Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
"Az olyan nemzetközi szerződésből eredő kötelezettséget, amellyel ellentétes döntés született valamely érvényes és eredményes népszavazáson, nem kell betartani."
Magyarországon ez alap(törvény).
(Egyelőre fikció.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 038 — nabege2@yahoo.com
És a jobbik nyújtotta be😊

De magyarázzátok már meg, hogy miért olyan fontos ez a rohadt boltzár a fityesznek? Ha a nép úgy gondolja, hogy nem kér belőle, akkor nyeljék már le a békát! Nem arról szól a népszavazás, hogy a képviselők ne kapjanak se illetményt, se költségtérítést.
több mint 10 éve
Amador Los Angeles Rams 273
Magyarország Alaptörvényének hatodik módosításáról
(2016 ) Irományszám:
'MJ S G
Érkezett: 2016 FEBR 23.
1.cikk
Magyarország Alaptörvénye 8 . cikk (3) bekezdés d) pontja helyébe a következ ő rendelkezés
lép:
[(3) Nem lehet országos népszavazást tartani]
„d) nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről, kivéve, ha a népszavazás Magyarorszá g
bevándorlási politikáját érintené vagy olyan döntéssel kapcsolatos, amely erre érdemi
kihatással van ;”
2. cikk
Jelen módosítás a kihirdetést követő napon lép hatályba.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
De mi értelme van egyáltalán olyan kérdésben kezdeményezni, amiben tudják, hogy nem lehet kiírni?
Mert hogy az Erdősinék nem értenek hozzá, az ok. De hogy egy komplett jogász évfolyam?
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Amadeus, és ha mégis átnyomják, (1.01-es szorzó), mész tüntetni?
Igor
Nem, akkor kibaszom az alaptörvényem, hogy nem ér semmit.
Amadeus91
vigyázz mire esik, mégiscsak gránit...
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 952 — Lucas Scott
Amadeus, és ha mégis átnyomják, (1.01-es szorzó), mész tüntetni?
Igor
Nem, akkor kibaszom az alaptörvényem, hogy nem ér semmit.
Amadeus91
és majd remélhetőleg alkotmány államvizsgán a népszavazást húzod, ahol szépen elmondhatod, hogy milyen körökben nem lehet népszavazni 😊

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Amadeus, és ha mégis átnyomják, (1.01-es szorzó), mész tüntetni?
Igor
Nem, akkor kibaszom az alaptörvényem, hogy nem ér semmit.
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 847 — Dr Kongó fan
Amadeus, és ha mégis átnyomják, (1.01-es szorzó), mész tüntetni?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
De ha már elmegyünk népszavazni, nem lehetne azt a k...a boltzárat is ráíratni a papírra?
Annyira logikátlan ez a rohadt állam, hogy csak na!
NB2
azt mondta, hogy az csak a szokásaidról szól, viszont az ő népszavazásuk a legfontosabb dologról, ami a nemzetnek kell, így szó sem lehet róla, hogy az is rákerüljön, csak, hogy kényelmesebben élhess...lóf@szt
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2016/02/24/ezer-sebbol-verzik-orban-viktor-nepszavazasi-kerdese

Egyébként meg az van, amit a cikkben a jogász elmond. Amennyiben ez a kérdès átmegy, akkor az tényleg komèdia.
Amadeus91
pontosan ezért nem is pörögtem túl a témát, mert egyből eszembe jutott, hogy ebben a témakörben nem lehet népszavazást kiírni.
csebi
Nettó ellentétes az alaptörvénnyel. Tényleg, ha ezt Patyiék átnyomják, akkor az Alaptörvènnyel az élen kuka minden. Nem tudom, hogy lehetne ezt követően értelmezni a jogbiztonságot, jogforràsi hierarchiát, akármit a magyar közjogban.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 952 — Lucas Scott
 444.hu/2016/02/24/ezer-sebbol-verzik-orban-viktor-nepszavazasi-kerdese

Egyébként meg az van, amit a cikkben a jogász elmond. Amennyiben ez a kérdès átmegy, akkor az tényleg komèdia.
Amadeus91
pontosan ezért nem is pörögtem túl a témát, mert egyből eszembe jutott, hogy ebben a témakörben nem lehet népszavazást kiírni.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2016/02/24/ezer-sebbol-verzik-orban-viktor-nepszavazasi-kerdese

Egyébként meg az van, amit a cikkben a jogász elmond. Amennyiben ez a kérdès átmegy, akkor az tényleg komèdia.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
én nem szeretem túldramatizálni a dolgokat, de az jutott eszembe, ha egy ilyen pitiáner ügyben mint a boltbezárás-népszavazás kopaszokat küldenek, akkor ha a jelenlegi hatalmi berendezkedést tényleg komolyan érintő ügy lesz, mi fog történni ?
gabtsi
Semmi, mi törtènne? Szerinted a terrorveszèly mire kell? Majd fordulunk az AB-hoz... Ja, mégsem.
Majd leverik erővel.
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
én nem szeretem túldramatizálni a dolgokat, de az jutott eszembe, ha egy ilyen pitiáner ügyben mint a boltbezárás-népszavazás kopaszokat küldenek, akkor ha a jelenlegi hatalmi berendezkedést tényleg komolyan érintő ügy lesz, mi fog történni ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 317 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megy a nagy terelés nehogy az egészségügyet vagy az oktatást rendbe kelljen rakni s közben tovább lehessen milliókat halászni amivel már nem tudnak mit kezdeni csak belefulladni annyi van nekik. S az a baj megtehetik..........
több mint 10 éve
gamerkr Green Bay Packers 11 943 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
De ha már elmegyünk népszavazni, nem lehetne azt a k...a boltzárat is ráíratni a papírra?
Annyira logikátlan ez a rohadt állam, hogy csak na!
NB2
pont ez jutott eszembe nekem is, amikor olvastam a hírt.
Már tényleg meg se lepődik az ember semmin, és ebben ez a legszörnyűbb, nem is önmagukban ezek az idióta lépések.

több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 038 — nabege2@yahoo.com
De ha már elmegyünk népszavazni, nem lehetne azt a k...a boltzárat is ráíratni a papírra?
Annyira logikátlan ez a rohadt állam, hogy csak na!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
mi van akkor ha nem megy el elég ember szavazni? Mert ugye az 50%+1 szavazónak egy irányba kell szavaznia, hogy eredményes legyen...
Klaci79
Semmi.
Lecsó
Jogilag semmi, azt értem. Na de nem lesz nagy az öröm, ha a kétmillió mindent aláíró droidon kívül a kutya nem megy el szavazni. Nem tudom láttad e, a végén az Origó feltett egy kérdést, hogy lemond e a kormány ha az igenek kerülnek többségbe, de Vitya nem válaszolt rá, mert még meg kell tárgyalniuk. Na az egy érdekesebb párhuzam lenne
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 047 — zászló zászló szív
mi van akkor ha nem megy el elég ember szavazni? Mert ugye az 50%+1 szavazónak egy irányba kell szavaznia, hogy eredményes legyen...
Klaci79
Semmi.
Lecsó
Kizárt, hogy ne a "nem"-ek (most nem tudom hogy mi a kérdés, de talán a nemek) nyerjenek, az meg hogy érvényes-e... kit érdekel, kommunikálni lehet akkor is, ha nem lesz érvényes.

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
mi van akkor ha nem megy el elég ember szavazni? Mert ugye az 50%+1 szavazónak egy irányba kell szavaznia, hogy eredményes legyen...
Klaci79
Semmi.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Érdekes volt ez a sajtótájékoztató. Amikor Orbán bejelentette ezt a népszavazást, rögtön az jutott eszembe, hogy jobban érdekel, hogy vasárnap nyitva legyenek a boltok, mint az, hogy betelepítenek e 1300 olyan szerencsétlent, akinek nem jutott jobb hely az EU-ban.
Viszont adódik a kérdés, hogy mi van akkor ha nem megy el elég ember szavazni? Mert ugye az 50%+1 szavazónak egy irányba kell szavaznia, hogy eredményes legyen...
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Én nem akarok ötletelni, mit kellett volna tenni, vagy kinek kellett volna pofánveretni magát. Engem már basztak pofán keményen, nem kellemes, és megértem, ha valaki nem ezt tekinti a politikai akciója fő céljának.
Persze lehet hibáztatni Nyakót, meg az MSZP-t, meg mindenkit, aki nem tud egy váratlan helyzetre reagálni azonnal és nem hoz oda egy még nagyobb magánhadsereget, holott megtehetné. És akkor aki nyer az utcán, az bemehet blokkolni. Csak észre kellene venni, hogy ez a néni nem egy fürge öregasszony volt, aki pl a leggyorsabb mobilnettel rendelkezik és ezért sikerült neki valahogy kicselezni Nyakót. A videókon ott egy csoport, köztörvényes bűnözőkkel, és ott egy köztörvényes bűncselekmény (minimum) gyanúja. Ilyenkor az ember elvárná, hogy legyen jogkövetkezmény. De mindannyian tudjuk, hogy nem lesz. Engem pl ez bosszant.

De nem is ez a legfélelmetesebb ebben az egész tragikomédiában. Sokkal inkább az az attitűd, amit a társadalom egy része képvisel. Ha valaki nem veszi át a módszereket, és nem kezd el ő is a normális útról letérve abnormális módszerekkel operálni, akkor tehetségtelen balfasz, aki nem alkalmas arra, hogy egy jogállamban (!) tisztséget vállajon és takarodjon a politikából. Vagy pl Amikor a tanárok egy része felszólal az ellen, hogy a szakmájában ellehetetlenedik, akkor egy ilyen fórumon nem a szolidaritás nyilvánul meg elsősorban, hanem elkezdjük elemezni, hogy a tanárok amúgy a leghülyébbek, mert nekem is volt 3 hülye tanárom, és ezek meg mennyire nem tüntettek, mikor a mindennapos tesi szóba került. Lehet persze, hogy ez pótcselekvés, terelés, mert mi sem tüntettünk, mikor a visszamenőleges hatályú törvényalkotás meghonosodott hazánkban, pedig az meg a mi szakmánk ellehetetlenítésének első lépcsője volt.

Van ebben az országban egy felvilágosult, viszonylag sokáig túlélni képes réteg, aki még nagyon nem izgul. Aki ellavírozgat ebben a posványban, nem érzi még a vesztét, meg különben is, az ő életére nincs hatással a politika, ha meg nagy a szarság, majd odébb áll. Ez a réteg valami perverz élvezettel nézi, hogy mi kerekedik ki ebből a rendszerből. Mint a ponyvaregényben a drogdíler Lance felesége, a lyuggatott képű csaj, mikor Mia Wallace-t készülnek egy geci nagy tűvel mellbe döfni. Megvan az arc? Kéjes vigyorral néz körbe mindenkin, várja a végkifejletet, pedig tudja, hogy ha balul sül el a dolog, mind megdöglenek, nem csak Mrs. Wallace. Na ezek vagyunk mi.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Néhány lehetőség Nyakó részéről.
1. Egyszer már odaengedték, nem megy el a gép mellől, ha kell maga alá vizel, akármi.
2. Lehet elég lett volna eljátszani, hogy valaki elkiáltja magát "Pista, a kúria kitette a honlapjára a döntést!"
Nyakó dulakszik, tolakodik kicsit, agyhalott kopaszok addig odaterelik a mamát aki idő előtt beadja a beadványt.
Mindenki megnyugszik, hazamegy, Nyakó meg kivárja a sorát.
3. Minden trükközés nélkül csak jól pofán kellett volna veretnie magát a kamerák kereszttüzében, de még ehhez is töketlen balfék...

Egyiket se próbálta meg, ergo vagy tényleg ennyire szánalmas és szerencsétlen, vagy nem is akart semmit, csak a hangulatot kelteni.
Ettől függetlenül elmehet a figyesz is a búsba a kubatovhadseregével együtt.
kittli
Hát pont ez a magyar valóság rákfenéje...
Mondjuk az is tény, hogy ezek legalább a PR-hoz értenek. Most is egészen az USA-ig ment a hírünk:
 www.washingtonpost.com/world/europe/hungary-opposition-upset-about-referendum-being-blocked/2016/02/23/02c7025e-da4b-11e5-8210-f0bd8de915f6_story.html
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Volt ott rendőr. Körülnéztek, elmentek.
Most jöhetne egy vizsgálat, térfigyelő kamerák vannak mindenhol, kint is bent is. kurva egyszerű lenne kideríteni, ki volt ott előbb. Aztán a belső vizsgálat eredménye képen nyuggermama beadványa mehetne a kukába. Aztán elő lehetne venni az OVI főnökét, hogy nem tud rendet tartani a saját hivatalában. Aztán a kopaszoklat, hogy ki küldte őket oda, stb, stb, stb...
De nyilván nem lesz ezekből semmi. A nem kopaszokkal operáló, nem magánhadsereggel felvonuló Nyakó a hibás.
Lecsó
amikor ott vannak, akkor kell kihozni a garázdaságot vagy a könnyű testi sértést a kopaszokból, vagy bármilyen szankcionálható magatartást, és akkor esetleg igazoltatják őket. nem?
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Néhány lehetőség Nyakó részéről.
1. Egyszer már odaengedték, nem megy el a gép mellől, ha kell maga alá vizel, akármi.
2. Lehet elég lett volna eljátszani, hogy valaki elkiáltja magát "Pista, a kúria kitette a honlapjára a döntést!"
Nyakó dulakszik, tolakodik kicsit, agyhalott kopaszok addig odaterelik a mamát aki idő előtt beadja a beadványt.
Mindenki megnyugszik, hazamegy, Nyakó meg kivárja a sorát.
3. Minden trükközés nélkül csak jól pofán kellett volna veretnie magát a kamerák kereszttüzében, de még ehhez is töketlen balfék...

Egyiket se próbálta meg, ergo vagy tényleg ennyire szánalmas és szerencsétlen, vagy nem is akart semmit, csak a hangulatot kelteni.
Ettől függetlenül elmehet a figyesz is a búsba a kubatovhadseregével együtt.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.