Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Megmérték: a választók többsége azt hiszi, Soros is indul a választáson
A magyar választók kétharmada abban a tudatban él, hogy Soros György Pártja (SGYP) is részt vesz az április 8-i országgyűlési választáson – derül ki a Policy Agenda közvélemény-kutatásából, amely a Zoom.hu megbízásából készült.

CSAK MINDEN NEGYEDIK VÁLASZADÓ TUDJA, HOGY NEM IS LÉTEZIK ILYEN PÁRT.
A Fidesz-szavazók 81 százaléka azonban biztos abban, hogy Soros pártja nem nyerhet, és csak 12 százalékuk van tisztában a valósággal.
Hosszú idő után az első dolog, amin nem tudok nevetni... 😕
Mikey
Éljen a demokrácia! Biztos van olyan, aki értelmes és tudná a választ, de megtagadja a válaszadást, ezért de facto nem lehet azt mondani 6 millió sötét országa vagyunk, de így sem sokkal jobb a helyzet.
Lassan ott tartunk, inkább kéne a szingapúri berendezkedési formát még most meghonosítani és teljhatalmat adni Orbán család kezébe, akkor hátha nem érezné a folyamatos lopás szükségességét, amihez jelenleg elengedhetetlenné vált a hatalomba maradási megfontolások miatt ez a mérhetetlen káros kampányüzemmód. Ha minden az övé lenne, nem lenne értelme mindenféle nép manipulációs törekvéseinek. Plusz grátiszként hátha itt is megszűnne a korrupció. Oké bilibe lóg a kezem, nálunk hiányzik a brit gyarmati múlt, ami alapul szolgált nekik, h akár működhessen ez a berendezkedési forma.

BTW igaza volt Churchillnek a demokráciát illetően..
dawyd728
Vagy érdemes utánaolvasni, miként történt az adatfelvétel, mik a valós adatok vagy mit ír erről Hann Endre.
Sobri Jóska
„Ön szerint megnyerheti-e Soros György Pártja (SGYP) a tavaszi országgyűlési választásokat?”
válaszadók
64 százaléka mondta azt, hogy nem;
2 százaléka szerint valós győzelmi esélye van a – valójában nem is létező – pártnak;
24 százaléka tud arról, hogy valójában nem is létezik ilyen nevű párt (ők azok, akik azt válaszolták, hogy SGYP nevű párt nem indul a választásokon),
10 százalék pedig nem tudott válaszolni.

Amúgy valóban beugratós a kérdés, de aki tud olvasni, és értelmezni, az 24%-ot képezi. Bevallom tegnap nem olvastam a hírnek utána, de valóban huncut a feltevés, ezért nem lehet azt mondani, h a társadalom 2/3-a sík hülye, inkább csak az elé tett kérdést és válaszlehetőségeket nem tudja értelmezni. Ez a jobbik eset valóban, de bajos más szempontból. Aki ennyire nem tud szöveget értelmezni, az vajon mi alapján képes a közösségi ügyeinkben állást foglalni?
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
A fidesz szerint ez csak azt jelzi,hogy a választók okasak mert direkt nem válaszoltak ostoba kérdésre...

Vona bombát is kidobta időben

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Megmérték: a választók többsége azt hiszi, Soros is indul a választáson
A magyar választók kétharmada abban a tudatban él, hogy Soros György Pártja (SGYP) is részt vesz az április 8-i országgyűlési választáson – derül ki a Policy Agenda közvélemény-kutatásából, amely a Zoom.hu megbízásából készült.

CSAK MINDEN NEGYEDIK VÁLASZADÓ TUDJA, HOGY NEM IS LÉTEZIK ILYEN PÁRT.
A Fidesz-szavazók 81 százaléka azonban biztos abban, hogy Soros pártja nem nyerhet, és csak 12 százalékuk van tisztában a valósággal.
Hosszú idő után az első dolog, amin nem tudok nevetni... 😕
Mikey
Éljen a demokrácia! Biztos van olyan, aki értelmes és tudná a választ, de megtagadja a válaszadást, ezért de facto nem lehet azt mondani 6 millió sötét országa vagyunk, de így sem sokkal jobb a helyzet.
Lassan ott tartunk, inkább kéne a szingapúri berendezkedési formát még most meghonosítani és teljhatalmat adni Orbán család kezébe, akkor hátha nem érezné a folyamatos lopás szükségességét, amihez jelenleg elengedhetetlenné vált a hatalomba maradási megfontolások miatt ez a mérhetetlen káros kampányüzemmód. Ha minden az övé lenne, nem lenne értelme mindenféle nép manipulációs törekvéseinek. Plusz grátiszként hátha itt is megszűnne a korrupció. Oké bilibe lóg a kezem, nálunk hiányzik a brit gyarmati múlt, ami alapul szolgált nekik, h akár működhessen ez a berendezkedési forma.

BTW igaza volt Churchillnek a demokráciát illetően..
dawyd728
Vagy érdemes utánaolvasni, miként történt az adatfelvétel, mik a valós adatok vagy mit ír erről Hann Endre.

több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Megmérték: a választók többsége azt hiszi, Soros is indul a választáson
A magyar választók kétharmada abban a tudatban él, hogy Soros György Pártja (SGYP) is részt vesz az április 8-i országgyűlési választáson – derül ki a Policy Agenda közvélemény-kutatásából, amely a Zoom.hu megbízásából készült.

CSAK MINDEN NEGYEDIK VÁLASZADÓ TUDJA, HOGY NEM IS LÉTEZIK ILYEN PÁRT.
A Fidesz-szavazók 81 százaléka azonban biztos abban, hogy Soros pártja nem nyerhet, és csak 12 százalékuk van tisztában a valósággal.
Hosszú idő után az első dolog, amin nem tudok nevetni... 😕
Mikey
Éljen a demokrácia! Biztos van olyan, aki értelmes és tudná a választ, de megtagadja a válaszadást, ezért de facto nem lehet azt mondani 6 millió sötét országa vagyunk, de így sem sokkal jobb a helyzet.
Lassan ott tartunk, inkább kéne a szingapúri berendezkedési formát még most meghonosítani és teljhatalmat adni Orbán család kezébe, akkor hátha nem érezné a folyamatos lopás szükségességét, amihez jelenleg elengedhetetlenné vált a hatalomba maradási megfontolások miatt ez a mérhetetlen káros kampányüzemmód. Ha minden az övé lenne, nem lenne értelme mindenféle nép manipulációs törekvéseinek. Plusz grátiszként hátha itt is megszűnne a korrupció. Oké bilibe lóg a kezem, nálunk hiányzik a brit gyarmati múlt, ami alapul szolgált nekik, h akár működhessen ez a berendezkedési forma.

BTW igaza volt Churchillnek a demokráciát illetően..
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 603
Megmérték: a választók többsége azt hiszi, Soros is indul a választáson
A magyar választók kétharmada abban a tudatban él, hogy Soros György Pártja (SGYP) is részt vesz az április 8-i országgyűlési választáson – derül ki a Policy Agenda közvélemény-kutatásából, amely a Zoom.hu megbízásából készült.

CSAK MINDEN NEGYEDIK VÁLASZADÓ TUDJA, HOGY NEM IS LÉTEZIK ILYEN PÁRT.
A Fidesz-szavazók 81 százaléka azonban biztos abban, hogy Soros pártja nem nyerhet, és csak 12 százalékuk van tisztában a valósággal.
Hosszú idő után az első dolog, amin nem tudok nevetni... 😕
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
A 2000-es évek elején dolgoztam a GE Healthcare-nél (akkor még Medical Systems volt.)
A Senographe 2000D, ami egy digitális mammográf, és itthon fejlesztettük, lefóliázva állt a raktárban. Nem vártak a gyártással a megrendelésre, mert volt. Ha Mo-n nem is, de a világon bárhol. Szóval nem kell megvárni, míg legyártják neked. Az installálásra 3 napot vállalt a GE, ha jól emlékszem, de ebben lehet hogy tévedek. Mondjuk ez nem PET CT, hanem egy ember méretű szerkezet. A szervizmérnök ki volt képezve jóval az első installálás előtt profi volt, pontosan azért, hogy ne kempeljen a kórházban hetekig, mert nem jön rá mi a hiba.
Szóval szerintem ez ma is kicsit gördülékenyebben megy. Elvégre a piacról élnek a cégek, a verseny pedig nem kicsi.
Lecsó
Akkor nagyon túlbecsültem a dolgokat 😊 a 3 nap az Mo-n, vagy bárhol a régióban? (ami gondolom EMEA)

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Az is probléma, hogy persze van készülék, de van-e szakember aki a kapott adatokat megfelelően ki tudja értékelni?
malkav
A radiológusok/orvosok valószínűleg örülnek nekik, hogy jobb a felbontás, kevesebb a műtermék, gyorsabb a vizsgálat, esetleg a full digitális felvételek mellett a távdiagnosztika is megoldott, bár ez esetben lehet egy új szoftvert is meg kell szokniuk.

Kicsit gugliztam, és bár nem tuti, hogy a dátumok stimmelnek (nem vagyok pályázatírásban tapasztalt, nyugodtan javítsatok ki), de a holnap alapján 2015 június-szeptember között zajlott a buli, ami első látásra eszméletlen kevés idő ilyen szintű projekt(ek)hez. Ha pontos dátumok nem is stimmelnek, kb 4-5 hónapról beszélünk. Ahol problémát látok, az a tervezéssel lehet:
- A gyártók/beszállítók be tudnak-e rendesen ütemezni ilyen szintű gépkihelyezést - valahogy nem tűnik életszerűnek, hogy valahol egy raktárban pihennek eladásra várva a csillivilli CT/MR-ek, amit csak úgy cakumpakk felraknak egy nyergesvontatóra és leszállítják. Nem vagyok tisztában a beszállítók workflowjával, de valószínűleg előre egyeztetik az igényeket az országokkal, és ha hirtelen jön egy ilyen nagyobb volumenű biznisz, akkor lehet nem tudnak rá megfelelően reagálni. Itt persze feltételezem, hogy nem volt előre szivárogtatás 😊 Egyébként ezt írta a cikk is, hogy előfordult nem teljesítés, simán előfordulhatott, hogy nem jött meg 1-1 rendszer.
- A rendszerek telepítését is érdemesebb napokban/hetekben számolni, mint órákban. A pályázat típusát nézve valószínűleg sok helyen deinstall is volt, az sem csak annyi, hogy kihúzzuk a konnektorból és kitoljuk a szelektív gyűjtő mellé. Arról nem is beszélve, ha esetleg pár helyen infrastruktúrát is kellett fejleszteni, szintén extra idő..
- Ha új generációs készülékről van szó, akkor lehet a szervizmérnököknek / applikációsoknak még annyira nincs a kisujjában a rendszer, tehát a telepítés-oktatás is lassabban halad, mint a megszokottak. Ha esetleg valami magasabb szintről kell support, akkor az még kevésbé rugalmas időben.

Amit leginkább sajnáltam, hogy a régi, de még használható rendszereket ki kellett hajítani, azokat tuti lehetett volna hova tenni (beszállítóknak is jobb), de ha egyszer ez volt a kiírás akkor sajnos nincs mese, pedig biztos örült volna pár kórház 1-1 potya CT-MR-RTGnek.
JSanyo
A 2000-es évek elején dolgoztam a GE Healthcare-nél (akkor még Medical Systems volt.)
A Senographe 2000D, ami egy digitális mammográf, és itthon fejlesztettük, lefóliázva állt a raktárban. Nem vártak a gyártással a megrendelésre, mert volt. Ha Mo-n nem is, de a világon bárhol. Szóval nem kell megvárni, míg legyártják neked. Az installálásra 3 napot vállalt a GE, ha jól emlékszem, de ebben lehet hogy tévedek. Mondjuk ez nem PET CT, hanem egy ember méretű szerkezet. A szervizmérnök ki volt képezve jóval az első installálás előtt profi volt, pontosan azért, hogy ne kempeljen a kórházban hetekig, mert nem jön rá mi a hiba.
Szóval szerintem ez ma is kicsit gördülékenyebben megy. Elvégre a piacról élnek a cégek, a verseny pedig nem kicsi.
több mint 6 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Az is probléma, hogy persze van készülék, de van-e szakember aki a kapott adatokat megfelelően ki tudja értékelni?
malkav
A radiológusok/orvosok valószínűleg örülnek nekik, hogy jobb a felbontás, kevesebb a műtermék, gyorsabb a vizsgálat, esetleg a full digitális felvételek mellett a távdiagnosztika is megoldott, bár ez esetben lehet egy új szoftvert is meg kell szokniuk.

Kicsit gugliztam, és bár nem tuti, hogy a dátumok stimmelnek (nem vagyok pályázatírásban tapasztalt, nyugodtan javítsatok ki), de a holnap alapján 2015 június-szeptember között zajlott a buli, ami első látásra eszméletlen kevés idő ilyen szintű projekt(ek)hez. Ha pontos dátumok nem is stimmelnek, kb 4-5 hónapról beszélünk. Ahol problémát látok, az a tervezéssel lehet:
- A gyártók/beszállítók be tudnak-e rendesen ütemezni ilyen szintű gépkihelyezést - valahogy nem tűnik életszerűnek, hogy valahol egy raktárban pihennek eladásra várva a csillivilli CT/MR-ek, amit csak úgy cakumpakk felraknak egy nyergesvontatóra és leszállítják. Nem vagyok tisztában a beszállítók workflowjával, de valószínűleg előre egyeztetik az igényeket az országokkal, és ha hirtelen jön egy ilyen nagyobb volumenű biznisz, akkor lehet nem tudnak rá megfelelően reagálni. Itt persze feltételezem, hogy nem volt előre szivárogtatás 😊 Egyébként ezt írta a cikk is, hogy előfordult nem teljesítés, simán előfordulhatott, hogy nem jött meg 1-1 rendszer.
- A rendszerek telepítését is érdemesebb napokban/hetekben számolni, mint órákban. A pályázat típusát nézve valószínűleg sok helyen deinstall is volt, az sem csak annyi, hogy kihúzzuk a konnektorból és kitoljuk a szelektív gyűjtő mellé. Arról nem is beszélve, ha esetleg pár helyen infrastruktúrát is kellett fejleszteni, szintén extra idő..
- Ha új generációs készülékről van szó, akkor lehet a szervizmérnököknek / applikációsoknak még annyira nincs a kisujjában a rendszer, tehát a telepítés-oktatás is lassabban halad, mint a megszokottak. Ha esetleg valami magasabb szintről kell support, akkor az még kevésbé rugalmas időben.

Amit leginkább sajnáltam, hogy a régi, de még használható rendszereket ki kellett hajítani, azokat tuti lehetett volna hova tenni (beszállítóknak is jobb), de ha egyszer ez volt a kiírás akkor sajnos nincs mese, pedig biztos örült volna pár kórház 1-1 potya CT-MR-RTGnek.
JSanyo
Sajna nem vagyok tisztában az MR-rel de ha kicsit is hasonlít a NMR készülékekre akkor a beüzemelés nem kevés idő.....
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
 index.hu/kulfold/2018/01/25/trump_putyin_soros/

Akkor az mszp most már orbánbérenc és nem sorosbérenc.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Az is probléma, hogy persze van készülék, de van-e szakember aki a kapott adatokat megfelelően ki tudja értékelni?
malkav
A radiológusok/orvosok valószínűleg örülnek nekik, hogy jobb a felbontás, kevesebb a műtermék, gyorsabb a vizsgálat, esetleg a full digitális felvételek mellett a távdiagnosztika is megoldott, bár ez esetben lehet egy új szoftvert is meg kell szokniuk.

Kicsit gugliztam, és bár nem tuti, hogy a dátumok stimmelnek (nem vagyok pályázatírásban tapasztalt, nyugodtan javítsatok ki), de a holnap alapján 2015 június-szeptember között zajlott a buli, ami első látásra eszméletlen kevés idő ilyen szintű projekt(ek)hez. Ha pontos dátumok nem is stimmelnek, kb 4-5 hónapról beszélünk. Ahol problémát látok, az a tervezéssel lehet:
- A gyártók/beszállítók be tudnak-e rendesen ütemezni ilyen szintű gépkihelyezést - valahogy nem tűnik életszerűnek, hogy valahol egy raktárban pihennek eladásra várva a csillivilli CT/MR-ek, amit csak úgy cakumpakk felraknak egy nyergesvontatóra és leszállítják. Nem vagyok tisztában a beszállítók workflowjával, de valószínűleg előre egyeztetik az igényeket az országokkal, és ha hirtelen jön egy ilyen nagyobb volumenű biznisz, akkor lehet nem tudnak rá megfelelően reagálni. Itt persze feltételezem, hogy nem volt előre szivárogtatás 😊 Egyébként ezt írta a cikk is, hogy előfordult nem teljesítés, simán előfordulhatott, hogy nem jött meg 1-1 rendszer.
- A rendszerek telepítését is érdemesebb napokban/hetekben számolni, mint órákban. A pályázat típusát nézve valószínűleg sok helyen deinstall is volt, az sem csak annyi, hogy kihúzzuk a konnektorból és kitoljuk a szelektív gyűjtő mellé. Arról nem is beszélve, ha esetleg pár helyen infrastruktúrát is kellett fejleszteni, szintén extra idő..
- Ha új generációs készülékről van szó, akkor lehet a szervizmérnököknek / applikációsoknak még annyira nincs a kisujjában a rendszer, tehát a telepítés-oktatás is lassabban halad, mint a megszokottak. Ha esetleg valami magasabb szintről kell support, akkor az még kevésbé rugalmas időben.

Amit leginkább sajnáltam, hogy a régi, de még használható rendszereket ki kellett hajítani, azokat tuti lehetett volna hova tenni (beszállítóknak is jobb), de ha egyszer ez volt a kiírás akkor sajnos nincs mese, pedig biztos örült volna pár kórház 1-1 potya CT-MR-RTGnek.

több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Persze kérdés ki miért bizonytalanodott el a Fideszben...
dawyd728
Öööö... mondjuk azért, mert a párt alelnöke kivonul egy sajtónyilvános nemzetbiztonsági ülésről, mondván nem beszélhet titkokról, mert ott ül Szél Bernadett, a kém? Hogy a sajtó ott van, az nem zavarja.
Mondjuk ezért. Is.
Lecsó
De ezt te én, meg a napi szinten közéletet fogyasztó tudja. A migráns/menekültkérdés és arra adott kormány válaszok viszont minden étkezőasztalhoz eljutottak. A Soros ellenes kampány és a civilek vegzálása már kevésbé. Látni látták az emberek az utcán, de nem tudták összekapcsolni, h jogos a hadjárat vagy sem. Btw, ha valóban buszoztatna, akkor sem kulturált lépés ez a fajta Soros kampány, de erre meg azt mondják több is veszett már Mohácson..
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Persze kérdés ki miért bizonytalanodott el a Fideszben...
dawyd728
Öööö... mondjuk azért, mert a párt alelnöke kivonul egy sajtónyilvános nemzetbiztonsági ülésről, mondván nem beszélhet titkokról, mert ott ül Szél Bernadett, a kém? Hogy a sajtó ott van, az nem zavarja.
Mondjuk ezért. Is.
több mint 6 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták

Hosszú, hosszú, de megéri elolvasni.
Mikey
szörnyű ezt olvasni, még úgyis, hogy a képalkotás ennek ellenére is komoly szintet ugrott az elmúlt pár évben 😕
JSanyo
Az is probléma, hogy persze van készülék, de van-e szakember aki a kapott adatokat megfelelően ki tudja értékelni?
Szerintem a magyar egészségügy az ami messze a legjobban mutatja be a magyar társadalom egészét.
Nem felejtem el amikor az egyik háziorvosról köztudott, hogy szarul végzi a munkáját és mondtam anyámnak hogy én biztos nem őt fogom választani. Egyből azt nem lehet, mert abból balhé lesz, állhatsz sorba életed végéig vizsgálatokra, mert ő sok embert ismer....
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
 www.youtube.com/watch?v=tRObn2unBpQ
Vrij6
Amúgy lehet csak agymenés a részemről, de én már azt sem zárom ki, h ez az Altusz Kristóf elszólás nem megtervezett volt. Jelenleg a kormánynak minél több embert kell maga mellé állítania. Nagyjából a közvélemény-kutatások alapján min. 1,6, max. 2,6 között lesznek valahol. Viszont egyelőre van 1 millió bizonytalan Fidesz szavazó, ki kicsit, ki nagyon. Persze kérdés ki miért bizonytalanodott el a Fideszben, de ha legtöbben azért amire gondolok, akkor ezzel a mérsékelt hozzáállással az értelmiségi részét lehet a jobboldalnak visszanyerni. Ezt pedig, ami a hetekben megy meghallja egy mérsékelt Fideszes, akkor szépen megnyugszik és rájön mégsem olyan gonosz a kormány, ott van Viktorban az a jóság ami régen is, csak kampány volt és kellett a birkák összetereléséhez.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 603
😀😀😀


Szerkesztette: Mikey
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták

Hosszú, hosszú, de megéri elolvasni.
Mikey
szörnyű ezt olvasni, még úgyis, hogy a képalkotás ennek ellenére is komoly szintet ugrott az elmúlt pár évben 😕
JSanyo
Sajna az a baj, hogy igény sincs igazán rá, hogy máshogyan legyen. Vágy az van, mindenki szeretne nyugati színvonalon élni, de az istenadta nép nem tudja összerakni, hogy ahhoz mit lehet és mit nem lehet. És az értelmisége sem segíti neki kirakni a képet.

Egy végtelenül egyszerű történet. A minap láttam valami háttérműsort arról, hogy valahol EU-s pályázatból sok millióért (vagy milliárdért, mindegy) felépítettek egy sportkomplexumot azzal a címszóval, hogy cigányfelzárkóztatás. A cigányok persze nem mehetnek be, de helyette ingyen edz benne a helyi kézi csapat, a polgi gyerekének iskolája, meg tudomisén. Megkérdezték a helyi ellenzék (tán MSZP, de ez is mindegy) önkormányzati képviselőjét, hogy miért nem szólal föl ellene, amikor ez nyilvánvaló csalás? Azt válaszolta, hogy nincs értelme felszólalnia, mert a városnak ez így tetszik. Ha szólna, akkor csak őt utálnák meg az emberek. És valóban. Ma az emberek úgy gondolják, hogy ha a cigány-felzárkóztatásra szánt pénzt kézilabda klubra költjük, az jó. Mernehogymá a nemdolgozó büdös kapja, az úgyis csak szétcseszné. Bezzeg a helyi dolgos családok, meg a gyerekeik mennyivel jobban megérdemelnek egy csarnokot. Ez az általános felfogás.

Csak éppen két egyszerű dolgot nem raknak össze nagyon sokan. Egy: ha az utcán fekvő részeg hajléktalantól elveszem a pénzt, akkor lehet, hogy én értelmesebbre költöm, csak annak az lesz a vége, hogy a hajléktalan egyszer csak majd bejön hozzám, Esetleg éjszaka. Esetleg késsel. Kettő: Az erősebb kutya egyébként is többet baszik. mert, hogy erősebb. De egy olyan társadalomban ahol ezt el is fogadják az emberek, abban szinte kizárólag csak az erősebb kutya baszik. Amit én megcsinálok a cigánnyal/hajléktalannal, pontosan ugyanazt csinálja meg velem a fölöttem pöffeszkedő elit. Ahogy én elteszem a lúzer pénzét, úgy teszik/veszik el ők az én pénzemet (lehetőségemet, iskolát, gyógyulást, stb.). És, hát, ugye mivel én vagyok a hajléktalan fölött ő meg alattam, nekem jóval több a veszteni valóm, mint neki. Én jóval kevesebbet tudok elvenni tőle, mint amennyit elvesznek én tőlem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták

Hosszú, hosszú, de megéri elolvasni.
Mikey
szörnyű ezt olvasni, még úgyis, hogy a képalkotás ennek ellenére is komoly szintet ugrott az elmúlt pár évben 😕

több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 770 — Cowboys fan
Igaza van Puzsérnak, ez a társadalom időről-időre fél diktatúra-fél demokráciát akar.
dawyd728
Volt egy jó műsora FAM-mal, ahol szóba hozták, hogy az oroszok preferált vezérképe a vasakaratú, kegyetlen cár, aki ha kell, a saját fiát is kinyírja/hagyja meghalni. (Retegett Iván, Nagy Péter, Sztálin).

Na, a miénk a joviális, de azért tekintélyt parancsoló apafigura. Akinek eljár a keze, ha kell, de azért jellemzően nem brutális. Lehet, hogy ronda (véres) körülmények között került hatalomra, meg úgy általában a múltjában vannak gáz dolgok, de pár év/évtized múltán ezt már nem firtatjuk. Pláne, ha egyébként sem konfliktuskereső alkat, többé-kevésbé békén hagyja a népet, hagy minket mutyizni, meg haladni az életünkkel.

Ez Szent István, a mindennel meg vagyok elégedve Ferenc Jóska, Horthy, Kádár, Horn Gyula és a focimeccseken szotyizó Orbán.
Kampman
Azért erről a listáról elég erősen kilóg az utolsó.,,és nem pozitív irányba.
ozibozi
az idő ezt a korszakot is meg fogja szépíteni, pláne majd a kalifátusból szemlélve
baggio 🏈
Ne izélj már! A végén mégis Soros és a migránssimogatók fognak győzni?!
Sobri Jóska
mondjuk szerintem Vitya rezsimje simán túléli Sorost.
az persze érdekel, hogy utána ki lesz a Public Enemy No.1...
slowmotion
Gyurcsány / Bajnai / bármelyik feltörekvőben lévő "ballibsi". Kikiáltják örökösnek és kész. Ja, és az emúttnyócév... izé, tizenhat.... vagy mi....
apeszos
[elmútttizenhat; elmútnyóc], mindkét oldalról zárt intervallum*

* szükség szerint iterálható
több mint 6 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Igaza van Puzsérnak, ez a társadalom időről-időre fél diktatúra-fél demokráciát akar.
dawyd728
Volt egy jó műsora FAM-mal, ahol szóba hozták, hogy az oroszok preferált vezérképe a vasakaratú, kegyetlen cár, aki ha kell, a saját fiát is kinyírja/hagyja meghalni. (Retegett Iván, Nagy Péter, Sztálin).

Na, a miénk a joviális, de azért tekintélyt parancsoló apafigura. Akinek eljár a keze, ha kell, de azért jellemzően nem brutális. Lehet, hogy ronda (véres) körülmények között került hatalomra, meg úgy általában a múltjában vannak gáz dolgok, de pár év/évtized múltán ezt már nem firtatjuk. Pláne, ha egyébként sem konfliktuskereső alkat, többé-kevésbé békén hagyja a népet, hagy minket mutyizni, meg haladni az életünkkel.

Ez Szent István, a mindennel meg vagyok elégedve Ferenc Jóska, Horthy, Kádár, Horn Gyula és a focimeccseken szotyizó Orbán.
Kampman
Azért erről a listáról elég erősen kilóg az utolsó.,,és nem pozitív irányba.
ozibozi
az idő ezt a korszakot is meg fogja szépíteni, pláne majd a kalifátusból szemlélve
baggio 🏈
Ne izélj már! A végén mégis Soros és a migránssimogatók fognak győzni?!
Sobri Jóska
mondjuk szerintem Vitya rezsimje simán túléli Sorost.
az persze érdekel, hogy utána ki lesz a Public Enemy No.1...
slowmotion
Gyurcsány / Bajnai / bármelyik feltörekvőben lévő "ballibsi". Kikiáltják örökösnek és kész. Ja, és az emúttnyócév... izé, tizenhat.... vagy mi....
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 603
Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták

Hosszú, hosszú, de megéri elolvasni.
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
...
dawyd728
Viszont a szavazólapon nem az a kérdés van, hogy "Menjen-e a kormány?". Egyébként se volt még egy kormány se, akit a szavazásra jogosultak több, mint 50%-a támogatott volna.
Kampman
Értem ezt. Sosem lesz, ez nyilvánvaló.. Ettől még 2010-ben ezt hasra mondom, de kb az ország 60%-a mondta, h kösz, de ezt ami van, azt kösz nem. Ehhez képest a mai kb 40% az semmi. Erre mondom, h miért fontosabb ennek a társadalomnak a nyugatos demokráciánál minden más, aminek hála idővel vissza-vissza tér az erőskezű, illiberális, autoriter vezetés? Azt is tudom, h ez történelmi hagyomány itt nálunk, de mégis miért? Nekem az ilyen vagyunk és kész, az kevés..
...
dawyd728
Egyrészt, az általad említett pártok mögött álló médiumok és megmondóemberek hosszú éveken át uszítottak a másik oldal szavazói ellen. Hangsúlyozom, a szavazói ellen is, nem csak az volt, hogy szidták a másik oldal politikusait. A jobbikosok beszűkült vidéki prolik vs. a liberálisok hazátlan pesti zsidók. E között a két tábor között sokkal mélyebb ellentétek voltak, mint a kettőjük valamelyike és a Fidesz között. Nem volt még olyan régen (2014 tavasza), hogy az egyetemi könyvtár szekrényei tele volt balos szórólapokkal, hogy Ne szavazz a Jobbikra, ha már jobbos vagy, akkor inkább a Fideszre. 😊 De még ma is, pl. a balosok kényszeresen demokratikus ellenzéknek hívják magukat, hogy ezzel kifejezzék, hogy a Jobbik nem az. Mára persze a Fidesz a fő ellenség mindkettőjük számára, de ez a két csoport nehezen fog egymás nyakába ugrani, főleg, mivel ahogy korábban is írtam, az MSZP-DK-törpepártok vonal már inkább lefelé megy, a Jobbik (és talán az LMP) pedig úgy néz ki, hogy kinőhetik magukat.

A netadónál azért volt egységfront, mert a havi számla egy kézzel fogható dolog, mindenkit érint, leszámítva a felső tízezer világát. Egy ilyenre könnyű tüntetést összehozni és eredményeket elérni vele.

Az oktatási rendszer meg az egészségügy baromi bonyolult dolgok, amikre nem lehet egy olyan igazán jó, lelkesítő szlogent összehozni, mint a "ne legyen netadó". A korrupció ősidők óta a magyar társadalom szerves része, azzal utoljára a Monarchia idején bukott meg kormány. A demokratikus jogállami blabla az emberek túlnyomó részének semmit sem jelent, a felvilágosultabbaknak is nagyrészt kimerül annyiban, hogy legyenek az enyéim hatalmon.
Kampman
Ezt is értem, h megállás nélkül megy az uszítás és az árok ásás vezénylése. Csak itt is ehhez kell egy befogadó közönség. Nem lehet azt mondani, h az a pár 100 ember hibája minden. Itt megint oda lyukadunk ki, h értem, ami jelenleg történik, az miért történik, csak azt nem látom hosszútávon miért jutunk állandóan ide, illetve minek kéne történnie, h ne csak most, hanem úgy örökre lejöjjünk erről a körkörös folyamatról.
Folyamatos parlamenti egypártrendszer, az illiberális tendenciák, illetve a társadalom visszaszorulása – mind-mind nagyon ismert kísérőjelenségei a magyar politikai fejlődésnek.Csizmadia Ervin
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 770 — Cowboys fan
Igaza van Puzsérnak, ez a társadalom időről-időre fél diktatúra-fél demokráciát akar.
dawyd728
Volt egy jó műsora FAM-mal, ahol szóba hozták, hogy az oroszok preferált vezérképe a vasakaratú, kegyetlen cár, aki ha kell, a saját fiát is kinyírja/hagyja meghalni. (Retegett Iván, Nagy Péter, Sztálin).

Na, a miénk a joviális, de azért tekintélyt parancsoló apafigura. Akinek eljár a keze, ha kell, de azért jellemzően nem brutális. Lehet, hogy ronda (véres) körülmények között került hatalomra, meg úgy általában a múltjában vannak gáz dolgok, de pár év/évtized múltán ezt már nem firtatjuk. Pláne, ha egyébként sem konfliktuskereső alkat, többé-kevésbé békén hagyja a népet, hagy minket mutyizni, meg haladni az életünkkel.

Ez Szent István, a mindennel meg vagyok elégedve Ferenc Jóska, Horthy, Kádár, Horn Gyula és a focimeccseken szotyizó Orbán.
Kampman
Azért erről a listáról elég erősen kilóg az utolsó.,,és nem pozitív irányba.
ozibozi
az idő ezt a korszakot is meg fogja szépíteni, pláne majd a kalifátusból szemlélve
baggio 🏈
Ne izélj már! A végén mégis Soros és a migránssimogatók fognak győzni?!
Sobri Jóska
mondjuk szerintem Vitya rezsimje simán túléli Sorost.
az persze érdekel, hogy utána ki lesz a Public Enemy No.1...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Igaza van Puzsérnak, ez a társadalom időről-időre fél diktatúra-fél demokráciát akar.
dawyd728
Volt egy jó műsora FAM-mal, ahol szóba hozták, hogy az oroszok preferált vezérképe a vasakaratú, kegyetlen cár, aki ha kell, a saját fiát is kinyírja/hagyja meghalni. (Retegett Iván, Nagy Péter, Sztálin).

Na, a miénk a joviális, de azért tekintélyt parancsoló apafigura. Akinek eljár a keze, ha kell, de azért jellemzően nem brutális. Lehet, hogy ronda (véres) körülmények között került hatalomra, meg úgy általában a múltjában vannak gáz dolgok, de pár év/évtized múltán ezt már nem firtatjuk. Pláne, ha egyébként sem konfliktuskereső alkat, többé-kevésbé békén hagyja a népet, hagy minket mutyizni, meg haladni az életünkkel.

Ez Szent István, a mindennel meg vagyok elégedve Ferenc Jóska, Horthy, Kádár, Horn Gyula és a focimeccseken szotyizó Orbán.
Kampman
Azért erről a listáról elég erősen kilóg az utolsó.,,és nem pozitív irányba.
ozibozi
az idő ezt a korszakot is meg fogja szépíteni, pláne majd a kalifátusból szemlélve
baggio 🏈
Ne izélj már! A végén mégis Soros és a migránssimogatók fognak győzni?!

több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Igaza van Puzsérnak, ez a társadalom időről-időre fél diktatúra-fél demokráciát akar.
dawyd728
Volt egy jó műsora FAM-mal, ahol szóba hozták, hogy az oroszok preferált vezérképe a vasakaratú, kegyetlen cár, aki ha kell, a saját fiát is kinyírja/hagyja meghalni. (Retegett Iván, Nagy Péter, Sztálin).

Na, a miénk a joviális, de azért tekintélyt parancsoló apafigura. Akinek eljár a keze, ha kell, de azért jellemzően nem brutális. Lehet, hogy ronda (véres) körülmények között került hatalomra, meg úgy általában a múltjában vannak gáz dolgok, de pár év/évtized múltán ezt már nem firtatjuk. Pláne, ha egyébként sem konfliktuskereső alkat, többé-kevésbé békén hagyja a népet, hagy minket mutyizni, meg haladni az életünkkel.

Ez Szent István, a mindennel meg vagyok elégedve Ferenc Jóska, Horthy, Kádár, Horn Gyula és a focimeccseken szotyizó Orbán.
Kampman
Azért erről a listáról elég erősen kilóg az utolsó.,,és nem pozitív irányba.
ozibozi
az idő ezt a korszakot is meg fogja szépíteni, pláne majd a kalifátusból szemlélve


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal