Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 320 — #NoStress
Amúgy a nemzetközi büntetőbíróság nem egy komolyan vehető társaság. Ez inkább szimbolikus lépés, mint bármi egyéb.
szaba
Nekünk, akik nem vagyunk nemzetközi bűnösök mindenképp.
De egy ország megítélése, komolyanvehetősége szempontjából azért nem mindegy.

1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 895
Amúgy a nemzetközi büntetőbíróság nem egy komolyan vehető társaság. Ez inkább szimbolikus lépés, mint bármi egyéb.
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 317 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/belfold/2026/05/22/nemzetkozi-buntetobirosag-icc-kilepes-visszavonasa

A Tisza-kormány visszavonja Magyarország kilépési szándékát a Nemzetközi Büntetőbíróságból, erről jelent meg határozat pénteken a Magyar Közlönyben.

A szöveg szerint „a kormány megerősíti Magyarország elkötelezettségét a nemzetközi jogrend erősítése, a multilaterális intézmények működőképességének fenntartása és a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás támogatása mellett, és visszavonja a Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépésre irányuló döntést”.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 713 — Vikings fan
Én értem, meg tudom mi az, csak ez nálam nem az. Ha ugyanezt a törvényt meghozták volna 1990-ben, ahogy egyébként kellett volna, akkor is pont ugyanígy szólna, innentől nem egy emberre lett most se írva, hanem minden leendő miniszterelnökre is vonatkozik ugyanúgy. Nem azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök...
StormST
Ha ennyire erőlteted: de.
Ez pont az.
Ez pont egy emberre lett írva, egy emberre vonatkozik jelenleg, pont azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök.
És ez így van jól. Ezt itt senki sem vitatja. Csak ne csinálj úgy, mintha ennek a módosításnak nem pont ez lenne a célja, hiszen pont ez a népakarat, pont azért történik pont ez. Ez nem egy joghézag betömése, nem egy kiskapu becsukása vagy egy szabályozatlanság elrendezése, hanem egy ígéret beváltása, hogy Orbán ne lehessen többet miniszterelnök.

Ami érdekesebb az az, hogy így majd MP nem tudja Gyurcsányként lobogtatni Orbánt, nem tud politikailag profitálni a comeback-veszélyből, és ezért huszáros, hogy ennek ellenére mégis bevállalták.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem tart a Fidesztől és nem, így akarja tolni a dolgokat elég sokszor elmondta.
Amúgy nem is tudna úgy Gyúrcsányozni, mert Vitya nem a Tisza része mint ahogy Feri volt a NER része.
Toca
Itt csak Orbán tudna Magyarpèterezni, hogy 14 évig csüngött a zacsiján.
VanillaSky
Remélem még mindig várod a megváltó miniszterelnök-jelöltet,aki majd elhozza azt, amit szeretnél, addig meg szavazol a kutyákra. Csak dobj be ott a sikkasztásra egy kis összeget, hogy 4 év múlva is meglegyenek.

Szerkesztette: Toca
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 894 — capitaine du château de Vienne 1487
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.
csebi
MP-t nem tudom pontosan, de ezek a kategóriájú káderek, mint amilyen MP volt, már tudnak maguknak túrni pozíciót. Kicsit kissebbet, kicsit kevesebb pénzért, de kapcsolati hálóban megoldják. A fèl momentum a mai napig Brüsszelben héderel, mindenféle ngo-knál, háttérintézményeknél stb. Pedig ott csak néhány képviselő volt a stábbal. Csak annyit akarok mondani, ha MP akarta volna, akkor 1-2 évre háttérbe megy itthon vagy Brüsszelben, és simán ellenne pár ezer eurós fizuval, költségtérítéssel stb. De nem akarta.
MC12
Ő Benhur akart lenni
 youtu.be/1LVp4tvl5O4?is=LCvihMxGEMPgtkNu


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 631 — Kinek mit intézett a kormánya

Poloska vagyok.
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 320 — #NoStress
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.
csebi
Sőt, eleinte elmondása alapján őt az nem is motiválta, hogy Viktort leváltó személy legyen belőle. Vagy egyáltalán, hogy Viktort leváltsák.
szaba
Irreleváns. Én sem akartam számvitellel foglalkozni, de egészen jól bejött.
Gyurma Pappa
És ez a lényegi szempont.
Hogy most most van. És a mindenkori aktuális jelen valóságára ad egy pragmatikus, racionális ember konkrét válaszokat, amelyek ott és akkor hasznosak. A kétszer ugyanabba a folyóba lépésről nem is beszélve.
És így tud egyszerre igaz lenni, hogy
Itt csak Orbán tudna Magyarpèterezni, hogy 14 évig csüngött a zacsiján.
VanillaSky
És az, hogy
(MP) tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
Ez nem ellentmondás, hanem így működik a világ, mivel nem fekete vagy fehér, jó vagy rossz, helyes vagy helytelen, hanem mindezek egyszerre.

1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.
csebi
MP-t nem tudom pontosan, de ezek a kategóriájú káderek, mint amilyen MP volt, már tudnak maguknak túrni pozíciót. Kicsit kissebbet, kicsit kevesebb pénzért, de kapcsolati hálóban megoldják. A fèl momentum a mai napig Brüsszelben héderel, mindenféle ngo-knál, háttérintézményeknél stb. Pedig ott csak néhány képviselő volt a stábbal. Csak annyit akarok mondani, ha MP akarta volna, akkor 1-2 évre háttérbe megy itthon vagy Brüsszelben, és simán ellenne pár ezer eurós fizuval, költségtérítéssel stb. De nem akarta.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 040 — zászló zászló szív
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.
csebi
Sőt, eleinte elmondása alapján őt az nem is motiválta, hogy Viktort leváltó személy legyen belőle. Vagy egyáltalán, hogy Viktort leváltsák.
szaba
Irreleváns. Én sem akartam számvitellel foglalkozni, de egészen jól bejött.

1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 895
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.
csebi
Sőt, eleinte elmondása alapján őt az nem is motiválta, hogy Viktort leváltó személy legyen belőle. Vagy egyáltalán, hogy Viktort leváltsák.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...
Gyurma Pappa
a melo reszeben egyetertek veled, es igazabol egy ertelmezesi kiegeszitesem lenne csak. meg pedig, hogy nem biztos, hogy o hagyta ott vagy ott kellett hagynia.
vegeredmeny szempontjabol mar mindegy, de azert nem vagyok abban biztos, hogy ez csak es kizarolag az o dontese volt.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 040 — zászló zászló szív
Én értem, meg tudom mi az, csak ez nálam nem az. Ha ugyanezt a törvényt meghozták volna 1990-ben, ahogy egyébként kellett volna, akkor is pont ugyanígy szólna, innentől nem egy emberre lett most se írva, hanem minden leendő miniszterelnökre is vonatkozik ugyanúgy. Nem azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök...
StormST
Ha ennyire erőlteted: de.
Ez pont az.
Ez pont egy emberre lett írva, egy emberre vonatkozik jelenleg, pont azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök.
És ez így van jól. Ezt itt senki sem vitatja. Csak ne csinálj úgy, mintha ennek a módosításnak nem pont ez lenne a célja, hiszen pont ez a népakarat, pont azért történik pont ez. Ez nem egy joghézag betömése, nem egy kiskapu becsukása vagy egy szabályozatlanság elrendezése, hanem egy ígéret beváltása, hogy Orbán ne lehessen többet miniszterelnök.

Ami érdekesebb az az, hogy így majd MP nem tudja Gyurcsányként lobogtatni Orbánt, nem tud politikailag profitálni a comeback-veszélyből, és ezért huszáros, hogy ennek ellenére mégis bevállalták.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem tart a Fidesztől és nem, így akarja tolni a dolgokat elég sokszor elmondta.
Amúgy nem is tudna úgy Gyúrcsányozni, mert Vitya nem a Tisza része mint ahogy Feri volt a NER része.
Toca
Itt csak Orbán tudna Magyarpèterezni, hogy 14 évig csüngött a zacsiján.
VanillaSky
Gondolom Nagy Imrét is leköpnéd legszívesebben. Nagyon sok mindenben nem értek egyet Magyar Péterrel, sok jellemzője kimondottan ellenszenves (bár praktikus), de egy dolgot el lehet elmondani az emberről, hogy tényleg ott hagyta a kényelmes életét az akolban, és tette bele a munkát abba, hogy leváltsa Orbán Viktort. Azt a politikai munkát, amit 16 évig senki nem tett bele, pedig a jelek szerint érdemes lett volna...

Lépjetek már túl ezen, unalmas. Nem kell kedvelni, nem kell rajongani érte, de ez a sértett "uhh 14 évig bezzeg" sehova nem vezet. Az ember nem egy statikus kőszikla, már hogy a többség.

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 040 — zászló zászló szív
 telex.hu/belfold/2026/05/22/vedvonal-neven-halozatot-hoz-letre-a-fidesz-hogy-megvedje-az-embereket-az-uj-kormany-tulkapasaitol

"Árad a gyűlölet", istenem...
StormST
Ebből is látszik, hogy nem nagyon akarják még mindig elfogadni, hogy az ő hibájuk, hogy elveszítették a választásokat.

Gyors elemzés: mivel OV azonnal megosztotta, ne legyen kétség, hogy ez lesz az irány. A cél kb. az lehet, hogy a megmaradó 1-1.2 millió szavazót ne veszítsék el legalább addig, amíg a Tisza (teljesen természetesen) szavazó lemorzsolódása meg nem kezdődik.

Alapvető ebben van logika, de egyetlen apróságot nem vesz figyelembe: a valóságot. Azt a tényállást, hogy a Fidesz-szavazók elhúzása a Tiszához nem egyszerűen arról szól, hogy győzteshez húzás van, hanem arról, hogy a szavazók informáltabb vagy magát informáltabbnak gondoló rétege kiesett a buborékból. Volt nekem is olyan beszélgetésem Fidesz-szavazóval, aki az első nagy sajt.táj. után kérdezte tőlem, hogy a Magyar Péter miért nem így beszélt eddig, mert ez egy értelmes csávó.

A másik, hogy a félelem csak akkor tartja egyben a tábort, ha van mitől félni. Most ugye nem elég Ukrajna vagy Brüsszel, illetve sokkal kézzel foghatóbb a Tisza-erőszaktól félni. Az, hogy ez nem létezik, teljesen mindegy, mert ezzel megpróbálják a saját "meghurcolásukat" rátolni a lakosságra. Elég nevetséges, amikor politikai üldöztetésről beszélnek, de amit nem értenek meg, hogy a Tisza pontosan erre kapott felhatalmazást. És a 2.3 millió szavazó informált 40-50%-a is most szembesül azzal, hogy milyen ügyek és mekkora mértékben vannak jelen a rendszerben.

Szóval ez kb. olyan, mint amikor a fogatlan republikánus szavazók Ohio-ból hőzöngenek azon, hogy Mamdani megadóztatja az 5 milliónál értékesebb lakatlan ingatlanokat NY-ban...

1 hónapja
VanillaSky 1 696
Én értem, meg tudom mi az, csak ez nálam nem az. Ha ugyanezt a törvényt meghozták volna 1990-ben, ahogy egyébként kellett volna, akkor is pont ugyanígy szólna, innentől nem egy emberre lett most se írva, hanem minden leendő miniszterelnökre is vonatkozik ugyanúgy. Nem azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök...
StormST
Ha ennyire erőlteted: de.
Ez pont az.
Ez pont egy emberre lett írva, egy emberre vonatkozik jelenleg, pont azt mondja, hogy Orbán Viktor nem lehet többet miniszterelnök.
És ez így van jól. Ezt itt senki sem vitatja. Csak ne csinálj úgy, mintha ennek a módosításnak nem pont ez lenne a célja, hiszen pont ez a népakarat, pont azért történik pont ez. Ez nem egy joghézag betömése, nem egy kiskapu becsukása vagy egy szabályozatlanság elrendezése, hanem egy ígéret beváltása, hogy Orbán ne lehessen többet miniszterelnök.

Ami érdekesebb az az, hogy így majd MP nem tudja Gyurcsányként lobogtatni Orbánt, nem tud politikailag profitálni a comeback-veszélyből, és ezért huszáros, hogy ennek ellenére mégis bevállalták.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem tart a Fidesztől és nem, így akarja tolni a dolgokat elég sokszor elmondta.
Amúgy nem is tudna úgy Gyúrcsányozni, mert Vitya nem a Tisza része mint ahogy Feri volt a NER része.
Toca
Itt csak Orbán tudna Magyarpèterezni, hogy 14 évig csüngött a zacsiján.

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán.
MC12
ez amugy elviekben nem igaz.
csebi
akkor igaz, ha (1) nem lesz az elkövetkező négy évben előrehozott választás; és (2) 2030-ban nem Gyurcsányt választják meg.
slowmotion
elso feltetel igaz, masodik mar nem minden lehetosegre.
csak ugye MC nagyon kizart mkit, hogy csak OV meg Magyar lehet majd 8 ev mulva mikozben ez igy ebben a formaban nem igaz.
csebi
Fair enough, igazad van.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
rva 4 705 — Me for President!
 444.hu/2026/05/22/a-sandor-palotaban-lattak-hogy-novak-amokfutasra-keszul

Az van, hogy TÉNYLEG mindenki tudta, hogy ez gáz.

Igazából MP már csak egy kávét kér. A Fidesznek nincs jó válasz, a parlamenti vizsgálóbizottsággal évekig fenn lehet tartani még ezt az ügyet.

A Fidesz, mint párt, minden kétséget kizáróan, megszűnt létezni. Jelenleg ezen az ügyön, és annak valós indokainak titokba tartásán Orbán Viktor politikai jövője múlik, így ne legyen kétség, az életben nem fog kiderül semmi, hacsak Novák nem lesz elég bátor (kétlem). Ha Balog lenne a főhunyó, már réges-régen bedobták volna a busz alá.

Egészen hihetetlen, nagyon remélem, hogy valamiért legalább megérte valakinek. Mert ha még az sem, akkor annál is nagyobb amatőrök ezek a papírdiktátorok, mint gondoltam.
Gyurma Pappa
sztem nem az volt itt, hogy a KEHI tudta, hogy ez igy gaz.

koziges tapasztalat alapjan sztem az lehetett az ugyrend, hogy az esetek 100%ban ha az igazsagugyminiszter nem javasolta a kegyelmet akkor csak azt keszitettek elo, hogy elutasitja.
itt az tortent, hogy elkeszitettek mindkettot, vszge azert mert fentrol leszoltak, hogy mindkettore szukseg lehet, mert Novak meg nem tudja melyiket kell alairnia. viszont ez azt mutatja nekem is, hogy nem Balog amokfutasa volt ez hanem a Fonoke.
csebi
engem is zavarnak a miértek
ez az Endre akkora ember, hogy Orbán ennyi követ megmozgasson érte?
vagy csak úgy voltak vele Orbánék, ezt megtehetik ebben a kézivezérelt országban, mert 1) nem derül ki és 2) ha kiderül majd letagadjuk és valakit a busz alá lökünk alsóbb szintről?
1 hónapja
KeyG Baltimore Ravens 14 649
Már 3 halott van Tiszaújban.
KeyG
Ez az info honnan mert még sehol sem láttam publikálva
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nincs publikálva, de nem állt meg 3-nál
KeyG
Reddit kommentben többen egymástól függetlenül is írták már, hogy négynél tart a counter, csak még nincs lehozva.
Hanni
10:33-kor kiírta Kapitány, hogy: végleges sérült szám: 1 fő helyszínen elhunyt, 1 fő életveszélyes sérülés, 7 fő könnybeb égési sérülést szenvedett.

Vagy most akkor nem értem.
Brouwerij van de Vrij
Én 2 fő életveszélyesről tudok őket Debrecenbe vitték

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers

We are just the Ravens!
1 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 290 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Már 3 halott van Tiszaújban.
KeyG
Ez az info honnan mert még sehol sem láttam publikálva
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nincs publikálva, de nem állt meg 3-nál
KeyG
Reddit kommentben többen egymástól függetlenül is írták már, hogy négynél tart a counter, csak még nincs lehozva.
Hanni
10:33-kor kiírta Kapitány, hogy: végleges sérült szám: 1 fő helyszínen elhunyt, 1 fő életveszélyes sérülés, 7 fő könnybeb égési sérülést szenvedett.

Vagy most akkor nem értem.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 145 — Cowboys fan
 telex.hu/belfold/2026/05/22/kegyelmi-ugy-novak-katalin-varga-judit-szerepe-miert-adtak-kegyelmet-sandor-palota-jogi-csapata

A harmadik szokatlan pont, hogy pozitív kegyelmi döntésekről szóló határozatokat a Sándor-palota jogi csapatát megkerülve azonnal elküldték az igazságügyi miniszternek, aki azokat még aznap aláírta[/i]."
Brouwerij van de Vrij
epp ezt akartam en is behozni meg pluszban, hogy ez egyertelmuen azt mutatja, hogy probaltak minel jobban eltitkolni az egeszet.
csebi
és majdnem sikerült is. csak az a fránya leközlés a kúriai határozatok között...
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2026/05/22/kegyelmi-ugy-novak-katalin-varga-judit-szerepe-miert-adtak-kegyelmet-sandor-palota-jogi-csapata

A harmadik szokatlan pont, hogy pozitív kegyelmi döntésekről szóló határozatokat a Sándor-palota jogi csapatát megkerülve azonnal elküldték az igazságügyi miniszternek, aki azokat még aznap aláírta[/i]."
Brouwerij van de Vrij
epp ezt akartam en is behozni meg pluszban, hogy ez egyertelmuen azt mutatja, hogy probaltak minel jobban eltitkolni az egeszet.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 732 — Poloska confirmed
Már 3 halott van Tiszaújban.
KeyG
Ez az info honnan mert még sehol sem láttam publikálva
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nincs publikálva, de nem állt meg 3-nál
KeyG
Reddit kommentben többen egymástól függetlenül is írták már, hogy négynél tart a counter, csak még nincs lehozva.
1 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 290 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 telex.hu/belfold/2026/05/22/kegyelmi-ugy-novak-katalin-varga-judit-szerepe-miert-adtak-kegyelmet-sandor-palota-jogi-csapata

"A történetben tehát három szokatlan pont is van: az egyik, hogy a Sándor-palota jogi csapata K. Endre esetében a szokásostól eltérő módon kétféle határozatot is felterjesztett Novák Katalinnak. A másik, hogy Novák Katalin a saját stábja egyértelmű ajánlása ellenére nem az elutasító, hanem a pozitív előjelű határozatot írta alá, vagyis kegyelmet adott K. Endrének.

A harmadik szokatlan pont, hogy pozitív kegyelmi döntésekről szóló határozatokat a Sándor-palota jogi csapatát megkerülve azonnal elküldték az igazságügyi miniszternek, aki azokat még aznap aláírta
."

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
sztem nem az volt itt, hogy a KEHI tudta, hogy ez igy gaz.
csebi
Nem lényeges kérdés, de nem először olvasom ezt itt, szóval muszáj okoskodnom. 😀 A KEHI a Kormányzati Ellenőrzés Hivatal, a Köztársasági Elnöki Hivatal a KEH.
Jughead
lusta voltam, mert ahogy leirtam, atfutott az agyamon, hogy a KEHI az vmi mas, csak korabban sokan igy irtak, senki mast nem javitottak ki, ezert velelmeztem, hogy jo ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
topin New England Patriots 2 386
koziges tapasztalat alapjan sztem az lehetett az ugyrend, hogy az esetek 100%ban ha az igazsagugyminiszter nem javasolta a kegyelmet akkor csak azt keszitettek elo, hogy elutasitja.
itt az tortent, hogy elkeszitettek mindkettot, vszge azert mert fentrol leszoltak, hogy mindkettore szukseg lehet, mert Novak meg nem tudja melyiket kell alairnia. viszont ez azt mutatja nekem is, hogy nem Balog amokfutasa volt ez hanem a Fonoke.
csebi
Az nekem nagyon furcsa lenne, ha OV szólt oda és ennek párton belül továbbra sincs semmilyen kibeszélése miután ez vezetett a választási vereséghez. És még továbbra is vezetőként tekint rá mindenki és nem pofázik kifele senki ebben az ügyben.

Ettől persze simán lehet, csak akkor még nagyobb szar az összes fideszes, mint eddig gondoltam.
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 145 — Cowboys fan
És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán.
MC12
ez amugy elviekben nem igaz.
csebi
akkor igaz, ha (1) nem lesz az elkövetkező négy évben előrehozott választás; és (2) 2030-ban nem Gyurcsányt választják meg.
slowmotion
elso feltetel igaz, masodik mar nem minden lehetosegre.
csak ugye MC nagyon kizart mkit, hogy csak OV meg Magyar lehet majd 8 ev mulva mikozben ez igy ebben a formaban nem igaz.
csebi
nincs meg a pontos szövegezés, de a '90 óta eltelt időszak miniszterelnökei közül aki még él, az Viktor, Medgyessy, Gyurcsány és Bajnai, 2+, 4+ és 1+ és "szolgálati idővel". Medgyessy már öreg, Bajnai meg nem akar politizálni. Ferinek meg sosem hiszünk.
slowmotion
ennyi erovel Orbanrol sem tudjuk, hogy akar-e meg miniszterelnok lenni ...
csebi
ja, de ha a javaslat törvényerőre emelkedik, akkor már abszolút indifferens lesz, hogy akar-e még ME lenni