Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
catattack 3 520
Hogya g.cibe lehet fosni ezt a sok hozzászólást ebbe a fos topicba?
Röhejesek vagytok bazmeg!
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Magyarul a 1,5-kétszerest egy kicsit előttem, de ebben a miniszteri biztosok még nincsenek benne, így azért annyira vészesen nagy bakot nem lőttem szerintem... 😊StormST
Több államtitkár van, az rendben (azaz dehogy van rendben 😊), de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek.

(A miniszteri biztos nem nagy cucc, egy olyan kinevezés csak hat hónapra szólhat legfeljebb, eseti feladatokra találják ki)atapapa
De pont azért, mert annyian vannak, iszonyat sokba kerül az elvileg olcsóbb kormány...

A miniszteri/kormánybiztosok határozott időre nevezhetők ki, de a fél év az nem úgy van (hosszabbítható is, de alapból a limit a miniszter mandátuma csak), nézd meg nyugodtan a kormany.hu-t, ott vannak külön menüpont alatt a kormánybiztosok (11), meg minisztériumonként a miniszteri biztosok (10+, nem számoltam össze)...

Pl. Fónagy most kapott 1 évet éppen, hogy a MÁV-ot rendbe tegye miniszteri biztosként... 😊 (halálra ítélve)

Egyébként a miniszteri biztosok a helyettes államtitkári fizut kapják, a kormánybiztosok és miniszterelnöki megbízottak meg az államtitkárit...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Magyarul a 1,5-kétszerest egy kicsit előttem, de ebben a miniszteri biztosok még nincsenek benne, így azért annyira vészesen nagy bakot nem lőttem szerintem... 😊StormST
Több államtitkár van, az rendben (azaz dehogy van rendben 😊), de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek.

(A miniszteri biztos nem nagy cucc, egy olyan kinevezés csak hat hónapra szólhat legfeljebb, eseti feladatokra találják ki)

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/belfold/2012/04/23/orban_brusszel_kenyszerit_uj_adokra/

Orbán szerint a magyar gazdaság 2010-ben rosszabb állapotban volt mint a görög. Ezt azzal érzékeltette, hogy tízmillió magyarból csak 3,8 millió dolgozott, és csak 2,6 millió adózott, továbbá az átlagnyugdíj még most is csak 250 euró. És a magyarok hatalmas áldozatokat vállaltak. Elviselték lázongások nélkül, hogy megszűnt a korkedvezményes nyugdíj, hogy nem kap segélyt, aki nem végez közmunkát vagy nem iskoláztatja gyermekét, és hogy csak három hónapig járjon a munkanélküli segély. Ebben a helyzetben muszáj volt megosztani a terheket. Az állam is vállalt áldozatokat (megfelezték a politikusok számát, bevezették a kétmilliós fizetési plafont), és a válságadókkal kormánya bevonta a teherviselésbe az üzleti szférát is.

Az egyik része szimplán hülye hazugság, a másik viszont egy felháborító, arcátlanság.

Komolyan, nem tudom eldönteni, hogy normális-e. Mármint orvosilag.zinedine5
Megfelezték a politikusok számát, lol...

Egyrészt a következő parlamentét talán igen (ott se tudni mennyi államtitkár és egyéb léhűtő lesz), de jelen pillanatban a kormány és apparátusa kb. 1,5-2-szer annyit keres, mint bármelyik korábban.StormST
Az önkoris képviselők száma már most harmadával kevesebb.
A fizetések kétszeres emelkedését mire alapozod?
A nettó emelkedett az egykulcs miatt, de szúrópróbaszerűen megnéztem, a belügyminiszter 2008 májusában 1,3 millió bruttót keresett, aztán csökkentették Bajnaiék alatt a fizetéseket, a mostani belügyminiszter 1,15 milliót kap.atapapa
http://www.serfozoistvan.hu/hirek/14996-1-milliard-forinttal-kerul-tobbe-Orban-kormanya-mint-Bajnaie

Ilyen és ehhez hasonló cikkeket lehet találni az utóbbi 2 évből...

Kiemelve egy mondat:

"A Bajnai-kormányban a miniszterelnök mellett 15 miniszter, 20 államtitkár és 51 szakállamtitkár dolgozott. Bérük az origo.hu számítása szerint havi 83 millió forintot tett ki, ezzel szemben a második Orbán-kormány minisztereire, államtitkáraira és helyettes államtitkáraira havi 102 millió forint megy el."

Egy másik cikkből kicsit pontosítva (http://www.dabaskritika2370.info/2012/04/1-milliard-ft-tal-kerul-tobbe-orban.html)(ok, tudom, népszava, de az adatok konkrétak, így annyira nagy félreszámolás és csúsztatás nem nagyon lehet benne szerintem):
Míg Bajnai nem kért pénzt a munkájáért, addig Orbán Viktor igen, fizetése 1,5 millió forint. A kormányban összesen kilenc miniszter dolgozik - Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter -, az ő bérükre havi közel 10 millió forint megy el, hiszen a miniszteri bér 1,1 millió forint. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettesként szintén 1,1 milliót keres.

Az államtitkárok fizetése 997 500 forint, a helyettes államtitkároké 750 ezer forint, a 44 államtitkár bére így havi közel 44 millió forint, a 67 helyettes államtitkár fizetése pedig további 50 millió forintot visz el. Ez összesen havi 105 millió forint, az "olcsóbb" kormányzati struktúra tehát havi szinten 22 millió forinttal, éves szinten 264 millió forinttal, a négyéves kormányzási ciklust számítva pedig 1 milliárd forinttal kerül többe, mint Bajnaié.
Magyarul a 1,5-kétszerest egy kicsit előttem, de ebben a miniszteri biztosok még nincsenek benne, így azért annyira vészesen nagy bakot nem lőttem szerintem... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
http://index.hu/belfold/2012/04/23/orban_brusszel_kenyszerit_uj_adokra/

Orbán szerint a magyar gazdaság 2010-ben rosszabb állapotban volt mint a görög. Ezt azzal érzékeltette, hogy tízmillió magyarból csak 3,8 millió dolgozott, és csak 2,6 millió adózott, továbbá az átlagnyugdíj még most is csak 250 euró. És a magyarok hatalmas áldozatokat vállaltak. Elviselték lázongások nélkül, hogy megszűnt a korkedvezményes nyugdíj, hogy nem kap segélyt, aki nem végez közmunkát vagy nem iskoláztatja gyermekét, és hogy csak három hónapig járjon a munkanélküli segély. Ebben a helyzetben muszáj volt megosztani a terheket. Az állam is vállalt áldozatokat (megfelezték a politikusok számát, bevezették a kétmilliós fizetési plafont), és a válságadókkal kormánya bevonta a teherviselésbe az üzleti szférát is.

Az egyik része szimplán hülye hazugság, a másik viszont egy felháborító, arcátlanság.

Komolyan, nem tudom eldönteni, hogy normális-e. Mármint orvosilag.zinedine5
Megfelezték a politikusok számát, lol...

Egyrészt a következő parlamentét talán igen (ott se tudni mennyi államtitkár és egyéb léhűtő lesz), de jelen pillanatban a kormány és apparátusa kb. 1,5-2-szer annyit keres, mint bármelyik korábban.StormST
Az önkoris képviselők száma már most harmadával kevesebb.
A fizetések kétszeres emelkedését mire alapozod?
A nettó emelkedett az egykulcs miatt, de szúrópróbaszerűen megnéztem, a belügyminiszter 2008 májusában 1,3 millió bruttót keresett, aztán csökkentették Bajnaiék alatt a fizetéseket, a mostani belügyminiszter 1,15 milliót kap.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 313 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/video/2012/04/23/a_jobbik_nem_hord_benettont/

A végére már a szánalom kifejezés sem igazán elegendő.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A cigányoknak kifizetett ezerféle segélyt persze nem akarja semelyik szemét párt bántani. Mercivel megyünk a segélyért meg a munkanélküli hivatalba. Komolyan nem látok a dühtől. Nemcsak arról a párszáz forintról van szó hanem arról, hogy fideszék bármit megtehetnek.
A végén úgyis lesz megint egy nagy lyuk a költségvetésben és jöhet a következő adófajta.
Gratulálok a szavazóiknak, megkapták amit akartak.Bazzani
Az a helyzet amúgy, hogy az a pénz még mindig szinte lófütyi tétel a költségvetésben. Másrészt nemcsak a cigók kapják, az unokatesómék konkrétan éhenhalnának (haltak volna) különböző segélyek nélkül. Vissza nem térítendő állami támogatások megszüntetése, állami beruházások azonnali befagyasztása, progresszív adózás visszahozatala, a minisztériumok forrásait minimum harmadával csökkenteni. Tudom, demagóg és megvalósíthatatlan.

Megszavaztam, kussoljakfüligjimmy
Ja. Viszont ha lenne munkalehetőség, csak a cigók kapnák.
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/belfold/2012/04/23/orban_brusszel_kenyszerit_uj_adokra/

Orbán szerint a magyar gazdaság 2010-ben rosszabb állapotban volt mint a görög. Ezt azzal érzékeltette, hogy tízmillió magyarból csak 3,8 millió dolgozott, és csak 2,6 millió adózott, továbbá az átlagnyugdíj még most is csak 250 euró. És a magyarok hatalmas áldozatokat vállaltak. Elviselték lázongások nélkül, hogy megszűnt a korkedvezményes nyugdíj, hogy nem kap segélyt, aki nem végez közmunkát vagy nem iskoláztatja gyermekét, és hogy csak három hónapig járjon a munkanélküli segély. Ebben a helyzetben muszáj volt megosztani a terheket. Az állam is vállalt áldozatokat (megfelezték a politikusok számát, bevezették a kétmilliós fizetési plafont), és a válságadókkal kormánya bevonta a teherviselésbe az üzleti szférát is.

Az egyik része szimplán hülye hazugság, a másik viszont egy felháborító, arcátlanság.

Komolyan, nem tudom eldönteni, hogy normális-e. Mármint orvosilag.zinedine5
Megfelezték a politikusok számát, lol...

Egyrészt a következő parlamentét talán igen (ott se tudni mennyi államtitkár és egyéb léhűtő lesz), de jelen pillanatban a kormány és apparátusa kb. 1,5-2-szer annyit keres, mint bármelyik korábban. Lassan már arra is külön kormánybiztost neveznek ki, ha valakinek fingania kell, az államtitkárokkal és helyetteseikkel meg egy közepes méretű falut meg lehetne tölteni...

A 2 milliós bérplafon meg kb. csak elméletileg létezik és csak azokra vonatkozik, akik lebuknak (lásd Szíjártó) és azok akkor is csak visszafizetik a pluszot egyéb büntetőjogi felelősségre vonás nélkül, vagy azokra, akikre rá akarják kényszeríteni magyarul se elrettentő hatása nincs, se komoly költségvetési hatása...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Ebben az a legszomorúbb, hogy kiadási oldalon kb. SEMMI nem történik...somoskovig
Ugye ebben az az érdekes, hogy amíg az adózók körét nem bővítik, a kiadási oldal lefaragásának legnagyobb tétele, a közszféra megnyirbálása mindig és mindig elodázódik, hiszen ők a biztos adófizetők.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 313 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/belfold/2012/04/23/orban_brusszel_kenyszerit_uj_adokra/

Orbán szerint a magyar gazdaság 2010-ben rosszabb állapotban volt mint a görög. Ezt azzal érzékeltette, hogy tízmillió magyarból csak 3,8 millió dolgozott, és csak 2,6 millió adózott, továbbá az átlagnyugdíj még most is csak 250 euró. És a magyarok hatalmas áldozatokat vállaltak. Elviselték lázongások nélkül, hogy megszűnt a korkedvezményes nyugdíj, hogy nem kap segélyt, aki nem végez közmunkát vagy nem iskoláztatja gyermekét, és hogy csak három hónapig járjon a munkanélküli segély. Ebben a helyzetben muszáj volt megosztani a terheket. Az állam is vállalt áldozatokat (megfelezték a politikusok számát, bevezették a kétmilliós fizetési plafont), és a válságadókkal kormánya bevonta a teherviselésbe az üzleti szférát is.

Az egyik része szimplán hülye hazugság, a másik viszont egy felháborító, arcátlanság.

Komolyan, nem tudom eldönteni, hogy normális-e. Mármint orvosilag.
több mint 12 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
A cigányoknak kifizetett ezerféle segélyt persze nem akarja semelyik szemét párt bántani. Mercivel megyünk a segélyért meg a munkanélküli hivatalba. Komolyan nem látok a dühtől. Nemcsak arról a párszáz forintról van szó hanem arról, hogy fideszék bármit megtehetnek.
A végén úgyis lesz megint egy nagy lyuk a költségvetésben és jöhet a következő adófajta.
Gratulálok a szavazóiknak, megkapták amit akartak.Bazzani
Az a helyzet amúgy, hogy az a pénz még mindig szinte lófütyi tétel a költségvetésben. Másrészt nemcsak a cigók kapják, az unokatesómék konkrétan éhenhalnának (haltak volna) különböző segélyek nélkül. Vissza nem térítendő állami támogatások megszüntetése, állami beruházások azonnali befagyasztása, progresszív adózás visszahozatala, a minisztériumok forrásait minimum harmadával csökkenteni. Tudom, demagóg és megvalósíthatatlan.

Megszavaztam, kussoljakfüligjimmy
Nem kell kussolni. Legalább te rájöttél, és belátod, hogy es sem jobb. Nem úgy mint a többi agymosott.

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A cigányoknak kifizetett ezerféle segélyt persze nem akarja semelyik szemét párt bántani. Mercivel megyünk a segélyért meg a munkanélküli hivatalba. Komolyan nem látok a dühtől. Nemcsak arról a párszáz forintról van szó hanem arról, hogy fideszék bármit megtehetnek.
A végén úgyis lesz megint egy nagy lyuk a költségvetésben és jöhet a következő adófajta.
Gratulálok a szavazóiknak, megkapták amit akartak.Bazzani
Az a helyzet amúgy, hogy az a pénz még mindig szinte lófütyi tétel a költségvetésben. Másrészt nemcsak a cigók kapják, az unokatesómék konkrétan éhenhalnának (haltak volna) különböző segélyek nélkül. Vissza nem térítendő állami támogatások megszüntetése, állami beruházások azonnali befagyasztása, progresszív adózás visszahozatala, a minisztériumok forrásait minimum harmadával csökkenteni. Tudom, demagóg és megvalósíthatatlan.

Megszavaztam, kussoljak

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Ebben az a legszomorúbb, hogy kiadási oldalon kb. SEMMI nem történik...

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A cigányoknak kifizetett ezerféle segélyt persze nem akarja semelyik szemét párt bántani. Mercivel megyünk a segélyért meg a munkanélküli hivatalba. Komolyan nem látok a dühtől. Nemcsak arról a párszáz forintról van szó hanem arról, hogy fideszék bármit megtehetnek.
A végén úgyis lesz megint egy nagy lyuk a költségvetésben és jöhet a következő adófajta.
Gratulálok a szavazóiknak, megkapták amit akartak.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Fazekas Sándor FVM-miniszter politikai hulla. Mi az, hogy ilyenkor külföldön tartózkodik?!

http://index.hu/belfold/2012/04/23/ader/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
Érdekes dolog ez a telekom adó...

Egy hülye kérdés, ami elsőre felvetődik: Családi/céges díjcsomag, 0 Ft egymás közt. Ezek után is kell vajon majd adózni? 😛StormST
biztosan... én is visszamondom egyből azt a csomagot, amivel az asszonnyal ingyen beszélünk...csebi
Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Meddig sarcolhatják még az embereket minden ellenkezés nélkül ezek a férgek? Miért büntetnek azért ha telefonálsz vagy mondjuk ha csekket fizetsz be?Bazzani
Ez annyira abszurd, hogy nem lehet felfogni.

Adó a percdíjak után?! Felveszem az adózott jövedelmemet az atm-ből, kifizetem átutalással a számlákat az adózott jövedelmemből, aztán adózzak utána?!

ABSZURD!

Persze állami mobilcéget létrehozni kell súlyos 10 milliárdokért, miközben a lyuk a költségvetésen, mint egy kráter. És emelett bevezetik a mocskosnál mocskosabb adónemeket. . .

Ezt nehéz lenyelni.

Talán a kiadásokat kéne csökkenteni, nem kéne elbaszni azokat a tizenmilliárdokat mobilcégre és akkor talán nem kéne ezeket az adókat bevezetni. . .

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Érdekes dolog ez a telekom adó...

Egy hülye kérdés, ami elsőre felvetődik: Családi/céges díjcsomag, 0 Ft egymás közt. Ezek után is kell vajon majd adózni? 😛StormST
biztosan... én is visszamondom egyből azt a csomagot, amivel az asszonnyal ingyen beszélünk...csebi
Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Meddig sarcolhatják még az embereket minden ellenkezés nélkül ezek a férgek? Miért büntetnek azért ha telefonálsz vagy mondjuk ha csekket fizetsz be?

több mint 12 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
A percdíjas adózásról ezt írtam le máshova:

"Van egy retkes 500 perces csomagom, azt mondjuk mindet lebeszélem, aminek az előfizetési díját kiperkálom ÁFA-val együtt!!! és azután még fizessek 1000 Ft adót, mert meg is mertem szólalni szólalni a telefonba, nem csak dísznek használom?! "

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 12 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott
Érdekes dolog ez a telekom adó...

Egy hülye kérdés, ami elsőre felvetődik: Családi/céges díjcsomag, 0 Ft egymás közt. Ezek után is kell vajon majd adózni? 😛StormST
biztosan... én is visszamondom egyből azt a csomagot, amivel az asszonnyal ingyen beszélünk...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Érdekes dolog ez a telekom adó...

Egy hülye kérdés, ami elsőre felvetődik: Családi/céges díjcsomag, 0 Ft egymás közt. Ezek után is kell vajon majd adózni? 😛StormST
Amiben biztos lehetsz, hogy a leendő állami mobilcég ügyfeleinek még ennél is jobb díjcsomagjai lesznek.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Érdekes dolog ez a telekom adó...

Egy hülye kérdés, ami elsőre felvetődik: Családi/céges díjcsomag, 0 Ft egymás közt. Ezek után is kell vajon majd adózni? 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
http://www.welt.de/wirtschaft/article106212817/Ungarn-greift-erneut-in-die-Kasse-der-Telekom.html

Ungarn greift erneut in die Kasse der Telekom

http://www.welt.de/print/die_welt/wirtschaft/article106213968/Ungarn-aergert-die-Telekom.html

Ungarn ärgert die Telekom

Regierung will Telefongespräche und SMS besteuern - und trifft damit vor allem den deutschen KonzernAmadeus91
Nyomsz mellé valami zanzafordítást? Németül csak köszönni tudok, de egy része annak sem píszí.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Ja és ne feledjük, amire nem sokkal korábban céloztam: azért mert Gyurcsány elment és újrafogalmazták a szocik az elnökséget, a frakció nagyobb része ma is az elmúlt8év prominenseiből állatapapa
Csak nem mindegy, hogy kampányidőszakban a média Botkát vagy Kovács Lászlót mutogatja.Dzsokijuing
Ez igaz (viszont az új arcok zöme meg sótlan, nulla karakterrel, de ez is jobb, mintha utálnák őket)

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 687
http://www.welt.de/wirtschaft/article106212817/Ungarn-greift-erneut-in-die-Kasse-der-Telekom.html

Ungarn greift erneut in die Kasse der Telekom

http://www.welt.de/print/die_welt/wirtschaft/article106213968/Ungarn-aergert-die-Telekom.html

Ungarn ärgert die Telekom

Regierung will Telefongespräche und SMS besteuern - und trifft damit vor allem den deutschen Konzern

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Ja és ne feledjük, amire nem sokkal korábban céloztam: azért mert Gyurcsány elment és újrafogalmazták a szocik az elnökséget, a frakció nagyobb része ma is az elmúlt8év prominenseiből állatapapa
Csak nem mindegy, hogy kampányidőszakban a média Botkát vagy Kovács Lászlót mutogatja. Miközben szegedi ismerőseim állítják, hogy Botka semmivel se jobb, mint Kósa Debrecenben, sőt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)