Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Néha az jut eszembe, hogy ez az ország önmaga paródiája...
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Azé emondom, még lesz húsz év míg a Kacorkirály meg a Paprikajancsi váltogattya egymást. Na ezér nem szabad negyveéveseket megválasztani, itt maradnak a nyakunkon örökre...
sutianap
Végül is lehetne mint a nyolcvanas évek Nagyszovjetuniójában.
Körül kell nézni az intenzív osztályon oszt aggyuk neki.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
Szóval szerintem ez valami másról szól, egy olyan színjáték kezdő felvonása lehet, amit nem biztos, hogy végig akarok nézni.
Lecsó
Ez a "színjáték" már évek (évtizedek) óta zajlik. Biztos nem most kezdődik.
És persze, hogy másról szól.

Nem emlékszel, amikor 2006-ban voltak a Gyurcsány-ellenes Fidesz-tüntetések a Kossuth téren, és OV kijelentette, hogy addig innen el nem mennek, amíg GYF le nem mond? Még határidőt is szabott neki, 24 vagy 72 órásat?
Lemondott? Nem.
Ottmaradtak? Nem.
Ez már kurva régen egy következmények nélküli ország.

Minden eszközt bevet bárki, aki attól előnyt remél, pláne kommunikációs eszközt.
Ha bejön jó, ha nem, majd kitalál egy jobbat, nincs jelentősége, úgyse kérik számon.
Csak az elmúlt félévből: netadó nem jött be, migránsozás bejött, kurvára, halálbünti nem jött be, ez a népszavazás meg majd kiderül. És lehet sorolni a végtelenségig.
Mintha úgy römizne egy csomó gyerek, hogy nincsenek felnőttek, és a szabályos lejátszás helyett van aki kétszer húz, van aki a pakli aljáról vagy az 5 körrel elöbb dobott lapok közül guberál magának lapot, van aki befejezi 12 lappal 14 helyett, és van, aki nyakonhugyozza a többit, és műanyaglapáttal üti a fejüket és nem is érdekli a römi maga, stb.
Ha csak 1 ilyen gyerek lenne, a többi elzavarná, kizárná maguk közül.
De mind ilyen, felnőttek sehol, így mindenki próbálkozik akármivel, ami random az eszébe (barátai eszébe) jut.

Ráadásul, eltekintve pár valóban csak a pénzre utazó nagyívű politikai szélhámostól (Simicska, Habony, Puch, Kapolyi, stb.), még csak koncepció sincs a sok baromság mögött, se mesterterv, se összeesküvés.
Ez a magyar politikai "elit" egyszerűen ennyit tud.
A valós, piaci életre alkalmatlan, félművelt frissdiplomások, és a hosszú évek során minden szarral próbálkozó, "csak dolgozni ne kelljen" réteg tökéletesen leuralja a politikusi szcénát, és nagyobbnál nagyobb faszságokat prezentál számunkra.
Csak az a gáz, hogy teszik ezt az ország legnagyobb, legtöbb ember életét érintő "cégének" igazgatótanácsában, felügyelőbizottságában, szakszervezetében.

De aki értelmes, normális, és ennek ellenére mégis valahogy belekeveredik az országos politikába, az rövid idő után vagy fejvesztve menekül, vagy hülyének nézik, és feladja, vagy csak vergődik tehetetlen disznóként a sok agyatlan lúd között.

Ez a színdarab, és ez megy '90 óta. (Elötte csak azért nem ez ment, mert technikailag politikai elit se volt, csak pár pártfunkcionárius.)
Én -kötelező jelleggel az egész gimimmel egyetemben- ott voltam a Szabadság téren, amikor Szűros a Parlament ablakában lógva köztársaságot kiáltott.
Azóta eltelt 26 év és 4 hónap.
És azóta zajlik a színjáték rendező, normális díszletek, világítás, kompetens színészek, súgó és koncepció nélkül.
Egyedül a jelmezek szakszerűek...
Sobri Jóska
Azé emondom, még lesz húsz év míg a Kacorkirály meg a Paprikajancsi váltogattya egymást. Na ezér nem szabad negyveéveseket megválasztani, itt maradnak a nyakunkon örökre...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Szóval szerintem ez valami másról szól, egy olyan színjáték kezdő felvonása lehet, amit nem biztos, hogy végig akarok nézni.
Lecsó
Ez a "színjáték" már évek (évtizedek) óta zajlik. Biztos nem most kezdődik.
És persze, hogy másról szól.

Nem emlékszel, amikor 2006-ban voltak a Gyurcsány-ellenes Fidesz-tüntetések a Kossuth téren, és OV kijelentette, hogy addig innen el nem mennek, amíg GYF le nem mond? Még határidőt is szabott neki, 24 vagy 72 órásat?
Lemondott? Nem.
Ottmaradtak? Nem.
Ez már kurva régen egy következmények nélküli ország.

Minden eszközt bevet bárki, aki attól előnyt remél, pláne kommunikációs eszközt.
Ha bejön jó, ha nem, majd kitalál egy jobbat, nincs jelentősége, úgyse kérik számon.
Csak az elmúlt félévből: netadó nem jött be, migránsozás bejött, kurvára, halálbünti nem jött be, ez a népszavazás meg majd kiderül. És lehet sorolni a végtelenségig.
Mintha úgy römizne egy csomó gyerek, hogy nincsenek felnőttek, és a szabályos lejátszás helyett van aki kétszer húz, van aki a pakli aljáról vagy az 5 körrel elöbb dobott lapok közül guberál magának lapot, van aki befejezi 12 lappal 14 helyett, és van, aki nyakonhugyozza a többit, és műanyaglapáttal üti a fejüket és nem is érdekli a römi maga, stb.
Ha csak 1 ilyen gyerek lenne, a többi elzavarná, kizárná maguk közül.
De mind ilyen, felnőttek sehol, így mindenki próbálkozik akármivel, ami random az eszébe (barátai eszébe) jut.

Ráadásul, eltekintve pár valóban csak a pénzre utazó nagyívű politikai szélhámostól (Simicska, Habony, Puch, Kapolyi, stb.), még csak koncepció sincs a sok baromság mögött, se mesterterv, se összeesküvés.
Ez a magyar politikai "elit" egyszerűen ennyit tud.
A valós, piaci életre alkalmatlan, félművelt frissdiplomások, és a hosszú évek során minden szarral próbálkozó, "csak dolgozni ne kelljen" réteg tökéletesen leuralja a politikusi szcénát, és nagyobbnál nagyobb faszságokat prezentál számunkra.
Csak az a gáz, hogy teszik ezt az ország legnagyobb, legtöbb ember életét érintő "cégének" igazgatótanácsában, felügyelőbizottságában, szakszervezetében.

De aki értelmes, normális, és ennek ellenére mégis valahogy belekeveredik az országos politikába, az rövid idő után vagy fejvesztve menekül, vagy hülyének nézik, és feladja, vagy csak vergődik tehetetlen disznóként a sok agyatlan lúd között.

Ez a színdarab, és ez megy '90 óta. (Elötte csak azért nem ez ment, mert technikailag politikai elit se volt, csak pár pártfunkcionárius.)
Én -kötelező jelleggel az egész gimimmel egyetemben- ott voltam a Szabadság téren, amikor Szűros a Parlament ablakában lógva köztársaságot kiáltott.
Azóta eltelt 26 év és 4 hónap.
És azóta zajlik a színjáték rendező, normális díszletek, világítás, kompetens színészek, súgó és koncepció nélkül.
Egyedül a jelmezek szakszerűek...

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Szerintem ez az egész valami másról szól.
Induljunk ki abból, hogy miről fog majd törvényt alkotni a parlament, ha érvényes és eredményes lesz a népszavazás? Hogy az EU mit csinálhat vagy nem csinálhat? És akkor mi van?
pl:
"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül előírhassa nem magyar vállalkozások Magyarországon történő működésének versenysemleges feltételeit?
Mekkora hülyeség. Nem tetszik a versenysemlegesség? Akkor viszlát.
Szerintem az uniós jogalkotás befolyásolásának nem ez a legcélravezetőbb módja.

Aztán ha kicsit nyelvtan náci akarok lenni:

"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?

Logikailag megközelítve az is szócska teljesen felesleges a kérdésfeltevő ismert szándékát tekintve. Ha van "is", akkor van egy "A" lehetőség is meg egy "B" is. Hozzájárulása nélkül is meg hozzájárulásával is.
Aki nemmel szavaz, annak az akarátával egy későbbi OGY beleegyezés teljesen szembemegy.
Arról nem beszélve, hogy ha valakinek valamit "előírnak", ahhoz általában nem kérik a beleegyezését.

Szóval szerintem ez valami másról szól, egy olyan színjáték kezdő felvonása lehet, amit nem biztos, hogy végig akarok nézni.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 952 — Lucas Scott
az a poén, ahogy egyre többször olvasom el a mondatot, úgy tudom egyre jobban megindokolni, hogy miért mehet át a Kúrián is.
csebi
mivel indokolnád?
Amadeus91
figyeljünk a megfogalmazásra. szó sincsen benne menekültekről, hanem arról, hogy nem magyar állampolgárok. egy osztrák is nem magyar állampolgár, egy német sem, de ők nem tartoznak a menekült kvóta alá tehát innentől ki lehet lőni, hogy ez nemzetközi szerződésen alapuló kötelezettség.
OGY hatáskör: ugye a lisszaboni szerződést is az OGY ratifikálta (amiben pár szuverenitási tárgykörben lemondtunk az EU javára), tehát ilyen szempontból mondjuk egy ilyen döntés már akár OGY hatáskörébe is mutathat.

ezek csak így eszembe jutottak, ahogy néztem a kérdést, nem biztos, hogy ez igaz, amit írtam, de lehet nézni ilyen szemszögből is.
márpedig nálam sokkal jobb jogászok fogják ezt meglesni. ha megvan rá az akarat, akkor szerintem meg lehet indokolni, hogy miért lehet népszavazást tartani. és ha tartanak, akkor hurrá újabb feladat nekünk, így sem tudunk mit kezdeni a szabad időnkkel.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
(és akkor szvsz tényleg az van, hogy valami érdekkör úgy látja, hogy neki jó a vasárnapi zárva tartás, bár én nem látom hogy ki az)Gyurma Pappa
hát a Lázárék, ki más
csomó CBA nyitva van vasárnap, a többi bót meg csak elvétve.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
 444.hu/2016/02/24/ezer-sebbol-verzik-orban-viktor-nepszavazasi-kerdese

Egyébként meg az van, amit a cikkben a jogász elmond. Amennyiben ez a kérdès átmegy, akkor az tényleg komèdia.
Amadeus91
pontosan ezért nem is pörögtem túl a témát, mert egyből eszembe jutott, hogy ebben a témakörben nem lehet népszavazást kiírni.
csebi
Nettó ellentétes az alaptörvénnyel. Tényleg, ha ezt Patyiék átnyomják, akkor az Alaptörvènnyel az élen kuka minden. Nem tudom, hogy lehetne ezt követően értelmezni a jogbiztonságot, jogforràsi hierarchiát, akármit a magyar közjogban.
Amadeus91
már úgyis régen módosítottak a zalaptörvényen, gondolom Rétvárinak meg a többi jóképességűnek is viszket már a tenyere
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
 444.hu/2016/02/24/ezer-sebbol-verzik-orban-viktor-nepszavazasi-kerdese

Egyébként meg az van, amit a cikkben a jogász elmond. Amennyiben ez a kérdès átmegy, akkor az tényleg komèdia.
Amadeus91
pontosan ezért nem is pörögtem túl a témát, mert egyből eszembe jutott, hogy ebben a témakörben nem lehet népszavazást kiírni.
csebi
Nettó ellentétes az alaptörvénnyel. Tényleg, ha ezt Patyiék átnyomják, akkor az Alaptörvènnyel az élen kuka minden. Nem tudom, hogy lehetne ezt követően értelmezni a jogbiztonságot, jogforràsi hierarchiát, akármit a magyar közjogban.
Amadeus91
Netto ellentétes az alaptörvénnyel - most. 😉

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Erre lehetne mondani, hogy ilyen csak Magyarországon történhet... ja, nem.

 index.hu/index2/#bloghu/croatiapepita/2016/02/24/pedofil_vezeti_a_gyermekvedelmi_egyesuletet

több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
az a poén, ahogy egyre többször olvasom el a mondatot, úgy tudom egyre jobban megindokolni, hogy miért mehet át a Kúrián is.
csebi
mivel indokolnád?
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 952 — Lucas Scott
az a poén, ahogy egyre többször olvasom el a mondatot, úgy tudom egyre jobban megindokolni, hogy miért mehet át a Kúrián is.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
én nem szeretem túldramatizálni a dolgokat, de az jutott eszembe, ha egy ilyen pitiáner ügyben mint a boltbezárás-népszavazás kopaszokat küldenek, akkor ha a jelenlegi hatalmi berendezkedést tényleg komolyan érintő ügy lesz, mi fog történni ?
gabtsi
Utyammá, kopaszok - ez forgóajtós modell lerealizálása vót. Nyugdíjasnéni, hosszú sor. Ehh, magyarok. Mindehéten lejátszák a spárban, mindig valahogy elémkerül egy banya mikor lavírozoka háromgyerek nagybevásárló kombóval, aztán még neki áll feljebb mikor elküldöm a melegebb éghajlatra. Kicsibe kell kezdeni a változást...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 index.hu/belfold/2016/02/24/menekultkvota_nepszavazas_orban/
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
De mi értelme van egyáltalán olyan kérdésben kezdeményezni, amiben tudják, hogy nem lehet kiírni?
Mert hogy az Erdősinék nem értenek hozzá, az ok. De hogy egy komplett jogász évfolyam?
Lecsó
Az az értelme, hogy egy témába egyszerre egy kezdeményezés lehet benn. Amíg az ott van, addig áll az ügy. Ha sikerülne, és népszavaznànk, akkor meg annak eredménye kötne jó ég tudja meddig. Nem hülyék ezek, tudják mit csinálnak.
Amadeus91
Az uniós-menekültesre gondoltam... Te is?
Lecsó
Is.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 047 — zászló zászló szív
Mondjuk a Jobbik már az elején a népszavazásért kardoskodott...
és a Jobbik más😀
NB2
azért teljesen őszintén te is látod,hogy ez nem kerek így, meg hogy PONT most nyújtották be... na ezekben én nem hiszek, hogy ezek csak úgy vannak...

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
De mi értelme van egyáltalán olyan kérdésben kezdeményezni, amiben tudják, hogy nem lehet kiírni?
Mert hogy az Erdősinék nem értenek hozzá, az ok. De hogy egy komplett jogász évfolyam?
Lecsó
Az az értelme, hogy egy témába egyszerre egy kezdeményezés lehet benn. Amíg az ott van, addig áll az ügy. Ha sikerülne, és népszavaznànk, akkor meg annak eredménye kötne jó ég tudja meddig. Nem hülyék ezek, tudják mit csinálnak.
Amadeus91
Az uniós-menekültesre gondoltam... Te is?
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
ez nagyon vicces eddig

simán lehet, ezt este találták ki, mert kurva ciki volt a tegnapi ügy (és akkor szvsz tényleg az van, hogy valami érdekkör úgy látja, hogy neki jó a vasárnapi zárva tartás, bár én nem látom hogy ki az)

ha meg átmegy így a Jobbik-féle alaptv. módosítás, az annyira kicseszettül vicces lenne, hogy én már csak egy kávét kérek, és minden "a Jobbik mááááás" szólamra csak fogok mondani: 6. módosítás. mert ilyen véletlenek nincsenek

(arról nem is beszélve, hogy közjogi értelemben ez egy akkora vicc, mintha azt írnák be az alaptörvénybe, hogy Magyarország miniszterelnöke csak kék autóval járhat)
Gyurma Pappa
Elsőre nem tudtam h erre gondolsz.

 m.hvg.hu/itthon/20160224_jobbik_alaptorveny_modositas_nepszavazas_bevandorlasi_kvota
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ma nincs ilyen, mert ügyesen ketté lettek vágva, Jobbik-Ballib vonalon. A kettő együtt már réges-régen többségben van a Fidesz támogatottsághoz képest. És mindez úgy igaz, hogy 55-58% szavazóval számolunk csak, mint amennyi 2014-ben elment. Ha elmenne annyi, mint a korábbi választásokon, vagy egy protest szavazáson szokott, akkor még nagyobb lenne a mai ellenzék együttes többsége. Csak, hát nincsenek egy tömbben ...peterk2005
Kissé el vagy tévedve a Fidesz támogatottságát illetően, ahogy szoktál az egzakt dolgokban.
Kétféleképpen lehet nézni, hogy ki szavaz ellenük:
1, az összes szavazásra jogosultat véve alapul,
2, a valóban szavazni szándékozókat véve alapul.
A 2, eset szerint 54%-a van a Fidesznek, 46%-a az összes többinek.
(már linkeltem, tuti nem Fidesz-elfogult médium:  444.hu/2016/01/27/az-egyesult-baloldal-olyan-nepszeru-mint-a-jobbik-a-fidesz-viszont-ket-utcahosszal-vezet )
Az 1, eset szerint, ahol 58% szavaz, és 42% nem szavaz, ott az összes lehetséges szavazatnak mindössze 26,7% megy a Fidesz ellen. (31,3% megy a Fideszre, 42% nem szavaz senkire, szarik a választásra, jó neki, ahogy most van, ezer opció lehetséges, de momentán ami biztos, hogy nem szavaz a Fidesz ellen.)
Vagyis a Fidesz ellen szavazók semmilyen számítás szerint nincsenek többségben, ellentétben azzal, amit írtál.
Sobri Jóska
Hát egy adott havi eredményt, ami ráadásul Tárki, elég merész egzakt-nak nevezni. Ha még több havi, trendszerű eredményt írtál volna, a többi kutatóintézettől is hozva az adatokat, és azokat megfelelően átlagolva (nem számtani közép, hanem a mérési módszertan szerinti súlyozás), akkor oké, de így.... 😊

Az egzakt az, hogy másfél éve a választásokon a Fidesz 43.5%-ot kapott. És az is egzakt, hogy azóta nem nyertek egyetlen körzetben sem új választást, ott sem, ahol 2014-ben még ők nyertek. Ezek valóban ekzakt adatok. Úgyhogy én ebből indulnék ki, tekintve, hogy olyan földindulás-szerű változások egyik oldalon sem történtek azóta.

Namost, 2014-ben a rendszerváltás óta mért legalacsonyabb részvétel volt. Magasabb részvételnél - ez már nem egzakt, de ezt mutatja a tapasztalat - a protest voksok vannak többségben. Úgyhogy nem gondolom, hogy megcáfoltál. Az alap mondandóm úgysem ez volt, hanem az, hogy leváltani őket addig nem lehet, amíg tudnak úgy lavírozni, hogy kettéválasztják a rajtuk kívüli szavazótábort.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
De mi értelme van egyáltalán olyan kérdésben kezdeményezni, amiben tudják, hogy nem lehet kiírni?
Mert hogy az Erdősinék nem értenek hozzá, az ok. De hogy egy komplett jogász évfolyam?
Lecsó
Az az értelme, hogy egy témába egyszerre egy kezdeményezés lehet benn. Amíg az ott van, addig áll az ügy. Ha sikerülne, és népszavaznànk, akkor meg annak eredménye kötne jó ég tudja meddig. Nem hülyék ezek, tudják mit csinálnak.
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 970 — The Mathematician
Mondjuk a Jobbik már az elején a népszavazásért kardoskodott...
és a Jobbik más😀
NB2
 www.libri.hu/images/upload/cimkep/sz_steiner_kristof.jpg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 038 — nabege2@yahoo.com
Mondjuk a Jobbik már az elején a népszavazásért kardoskodott...
és a Jobbik más😀
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 047 — zászló zászló szív
ez nagyon vicces eddig

simán lehet, ezt este találták ki, mert kurva ciki volt a tegnapi ügy (és akkor szvsz tényleg az van, hogy valami érdekkör úgy látja, hogy neki jó a vasárnapi zárva tartás, bár én nem látom hogy ki az)

ha meg átmegy így a Jobbik-féle alaptv. módosítás, az annyira kicseszettül vicces lenne, hogy én már csak egy kávét kérek, és minden "a Jobbik mááááás" szólamra csak fogok mondani: 6. módosítás. mert ilyen véletlenek nincsenek

(arról nem is beszélve, hogy közjogi értelemben ez egy akkora vicc, mintha azt írnák be az alaptörvénybe, hogy Magyarország miniszterelnöke csak kék autóval járhat)

több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Én arra gondoltam, ha mégis lesz ilyen népszavazás -valahogy az az érzésem amit ők akarnak azt megoldják akár alkotmánymódosítással is-, akkor a legjobb amit tehetek, hogy elmegyek és egy érvénytelen szavazatot adok a kérdésre úgy, hogy aláírom: nem kérek a vasárnapi boltzárból.
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 970 — The Mathematician
És a jobbik nyújtotta be😊

De magyarázzátok már meg, hogy miért olyan fontos ez a rohadt boltzár a fityesznek? Ha a nép úgy gondolja, hogy nem kér belőle, akkor nyeljék már le a békát! Nem arról szól a népszavazás, hogy a képviselők ne kapjanak se illetményt, se költségtérítést.
NB2
haverral beszélgettük, hogy ugye az egész a KDNP marhasága
namármost a KDNP önmagában max 1-2%os párt, viszont valszeg olyan dolgokat tudnak amik miatt ezt a koloncot vonszolni kell és néha kell nekik 1-2 csont

a másik ötlet, hogy Viktornak ez a víziója márpedig akkor baszhatjuk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!