Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Költsd el. Komolyan. Az infláció rövid és közép (mondjuk 1 éves) távon nem valószínű, hogy visszamászna 4% alá. Tehát ennyit veszít folyton az értéke és a termékek csak drágulnak, tehát vedd meg ma amit akarsz mert 3 hónap múlva drágább lesz ha bedugod a forintot a párnacihába akkor is, mert ezt az inflát nem a belső kereslet hajtja elsősorban.
A hazai reszveny-piac egy hulló kés, a kötvény-piac se szárnyal (mondjuk az már egy évtizede nem) - ha ultrakonzervatív vagy akkor premium allampapir, az legalább a hivatalos infláció + 1,25% asszem. Egyesek szerint a lakásár piac is mindjárt beszakad de az is évek óta mindjárt beszakad szóval arra se várnék.

Nincsenek nagy csodák, ha nem akarsz belemászni a tőzsdébe, műkincs piacba, nemesfémekbe akkor tényleg vagy allampapir vagy egy életre szóló nyaralás. Vagy egy Porsche.
MC12
És én az eurommal?
csebi
tanácsot nem fogok adni in concreto.
Ellenberger sokáig élt, virágzott, pezsgett az index fórumán a Virtuális Monetáris Tanács karzata, ahol közgazdáktól, pénzügyérektől lehetett tanulni, szimpla olvasóként, vagy hozzáböfögve netán releváns problémákat felvetve. Érdemes lehet felkeresni, s elmélyedni picit a nemzetközi pénzügyek világában. Hogyan függ össze az pl. USD/JPY árfolyam a feltörekvő piacok devizáinak árfolyamával? Az EUR/USD dobja magát.
Gaius
és ha onnat ki vagy tiltva?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Költsd el. Komolyan. Az infláció rövid és közép (mondjuk 1 éves) távon nem valószínű, hogy visszamászna 4% alá. Tehát ennyit veszít folyton az értéke és a termékek csak drágulnak, tehát vedd meg ma amit akarsz mert 3 hónap múlva drágább lesz ha bedugod a forintot a párnacihába akkor is, mert ezt az inflát nem a belső kereslet hajtja elsősorban.
A hazai reszveny-piac egy hulló kés, a kötvény-piac se szárnyal (mondjuk az már egy évtizede nem) - ha ultrakonzervatív vagy akkor premium allampapir, az legalább a hivatalos infláció + 1,25% asszem. Egyesek szerint a lakásár piac is mindjárt beszakad de az is évek óta mindjárt beszakad szóval arra se várnék.

Nincsenek nagy csodák, ha nem akarsz belemászni a tőzsdébe, műkincs piacba, nemesfémekbe akkor tényleg vagy allampapir vagy egy életre szóló nyaralás. Vagy egy Porsche.
MC12
És én az eurommal?
csebi
tanácsot nem fogok adni in concreto.
Ellenberger sokáig élt, virágzott, pezsgett az index fórumán a Virtuális Monetáris Tanács karzata, ahol közgazdáktól, pénzügyérektől lehetett tanulni, szimpla olvasóként, vagy hozzáböfögve netán releváns problémákat felvetve. Érdemes lehet felkeresni, s elmélyedni picit a nemzetközi pénzügyek világában. Hogyan függ össze az pl. USD/JPY árfolyam a feltörekvő piacok devizáinak árfolyamával? Az EUR/USD dobja magát.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Költsd el. Komolyan. Az infláció rövid és közép (mondjuk 1 éves) távon nem valószínű, hogy visszamászna 4% alá. Tehát ennyit veszít folyton az értéke és a termékek csak drágulnak, tehát vedd meg ma amit akarsz mert 3 hónap múlva drágább lesz ha bedugod a forintot a párnacihába akkor is, mert ezt az inflát nem a belső kereslet hajtja elsősorban.
A hazai reszveny-piac egy hulló kés, a kötvény-piac se szárnyal (mondjuk az már egy évtizede nem) - ha ultrakonzervatív vagy akkor premium allampapir, az legalább a hivatalos infláció + 1,25% asszem. Egyesek szerint a lakásár piac is mindjárt beszakad de az is évek óta mindjárt beszakad szóval arra se várnék.

Nincsenek nagy csodák, ha nem akarsz belemászni a tőzsdébe, műkincs piacba, nemesfémekbe akkor tényleg vagy allampapir vagy egy életre szóló nyaralás. Vagy egy Porsche.
MC12
És én az eurommal?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Az ingatlannal amúgy nekem az a legfőbb gondom, hogy - ha valamiért azonnal kell a pénz - nem lehet gyorsan mobilizálni. Akinek nincs ilyen problémája, annak jó.
nagylaza
Ez így igaz.
Ezért egy portfólió építése valutával, aranyérmékkel kezdődik. (És mondjuk műkincsekkel zárul. Az jó áron sokszor még az ingatlannál is kevésbbé mobil.)
És ritka, hogy valaki úgy fektet 50 milliót ingatlanba, hogy nincs 10-20 milliója likvidebb formában.
Ha meg ezen felül az összes pénz kell gyorsan, akkor ott már valami nagyon nem stimmel.

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 294 — "Grammar maci"
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Ez most speciel a lockdown-ok miatt borult meg kicsit. Az összes európai deviza bénázott.
Lecsó
Pssszt. O1G

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.
Sobri Jóska
Mondtam, hogy nem értek hozzá, nem a saját véleményemet írtam.
Néhány éve, még bőven a járvány előtt olvastam valamelyik gazdasági portálon egy hosszú interjút az egyik nagypályás befektetővel (ne kérdezd a nevét...), és ő is azt nyilatkozta, hogy a portfólióját megtisztította az ingatlanbefektetésektől, mert jön a zuhanás. Tőle kellene megkérdezni (többek között), hogy mire alapozta az állítását.
Az ingatlannal amúgy nekem az a legfőbb gondom, hogy - ha valamiért azonnal kell a pénz - nem lehet gyorsan mobilizálni. Akinek nincs ilyen problémája, annak jó.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.
Sobri Jóska
Egyetlen kockázat abban van, hogy a külföldi befektetők generálnak jelentős keresletet.
Amadeus
És az csőd?
Sobri Jóska
Csak ha nagyüzemben, egyszerre dobra verik a paketteket. Akkor viszont minden borul.
Amadeus
Az inkább kínálat, mint kereslet akkor.
De úgy sem látom milyen logika van egy csőd érkezésében.
És ha nem fordul ki a világ teljesen, megmarad a turizmus, idegenforgalom, egyetemi oktatás, munkahelyek nagy része, akkor egy olyan, még mindig alulárazott európai régiós központban, mint Budapest, kizártnak tartom, hogy ingatlanár lefele menjen. Mivel sosincs elég lakás.
Egyrészt ez egy vágyvezérelt álom csupán, hogy majd megindulnak az árak lefele, másrészt magánember legfeljebb nem adja el, de kevesebbért, mint amiért vette meg biztos nem.
Bónusznak még annyit, hogy egy nagybefektető ingatlanállománya sokszor hitelfedezeti alap, így emelkedő ingatlanárak mellett hülye lenne eladni.

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.
Sobri Jóska
Egyetlen kockázat abban van, hogy a külföldi befektetők generálnak jelentős keresletet.
Amadeus
És az csőd?
Sobri Jóska
Csak ha nagyüzemben, egyszerre dobra verik a paketteket. Akkor viszont minden borul.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.
Sobri Jóska
Egyetlen kockázat abban van, hogy a külföldi befektetők generálnak jelentős keresletet.
Amadeus
És az csőd?

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.
Sobri Jóska
Egyetlen kockázat abban van, hogy a külföldi befektetők generálnak jelentős keresletet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
(A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)
nagylaza
De mitől jönne?
Pláne 3-4 éve, amikor még covid sem volt?
A lakásárak durván emelkednek (agglomeráció is, vidéki házak, nyaralók is), az új lakások egyre drágábban készülnek el, többért is adják, ez húzza a használtat is, hisz mindig több ember van/lesz, mint amennyi lakni akar.
Az lehet, hogy olyan épp nincs, hogy kétévente megduplázódik egy belpesti ingatlan értéke, de nem látom, hogy lefele mitől tudna menni? Pláne ugye Budapesten, de te se elnéptelenedő borsodi zsákfalura hallod a csődriadót.
Illetve 30-50-100 milliót mi másba érdemes "tudatlanul" befektetni, mint ingatlanba?!
Az ott van ténylegesen, árfolyamváltozást, világgazdaságot nem kell hozzá figyelni, lakható, kiadható, enni se kér, mondj egy jobbat.

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Költsd el. Komolyan. Az infláció rövid és közép (mondjuk 1 éves) távon nem valószínű, hogy visszamászna 4% alá. Tehát ennyit veszít folyton az értéke és a termékek csak drágulnak, tehát vedd meg ma amit akarsz mert 3 hónap múlva drágább lesz ha bedugod a forintot a párnacihába akkor is, mert ezt az inflát nem a belső kereslet hajtja elsősorban.
A hazai reszveny-piac egy hulló kés, a kötvény-piac se szárnyal (mondjuk az már egy évtizede nem) - ha ultrakonzervatív vagy akkor premium allampapir, az legalább a hivatalos infláció + 1,25% asszem. Egyesek szerint a lakásár piac is mindjárt beszakad de az is évek óta mindjárt beszakad szóval arra se várnék.

Nincsenek nagy csodák, ha nem akarsz belemászni a tőzsdébe, műkincs piacba, nemesfémekbe akkor tényleg vagy allampapir vagy egy életre szóló nyaralás. Vagy egy Porsche.
MC12
Szívesen belemászok bármibe, feltéve, hogy értek hozzá. A tőzsde stb. nem ilyen terep, sajnos. Max. annyi, hogy veszek valami blue chipet, aztán évekig hozzá se nyúlok. Szóval, nem ultrakonzervatív vagyok, hanem tudatlan. Arra számítottam, hogy előjön az euró-dollár-svájci frank szentháromság, de leginkább magam is a prémiumra hajlok. (A lakáspiac tényleg vicc, három-négy éve hallom, hogy ingatlanba/ingatlanalapba nem szabad befektetni, mert jön a csőd.)

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Ajanlom olvasasra akit esetleg erdekel, lesz masodik resze is.  444.hu/tldr/2021/11/20/aki-az-egesz-orszagot-maga-melle-ultette-a-vadlottak-padjara

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Teljesen más lovon ülünk az életben. Én a tudást nem tisztelem. Soha nem is tettem. És ezt az egyik jó tulajdonságomnak tudom be. 😊
peterk2005
???
nagylaza
Ez tényleg nem egyértelmű?
| Én a tudást nem tisztelem, hanem elismerem. A tiszteletem az embernek jár, ha kiérdemli. Ezt a kettőt megpróbálom soha nem keverni egymással. Sőt, az egyik legnagyobb emberi gyarlóságnak tartom a kettő keverését, mert világ rengeteg szarságáért felelős. |
peterk2005
Oksika.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Nem vagyok pénzügyi guru (mondjuk szerintem olyanok nem is léteznek) de mit értesz "forint" alatt? Megtakarítást? Mert akkor nem értem miért forintban van még mindig? 😊 Akkor prémium állampapír, azzal bukod a legkevesebbet. Ha a havi bevételedet, akkor igaza volt MC-nek, azt tényleg inkább költsd el.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Teljesen más lovon ülünk az életben. Én a tudást nem tisztelem. Soha nem is tettem. És ezt az egyik jó tulajdonságomnak tudom be. 😊
peterk2005
???
nagylaza
Ez tényleg nem egyértelmű?
| Én a tudást nem tisztelem, hanem elismerem. A tiszteletem az embernek jár, ha kiérdemli. Ezt a kettőt megpróbálom soha nem keverni egymással. Sőt, az egyik legnagyobb emberi gyarlóságnak tartom a kettő keverését, mert világ rengeteg szarságáért felelős. |


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
na most először és utoljára:
"Na álljunk meg egy szóra. A bajszos szar nem neked szólt, hanem egy közszereplőnek. Név szerint, konkrétan neki címezve."
Tiszteleettel......visszaidézve.....megtennéd-e ezt " a bajszos szarral" találkozva is? Úgy face-to-face??Gaius
Ezt kérdezd attól, aki le-bajszos szarozta. Általánosságban viszont tudok válaszolni: amit itt leírok, azt bárhol, bármikor a szemébe is mondom az illetőnek. Sőt, személyesen, szóban nagyon gyakran sarkosabb is vagyok, mint írásban.

lehet többet tanulnál pár óra alatt, amit gondolnád........pfffff......lézengő ritterek mindig voltak vannak, lesznek.......Gaius
Jogi ügyekben valószínűleg képzettebb nálam, én nem vagyok jogász. Más tekintetben .... (pontpontpont) egy megyéből származunk, egy középiskolába, egy egyetemre jártunk, ismertem őt már akkor, amikor kerületi tanácsi előadó volt. Nem gondolom, hogy hozzá kellene járnom tanulni.

De tök mindegy is, nincs jelentősége, hogy kitől ki mit tanulhatna. Teljesen más lovon ülünk az életben. Én a tudást nem tisztelem. Soha nem is tettem. És ezt az egyik jó tulajdonságomnak tudom be. 😊
peterk2005
Pedig biztos nagyon sokat tudna neked mesélni, hogy mikor milyen bojlival kell csalizni, ha nagy pontyot akarsz fogni.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
nagylaza
Költsd el. Komolyan. Az infláció rövid és közép (mondjuk 1 éves) távon nem valószínű, hogy visszamászna 4% alá. Tehát ennyit veszít folyton az értéke és a termékek csak drágulnak, tehát vedd meg ma amit akarsz mert 3 hónap múlva drágább lesz ha bedugod a forintot a párnacihába akkor is, mert ezt az inflát nem a belső kereslet hajtja elsősorban.
A hazai reszveny-piac egy hulló kés, a kötvény-piac se szárnyal (mondjuk az már egy évtizede nem) - ha ultrakonzervatív vagy akkor premium allampapir, az legalább a hivatalos infláció + 1,25% asszem. Egyesek szerint a lakásár piac is mindjárt beszakad de az is évek óta mindjárt beszakad szóval arra se várnék.

Nincsenek nagy csodák, ha nem akarsz belemászni a tőzsdébe, műkincs piacba, nemesfémekbe akkor tényleg vagy allampapir vagy egy életre szóló nyaralás. Vagy egy Porsche.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Teljesen más lovon ülünk az életben. Én a tudást nem tisztelem. Soha nem is tettem. És ezt az egyik jó tulajdonságomnak tudom be. 😊
peterk2005
???
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
na most először és utoljára:
"Na álljunk meg egy szóra. A bajszos szar nem neked szólt, hanem egy közszereplőnek. Név szerint, konkrétan neki címezve."
Tiszteleettel......visszaidézve.....megtennéd-e ezt " a bajszos szarral" találkozva is? Úgy face-to-face??Gaius
Ezt kérdezd attól, aki le-bajszos szarozta. Általánosságban viszont tudok válaszolni: amit itt leírok, azt bárhol, bármikor a szemébe is mondom az illetőnek. Sőt, személyesen, szóban nagyon gyakran sarkosabb is vagyok, mint írásban.

lehet többet tanulnál pár óra alatt, amit gondolnád........pfffff......lézengő ritterek mindig voltak vannak, lesznek.......Gaius
Jogi ügyekben valószínűleg képzettebb nálam, én nem vagyok jogász. Más tekintetben .... (pontpontpont) egy megyéből származunk, egy középiskolába, egy egyetemre jártunk, ismertem őt már akkor, amikor kerületi tanácsi előadó volt. Nem gondolom, hogy hozzá kellene járnom tanulni.

De tök mindegy is, nincs jelentősége, hogy kitől ki mit tanulhatna. Teljesen más lovon ülünk az életben. Én a tudást nem tisztelem. Soha nem is tettem. És ezt az egyik jó tulajdonságomnak tudom be. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Újabb 8 havi mélyponton a forint árfolyama....jobban teljesít
Klaci79
Szeretném megkérdezni a pénzügyi gurukat: mi a lófaszt csináljak a forintommal?
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
részemről befejeztem az itteni "beszélgetést" érdemi mondanivaló híján,
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
PS: Nem tudom felfigyeltetek-e arra, hogy már a minősíthetetlen szintű "bajszos szaros" vitát megelőzően is "kaptam az ívet", a személyeskedést, direkt nem reagáltam. Csak jelzésképp megemlítem, hogy érzékelem, de átlépek rajta. Felhívnám a baller kollégák figyelmét arra, hogy ilyen faszságokkal nem tudnak kizökkenteni. Pont. Egyetlen pont.Gaius
Na álljunk meg egy szóra. A bajszos szar nem neked szólt, hanem egy közszereplőnek. Név szerint, konkrétan neki címezve. Nem úgy, mint a libernyák, liberrált, vagy baller. Általánosítóan, amit történetesen bárki joggal akár magára is vehet. Csak az után "kaptad az ívet", hogy magadra vetted más ingét.

A korábbi ívet meg tőlem - a magam nevében beszélek csak, más nevében nem akarok - azért kaptad (még a legelején, amikor elkezdtél ide írni), mert olyan mértékben hoztad - és az az igazság, hogy a mai napig hozod - a zindex és hasonló nyilvános fórumok poltopicjaiban meg a nagyobb portálokon / blogokon a komment szekcióiban folyamatosan fent lógó, oda vadul írogató elvakult "vérfideszes"/"vérellenzéki" hólyagok stílusát mind szóhasználatban, mind modorosságban, hogy az még szterotípiának is sok. 😀

Lehet, hogy nem jársz ezekre a helyekre, de ha nem jársz, akkor elképzelésem sincs, hogy hol szedted fel ugyanezt a modorosságot és szóhasználatot. Én sehol máshol nem találkoztam még vele, pedig az "interneten élek". Ezek a "baller", meg "libernyák", meg "olvtárs" és hasonlók ezek nincsenek akárhol, és nem is ragadnak csak úgy. Ehhez ezekre a helyekre kell járni, mégpedig nem is keveset. Azért tudom, mert valamikor, nagyon régen egy ideig én is jártam. És úgy elegem lett belőle, hogy leírni se tudom trágárság nélkül mennyire. Nem konkrétan egyik vagy másik emberből, hanem a közegből. Az eltartott kisujjú, olvtársazós, modoros stílusból, ami egy merő látszat, mert amúgy tele van az a közeg fullasztó gyűlölettel és előítélettel. Politikai, világnézeti hovatartozástól függetlenül.

Ez volt az, ami engem rávett, hogy "adjam az ívet". De írásban nem mindig jön át az ember személyisége, gyakran teljesen hamis képet ad a betű mögül kikukucskálva, mint a valóság. Remélem, hogy erről van szó. Ez volt az utolsó, hogy erről írtam, tényleg nem szándékom sem a boszorkány üldözés, sem senkinek a b*sztatása.
peterk2005
na most először és utoljára:
"Na álljunk meg egy szóra. A bajszos szar nem neked szólt, hanem egy közszereplőnek. Név szerint, konkrétan neki címezve."

Tiszteleettel......visszaidézve.....megtennéd-e ezt " a bajszos szarral" találkozva is? Úgy face-to-face??


lehet többet tanulnál pár óra alatt, amit gondolnád........pfffff......lézengő ritterek mindig voltak vannak, lesznek.......
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az ostobaság nem kötödik politikai oldalhoz.
Sobri Jóska
Nem értek ezzel egyet.
A populizmus pl magától értetődő módon szélesebb körben talál hallgató fülekre a buta/nem tájékozott emberek körében.
Hogy ne hazai példát hozzak és elkerüljem a magas labdát, ott vannak az angolok, angol hülyék.
Proxyi
Ezze azt mondtad, hogy szerinted a buta/nem játékozott emberek kifejezetten valamelyik politikai oldalhoz köthetők. Melyikhez? Hogy ne hazai példát hozzak, az angol hülyék melyik párthoz kötődnek?
peterk2005
Nem. Csak egy evidenciát írt le. A tömegdemokrácia evidenciáját.
Gaius
Sobri Jóska: "Az ostobaság nem kötödik politikai oldalhoz."
Proxyi: "Nem értek ezzel egyet."

Ebben éppen nem a tömegdemokrácia evidenciája jelenik meg, hanem az evidenciának (hogy a hülyeség pártsemleges) a tagadása.
peterk2005
én nem érzek diszkrepanciát. Sobrinak igaza van: az ostobaság oldalsemleges.
Gaius
- A villamos sárga.
- Nem, a villamos nem sárga.
- De bizony sárga.
- Nem, nem nem az.
- Akkor mutass egy nem sárga villamost
- Nem sárgát? De hiszen azt mondom, hogy a villamos sárga.

Akkor ezt megbeszéltük. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Az ostobaság nem kötödik politikai oldalhoz.
Sobri Jóska
Nem értek ezzel egyet.
A populizmus pl magától értetődő módon szélesebb körben talál hallgató fülekre a buta/nem tájékozott emberek körében.
Hogy ne hazai példát hozzak és elkerüljem a magas labdát, ott vannak az angolok, angol hülyék.
Proxyi
Ezze azt mondtad, hogy szerinted a buta/nem játékozott emberek kifejezetten valamelyik politikai oldalhoz köthetők. Melyikhez? Hogy ne hazai példát hozzak, az angol hülyék melyik párthoz kötődnek?
peterk2005
Nem. Csak egy evidenciát írt le. A tömegdemokrácia evidenciáját.
Gaius
Sobri Jóska: "Az ostobaság nem kötödik politikai oldalhoz."
Proxyi: "Nem értek ezzel egyet."

Ebben éppen nem a tömegdemokrácia evidenciája jelenik meg, hanem az evidenciának (hogy a hülyeség pártsemleges) a tagadása.
peterk2005
én nem érzek diszkrepanciát. Sobrinak igaza van: az ostobaság oldalsemleges.
Gaius
Pont.