Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Tök egyszerű megoldás, meccs előtt le kell rúgni a 11-es-párbajt. Akkor az egyik csapat már tuti érdekelt lesz abban, hogy ne 0-0-ra játsszon.somoskovig
A másik meg igen. Ha a spanyolok tudták volna, hogy a döntetlennel nyernek, vajh jó lett volna a tegnapi meccs?Rajna
Szarabb biztosan nem lett volna. Másrészt akkor az egyik csapat támadásra van kényszerítve, ezáltal a másiknak is több lehet a lehetősége.somoskovig
sajnos nem tudok veled egyetérteni, igenis szarabb is lehetett volna, a spanyolok még ennél is jobban el tudják dugni a labdát, sztem ha lelövik a 11-eseket a meccs előtt és azt a spanyolok nyerik akkor én el is kapcsoltam volna 😛

Eddig egy igazán jó ötlettel találkoztam, az pedig az egyenes kieséses szakaszban a döntetlen eltörlése, ez nekem tetszik. Játszanának 90 percig, ha ott x akkor aranygól( tudom, ez nem vált be de inkább egy sirály tarkóján megpattant potya mint a 30 perc gondolkodás hogy elkapcsoljak-e a szeszmeraldára inkább) és addig játszanak amíg ez nem esik. Nem lenne 11-es, hirtelen halál és kész.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 776 — 258. §
Ötleteket már nem mondok, min lehetne/kellene "változtatni", egyszerűen csak meg akarom tudni, hogy mi az, ami az átlagos soccernézőket a tv elé vonzza, a fogyasztói társadalmak, az élvhajhászás korában hogy lehet ezt a nagy semmit így eladni az embereknek... A spanyolokat (vagy a Chelsea-t) abszolút nem bántom, ha ez a stílusú játék elég a sikerességhez, az szerintem nem az ő bajuk, hanem a sportág kritikájajjncaa
Szerintem máshol van a rajongás igazi oka, mégpedig abban, hogy gyakorlatilag mindenki játszott-játszik focit, mivel az a többi labdasporttal ellentétben bárhol játszható, majdnem mindegy hány emberrel és minden balfék is felmehet játszani különösebb gond nélkül, ezért valamiféle kötődése van hozzá a többségnek. A labda itt már nem esik lejjebb, nem kell minimális szinten sem ügyesnek lenni, attól még lehet élvezni a dolgot, ettől lesz mindig a legnagyobb tömegsport és emiatt lesz nagy a rajongás iránta, a rém egyszerű szabályrendszer és a szép nagy pálya pedig csak hab a tortán.Kori
A kérdésem nem arra irányult, hogy miért népszerű a labdarúgás, ez tiszta, hanem mikor már szakértői/szurkolói oldalakon is egyre több negatív véleménnyel találkozok, akkor azért fura, hogy a nézettség nemhogy csökken, hanem nő... És ezt most "végre" teljesen laikusként, kocaszurkolóként mondhatom, akinek az az "egyetlen" elvárása, hogy jól szórakozzon a meccsek közben

Szerintem ez az elszomorító, na meg persze, hogy pl. CéRonaldo tegnapi szánalmas műesésének vagy Ramos "fejemet fogom, mikor a térdemet találták el" színészkedésének semmilyen következménye nincs, sőt még meg sem említik sehol

Most akkor ki a hunyó?Bazzani
az egyszeri szurkoló


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 282 — capitaine du château de Vienne 1487
eccerű ez Urak, döntetlenért nem jár pont, vereségért meg minusz - pontrúgás egy pont, akciógól két pont. Ozt máris lenne hajtáspajtás.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
Tök egyszerű megoldás, meccs előtt le kell rúgni a 11-es-párbajt. Akkor az egyik csapat már tuti érdekelt lesz abban, hogy ne 0-0-ra játsszon.somoskovig
A másik meg igen. Ha a spanyolok tudták volna, hogy a döntetlennel nyernek, vajh jó lett volna a tegnapi meccs?Rajna
Szarabb biztosan nem lett volna. Másrészt akkor az egyik csapat támadásra van kényszerítve, ezáltal a másiknak is több lehet a lehetősége.

több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ötleteket már nem mondok, min lehetne/kellene "változtatni", egyszerűen csak meg akarom tudni, hogy mi az, ami az átlagos soccernézőket a tv elé vonzza, a fogyasztói társadalmak, az élvhajhászás korában hogy lehet ezt a nagy semmit így eladni az embereknek... A spanyolokat (vagy a Chelsea-t) abszolút nem bántom, ha ez a stílusú játék elég a sikerességhez, az szerintem nem az ő bajuk, hanem a sportág kritikájajjncaa
Szerintem máshol van a rajongás igazi oka, mégpedig abban, hogy gyakorlatilag mindenki játszott-játszik focit, mivel az a többi labdasporttal ellentétben bárhol játszható, majdnem mindegy hány emberrel és minden balfék is felmehet játszani különösebb gond nélkül, ezért valamiféle kötődése van hozzá a többségnek. A labda itt már nem esik lejjebb, nem kell minimális szinten sem ügyesnek lenni, attól még lehet élvezni a dolgot, ettől lesz mindig a legnagyobb tömegsport és emiatt lesz nagy a rajongás iránta, a rém egyszerű szabályrendszer és a szép nagy pálya pedig csak hab a tortán.


több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az a "kizsigerelt játékosok" annyira buta érv szerintem, hogy nem is lehet rá igazán mit mondani... Hogy a legegyértelműbb példánál maradjak: az NFL-ben miért a Super Bowl az év legizgalmasabb és leghajtósabb meccseinek egyike? És mindezt úgy mondod, mintha csak a szezonvégi tornákon lenne borzasztó a színvonal, holott a Barca és a Real gálákon kívül (amit elismerek, néha legalább annyira élvezhetőek, mint volt anno a Bergkamp-Henry féle Arsenal pár éve) máskor ugyanúgy nehéz kifogni egy-egy szórakoztató ütközetet

Ötleteket már nem mondok, min lehetne/kellene "változtatni", egyszerűen csak meg akarom tudni, hogy mi az, ami az átlagos soccernézőket a tv elé vonzza, a fogyasztói társadalmak, az élvhajhászás korában hogy lehet ezt a nagy semmit így eladni az embereknek... A spanyolokat (vagy a Chelsea-t) abszolút nem bántom, ha ez a stílusú játék elég a sikerességhez, az szerintem nem az ő bajuk, hanem a sportág kritikájajjncaa
Továbbra is felhívnám a figyelmet arra, hogy az EL meccsei kurva jók voltak.
Főleg ahogy a Bilbao focizott a Schalke, Sporting vagy a MU ellen az egyszerűen káprázat volt.
De rengeteg EL meccs hozott nyílt támadófocit.
A BL viszont szinte nézhetetlen volt.
Most akkor ki a hunyó?

több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 776 — 258. §
Az a "kizsigerelt játékosok" annyira buta érv szerintem, hogy nem is lehet rá igazán mit mondani... Hogy a legegyértelműbb példánál maradjak: az NFL-ben miért a Super Bowl az év legizgalmasabb és leghajtósabb meccseinek egyike? És mindezt úgy mondod, mintha csak a szezonvégi tornákon lenne borzasztó a színvonal, holott a Barca és a Real gálákon kívül (amit elismerek, néha legalább annyira élvezhetőek, mint volt anno a Bergkamp-Henry féle Arsenal pár éve) máskor ugyanúgy nehéz kifogni egy-egy szórakoztató ütközetet

Ötleteket már nem mondok, min lehetne/kellene "változtatni", egyszerűen csak meg akarom tudni, hogy mi az, ami az átlagos soccernézőket a tv elé vonzza, a fogyasztói társadalmak, az élvhajhászás korában hogy lehet ezt a nagy semmit így eladni az embereknek... A spanyolokat (vagy a Chelsea-t) abszolút nem bántom, ha ez a stílusú játék elég a sikerességhez, az szerintem nem az ő bajuk, hanem a sportág kritikája


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A több gól több pontos és hasonló dolgok szerintem is csak azt eredményeznék, hogy a nagyok kitömnék a kicsiket, így annál kevesebb esély lenne a meglepetésekre.

Azét is érezzük szerintem sokan egyre szarabbnak -és JJ a soccer fanok azért nem-, mert sokan megkaptuk az elmúlt években hogy van ám itt amerikai sportvilág is, és vannak ám ott jó dolgok, és megtudtuk, hogy azok mennyire izgalmasak is, még ha lassabbnak is tűnnek. Nem a soccer lett -ennyivel- szarabb. Hogy mitől izgalmasabbak?

Szerintem:
1) Nem "gólra" játszák. Több dologért lehet pontot kapni (fociban legalábbis), nagyon nagyon ritkán lehet 1 jó támadással meccset nyerni, szinte mindig kell legalább 2 pontszerzés.

2) Nincs döntetlen. Soccerben lehet döntetlenre játszani, mert az is pontot ér, nem is sokkal kevesebbet mint a győzelem, a sportok nagy részében viszont nincsen döntetlen. Vagy nyersz vagy veszítesz. Persze kieséses szakaszban soccerben sincs mégsem jó. Miért?

- Mert van 11-espárbaj nevű dolog. Arra könnyű hajtani mert ott mindenkinek 50-50 az esélye, nincs az, hogy kockáztatok, nem lehet "eltaktikázni" magad egy elhamarkodott felfutással pl. Ha nem lenne döntetlen, és nem lenne tizipárbaj, akkor senki nem játszana döntetlenre, mert el kell dönteni. De erre jön ellenérvnek, hogy akkor 20 óráig tart egy meccs. Pedig nem. Mert sem az edző sem a játékosok nem tennék meg már magukkal szemben sem, hogy nem akarnak dűlőre jutni, mert ők szívják meg leginkább. Nem tudnak döntetlenre játszani egyszerűen, mert valaki nyerni fog és akkor ár én legyek az, ne a másik. 90 perc után meg jöhet aranygól akár.

Persze eleinte inkább beállna mindenki, de kénytelenek lennének rájönni, hogy itt az "inkább nem lövök csak ne is kapjk gólt" elv alapból bukó, mert valaki kapni fog. 1, 2 gól után persze ugyanúgy beállhatnának védekezni, de az mindig is úgy volt, máshol is úgy van nincs is baj vele, mert nem kell eltörölni a -jó- védekezést, csak a fő irányvonalat kell átszabni a "kevesebb gólt kapjak mint a másik"-ról a "többet rúgjak mint a másik"-ra.
fetomy
Nem csak amerikaifoci van azért. Ott van a hoki, ami sokkal jobb, holott ugyanúgy gólra játsszák, és a döntetlen ugyanúgy megéri mindenkinek, sőt. Mégsem játszanak rá (max az utsó 5-10 percben, de az is ritka). Ez mentalitás kérdése, szabályozással nehéz megoldani.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Tök egyszerű megoldás, meccs előtt le kell rúgni a 11-es-párbajt. Akkor az egyik csapat már tuti érdekelt lesz abban, hogy ne 0-0-ra játsszon.somoskovig
A másik meg igen. Ha a spanyolok tudták volna, hogy a döntetlennel nyernek, vajh jó lett volna a tegnapi meccs?

több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
Tök egyszerű megoldás, meccs előtt le kell rúgni a 11-es-párbajt. Akkor az egyik csapat már tuti érdekelt lesz abban, hogy ne 0-0-ra játsszon.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A több gól több pontos és hasonló dolgok szerintem is csak azt eredményeznék, hogy a nagyok kitömnék a kicsiket, így annál kevesebb esély lenne a meglepetésekre.

Azét is érezzük szerintem sokan egyre szarabbnak -és JJ a soccer fanok azért nem-, mert sokan megkaptuk az elmúlt években hogy van ám itt amerikai sportvilág is, és vannak ám ott jó dolgok, és megtudtuk, hogy azok mennyire izgalmasak is, még ha lassabbnak is tűnnek. Nem a soccer lett -ennyivel- szarabb. Hogy mitől izgalmasabbak?

Szerintem:
1) Nem "gólra" játszák. Több dologért lehet pontot kapni (fociban legalábbis), nagyon nagyon ritkán lehet 1 jó támadással meccset nyerni, szinte mindig kell legalább 2 pontszerzés.

2) Nincs döntetlen. Soccerben lehet döntetlenre játszani, mert az is pontot ér, nem is sokkal kevesebbet mint a győzelem, a sportok nagy részében viszont nincsen döntetlen. Vagy nyersz vagy veszítesz. Persze kieséses szakaszban soccerben sincs mégsem jó. Miért?

- Mert van 11-espárbaj nevű dolog. Arra könnyű hajtani mert ott mindenkinek 50-50 az esélye, nincs az, hogy kockáztatok, nem lehet "eltaktikázni" magad egy elhamarkodott felfutással pl. Ha nem lenne döntetlen, és nem lenne tizipárbaj, akkor senki nem játszana döntetlenre, mert el kell dönteni. De erre jön ellenérvnek, hogy akkor 20 óráig tart egy meccs. Pedig nem. Mert sem az edző sem a játékosok nem tennék meg már magukkal szemben sem, hogy nem akarnak dűlőre jutni, mert ők szívják meg leginkább. Nem tudnak döntetlenre játszani egyszerűen, mert valaki nyerni fog és akkor ár én legyek az, ne a másik. 90 perc után meg jöhet aranygól akár.

Persze eleinte inkább beállna mindenki, de kénytelenek lennének rájönni, hogy itt az "inkább nem lövök csak ne is kapjk gólt" elv alapból bukó, mert valaki kapni fog. 1, 2 gól után persze ugyanúgy beállhatnának védekezni, de az mindig is úgy volt, máshol is úgy van nincs is baj vele, mert nem kell eltörölni a -jó- védekezést, csak a fő irányvonalat kell átszabni a "kevesebb gólt kapjak mint a másik"-ról a "többet rúgjak mint a másik"-ra.


Színészkedés eltörlése meg pofonegyszerű lenne. Meccs után végignézik a felvételt, és aki színészkedett (főleg ha amiatt érte kár a másik csapatot, vagy komoly érhette volna ha a spori megeszi pl.) az mondjuk kövi meccsen pihi. Drasztikus, radikális, de egy ilyen beivódást finom puhácska intézkedésekkel nem lehet megoldani.


Peach: Apámat a napi 12 órás gyári munka is durván kikészíti mentálisan és fizikálisn is és neki sincsen túl sok pihenője, ráadásul közelébe nincsen a fizetése a focistákénak, akik ráadásul a hobbijukból gazdagok. Nehogymár sajnáljam őket. Igen megterheli őket nyilván, de van akit a saját munkája nem? Nyaralásért kapjanak annyi pénzt?
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 631 — a new hope (again)
szerintem a színvonal emelését a versenynaptár átalakításával lehetne növelni.... lejátszanak 50-60 meccset a játékosok egy évben, aztán egyből edzőtábor, majd EB/VB 1 hónap, majd kb max 2 hét pihi és újból edzőtábor mert augusztusban már rajtol a bajnokság, az európai kupa selejtezők meg júliusban indulnak.... valahol sajnos érthető h fizikálisan és mentálisan is ki vannak zsigerelve a playák. a fifának és az uefának kéne a klubokkal együtt valamit kitalálniuk erre a problémára szvsz... , hogy mit lehetne nemtudom, de nem is vagyok sajnos döntéshozó helyzetben 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Engem csak az zavar, hogy a sportág nagy fanatikusai nem verik ki a balhét a szánalmas játék miatt... Mert oké, én már alapból ellenszenvvel ülök le egy meccs elé, na de el nem tudom képzelni, hogy a "nézem mert mindenki más nézi" faktoron kívül hogy tud szórakoztató lenni, ami a pályán történik. A teniszt vagy a kosárlabdát se követem abszolút, de ha néhanapján belepillantok egy mérkőzésbe legalább leköt, elismerem, hogy baromi látványos sportágak. A soccert övező felhajtás viszont egyszerűen felháborító a játék színvonalához képest, hogy a sehol máshol nem tapasztalt undorító, itt teljesen természetesnek vett színészkedésekről ne is beszéljek. Ezt laikusként így látom, és én abszolút nem akarok nosztalgiázni, mert nem egy év alatt deformálódott el ennyire a dologjjncaa
Egyszerű követni, mindenki ért hozzá, stb. És mindenhol megy a spanyolok anyázása, szóval megvan a felháborodás.

A színvonal egyébként mint mondtam, ha itt nincs is meg, a Barcát vagy a Realt nézni azért tényleg megéri időnként. Nem lettem persze újra soccer fan, de mostanában szerintem kár ezen lamentálni.

több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azt hittem ez lesz a legjobb meccs az EB-n, bár már régóta nem nagyon nézek focit. Egy darabig még majdnem tetszett is, de aztán rájöttem, hogy ha ez a csúcs, akkor tényleg semmi értelme foglalkozni vele, ráadásként a sok színészkedés, meg reklamálás, komoly bullshit az amerikai foci után.

Bár az is tény, hogy ennél egyszerűbb játékot a tömegeknek sose fognak kitalálni, így bármennyire jó/rossz lesz, ugyanúgy tele lesznek a lelátók.


több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sampdoria have communicated through their official website that they have not found an agreement with Spanish coach Rafael Benitez.

Sajnálom.
Olyan csapatot akart irányítani aki 100%, hogy európai kupáért lesz harcban.
Ezt nem tudta megígérni biztosra az elnök.

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Egyszerűen ennyit tud a játék. (Mintha a sakkban meglenne a tuti világos győzelem.)
Ezért nézünk inkább amerikai focit.
Szabályváltoztatás kéne: pl. nincs les. Na, az felkavarná a mostani játékmódokat.Atari
sztem a les eltörlése nem eredményezne jobb játékot, inkább nagyobb káoszt a pályán. Nálam a pontozási rendszert kéne megváltoztatni, sajnos egyre inkább hajlok hogy egyetértsek Wengerrel (OMFG) és be kellene vezetni egy olyan rendzsert ahol plusz pont járna a több gólos győzelmekért.
Máshogy nehezen tudom elképzelni hogy rá lehet bírni a csapatokat a támadóbb játékra.davemayer
Őszintén ez a rendszer mert lenne jobb EB-re? Csoportkorbe ugyanez a foci lenne csak annyi szamolgatassal tobbel, hogy egy eros csapat ellen meg 2-1nel is full def legyen ... Latvanyt tulsagosan nem befolyasolna es a kieseses korokben ugyanez menne.
Igazabol ennek a szabalynak sehol nincs ertelme. BL csoportkorben egesz jo meccsek szoktak lenni, ezzel a nagycsapatoknak kedveznenek hogy kitomik a kicsiket , ne hidd hogy egymast tomik ki. Kieseses korben ua. mint EB-n. Kupán tök értelmetlen.
Bajnokságban talán hozhatna kis izgalmat, bar a hatranyba levo csapatok így is gyozelemre jatszanak szoval max kicsit tobb izgalom lehetne . De iden szerintem erre sem lehetett panasz.
Összegezve hol is lenne jobb ez a szabaly?Toca
az egyetlen helyre ahová te is írtad, ahová Wenger is gondolta, a bajnokságokba. Azt hittem a fociról általánosságban beszélünk, nem az EB-ről, ilyen rendezvényekre nincs nagyon használható ötletem, már az is előrelépés lenne ha bevezetnék a technológiai előnyöket a sportágba. Szemléletváltásra lenne szükség a foci minden területén, sajnos ezeket a sportág szabályaival nem nagyon lehet ráerőltetni a csapatokra, aki védekezni akar az védekezni is fog, aki meg eldugja a labdát az úgyis arra fog törekedni. Érdekesnek tartom hogy azzal hogy az olasz-angolon az olaszok a hosszabbításban is nyerni akartak sokkal élvezhetőbbé tették azt a meccset mint ami a tegnapin volt, ezt sem gondoltam volna előzetesen.

Sok ötlet van hogy hogyan lehetne megreformálni a focit de az igazság az hogy a legnagyobb reform akkor következne be ha azok akik ezt a játékot ilyen szinten űzik is akarnák a változást, a szurkoló-központúságot, a játékélményt de erre a látottak alapján semmi esélyt nem látok. Llorrentének egy ilyen tornán egy perce nincs, azt hiszem ez mutatja a legjobban hol tartunk jelenleg.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 192 — Vikings fan
Egyszerűen ennyit tud a játék. (Mintha a sakkban meglenne a tuti világos győzelem.)
Ezért nézünk inkább amerikai focit.
Szabályváltoztatás kéne: pl. nincs les. Na, az felkavarná a mostani játékmódokat.Atari
sztem a les eltörlése nem eredményezne jobb játékot, inkább nagyobb káoszt a pályán. Nálam a pontozási rendszert kéne megváltoztatni, sajnos egyre inkább hajlok hogy egyetértsek Wengerrel (OMFG) és be kellene vezetni egy olyan rendzsert ahol plusz pont járna a több gólos győzelmekért.
Máshogy nehezen tudom elképzelni hogy rá lehet bírni a csapatokat a támadóbb játékra.davemayer
Őszintén ez a rendszer mert lenne jobb EB-re? Csoportkorbe ugyanez a foci lenne csak annyi szamolgatassal tobbel, hogy egy eros csapat ellen meg 2-1nel is full def legyen ... Latvanyt tulsagosan nem befolyasolna es a kieseses korokben ugyanez menne.
Igazabol ennek a szabalynak sehol nincs ertelme. BL csoportkorben egesz jo meccsek szoktak lenni, ezzel a nagycsapatoknak kedveznenek hogy kitomik a kicsiket , ne hidd hogy egymast tomik ki. Kieseses korben ua. mint EB-n. Kupán tök értelmetlen.
Bajnokságban talán hozhatna kis izgalmat, bar a hatranyba levo csapatok így is gyozelemre jatszanak szoval max kicsit tobb izgalom lehetne . De iden szerintem erre sem lehetett panasz.
Összegezve hol is lenne jobb ez a szabaly?
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 776 — 258. §
Engem csak az zavar, hogy a sportág nagy fanatikusai nem verik ki a balhét a szánalmas játék miatt... Mert oké, én már alapból ellenszenvvel ülök le egy meccs elé, na de el nem tudom képzelni, hogy a "nézem mert mindenki más nézi" faktoron kívül hogy tud szórakoztató lenni, ami a pályán történik. A teniszt vagy a kosárlabdát se követem abszolút, de ha néhanapján belepillantok egy mérkőzésbe legalább leköt, elismerem, hogy baromi látványos sportágak. A soccert övező felhajtás viszont egyszerűen felháborító a játék színvonalához képest, hogy a sehol máshol nem tapasztalt undorító, itt teljesen természetesnek vett színészkedésekről ne is beszéljek. Ezt laikusként így látom, és én abszolút nem akarok nosztalgiázni, mert nem egy év alatt deformálódott el ennyire a dolog


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A csoportkör szerintem itt is elég pörgős volt. A szlovén-szerb, a spanyol-szerb meg a román-angol kifejezetten jók voltak, de árnyalja a képet sok borzalmas meccs (török-olasz, norvég-szlovén, norvég-spanyol, holland-cseh, stb.), ami szerintem itt a csoportkörben kb. nem is volt.

Az egyenes kiesés teljesen más. A holland-szerb egy gálameccs volt, én nem élveztem különösebben. A többi negyeddöntő (portugál-török, francia-spanyol, olasz-román) emlékeim szerint kifejezetten színvonaltalan volt. Az elődöntőkben nem történt semmi, a holland-olaszon volt két kihagyott tizi meg a kiállítás, hurrá, de fociból ott sem láttunk olyan sokat, a bíró érdekessé tette, a portugál-francia ugyanez az Abel Xavier-féle kezezéssel. A döntő nagy meccs volt, ezt elismerem, de az egyenes kiesés többi része fociból kb. annyit hozott, mint az idei felhozatal. Idén kb. annyi a gond a szokásoshoz képest, hogy minimális meglepetések sincsenek az oroszok kiesését leszámítva.

De nem hiszem, hogy a foci unalmasabb játékká vált volna, a BL mindenképpen értékelhetőbb sztem. A vébéken pedig mindig lesz egy Ghána meg Uruguay, és ettől élvezetes lesz. Az EB mindig unalmasabb, ennyi.

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Az hogy egy olyan csapat ami megmutatta hogy ismeri a játékot és tudja is játszani lehoz egy ilyen EB-t azon komolyan el kellene gondolkodni. Ha másról nem hát arról hogy vajon miért vannak totálisan kizsigerelve mentálisan és fizikailag egyaránt ezek a játékosok. Mennyire nem tudnak már élményekkel szolgálni... Kicsit sajnálom azokat a fiatalokat akik most ismerik meg ezt a játékot mert csak a youtube-ról tudják meg milyen volt pl egy Berkamp-levétel az 50 méteres passz után majd az a csel és a gól 98-ból. Erről az EB-ről nekem egy iylen momentum sem fog megmaradni, amire mindig emlékezni fogok.Kár érte, pedig ez egy szép játék.davemayer
Jó azért ne romantizáljuk már a 90-es éveket, a mai Realhoz vagy Barcához hasonló fociról ott szó sem volt. Attól, hogy Del Bosque ebből egy ilyen paródiát csinált az más tészta. De most tényleg nézd vissza a 2000-es EB-t, ott ugyan az elődöntők drámát hoztak, de csak a tizik miatt, amúgy viszonylag egyhangú meccsek voltak. Vagy egy emlékezetes norvég-szlovén, norvég-spanyol, akármi... 2004-ben pedig tudjuk mivel lehetett nyerni. A vébék a nem európai csapatok miatt mindig szórakoztatóbbak, két éve is elég jó volt a torna, csak a döntő lett elbuzulva. Szóval nem hiszem, hogy pont most kéne temetni a focit, amikor szerintem kifejezetten látványosabb irányba halad a játék, még ha ezen az EB-n a németeket leszámítva mindenki csak védekezik is.Rajna
nem tudom hogy mennyire romantikáztam túl, biztos van benne az is, de én például ha a 2000 EB-ről van szó az első ami eszembe jut a szlovén-szerb meccs, ha nem láttad keresd meg. De ott van a holland alázás a szerbek ellen, az angol csoport is izgalmas volt, például az angol-román 2-3 elég jó volt, mindkét csapat nyerni akart. De ott van a holland-olasz, na az nem csak a 11-es párbaj miatt marad emlékezetes sztem. Erről a mostani EB-ről már most sem tudok olyan meccset mondani ami igazán megragadott volna, talán a svéd-angol de csak mert angol drukker vagyok.
Egyszerűen míg régebben sajnáltam hogy vége van most kevésbé érzem ezt, ez is érdekes azért, de ez csak az én véleményem.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az hogy egy olyan csapat ami megmutatta hogy ismeri a játékot és tudja is játszani lehoz egy ilyen EB-t azon komolyan el kellene gondolkodni. Ha másról nem hát arról hogy vajon miért vannak totálisan kizsigerelve mentálisan és fizikailag egyaránt ezek a játékosok. Mennyire nem tudnak már élményekkel szolgálni... Kicsit sajnálom azokat a fiatalokat akik most ismerik meg ezt a játékot mert csak a youtube-ról tudják meg milyen volt pl egy Berkamp-levétel az 50 méteres passz után majd az a csel és a gól 98-ból. Erről az EB-ről nekem egy iylen momentum sem fog megmaradni, amire mindig emlékezni fogok.Kár érte, pedig ez egy szép játék.davemayer
Jó azért ne romantizáljuk már a 90-es éveket, a mai Realhoz vagy Barcához hasonló fociról ott szó sem volt. Attól, hogy Del Bosque ebből egy ilyen paródiát csinált az más tészta. De most tényleg nézd vissza a 2000-es EB-t, ott ugyan az elődöntők drámát hoztak, de csak a tizik miatt, amúgy viszonylag egyhangú meccsek voltak. Vagy egy emlékezetes norvég-szlovén, norvég-spanyol, akármi... 2004-ben pedig tudjuk mivel lehetett nyerni. A vébék a nem európai csapatok miatt mindig szórakoztatóbbak, két éve is elég jó volt a torna, csak a döntő lett elbuzulva. Szóval nem hiszem, hogy pont most kéne temetni a focit, amikor szerintem kifejezetten látványosabb irányba halad a játék, még ha ezen az EB-n a németeket leszámítva mindenki csak védekezik is.

több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 580 — Invisible man
Megérdemelték volna a Portugálok hogy továbbmenjenek. Az egyetlen csapat volt amelyik rá tudta kényszeríteni az akaratát a spanyolokra és nem hagyta hogy tiki-taknyázzanak (ezt is aki kitalálta) amíg el nem fáradtak.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Egyszerűen ennyit tud a játék. (Mintha a sakkban meglenne a tuti világos győzelem.)
Ezért nézünk inkább amerikai focit.
Szabályváltoztatás kéne: pl. nincs les. Na, az felkavarná a mostani játékmódokat.Atari
sztem a les eltörlése nem eredményezne jobb játékot, inkább nagyobb káoszt a pályán. Nálam a pontozási rendszert kéne megváltoztatni, sajnos egyre inkább hajlok hogy egyetértsek Wengerrel (OMFG) és be kellene vezetni egy olyan rendzsert ahol plusz pont járna a több gólos győzelmekért.
Máshogy nehezen tudom elképzelni hogy rá lehet bírni a csapatokat a támadóbb játékra.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Egyszerűen ennyit tud a játék. (Mintha a sakkban meglenne a tuti világos győzelem.)
Ezért nézünk inkább amerikai focit.
Szabályváltoztatás kéne: pl. nincs les. Na, az felkavarná a mostani játékmódokat.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
van sorrend a listán elvileg.szaba
Hááát állítólag a BL-döntőn a 3. tizi előtt fosott be annyira Robben h ő most nem rúg, így került képbe Neuer.
Más, egy ismerősöm posztja FB-n a mérkőzésről, szvsz mocskosul igaz:
A teljesítmény maximalizálásának korszaka véget ért a labdarúgásban. A hibák minimalizálásának idejét éljük. Két, papíron látványos futballt játszó együttes alibizését figyeli a fél világ. Komoly változtatások kellenek a FIFA részéről, ha meg szeretnék tartani a játék presztízsét. Egy biztos, én nem ebbe szerettem bele 14 éve.empty taxi
ez nagyon így van, vicces hogy az eredményesség hajszolása a játék megöléséhez vezet. Amikor a csak EBt/VBt néző haverom azt mondja a 50. percben hogy mindkét csapat a 11-eseket várja és minek kell akkor a maradék 70 percet lejátszani nem nagyon tudtam meghazudtolni... Szóljanak nekünk, nézőknek hogy kérem jöjjenek vissza másfél óra múlva, akkor mutatunk 10 percnyi izgalmat, nézzenek inkább Dallast addig vagy bámulják a csillagokat az erkélyről. Mi ezt tettük, az utolsó fél órában kint dumáltunk meg cigiztünk, közben meg hallgattuk hogy történik-e valami.

Az hogy egy olyan csapat ami megmutatta hogy ismeri a játékot és tudja is játszani lehoz egy ilyen EB-t azon komolyan el kellene gondolkodni. Ha másról nem hát arról hogy vajon miért vannak totálisan kizsigerelve mentálisan és fizikailag egyaránt ezek a játékosok. Mennyire nem tudnak már élményekkel szolgálni... Kicsit sajnálom azokat a fiatalokat akik most ismerik meg ezt a játékot mert csak a youtube-ról tudják meg milyen volt pl egy Berkamp-levétel az 50 méteres passz után majd az a csel és a gól 98-ból. Erről az EB-ről nekem egy iylen momentum sem fog megmaradni, amire mindig emlékezni fogok.Kár érte, pedig ez egy szép játék.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal