Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 646 — Vikings fan
Gattyán - MZP összefonódás kéne, az szólna nagyot. 😀
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha nem ismerném, hogy mennyire balfasz az ellenzék, azt hinném kb elkonyvelték a vereséget és majd rahuzzak MZP-re a kudarcot.
Toca
Ha nem ismerném akor aszondanám nehéz elfogadni a valóságot, ami szembe jött az előválasztáson - ezé most egy kicsit szabotálgatnak, mer asziszik a kereszthuzat nem viszi ki őket az ablakon. Pediglen huzat van, az hozta be MZPt is, aztán, ha nem MZP akkor jön egy vadabb verzió, akár telibefosva az ellenzéki szövetséget...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 646 — Vikings fan
Ha nem ismerném, hogy mennyire balfasz az ellenzék, azt hinném kb elkonyvelték a vereséget és majd rahuzzak MZP-re a kudarcot.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 996 — Lucas Scott
Brenner Koloman (jobbik, ogy alelnök) nem cáfolta az ATV-n(most láttam az ismétlést) hogy a jobbik és a dk nem támogatja MzP 7. frakciójának ötletét. Hát igen, úgy nehéz barátokat szerezni, ha két naponta belerúgok és leárulózom a “szovetségeseimet” élőben. Mégha ezt azért teszi is, mert nem akar Botka 2. lenni. Azt én is hallottam, hogy a dk meg a jobbik csak az egyéni képviselőire koncentrál és kb. szarnak bele a abba amit MzP csinál, de így azért nehéz lesz.
MC12
Jobbiktól teljesen érthető. Ok azért is vittek el sok fideszes körzetet hogy majd listán kompenzálják őket majd. Azt meg úgy nehéz ha listán már nem csak az lmp párbeszéd kap helyeket mint 2% körüli part hanem jön MZP hasonló erejű akármilye, ráadásul követelve nem 5 hanem ennél több biztos bejutó helyet …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 805
Brenner Koloman (jobbik, ogy alelnök) nem cáfolta az ATV-n(most láttam az ismétlést) hogy a jobbik és a dk nem támogatja MzP 7. frakciójának ötletét. Hát igen, úgy nehéz barátokat szerezni, ha két naponta belerúgok és leárulózom a “szovetségeseimet” élőben. Mégha ezt azért teszi is, mert nem akar Botka 2. lenni. Azt én is hallottam, hogy a dk meg a jobbik csak az egyéni képviselőire koncentrál és kb. szarnak bele a abba amit MzP csinál, de így azért nehéz lesz.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Azért aki a lendvaiban kitalálta, hogy a Austin Powers - Mini me-re húzzák fel a Gyurcsány-show-t ráadásul szándékosan olyan rohadt gagyi kivitelezésben….kemény cuccon lehet rajta 😊
MC12
én biztos erre húztam volna fel


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 805
Azért aki a lendvaiban kitalálta, hogy a Austin Powers - Mini me-re húzzák fel a Gyurcsány-show-t ráadásul szándékosan olyan rohadt gagyi kivitelezésben….kemény cuccon lehet rajta 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
kötöttfogásban ma azért tesztet a poén hogy örüljön mindenki Novák Katalinnak
hisz akár Várkonyi Andreát is jelölhették volna 😊
yooker
"poén"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
ja! és megnézve itt a korábban linkelt videót Tölgyessy akkora alfa és omega továbbra is hogy kb rajta kívül senkit sem érdemes a politikáról meghallgatni !
yooker
Nagyjából pont. Sztem Tölgyessy, illetve Stumpf István hajlandó és képes a saját értékrendjétől valamennyire elvonatkoztatva, quasi (hehe) objektív elemzést adni a magyar politikai helyzet kapcsán, pláne nemzetközi kontextusba helyezve. Bizonyos szempontból érdekes, hogy mindketten - sztem - klasszik konzervatív- liberális szemüvegen át tekintik a dolgokat. De pl. Orbán politikájához ez szükséges is.

Török Gábort pár éve még olyan elemzőnek tekintettem, aki idővel elérhet a szintjükre, de a folyamatos "egyrészt-másrészt" elemzéseivel speciel nálam a szó szerint "semmitmondó" kategóriába került. Nem, mintha ne lennének érdekes gondolatai, de semmi markáns. A többiek meg annyira "oldalasotították" magukat, hogy ab ovo irreleváns, ill. megint csak max. "érdekes gondolatok", ha feltűnnek itt, vagy ott, de ülésponttól függően. Karakteres, autonóm, értelmiségi politikai gondolkodás és véleményalkotás jelenleg a Tölgyessy-Stumpf kettősnél van. Gerő Andrást is megemlíteném még, de nála elég, ha M. Dobos Marianne tesz fel egy kérdést, s kész van. 😀 Mindenesetre rájuk érdemes odafigyelni.

PS Üdítő kivétel még talán Gyurgyák János, csak ő nincs reflektorfényben, kerüli a rivaldafényt, s nagyon ritkán szólal meg. Btw, ha már volt ez a historizáló szakasz itt az elmúlt napokban a magyar(országi) zsidóság sorsa kapcsán, újabb ajánló: Gyurgyák János: A zsidókérdés Magyarországon.
 www.antikvarium.hu/konyv/gyurgyak-janos-a-zsidokerdes-magyarorszagon-180284
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Neki köszönhető az MDF-SZDSZ paktum mellett meg sok disznóság, Antallba is jóval többet látott bele, mint ami benne volt, a folyamatos hisztizéssel sértődéssel vegyes hatalomvágya pedig édes kevés volt még a sajátjai között is. Gyakorlatilag kiszorították. Annyira tűpontos meglátásai vannak elméletben, hogy a gyakorlatban alkalmatlan volt később már bármire. Erre gyorsan rávezették a harcostársa i is…
Ha vlk-re igaz, hogy aki nem tudja az tanítja, az kb ő.
Volt rá lehetősége, de elqrta.
Ettől meg láthatja / véleményézheti a dolgokat sokaknak tetszően.
ozibozi
kiszorították mert nem a politikusok közé való...tévedéseit meg hajlandó belátni (beszél is erről a videóban)
+ , naprakész,felkészült + globális kontextusnba helyezi a történéseket...
hány ilyen van még?
nyilván nem orákulum de mondj mást aki jobb ha az ember elfogulatlanul szeretne tájékozódnI??
yooker
Azt írtam, hogy vlsz pont ezért is,
/mindig meghallgatom/
ozibozi
Te meghallgatod, de én azt írtam nekem befolyásolja a véleményemet is...
mert nekem bizony nincs stabil kialakult elkötelezett megingathatatlan képem a politikáról és a benne szereplőkról mint itt kb mindenkinek, általa sem köteleződöm el sehová de azért úgy közelít a dolgokhoz ó is ami szimpatikus...
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 408
Neki köszönhető az MDF-SZDSZ paktum mellett meg sok disznóság, Antallba is jóval többet látott bele, mint ami benne volt, a folyamatos hisztizéssel sértődéssel vegyes hatalomvágya pedig édes kevés volt még a sajátjai között is. Gyakorlatilag kiszorították. Annyira tűpontos meglátásai vannak elméletben, hogy a gyakorlatban alkalmatlan volt később már bármire. Erre gyorsan rávezették a harcostársa i is…
Ha vlk-re igaz, hogy aki nem tudja az tanítja, az kb ő.
Volt rá lehetősége, de elqrta.
Ettől meg láthatja / véleményézheti a dolgokat sokaknak tetszően.
ozibozi
kiszorították mert nem a politikusok közé való...tévedéseit meg hajlandó belátni (beszél is erről a videóban)
+ , naprakész,felkészült + globális kontextusnba helyezi a történéseket...
hány ilyen van még?
nyilván nem orákulum de mondj mást aki jobb ha az ember elfogulatlanul szeretne tájékozódnI??
yooker
Azt írtam, hogy vlsz pont ezért is,
/mindig meghallgatom/

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Neki köszönhető az MDF-SZDSZ paktum mellett meg sok disznóság, Antallba is jóval többet látott bele, mint ami benne volt, a folyamatos hisztizéssel sértődéssel vegyes hatalomvágya pedig édes kevés volt még a sajátjai között is. Gyakorlatilag kiszorították. Annyira tűpontos meglátásai vannak elméletben, hogy a gyakorlatban alkalmatlan volt később már bármire. Erre gyorsan rávezették a harcostársa i is…
Ha vlk-re igaz, hogy aki nem tudja az tanítja, az kb ő.
Volt rá lehetősége, de elqrta.
Ettől meg láthatja / véleményézheti a dolgokat sokaknak tetszően.
ozibozi
kiszorították mert nem a politikusok közé való...tévedéseit meg hajlandó belátni (beszél is erről a videóban)
+ , naprakész,felkészült + globális kontextusnba helyezi a történéseket...
hány ilyen van még?
nyilván nem orákulum de mondj mást aki jobb ha az ember elfogulatlanul szeretne tájékozódnI??
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 408
Neki köszönhető az MDF-SZDSZ paktum mellett meg sok disznóság, Antallba is jóval többet látott bele, mint ami benne volt, a folyamatos hisztizéssel, sértődéssel vegyes hatalomvágya pedig édes kevés volt még a sajátjai között is. 92-ig kb majd Gyakorlatilag kiszorították. Annyira tűpontos meglátásai vannak elméletben, hogy a gyakorlatban alkalmatlan volt később már bármire.
Erre gyorsan rávezették a harcostársai is…
Ha vlk-re igaz, hogy aki nem tudja az tanítja, az kb ő.
Volt rá lehetősége, de elqrta.

Ettől meg, vagy pont ezért még láthatja, véleményézheti a dolgokat sokaknak tetszően.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
ja! és megnézve itt a korábban linkelt videót Tölgyessy akkora alfa és omega továbbra is hogy kb rajta kívül senkit sem érdemes a politikáról meghallgatni !
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
kötöttfogásban ma azért tesztet a poén hogy örüljön mindenki Novák Katalinnak
hisz akár Várkonyi Andreát is jelölhették volna 😊
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 408
Már bocs, de Rákosi zsidóságának semmi köze nem volt az eltávolításhoz. Amikor kirendelték a főnök halála után Moszkvába, és Berija úgy beszélt vele mint egy utolsó senkivel, ami mellesleg egy héttel volt azelőtt mielőtt az öreg Lavrentijt letartóztatták.
Rákosit Ulbricht a bolgár meg a cseh és román vezetőkkel együtt kellett volna leváltani. /ulbricht pont a berlini zavargások miatt maradhatott./
A Mikojan, Berija, Molotov, Hruscsov meg még valaki akinek nem ugrik be a neve, aki eldöntötte hogy nem maradhat, és inkább egy szovjet állampolgárt, nevezett Nagy Imrét kell oda tenni, mert ő jobban irányítható, Rákosi túl önálló lehet Stalin halála után. Csak ezért váltották le.
Semmi köze nem volt a zsidóságának a Kreml hatalmi játszmáihoz.
ozibozi
Oké, én csak a megbeszéléseikről készült jegyzőkönyvből indultam ki, ahol a rengeteg szakmai és emberi hibája mellett a származását is felrótták, nem direkt módon, személyesen neki, de azért érezhetően mégis

Nagy elvtárs megfelelő lenne a Minisztertanács elnökének (párthű, magyar, ismeri a mezőgazdaságot).

Olyan vélemény alakult ki, hogy a Minisztertanács elnöke magyar legyen


 www.rev.hu/sulinet45/szerviz/dokument/jegyzokonyv.htm
Kampman
Egy szovjet állampolgár.
Amúgy Itt jöttek a trükkök hogy a párt vezetője első titkár vagy/meg az addig értelmetlen parlament, miniszterelnökség, kormányfő és stb. Ami országonként változott. Ketté választottak pozíciókat, hogy hatalom technikailag legyen mozgástér. Amikor erős voltál mindkettő meg volt, de az elmozdításnak is iránya lehetett, ha vlmelyik megerősödött a másik rovására.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 321
Már bocs, de Rákosi zsidóságának semmi köze nem volt az eltávolításhoz. Amikor kirendelték a főnök halála után Moszkvába, és Berija úgy beszélt vele mint egy utolsó senkivel, ami mellesleg egy héttel volt azelőtt mielőtt az öreg Lavrentijt letartóztatták.
Rákosit Ulbricht a bolgár meg a cseh és román vezetőkkel együtt kellett volna leváltani. /ulbricht pont a berlini zavargások miatt maradhatott./
A Mikojan, Berija, Molotov, Hruscsov meg még valaki akinek nem ugrik be a neve, aki eldöntötte hogy nem maradhat, és inkább egy szovjet állampolgárt, nevezett Nagy Imrét kell oda tenni, mert ő jobban irányítható, Rákosi túl önálló lehet Stalin halála után. Csak ezért váltották le.
Semmi köze nem volt a zsidóságának a Kreml hatalmi játszmáihoz.
ozibozi
Oké, én csak a megbeszéléseikről készült jegyzőkönyvből indultam ki, ahol a rengeteg szakmai és emberi hibája mellett a származását is felrótták, nem direkt módon, személyesen neki, de azért érezhetően mégis

Nagy elvtárs megfelelő lenne a Minisztertanács elnökének (párthű, magyar, ismeri a mezőgazdaságot).

Olyan vélemény alakult ki, hogy a Minisztertanács elnöke magyar legyen


 www.rev.hu/sulinet45/szerviz/dokument/jegyzokonyv.htm
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 408
Már bocs, de Rákosi zsidóságának semmi köze nem volt az eltávolításhoz. Amikor kirendelték a főnök halála után Moszkvába, és Berija úgy beszélt vele mint egy utolsó senkivel, ami mellesleg egy héttel volt azelőtt mielőtt az öreg Lavrentijt letartóztatták.
Rákosit Ulbricht a bolgár meg a cseh és román vezetőkkel együtt kellett volna leváltani. /ulbricht pont a berlini zavargások miatt maradhatott./
A Mikojan, Berija, Molotov, Hruscsov meg még valaki akinek nem ugrik be a neve, aki eldöntötte hogy nem maradhat, és inkább egy szovjet állampolgárt, nevezett Nagy Imrét kell oda tenni, mert ő jobban irányítható, Rákosi túl önálló lehet Stalin halála után. Csak ezért váltották le.
Semmi köze nem volt a zsidóságának a Kreml hatalmi játszmáihoz.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 321
1. A szovjetek azért választottak zsidó vezetőket, mert esetükben egész biztosak lehettek abban, hogy ők nem a „régi világot” akarják visszahozni.
2. Sokan, sokszor megírták/elmondták már, hogy Rákosinak és társainak nem volt zsidó identitásuk, nem zsidóként követtek el bűnöket, pláne nem a zsidóság nevében. Az „osztályellenséggel” szemben folytatott harcban nem tettek különbséget zsidó és nem zsidó között, ahogyan a keresztény és a zsidó vallás elleni fellépésben sem.
3. Hova sorolod Rajk Lászlót? A legkártékonyabb politikusok vagy az áldozatok közé?
A téma apropóján mindenkinek ajánlom. A Dunába lőtt Richter Gedeonról szól. Felkavaró beszélgetés:
 www.klubradio.hu/archivum/tureshatar-2021-december-20-hetfo-1900-21971
nagylaza
1. Lehet hogy ez így volt, bár 1953-ban éppen azt vetették Rákosiék fejéhez (már Sztálin halála után), hogy a vezetésben túl sok a zsidó, Nagy Imrét pedig pont azért kellett miniszterelnökké tenni, mert nem volt az.
2. Ez igaz, ettől meg a származásuk "szemet szúrt", hogy úgy mondjam. Innentől már kész is egy sérelem, azaz nem az ÁVH verte agyon a nagypapát, hanem a "tudjukkik".
3. Egyszerű válasz, is-is. Az egyik legtökéletesebb példája, hogy a történelem nem fekete-fehér karakterek története.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Egy laikus kérdés a szakértőhöz 😊
Az erős korona nem jelenthet-e veszélyt a tekintetben, hogy elárasszák az országot olcsóbb termékekkel a szomszédos országoból, ahol gyengébb a hazai valuta?
csi77
Ez egy klasszikus mantra, amivel a gyenge magyar forintot szokás védeni.

Lengyelek: 1 EUR 4,3 zloty volt 10 éve. Most 4,6 (közben volt 3,3 is), ez 5%-os romlás. (A forint 20%-ot romlott ez idő alatt.

A többi szomszédukban meg EUR van, tehát gyakorlatilag a magyar termékek tudnák ellepni (mint kvázi szomszéd) - ha lenne mivel, mert termelnénk ennyit exportra.

De egyébként sem így működik a világpiac. Csehország egy erősen exportvezérelt ország, komoly iparral. Ott a 90-es évek után kialakult gazdasági erő nem a régi rendszerből mentette át magát, hanem pont ellenkezőleg: a romjain épült újjá. Ez a magyar rendszerváltás eredendő bűne.

Többször mondtam már: a NER nem a betegség, csak egy tünet.
Gyurma Pappa
Ezt a mantrát egy közgázt valamikor oktató, idősebb közgazdász ismerősömtől hallottam.
Hozzátéve, hogy nagyon árérzékeny piacokon, jelentősebb eltérés esetén, ahogy azt is, hogy csak egy bizonyos határig lehet elengedni a forintot.

Ebből semmi nem igaz?
csi77
Elméleti közgazdaságtan és a valóság nagyon gyakran nem találkozik egymással. Most ha ironizálni akarnék, akkor persze, ha kiiktatunk minden mást, nem vesszük figyelembe a jogi korlátokat, a fogyasztói szokásokat, az egyéb externáliákat, és még egy csomó minden mást, akkor igaza van.

Komolyabban: bizonyára lehet találni olyan piacokat, amire ez igaz, sőt bizonyára lehet találni olyan helyet is, ahol ez megtörtént. De ha már elméleti alapon nézzük, akkor az olcsóbb termékeket előállító ország devizája iránt növekvő kereslet egy idő után elkezdi erősíteni az árfolyamot, és ezzel aztán meg is szűnik az árfolyamkülönbségből adódó előnye annak az országnak. Vagy más esetben mondjuk árcsökkentéssel reagál a piac, esetleg olyan alapanyag források importjába kezd, amivel csökkenteni tudja a saját árait. És akkor még az állam be sem avatkozott. Vagy nem történtek egyéb pénzpiaci mozgások.

Szóval persze, elméletben ez lehetséges, de jelenleg a csehek valutája együtt mozog a környékkel kivéve HUF.

csak egy bizonyos határig lehet elengedni a forintot.
Ezt most nem értem. A forint jelenleg teljesen piaci alapon kerül árazásra, 2008-ban megszüntették az árfolyamsávot, és hivatalosan azóta sincs árfolyamcélja a MNB-nek - amit egyébként Matolcsy vezette MNB nem is tart prioritásnak.

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 989 — beers & Packers
Naszóval...
Az üldöztetés tényleg nem 1944-ben kezdődött és valóban van a magyar jobboldalon egy igény, hogy az előzményekre minél kisebb hangsúly helyeződjön, ez igaz. Viszont az a főleg baloldali-liberális nézet sem tetszik, ami minden felelősséget a magyar kollaboránsokra hárít, miközben azért mégis a német megszállással kezdődött a tömeges deportálás.
Kampman
Nem tudok olyan „baloldali-liberális nézetről”, amelyik minden felelősséget a magyar kollaboránsokra hárítana. Olyanról tudok, amelyik nem hajlandó elfogadni (nagyon helyesen), hogy a jobboldal próbál minden felelősséget a nácikra hárítani.
Máskülönben akadnak kivételek, Áder Jánosnak például nagyon tisztességes megnyilvánulásai voltak a témában. Egyebek között:
1944 tragédiájának a megértéséhez önmagunkkal kell szembenéznünk. Még akkor is, ha tudjuk, hogy a végső megoldás kikényszerítése a német megszállók ördögi terve volt. Máig ható fájdalom, hogy a magyar állam nem szegült szembe ezzel az akarattal, sőt annak kiszolgálójává vált. Az 1944. március 19-én megszállt Magyarország nem védte meg polgárait. Hatóságai azok szolgálatába szegődtek, akik honfitársaink elpusztítására szövetkeztek. Nem jelent sem mentséget, sem magyarázatot, hogy ez Európa sok más országában is így történt.
 www.keh.hu/beszedek/1866-Ader_Janos_koztarsasagi_elnok_beszede_az_Elet_Menete_megemlekezesen_Auschwitzban&pnr=2
Még valami: jóval a német megszállás előtt is volt tömeges deportálás Magyarországról. (Kamenyec-podolszkij, 1941)
Vitathatatlan, hogy az 1944-es deportálások tényleg nagyon gyorsan, szinte ipari mértékben mentek végbe
Kampman
nagyon gyorsan, szinte ipari mértékben
a jobboldalon egy sérelmi-áldozati téma, a baloldalon meg tabu. Nevezetesen, hogy 1945 és 1956 között az ország legbefolyásosabb és legkártékonyabb politikusai (még ha szovjet bábokként is), de zsidó származásúak voltak.
Kampman
Bár ezt nem nekem szántad, szerintem nem szabad reflektálatlanul ilyen mondatot leírni.
1. A szovjetek azért választottak zsidó vezetőket, mert esetükben egész biztosak lehettek abban, hogy ők nem a „régi világot” akarják visszahozni.
2. Sokan, sokszor megírták/elmondták már, hogy Rákosinak és társainak nem volt zsidó identitásuk, nem zsidóként követtek el bűnöket, pláne nem a zsidóság nevében. Az „osztályellenséggel” szemben folytatott harcban nem tettek különbséget zsidó és nem zsidó között, ahogyan a keresztény és a zsidó vallás elleni fellépésben sem.
3. Hova sorolod Rajk Lászlót? A legkártékonyabb politikusok vagy az áldozatok közé?
A téma apropóján mindenkinek ajánlom. A Dunába lőtt Richter Gedeonról szól. Felkavaró beszélgetés:
 www.klubradio.hu/archivum/tureshatar-2021-december-20-hetfo-1900-21971
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan
Egy laikus kérdés a szakértőhöz 😊
Az erős korona nem jelenthet-e veszélyt a tekintetben, hogy elárasszák az országot olcsóbb termékekkel a szomszédos országoból, ahol gyengébb a hazai valuta?
csi77
Ez egy klasszikus mantra, amivel a gyenge magyar forintot szokás védeni.

Lengyelek: 1 EUR 4,3 zloty volt 10 éve. Most 4,6 (közben volt 3,3 is), ez 5%-os romlás. (A forint 20%-ot romlott ez idő alatt.

A többi szomszédukban meg EUR van, tehát gyakorlatilag a magyar termékek tudnák ellepni (mint kvázi szomszéd) - ha lenne mivel, mert termelnénk ennyit exportra.

De egyébként sem így működik a világpiac. Csehország egy erősen exportvezérelt ország, komoly iparral. Ott a 90-es évek után kialakult gazdasági erő nem a régi rendszerből mentette át magát, hanem pont ellenkezőleg: a romjain épült újjá. Ez a magyar rendszerváltás eredendő bűne.

Többször mondtam már: a NER nem a betegség, csak egy tünet.
Gyurma Pappa
Ezt a mantrát egy közgázt valamikor oktató, idősebb közgazdász ismerősömtől hallottam.
Hozzátéve, hogy nagyon árérzékeny piacokon, jelentősebb eltérés esetén, ahogy azt is, hogy csak egy bizonyos határig lehet elengedni a forintot.

Ebből semmi nem igaz?

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Egy laikus kérdés a szakértőhöz 😊
Az erős korona nem jelenthet-e veszélyt a tekintetben, hogy elárasszák az országot olcsóbb termékekkel a szomszédos országoból, ahol gyengébb a hazai valuta?
csi77
Ez egy klasszikus mantra, amivel a gyenge magyar forintot szokás védeni.

Lengyelek: 1 EUR 4,3 zloty volt 10 éve. Most 4,6 (közben volt 3,3 is), ez 5%-os romlás. (A forint 20%-ot romlott ez idő alatt.

A többi szomszédukban meg EUR van, tehát gyakorlatilag a magyar termékek tudnák ellepni (mint kvázi szomszéd) - ha lenne mivel, mert termelnénk ennyit exportra.

De egyébként sem így működik a világpiac. Csehország egy erősen exportvezérelt ország, komoly iparral. Ott a 90-es évek után kialakult gazdasági erő nem a régi rendszerből mentette át magát, hanem pont ellenkezőleg: a romjain épült újjá. Ez a magyar rendszerváltás eredendő bűne.

Többször mondtam már: a NER nem a betegség, csak egy tünet.

több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan


A cseh korona amúgy éves csúcson van az euróval szemben, azaz egy éve nem volt ilyen olcsó az euró koronából nézve, működik is az infla letörése. Ott nem a leértékelt bérekre és a lakosság inflációval való kifosztására játszanak: ugyanannyi koronába kerül egy euró, mint 10 éve.

Nem akarok belepofázni, de nem biztos hogy csak a világpiaci folyamatok miatt vannak itt problémák...
Gyurma Pappa
Egy laikus kérdés a szakértőhöz 😊
Az erős korona nem jelenthet-e veszélyt a tekintetben, hogy elárasszák az országot olcsóbb termékekkel a szomszédos országoból, ahol gyengébb a hazai valuta?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 408
Mielőtt leszalámiznak a pártodat teljesen, de azért gyűlölöd a cigányokat, bolsikat, ez kb azorbánt le is fedi, de jobban hánysz ezektől, mint kellene, akkor itt a helyed.

Szerkesztette: ozibozi