Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.füligjimmy
Én sem vagyok boldog tőle, hogy nincs 😊

Egy korábbi hozzászólásban volt szó arról, hogy a következő választáson már sokan fognak szavazni, akik nem a Kádár rendszer alatt szocializálódtak. Sajnos ez kevés. Igazából akkor lesz a jó, amikor ez a generáció már felnőtt lesz, lesz elég tapasztalata, ahhoz hogy kormányozni is tudjon. A kettő együtt kell: 1) az idősek tapasztalata 2) a fiatalok "tisztasága", lelkesedése, friss szaktudása. Most egy olyan átmeneti időszak van, amikor már elég idősek ahhoz, a rendszerváltás gyermekei, hogy megszólaljanak, de még nem elég idősek ahhoz, hogy kormányozzanak. Sajnos, az idősebbek közül, akik elég tapasztaltak, többnyire már elkötelezték magukat, és ha nem is akarnak a kádári reflexekkel gondolkodni, a környezetük, megélhetésük nem engedi őket.

Szerintem ezért nincs most ellenzék, ezért nincs most más út, csak az MSZP és a Fidesz, mint kormányzó erő. És azért vagyok elszomorodva, hogy a MSZP jön vissza, mert az arcok ott sem cserélődtek le. Lendvai, Szekeres és társaik, akik tényleg baromira vállalhatatlanok, még mindig ott ülnek.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
"Visszavonták Schmitt doktoriját!
márc. 29. 18:57 Joób Sándor
Szenátus, Tulassay: A tudományos munka módszereinek alaklamazásával készített értekezés nem felel meg a tudományetikai módszerének. A címet a szenátus visszavonja 33:4 arányban."
apeszos
A négynek a nevére kíváncsi lennék.

Gyurma: attól még elkeseredhetek egy kicsit sztem, hogy nincs normális ellenzékünk, és nem is lesz, példáué azért, amit leírtál.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Visszavonták Schmitt doktoriját!
márc. 29. 18:57 Joób Sándor
Szenátus, Tulassay: A tudományos munka módszereinek alaklamazásával készített értekezés nem felel meg a tudományetikai módszerének. A címet a szenátus visszavonja 33:4 arányban."
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Amúgy ismét volt egy időközi választás valahol, ahol fideszes nyert. Nincs több kérdésem.füligjimmy
Ki nyerjen? Nincs értelmes ellenfél a legtöbb helyen. Meg azt is vedd figyelembe, hogy a legtöbb helyen a népszerű helyi arcok beálltak a Fidesz kötelékébe. Itt nálunk Pécsen, pl. a Kővári János nevű úriember az Összefogás Pécsért Egyesület jelöltje volt, majd most már Fideszes. Baromi népszerű volt, az egyetlen épkézláb független, a Fidesz nem hagyhatta ki, neki meg jól jött gondolom, hogy a városi képviselő testületből lett lehetősége felkerüli az országgyűlésbe. Így megy ez.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Kár, hogy Palika távozik. Köztársasági elnökként tevékenysége emlékezetesebb volt, mint Göncz, Mádl, Sólyom húsz éve összesen. Sok szempontból túlszárnyalta elődeit.

Amúgy ismét volt egy időközi választás valahol, ahol fideszes nyert. Nincs több kérdésem.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Lassan indul a békemenet...

Joób Sándor
"Szenátus: Megjelent az egyetem bejáratánál egy idősebb, két kokárdát, árpádsávos és magyarzászlós baseball sapkát viselő úr. Azt mondja, Schmitt mellett jött tüntetni, ő egy olimpiai bajnok, több dicsőséget szerzett egymaga az országnak, mint 800 ezer kommunista együttvéve. Azt gondolja, ha valaki hibázott, akkor az egyetem vezetése volt az, amikor elfogadta Schmitt munkáját." 😂
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
http://index.hu/belfold/2012/03/29/a_szenatus_dont_schmittrol/olyan_a_hangulat_hogy_most_mar_kerni_is_lehet/

😀 😀 😀

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Üzenetet visz.Gyurma Pappa
Vagy selyemzsinórt....apeszos
Én választottam szenátusi tagként rektort (kétszer is). Kurvára nem volt ott senki a minisztériumból 😀 Szerintem igazán meghívva sem.Gyurma Pappa
Joób Sándor
"Pörög a napirend, már meg is lehet az új rektor, hiszen az államtitkár, aki emiatt volt meghívva, már távozott is."
Hamar elmondta a tutit.... és:
Szily László
"ami most esett be a postaládánkba. Úgy tűnik, Schmitt elszánta magát a maradásra:

Tájékoztatjuk Önöket, hogy Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke 2012. március 30-án, pénteken 10. 15 órakor udvariassági látogatáson fogadja Karl Viktor Erjavecet, a Szlovén Köztársaság külügyminiszterét a Sándor-palotában."
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
"2002 utáni ellenállás éveiben" Szabler
Hm, az "ellenzéki" szinonimája az "ellenálló"?Gogo
Sok érdekes dolog van itt. Például a "nemzeti progresszió".Szabler
Az egész gyönyörű. A volt szervilis pártkatona teljes mellszélességgel kiáll a másik szervilis pártkatonáért. Most hogy melyik párt, az tök mindegy, nem?

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?Amadeus91
Üzenetet visz.Gyurma Pappa
Vagy selyemzsinórt....apeszos
Én választottam szenátusi tagként rektort (kétszer is). Kurvára nem volt ott senki a minisztériumból 😀 Szerintem igazán meghívva sem.

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
"2002 utáni ellenállás éveiben" Szabler
Hm, az "ellenzéki" szinonimája az "ellenálló"?Gogo
Sok érdekes dolog van itt. Például a "nemzeti progresszió".

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://www.youtube.com/watch?v=Jaf9f6DQTNc

És most ez az aktuális:
http://www.youtube.com/watch?v=yMhcqbNl2zY 😂
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
"2002 utáni ellenállás éveiben" Szabler
Hm, az "ellenzéki" szinonimája az "ellenálló"?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://www.youtube.com/watch?v=jqFXc8ueChI

Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?Amadeus91
Joób Sándor
"Hoffmannt az egyetem vezetése hívta meg a szenátusi ülésre, mert a mostani alkalommal rektorválasztást is tartanak és ilyenkor hagyományosan meg szokták hívni az oktatásért felelős minisztert vagy államtitkárt, így a Schmitt-döntéssel való egyebesés puszta véletlen - tudtuk meg a NEFMI oktatási államtitkárságától."
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
áradnak a jó hírek! nagyon kemény anyag:
http://www.youtube.com/watch?v=u46s5ycs6kw&feature=player_embedded#!
😂DiamondsHead44
És ennek a faszinak a felhívására mentek ki több százezren békemenetelni.Dzsokijuing
...

Mindezt, a félreértések elkerülése végett, nem Schmit Pál, hanem minden jószándékú ember lelki békéje védelmében írtam. Mert egyikünk sem hibátlan. De továbbra is hinnünk kell a szeretet és az összefogás erejében."Szabler
Elsírtam egy százas zsepit. Kár, hogy a kenetteljes Bencsiknek Schmittéhez hasonlóan ismerjük a pártállami múltját és a heti szeretetteljes fröcsögéseit a nemzetárulók ellen. Most egy pillanatra megvakult a fénytől, amikor kibújt Platón barlangjából.
Ja, és lehet anyázni Pálinkást, a következő elnököt, de ő legalább dr.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?Amadeus91
Üzenetet visz.Gyurma Pappa
Vagy selyemzsinórt....
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 681
Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?Amadeus91
Üzenetet visz.Gyurma Pappa
egyre gondolunk?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?Amadeus91
Üzenetet visz.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 681
Hoffmann Rózsa mit keres a SOTE-n?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Gyönyörű gondolatok, egy jószándékú embertől. Egyik szervilis védi a másikat. Pálinkásra is sok rosszat lehet mondani, de azért ő tényleg csinált valamit életében, amiért van dr. a neve előtt. Bocsánat: Dr.

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
áradnak a jó hírek! nagyon kemény anyag:
http://www.youtube.com/watch?v=u46s5ycs6kw&feature=player_embedded#!
😂DiamondsHead44
És ennek a faszinak a felhívására mentek ki több százezren békemenetelni.Dzsokijuing
Ezt Bencsik pár perce tette közzé a FB-on. A lényeg: Abcug Pálinkás + az vesse Schmittre az első követ, aki bűn nélkül való.

"Schmitt Pál helyzete tarthatatlannak látszik.
Már csak órák kérdése, hogy az Semmelweis Egyetem szenátusa megszavazza a kisdoktori cím visszavonását. Reggel a doktori tanács 16-2 arányban ezt javasolta.

Pálinkás József, az MTA elnöke tegnap este közleményt adott ki, amelyben taktikusan egy jó nagyot rúgott a helyzetét felfogni nem tudó vagy nem akaró, Dél-Koreában időző köztársasági elnökbe. Ez volt a jel, mint az Aurora cirkáló lövése hajdan, a tudomány bástyájáról.
...
Az ügyhöz ezért három megjegyzést és egy kiegészítést fűznék.

1. A tiszteletre méltó doktori tanács kinyitotta Pandora szelencéjét, mert mostantól fogva sem erkölcsi, sem szakmai akadálya nem lesz a jelentős hányadukban feltehetően link kisdoktorik felülvizsgálatának s e címek sorozatos elvételének. Szép nagy vérfürdő lesz, sok meglepetéssel.

2. Őszintén remélem, hogy mindazok, akik a jól megépített médiabotrányt most tudományos és morális szintre emelték, élükön dr. Pálinkás Józseffel, az MTA elnökével, a köztársasági elnök általuk várt lemondását követően nem aspirálnak a helyére. Remélem továbbá, hogy mindazok a jeles tudósok és akadémikusok, akik bölcsen hallgattak a nyilvánosság előtt, sem aspirálnak az elnöki székre. Erős gyomra van a magyarnak, de ezt azért nehéz volna lenyelni.

3. Reménykedem, hogy az Országgyűlés, ha majd erre kerül a sor, nem a különféle címeket, kitüntetéseket és beosztásokat, hanem az emberi tartást, tisztaságot és lelki méltóságot veszi majd alapul az új jelölt kiválasztásakor.

És a kiegészítés:

Ma is fontosnak tartom kiállni Schmitt Pál kétszeres olimpiai bajnok, nemzetközi hírű sportdiplomata, majd a 2002 utáni ellenállás éveiben az Orbán Viktor vezette csapathoz csatlakozván, a nemzeti progresszió egyik népszerű tagja mellett. Schmitt Pál hazai és nemzetközi népszerűségét ajánlotta fel a nemzeti erőknek a remélt nagyarányú győzelemért. A győzelemben neki is része volt...

Szeretném folytatni, de keserű a szám íze, és inkább arra gondolok, ami Lengyelország fővárosában jutott az eszembe néhány nappal ezelőtt, este, azt követően hogy díszvendége lehettem egy dokumentumfilm premierjének, amelyet lengyelek készítettek a mi Békemenetünkről, szóval ahogy késő este sétáltunk páran a Pilsudski téren egy étterem felé, s megcsodáltam egy lengyel és magyar nyelvű emléktáblát, hogy a szeretet és az összefogás erejével katedrálisokat lehet emelni évek szorgos munkájával.

Azt viszont csak most értettem meg, hogy a gyűlölet és a széthúzás erejével ezeket egy pillanat alatt fel lehet robbantani.

És az is az eszembe jutott, mert most majd sokan fognak diadalmasan gúnyolódni, hiszen már kaptam is olyan levelet, amiben „gratuláltak”, hogy milyen jól megvédtük a Demokratában az elnököt... igen, eszembe jutott a bibliai idézet, amikor Jézus ujjával a porban firkál és azt mondja a bűnös asszonyt megkövezni akaróknak, hogy az dobja rá az első követ, aki garantáltan bűntelen.

Az egy különös világ volt, még volt egyetemes erkölcs, s valahogy ennek tükrében az emberek látták saját gyarlóságaikat, merthogy az átkozódók mind egy szálig elpárologtak.

Ma azonban másképpen van. Mára vagy megvakult egy egész generáció, vagy olyan rettenetesen sok a makulátlan szent, hogy dobálózhatnak tömegesen...

Mindezt, a félreértések elkerülése végett, nem Schmit Pál, hanem minden jószándékú ember lelki békéje védelmében írtam. Mert egyikünk sem hibátlan. De továbbra is hinnünk kell a szeretet és az összefogás erejében."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
áradnak a jó hírek! nagyon kemény anyag:
http://www.youtube.com/watch?v=u46s5ycs6kw&feature=player_embedded#!
😂DiamondsHead44
És ennek a faszinak a felhívására mentek ki több százezren békemenetelni.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 681
legszebb öröm a káröröm. 😀

http://index.hu/belfold/2012/03/29/schmitt_ket_ujabb_elhallgatott_forrasat_lepleztek_le/

még2 forrás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
áradnak a jó hírek! nagyon kemény anyag:
http://www.youtube.com/watch?v=u46s5ycs6kw&feature=player_embedded#!
😂DiamondsHead44
... és Lázár is hozza a szokott formáját: http://hvg.hu/itthon/20120329_lazar_schmitt

"Az államfői intézmény komolysága" 😂Dzsokijuing
Amikor komcsizik ezerrel miért nem jár el "kellő körültekintéssel"? Ja mert ha körülnéz a saját baromfiudvarában is találna legalább annyit? Hiteltelen ember, a többivel együtt, élükön Szargyártó és kiflicsücsök szenátorasszonnyal. Lassan kezdem érteni miért kell Kövérnek testőrség...

Schmitt-ügy: nem akarnak nyilvánosság elé állni a Fideszben
Pedig most megkérdezném Szargyártót a "bulvárkacsáról"... Ja tudom: emúttnyócév....
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
áradnak a jó hírek! nagyon kemény anyag:
http://www.youtube.com/watch?v=u46s5ycs6kw&feature=player_embedded#!
😂DiamondsHead44
atya ég... ilyen nincs.