Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A gazdasági adatok összehasonlításnak akkor lenne értelme, ha '89 előtt működő piacgazdaságunk lett volna és nem hitelből lett volna fenntartva a rendszer. atapapa
Mondod ezt látva:
"Magyarország külső adóssága (bruttó).
1989-ben: 21 milliárd USD
2009-ben: 225 milliárd USD"

Én nem tudok semmit a gazdasági folyamatokról (pl. a Japán földrengés is után azt hittem, hogy a yen jelentősen és nagymértékben leértékelődik), de most mi olyan más, mint anno?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
Mikor szárnyaltunk?haromt
A helsinki olimpián.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Mikor szárnyaltunk?haromt
Hát ez az.
De ezeket az adatokat elnézve kurvára zuhanórepülünk.
Ezért nem tud demagóg lenni egy adat önmagában, hiszen csak egy adat.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mikor szárnyaltunk?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Ebben azért van jó pár erősen demagóg adat is.Schleck
Demagóg adat, de a tény attól még tény.
Aztán, hogy valaki milyen környezetbe ágyazva érvel vele, attól lesz demagóg.
De ezek a tények, ha így igazak, akkor is brutális képet festenek egy egyértelműen nem szárnyaló országról.

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
Ebben azért van jó pár erősen demagóg adat is.Schleck
de azért enyhén jelzés értékű, hogy lefelé haladunk...Amadeus91
Mintegy 500 éve kb.
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
Ebben azért van jó pár erősen demagóg adat is.Schleck
de azért enyhén jelzés értékű, hogy lefelé haladunk...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Ebben azért van jó pár erősen demagóg adat is.Schleck
kb. mind az

A gazdasági adatok összehasonlításnak akkor lenne értelme, ha '89 előtt működő piacgazdaságunk lett volna és nem hitelből lett volna fenntartva a rendszer.
A népmozgalmi adatok trendje meg majdnem egész Európában hasonló, bár nálunk a romlás talán az EU-s átlagnál hamarabb, a kilencvenes évek előtt elkezdődött.

A bűnözési ráta ilyen alakulása meg tananyag mind szociológiából, mind kriminológiából: ékes példája az anómiás, értékvesztett társadalomnak. A nyolcvanas évek végétől az évi 100-150ezer bűncselekményből néhány év alatt lett bő félmillió. Ma ahhoz képest jól állunk, nem figyelmen kívül hagyva azt, hogy az elmúlt 20 évben mindig trükközött a rendőrség (és a politika is) az erre vonatkozó adatokkal.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ebben azért van jó pár erősen demagóg adat is.

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Magyarország népessége.
1989-ben: 10 millió 374 ezer fő
2009-ben: 10 millió 016 ezer fő

Magyarország külső adóssága (bruttó).
1989-ben: 21 milliárd USD
2009-ben: 225 milliárd USD

Nyilvántartott munkanélküliek száma.
1989-ben: mintegy 30 ezer fő
2009-ben: mintegy 470 ezer fő

Létminimum alatt élők száma.
1989-ben: mintegy 900 ezer fő
2009-ben: mintegy 3 millió 300 ezer fő

Hajléktalanok száma (becsült adat).
1989-ben: 5-10 ezer fő
2009-ben: 50-70 ezer fő

Újépítésű lakások száma.
1989-ben: 51 ezer 500 db.
2009-ben: 28 ezer 400 db.

Házasságkötések száma.
1989-ben: mintegy 70 ezer
2009-ben: mintegy 42 ezer

Válások száma.
1980-as évek: 1000 házasságkötésre 350 válás
2000-es évek: 1000 házasságkötésre 590 válás

Élve születések száma.
1989-ben: mintegy 127 ezer
2009-ben: mintegy 96 ezer

Házasságon kívül született gyermekek száma.
1980-as évek: minden nyolcadik gyermek született házasságon kívül
2000-es évek: minden harmadik gyermek született házasságon kívül

Összes bűncselekmények száma:
1989-ben: mintegy 225 ezer bűneset
2009-ben: mintegy 410 ezer bűneset

Befejezésül még egy jelzésértékű számadat:
Bogár László közgazdász professzor szerint.
A jelenlegi átlagos 120-130 ezer forintos havi fizetés vásárlóértékét tekintve ("folyó áron") annyit ér, mint az 1978-as átlagos munkabér, vagyis 3600 forint!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Sobri, nem azt mondtam, hogy mi folyik ma kis hazánkban - ebben nagyjából egyetértünk, hanem minek kéne folynia normál üzemmódban. Elég nagy baj van, ha egy értelmes ember erre a felvetésre (az eredetire) azt mondja, hogy ez már csak ideális világban lenne igaz. Btw. aki "beszűkült szempontok" alapján vesz részt a közéletben, az nem politikus - kijáróember, mameluk bármi, csak nem politikus.
Amadeus! Ez így van és kellemetlen. Dehogy az elmúlt bő húsz évben sem történtek ilyen irányú lépések és csak visszafejlődtünk (a nulláról), az már több, mint kellemetlen. Szégyen! S ez bőven a jelenlegi elit vastag felelőssége.
A "népnek" pedig arra van igénye, amire felkeltik az érdeklődéséttomi-tomi
Szerintem ez, ami folyik a normál üzemmód.
Nem a jó, nem az elvárt, nem az ildomos, hanem a normál.
Vagyis ami teljesen elfogadott, bejáratott, általános, vagyis normális.
Az nem vitás, hogy jobbat szeretnénk, de ez van, ez a standard, a megszokott vagyis ez a normál.
Én így látom.Sobri Jóska
Ha azt mondod, hogy túl sokan és túl régen törekednek arra, hogy a fentebb említett politikusi viselkedés legyen a norma szerinti, akkor teljesen egyetértünk. Azonban egy közösségben eluralkodó normát a tágabb közösség még tekinthet abnormálisnak. Érzésem szerint nekünk, mint a tágabb közösség tagjainak, elemi kötelességünk minimum felírni a kéménybe fekete betűkkel, hogy ez nem normális viselkedés. Különben ad absurdum egyszer csak nem lesz kinek szólnunk, hogy most már minket akarnak totálisan megsemmisíteni, mert hogy ez a normális.
Tehát igenis különbséget kell tennünk egy közösség saját normái szerinti működése és a nagyobb közösség által elvárt normális működés között.
Amadeus!
Minden bon mot nagyon jól hangzik, van is némi alapja, és szükségképpen egyszerűsít. Minden nép olyan elitet kap/választ, amilyet megérdemel, vagy minden nép megérdemli a sorsát, jól hangzik, kellő mennyiségű alkohol után (neuronok sorban kikapcsolnak) én is gyakran emlegetem. (szerk. Átolvasva még egyszer, ez a rész csak a saját agyi képességem felméréséről szól!) Valójában nem több, mint az "írástudók" felelősségének elkenése.
Pontosan az lenne a dolga az elitnek - ugye, ettől válik elitté -, hogy az átlag színvonalát emelje. Ha csökkent az elmúlt időszakban (20-25 év) - egyre sűrűbben érzem úgy, hogy nagyon csökkent - az átlag színvonala, akkor ez a nép és csak a nép felelőssége?!
Az elit a tudását atavisztikus ösztönök felkeltésére használja, pusztán azért, hogy elit maradhasson. Amikor a Magyar Művészeti Akadémia elnöke (Makovecz) le zsidó bandázhatja Heller Ágnest és Vajda Mihályt, amikor jogot végzett emberek visszamenőleges hatályú jogszabályt hozhatnak a " pofátlan végkielégítések" kezelésére (amelyek már rég nem esnek a törvény hatálya alá és polgári per is van a világon), amikor ingyen BKV-t ígérnek, akkor nem a nép a birka, hanem az elit tesz meg mindent azért, hogy a nép bégessen gondolkodás helyett. A magyar képes gondolkodni, mint bárki más a világon, csak a gondolkodás erőfeszítéseit nem segíti az elitünk. Azt ígéri a valódi feladata helyett, hogy majd gondolkodik helyettünk, de csak a gondolkodási képességünk és késztetésünk csökkentésén dolgozik.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Sobri, nem azt mondtam, hogy mi folyik ma kis hazánkban - ebben nagyjából egyetértünk, hanem minek kéne folynia normál üzemmódban. Elég nagy baj van, ha egy értelmes ember erre a felvetésre (az eredetire) azt mondja, hogy ez már csak ideális világban lenne igaz. Btw. aki "beszűkült szempontok" alapján vesz részt a közéletben, az nem politikus - kijáróember, mameluk bármi, csak nem politikus.
Amadeus! Ez így van és kellemetlen. Dehogy az elmúlt bő húsz évben sem történtek ilyen irányú lépések és csak visszafejlődtünk (a nulláról), az már több, mint kellemetlen. Szégyen! S ez bőven a jelenlegi elit vastag felelőssége.
A "népnek" pedig arra van igénye, amire felkeltik az érdeklődéséttomi-tomi
Szerintem ez, ami folyik a normál üzemmód.
Nem a jó, nem az elvárt, nem az ildomos, hanem a normál.
Vagyis ami teljesen elfogadott, bejáratott, általános, vagyis normális.
Az nem vitás, hogy jobbat szeretnénk, de ez van, ez a standard, a megszokott vagyis ez a normál.
Én így látom.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
Nekem az nem jön be, hogy idealizálni akarja a magyar politikát.
Egy ideális világban igazad lenne neked is, a szerzőnek is.
De ma Magyarországon igenis a harc a végsőkig, utolsó lehelletig a másik eltiprása, kiirtása, megsemmisítése folyik.
Szerinted nem kell, szerintem ez ma a közegazonos szükség, vagyis az ő beszűkült szempontjukból igenis kell.
Erre ösztönzik őket a vezetőik, akár hiszed, akár nem.
Ismerek jópár helyi politikust, kurva nagy nyomás van egyrészt fentről, másrészt azért az ellen se nyugszik, ott támad ahol tud.
Amiről te írsz az mondjuk a svájci vagy a norvég politika, nem a magyar, itt Középafrika, Latinamerika és a Balkán határán.Sobri Jóska
egész egyszerűen arról van szó, hogy Magyarországon nincs kultúrája, hagyománya az értelmes és kulturált politizálásnak. (sem a Demokráciának).Amadeus91
Sobri, nem azt mondtam, hogy mi folyik ma kis hazánkban - ebben nagyjából egyetértünk, hanem minek kéne folynia normál üzemmódban. Elég nagy baj van, ha egy értelmes ember erre a felvetésre (az eredetire) azt mondja, hogy ez már csak ideális világban lenne igaz. Btw. aki "beszűkült szempontok" alapján vesz részt a közéletben, az nem politikus - kijáróember, mameluk bármi, csak nem politikus.
Amadeus! Ez így van és kellemetlen. Dehogy az elmúlt bő húsz évben sem történtek ilyen irányú lépések és csak visszafejlődtünk (a nulláról), az már több, mint kellemetlen. Szégyen! S ez bőven a jelenlegi elit vastag felelőssége.
A "népnek" pedig arra van igénye, amire felkeltik az érdeklődéséttomi-tomi
Szerintem ha a nép olyan birka, hogy magától nem jön rá, hogy mi is lenne számára az előnyösebb, akkor meg is érdemli a sorsát. Még ha lenne is egy tenni, cselekedni akaró elit réteg ebben az országban, se jutnánk sokkal előrébb, mert az átlag magyar, már bocsánat, de nagyon birka. Azért ebben a 20 évben, nem csak az elit élt ebben az országban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Osztom Szobi véleményét.
A cikk azt állítja, hogy a konfliktust nem kell háborúnak felfogni. Ez belpolitikai helyzetben hangsúlyozottan igaz. (Az más kérdés, hogy a politikusaink képtelennek tűnnek, hogy ennek megfelelően kezeljék a konfliktusokat. Talán nem véletlen, hogy egyre többször olvasni, hallani, érezni "polgárháborúra emlékeztető állapotokról".)
Sobri, Neked egyrészt a szerző háborút megvilágító hasonlata nem jön be ("nem kell minden csatát látványosan, az ellenfelet megsemmisítve megnyerni"), illetve a Te utolsó hasonlatod alapján szerinted a politikusnak (pártnak) feladata a csatát megnyerni. Ez utóbbival nem értek egyet, szvsz a politikának a különböző érdekek, vélemények mentén kell minél inkább közös megoldást találnia. A Te hasonlatodat parafrazálva: de jó lenne ha a bűnözők csak bűnöznének, és nem hinnék magukat még ezen felül katonának is. A politikus ne csatá(ka)t akarjon megnyerni, hanem érdekeket, véleményeket, pozíciókat egyeztetni.tomi-tomi
Nekem az nem jön be, hogy idealizálni akarja a magyar politikát.
Egy ideális világban igazad lenne neked is, a szerzőnek is.
De ma Magyarországon igenis a harc a végsőkig, utolsó lehelletig a másik eltiprása, kiirtása, megsemmisítése folyik.
Szerinted nem kell, szerintem ez ma a közegazonos szükség, vagyis az ő beszűkült szempontjukból igenis kell.
Erre ösztönzik őket a vezetőik, akár hiszed, akár nem.
Ismerek jópár helyi politikust, kurva nagy nyomás van egyrészt fentről, másrészt azért az ellen se nyugszik, ott támad ahol tud.
Amiről te írsz az mondjuk a svájci vagy a norvég politika, nem a magyar, itt Középafrika, Latinamerika és a Balkán határán.Sobri Jóska
egész egyszerűen arról van szó, hogy Magyarországon nincs kultúrája, hagyománya az értelmes és kulturált politizálásnak. (sem a Demokráciának).Amadeus91
Sobri, nem azt mondtam, hogy mi folyik ma kis hazánkban - ebben nagyjából egyetértünk, hanem minek kéne folynia normál üzemmódban. Elég nagy baj van, ha egy értelmes ember erre a felvetésre (az eredetire) azt mondja, hogy ez már csak ideális világban lenne igaz. Btw. aki "beszűkült szempontok" alapján vesz részt a közéletben, az nem politikus - kijáróember, mameluk bármi, csak nem politikus.
Amadeus! Ez így van és kellemetlen. Dehogy az elmúlt bő húsz évben sem történtek ilyen irányú lépések és csak visszafejlődtünk (a nulláról), az már több, mint kellemetlen. Szégyen! S ez bőven a jelenlegi elit vastag felelőssége.
A "népnek" pedig arra van igénye, amire felkeltik az érdeklődését

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Kizártnak tartom, hacsak nem alvajáró vagyok, mivel nemrég keltem 😊Sobri Jóska
Pedig olyan fazont, láttam hátulról,mint amilyen képet te linkeltél magadról, tudod a Tebow pólós! 😊vadibandi
Ilyen esetben nyugodtan kérdezz rá, én bevallom ha így leleplezel majd egyszer. 😊Sobri Jóska
Sajnos nagyon sietem, pedig megtettem volna, mert nem vagyok szégyenlős, ha az utcán kell leszólítani egy pasit.




több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Ez mind nem érdekes, inkább arra válaszolj, hogy láthattalak-e ma téged a Nyugati téren 10 óra 50 perckor?vadibandi
Kizártnak tartom, hacsak nem alvajáró vagyok, mivel nemrég keltem 😊Sobri Jóska
Pedig olyan fazont, láttam hátulról,mint amilyen képet te linkeltél magadról, tudod a Tebow pólós! 😊vadibandi
Ilyen esetben nyugodtan kérdezz rá, én bevallom ha így leleplezel majd egyszer. 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ez mind nem érdekes, inkább arra válaszolj, hogy láthattalak-e ma téged a Nyugati téren 10 óra 50 perckor?vadibandi
Kizártnak tartom, hacsak nem alvajáró vagyok, mivel nemrég keltem 😊Sobri Jóska
Pedig olyan fazont, láttam hátulról,mint amilyen képet te linkeltél magadról, tudod a Tebow pólós! 😊vadibandi
tebow póló, buggyos gatya, bajusz és egy ló hátán ülve lövöldözött a levegőbe? na mert ő sobri 😛

ha ő lett volna a nyugatinál akkor az a hírekben is lett volna Ö
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Így is lehet mondani, de még folytatnám azzal, hogy kimondott igény sincs rá se a Fidesz, se az MSZP, se a Jobbik részéről.Sobri Jóska
Ez mind nem érdekes, inkább arra válaszolj, hogy láthattalak-e ma téged a Nyugati téren 10 óra 50 perckor?vadibandi
Kizártnak tartom, hacsak nem alvajáró vagyok, mivel nemrég keltem 😊Sobri Jóska
Pedig olyan fazont, láttam hátulról,mint amilyen képet te linkeltél magadról, tudod a Tebow pólós! 😊




több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Így is lehet mondani, de még folytatnám azzal, hogy kimondott igény sincs rá se a Fidesz, se az MSZP, se a Jobbik részéről.Sobri Jóska
Ez mind nem érdekes, inkább arra válaszolj, hogy láthattalak-e ma téged a Nyugati téren 10 óra 50 perckor?vadibandi
Kizártnak tartom, hacsak nem alvajáró vagyok, mivel nemrég keltem 😊

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Így is lehet mondani, de még folytatnám azzal, hogy kimondott igény sincs rá se a Fidesz, se az MSZP, se a Jobbik részéről.Sobri Jóska
Ez mind nem érdekes, inkább arra válaszolj, hogy láthattalak-e ma téged a Nyugati téren 10 óra 50 perckor?




több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
Így is lehet mondani, de még folytatnám azzal, hogy kimondott igény sincs rá se a Fidesz, se az MSZP, se a Jobbik részéről.Sobri Jóska
Sem a nép részéről.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Így is lehet mondani, de még folytatnám azzal, hogy kimondott igény sincs rá se a Fidesz, se az MSZP, se a Jobbik részéről.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
No pont ezért értelmetlen, és még félre se értem.
Kb. annyi értelme, mintha egy bűnözőkről szóló cikket azzal zárna mondjuk, hogy "de jó lenne ha a bűnözők nem bűnöznének, vagy ha okosak lennének soha nem buknának le."Sobri Jóska
Osztom Szobi véleményét.
A cikk azt állítja, hogy a konfliktust nem kell háborúnak felfogni. Ez belpolitikai helyzetben hangsúlyozottan igaz. (Az más kérdés, hogy a politikusaink képtelennek tűnnek, hogy ennek megfelelően kezeljék a konfliktusokat. Talán nem véletlen, hogy egyre többször olvasni, hallani, érezni "polgárháborúra emlékeztető állapotokról".)
Sobri, Neked egyrészt a szerző háborút megvilágító hasonlata nem jön be ("nem kell minden csatát látványosan, az ellenfelet megsemmisítve megnyerni"), illetve a Te utolsó hasonlatod alapján szerinted a politikusnak (pártnak) feladata a csatát megnyerni. Ez utóbbival nem értek egyet, szvsz a politikának a különböző érdekek, vélemények mentén kell minél inkább közös megoldást találnia. A Te hasonlatodat parafrazálva: de jó lenne ha a bűnözők csak bűnöznének, és nem hinnék magukat még ezen felül katonának is. A politikus ne csatá(ka)t akarjon megnyerni, hanem érdekeket, véleményeket, pozíciókat egyeztetni.tomi-tomi
Nekem az nem jön be, hogy idealizálni akarja a magyar politikát.
Egy ideális világban igazad lenne neked is, a szerzőnek is.
De ma Magyarországon igenis a harc a végsőkig, utolsó lehelletig a másik eltiprása, kiirtása, megsemmisítése folyik.
Szerinted nem kell, szerintem ez ma a közegazonos szükség, vagyis az ő beszűkült szempontjukból igenis kell.
Erre ösztönzik őket a vezetőik, akár hiszed, akár nem.
Ismerek jópár helyi politikust, kurva nagy nyomás van egyrészt fentről, másrészt azért az ellen se nyugszik, ott támad ahol tud.
Amiről te írsz az mondjuk a svájci vagy a norvég politika, nem a magyar, itt Középafrika, Latinamerika és a Balkán határán.Sobri Jóska
egész egyszerűen arról van szó, hogy Magyarországon nincs kultúrája, hagyománya az értelmes és kulturált politizálásnak. (sem a Demokráciának).

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Na, itt kanyarodunk vissza az ingerküszöbhöz. Ha a kormánypárt országgyűlési frakcióvezetője egy tahó yuppie, aki kurucos megoldásokkal próbál leszámolni helyi politikai ellenfeleivel, annak az országnak a politikai kultúrájával valami nagyon nagy baj van.

Ebből a szempontból mindegy, mikor állt ki mellette Orbán. A tény, hogy kiállt és újraválasztatta őt a képviselőcsoport élére.Dzsokijuing
Neked Lázárral derült ki hogy baj van a politikai kultúránkkal? Hol voltál, amikor Horn "Na és"-sel szerelte le azokat, akik szerint illett volna nem a közfelháborodás, hanem egy lényegében szankció nélküli törvény alapján lemondania nem a frakcióvezetői, hanem a miniszterelnöki posztról? atapapa
Ez a Horn-Lázár párhuzam méltatlan volt a vita eddigi színvonalához. Ha egy párt azzal áll ki a köz elé, hogy az elmúlt 20 évet a kukába, meg hogy fülkeforradalom, az ne hozza azt a politikai szocializációs szintet, ami ellen ágál.Dzsokijuing
Miután a dramaturgiai hatás kedvéért finoman szólva lazán bántál a tényekkel, egy (szerintem helyénvaló) hasonlat méltatlan lenne? 😊

Tudom, hogy itt a legtöbben rám úgy tekintenek, mint a nagybetűs fideszesre, de hidd el, a kormány kommunikációs manőverei teljes mértékben hidegen hagynak, szóljanak azok rendszerváltásról, forradalomról, nemzeti együttműködésről vagy a zemberek védelméről.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
félreérted=/=értelmetlen. és nem mondta, hogy nem kell megnyerni, hanem hogy nem feltétlenül látványosan, az ellenfelet megsemmisítve. és nincs ott, ezért sem így csinálják 😀Szobi22
No pont ezért értelmetlen, és még félre se értem.
Kb. annyi értelme, mintha egy bűnözőkről szóló cikket azzal zárna mondjuk, hogy "de jó lenne ha a bűnözők nem bűnöznének, vagy ha okosak lennének soha nem buknának le."Sobri Jóska
Osztom Szobi véleményét.
A cikk azt állítja, hogy a konfliktust nem kell háborúnak felfogni. Ez belpolitikai helyzetben hangsúlyozottan igaz. (Az más kérdés, hogy a politikusaink képtelennek tűnnek, hogy ennek megfelelően kezeljék a konfliktusokat. Talán nem véletlen, hogy egyre többször olvasni, hallani, érezni "polgárháborúra emlékeztető állapotokról".)
Sobri, Neked egyrészt a szerző háborút megvilágító hasonlata nem jön be ("nem kell minden csatát látványosan, az ellenfelet megsemmisítve megnyerni"), illetve a Te utolsó hasonlatod alapján szerinted a politikusnak (pártnak) feladata a csatát megnyerni. Ez utóbbival nem értek egyet, szvsz a politikának a különböző érdekek, vélemények mentén kell minél inkább közös megoldást találnia. A Te hasonlatodat parafrazálva: de jó lenne ha a bűnözők csak bűnöznének, és nem hinnék magukat még ezen felül katonának is. A politikus ne csatá(ka)t akarjon megnyerni, hanem érdekeket, véleményeket, pozíciókat egyeztetni.tomi-tomi
Nekem az nem jön be, hogy idealizálni akarja a magyar politikát.
Egy ideális világban igazad lenne neked is, a szerzőnek is.
De ma Magyarországon igenis a harc a végsőkig, utolsó lehelletig a másik eltiprása, kiirtása, megsemmisítése folyik.
Szerinted nem kell, szerintem ez ma a közegazonos szükség, vagyis az ő beszűkült szempontjukból igenis kell.
Erre ösztönzik őket a vezetőik, akár hiszed, akár nem.
Ismerek jópár helyi politikust, kurva nagy nyomás van egyrészt fentről, másrészt azért az ellen se nyugszik, ott támad ahol tud.
Amiről te írsz az mondjuk a svájci vagy a norvég politika, nem a magyar, itt Középafrika, Latinamerika és a Balkán határán.