a 2 éve prognosztizált gazdasági növekedés sehol sincs, ezért az egykulcsra most sincs fedezet, vagyis légy szíves fecsegjetek sokat (és bonyolítsatok sok pénzforgalmat), hogy abból megoldhassuk a hiányt

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Ácsi! Vincze úr vicceskedni próbált. Én úgy hallottam, hogy almafabaltát mondott. 😊Szabler
Akkor megkövetem, a bulldogfejéből én bármit kinézek. Nála antipatikusabb fejű politikust még csak egyet láttam, az viszont a jó öreg Papcsák, aki minden percben kigurigat egy millát a kerületünkből. No nem mintha az emberek arcából kéne ítélgetni, de azért az ilyen emberek megfognak, pláne azután, hogy tevékenységükkel megalapozzák az előítéleteimet.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
A MOL tényleg visszalépett a Nabucco-tól?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.zinedine5
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Ácsi! Vincze úr vicceskedni próbált. Én úgy hallottam, hogy almafabaltát mondott. 😊

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?Bazzani
Nincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.Kori
Akkor lesz felesleges levegővétel is?
Gondolom ezeket majd valami erre kinevezett államtitkár fogja elbírálni.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 314 — Ajmo Vatreni
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenysegAmadeus91
tegnap volt már 😉

Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Kétségtelen, de legalább kussol és nem játsza magát. Más kérdés, hogy mindkét képviselő "létjogosultsága" egy vicc.
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?Bazzani
Nincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenyseg

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.zinedine5
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 314 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Más téma, talán mehetett volna a vicctopicba is 😀 atapapa
+1 😀

Az utóbbi napokban inkább Obama "kutyafogyasztási" szokásain megy az élcelődés. (Egy jobbos újságíró előkaparta azt a passzust Obama önéletrajzából, hogy az akkor Indonéziában nevelkedő és még éretlen Barackot mostohaapja - többek között - kutyahússal etette.)



Persze már Hitler is értesült a dologról.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nEBN8wOKjMo

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Eredménycentrikus vagyok, és bár az életben nagyra értékelem a figyelmességet, az egyenességet és a következetességet, a politikában nem érdekel, hogy ki minek akar látszani és ennek mennyire sikeresen tesz eleget (persze tudom hogy azon a terepen az alapvető túlélést ez biztosítja)atapapa
Ezzel csak az az egy gond, hogy a csigaházunkból hangzik ez olyan jól. Többször voltam olyan munkakörben, hogy az úgynevezett átlagemberrel (de szar szó) kellett diskurálnom közéletről. Úgy vettem le, hogy ez az óriási réteg a politikusoktól a hitelességet várná el az első helyen és akkor a legnagyobb baromságokat is zokszó nélkül tűri. Nem azért, mert az átlagemberek sötétek és tudatlanok (szó sincs erről), hanem mert érzik/tudják, hogy nem látnak bele a mögöttes mozgatókba, de egy hiteles embernek elhiszik/elhinnék, hogy ez és ez így vagy úgy van.Dzsokijuing
Teljesen igazad van, ez a réteg nem azt hiszi el, ami nyilvánvalóan igaz, hanem azt, amit a számára elfogadható személy mond (a kettő nem mindig zárja ki egymást). Ezért van halálra ítélve a hitelét vesztett ember a politikában, lehetnek bármilyen jók a tervei vagy az intézkedései, és itt vissza is utalnék a tegnapi, szavazók által nem kívánt pártokról szóló fejtegetésemre.
Az a baj, hogy a tömegdemokráciában a politikusok még kampányon kívüli időszakban is a kelleténél sokkal több energiát kénytelenek elfecsérelni a látszatra, a jelképes dolgokra, a reklámra (talán mindenki emlékszik még rá, hogy Demszky hány kihelyezett sajtótájékoztatót tartott a 4-es metró miatt, kis túlzással minden kapavágáshoz kiment nyilatkozni és fényképeztetni magát), mint amennyi olyan emberektől elvárt lenne, akiknek igazából a tervezés, szervezés és kis részben a végrehajtás lenne a legfontosabb feladatuk.
És ha ezek az intézkedések szükségszerűen népszerűtlenek (függetlenül attól, hogy azok meghozatalára az előző garnitúra vagy a mostani hibái, esetleg külső körülmények kényszerítik a vezetést), akkor elő kell teremteni a mázt, a PR-t, akkor jön a Pannon Puma, friss kiadásban a gyorsnaszád.
Figyeltem én már eleget ahhoz a politikát, hogy ezek a dolgok ne kössenek le, még ha a politika inkább erről is szól. Ha sokakban ez nem is tudatosul, de szerintem rengeteg embernek esne jól az őszinte, populizmus nélküli beszéd a meghozott intézkedésekről. Számomra ezt mutatja az is, hogy mennyien sírják vissza a Bajnai-kormányt, amely lényegében nem MSZP-, hanem IMF-kormány volt, és szinte alig PR-oztak. Igaz, nem is volt mit, vagy a világ pénze és a legerősebb arcbőr se lett volna elég populistán megmagyarázni a nyugdíjkorhatár emelését a 13. havi eltörlésével, a táppénz, a családi pótlék, a gyed vagy a gyes leszorítását.



Más téma, talán mehetett volna a vicctopicba is 😀

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
"2013 szeptembere államilag támogatott jogász és közgazdászhelyek száma: nulla"

nem szaroznak....

http://index.hu/belfold/2012/04/24/mar_navracsics_is_23_jarast_akar_pesten/

lehetőleg legyen minden járásnak polgármestere, 5 alpolgármestere, 25fős képviselőtestülete, egy rakás bizottsága, albizottsága, vizsgálóbizottsága és vizsgálóalbizottsága, plusz-minusz szakértők, alvállalkozók stb.... most ez tényleg nem egyszerűsíti a közigazgatást, vagy csak én vagyok (megint) hülye?Amadeus91
Én csak a retekklub híradójából tájékozódom, de én eddig úgy értettem, hogy a járásokhoz nem lesz semmi testület vagy bármilyen "döntéshozatali" hatáskör, csak kizárólag a szakigazgatási szervek szintje "telepítődik" oda.




több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
"2013 szeptembere államilag támogatott jogász és közgazdászhelyek száma: nulla"

nem szaroznak....

http://index.hu/belfold/2012/04/24/mar_navracsics_is_23_jarast_akar_pesten/

lehetőleg legyen minden járásnak polgármestere, 5 alpolgármestere, 25fős képviselőtestülete, egy rakás bizottsága, albizottsága, vizsgálóbizottsága és vizsgálóalbizottsága, plusz-minusz szakértők, alvállalkozók stb.... most ez tényleg nem egyszerűsíti a közigazgatást, vagy csak én vagyok (megint) hülye?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Eredménycentrikus vagyok, és bár az életben nagyra értékelem a figyelmességet, az egyenességet és a következetességet, a politikában nem érdekel, hogy ki minek akar látszani és ennek mennyire sikeresen tesz eleget (persze tudom hogy azon a terepen az alapvető túlélést ez biztosítja)atapapa
Ezzel csak az az egy gond, hogy a csigaházunkból hangzik ez olyan jól. Többször voltam olyan munkakörben, hogy az úgynevezett átlagemberrel (de szar szó) kellett diskurálnom közéletről. Úgy vettem le, hogy ez az óriási réteg a politikusoktól a hitelességet várná el az első helyen és akkor a legnagyobb baromságokat is zokszó nélkül tűri. Nem azért, mert az átlagemberek sötétek és tudatlanok (szó sincs erről), hanem mert érzik/tudják, hogy nem látnak bele a mögöttes mozgatókba, de egy hiteles embernek elhiszik/elhinnék, hogy ez és ez így vagy úgy van.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 078 — SB 50 Champion @ Grund
Valóban, csak 83 <-> 105, ez csupán 26%, ami szerintem bőven sok, főleg egy áldozatokat vállaló politikai rétegtől. Mellesleg le is írtam, hogy sok lett a 1,5-2...StormST
Ezt a témát azzal a mondattal le is lehetett volna zárni.
Az rendben van, hogy (neked) félreérthető volt a vitaindító posztban a dolog, de hogy utána még mindig arról beszéltél ("de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek."), az már annyira szerintem nem volt rendben...StormST
Mert nem emelkedtek. De félreértettelek, ahogy én is félre lettem értve (mekkora áldozatokat vállal a kormány). Előfordul.

Dehogynem sikkadt el, le lett zárva annyival, hogy sok az államtitkár (ami kb. maszatolás), utána már csak a biztosokról volt szó...StormST
Szerintem meg azóta is a bérekről folyt a vita, és igen, a bruttó bértömeg legfőképpen azért emelkedhetett, mert sokkal több az államtitkár az új kormányzati struktúrában. De senki se tart vissza attól, hogy ez a kérdés ne legyen elmaszatolva és hozzáfűzd még azt, amit akarsz.atapapa
Le lehetett volna zárni talán, de mivel te utána még jöttél a bruttó egyéni béres dologgal, ezért nem lett lezárva... 😛

Előfordul a félreértés, csak amíg nem lesz elismerve (ami eddig nem nagyon történt meg 😊 ), addig a levegőben marad...

Én nem akarok hozzáfűzni semmit, mindössze úgy vagyok ezzel az üggyel is, mint kb. az összessel mostanában: kielégítő választ/indoklást nem kaptam még. Nem mondom, hogy ezt feltétlenül tőled várom el, mert nem... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!