Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 682
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás. Ezért felesleges szerintem arról beszélni, hogy a jelenleg ismert politikából ki és mire alkalmas.
A teljes elitváltáshoz szerintem három út vezet:
1. Nem változik semmi, és 20-30 évig ellébecolunk, aztán már tényleg tarthatatlan lesz a helyzet minden (gazdasági-társadalmi-politikai-erkölcsi) vonatkozásban, és nagyon megszopjuk.
2. Hirtelen gazdasági-politikai mélyrepülés (mondjuk 1-2-3 éven belül egy államcsőd), félmilliós tüntetések, erőszakkal szépen megtarkítva, a politikai elitnek pedig a Kossuth téren fog lógni.
3. (Ez a legvalószínűbb) Orbán Viktor nem indul a következő, vagy az utáni választáson, a Fidesz érthető módon szétesik, és a helyén keletkező űrt fogják az új mozgalmak megtölteni.Zorddd
Orbán két kézzel fog kapaszkodni a székébe.Amadeus91
Nekem a 2. megoldás részben tetszik. Akkor vitya sem a székébe kapaszkodna a sok idiótával együtt, hanem a kötélbe.somoskovig
a legutóbbi akasztgatós buli sem úgy sült el végül, ahogy az meg lett álmodva.

Passzív ellenállás, polgári engedetlenség? Idealista vagyok? 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás. Ezért felesleges szerintem arról beszélni, hogy a jelenleg ismert politikából ki és mire alkalmas.
A teljes elitváltáshoz szerintem három út vezet:
1. Nem változik semmi, és 20-30 évig ellébecolunk, aztán már tényleg tarthatatlan lesz a helyzet minden (gazdasági-társadalmi-politikai-erkölcsi) vonatkozásban, és nagyon megszopjuk.
2. Hirtelen gazdasági-politikai mélyrepülés (mondjuk 1-2-3 éven belül egy államcsőd), félmilliós tüntetések, erőszakkal szépen megtarkítva, a politikai elitnek pedig a Kossuth téren fog lógni.
3. (Ez a legvalószínűbb) Orbán Viktor nem indul a következő, vagy az utáni választáson, a Fidesz érthető módon szétesik, és a helyén keletkező űrt fogják az új mozgalmak megtölteni.Zorddd
Orbán két kézzel fog kapaszkodni a székébe.Amadeus91
Nekem a 2. megoldás részben tetszik. Akkor vitya sem a székébe kapaszkodna a sok idiótával együtt, hanem a kötélbe.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 682
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás. Ezért felesleges szerintem arról beszélni, hogy a jelenleg ismert politikából ki és mire alkalmas.
A teljes elitváltáshoz szerintem három út vezet:
1. Nem változik semmi, és 20-30 évig ellébecolunk, aztán már tényleg tarthatatlan lesz a helyzet minden (gazdasági-társadalmi-politikai-erkölcsi) vonatkozásban, és nagyon megszopjuk.
2. Hirtelen gazdasági-politikai mélyrepülés (mondjuk 1-2-3 éven belül egy államcsőd), félmilliós tüntetések, erőszakkal szépen megtarkítva, a politikai elitnek pedig a Kossuth téren fog lógni.
3. (Ez a legvalószínűbb) Orbán Viktor nem indul a következő, vagy az utáni választáson, a Fidesz érthető módon szétesik, és a helyén keletkező űrt fogják az új mozgalmak megtölteni.Zorddd
Orbán két kézzel fog kapaszkodni a székébe.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás. Ezért felesleges szerintem arról beszélni, hogy a jelenleg ismert politikából ki és mire alkalmas.
A teljes elitváltáshoz szerintem három út vezet:
1. Nem változik semmi, és 20-30 évig ellébecolunk, aztán már tényleg tarthatatlan lesz a helyzet minden (gazdasági-társadalmi-politikai-erkölcsi) vonatkozásban, és nagyon megszopjuk.
2. Hirtelen gazdasági-politikai mélyrepülés (mondjuk 1-2-3 éven belül egy államcsőd), félmilliós tüntetések, erőszakkal szépen megtarkítva, a politikai elitnek pedig a Kossuth téren fog lógni.
3. (Ez a legvalószínűbb) Orbán Viktor nem indul a következő, vagy az utáni választáson, a Fidesz érthető módon szétesik, és a helyén keletkező űrt fogják az új mozgalmak megtölteni.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nincs ebben semmi meglepő. A lehető legjobb választ adta.Gyurma Pappa
Hát persze. Vagyis nem mondott semmit.apeszos
Nyilván nem fogja szapulni, ez nem is lenne elvárható. Pláne nem addig, amíg nincs hivatalos döntés.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nincs ebben semmi meglepő. A lehető legjobb választ adta.Gyurma Pappa
Hát persze. Vagyis nem mondott semmit.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Nincs ebben semmi meglepő. A lehető legjobb választ adta.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Szabó Zoltán
Interjú adott Orbán Viktor a Petőfi Népének ma délután, amikor már ismert volt, hogy a Semmelweis Egyetem doktori tanácsa a doktori cím visszavonását javasolja, de a szenátus még nem döntött.


Arra a kérdésre, hogy mi a véleménye a köztársasági elnök körüli ügyről, le kellene-e mondania Schmitt Pálnak, a miniszterelnök kitérő választ adott.

"Nézze, már a negyedik köztársasági elnökkel dolgozom együtt. A magyar alaptörvény szerint a köztársasági elnök személye sérthetetlen, én pedig ehhez tartom magam" - nyilatkozta Orbán Viktor."
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Vissza Bajnaival. Tudom, fél Hajdúnánás felkötötte magát miatta (az a hely amúgy is megérett egy szőnyegbombázásra), de itt az ideje egy menedzserszemléletű politikusnak, aki nem még jobban el, hanem rendbebassza ezt a költségvetést. És volt az szdsz-es homokos fickó is, ő is értelmes dolgokat szeretett volna, hát az ide nem kellett, mi jobban tudjuk, meg amúgy is a bránerre bukik. Nesze, Európa.füligjimmy
Bajnai sótlan. Soha nem nyerne választást. Volt SZDSZ-es szintén. Kell egy karizmatikus ember, aki összefogja ezt az egész. Gyurcsány az lehetett volna, de barom állat kiszivárogtatja a saját beszédét. Hülye húzás volt, egy menedzsment beszédet kiszivárogtatni, egy zárt vezetőségi ülés soha nem való mások fülébe. Előtte azért elég nagy embertömeg támogatta, aztán már nem. Nem-nem, sajnos az egy dolog, hogy vezetőnek jó Bajnai, ő vele megnyeretni egy választást, hát, Clintonék teljes stábja is lehet kevés lenne...

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.zinedine5
Érintett vagyok.Gyurma Pappa
Akivel én beszéltem, és közvetlenül, vagy közvetve érintett (akárcsak én), az nem ezt gondolja. Vagy akkor nem azt mondja, amit gondol 😀

Vissza Bajnaival. Tudom, fél Hajdúnánás felkötötte magát miatta (az a hely amúgy is megérett egy szőnyegbombázásra), de itt az ideje egy menedzserszemléletű politikusnak, aki nem még jobban el, hanem rendbebassza ezt a költségvetést. És volt az szdsz-es homokos fickó is, ő is értelmes dolgokat szeretett volna, hát az ide nem kellett, mi jobban tudjuk, meg amúgy is a bránerre bukik. Nesze, Európa.füligjimmy
Olyan szintű diktatorikus irányítás van, ami eddig nem volt. Akinek ez tetszik, lelke rajta.

1: az MSZP-ben a változás jelenleg Szanyi lehetne, nem gondolom ezt jó iránynak.

2: ez elég rövidlátó nézet, mindig bárki, csak a kormány ne? Én semmiképp sem szeretném az MSZP-t visszatenni, a Jobbikot sem, legyünk következetesek, és legyen négy évnél hosszabb memóriánk.Rajna
1. Szanyi kapitány nem fog nyerni, de kétségtelenül új irány lenne, viszont az MSZP-nek észre kell venni, hogy a kutya sem szereti őket max a hardcore nyugdíjasok. Valamit változtatniuk kéne.
2. Nem "a kormáényt" kell mindíg leváltani, hanem a rosszul kormányzó kormányt. Nyilván a mai felhozatalból én leginkább a még nem szénnéégett LMP-t választanám, de aki elbaszta azt meg kell büntetni.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Remélhetőleg az MSZP-ben talán lesz valami változás, mert azért a Fidesz jelenlegi teljesítménye mellet is csak kb. a kormányzóerő népszerűségének (ami rejtély) a felét érik el saját erőből, megérdemelten.

Ahogy 2010-ben azt mondtam, hogy az MSZP-n kívül minden párt mellett tudtam volna érveket felhozni, most kb ezt gondolom a Fideszről. Bárki csak ők ne. Alapvetően úgy gondolom, hogy egy összefogásnak lesz esélye őket leváltani, akkor meg a kérdésed okafogyott.
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.zinedine5
1: az MSZP-ben a változás jelenleg Szanyi lehetne, nem gondolom ezt jó iránynak.

2: ez elég rövidlátó nézet, mindig bárki, csak a kormány ne? Én semmiképp sem szeretném az MSZP-t visszatenni, a Jobbikot sem, legyünk következetesek, és legyen négy évnél hosszabb memóriánk.Rajna
Pontosan. Csak sajnos minden liberális kezdeményezésre rányomja bélyegét az SZDSZ. Ebben a csapdában vergődik az LMP is jelenleg. Ezért lesz hosszú idő amíg a megosztottság kiürül, és elmúlik az "aki nincs velünk az ellenünk" stílus.
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.zinedine5
Érintett vagyok.Gyurma Pappa
Akivel én beszéltem, és közvetlenül, vagy közvetve érintett (akárcsak én), az nem ezt gondolja. Vagy akkor nem azt mondja, amit gondol 😀

Vissza Bajnaival. Tudom, fél Hajdúnánás felkötötte magát miatta (az a hely amúgy is megérett egy szőnyegbombázásra), de itt az ideje egy menedzserszemléletű politikusnak, aki nem még jobban el, hanem rendbebassza ezt a költségvetést. És volt az szdsz-es homokos fickó is, ő is értelmes dolgokat szeretett volna, hát az ide nem kellett, mi jobban tudjuk, meg amúgy is a bránerre bukik. Nesze, Európa.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Remélhetőleg az MSZP-ben talán lesz valami változás, mert azért a Fidesz jelenlegi teljesítménye mellet is csak kb. a kormányzóerő népszerűségének (ami rejtély) a felét érik el saját erőből, megérdemelten.

Ahogy 2010-ben azt mondtam, hogy az MSZP-n kívül minden párt mellett tudtam volna érveket felhozni, most kb ezt gondolom a Fideszről. Bárki csak ők ne. Alapvetően úgy gondolom, hogy egy összefogásnak lesz esélye őket leváltani, akkor meg a kérdésed okafogyott.
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.zinedine5
1: az MSZP-ben a változás jelenleg Szanyi lehetne, nem gondolom ezt jó iránynak.

2: ez elég rövidlátó nézet, mindig bárki, csak a kormány ne? Én semmiképp sem szeretném az MSZP-t visszatenni, a Jobbikot sem, legyünk következetesek, és legyen négy évnél hosszabb memóriánk.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.zinedine5
Érintett vagyok.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.Gyurma Pappa
Teljesen igazad van, viszont személyes tapasztalatom és az országban történtek alapján is úgy gondolom, hogy ezek most rosszabbak, gyengébbek (kinek melyik tetszik).zinedine5
Ne érts félre: nem akarom dicsérni a Fideszt, egy percig sem. Egy bajom van: másfél év után, ha az MSZP elkezd visszamászni (gyakorlatilag a szavazó bázisa aktivizálja magát, kb. a 2006-os "majdnem döntetlen" eredmény van közel ahhoz, ami a valóság a két párt bázisa között), úgy gondolhatják, hogy akkor nem kell lecserélni a régi arcokat, még egy körre jók lesznek ők a hatalomba, akkor nem változik semmi.

Mióta politikával foglalkozom, én liberálisnak tartom magam. Radikális liberálisból eljutottam egy olyan szintre, liberálisok között jobboldalinak számító életfelfogáshoz. Most hosszan nem fejtem ki, mondjuk úgy hogy a mai magyar palettán nekem gazdaságpolitikában minden párt messze van (balra, igen a Fidesz is), egyéb irányokban a Fidesz túl jobboldali, a MSZP túl semmilyen, a Jobbik engem nem érdekel, továbbra is megélhetési radikálisnak tartom őket, a LMP meg túl zöld. Szóval centrista vagyok, legközelebb hozzám az amerikai demokraták állnak.

Hogy miért mondtam el ezt? Mert én ki a tökömre szavazzak? Nekem nincs pártom. Az ígéretek már rég nem érdekelnek.

Szóval kire szoktam szavazni: a kisebbik rosszra. Annyit elárulok, hogy ez még egyszer sem volt a Fidesz.Gyurma Pappa
Remélhetőleg az MSZP-ben talán lesz valami változás, mert azért a Fidesz jelenlegi teljesítménye mellet is csak kb. a kormányzóerő népszerűségének (ami rejtély) a felét érik el saját erőből, megérdemelten.

Ahogy 2010-ben azt mondtam, hogy az MSZP-n kívül minden párt mellett tudtam volna érveket felhozni, most kb ezt gondolom a Fideszről. Bárki csak ők ne. Alapvetően úgy gondolom, hogy egy összefogásnak lesz esélye őket leváltani, akkor meg a kérdésed okafogyott.
És nem azért mert azok jobbak lennének (mondjuk aki olyan szférában dolgozik ahova elér a Fidesz keze az azt gondolja, hogy jobbak), de ezeket meg kell büntetni.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.füligjimmy
Szerintem nem olyan katasztrofális a helyzet, mint volt akár 2009-ben. Az LMP bár csetlik-botlik, de mégis egy hihető és legtöbbször korrekt ellenzéki párt, a Jobbikról ugyan utóbbi semmiképp nem mondható el, de legalább egy párt (mégha egészséges demokráciákban az ilyenek marginalizálva is vannak). A folyamat jónak tűnik, talán 2014-ben lesz egy új bejutó pártkinézetű valami. Ilyen jó ellenzék szerintem legfeljebb a '90-'94-es ciklusban volt Magyarországon.Rajna
Sajnos ma Magyarországon ha egy ilyen típusú párt megerősödik, annyira hogy jelentős erőt képviseljen a választásokon, az azt jelenti hogy ők is elkurvultak. Nagyon hosszú időnek kell eltelni ahhoz (amit Gyurma is írt), hogy az MSZP-SZDSZ-Fidesz által okozott károk enyhüljenek. Ők rettenetes módon megosztották az országot, az emberek fejéből nem lehet kimosni a ködöt, legyen az szegfűvörös, vagy narancsos. Csak egy igazi nemzedék váltás segíthet rajtunk.apeszos
Szerintem enyhül azért a szitu, ugye rengeteg a pártnélküli jelenleg, akiket egy újfajta párt esetleg felszívhat részben, és mint mondtam az LMP és a Jobbik is pártszerű képződmény már. Nem gondolom, hogy a Fidesz-MSZP kettősön kívül más hatalomra kerülhet 2014-ben, de tovább javulhat a helyzet. Én optimista vagyok, szerintem a magyar társadalom egyre jobban felismeri a helyzetét, és szép lassan reagálni is fog.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Hm, nem olvastam ezt a diskurzust, de azért meg lehet nézni a mi korosztályunkat (remélem mondhatom, hogy a miénk, harminc alatt/felett pár évvel), hány kis seggfej született gerinc nélkül. És az még max óvoda volt, bár én voltam még kisdobos is sztem, sportpályán álltam két órát 35 fokban.füligjimmy
Igen, én már pont nem voltam kisdobos, én voltam az első olyan első osztályos, aki nem volt kisdobos 😊

Meg lehet nézni, tudok olyan pécsi politikusról, akivel együtt piáztunk gimi alatt, mert az egyik haverunk osztálytársa volt. Szóltak, hogy ma ő fizet mindent. Együtt buliztunk, majd kiderült pár hét múlva, hogy igazából ott az osztálypénzt ittuk, mert ő mint osztálytitkár volt a felelős érte, és mivel abban az évben nem lesz osztálykirándulás, hát gondolta, hogy akkor az az övé, meg pár barátjáé.

Persze, vannak ilyenek. De alapvetően hiányoznak a beidegződések. És ez a fontos. A Fidesz mögötti média birodalom is már más, a Transparency országjelentése is erről szól.: változnak a módszerek. Most hogy ez jobb vagy rosszabb, azt mindenki döntse el maga. A lopás, lenyúlás marad az, ami, de azért ez ennél sokkal bonyolultabb.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.Gyurma Pappa
Teljesen igazad van, viszont személyes tapasztalatom és az országban történtek alapján is úgy gondolom, hogy ezek most rosszabbak, gyengébbek (kinek melyik tetszik).zinedine5
Ne érts félre: nem akarom dicsérni a Fideszt, egy percig sem. Egy bajom van: másfél év után, ha az MSZP elkezd visszamászni (gyakorlatilag a szavazó bázisa aktivizálja magát, kb. a 2006-os "majdnem döntetlen" eredmény van közel ahhoz, ami a valóság a két párt bázisa között), úgy gondolhatják, hogy akkor nem kell lecserélni a régi arcokat, még egy körre jók lesznek ők a hatalomba, akkor nem változik semmi.

Mióta politikával foglalkozom, én liberálisnak tartom magam. Radikális liberálisból eljutottam egy olyan szintre, liberálisok között jobboldalinak számító életfelfogáshoz. Most hosszan nem fejtem ki, mondjuk úgy hogy a mai magyar palettán nekem gazdaságpolitikában minden párt messze van (balra, igen a Fidesz is), egyéb irányokban a Fidesz túl jobboldali, a MSZP túl semmilyen, a Jobbik engem nem érdekel, továbbra is megélhetési radikálisnak tartom őket, a LMP meg túl zöld. Szóval centrista vagyok, legközelebb hozzám az amerikai demokraták állnak.

Hogy miért mondtam el ezt? Mert én ki a tökömre szavazzak? Nekem nincs pártom. Az ígéretek már rég nem érdekelnek.

Szóval kire szoktam szavazni: a kisebbik rosszra. Annyit elárulok, hogy ez még egyszer sem volt a Fidesz.Gyurma Pappa
Bár tudom, hogy ez semmit sem jelent, de: maximális tiszteletem.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.Gyurma Pappa
Teljesen igazad van, viszont személyes tapasztalatom és az országban történtek alapján is úgy gondolom, hogy ezek most rosszabbak, gyengébbek (kinek melyik tetszik).zinedine5
Ne érts félre: nem akarom dicsérni a Fideszt, egy percig sem. Egy bajom van: másfél év után, ha az MSZP elkezd visszamászni (gyakorlatilag a szavazó bázisa aktivizálja magát, kb. a 2006-os "majdnem döntetlen" eredmény van közel ahhoz, ami a valóság a két párt bázisa között), úgy gondolhatják, hogy akkor nem kell lecserélni a régi arcokat, még egy körre jók lesznek ők a hatalomba, akkor nem változik semmi.

Mióta politikával foglalkozom, én liberálisnak tartom magam. Radikális liberálisból eljutottam egy olyan szintre, liberálisok között jobboldalinak számító életfelfogáshoz. Most hosszan nem fejtem ki, mondjuk úgy hogy a mai magyar palettán nekem gazdaságpolitikában minden párt messze van (balra, igen a Fidesz is), egyéb irányokban a Fidesz túl jobboldali, a MSZP túl semmilyen, a Jobbik engem nem érdekel, továbbra is megélhetési radikálisnak tartom őket, a LMP meg túl zöld. Szóval centrista vagyok, legközelebb hozzám az amerikai demokraták állnak.

Hogy miért mondtam el ezt? Mert én ki a tökömre szavazzak? Nekem nincs pártom. Az ígéretek már rég nem érdekelnek.

Szóval kire szoktam szavazni: a kisebbik rosszra. Annyit elárulok, hogy ez még egyszer sem volt a Fidesz.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.füligjimmy
Szerintem nem olyan katasztrofális a helyzet, mint volt akár 2009-ben. Az LMP bár csetlik-botlik, de mégis egy hihető és legtöbbször korrekt ellenzéki párt, a Jobbikról ugyan utóbbi semmiképp nem mondható el, de legalább egy párt (mégha egészséges demokráciákban az ilyenek marginalizálva is vannak). A folyamat jónak tűnik, talán 2014-ben lesz egy új bejutó pártkinézetű valami. Ilyen jó ellenzék szerintem legfeljebb a '90-'94-es ciklusban volt Magyarországon.Rajna
Sajnos ma Magyarországon ha egy ilyen típusú párt megerősödik, annyira hogy jelentős erőt képviseljen a választásokon, az azt jelenti hogy ők is elkurvultak. Nagyon hosszú időnek kell eltelni ahhoz (amit Gyurma is írt), hogy az MSZP-SZDSZ-Fidesz által okozott károk enyhüljenek. Ők rettenetes módon megosztották az országot, az emberek fejéből nem lehet kimosni a ködöt, legyen az szegfűvörös, vagy narancsos. Csak egy igazi nemzedék váltás segíthet rajtunk.
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Hm, nem olvastam ezt a diskurzust, de azért meg lehet nézni a mi korosztályunkat (remélem mondhatom, hogy a miénk, harminc alatt/felett pár évvel), hány kis seggfej született gerinc nélkül. És az még max óvoda volt, bár én voltam még kisdobos is sztem, sportpályán álltam két órát 35 fokban.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.füligjimmy
Én sem vagyok boldog tőle, hogy nincs 😊

Egy korábbi hozzászólásban volt szó arról, hogy a következő választáson már sokan fognak szavazni, akik nem a Kádár rendszer alatt szocializálódtak. Sajnos ez kevés. Igazából akkor lesz a jó, amikor ez a generáció már felnőtt lesz, lesz elég tapasztalata, ahhoz hogy kormányozni is tudjon. A kettő együtt kell: 1) az idősek tapasztalata 2) a fiatalok "tisztasága", lelkesedése, friss szaktudása. Most egy olyan átmeneti időszak van, amikor már elég idősek ahhoz, a rendszerváltás gyermekei, hogy megszólaljanak, de még nem elég idősek ahhoz, hogy kormányozzanak. Sajnos, az idősebbek közül, akik elég tapasztaltak, többnyire már elkötelezték magukat, és ha nem is akarnak a kádári reflexekkel gondolkodni, a környezetük, megélhetésük nem engedi őket.

Szerintem ezért nincs most ellenzék, ezért nincs most más út, csak az MSZP és a Fidesz, mint kormányzó erő. És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.Gyurma Pappa
A szívemből szóltál. A kiemelt résztől meg a jóisten óvjon.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.füligjimmy
Szerintem nem olyan katasztrofális a helyzet, mint volt akár 2009-ben. Az LMP bár csetlik-botlik, de mégis egy hihető és legtöbbször korrekt ellenzéki párt, a Jobbikról ugyan utóbbi semmiképp nem mondható el, de legalább egy párt (mégha egészséges demokráciákban az ilyenek marginalizálva is vannak). A folyamat jónak tűnik, talán 2014-ben lesz egy új bejutó pártkinézetű valami. Ilyen jó ellenzék szerintem legfeljebb a '90-'94-es ciklusban volt Magyarországon.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
A négynek a nevére kíváncsi lennék.
füligjimmy
Nem mindenkinek volt elég ideje arra, hogy kimásszon OV seggéből.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.Gyurma Pappa
Teljesen igazad van, viszont személyes tapasztalatom és az országban történtek alapján is úgy gondolom, hogy ezek most rosszabbak, gyengébbek (kinek melyik tetszik).