Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Látva az MTI-naparaforgóblog-Ángyán ügyet és, hogy mi megy a médiában "felsőbb" utasításra illetve (nem) látva a GYF szakdolgozata körüli hercehurca bizonyitékait, nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy minden úgy van ebben a szakdoga ügyben, ahogy próbálják belém, belénk súlykolni.zinedine5
Ugye látni kéne a sógor koma és Fletó dogáját. Ezek nagy valószínűséggel csak 2014 áprilisában fognak felbukkanni, egyidőben a Sukoró-ügy bírósági ítéletével.Dzsokijuing
már ha addigra sikerül kinyomtatni 40e oldalt 😀 😀 😀Gyurma Pappa
😂 közben az Index írja, hogy előkerült a sógor alapműve. Gyurcsány "valószínűleg olvasta Rozs Szabolcs dolgozatát, és merített is belőle. Később ezt azzal egészítette ki, ha így volt, szeretné hinni, hogy a forrást tisztességesen megjelölte."

Szeretné hinni 😀 😀

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Látva az MTI-naparaforgóblog-Ángyán ügyet és, hogy mi megy a médiában "felsőbb" utasításra illetve (nem) látva a GYF szakdolgozata körüli hercehurca bizonyitékait, nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy minden úgy van ebben a szakdoga ügyben, ahogy próbálják belém, belénk súlykolni.zinedine5
Ugye látni kéne a sógor koma és Fletó dogáját. Ezek nagy valószínűséggel csak 2014 áprilisában fognak felbukkanni, egyidőben a Sukoró-ügy bírósági ítéletével.Dzsokijuing
már ha addigra sikerül kinyomtatni 40e oldalt 😀 😀 😀

hoppá

http://index.hu/belfold/2012/05/03/elokerult_az_egyetemen_gyurcsany_sogoranak_szakdolgozata/

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Látva az MTI-naparaforgóblog-Ángyán ügyet és, hogy mi megy a médiában "felsőbb" utasításra illetve (nem) látva a GYF szakdolgozata körüli hercehurca bizonyitékait, nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy minden úgy van ebben a szakdoga ügyben, ahogy próbálják belém, belénk súlykolni.zinedine5
Ugye látni kéne a sógor koma és Fletó dogáját. Ezek nagy valószínűséggel csak 2014 áprilisában fognak felbukkanni, egyidőben a Sukoró-ügy bírósági ítéletével.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Látva az MTI-naparaforgóblog-Ángyán ügyet és, hogy mi megy a médiában "felsőbb" utasításra illetve (nem) látva a GYF szakdolgozata körüli hercehurca bizonyitékait, nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy minden úgy van ebben a szakdoga ügyben, ahogy próbálják belém, belénk súlykolni.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Pálinkás JÓZSEF... jézusom...csebi
Sok Péter közt elvész a József!vadibandi
Biztos mindenki arra figyelt, hogy nehogy Dr. legyen Schmittből 😛

Jimmy: értem, de nyilván magamra vettem, mert én is inkább ezzel foglalkozom 😊

Egyébként ha politika, ajánlom megnézni a Sarko-Hollande vitát, nézzétek eredeti franciául, felirat nélkül, egy kurva jó metakommunikációs tanulmány, szerintem nagyon királyul felkészült két politikus volt ott jelen, részben emlékeztetett a GYF-OV vitára, csak fordított előjellel: ott ugye Feri lepte meg a Vikit egy letámadással, itt most meglepetés nem volt, de összehasonlítva a két vitát, hasonló jeleket lehet felfedezni.

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Pálinkás JÓZSEF... jézusom...csebi
Sok Péter közt elvész a József!




több mint 12 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 502 — Lucas Scott
Pálinkás JÓZSEF... jézusom...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/05/03/nfa-interju/

Tíz év börtön, és az összes hozzátartozójától teljes vagyonelkobzás lenne a megérdemelt büntetés ennek a ganénak (is)

Gyurma: a többes szám első személy helyett nyilván többes szám harmadikat kellett volna használnom, próbáltam egy ilyen költői izével élni. Vannak nemrosszul fizetett fickók, akik megpróbálhatnának értelmesen hozzászólni, mi rossz, miért rossz, hogyan lehetne másképp. Az, hogy az adó rossz, érteeeeeem.... nyilván ez is egy színvonal, csak kurva kiábrándító. Félelmetesen korlátoltak a politikusaink... is.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
A tegnapi parlamenti páholy Áder beiktatásán. A rejtvény: találjátok meg a kakukktujást és az iszonyat hibát 😊!

PunBB bbcode test

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Egy: füligjimmy igazad van. De a politika része az, ahogy gyakorlatilag a megszűnni nem akaró kampányban élünk, és ha nem beszélünk róla, vagy bagatellizáljuk, attól nem szűnik meg.

Kettő: korábban kiveséztük itt is, az adók nagy részét elég alaposan, de én nagyon szívesen, ahogy időm engedi (pl. most is épp Egyéb adók vizsgára készülök, adótanácsadó képzés keretein belül 😛), írogatok az adókról.

Három: akkor kezdem. A meg kormany.hu-n megjelent adócsomag elég érdekes részeket tartalmaz. Sikerült, kb. 25 szigorítás közé kettő azaz 2 darab enyhítést betűzni:

"Az adózás rendje úgy változik a tervezetben, hogy mindaddig nincs fennálló adótartozása senkinek, amíg a bíróság jogerősen nem mondja ki azt. A közbülső időben tehát kiadható a nemleges igazolás. "
Persze ezzel párhuzamosan, persze csináltak egy olyan húzást, hogy a Kúria előtt csak 1 millió feletti adótartozásokkal kapcsolatosan lehet állásfoglalást kérni. Ennek van értelme egyébként, a közigazgatási bíróság előtti ügyek nem tartanak sokáig, de ha mindenki a Kúriához rohangál, az persze lassítja a dolgokat.

Na, ennek a módosításnak borzasztó sok gyakorlati haszna van, és tényleg jó.

A másik:
A jelzáloggal fedezett devizahitel elengedett részének 30 százaléka - különadó visszatérítés címén - csökkenti a bank állammal szembeni kötelezettségét a tervezet szerint. Jelenleg ugyanilyen arányban, de jóváírás címén csökken a különadó.

A különadó alapját csökkenti a bank kis- és középvállalkozói (kkv-)hitelállománya, a következők szerint: a 2011 szeptember 30-i kkv-hitelállomány 95 százalékát kell összevetni a 2012. szeptember 30-i hitelállománnyal, és a különbség csökkenti a különadót. Hasonló elven csökkenti a különadót az uniós pályázat önerejéhez nyújtott hitel is.
Ezzel a hitelezést fel lehet pörgetni, amire óriási szükség lenne, jelenleg jól menő vállalkozások is inkább nem fejlesztenek, mivel forrás hiányuk van.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Szokás szerint kezd kicsit elgurulni a gyógyszerem. Próbálom elkerülni a politikai témájú cikkeket, de szinte lehetetlen. Van egy lepukkant, nemhogy a Nyugattól, a lenézett szomszédaitól is folyamatosan leszakadó, csődközelben lévő ország, a fasztuggya hányszázalékos munkanélküliséggel, 3 millió alkoholistával, funkcionális analfabéta tizenévesekkel, fenntarthatatlan nyugdíjrendszerrel, majdhogynem működésképtelen egészségüggyel, röhejes közbiztonsággal, elvándorló értelmiségiekkel, ahol a korrupció akkora, mint Ugandában. De a politikusaink, gyerekek! Van, amelyiknek 30 %-ot is megüti a tetszési indexe?! De az, hogy most akkor miafaszisvan Ferike szakdolgozatával, az kurva lényeges, már bocsánat a hangnemért!!!!!!! Irma néni, a raktározásért felelős könyvtáros a nemzet megrontó ribanca!!!!!! Mert kidobta azt a szart!!! Palikáét meg nem tudták kidobni, annyira hülyék voltak!!!!! Beszéljünk erről, a büdös istenit, ne a két hónap múlva érkező új adókról, meg megemelt illetékekről!!!!!!!!! Hogy az a pénz hova kerül, meg miért kell még mindig az IMF-nek kibaszott büszkén könyörögni, hamár leráztuk a gyarmatasító Nyugat rabigáját!!! Pföööööj, a vérnyomásom......

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
A beszéd (leszámítva az egypárti alaptörvényről szóló ömlengést) tetszett.Dzsokijuing
Nem mondhatja, hogy szar, mert ha egyszer azt mondaná egy Fidesz közeli ember, hogy szar, összeomlana a szómágia és a NER. Egyébként nagy baj nincs az alaptörvénnyel, egy-két elvi kérdést leszámítva. Gyakorlatilag lényegtelen, de a mondjuk a Kúria is hivatkozik rá, ami nagyobb baj.

Más: GYF ügy. Az MSZP közeli ismerőseim, egymástól függetlenül állítják, hogy GYF szivárogtatta ki az öszödi beszédet. Feltételezve, hogy az emberek keveset változnak, elképzelhető, hogy ez is ő volt? A mai világban, bármi megtörténhet 😊

http://index.hu/belfold/2012/05/02/feljelentest_tett_a_pecsi_egyetem_gyurcsany_eltunt_szakdolgozata_miatt/

Azért ciki a dolog, mert a mostani oktatási dékán helyettes, bizonyos Lengvárszky Attila, a Fidesz-Összefogás Pécsért Egyesület közös listáról jutott a pécsi közgyűlésbe, és az szómágia, hogy ő ott ÖPE-sként szavaz...

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Neked is és Tominak is igaza van 😊, egyrészt veled együtt kincstári bizakodó vagyok: Áder a belső kritikái nyomán pont akkor emigrált Brüsszelbe, amikor Orbán ellenzékben megkezdte felépíteni rokonszenves rendszerét. Tehát visszatérve Áder akár egy emberarcúbb, empatikusabb, az ellenzék felé nyitottabb elnök is lehet.

Másrészt az előzmények, avagy a pártkatona leveszi-e a narancsszínű zubbonyt. Meglátjuk.

A beszéd (leszámítva az egypárti alaptörvényről szóló ömlengést) tetszett.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 690
még mindig a "ki mire született" duma.. nem változik semmi sem. 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Óriási lenne, ha most 5 évig kiélné a Viktorral szembeni összes frusztrációját 😀Dzsokijuing
Voltak erre utaló jelek. Minden ilyen "korrekt" rész után jött egy "hűségnyilatkozat". Nekem az volt lehangoló, hogy előzmények nélkül, önmagában ez a beszéd teljesen rendben volt, de előzmények vannak.
Jól "nem" hallottam, hogy az eskünél nem mondta, hogy Isten engem úgy segéljen?vadibandi
Mondta.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Erre most nem emlékeszem, de felcsigáztál, majd este megnézem.Gyurma Pappa
A Klubrádió is élőben adta, félbeszakítva a Pa-Dö-Dö csajok vezette műsort.vadibandi
Nekem olyan nincs, itt vidéken 😀Gyurma Pappa
http://index.indavideo.hu/video/Ader_Janos_elnoki_eskuje
Mindegy, mert mondta.




több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Jól "nem" hallottam, hogy az eskünél nem mondta, hogy Isten engem úgy segéljen?vadibandi
Erre most nem emlékeszem, de felcsigáztál, majd este megnézem.Gyurma Pappa
A Klubrádió is élőben adta, félbeszakítva a Pa-Dö-Dö csajok vezette műsort.vadibandi
Nekem olyan nincs, itt vidéken 😀

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Jól "nem" hallottam, hogy az eskünél nem mondta, hogy Isten engem úgy segéljen?vadibandi
Erre most nem emlékeszem, de felcsigáztál, majd este megnézem.Gyurma Pappa
A Klubrádió is élőben adta, félbeszakítva a Pa-Dö-Dö csajok vezette műsort.




több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Jól "nem" hallottam, hogy az eskünél nem mondta, hogy Isten engem úgy segéljen?vadibandi
Erre most nem emlékeszem, de felcsigáztál, majd este megnézem.

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Jól "nem" hallottam, hogy az eskünél nem mondta, hogy Isten engem úgy segéljen?




több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.Gyurma Pappa
Óriási lenne, ha most 5 évig kiélné a Viktorral szembeni összes frusztrációját 😀

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Hmmm. Kár, hogy PR beszéd, de kicsit beleéltem magam, és elképzeltem, hogy Áder egy független figura. Korrekt elnöki beköszönő volt.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Amúgy ez a plágium azért durvább, mint a Schmittféle, mert ehhez egy fénymásoló elég volt, Palinak meg legalább kellett hozzá franciául tudnia, több könyvet elolvasnia (és lemásolni belőle részeket), helyenként meg saját gondolatokat is belecsempészni, ez már egész közel van a tudományos munkához, persze ettől még a plágium az plágium.
Rajna
Pali bácsi semmilyen dolgozatot nem írt. Teljes gőzzel Barcelonára készült a teljes MOB, ezt egy titkárnő/titkár/lelkes gyakornok írta.

Egy hónapja kb. Gyurcsány dolgozatát konkrétan teljes technika tanszék (illetve utódja az info tanszék) kereste. Nem találták. És nem is lesz, szerintem. Az, hogy kilopták-e a tanszékről, az jó kérdés, de ezzel csak ártottak, mivel így semmi bizonyíték nincs. Hirtelen előkerülni meg nem tud, lásd lopás, meg tuti GYF azzal jönne, hogy átírták az egészet a Fidesz szorgos gépírónői, a raktárból előkapart Erika írógépeken...

Egyébként az egész ügy gusztustalan, és GYF már amúgy is tök vállalhatatlan figurája a baloldalnak, így ideje lenne neki is mennie. Az erkölcs ezt diktálná. Ellenben a közvéleménykutatások (legalábbis az elmúlt hónapokból) nem ezt mondják. Nyugodtak lehetünk benne: ha ez nem töri meg a DK "feltörését", akkor GYF bizony nem megy sehova. Sajnos.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 850 — Saturday Night Lights
Amúgy ez a plágium azért durvább, mint a Schmittféle, mert ehhez egy fénymásoló elég volt, Palinak meg legalább kellett hozzá franciául tudnia, több könyvet elolvasnia (és lemásolni belőle részeket), helyenként meg saját gondolatokat is belecsempészni, ez már egész közel van a tudományos munkához, persze ettől még a plágium az plágium.

Rajna
Palibácsi dolgozatát is nagy valószínűséggel néger írta, nem hiszem, hogy ő maga sokat olvasott volna hozzá.

Fletó ügyében (túl a nyilvánvaló plágiumon) az a legdurvább, hogy a Fidesz-sajtómunkások nagy eséllyel a Schmitt-botrány kirobbanásának másnapján kilophatták a dogáját Pécsről.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ahelyett, hogy az országot húznák ki a szarból, ilyen baromságokkal foglalkoznak.. Fel nem foghatom ezeknek hogy lehetett hatalmat adni a kezükbe. Megy a sárdobálás jobbról - balról, mi meg az 59. adót nyeljük épp...JC6
Word, csak ezt a hangot nem lehetett hallani a Schmitt-ügynél (én felvetettem, jól le is lettem oltva).