Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A mai bírósági tárgyaláson a védők pultjára kikészítve várt minket egy-egy ibolyaszín/lila kitűzhető szalag,melyet a bírók is viseltek a talárjukon. Gondolom nem kell elmagyaráznom, hogy miért!
Persze én rögtön felraktam, nehogy már ezen múljon a védencemre kiszabott szabadságvesztés tartama! 😊vadibandi
gyurcsányista!
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
A mai bírósági tárgyaláson a védők pultjára kikészítve várt minket egy-egy ibolyaszín/lila kitűzhető szalag,melyet a bírók is viseltek a talárjukon. Gondolom nem kell elmagyaráznom, hogy miért!
Persze én rögtön felraktam, nehogy már ezen múljon a védencemre kiszabott szabadságvesztés tartama! 😊




több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egy kis összefoglaló. No comment....

Alaptörvénybe foglalták a miniszterelnök-helyettesi posztot

Az országgyűlési képviselők száma legfeljebb kétszáz fő (2014-től)

Alpolgármester nem csak a helyi képviselők közül választható, azaz „kívülről” is hozható

Parlamenti többség dönt az alkotmánybírák jelöléséről (korábban a frakciók egyetértése volt szükséges)

Átalakul a közmédiumok felügyeletének rendje

„A jó erkölcsbe ütköző” végkielégítéseket visszamenőleg különadóval sújtják (98%-os adó)

Kiterjesztették a bírósági titkárok hatáskörét, szabálysértési ügyekben elzárást is kiszabhatnak.

A katonák, a rendőrök és a titkosszolgálat tagjai leszerelésük után három évig nem indulhatnak választásokon (parlamenti, önkormányzati, európai parlamenti)

Az új alkotmány
Négy részből és 53 cikkből áll: (A korábbi 15 fejezetből és 79 cikkből állt.)

1. A Nemzeti Hitvallás című preambulummal kezdődik, ezen belül az alaptörvény a Himnusz első sorával. Leszögezi, hogy „Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaállítását 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk.” Azaz a nyilas és kommunista időszak és jogalkotása semmis. Azt megelőzően az ezeréves történeti alkotmányra hivatkozik.

A szuverenitás (önálló államiság) letéteményese a nép helyett a nemzet.

A kereszténység mint nemzetmegtartó tényező, a Szent Korona mint a folyamatos magyar államiság megtestesítője: alkotmányos értékek

2. Az Alapvetés című rész. Ebben rögzítik, hogy hazánk neve Magyarország (korábban Magyar Köztársaság volt). Szerepel benne a házasság (férfi és nő közötti) intézménye.

Új meghatározások:
A család a nemzet fennmaradásának alapja

„Az egységes magyar nemzet eszméjétől vezérelve felelősséget visel a határain kívül élő magyarok sorsáért”

Magyarország védi a magyar nyelvet

3. A Szabadság és felelősség címet viselő fejezet az alapjogokat és a kötelezettségek sorolja fel.

A magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg

Tiltja a kínzást, az embertelen bánásmódot, az emberkereskedelmet: új passzusként az „emberi egyedmásolást” is

Szintén itt olvasható először, hogy a tulajdon társadalmi felelősséggel jár

A gyermekek kötelessége gondoskodni rászoruló szüleikről

A testi és lelki egészség jogának érvényesülése (pl.: Magyarország genetikailag módosított élőlényektől mentes mezőgazdasága)

4. Az államcímű rész az államszervezetről szól.

Közpénzügyek:
Az Országgyűlés nem fogadhat el olyan központi költségvetésről szóló törvényt, amelynek eredményeképpen az államadósság meghaladná a teljes hazai össztermék felét

A kormány nem vehet fel olyan kölcsönt, amelynek következtében az államadósság szintje meghaladná az előző évi GDP 50 százalékát

A Magyar Nemzeti Bank elnökét hat évre nevezi ki a köztársasági elnök. Az alelnököket az államfő nevezi ki (eddig az MNB elnöke tette)

Választás:
Újdonság, hogy (2014-től) az eddigi négy- helyett ötévente választják meg az önkormányzati képviselőket és a polgármestereket

Nem csak magyar állampolgár lehet polgármester

Jogalkotás:

A kormányhivatal kezdeményezheti a bíróságnál a helyi önkormányzat törvényen alapuló jogalkotási kötelezettsége elmulasztásának megállapítását (a fővárosi és a megyei kormányhivatal vezető is alkothat passzust)

Bővül az Országgyűlés által megválasztott tisztségviselők köre az alapvető jogok biztosának helyetteseivel Igazságszolgáltatás:

Alapjog: az önvédelemhez és a tulajdonvédelemhez való jog

Tényleges életfogytiglani büntetés (csak szándékos, erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt szabható ki. Jelenleg 16-an töltik így, a szabadulás reménye nélkül a büntetésüket)

Alkotmánybíróság: 15 tagúra bővül (11 tagja volt)

12 évre választják őket (korábban 9 éves mandátumuk volt, melyet egyszer újíthattak meg)

A testület már nem bírálhatja felül a kormány pénzügyi intézkedéseit (csak ha az államadósság a GDP 50 százaléka alatt van – jelenleg 80 százalék), kizárólag az élethez és az emberi méltósághoz való joggal, a személyes adatok védelméhez való joggal, a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságához való joggal vagy a magyar állampolgársághoz kapcsolódó jogokkal összefüggésben vizsgálhatja felül

Elnökét a parlament választja (eddig az alkotmánybírák választották) _ A bírósági döntéseket is felülbírálhatja

A Kúria lép a Legfelsőbb Bíróság helyére

Megszűnik a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosának tisztsége. Az állampolgári jogok országgyűlési biztosának neve alapvető jogok biztosára változik

Nyugdíjügyek:

Az állami nyugdíjrendszer mellett önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények alapítása (korábban a magánnyugdíjpénztárak is szerepeltek)

A jövőben a bírákhoz hasonlóan az ügyészek szolgálati jogviszonya is az általános öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig (65. év) állhat fenn (eddig 70. év volt.) A Kúria elnöke és a legfőbb ügyész mentesül ez alól.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Lelepleződött Zagyva György Gyula, miután mellettem állt, és nem ugrlt az "Aki ugrál büszke magyar" rigmusra, ergo nem büszke magyar.Rajna
mert ez eukonform, kommancs verzió. Erre én sem ugrálok. Csak a megszokott rigmusra 😛haromt
Én se szívesen de ez van. Ettől még Zagyva semmiben nem vett részt, kussba sörözött a lépcsőn végig 😛

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Lelepleződött Zagyva György Gyula, miután mellettem állt, és nem ugrlt az "Aki ugrál büszke magyar" rigmusra, ergo nem büszke magyar.Rajna
mert ez eukonform, kommancs verzió. Erre én sem ugrálok. Csak a megszokott rigmusra 😛
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Lelepleződött Zagyva György Gyula, miután mellettem állt, és nem ugrlt az "Aki ugrál büszke magyar" rigmusra, ergo nem büszke magyar.

több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
"A hétvégi tüntetések bebizonyították, hogy az MSZP és az LMP összenőtt, mint két kicsi legó" Rétvári Bence államtitkár
alkotmányoznak a hozzáértők 😊
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://index.hu/belfold/2011/04/16/szabadlabon_a_hajduhadhazon_eloallitott_ot_ember/
Kíváncsi vagyok milyen törvényt fog hozni Pintér úr, hogy törvénytelen legyen a polgárőr tevékenység...

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
FRDSZ+RKDSZ tüntetés

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 462 — Csodabogár
muhahaha, ekkora barmok nem lehetnek ezek. de.

Orbán-gyilkosság: Így kell a XXI. század elején Gyurcsányt démonizálni

http://ketrecharc.blog.hu/2011/04/14/igy_kell_a_xxi_szazad_elejen?fullcommentlist=1#comments

Orbán lassan átmegy Bástya elvtársba.

http://www.youtube.com/watch?v=AVZ-BOfC5fI 00:10-ig 😀

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Akkor ezt megbeszéltük. 😀
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Akkor rögvest nem lesz olyan tetszetős a nyugdíj reform.apeszos
Már aki a nyugdíjas évekre úgy tekint, mint a semmittevés korszakára. Vagy aki nem csinált (elég) gyereket és nevelte fel őket úgy, hogy esetleg képesek legyenek valamit visszaadni.
És ebbe az átlagba beletartozik a felsővezetők, volt pártfunkcik, miniszterek nyugdíja, ami jelentősen emeli az átlagot.apeszos
Ahogy az átlagbért emelik a topmenedzserek milliós havi fizetései is
Főleg úgy, hogy sok helyen a minimálbérre vannak bejelentveapeszos
ahogy sok korkedvezményes nyugdíjas is, mert bizonyos fizetés felett nem kaphatná a korkedvezményes nyugdíját is
Fura azt hallani, hogy nem az átlagbér kevés, hanem a nyugdíj magasapeszos
Egyik sem magas, de egymáshoz viszonyítva és a nyugdíjasok/aktívok arányát tekintve az átlagnyugdíj magas.
Amúgy miért kellene elfelejteni az állami szinten folyó pazarlást?apeszos
Mert a nyugdíjhoz képest nem tétel. Spóroljanak, de attól nem lesz jobb a nyugdíjasnak, hogy 600 millióért vesznek 100 Skodát és nem 1 milliárdért 100 Audit.
Egyébként valószínűleg félreértesz, nem feltétlenül a Fidesz ellen mondom amit mondok, ha más lenne kormányon ugyanez lenne a véleményem.apeszos
Én meg nem a Fidesz miatt mondom, amit mondok, a jelenlegi helyzet alapozza meg a véleményemet. Az más tészta, hogy a témában melyik párt gondolatai vagy tettei felelnek meg az elvárásaimnak

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Farkába harapó kígyó. Erről nem a nyugdíjas tehet. Mondok mást. Egyszer mindenki megöregszik, és nyugdíjas lesz. Akkor rögvest nem lesz olyan tetszetős a nyugdíj reform. Ez az egyik. A másik: nem a nyugdíjas szégyene a maga 83k-s pénze, és sajnos nem az magas, hanem a másik alacsony. És ebbe az átlagba beletartozik a felsővezetők, volt pártfunkcik, miniszterek nyugdíja, ami jelentősen emeli az átlagot. Mert az is nyugdíj. Viszont az átlagbérbe sok-sok juttatást nem számolnak bele, mert az csak bér. Főleg úgy, hogy sok helyen a minimálbérre vannak bejelentve a melósok, a többit zsebbe kapják, nincsenek beleszámolva a menedzser jutalékok, ilyen olyan jogcímen kifizetett jutalmak. Ki tehet arról, hogy az európai árakhoz -bár lassan a magyar árak már magasabbak- indiai fizetések dukálnak? És igen, otthont építettem, három gyereket nevelek (ebből kettő már felnőtt), és valahogy megélek. De erről korántsem a nyugdíjas tehet. Fura azt hallani, hogy nem az átlagbér kevés, hanem a nyugdíj magas. Amúgy miért kellene elfelejteni az állami szinten folyó pazarlást? Tippet adtam, hol lehetne kezdeni a spórolást. Mert az ilyenekre mindíg jut pénz, az államadósságra meg fizessünk mi a kurva magas átlagbérből, ha valahol katasztrófa van: adományvonal, felszerelés kell a gyerekonkológiára: adományvonal, gyermekétkeztetés: adományvonal, és így tovább. Egyébként valószínűleg félreértesz, nem feltétlenül a Fidesz ellen mondom amit mondok, ha más lenne kormányon ugyanez lenne a véleményem.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
tavalyi adat:
A nettó átlagbér kb. 132000 forint
Az átlagos nyugdíj meg kb. 83000 forint.
Az 50000 forintos többlettől építs otthont, nevelj gyereket és gazdálkodd ki azokat a tételeket, amelyekre nem kapsz a nyugdíjasokat megillető kedvezményt.

Aki több nyugdíja(s)t akar, az több adót/járulékot akar fizetni.
Az olyan jól hangzó dolgokat meg felejtsük el, hogy ne vegyen az állam autót, számítógépet, stb. Ezek a tételek sehol sincsenek a nyugdíjkassza éves kb. 3000 milliárdos kiadásához képest.

És még valami: Sokan szidják a köztisztviselőket, hogy naplopók, sokan vannak, stb.
Mihelyst ez a köztisztviselő nyugdíjas lesz, szintén sokak rögtön annak a kasztnak a tagjaként tisztelik, akik végiggüriztek egy életet.

Szándékosan túlzom, csak arra akarok célozni hogy a ma nyugdíjasai között rengeteg olyan ember van, akik akarva-akaratlanul évtizedekig élvezték a Kádár-rendszer kapun belüli munkanélküliségének előnyeit. Továbbá ezeknek az embereknek még jelentős része ingyen, olcsón kapott lakást vagy vehette meg azt töredékáron a rendszerváltás után. Élvezték egy olyan rendszer előnyeit, amelynek nem termelték meg teljes egészében a kiadási oldalát és ezt fizetjük most is.

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=414798&referer_id=friss

Ma reggel ebbe a programba akadtam bele,és maga Scherer Péter szolgált ki szendvicsügyileg.
Ha szerencsém lesz, még a kerületi tévé műsorba is bekerülhetek. 😊

És ugyan nem politika, de ma a harmadik gyermekemet is beírattam az általános iskolába.




több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Lehet, hogy divatba kéne hozni a 3-4 generációs családmodellt, mert az lényegesen csökkentené a rezsiköltséget. 😊




több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Érzelmekre játszani? Én nem készülök képviselőnek... 😀 Én meg azt mondom: lehet populistának nevezni, bizonyára igaz is, de a kisembertől elvenni sosem volt dicsőség, még ha bevett szokás is lett. Azokat nyomorgatni, akik így is a semmiből élnek, és egy átdolgozott élet után úgymond "visszavezetni a munka világába" egyszerűen undorító. Kezdetnek megtenné a képviselők, miniszterek juttatásainak megnyirbálása, hiszen a több lábon álló politikusi "járandóságok" egyetlen tételéből kijönne három kisnyugdíjas teljes havi nyugdíja. Vagy annyira azért nincs szarban az ország, hogy a saját pénzükhöz nyúljanak? De naív tudok lenni.... A külföldön élő magyar származású, de nem magyar állampolgárok támogatását szintén lehetne jegelni, esetleg az eszközvásárlásokat (laptop, mobil stb....) új autók.... Lenne hová nyúlni. Mindíg azt mondják, hogy valamire való ország vezetőinek ezek járnak, de hol vagyunk mi ehhez? Milyen munkához akarnak visszavezetni? Hiszen egyre csak nő a munkanélküliség. Oldják meg, hogy ne érje meg feketemunkásokat alkalmazni, ezért ők a vezetők, nem? De ne úgy, hogy elvesz attól aki így is port/földet reggelizik egy pohár vízzel (már ha tudja fizetni a vizet), neki meg új autó kell mert egy apró helyen kiszakadt a bőr üléshuzat. A rokkantnyugdíjas intézkedéssel én is egyetértek, de ott meg a végrehajtásban vannak hibák. Jó magyar szokás szerint. Konkrét példa: Volt kollégám 55 éves, bányalakatos, infarktus után fél szíve maradt, húsz évnyi földalatti munka után fél tüdővel. Az infarktus után megpróbált elhelyezkedni, mert dolgozni szeretett volna, de érthetően nem bírta. Azon túl, hogy ennyi idősen csak culágernek vették fel feketén, a képesítései is csak fizikai munkára tették alkalmassá. Beadta a kérelmet rokkant nyugdíjra. Én kísértem el a bizottság elé, hát láttam csodákat. Feketéllett a váró a cigóktól. Kérdezősködtem, nagyjából 90% megkapta a rokit, de nem volt jó nekik ezért fellebbeztek, azért voltak ott másodfokra. Ezek után a múlt héten szinte sírva hívott fel: elutasították a kérelmet. És akkor az ilyesmit vegyem tudomásul érzelemmentesen, és ne is legyen populista az ember. Van aki képes rá, én nem. Elnézést érte.
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 305 — No 1 Zhang Yufei fan
Mit kéne tenni a nyugdíjasokkal, a Dunába lőni őket? Hiszen a többségüknek így sem jut kajára, ha fűtést fizet. Végig dolgozta az életét, és a legnagyobb hibája, hogy életben maradt. Igaz, már nincs szükség rá, pusztuljon. Így vagy úgy.apeszos
Mondhatnám azt, hogy aki a Tiszához közelebb lakik...

Amúgy nálunk is van 4 a családban.. mind a négy él még szerencsére. Ők is megélnek valahogy.. az egyik párnak nagy kertje van, és ott dolgoznak -> adja el a zöldséget/gyümölcsöt/tojást (vagy azt eszik aztán..); az anyai nagyszülők közül pedig a 74 éves nagypapám az aki, még most is részmunkaidőben dolgozgat. Neki soha nem volt büdös a munka: a konda őrzésétől elkezdve, amit 5-6 éves korában csinált, mostanra már a számítógéppel is el-elboldogul.
+ emellett besegítenek a gyerekek/unokák.. így azért eléldegélnek.

De igen, van olyan nyugdíjas ismerős is, akinek a harmadát elviszi a rezsi, a másik harmadát, mondjuk a néni iszákos fia, akin ő segíteni szeretne, de a férfi csak elissza a kocsmában azt a pénzt úgyis... aztán a maradék tizenegykétezerből már tényleg nem egyszerű megélni.

Lehet az érzelmekre játszani, meg jönni a populista szlogenekkel, és mivel ez klasszikus hangyaboly téma.. a legegyszerűbb semmit nem csinálni - pláne, mert politikai harakiri a 3 milliós nyuggertábort csesztetni.
De az, hogy így hagyjuk, az akkor sem megoldás.. sőt hosszútávon még rosszabb opció, sztem. Hogy majd 20 vagy 40 év múlva is, csak távolról figyeljük az osztrákokat meg németeket.. sőt addigra a cseheket/szlovákokat is.

Az meg lehet csak az én heppem/világnézetem, hogy 60 éves koromra már nem feltétlen a nyugdíjamból, vagy csak a nyugdíjamból akarok megélni... de ez gondolom világnézeti kérdés, másrészt meg sztem jön az előbb részletezett pontokból.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Ha tavaly nyáron bejelentenek egy stopot, akkor az azt jelenti, hogy ha nem tart el legalább két évig, akkor botrány van? Egy stopot fel is lehet oldani.
Ha 2 éve Petike ilyen húzáson szájkaratézott volna, azt is szánalmasnak tartottam volna.

atapapa
Nyilván ugyanígy gondolkodnak a zemberek Lendvai "nem lesz gázáremelés"-éről is.zinedine5
Pontosan. bár szerintem a stop elrendelése után 10 hónappal azt feloldani valamennyivel védhetőbb, mint a gázos sztori volt. Lendvai ügyét inkább hasonlítanám az egymillió munkahelyhez.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 289 — Ajmo Vatreni
Ha tavaly nyáron bejelentenek egy stopot, akkor az azt jelenti, hogy ha nem tart el legalább két évig, akkor botrány van? Egy stopot fel is lehet oldani.
Ha 2 éve Petike ilyen húzáson szájkaratézott volna, azt is szánalmasnak tartottam volna.

atapapa
Nyilván ugyanígy gondolkodnak a zemberek Lendvai "nem lesz gázáremelés"-éről is.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tőled okosabb hsz-ekhez szoktam - ezt csak nagyon kifacsarva tudom értelmezni.... és úgy se látom értelmét. Lehet én nem értem mondjuk... de nem hiszem, hogy az infláiós hatás lenne a legnagyobb gondunk, amikor a szociális kiadásokra, mint költségre tekintünk... szóval ezzel semmit nem érünk.
Igor
Biztos vagyok abban, hogy az öregségi nyugdíj százalékában megadott szociális juttatásokon kívül semmilyen központi forrásból fedezett szociális kiadás nem lesz emelve. Ami évi 4-5% infláció mellett a ciklus végére felér majd a területen végrehajtott kisebb kiigazítással. Ezzel talán már megfelelő méretűre nyílik az olló a segélyek és a minimálbér között.

Csökkenteni, megvágni a Széll Kálmán tervben foglaltakban kívül szvsz nem fognak. Kedvező gazdasági klíma mellett szvsz nem is kell, ha az SZKT-t következetesen végrehajtják az utolsó betűig.atapapa
Akkor mégiscsak értettem.. annyi a különbség, hogy én nem vagyok ennyire optimista (az utolsó mondatot sztem naivitás elvárni.. pláne, hogy már a sajtótájékoztatón beintik azt, hogy már a 60% elég lenne.. ez volt a mai kommunikációs vicc 😊 de tudod mit, még azzal is kibékülnék.) - számomra az 1.05 a negyediken, mint osztó nekem túl pici, és továbbra sem tetszik a nyugdíjasok/munkaképes korú, aktívan dolgozó+munkát kereső lakosság aránya..

Nem baj, reménykedek tovább 😊 (bár a kedvezőbb klímában sem hiszek.. Európa nagy része már kijött a dugóhúzóból, csak nálunk fogunk még mindent a válságra..)Igor
Mit kéne tenni a nyugdíjasokkal, a Dunába lőni őket? Hiszen a többségüknek így sem jut kajára, ha fűtést fizet. Végig dolgozta az életét, és a legnagyobb hibája, hogy életben maradt. Igaz, már nincs szükség rá, pusztuljon. Így vagy úgy.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
"A Fidesz nem olyan mint Gyurcsány, hogy kéthetente bejelent egy programot, amitől mindenkinek feláll a hátán a szőr, majd nem lesz belőle semmi."
fidesz 29 pontjából a 23. Az állami intézményeknél bútor-, mobiltelefon- és kocsicsere-stopot rendelnek el.
vs
http://www.kozbeszerzes.hu/static/fstemp/8877A874471AA933A0A3C827D531D825/KE_hirdetmenyek_Hirdetmeny.portal_7464_2011.pdf (4 milliárdos közbeszerzés)

bár tény, pájinkát már lehet főzni 😉DiamondsHead44
Ha tavaly nyáron bejelentenek egy stopot, akkor az azt jelenti, hogy ha nem tart el legalább két évig, akkor botrány van? Egy stopot fel is lehet oldani.
Ha 2 éve Petike ilyen húzáson szájkaratézott volna, azt is szánalmasnak tartottam volna.

Másrészt az általad idézett mondatom az utána írtakkal teljes. A Fidesz közbeszerzésein is lehet (és kell) csámcsogni, de megszorításban és főleg annak kommunikációjában Ferenctől teljesen eltérő stílusban utaznak.

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"A Fidesz nem olyan mint Gyurcsány, hogy kéthetente bejelent egy programot, amitől mindenkinek feláll a hátán a szőr, majd nem lesz belőle semmi."
fidesz 29 pontjából a 23. Az állami intézményeknél bútor-, mobiltelefon- és kocsicsere-stopot rendelnek el.
vs
http://www.kozbeszerzes.hu/static/fstemp/8877A874471AA933A0A3C827D531D825/KE_hirdetmenyek_Hirdetmeny.portal_7464_2011.pdf (4 milliárdos közbeszerzés)

bár tény, pájinkát már lehet főzni 😉

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Tőled okosabb hsz-ekhez szoktam - ezt csak nagyon kifacsarva tudom értelmezni.... és úgy se látom értelmét. Lehet én nem értem mondjuk... de nem hiszem, hogy az infláiós hatás lenne a legnagyobb gondunk, amikor a szociális kiadásokra, mint költségre tekintünk... szóval ezzel semmit nem érünk.
Igor
Biztos vagyok abban, hogy az öregségi nyugdíj százalékában megadott szociális juttatásokon kívül semmilyen központi forrásból fedezett szociális kiadás nem lesz emelve. Ami évi 4-5% infláció mellett a ciklus végére felér majd a területen végrehajtott kisebb kiigazítással. Ezzel talán már megfelelő méretűre nyílik az olló a segélyek és a minimálbér között.

Csökkenteni, megvágni a Széll Kálmán tervben foglaltakban kívül szvsz nem fognak. Kedvező gazdasági klíma mellett szvsz nem is kell, ha az SZKT-t következetesen végrehajtják az utolsó betűig.atapapa
Akkor mégiscsak értettem.. annyi a különbség, hogy én nem vagyok ennyire optimista (az utolsó mondatot sztem naivitás elvárni.. pláne, hogy már a sajtótájékoztatón beintik azt, hogy már a 60% elég lenne.. ez volt a mai kommunikációs vicc 😊 de tudod mit, még azzal is kibékülnék.) - számomra az 1.05 a negyediken, mint osztó nekem túl pici, és továbbra sem tetszik a nyugdíjasok/munkaképes korú, aktívan dolgozó+munkát kereső lakosság aránya..

Nem baj, reménykedek tovább 😊 (bár a kedvezőbb klímában sem hiszek.. Európa nagy része már kijött a dugóhúzóból, csak nálunk fogunk még mindent a válságra..)Igor
A Fidesz nem olyan mint Gyurcsány, hogy kéthetente bejelent egy programot, amitől mindenkinek feláll a hátán a szőr, majd nem lesz belőle semmi.
Ha a Fidesz eljut oda, hogy egy megszorítást névvel, címmel vállalva bejelent (persze még ezt is máshogyan hívja), akkor onnan már nem fog visszatáncolni. Előfordulhat, hogy később néhány pont a háttéralkukban lepereg, de szerintem alapjaiban végigviszik.

A nyugdíjasok száma az öregedést leszámítva Bajnai korhatáremelésével, a mostani korkedvezményes nyugdíjazás megszüntetésével és a rokik felülvizsgálatával jó irányba megy

Válság: én nem vagyok a Fidesz, szerintem sincs már válság, vagy nem úgy mint 2 éve, legfeljebb óvatosság van.

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 305 — No 1 Zhang Yufei fan
A (nem a nyugdíj alapján számolt) szociális juttatásokat most nyirbálják meg éppen. Úgy hívják infláció.atapapa
Tőled okosabb hsz-ekhez szoktam - ezt csak nagyon kifacsarva tudom értelmezni.... és úgy se látom értelmét. Lehet én nem értem mondjuk... de nem hiszem, hogy az infláiós hatás lenne a legnagyobb gondunk, amikor a szociális kiadásokra, mint költségre tekintünk... szóval ezzel semmit nem érünk.
Igor
Biztos vagyok abban, hogy az öregségi nyugdíj százalékában megadott szociális juttatásokon kívül semmilyen központi forrásból fedezett szociális kiadás nem lesz emelve. Ami évi 4-5% infláció mellett a ciklus végére felér majd a területen végrehajtott kisebb kiigazítással. Ezzel talán már megfelelő méretűre nyílik az olló a segélyek és a minimálbér között.

Csökkenteni, megvágni a Széll Kálmán tervben foglaltakban kívül szvsz nem fognak. Kedvező gazdasági klíma mellett szvsz nem is kell, ha az SZKT-t következetesen végrehajtják az utolsó betűig.atapapa
Akkor mégiscsak értettem.. annyi a különbség, hogy én nem vagyok ennyire optimista (az utolsó mondatot sztem naivitás elvárni.. pláne, hogy már a sajtótájékoztatón beintik azt, hogy már a 60% elég lenne.. ez volt a mai kommunikációs vicc 😊 de tudod mit, még azzal is kibékülnék.) - számomra az 1.05 a negyediken, mint osztó nekem túl pici, és továbbra sem tetszik a nyugdíjasok/munkaképes korú, aktívan dolgozó+munkát kereső lakosság aránya..

Nem baj, reménykedek tovább 😊 (bár a kedvezőbb klímában sem hiszek.. Európa nagy része már kijött a dugóhúzóból, csak nálunk fogunk még mindent a válságra..)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)