Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pénteken mit mondtam én? Hogy miért kell hinni olyan embernek, aki a zöldhatáron átszökve, papír nélkül jön be. Nehogy már mi kajtassunk azután, hogy tényleg nem-e egy tömeggyilkos vagy halom nőt megerőszakoló körözött bűnözővel van dolgunk.NB2
Azért, mert ez egy jogállam. Itt szabályok vannak, itt akire nem bizotnyítanak rá valamit, az addig ártatlan, amíg rá nem bizonyítják. Éppen ez a különbség közöttünk, és pl. az ISIS között. Ha ott azt mondom egy aktivistájuknak, hogy te nem vagy igazi muszlim, mert rosszul imádkozol, akkor a járda szélén kérdés nélkül főbe lő téged. Vagy engem, ha éppen az én pofám nem tetszik neki. 😊 Ezért menekülnek onnan az emberek.

Az IPhone egyébkét szerintem éppenséggel jó jel. Azt jelezheti, hogy feltehetően olyan emberről van szó, aki otthon sem éhezett, nélkülözött, ezért valószínűleg nem a jobb megélhetés reményében jött, hanem tényleg menekül. Az ilyen embert befogadni is egyszerűbb, a beilleszkedése sokkal zökkenőmentesebb. A németek, angolok éppen az ilyeneket szemezgetik ki maguknak elsőre, mert ők kifejezetten gazdaságilag is hasznosak lehetnek, ha maradnak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
2. Ebben még akár igazad is lehet, bár az elmehet kapálni kissé erős......csi77
Egyáltalán nem erős, hogy aki képzetlen, tanulatlan, lusta, tróger szar, az menjen kapálni, ha csak arra jó. Csak azért, mert ő ide született, semmilyen előnyt nem kéne élveznie, semmivel sem jár neki több, mint annak, aki dolgozni akar.dankodavid
Itthon is bele lehet születni egy alkoholista, narkós családba ahol az utca és a különboző nevelőotthonok lökdösnek egymás között. Az ilyen gyerekeknek sincs sokkal több esélyük, hogy "legyenek valakik", nekik is általában - sőt jobb esetben - a kapa, lapát lesz a sorsuk. Rosszabb esetben a börtön.

Egyébként ebben az utóbbi időben következetesek vagyunk. Nem csak a bevándorlókat nem csípjük, de a saját elesettjeinket sem. A legelesettebbeket 47 ezerért robotoltatjuk - többségük azoknak se lusta semmittevő, hanem csak munkát nem találó szerencsétlen. De nem csak ővelük bánunk így. Ennek a mostani rendszernek a szociális érzékenysége a gucci táska környékén a legerősebb, és onnan lefelé egyre csökken. Lásd devizahitel. Az is elbaszta, aki üzleti céllal vágott bele és sok tízmilliót vett fel, és az is aki a saját kis életterét próbálta nagy nehezen megteremteni. Az állam az előbbieknek 180 forintos áron számította meg a végkielégítést (hiszen azt csak őt tudták kifizetni), az átlagembernek meg a forintosítás jutott 260-as árfolyamon. A példákat lehetne sorolni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Arról ugye nem is beszélve, hogy ha pl valaki Szíriából jön Görögország, Bulgária, Szerbia miért nem jó neki? Biztonságos, nincs háború és pl Szíriához mégis közelebb van mint Németország😊NB2
Mert a szír menekült szállást, segélyt kap a németektől. Az említett 3 országban nemigen kapja meg.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
Na, erre kéne akkor inkább a pénzt költeni látszatintézkedések meg hergelősdi helyett. ...peterk2005
Pénteken mit mondtam én? Hogy miért kell hinni olyan embernek, aki a zöldhatáron átszökve, papír nélkül jön be. Nehogy már mi kajtassunk azután, hogy tényleg nem-e egy tömeggyilkos vagy halom nőt megerőszakoló körözött bűnözővel van dolgunk. És igenis joga van onnantól kezdve egy államnak azt mondani, hogy ácsi, nem voltál egyenes, nem hiszünk neked. Mert ugye én vagyok a nácirasszista aki furán néz, hogy valakinél van iphone6, de irat az épp nincs. Csak nekem tűnik ez rohadt furcsának?
Arról ugye nem is beszélve, hogy ha pl valaki Szíriából jön Görögország, Bulgária, Szerbia miért nem jó neki? Biztonságos, nincs háború és pl Szíriához mégis közelebb van mint Németország😊NB2
Azért, amiért a germánok is a limest ostromolták a szebb jövő érdekében, és nem mondjuk a balkánon táboroztak le, de Árpád is ide cuccolt le, majd innen lettek kigolyózva a többiek (fehér ló meg a többi...) és nem vezette tovább a szittya népet a halál faszára. Ezeknek az embereknek menniük kellett onnan, ahol eddig éltek, és természetes, hogy oda akarnak eljutni, ahol jelenleg a legjobb. Következésképpen itt sem akarnak maradni, hülyék is lennének.

Btw, kész szerencse, hogy anno az osztrákok nem kajtattak azután, hogy ki lóg ki 56 után hozzájuk, úgy menekültek a még itt élő nyilasok hozzájuk, mint a kiöntött ürgék. Ezt csak érdekességképp, még véletlen sem általánosításként.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Na, erre kéne akkor inkább a pénzt költeni látszatintézkedések meg hergelősdi helyett. ...peterk2005
Pénteken mit mondtam én? Hogy miért kell hinni olyan embernek, aki a zöldhatáron átszökve, papír nélkül jön be. Nehogy már mi kajtassunk azután, hogy tényleg nem-e egy tömeggyilkos vagy halom nőt megerőszakoló körözött bűnözővel van dolgunk. És igenis joga van onnantól kezdve egy államnak azt mondani, hogy ácsi, nem voltál egyenes, nem hiszünk neked. Mert ugye én vagyok a nácirasszista aki furán néz, hogy valakinél van iphone6, de irat az épp nincs. Csak nekem tűnik ez rohadt furcsának?
Arról ugye nem is beszélve, hogy ha pl valaki Szíriából jön Görögország, Bulgária, Szerbia miért nem jó neki? Biztonságos, nincs háború és pl Szíriához mégis közelebb van mint Németország😊
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
2. Ebben még akár igazad is lehet, bár az elmehet kapálni kissé erős......csi77
Egyáltalán nem erős, hogy aki képzetlen, tanulatlan, lusta, tróger szar, az menjen kapálni, ha csak arra jó. Csak azért, mert ő ide született, semmilyen előnyt nem kéne élveznie, semmivel sem jár neki több, mint annak, aki dolgozni akar.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Annyi kiegészítés, hogy az EU-ban szabad munkaerő-áramlás van, tehát semmilyen szabályt nem szeg azzal senki, hogy ha Angliába megy el mosogatni.NB2
Az sem szeg szabályt, aki menekültként idejön. Sőt, benne van az ejrópai, és a saját alkotmányunkban is, hogy emberiességi okokból a menekülteket (az "igaziakat" ) be kell fogadnunk. Namost, ha félmillió ilyen lenne, akkor kíváncsi lennék, hogy elintéznéd-e egy kézlegyintéssel, hogy "de hát joguk van hozzá". 😀

Tényleg megpróbáltalak ignorálni barátom, de megint sikerült kivágnod egy kicsit a biztit......😊
1. Természetesen Angliába csak mosogatni mentek itthonról, illetve Svájcba pedig kurválkodni..... Felhívom a figyelmedet, hogy sajnos több olyan, külföldön is hasznosítható diplomával és szakmával rendelkező ember ment ki a tokosokhoz, Ausztriába stb,csi77
Ne szívd mellre, nem hiszem, hogy személyeskedésnek szánta. Engem lényegében lemosogatófiúzott ill lekurvázott. 😀 (Bő tíz évet éltem, dolgoztam Angliában, és tulajdonképpen ma sem itthon/otthon dolgozom elsősorban.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Annyi kiegészítés, hogy az EU-ban szabad munkaerő-áramlás van, tehát semmilyen szabályt nem szeg azzal senki, hogy ha Angliába megy el mosogatni.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
...................gdavid
Igazából 2 kieg. a mondandódhoz, amivel teljes egyetértrk;
1, itt javarészt menekültek vannak, nem gazdasági bevándorlók. Gazdasági bevándorló az az Angliában mosogató, vagy svájcban kurválkodó magyar/román/etc...kelet-ójrópai.

2, az a magyar ember, akinek a munkáját elveszi egy olyan "bevándorló", aki nem beszél magyarul, nem ismer senkit, képzetlen, nincs egy ruhája, amiben elmenjen interjúzni, az bocsánat, de annyit is ér, és tényleg jobb, ha elhúz kapálni.Amadeus91
Tényleg megpróbáltalak ignorálni barátom, de megint sikerült kivágnod egy kicsit a biztit......😊

1. Természetesen Angliába csak mosogatni mentek itthonról, illetve Svájcba pedig kurválkodni..... Felhívom a figyelmedet, hogy sajnos több olyan, külföldön is hasznosítható diplomával és szakmával rendelkező ember ment ki a tokosokhoz, Ausztriába stb, akik valóban gazdasági bevándorlónak számítanak, mert a szakértelmüket (nem apró-) pénzre tudták váltani, letelepedtek, beilleszekedtek és náluk kisebb az esély, hogy a közeljövőben vagy valaha hazatérjenek. Az általad említett csoportnál a hazatérésnek nagyobb az esélye szerintem.

2. Ebben még akár igazad is lehet, bár az elmehet kapálni kissé erős......csi77
ott a tiltás opciója és csókolom. 😊 ha, nem tetszik, akkor nem olvasod.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 163 — The Mathematician
Bevándorláspolitika kérdésében érdekes az RTL Klubbon épp most vetítés alatt lévő 2012-s Asterix és Obelix film. Aktuálisabb nem is lehetne :pdande
én meg nemrég néztem meg a District 9-t 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
...................gdavid
Igazából 2 kieg. a mondandódhoz, amivel teljes egyetértrk;
1, itt javarészt menekültek vannak, nem gazdasági bevándorlók. Gazdasági bevándorló az az Angliában mosogató, vagy svájcban kurválkodó magyar/román/etc...kelet-ójrópai.

2, az a magyar ember, akinek a munkáját elveszi egy olyan "bevándorló", aki nem beszél magyarul, nem ismer senkit, képzetlen, nincs egy ruhája, amiben elmenjen interjúzni, az bocsánat, de annyit is ér, és tényleg jobb, ha elhúz kapálni.Amadeus91
Tényleg megpróbáltalak ignorálni barátom, de megint sikerült kivágnod egy kicsit a biztit......😊

1. Természetesen Angliába csak mosogatni mentek itthonról, illetve Svájcba pedig kurválkodni..... Felhívom a figyelmedet, hogy sajnos több olyan, külföldön is hasznosítható diplomával és szakmával rendelkező ember ment ki a tokosokhoz, Ausztriába stb, akik valóban gazdasági bevándorlónak számítanak, mert a szakértelmüket (nem apró-) pénzre tudták váltani, letelepedtek, beilleszekedtek és náluk kisebb az esély, hogy a közeljövőben vagy valaha hazatérjenek. Az általad említett csoportnál a hazatérésnek nagyobb az esélye szerintem.

2. Ebben még akár igazad is lehet, bár az elmehet kapálni kissé erős......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt most megint nem ertem.. kik Azok?
Igor
Mellé! Semmi politikai felhang, egyszerűen akik kihasználják az emberek empátiáját.NB2
Ez oké, csak ezzel általában kijelented magadról, hogy egy antitoleráns tahó lettél, azért, mert eleged lett abból, hogy alacsony a toleranciaszint körülötted. Amolyan "ledudállak bazmeg, mert az előbb egy tahó rámdudált."

Nyilván nem ez volt a szándékod. 😉 Ezért nem jó általánosságban fogalmazni - szerintem. Konkrétan meg tényleg érdekes kérdés, hogy végülis kiből lehetett eleged...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Itt most megint nem ertem.. kik Azok?

Igor
Mellé!
Semmi politikai felhang, egyszerűen akik kihasználják az emberek empátiáját.
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Azt magyarázza el nekem valaki, hogy mi a tököm lesz a valós menekültekkel? Mert ügyesen összemosták itt a dolgokat Árpiék, de -ha jól tudom- háborús övezetbe, országba nem lehet visszaküldeni senkit. Ok, hogy az albán, koszovói, bosnyák szerencsétleneket visszafordítják, mert nincs hely, de a de a szíriai, iraki, afgán embereket nemigen lehet visszaküldeni sehova, kerítésépítés ide vagy oda.zinedine5
A többségük jelenleg Törökországban van, és ha lecsitulnak a dolgok, akkor valószínűleg vissza fognak menni. Amelyik eljutott az EU-ig, azt meg elosztjuk majd valahogy. A nagy részüket felszívja Németország, Anglia, stb., de jutni fog mindenkinek. Viszont egyelőre összességében ez nem jelentős. Pár millió embert egy ötszázmilliós konglomerátum úgy felszív, hogy észre se lehet venni. Szóval a dolognak egyelőre politikailag van inkább hatása (mindenütt vannak mindenféle politikai erők, így kényes a téma mindenütt), mint társadalmilag.

Amit majd észre lehet venni - és ami a nemzetiségi összetételt érdemben is befolyásolhatja majd hosszabb távon -, az nem a mostani menekülthullám, hanem a konstans, folyamatos, szivárgó migráció. Bejön 1-2 ember valahogy (megfizetik, lefizetik, vagy egyszerűen most már megveszik az állampolgárságot, mert ezt is lehet), aztán már rokon hoz rokont, ismerős hoz ismerőst, házassággal, stb. Szép lassan, folyamatosan. Ahogy a kínaiak is érkeznek, vagy ahogy az erdélyi magyarjaink települtek át.peterk2005
Akkor már csak a a kérdés, hogy ezt a nem velük szimpatizálók is látják-e? Mert nekem úgy tűnik, hogy a sok fotelnáci azt gondolja, hogy a háború és a halál elől menekülőket ki lehet zárni, vissza lehet küldeni, vagy akár agyon is lőnék őket a kerítésen.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
IRL: a beérkezők nagy hányadának semmiféle hiteles okmánya nincs arról, hogy ő kicsoda és honnan jön. Az ezzel foglalkozó hivatalok, a hatóságok, a hírszerzés, az elhárítás, stb... most épp leszopja magát annyi dolguk van, hogy a bármilyen azonosító nélkül érkezőket mégis mi alapján sorolják be -az általad is említett- kategóriák valamelyikébe. (ezt egy Bács-Kiskun m.-i rendőrtiszt cimborám mondta kb ezekkel a szavakkal)Jan
Na, erre kéne akkor inkább a pénzt költeni látszatintézkedések meg hergelősdi helyett. Csak egy kis apróság, ami látva egyik nap a híradót eszembe jutott: A szerbekkel szervezhetnénk közösen határmenti "kirándulásokat", ahol összeszednénk a határ előtti kilométeren eldobott cuccokat. Úgyis össze kell szedni, nem plusz munka. De ha szabályozottan tennénk, dokumentálva, akkor azok bizonyítékként is felhasználhatóak lennének. Nagyon sok útlevél, kiállított dokumentum is hever ott többek között...

Itthon minden beérkezőről ujjlenyomatot vesznek a későbbi azonosíthatóság érdekében. Itt egy ujjlenyomat, a megtalált útlevélen/passzuson is van ujjlenyomat. Ha egyezik, és a passzus nem szíriai/iraki, akkor köszönjük, mehet is vissza, jó utat hazafelé...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
Továbbra sem érted te sem, meg "akárhova mész az emberek 70%-a sem". Aki nem jogosan van itt, azt ki kell toloncolni, aki bűnöző, azt be kell zárni, ki kell toloncolni, aki csak lopni akar idejönni, haza kell küldeni. Senki nem az ő faszukat szopkodja (teljesen felesleges kipontozni, hogy politikailag korrektnek tűnj, amikor a mondandód nem az), hanem pusztán arról van szó, hogy ez egy ostoba általánosítás. A lengyelek fogtak 500 keresztény menekültet, és befogadták őket. Most a szlovákok is erre készülnek. A németek hónapok óta "válogatnak" a menekültek között, a képzetteket nyilván megpróbálják megtartani, mert ők tudják hogy 15 év múlva 20%-a a munkaerőpiacuknak hiányozni fog, és nem a kétkezi munkások közül.

Akinek nincs itt keresnivalója, mert nem menekült azt nem kell befogadni. Aki menekült azt meg kutya kötelességünk legalább valamilyen szinten segíteni, amíg haza tud menni, vagy tud integrálódni valahogy.

A világ nem fekete vagy fehér, de már nem várom hogy ezt megértsétek. Csak most olyan kedvem volt, hogy megint elmondtam.Gyurma Pappa
Tökéletesen megfogalmaztad kétszer is, maximálisan egyetértek vele.

IRL: a beérkezők nagy hányadának semmiféle hiteles okmánya nincs arról, hogy ő kicsoda és honnan jön.

Az ezzel foglalkozó hivatalok, a hatóságok, a hírszerzés, az elhárítás, stb... most épp leszopja magát annyi dolguk van, hogy a bármilyen azonosító nélkül érkezőket mégis mi alapján sorolják be -az általad is említett- kategóriák valamelyikébe. (ezt egy Bács-Kiskun m.-i rendőrtiszt cimborám mondta kb ezekkel a szavakkal)
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 539 — Így remélem megfelelek nektek.....
Bevándorláspolitika kérdésében érdekes az RTL Klubbon épp most vetítés alatt lévő 2012-s Asterix és Obelix film. Aktuálisabb nem is lehetne :p
több mint 8 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
És mégis hogyan vennéd kezedbe a sorsodat? A világnak azon a területén most nem arról szól a történet, hogy felveszem a bakancsot meg a fekete inget, és hőzöngve végigmasírozok a cigánysoron. Ott most teljes az anarchia. Nincs reguláris rendfenntartás, nincs rendőrség, nincs katonaság, nincs semmi. És eközben harckocsikkal és rakétavetőkkel támadják a városokat, az utcán lövik halomra a békés szomszédaidat, családtagjaidat. Mégis, mit csinálnál a helyükben? Visszalőnél csúzlival? Ugyanmár....
peterk2005
Érdekes, a kurdok visszalőnek...Gogo
Ja többségi területeken, meg ki vannak tömve mint a liba könnyűfegyverzettel, de észrevehető, hogy légitámogatás nélkül kábé ott tartanának ahol a többiek. De most megkapták a törököket a hátukba, így jár mindenki aki szerint a török/daesh határ egy végeláthatatlan csencselés...sutianap
Kár úgy tenni, mintha a kurdok csak az elmúlt pár évben és csak az iszlám állam ellen harcoltak volna. Az elmúlt évtizedekben mikor kaptak légitámogatást Törökország, Irak, Irán vagy Szíria fegyveres / rendvédelmi erői ellen?
A törököket sem "most kapták a hátukba", hanem évtizedek óta kisebb-nagyobb intenzitással folyik köztük a konfliktus. (úgynevezett "hegyi törökök", ugye?)
(Egyébiránt nem az eredményre volt kihegyezve a dolog, hanem a menekülés lehetséges alternatíváira. Hagyományos ütközetet vállalni egy török reguláris haderő ellen egy gerillacsoporttal nyilván öngyilkosság, vagy elég bonyolult egy vegyi támadás ellen védekezni mondjuk az Al-Anfal során.)

Az új iraki hadsereget is kitömték fegyverekkel, mégsem akaródzik nekik annyira verekedni.

De nem kell feltétlen a kurdokat venni példának, az albánok is lőttek Koszovóban, a csecsenek is lőttek/lőnek Csecsenföldön.Gogo
Szuval elég régóta megkapják, ugye a bizonyos antiflying zone az öböl háború óta meg van. Nem teszek úgy - a kurd frakciók se tesznek úgy, pölö Moszuli bevonulásnál nekik Kirkuk bekebelezése bírt rettenet fontossággal, valyon mér? Viszont idén tavaszra ők lettek az egyetlen logikusan cselekvő résztvevő, mármint, hogy a daesh nevű csecsszopót török tejjel etetik, ezér el kezdték a szír/török határ lezárását. S itt jött a háromszorkenieztelludasmatyi, hogy bekapták a törököket a hátukba. S ez az elég őszinte gyűlölet szülte meg a mostani menekülthulllámot is, ugyanis a boltot bezárják a szír/török határon, s az összes ügyeskedőnek új lehetőség után kell néznie. sutianap
Ok, az iraki Northern NFZ segített nekik (bár a törökökre az sem volt mindig hatással), de csak Irakban és ha jól tudom, a második Öböl-háború után azt feloldották.
Jelenleg nincs olyan NFZ, ami a török légierőt akadályozná.

A kurdok mennek vissza a hegyre, minden férfi kezibe fegyver, aztán le a hegyről, fel a hegyre, ahogy csinálják már párszáz éve.sutianap
Igen, valami ilyesmit írtam 6 órája.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
És mégis hogyan vennéd kezedbe a sorsodat? A világnak azon a területén most nem arról szól a történet, hogy felveszem a bakancsot meg a fekete inget, és hőzöngve végigmasírozok a cigánysoron. Ott most teljes az anarchia. Nincs reguláris rendfenntartás, nincs rendőrség, nincs katonaság, nincs semmi. És eközben harckocsikkal és rakétavetőkkel támadják a városokat, az utcán lövik halomra a békés szomszédaidat, családtagjaidat. Mégis, mit csinálnál a helyükben? Visszalőnél csúzlival? Ugyanmár....
peterk2005
Érdekes, a kurdok visszalőnek...Gogo
Ja többségi területeken, meg ki vannak tömve mint a liba könnyűfegyverzettel, de észrevehető, hogy légitámogatás nélkül kábé ott tartanának ahol a többiek. De most megkapták a törököket a hátukba, így jár mindenki aki szerint a török/daesh határ egy végeláthatatlan csencselés...sutianap
Kár úgy tenni, mintha a kurdok csak az elmúlt pár évben és csak az iszlám állam ellen harcoltak volna. Az elmúlt évtizedekben mikor kaptak légitámogatást Törökország, Irak, Irán vagy Szíria fegyveres / rendvédelmi erői ellen?
A törököket sem "most kapták a hátukba", hanem évtizedek óta kisebb-nagyobb intenzitással folyik köztük a konfliktus. (úgynevezett "hegyi törökök", ugye?)
(Egyébiránt nem az eredményre volt kihegyezve a dolog, hanem a menekülés lehetséges alternatíváira. Hagyományos ütközetet vállalni egy török reguláris haderő ellen egy gerillacsoporttal nyilván öngyilkosság, vagy elég bonyolult egy vegyi támadás ellen védekezni mondjuk az Al-Anfal során.)

Az új iraki hadsereget is kitömték fegyverekkel, mégsem akaródzik nekik annyira verekedni.

De nem kell feltétlen a kurdokat venni példának, az albánok is lőttek Koszovóban, a csecsenek is lőttek/lőnek Csecsenföldön.Gogo
Szuval elég régóta megkapják, ugye a bizonyos antiflying zone az öböl háború óta meg van. Nem teszek úgy - a kurd frakciók se tesznek úgy, pölö Moszuli bevonulásnál nekik Kirkuk bekebelezése bírt rettenet fontossággal, valyon mér? Viszont idén tavaszra ők lettek az egyetlen logikusan cselekvő résztvevő, mármint, hogy a daesh nevű csecsszopót török tejjel etetik, ezér el kezdték a szír/török határ lezárását. S itt jött a háromszorkenieztelludasmatyi, hogy bekapták a törököket a hátukba. S ez az elég őszinte gyűlölet szülte meg a mostani menekülthulllámot is, ugyanis a boltot bezárják a szír/török határon, s az összes ügyeskedőnek új lehetőség után kell néznie. A kurdok mennek vissza a hegyre, minden férfi kezibe fegyver, aztán le a hegyről, fel a hegyre, ahogy csinálják már párszáz éve.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
MMMS!

Empátia? Kiölték belőlem azok aki mindenféle okádék módon visszaéltek az emberek bizalmával és pénzével

NB2
Itt most megint nem ertem.. kik Azok?

Biztos nem az afgan/szir menekultek, akik elloptak a penzed vagy a bizalmad.

Szoval innentol csak tipp, de feltetelezem, a politikusokra gondolsz - es termeszetesen kiveve Jobbik, mert nekik meg nem volt a kezukben kormanyrud.. bar ez sztem gyenge erv, hogy ezert ok jobbak lennenek.
Epp ezert fontos a programjuk/nyilatkozataik, hogy ha mar akkor latszodik, hogy valaki alkalmatlan/teljesen hulye/kozveszelyes orult, akkor nem adjuk neki a feladatot.

De visszaterve a fo csapashoz, speciel az empatia (egyik aspektusa) szerintem pont azt jelenti, hogy legalabb a masik ember nezopontjat (is) latja es megerti.. az egyutterzest inkabb direkt nem is irom mar.

Az empatianak pont az a lenyege hogy felulemelkedsz ezen, es az empatia hianyat kulso negativ tapasztalatokra fogni haritas, es szerintem ongol.. mert ez valahonnan belulrol jon.

Es nem, nem kell minden ciganyt a kebledre olelni aki szembejon az utcan, vagy 17 szir menekultek befogadnod a lakasodba... mielott jonnek a klasszikus ketpolusu riposztok. Nagyon sok lehetoseg es arnyalat van a ketto kozt...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
peterk!
De azért remélem érzed a különbséget, hogy ha ti rám dühösek vagytok te pofán csapsz, de Gyurma meg mondjuk rám gyújtja a házat. Nah az amerikaik voltak a gyújtogatók.NB2
És ezt honnan veszed? A kuruc megírta? 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt magyarázza el nekem valaki, hogy mi a tököm lesz a valós menekültekkel? Mert ügyesen összemosták itt a dolgokat Árpiék, de -ha jól tudom- háborús övezetbe, országba nem lehet visszaküldeni senkit. Ok, hogy az albán, koszovói, bosnyák szerencsétleneket visszafordítják, mert nincs hely, de a de a szíriai, iraki, afgán embereket nemigen lehet visszaküldeni sehova, kerítésépítés ide vagy oda.zinedine5
A többségük jelenleg Törökországban van, és ha lecsitulnak a dolgok, akkor valószínűleg vissza fognak menni. Amelyik eljutott az EU-ig, azt meg elosztjuk majd valahogy. A nagy részüket felszívja Németország, Anglia, stb., de jutni fog mindenkinek. Viszont egyelőre összességében ez nem jelentős. Pár millió embert egy ötszázmilliós konglomerátum úgy felszív, hogy észre se lehet venni. Szóval a dolognak egyelőre politikailag van inkább hatása (mindenütt vannak mindenféle politikai erők, így kényes a téma mindenütt), mint társadalmilag.

Amit majd észre lehet venni - és ami a nemzetiségi összetételt érdemben is befolyásolhatja majd hosszabb távon -, az nem a mostani menekülthullám, hanem a konstans, folyamatos, szivárgó migráció. Bejön 1-2 ember valahogy (megfizetik, lefizetik, vagy egyszerűen most már megveszik az állampolgárságot, mert ezt is lehet), aztán már rokon hoz rokont, ismerős hoz ismerőst, házassággal, stb. Szép lassan, folyamatosan. Ahogy a kínaiak is érkeznek, vagy ahogy az erdélyi magyarjaink települtek át.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
MMMS!

Empátia? Kiölték belőlem azok aki mindenféle okádék módon visszaéltek az emberek bizalmával és pénzével

peterk!

De azért remélem érzed a különbséget, hogy ha ti rám dühösek vagytok te pofán csapsz, de Gyurma meg mondjuk rám gyújtja a házat. Nah az amerikaik voltak a gyújtogatók.
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Azt magyarázza el nekem valaki, hogy mi a tököm lesz a valós menekültekkel? Mert ügyesen összemosták itt a dolgokat Árpiék, de -ha jól tudom- háborús övezetbe, országba nem lehet visszaküldeni senkit. Ok, hogy az albán, koszovói, bosnyák szerencsétleneket visszafordítják, mert nincs hely, de a de a szíriai, iraki, afgán embereket nemigen lehet visszaküldeni sehova, kerítésépítés ide vagy oda.
több mint 8 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
És mégis hogyan vennéd kezedbe a sorsodat? A világnak azon a területén most nem arról szól a történet, hogy felveszem a bakancsot meg a fekete inget, és hőzöngve végigmasírozok a cigánysoron. Ott most teljes az anarchia. Nincs reguláris rendfenntartás, nincs rendőrség, nincs katonaság, nincs semmi. És eközben harckocsikkal és rakétavetőkkel támadják a városokat, az utcán lövik halomra a békés szomszédaidat, családtagjaidat. Mégis, mit csinálnál a helyükben? Visszalőnél csúzlival? Ugyanmár....
peterk2005
Érdekes, a kurdok visszalőnek...Gogo
Ja többségi területeken, meg ki vannak tömve mint a liba könnyűfegyverzettel, de észrevehető, hogy légitámogatás nélkül kábé ott tartanának ahol a többiek. De most megkapták a törököket a hátukba, így jár mindenki aki szerint a török/daesh határ egy végeláthatatlan csencselés...sutianap
Kár úgy tenni, mintha a kurdok csak az elmúlt pár évben és csak az iszlám állam ellen harcoltak volna. Az elmúlt évtizedekben mikor kaptak légitámogatást Törökország, Irak, Irán vagy Szíria fegyveres / rendvédelmi erői ellen?
A törököket sem "most kapták a hátukba", hanem évtizedek óta kisebb-nagyobb intenzitással folyik köztük a konfliktus. (úgynevezett "hegyi törökök", ugye?)
(Egyébiránt nem az eredményre volt kihegyezve a dolog, hanem a menekülés lehetséges alternatíváira. Hagyományos ütközetet vállalni egy török reguláris haderő ellen egy gerillacsoporttal nyilván öngyilkosság, vagy elég bonyolult egy vegyi támadás ellen védekezni mondjuk az Al-Anfal során.)

Az új iraki hadsereget is kitömték fegyverekkel, mégsem akaródzik nekik annyira verekedni.

De nem kell feltétlen a kurdokat venni példának, az albánok is lőttek Koszovóban, a csecsenek is lőttek/lőnek Csecsenföldön.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."