Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
 www.atv.hu/belfold/20211129-medgyessy-peter-szerint-kormanyvaltasra-van-szukseg-viszont-nem-biztos-hogy-mindent-ki-kell-dobni-amit-a-fidesz-csinalt

alkotmányozás terén spec igaza van.
Amadeus
Vajon Márky-Zayt hamarabb vagy később puccsolnák meg mint őt akkor?
Kampman
Ez lehetne a litmus teszt. Aki szerinte feles tobbseggel lehet ujraalkotmanyozni, azt nem szabad odaengedni.
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 441
 www.atv.hu/belfold/20211129-medgyessy-peter-szerint-kormanyvaltasra-van-szukseg-viszont-nem-biztos-hogy-mindent-ki-kell-dobni-amit-a-fidesz-csinalt

alkotmányozás terén spec igaza van.
Amadeus
Vajon Márky-Zayt hamarabb vagy később puccsolnák meg mint őt akkor?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
 www.atv.hu/belfold/20211129-medgyessy-peter-szerint-kormanyvaltasra-van-szukseg-viszont-nem-biztos-hogy-mindent-ki-kell-dobni-amit-a-fidesz-csinalt

alkotmányozás terén spec igaza van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 573 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kíváncsi leszek erre a kormány meghátrált Fudan ügyben dologban, amiről Karigeri beszél, bár valóban elég nagy a csend és valószínűleg megvárják a választásokat (vagy suttyomban csinálnak valamit)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...
peterk2005
ha segíthetek:
4IG-Rheinmetall
 24.hu/fn/gazdasag/2021/11/25/4ig-rheinmetall-befektetes-nem-kotelezo-ereju-megallapodas/

sajátos interpretáció BG részéről
mindenesetre a 4IG-Rheinmetall valóban intereszting, mondhatni fura fintor
a harmadik fél egy portugál milliárdos
Fungus
Köszi!

Pfff..... Pedig ez szakmába vág, és a 4iG-ről személyes tapasztalataim is vannak. Csak azt nem tudtam, hogy a hazai hadiipari és a nemzetbiztonsági IT is az övék lett.

Hát nem tudom, hogy melyik verzió a rosszabb. Az, hogy egy külföldi többségi tulajdonlású céghez jut ez a terület - ha van stratégiai fontosságú terület, akkor ez az -, vagy az lenne a rosszabb, ha a 4iG kezében maradna a többség...
peterk2005
szívesen.... amúgy pedig az ördög mindig a részletekben rejtezik.....a részleteket nem ismerem, sztem nem sokan vannak, akik ismerik egyáltalán😀 édesfaxom....egy Rheinmetall.....ez nem a mi szintünk.......lapozzunk sztem.....😀
Fungus
legalább átmenetileg.....Karácsony egy balfallosz......😀
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...
peterk2005
ha segíthetek:
4IG-Rheinmetall
 24.hu/fn/gazdasag/2021/11/25/4ig-rheinmetall-befektetes-nem-kotelezo-ereju-megallapodas/

sajátos interpretáció BG részéről
mindenesetre a 4IG-Rheinmetall valóban intereszting, mondhatni fura fintor
a harmadik fél egy portugál milliárdos
Fungus
Köszi!

Pfff..... Pedig ez szakmába vág, és a 4iG-ről személyes tapasztalataim is vannak. Csak azt nem tudtam, hogy a hazai hadiipari és a nemzetbiztonsági IT is az övék lett.

Hát nem tudom, hogy melyik verzió a rosszabb. Az, hogy egy külföldi többségi tulajdonlású céghez jut ez a terület - ha van stratégiai fontosságú terület, akkor ez az -, vagy az lenne a rosszabb, ha a 4iG kezében maradna a többség...
peterk2005
szívesen.... amúgy pedig az ördög mindig a részletekben rejtezik.....a részleteket nem ismerem, sztem nem sokan vannak, akik ismerik egyáltalán😀 édesfaxom....egy Rheinmetall.....ez nem a mi szintünk.......lapozzunk sztem.....😀
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...
peterk2005
ha segíthetek:
4IG-Rheinmetall
 24.hu/fn/gazdasag/2021/11/25/4ig-rheinmetall-befektetes-nem-kotelezo-ereju-megallapodas/

sajátos interpretáció BG részéről
mindenesetre a 4IG-Rheinmetall valóban intereszting, mondhatni fura fintor
a harmadik fél egy portugál milliárdos
Fungus
Köszi!

Pfff..... Pedig ez szakmába vág, és a 4iG-ről személyes tapasztalataim is vannak. Csak azt nem tudtam, hogy a hazai hadiipari és a nemzetbiztonsági IT is az övék lett.

Hát nem tudom, hogy melyik verzió a rosszabb. Az, hogy egy külföldi többségi tulajdonlású céghez jut ez a terület - ha van stratégiai fontosságú terület, akkor ez az -, vagy az lenne a rosszabb, ha a 4iG kezében maradna a többség...
peterk2005
ezért is mondtam, hogy érdekes a kérdés

egy Rheinmetall beszállás befektetőként enyhén szólva felemeli a szemöldököt...😀
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...
peterk2005
ha segíthetek:
4IG-Rheinmetall
 24.hu/fn/gazdasag/2021/11/25/4ig-rheinmetall-befektetes-nem-kotelezo-ereju-megallapodas/

sajátos interpretáció BG részéről
mindenesetre a 4IG-Rheinmetall valóban intereszting, mondhatni fura fintor
a harmadik fél egy portugál milliárdos
Fungus
Köszi!

Pfff..... Pedig ez szakmába vág, és a 4iG-ről személyes tapasztalataim is vannak. Csak azt nem tudtam, hogy a hazai hadiipari és a nemzetbiztonsági IT is az övék lett.

Hát nem tudom, hogy melyik verzió a rosszabb. Az, hogy egy külföldi többségi tulajdonlású céghez jut ez a terület - ha van stratégiai fontosságú terület, akkor ez az -, vagy az lenne a rosszabb, ha a 4iG kezében maradna a többség...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Ez engem is nagyon erdekel napok óta. Én eddig úgy gondoltam, hogy ő ner ellenes figura, erre most ássák elő itt az ügyeket, meg összeesküvéseket.
Hanni
zsét.
Fungus
Ja. Tényleg...
Lecsó
meglepő, nemde? 😀

PS
A célokat illetően nem olyan bonyolult az Élet. A megszervezése, megvalósítása rögösebb. Legyen szó egyénről, családról, vagy politikai közösségről. Csak az egyén "szabadságán és vágyain" túl a kisközösségek, vagy nagyobb közösségek valami pluszt is adnak. Nem csak "a zsé", az egyéni érdekérvényesítés sikerének mámorát adják. Gattyánnak a zsé volt/van/s lesz a célja. A közösségi lét valami többet akar, s többet takar. Az egyének - pszichopatologikus esetektől eltekintve - a boldogságukat így, vagy úgy közösségi lényként élik meg. A karteziánus filozófiai alapon nyugvó mozgalmak épp ezt a társadalmi szövetrendszert akarják lemálasztani, megbontani (ld. a már korábban ajánlott Hayek-tanulmány). Ez a jakobinus attitüd, minden történelmi velejárójával. Ez a "mindent lebontani bármi áron" (ld. Ifa platók, kandeláberek etc.) attitüd, megspékelve a Fegyőr-féle tudatlansági szinttel 100 éve optimális lett volna. Lehet, hogy beszél 3 nyelven, de olyan intellektuális sötétségről tett tanúbizonyságot néha, hogy ihaj. De Fegyőr a múlt egyelőre, zárójelbe téve. Ellenben mennyien tapsoltak neki még a lefolyó előtt.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Ez engem is nagyon erdekel napok óta. Én eddig úgy gondoltam, hogy ő ner ellenes figura, erre most ássák elő itt az ügyeket, meg összeesküvéseket.
Hanni
zsét.
Fungus
Ja. Tényleg... 😀
Egy ember, aki mindenféle politikai kapcsolat nélkül lett az ország harmadik leggazdagabb embere, most hirtelen összekeni magát szarral. Hihető...
Ráadásul arra a lóra tesz, ami sokak szerint kezd lesántulni, és lehet, hogy sosem lesz már a régi.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Ez engem is nagyon erdekel napok óta. Én eddig úgy gondoltam, hogy ő ner ellenes figura, erre most ássák elő itt az ügyeket, meg összeesküvéseket.
Hanni
Ezen a szinten már nincs olyan, hogy "NER ellenes". Van hogy hétfőn NER ellenes vagy, kedden meg haver. Lehet hogy basztatja a NAV, közben meg az elnökével ebédel.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Ez engem is nagyon erdekel napok óta. Én eddig úgy gondoltam, hogy ő ner ellenes figura, erre most ássák elő itt az ügyeket, meg összeesküvéseket.
Hanni
zsét.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 594 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Ez engem is nagyon erdekel napok óta. Én eddig úgy gondoltam, hogy ő ner ellenes figura, erre most ássák elő itt az ügyeket, meg összeesküvéseket.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
a Kövér-kérdés alapján

vettem magamnak a fáradtságot, s előbányásztam az 1995-ös CXXV-tv aktuális állapotát
nem vagyok jogász, de érdemes lehet az egyes szolgálatokat érintő első szakaszokat egybevetni bizonyos deklarált ellenzéki politikai célokkal

pláne azzal a be nem idézett mondattal (bocsánat csak "csípőből" idézem, nem szó szerint): "Önök a mindenkori kormányt szolgálják, a hazájukat, s annak népét", vagy valami ilyesmi.....
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...
peterk2005
ha segíthetek:
4IG-Rheinmetall
 24.hu/fn/gazdasag/2021/11/25/4ig-rheinmetall-befektetes-nem-kotelezo-ereju-megallapodas/

sajátos interpretáció BG részéről
mindenesetre a 4IG-Rheinmetall valóban intereszting, mondhatni fura fintor
a harmadik fél egy portugál milliárdos
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Összefogás szavazatokat lemorzsolni?
clbass
Ilyen egyszerű lenne? Ez megy Seres Máriákkal is.
Lecsó
Alapvetően igen, de jópár magyarországi ingatlanját lefoglalta a NAV...
empty taxi
Ja és az a deal hogy visszakapod ha gründolsz egy kamupártot? Még mindig elég gyenge.
Amúgy úgy tudom, megnyerte az összes pert, vagy legalább is elég jól áll a dolog.
Lecsó
így van, azokat a pereket nyerte, a céget már gyakorlatilag teljesen kimentette külföldre, mint ahogy ő is ott él. Annyira stabil lábakon áll a cégcsoport, hogy vele szemben már nem tudja megtenni ezt a NER mint mondjuk Bigével.
Én őt egyértelműen a rendszer számára érinthetetlen embernek tartom, kétlem, hogy felülne egy ilyen piti dologra.
Azt viszont simán kinézem belőle, hogy egy esetleges kormányváltásnál akarjon magának valami háttér pozíciót.
Tarsi
Csak szólok, hogy milliàrdos tételben van még ingatlan és egyéb portfóliója ennek a fasznak itthon. Nem világosult ő meg és lett a magyar jogállam őre.

Pláne Friderikusznál. Szóval na.
Amadeus
Miért is fasz ?
Erre azért kurva kíváncsi vagyok na.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha már városház ügy, akkor az ügy Bajnai szemszögéből:

 24.hu/belfold/2021/11/29/bajnai-gordon-varoshaza-rahimkulov-interju/

Egy bekezdés érdekes: "Miközben mi most ezt a pitiáner városházi hecckampányt elemezgetjük, kijött a hír, hogy a nemzeti digitális és távközlési rendszer döntő részét egy külföldi hadiipari cég, egy zavaros hátterű magyar vállalkozás és egy átláthatatlan másik külföldi befektető viszi el. Ez a nemzetbiztonsági kockázat, nem az, ha egy demokratikus választáson a kormány veszít – csak hogy a hétvégén kiszivárgott Kövér beszédre is utaljak."

Mi ez a távközlési rendszeres sztori? Erről lemaradtam...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
LOL 😀

 24.hu/kozelet/2021/11/29/szajer-jozsef-szexoriga-parlamenti-dolgozok-gyerek-mesekonyv-fohos-ereszcsatorna/


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Talán azért érzi a legelvakultabb ellenzéki szimpatizáns is, hogy minden nagy tervük csak annyit ér, amennyire a fegyveres szervezetek hajlandóak kiállni mellettük. Biztos, hogy egy ilyen szituációban a hagyományosan amúgy sem túl baloldalhoz húzó rendőrség/honvédség/nemzetbiztonságiak engedelmeskedni fognak a koalíciónak?

Fel lehet rúgni komplett közjogi berendezkedéseket, struktúrákat, ki lehet cserélni a teljes csúcsvezetést akár 1 nap alatt, de nem árt, ha emögött van egy stabil rendvédelmi háttér, de még inkább egy szimpatikus megszálló hadsereg.
Kampman
Simán. A legkisebb kétségem sincs efelől. Ennek két oka is van:
1. A hazai hatalmi berendezkedésben a fegyveres erők régóta nem faktorok. Itt nincs realitása / esélye / hagyománya annak, hogy akár a hadseregben akár a rendőrségnél olyan powerhouse-ok legyenek, akikek egyáltalán meg merne fordulni a fejében. Pintér esetleg lehetne egy ilyen powerhouse - szerintem ő sem, de még belőle nézném ki _esetleg_ leginkább -, de ő az új kormány megalakulásával pályán kívülre fog kerülni. (És egyébként sem az a típus szerintem, aki ilyent meglépne. Annál tutistább ő.)

2. Nem látok bele ezeknek a szervezeteknek a belső világába, de az az érzésem, hogy többen vannak már ott akik inkább felsóhajtanának, ha egy Polt eltűnne, nemhogy ellenkeznének. Ez még egy sima cégnél is így szokott lenni. Nagyon (nagyon-nagyon) karakteres és domináns embernek kell lennie annak, akiért a kirúgása esetén tűzbe menne az apparát. A sok-sok éve ott levő helyi "főnökök" kirúgása az esetek döntő többségében inkább pezsdítő hatású, örül neki az apparát. Erős a gyanúm, hogy az ügyészség is inkább utóbbi helyzetben van.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nagyon kivancsi leszek mi tortenik. Talan jobb is lenne egy kis megtisztulas, meg akkor is, ha a baloldalt sem tartom tobbre emberileg a jobbnal itthon (partok szintjen), de a jobboldalra raferne egy kis megujulas. Ha Orban innet visszahuzza a merleg nyelvet es megcsinalja az ujabb kormanyt, akkor viszont megemelem a kepzeletbeli kalapom, mert ez a fidesz-hajo mar nagyon recseg-ropog.
undisputedly
Három egymás utáni kétharmad után nagyon nehéz motivációt érezni a gyökeres megújulásra.
Igazad van, hogy kezdenek fásultnak tűnni, de a magyar baloldal ezerszer inkább rá van szorulva egy megújulásra.
Kampman
Nekem is sokáig volt ilyen érzésem. Aztán vettem a fáradtságot és végiggondoltam, hogy tulajdonképpen mi is az elvárásom konkrétan? Mert általánosságban jól hangzik, de konkrétan mit is szeretnék? Mert megújulni 4 féle értelemben lehet a politikában:
- Új politikai / ideológiai irányvonalon elindulni, ugyannak a pártnak vagy pártoknak.
- Leváltani a személyi állományt egy másikra ugyanannak a pártnak vagy pártoknak.
- Szervezetileg átalakulni egy másik formába ugyanannak a pártnak vagy pártoknak.
- Eltűnni a süllyesztőben, és új politikai pártoknak megjelenni.

Ebből az elsőn kívül mindhármat hozta már az ellenzék. Több pontot többször is, több lépésben is. El is tűnt a süllyesztőben nem is egy (SZDSZ még a tízes években, MDF, LMP, és a következő az MSZP lesz), új politikai pártok is jöttek létre (az LMP már el is tűnt közben, Momentum, a különböző kiugrott Fideszesek "jobbos" alakulatai), a Jobbik totális átalakuláson ment át. Lényegében keresni kell azt az embert nem csak a balos pártokban, hanem a teljes ellenzékben is, aki 2010 előtt is politikai szereplő volt. Egyedül Gyurcsány maradt nagyjából, és itt-ott mutatóban 1-1 ember.

A politikai / ideológiai megújulás meg valóban borzasztóan ráférne a baloldalra. De ezt sajnos várhatjuk, az nem itt a kis magyar valóságban fog megtörténni. A komplett nyugati baloldalnak meg kellene találnia az új irányokat, és az még zajlik, nem találják. (A jobboldalra ugyanez igaz. Az is válságban van, és az se itthon fogja megtalálni az új irányait. Ezt felesleges elvárni a Fidesztől is.)

És van még egy ötödik szempont is, ami szerint a "baloldal" megújulhat, bár én ezt nem tekintem megújulásnak. De lehet annak tekinteni, aki akarja. A "néppártosodás", a felhízás olyan méretre, ami a "jobboldal" méreteivel versenyez. Én ezt nem várom mert az ilyen "másfélpárti" berendezkedés mellett, amihez mi az utóbbi 1 évszázadban hozzászoktunk (a háború előtti világ is lényegében ilyen volt) ahhoz, hogy egy olyan erős balos (vagy balos uralom alatt jobbos) pólus kialakuljon, ami méretben és erőben felveszi vele a versenyt, olyan káosz / szar kell, amit inkább ne kívánjunk. Már csak azért se, mert az olyan káoszok / szarok azon kívül, hogy meg is szenvedi az ország, általában azzal járnak, hogy az addig hatalmon levő alakulat le van húzva a vécén és utána a másik pólus alakít ki egy hasonló "másfél-párt" rendszert, amit a magam részéről a hátam közepére se kívánok. Annál sokkal jobb scenario, ha egy ilyen "fogjunk össze jani pali" féle szivárvány alakulatnak sikerülne felrúgnia a rendszert, mert abból jóval nagyobb valószínűséggel alakulhatna ki, ha nem is több pólusú, de legalább két valódi pólusú berendezkedés. Ami úgy hiányzik ennek az országnak, mint egy falat cukor.

Szóval megújult az az ellenzék már, csak hát ha az ember azt várja, hogy királylány is legyen, és még szép is legyen, na az ritkán jön össze. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Talán azért érzi a legelvakultabb ellenzéki szimpatizáns is, hogy minden nagy tervük csak annyit ér, amennyire a fegyveres szervezetek hajlandóak kiállni mellettük. Biztos, hogy egy ilyen szituációban a hagyományosan amúgy sem túl baloldalhoz húzó rendőrség/honvédség/nemzetbiztonságiak engedelmeskedni fognak a koalíciónak?
Kampman
2006-ban engedelmeskedtek.
Nem hiszem, hogy egy hierarchikus parancsuralmi szervezetben számít, hogy ki adja ki fent a parancsot.
Csak az számít amit a közvetlen felettesétől kap, és nem fog nekiállni politikailag értelmezni, hanem csinálja.
Se egy rendőr, se egy katona, se egy titkosszolga.
Sobri Jóska
Abszolút. Ismerek több érintettet rendvédelmi vonalról - suli, munka, magánélet ki-ki honnan - én egyikből sem nézem ki, hogy politizálna parancsvégrehajtás közben. Erősen túl van mérve a fideszes káderréteg az ellenzéki nyilvánosságban.

Ügyészség, bíróság ugyanez.

A kisnyilasok hazájában sose lesz igazi deep state. Itt mindenki nyerni akar a játék vègén. Ezért oldunk meg mindent okosba az élet minden szegmensében.

Lesz majd pár pozsgay, pár elnyomott “szörényi”, híres partizán alias wittnermária oszt jónapot.

Mi meg bizniszelünk tovább, csak másokkal.

Sose feledd a 10. vagyongyűjtési szabályt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Összefogás szavazatokat lemorzsolni?
clbass
Ilyen egyszerű lenne? Ez megy Seres Máriákkal is.
Lecsó
Alapvetően igen, de jópár magyarországi ingatlanját lefoglalta a NAV...
empty taxi
Ja és az a deal hogy visszakapod ha gründolsz egy kamupártot? Még mindig elég gyenge.
Amúgy úgy tudom, megnyerte az összes pert, vagy legalább is elég jól áll a dolog.
Lecsó
így van, azokat a pereket nyerte, a céget már gyakorlatilag teljesen kimentette külföldre, mint ahogy ő is ott él. Annyira stabil lábakon áll a cégcsoport, hogy vele szemben már nem tudja megtenni ezt a NER mint mondjuk Bigével.
Én őt egyértelműen a rendszer számára érinthetetlen embernek tartom, kétlem, hogy felülne egy ilyen piti dologra.
Azt viszont simán kinézem belőle, hogy egy esetleges kormányváltásnál akarjon magának valami háttér pozíciót.
Tarsi
Csak szólok, hogy milliàrdos tételben van még ingatlan és egyéb portfóliója ennek a fasznak itthon. Nem világosult ő meg és lett a magyar jogállam őre.

Pláne Friderikusznál. Szóval na.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 032 — beers & Packers
a bizonytalan szavazók az utolsó 3 hétben szoktak dönteni.
MC12
Marcinál mondta tegnap valami szaki, hogy a bizonytalan szavazók 80 százaléka oltásellenes szavazati preferenciától függetlenül.
Na ezért nincs kötelező oltás, és ezért az oltásellenes narratívával (meg persze kis fideszes segédlettel) a Mi Hazánk még akár a parlamentbe is bekerülhet.
Sobri Jóska
Csak annyi pontosítás, hogy 80 százalékuk a kötelező oltás ellen van. A korábbi nagy fideszes médiahátszél mára eltűnt a Mi Hazánk mögül, úgy látszik, Orbánék nem szeretnék, ha tovább erősödnének.
nagylaza
Az oltás elutasítottságáról beszélt a faszi a bizonytalan szavazók körében.
Illetve azt is mondta, hogy az oltatlanok 89 százaléka elutasítja a kötelező védőoltást.
De ez szőrszálhsogatás, részletkérdések.
A lényeg, hogy aki nincs beoltva, az nem is akar beoltva lenni, illetve ezen preferenciák és számok miatt módfelett pici az esélye annak, hogy legyen kötelező oltás.
Szopacs.

10:39-től van erről szó.
 www.youtube.com/watch?v=9jR0bqo7q3A
Sobri Jóska
Nem. A bizonytalanok esetében is a kötelező oltás elutasítottságáról beszél, tekerj előre 8-10 másodpercet. A saját felmérésüket ismerteti, csak tudja, mi van benne.
A második részével egyetértek.
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 441
Talán azért érzi a legelvakultabb ellenzéki szimpatizáns is, hogy minden nagy tervük csak annyit ér, amennyire a fegyveres szervezetek hajlandóak kiállni mellettük. Biztos, hogy egy ilyen szituációban a hagyományosan amúgy sem túl baloldalhoz húzó rendőrség/honvédség/nemzetbiztonságiak engedelmeskedni fognak a koalíciónak?
Kampman
2006-ban engedelmeskedtek.
Nem hiszem, hogy egy hierarchikus parancsuralmi szervezetben számít, hogy ki adja ki fent a parancsot.
Csak az számít amit a közvetlen felettesétől kap, és nem fog nekiállni politikailag értelmezni, hanem csinálja.
Se egy rendőr, se egy katona, se egy titkosszolga.
Sobri Jóska
Jogos.
több mint 2 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 025
Amúgy Gattyán mit akar? Vagy ez volt már?
Lecsó
Összefogás szavazatokat lemorzsolni?
clbass
Ilyen egyszerű lenne? Ez megy Seres Máriákkal is.
Lecsó
Alapvetően igen, de jópár magyarországi ingatlanját lefoglalta a NAV...
empty taxi
Ja és az a deal hogy visszakapod ha gründolsz egy kamupártot? Még mindig elég gyenge.
Amúgy úgy tudom, megnyerte az összes pert, vagy legalább is elég jól áll a dolog.
Lecsó
így van, azokat a pereket nyerte, a céget már gyakorlatilag teljesen kimentette külföldre, mint ahogy ő is ott él. Annyira stabil lábakon áll a cégcsoport, hogy vele szemben már nem tudja megtenni ezt a NER mint mondjuk Bigével.
Én őt egyértelműen a rendszer számára érinthetetlen embernek tartom, kétlem, hogy felülne egy ilyen piti dologra.
Azt viszont simán kinézem belőle, hogy egy esetleges kormányváltásnál akarjon magának valami háttér pozíciót.