NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Semmit, vess össze egy 2006os bankszámlakivonatot egy mostanival.
Épp most tervezi a nagytudasu kormanyunk bevonni a buliba a revolutot es a tarsait, ahova kb 1millio magyar vitte a szamlajat mert ok nem terhelik a tranzakciokat azokkal az osszegekkel amiket ugye a magyar bankok nem terheltek tovabb a lakossagra.
Oh wait....
gabokocka
Azért ez így erős szám, van erről infó?
Én amúgy a Revo-t csak pénzváltásra használom, meg vásárlásra, mert van virtuális eldobható kártyája, banki szolgáltatásokat meg ilyeneket nem veszek igénybe.

De az tény, hogy valaki valóban azon keresztül intézi az üzleti ügyeit és akkor ott havi szinten milliós tételekről beszélünk, mert egyszerűbb neki.

Lakossági bankszámlánál amúgy nekem még szerencsére olyan van, ahol nem kell semmilyen díjat fizetnem.
Sőt, itt Prágában se kell, pedig korábban talán még úgy volt, hogy itt is van tranzakciós díj.
Solymi
Én céges Wise számlát használok, minden cégben (a lengyelben nem tudom, teljesen fura, de náluk nem elérhető a Wise üzleti). Az észt ügyvéd a cégalapításnál kimondottan ajánlotta, a horvátoknál is nézegetem, de a magyar cégbe (ahol most épp az árbevétel van), 100%-ban oda fut be. Oda utalom a kártyás bevételeket a Barionról, oda utalnak az ügyfelek (kv. külföldieket, mert ugye IBAN számot nem adnak hozzá), onnan utalom a béreket, a NAV-ot, a szállítókat. 85 Ft minden utalás, egységesen.

Van egy Unicredit számlán, a régi cégen, onnan hiteltörlesztést fizetek, meg egy-két apróságot havi 80e-ért...

Ha csak a tranzakciós illetéket terhelik át, azt még lenyelem. De ha emiatt emelnek/kivonulnak, akkor geci ideges lesz. Iszonyat kényelmes (sima CSV-be feltöltöm a béreket, és két kattintással elutalom), gyors, sima mobilis auth-tal megy.
Gyurma Pappa
most mit mondjak en. premium ugyfel lettem a maltai banknal. SEPA utalas egy osszeghatarig ingyenes. de nagyon nem kell utalnom max ha nem vagyok itt honapfordulonal es a lakas tulajnak. az meg benne van siman. kozben meg rafinal ez az utalas atlag 10 eur volt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
disclaimer: rühellem a rablóbandát, rühellem, hogy már megint a mi pénzünket költik, miközben három marokkal tömik a saját zsebüket. ennek ellenére mondom, amit.

szóval félve jegyzem amúgy meg, hogy most azon megy a vita, hogy többek között onnan szednek be pénzt, ahol a nemcsórók utaznak.
értem én, hogy a személyenként négyezer forint szemétség, de amikor valaki annyira hatszámjegyű összeget készül elkölteni, hogy az inkább közel van a hétszémjegyűhöz, mint az öthöz, akkor azért nem az a helyzet, hogy eggyel kevesebb éjszakát kell emiatt kint tölteni, hanem hogy fejenként egy vagy két koktéllal kevesebbet lehet kint meginni.

ez kb olyan, mint amikor valaki autóval vonszolja a picsáját a plázába hétvégén, négyszáznyolcvan forintos benzint égetve oda-vissza, de inkább az utcán áll meg, mert a háromszázötven forintos óradíjat sokallja. egyrészt bagatell, másrészt ne basszuk már a fillért, ha egyszer égetjük a forintot!

hogy lefordítsam: voltunk végre angolba' rokonlátogatáson. bár nekünk nem kellett fizetni ilyen adót, de a 190e forintos oda-vissza repjegyhez képest sem annyira durva a would-be 16e forint, ha meg hozzávesszük a 200e+ forintos szállásdíjat, akkor végképp nem. ha meg hozzáteszem a költést, akkor két százalékkal sem emelte volna meg a költségünket, nem ezen múlik. nem életszerű, hogy tizenhatezer forint miatt sírjon az ember, amikor 6-800 ezreket kifizet amúgy.
slowmotion
en mar repultem ugy Maltara oda-vissza, hogy 10 ezer alatt megusztam. ehhez kepest majdnem dupla annyi lenne az uj adoval.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 081
Gyakorlatilag dicso kormanyunk telibeszarja a kornyezetvedelmet - hogy fogalmaztak, gazdagok uri huncutsaga? - szoval mokas emoge bujtatni a legitarsasagokat sujto kulonadot.

Szoval ha majd sikerul legalabb 2 fuszalat keresztbetenni a temaban, utana erveljunk ilyenekkel, mert kicsit nevetseges.
gabokocka
Nagy szerencse, hogy ezt leírtam én is. De egyébként nem csak ennek a kormánynak, hanem az összes nyugati kormánynak be kellene ilyen adót vezetnie. Sőt, mivel ez a mértékű adó egyébként okosan úgy lett megállapítva, hogy erősen kétlem, hogy ez visszavetné jelentősen a repülési kedvet, szerintem a duplájára kellene emelni. És ha akkor sem, akkor a triplájára. Előbb, utóbb a népeknek is elérné az érzékenységi küszöbét.
MC12
Eloszor a vezessuk ki a hatosagi arat az uzemanyagoknal, ne szopassuk le a fovarost ahol lehet, utana okoskodjunk a repulesrol.

Nem tudunk kettot lepni de triplaszaltot akarunk ugrani.
gabokocka
Ebben is egyetértünk, a saját gazdasági filozófiám szerint be se vezettem volna. Ha van pénze tankolni az embereknek, akkor tankoljanak ha nincs - üljön fel buszra, metróra, villamosra, biciklire mitbánomén. Ellenben mint politikai húzás - ügyes, nagyon ügyes, jutalma a 2/3 😊

De nincs összefüggés, ezt az adót már évekkel ezelőtt és össz EU szinten be kellett volna vezetni, volt is rá rengeteg kezdeményezés amit a Wizz meg a többi lobbija sikeresen elütött.
MC12
Akkor gondolom a rezsicsokkentesrol is hasonloan velekedsz, mert az ugye mind kornyezetvedelmi mind gazdasagi szempontbol belathatatlan karokat okoz az orszagnak.
gabokocka
Személy szerint a nulla rezsicsökkentés híve vagyok, de annyira, hogy én egy nagyon-nagyon-nagyon kicsi rétegen kívül, akik tényleg a legrászorultabbak, senkinek nem adnék, és az üzemanyag is mehet piaci áron is nyugodtan. Cserébe az én állammodellemben az állam is nagyon kicsi, az adók rendkívül alacsonyak és az állami szociális háló mint olyan, hát finoman szólva se túl sűrű szövésű, hogy úgymondjam, tehát nincs - vagy nagyon szűk - ingyenes egészségügy, nincs - vagy nagyon szűk - ingyen oktatás stb., olyasmi meg az én államomban, hogy nyugdíjasok ingyen utazgatnak jobbra-balra vagy visszaadjuk a befizetett adót, hát, elképzelhetetlen lenne....

.....de politikailag nem lenne túl sok szavazatom a családomon meg a barátaimon kívül - maximum - a fentebbi programmal, viszont OV a 4. 2/3-át rakta össze az enyémtől homlokegyenest eltérő gondolatisággal, szóval el kell ismernem, hogy sokkal ügyesebb nálam...

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
Aki vesz egy 200ezres TV-t, annak miért nem tesznek még rá egy tizest? Vagy aki vesz egy számítógépet....az is embírna 8-10ezer ft-ot.
Klaci79
a covid alatt pont erre jöttek rá a cégek, hogy ezt megtehetik
az amerikai infláció az egekben az árak kilőttek, elvileg omlik össze a gazdaság erre kb minden nagyobb cég rekord profitot termel
a munkások meg rájöttek hogy kurvára nincs kedvük 3 állásban dolgozni azért hogy ne éljenek meg így jó kapitalistához méltóan azt mondják hogy fizess ennyit és adj ilyen extrát és megyek hozzád dolgozni
amelyik cég megteszi ott nincs is munkaerő hiány

érdemes megnézni hogy mely cégek esetében merül fel az és azok milyen dumával próbálnak toborozni
rengeteg kamu van a r/antiwork subredditen, viszont egy csomó fénykép van arról ami nem kamu és azok bizony szomorúak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 823
Pontosan tudják, hogy semmit, ezért kell nem a légitársaságoknak fizetni a díjat, hanem a handling cégeknek, akik Magyarországon működnek. Ha szabályozni akarták volna valójában, akkor nem egy eleve közvetítőre vetik ki a díjat, aki ugye ráterheli a megrendelő cégre, aki pedig sosem mondott olyat, hogy nem fogja az utasával kifizettetni. Masszív 465 millió eurós vesztesége van a wizzairnek, kétlem hogy korrekt lenne megadóztatni őket, ahogy a Ryanair is hasonló cipőben jár, nem beszélve a hagyományos légitársaságokról.
Klaci79
Mikor volt utoljára nyereséges egy légitársaság és melyik volt az? Komolyan érdekel.
#JC6
 airportal.hu/ismet-profitot-termeltek-az-europai-fapadosok/

Szívesen! 😊
De amúgy ha valami tényleg komolyan érdekel, használd a google-t. Én is ezt tettem és egyből jött ki cikk.
Biztosan lehet találni régebbi beszámolókat is, akár hagyományos légitársaságokkal kapcsolatban.
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 731
Pontosan tudják, hogy semmit, ezért kell nem a légitársaságoknak fizetni a díjat, hanem a handling cégeknek, akik Magyarországon működnek. Ha szabályozni akarták volna valójában, akkor nem egy eleve közvetítőre vetik ki a díjat, aki ugye ráterheli a megrendelő cégre, aki pedig sosem mondott olyat, hogy nem fogja az utasával kifizettetni. Masszív 465 millió eurós vesztesége van a wizzairnek, kétlem hogy korrekt lenne megadóztatni őket, ahogy a Ryanair is hasonló cipőben jár, nem beszélve a hagyományos légitársaságokról.
Klaci79
Mikor volt utoljára nyereséges egy légitársaság és melyik volt az? Komolyan érdekel.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 516 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
Ezt hívják civilizációnak vagy társadalomnak.
Jóreggelt.
Sobri Jóska
Náalm ez inkább a feudalizmus definíciója.
warr_b
Rabszolgatartás, feudalizmus, kapitalizmus, gyakorlailag mind ugyanaz, -ahogy te fogalmazol- a zemberek fizetnek, a törzsfőnökök, a teokrácia, a királyok, a politikusok, a lölők meg nem, csak elvezik helyzetüket.
Ez megy évezredek óta, ez az emberi civilizáció alapvetése. Mindenkor, mindenhol.
Sobri Jóska
Ja, akkor jóvanakkor, megnyugodtam 😊

Igaz, olyan elmaradott helyeken, amikre van egy kis rálátásom, mint pl Skócia vagy Svédország, ez nem így működik tudtommal, de sebaj, hadd fizessek még többet az uralkodó osztály helyett, igazán szivesen támogatom ezen derék, becsületes kiválóságok gyarapodását 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 016 — #NoStress
Aki vesz egy 200ezres TV-t, annak miért nem tesznek még rá egy tizest? Vagy aki vesz egy számítógépet....az is embírna 8-10ezer ft-ot.
Klaci79
Ez a helyes logika, brávó Klaci79 elvtárs!
Végre valakitől egy országépítő, előremutató felvetés, nem csak az örökös rinyálás.
Konstruktív, a társadalom sokrétűbb felelősségvállalást szorgalmazó javaslatát megfogadjuk, igyekszünk a gyakorlatba is mielőbb, hatékonyan átültetni, a megvalósításig türelmét kérjük.
Köszönettel,
A Központi Bizottság

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 823
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
de továbbra is: 160e/fős fapados nyaralásra rátesznek négyezer forintot fejenként. nonszensz, ugye?
mint amikor megveszed a háromszázezres telefont, de a köcsög mobilosnak van pofája ötezret elkérni a képernyővédő fóliáért, hát az kész rablás!
érzed az arányokat?
slowmotion
Ahogy ráteszik az 50-60ezres városlátogatásokra is az adót, egy hétvége még mindig kijön ennyiből 2 főre. De ennyi az ára, így volt hirdetve. Ugyanez lenne igaz a montenegrói meg görög/olasz buszos utakra. Ott sem jelenthet gondot kifizetni az embereknek még 3-4000Ft-ot, de rajtuk valahogy mégsem csattan az ostor.
Jelenleg, amikor egyébként is minden folyamatosan drágul, az euró a csúcson és ezért az utazások is már drágábbak. Adózott jövedelemből veszek egy utat, ki tudom fizetni, mert ezért dolgozom baromi sokat, erre utólag ráteszik a +10/35 eurót.
Aki vesz egy 200ezres TV-t, annak miért nem tesznek még rá egy tizest? Vagy aki vesz egy számítógépet....az is embírna 8-10ezer ft-ot.
több mint 2 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 709 — no es importante
Minden nap látni ezeket a magánrepülőgépeket meg a diplomata útlevéllel utazgató csókosokat, tudva az állandó dubajozgatásokról a nagy rezsicsökkentőktől, aztán arról olvasni, hogy micsoda környezetvédő kormányunk van... hát cinizmusban mindig lehet még lejjebb menni úgy tűnik


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
Ezt hívják civilizációnak vagy társadalomnak.
Jóreggelt.
Sobri Jóska
Náalm ez inkább a feudalizmus definíciója.
warr_b
Rabszolgatartás, feudalizmus, kapitalizmus, gyakorlailag mind ugyanaz, -ahogy te fogalmazol- a zemberek fizetnek, a törzsfőnökök, a teokrácia, a királyok, a politikusok, a lölők meg nem, csak elvezik helyzetüket.
Ez megy évezredek óta, ez az emberi civilizáció alapvetése. Mindenkor, mindenhol.
Sobri Jóska
Ez rezonál ide:  24.hu/belfold/2022/06/10/nyersanyagok-globalis-krizis-klimavaltozas-gelencser-andras-interju/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 823
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
Ez tetszett úgyhogy lopom 😊 disclaimer: Ennek a kormánynak semmi köze és viszonyulása nincs a környezetvédelemhez és ennek az adónak sincs.

Nevetséges, hogy miközben ömlik a klímakatasztrófa üzenete mindenhonnan, globális felmelegedés így, környezeti ártalmak úgy, a jóemberek 5 ezer forintért repkednek ide-oda a világban. Ez tényleg nevetséges. Az már régóta közmegegyezés, hogy a repülés az egyik legkörnyezetszennyezőbb közlekedési forma, a fapadosok meg aztán különösen. És erre tényleg az az egyetlen megoldás, hogy államilag emelni kell a repülés terheit addig, amíg a cégek vagy kidolgoznak valami környzetkímélőbb megoldást (bioüzemanyag mittomén) vagy - nem repülnek az emberek mert drága. Nem kell 10 ezerért Ciprusra meg 8 ezerért Londonba menni. Ha valami akkor ez nem alapjog.
MC12
Csókoltat a kormány, amelynek tagjai és az államfő naponta "honvédségi" géppel, közte egy Airbus 319-essel járja a világot és osztja nekünk az észt. Egy ilyen gép 156 ember befogadására alkalmas, de 10-nél többen ritkán megy rajta delegáció.
(Azt egyébként csak megjegyzem, hogy több ország miniszterei általában menetrend szerinti géppel közlekednek, nem ritka a fapados sem)
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 016 — #NoStress
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
Ezt hívják civilizációnak vagy társadalomnak.
Jóreggelt.
Sobri Jóska
Náalm ez inkább a feudalizmus definíciója.
warr_b
Rabszolgatartás, feudalizmus, kapitalizmus, gyakorlailag mind ugyanaz, -ahogy te fogalmazol- a zemberek fizetnek, a törzsfőnökök, a teokrácia, a királyok, a politikusok, a lölők meg nem, csak elvezik helyzetüket.
Ez megy évezredek óta, ez az emberi civilizáció alapvetése. Mindenkor, mindenhol.

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 516 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
Ezt hívják civilizációnak vagy társadalomnak.
Jóreggelt.
Sobri Jóska
Náalm ez inkább a feudalizmus definíciója.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 016 — #NoStress
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
Ezt hívják civilizációnak vagy társadalomnak.
Jóreggelt.

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/06/10/fogyasztovedelmi-vizsgalatot-indit-a-kormany-a-ryanair-ellen


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 016 — #NoStress
Persze hogy mindenki tudta, de a hülyék lenyilatkozták hogy ezt nem fogják hagyni, kiváncsi vagyok mit sikerül tenni ellene 🤣
davemayer
Semmit, majd harcolnak ellene. Errefelé ez elég a népnek. Bármit mondanak azt 3 millió birka tátott szájjal beveszi..
topin
De miért 3?
Az uszkve 8 millió szavazóból uszkve 6 nem szavazott a jelenlegi kormányzat illetve Orbán ellen.
Nem jelenthető ki, hogy csak a konkrétan Fideszre szavazó 3 millió elégedett, hanem vélelmezhető, hogy az otthonmaradó 3 is. Ha valami bajuk van, csak elmennek szavazni a kormány ellen, nemde?

Illetve szerinted nem megfelelő a demokrácianak az a metodikája, hogy akire többen szavaznak az alakíthat kormányt, az szabályozza az életet, irányítja az országot a rá szavazó birkák érdekében. Direkt úgy kéne, ahogy nem akarják bekajolni a birka szavazóik? Eléggé illogikus nekem ez így.
És ha bármit bekajol a birka nép, akkor az ellenzék miért nem mond bármit?
Vagy nekik miért nem kajolja be a sok birka?

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 887
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
Nem arról van szó, hogy aki repül az gazdag lenne. Arról van szó, hogy válság van, aminek meg kell fizetni a terheit. Aki repül az vagy olyan munkát végez amihez repülnie kell, vagy pedig nyaralni megy. A magyar emeberek 70%-a nem tud elmenni nyaralni sem - a szomszéd faluba se - mert nem bírja anyagilag. Ki fizesse ki akkor a válság költségeit? Ők?
peterk2005
Mer az igazán gazdagoknak kifizetni 1x-3x árat aztán nagyon megterhelő.
Lófaszt, akkor korlátozzák a megtehető utazások számát évi 5-ben, aztán mindenki a seggén marad.

Hagyjuk már ezt, hogy a kis ember fizessen, mert jajj a környezetvédelem.
Mert a nyugati társadalomban nem tudják kifizetni ugyi?

Ez egyáltalán nem megoldás, hanem fingreszelés.
több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
Nem arról van szó, hogy aki repül az gazdag lenne. Arról van szó, hogy válság van, aminek meg kell fizetni a terheit. Aki repül az vagy olyan munkát végez amihez repülnie kell, vagy pedig nyaralni megy. A magyar emeberek 70%-a nem tud elmenni nyaralni sem - a szomszéd faluba se - mert nem bírja anyagilag. Ki fizesse ki akkor a válság költségeit? Ők?
peterk2005
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
De hiszen nem ők fizetik, hiszen ócó a benzin, megvédtük a rezsicsökkentést, és megluxusadóztattuk a zextraprofitot. Mit akarsz még?
peterk2005
Egy épeszű kormány nagy kérés lenne?
😉




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
De hiszen nem ők fizetik, hiszen ócó a benzin, megvédtük a rezsicsökkentést, és megluxusadóztattuk a zextraprofitot. Mit akarsz még?
peterk2005
Örökélet, ingyen sör.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
Nem arról van szó, hogy aki repül az gazdag lenne. Arról van szó, hogy válság van, aminek meg kell fizetni a terheit. Aki repül az vagy olyan munkát végez amihez repülnie kell, vagy pedig nyaralni megy. A magyar emeberek 70%-a nem tud elmenni nyaralni sem - a szomszéd faluba se - mert nem bírja anyagilag. Ki fizesse ki akkor a válság költségeit? Ők?
peterk2005
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.
warr_b
De hiszen nem ők fizetik, hiszen ócó a benzin, megvédtük a rezsicsökkentést, és megluxusadóztattuk a zextraprofitot. Mit akarsz még?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Gyakorlatilag dicso kormanyunk telibeszarja a kornyezetvedelmet - hogy fogalmaztak, gazdagok uri huncutsaga? - szoval mokas emoge bujtatni a legitarsasagokat sujto kulonadot.

Szoval ha majd sikerul legalabb 2 fuszalat keresztbetenni a temaban, utana erveljunk ilyenekkel, mert kicsit nevetseges.
gabokocka
Nagy szerencse, hogy ezt leírtam én is. De egyébként nem csak ennek a kormánynak, hanem az összes nyugati kormánynak be kellene ilyen adót vezetnie. Sőt, mivel ez a mértékű adó egyébként okosan úgy lett megállapítva, hogy erősen kétlem, hogy ez visszavetné jelentősen a repülési kedvet, szerintem a duplájára kellene emelni. És ha akkor sem, akkor a triplájára. Előbb, utóbb a népeknek is elérné az érzékenységi küszöbét.
MC12
Eloszor a vezessuk ki a hatosagi arat az uzemanyagoknal, ne szopassuk le a fovarost ahol lehet, utana okoskodjunk a repulesrol.

Nem tudunk kettot lepni de triplaszaltot akarunk ugrani.
gabokocka
Ebben is egyetértünk, a saját gazdasági filozófiám szerint be se vezettem volna. Ha van pénze tankolni az embereknek, akkor tankoljanak ha nincs - üljön fel buszra, metróra, villamosra, biciklire mitbánomén. Ellenben mint politikai húzás - ügyes, nagyon ügyes, jutalma a 2/3 😊

De nincs összefüggés, ezt az adót már évekkel ezelőtt és össz EU szinten be kellett volna vezetni, volt is rá rengeteg kezdeményezés amit a Wizz meg a többi lobbija sikeresen elütött.
MC12
Akkor gondolom a rezsicsokkentesrol is hasonloan velekedsz, mert az ugye mind kornyezetvedelmi mind gazdasagi szempontbol belathatatlan karokat okoz az orszagnak.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 516 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
Nem arról van szó, hogy aki repül az gazdag lenne. Arról van szó, hogy válság van, aminek meg kell fizetni a terheit. Aki repül az vagy olyan munkát végez amihez repülnie kell, vagy pedig nyaralni megy. A magyar emeberek 70%-a nem tud elmenni nyaralni sem - a szomszéd faluba se - mert nem bírja anyagilag. Ki fizesse ki akkor a válság költségeit? Ők?
peterk2005
A baj csak az, hogy mindig a Zemberek fizetik ki. A mindent IS.
Nem a politikusok, nem Viktor, nem Szíjjas, nem Lölö, sosem azok, akiknek egyébként rohadtul nem számítana, mert ha 100 millát kellene hirtelen kicsengetni, azt se éreznék meg. Hanem a jobbágyok.
A borsodi faluban, Békésben, a szegediek, szombathelyiek, nyíregyiek, tanárok, melósok, apukák, anyukák, nagyszülők. Te meg én.
Sokadszor. Állandóan.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 081
Gyakorlatilag dicso kormanyunk telibeszarja a kornyezetvedelmet - hogy fogalmaztak, gazdagok uri huncutsaga? - szoval mokas emoge bujtatni a legitarsasagokat sujto kulonadot.

Szoval ha majd sikerul legalabb 2 fuszalat keresztbetenni a temaban, utana erveljunk ilyenekkel, mert kicsit nevetseges.
gabokocka
Nagy szerencse, hogy ezt leírtam én is. De egyébként nem csak ennek a kormánynak, hanem az összes nyugati kormánynak be kellene ilyen adót vezetnie. Sőt, mivel ez a mértékű adó egyébként okosan úgy lett megállapítva, hogy erősen kétlem, hogy ez visszavetné jelentősen a repülési kedvet, szerintem a duplájára kellene emelni. És ha akkor sem, akkor a triplájára. Előbb, utóbb a népeknek is elérné az érzékenységi küszöbét.
MC12
Eloszor a vezessuk ki a hatosagi arat az uzemanyagoknal, ne szopassuk le a fovarost ahol lehet, utana okoskodjunk a repulesrol.

Nem tudunk kettot lepni de triplaszaltot akarunk ugrani.
gabokocka
Ebben is egyetértünk, a saját gazdasági filozófiám szerint be se vezettem volna. Ha van pénze tankolni az embereknek, akkor tankoljanak ha nincs - üljön fel buszra, metróra, villamosra, biciklire mitbánomén. Ellenben mint politikai húzás - ügyes, nagyon ügyes, jutalma a 2/3 😊

De nincs összefüggés, ezt az adót már évekkel ezelőtt és össz EU szinten be kellett volna vezetni, volt is rá rengeteg kezdeményezés amit a Wizz meg a többi lobbija sikeresen elütött.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 208 — Cowboys fan
Azért "nemcsórónak" messze nem nevezném azokat akik repülővel utaznak.
Bizony rengeteg olyan ember is utazik, aki nem gazdag, de elmenni a Balatonra már drágább, mint valami görög sziget apartman, vagy török 3 csillagos, Egyiptomról nem is beszélve.
Kicsit túllendülhetnénk már azon a régi beidegződésen, hogy aki repül az biztos gazdag. Lehet ugyanannyit elkölteni Magyarországon is, csak közben azt nem tudod kiszámítani, hogy nyáron hány pihenéssel töltött napodat bassza el az eső, amit nem szeretnék kockáztatni, ha van összesen 1-2 heted pihenésre.
Az hogy utólag adóztatnak meg, csak a jéghegy csúcsa...vagy nem is, mert az inkább az, hogy mindezt extraprofit adónak nevezik.
Klaci79
de továbbra is: 160e/fős fapados nyaralásra rátesznek négyezer forintot fejenként. nonszensz, ugye?
mint amikor megveszed a háromszázezres telefont, de a köcsög mobilosnak van pofája ötezret elkérni a képernyővédő fóliáért, hát az kész rablás!
érzed az arányokat?