NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Pont ezért félek igazán Áder kinevezésétől, mert ha a fidesz úgy érezné, hogy a manyup államosítással, új (tákolmánnyal) alkotmánnyal és egyéb sarkalatos törvényekkel meglépték azok közül a nehezebb dolgokat, amiket akartak, akkor kinevezhettek volna egy jobboldali értelmiségit vagy legalább valami kevésbé vállalhatatlan embert. Így viszont attól félek, hogy fognak még olyan törvényeket hozni, amik egy Sólyom-szerű KE kezei közt elhalnának...StormST
Na ehhez kapcsolódóan Cséfalvay ezt találta mondani:

"Két olyan terület van, ahol további reformokra van szükség, de ezek a gazdaságot nem érintik szorosabb értelemben, ezek a közösségi közlekedés, a másik az önkormányzati reform. A nagyon gyors törvénykezési időszak véget ért. De olyan területeken, mint például a szakképzés, még szükség lehet korrekcióra. Az államtitkár szerint a kiszámíthatóságot erősíteni fogja, hogy a kormány erősen a konzultáció irányába fordult. "

Szóval a látszat nem ez, de mégis ezt mondják. Mondjuk nem kizárt, hogy Cséfalvay nem tud mindenről mindent 😀 😀

http://www.portfolio.hu/gazdasag/csefalvay_celszeru_felulvizsgalni_a_magyarorszagi_kisadokat.165813.html

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Pont ezért félek igazán Áder kinevezésétől, mert ha a fidesz úgy érezné, hogy a manyup államosítással, új (tákolmánnyal) alkotmánnyal és egyéb sarkalatos törvényekkel meglépték azok közül a nehezebb dolgokat, amiket akartak, akkor kinevezhettek volna egy jobboldali értelmiségit vagy legalább valami kevésbé vállalhatatlan embert. Így viszont attól félek, hogy fognak még olyan törvényeket hozni, amik egy Sólyom-szerű KE kezei közt elhalnának...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
én kérek elnézést 😊atapapa
Gondolom érzékeled, hogy felénk sem túlzottak kedvelt. 😊Gyurma Pappa
Csak beszavaztátok egymás után négyszer egyéniben 😛 Csak hülyülök, ahogy Szili idején, most is úgy gondolom hogy inkább ne pártpolitikus legyen a KEatapapa
Na, ezt is kikérem magamnak, nem az én körzetemben volt 😀 (egyébként sem szavaztam volna rá, sőt egyetlen MSZP-sre sem szavaztam, soha)

Egyébként, ha megnézed a Fideszes ellenfeleit, rögtön megérted. A pécsi Fidesz egy kalap szar, és akkoriban még nagyobb volt.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Kikérem magamnak, Szili nem pécsi, csak idepofátlankodott, ő barcsi, ami már másik megye, ráadásul 😛Gyurma Pappa
én kérek elnézést 😊atapapa
Gondolom érzékeled, hogy felénk sem túlzottak kedvelt. 😊Gyurma Pappa
Csak beszavaztátok egymás után négyszer egyéniben 😛 Csak hülyülök, ahogy Szili idején, most is úgy gondolom hogy inkább ne pártpolitikus legyen a KE

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Én Szilit is hülye ötletnek tartottam, meg azt is, ahogy meg akarták választani és ezt is ugyanúgy annak tartom...

Áder szerintem bármilyen helyzetben totál vállalhatatlan lenne KE elnök jelöltnek és nem csak azért, mert a pártkatona mintapéldánya, hanem azért is, mert semmi olyan tulajdonsága nincs (előtörténet, ismertség, kinézet (😛), stb.), ami alkalmassá tenné...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Miért? Szili is ugyanazzal az életpályával, mint Áder, majdnem KE lett (3 szavazat híján). Vagy ő nem gond, mert pécsi volt? 😉

Én egy Sólyom-féle karakán, nem pártpolitikust szerettem volna, de ha két éve nem volt jó a fidesznek, akkor most miért lenne azatapapa
Kikérem magamnak, Szili nem pécsi, csak idepofátlankodott, ő barcsi, ami már másik megye, ráadásul 😛Gyurma Pappa
én kérek elnézést 😊atapapa
Gondolom érzékeled, hogy felénk sem túlzottak kedvelt. 😊

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Miért? Szili is ugyanazzal az életpályával, mint Áder, majdnem KE lett (3 szavazat híján). Vagy ő nem gond, mert pécsi volt? 😉

Én egy Sólyom-féle karakán, nem pártpolitikust szerettem volna, de ha két éve nem volt jó a fidesznek, akkor most miért lenne azatapapa
Kikérem magamnak, Szili nem pécsi, csak idepofátlankodott, ő barcsi, ami már másik megye, ráadásul 😛Gyurma Pappa
én kérek elnézést 😊

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Miért? Szili is ugyanazzal az életpályával, mint Áder, majdnem KE lett (3 szavazat híján). Vagy ő nem gond, mert pécsi volt? 😉

Én egy Sólyom-féle karakán, nem pártpolitikust szerettem volna, de ha két éve nem volt jó a fidesznek, akkor most miért lenne azatapapa
Kikérem magamnak, Szili nem pécsi, csak idepofátlankodott, ő barcsi, ami már másik megye, ráadásul 😛

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Miért? Szili is ugyanazzal az életpályával, mint Áder, majdnem KE lett (3 szavazat híján). Vagy ő nem gond, mert pécsi volt? 😉

Én egy Sólyom-féle karakán, nem pártpolitikust szerettem volna, de ha két éve nem volt jó a fidesznek, akkor most miért lenne az

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Én két lehetséges ok-okozati folyamatot látok Áder kinevezése mögött:
- Nagyon rázós dolgok jönnek, ezért fontos a pártkatona, aki ráadásul duplán hűséges lesz, mert a (politikai) pöcegödörből jön vissza...
- Nem vállalta senki. Ezt kevésbé tartom valószínűnek, mert szerintem meg se kérdeztek senkit, pedig pl. Pálinkás kinevezése teljesen korrekt lépés lett volna, vagy még Martonyié is, mármint utóbbi Áderrel szemben véve természetesen...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 312 — Ajmo Vatreni
Kemény, hogy az ataék által elemezett gazdaságpolitika, hát finoman szólva mondjuk komolytalan, közben itt ez a remek döntés Áderrel, ami beleillik abba a politizálásba amit folytatnak.
Komolyan, van olyan terület, ahol ezek nem sültek fel?zinedine5
Jól beszélsz, földim, de igazából még Áderrel is ki lennék békülve, ha ez nem lenne a teljes és totális tanácstalanság jele. Nem volt egy közepesen érdekes vagy legalább kevésbé "lóláb" típusú ember? Szomorú.Gyurma Pappa
Én ebben azt is látni vélem, hogy OV vagy a Fidesz vezetése, frakciója nem bízik másban, senki kicsit is külsösebb emberben. Lehet, hogy találtak volna valakit, mondjuka a prof Batthyány köréből, de azt már kockázatosnak vélték?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Kemény, hogy az ataék által elemezett gazdaságpolitika, hát finoman szólva mondjuk komolytalan, közben itt ez a remek döntés Áderrel, ami beleillik abba a politizálásba amit folytatnak.
Komolyan, van olyan terület, ahol ezek nem sültek fel?zinedine5
Jól beszélsz, földim, de igazából még Áderrel is ki lennék békülve, ha ez nem lenne a teljes és totális tanácstalanság jele. Nem volt egy közepesen érdekes vagy legalább kevésbé "lóláb" típusú ember? Szomorú.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 312 — Ajmo Vatreni
Kemény, hogy az ataék által elemezett gazdaságpolitika, hát finoman szólva mondjuk komolytalan, közben itt ez a remek döntés Áderrel, ami beleillik abba a politizálásba amit folytatnak.
Komolyan, van olyan terület, ahol ezek nem sültek fel?
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Nos, most már hivatalosan is Áder a fidesz köztársasági elnök jelöltje...

Jupííííííí... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Az általad felsorolt dolgokat 1-2 kivételével különben nem tartom annyira kardinális kérdéseknek, bizonyos részük vállalható is lenne, nem ezeken ment el a hajó, pl. az IMF nélkül elég jól megvoltunk tavaly őszig, a nyugdíjpénzek nyújtotta térrel is meg lehetett volna alapozni egy fenntartható költségvetési struktúrát (még ha nem is értettem egyet a módszerrel), az egykulcsos se annyira unortodox, a régióban talán mi voltunk azok a több kulccsal, inkább sorolnám ide a különadókat, a végtörlesztést, vagy a koncepciótlanságot.atapapa
Nem, nem kardinálisak, ellenben szimbolikusak. Egy csomó mindennel egyetértek (szerintem pl. a manyup egy államilag szervezett lenyúlás volt, nem magánnyugdíj, mert miért magán, ha kötelező?), csak a rendszer nincs meg, és ez a baj. Az egykulcsos nem unortodox, de nem jár együtt azzal, hogy bevezetjük, ÉS RÖGTÖN különadót teszünk ki egy csomó szektorra.

Ha akkor megemelik az áfát és megszüntetik a (bizonyítottan) felesleges 18%-os kulcsot, egy kurva szót sem szólok az egykulcsosra. Ha a 10%-os TAO-t kisebb körben vezetik be, egy kurva szót nem szólok. Ha bevezetik a központi ingatlanadót, szintén meg se szólalok. Csak nem ez történt, hanem bizonyíthatóan rossz helyen nyúltak az adókhoz, majd megint végülis, amikor már szar volt, mégis meg kellett lépni, pl. az áfa emelést.

Na mindegy, minden bizonnyal soha nem lesz olyan párt vagy politikai erő, aki képes lesz tisztán szakmai alapon döntést hozni, és nem szorul rá valamilyen politika alkura, vagy nem kerül összetűzésbe a saját korábbi kommunikációjával. Így nekem soha nem lesz olyan adó/költségvetés, ami szimpatikus lenne 100%-ban.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Szerintem sokkal kiszámíthatóbb lenne a gazdpol...atapapa
Oké, ezt én is így gondolom.

De konkrétan mennyire tudna értelmesebben politizálni egy ilyen környezetben? Utólag könnyű okosnak lenni, de mivel nem hiszem, hogy előre bárki is belegondolt konkrétumokba, szóval:
Nem lett volna egykulcsos?
Einstand se?
Kimondaná, hogy megszorítás?
Megegyeztünk volna már a IMF-fel?
Hagyta volna, hogy a politika meg az érdekkör megegye Fellegit?
Hagyta volna szétverni a KT-t?

Szerintem az összes olyan lépés, ami az unortodox (magyarul idióta) gazdaságpolitikához köthető. Ezek mind nem lettek volna szerinted? Beismerné, hogy kurvára nem tudják, hogy mit kéne csinálni, mert nyolc évig ahol tudták akadályozták még az értelmes döntéseket is?Gyurma Pappa
Szerintem ezért se lett ő a miniszter, nem így, vagy ennél jóval konszolidáltabban vitte volna véghez a dolgokat, persze nem állítom, hogy sokkal jobb lenne, a gazdasági környezet is sokkal rosszabb, mint volt 1998-2000 idején.
Matolcsyn látszik, hogy az életében nem vezetett még egy nagy profitorientált vállalatot, nem érti meg hogy ha rossz eszközt használ fel egy lyuk betöméséhez, máshol rögtön két nagyobbat üthet vele.

Az általad felsorolt dolgokat 1-2 kivételével különben nem tartom annyira kardinális kérdéseknek, bizonyos részük vállalható is lenne, nem ezeken ment el a hajó, pl. az IMF nélkül elég jól megvoltunk tavaly őszig, a nyugdíjpénzek nyújtotta térrel is meg lehetett volna alapozni egy fenntartható költségvetési struktúrát (még ha nem is értettem egyet a módszerrel), az egykulcsos se annyira unortodox, a régióban talán mi voltunk azok a több kulccsal, inkább sorolnám ide a különadókat, a végtörlesztést, vagy a koncepciótlanságot.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Szerintem sokkal kiszámíthatóbb lenne a gazdpol...atapapa
Oké, ezt én is így gondolom.

De konkrétan mennyire tudna értelmesebben politizálni egy ilyen környezetben? Utólag könnyű okosnak lenni, de mivel nem hiszem, hogy előre bárki is belegondolt konkrétumokba, szóval:
Nem lett volna egykulcsos?
Einstand se?
Kimondaná, hogy megszorítás?
Megegyeztünk volna már a IMF-fel?
Hagyta volna, hogy a politika meg az érdekkör megegye Fellegit?
Hagyta volna szétverni a KT-t?

Szerintem az összes olyan lépés, ami az unortodox (magyarul idióta) gazdaságpolitikához köthető. Ezek mind nem lettek volna szerinted? Beismerné, hogy kurvára nem tudják, hogy mit kéne csinálni, mert nyolc évig ahol tudták akadályozták még az értelmes döntéseket is?

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/16/nincs_ertelme_az_otkulcsos_afanak/

Én nem szavaztam rájuk, de köszönöm, azoknak akik rájuk szavaztak, gyakorlatilag lassan 100%-os nélkülözhetetlen leszek, nem csak a vállalkozóknak, lassan minden embernek. (Soha nem volt ennyi SZJA bevallás, amit meg kellett volna csinálnom másoknak, az egyszerűsödés jegyében, már senki nem mer neki állni.)

Úgyhogy, köszi.Gyurma Pappa
Gyűjtöd a söralátéteket? 😀
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
És azt is megkérdezném a folyamatosan Fideszre szavazó, aztán mostanság pöttyet meglepődött(?) szavazóktól, ugyan mi a toszt vártak tőlük?füligjimmy
Én legfőképpen olyasmi gazdpolt, amit 2001-ig végeztek, mondhatni tapasztalat alapján szavaztam. Csak Matolcsy sajnos nem Járai.atapapa
Na, ez érdekel. Szerinted, ha most Járai lenne ott, mit csinálna ma másképp? (Nem kötekedés, komolyan kérdezem)Gyurma Pappa
Szerintem sokkal kiszámíthatóbb lenne a gazdpol, nem lenne ennyire "unortodox" és kevésbé engedné Orbánnak hogy a kommunikáció érdeke alá vonjon bizonyos döntéseket. Vagyis azt feltételezem, hogy Orbán alig szól bele ezekbe a kérdésekbe, sok múlik azon, hogy ki az, aki ezeket a kérdéseket viszi.
Ahogy az előző kormány is inkább abban az időben mutatott fel eredményeket, amikor Járai volt a pénzügyminiszter, és amikor a Fidesz választási költségvetést csinált, MNB-elnökként enyhe kritikát fogalmazott meg (belefér, de a választások után vissza kell venni az osztogatásokból)

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
És azt is megkérdezném a folyamatosan Fideszre szavazó, aztán mostanság pöttyet meglepődött(?) szavazóktól, ugyan mi a toszt vártak tőlük?füligjimmy
Én legfőképpen olyasmi gazdpolt, amit 2001-ig végeztek, mondhatni tapasztalat alapján szavaztam. Csak Matolcsy sajnos nem Járai.atapapa
Na, ez érdekel. Szerinted, ha most Járai lenne ott, mit csinálna ma másképp? (Nem kötekedés, komolyan kérdezem)

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
És azt is megkérdezném a folyamatosan Fideszre szavazó, aztán mostanság pöttyet meglepődött(?) szavazóktól, ugyan mi a toszt vártak tőlük?füligjimmy
Én legfőképpen olyasmi gazdpolt, amit 2001-ig végeztek, mondhatni tapasztalat alapján szavaztam. Csak Matolcsy sajnos nem Járai.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/16/nincs_ertelme_az_otkulcsos_afanak/

Én nem szavaztam rájuk, de köszönöm, azoknak akik rájuk szavaztak, gyakorlatilag lassan 100%-os nélkülözhetetlen leszek, nem csak a vállalkozóknak, lassan minden embernek. (Soha nem volt ennyi SZJA bevallás, amit meg kellett volna csinálnom másoknak, az egyszerűsödés jegyében, már senki nem mer neki állni.)

Úgyhogy, köszi.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Tehát aki fidesz-szavazó (volt), az csak hívő lehet(ett)?atapapa
Hát az eszükért nem lehetett őket szeretni sosefüligjimmy
Mondhatnám ugyanezt azokról a milliókról, akik elhitték anno, hogy a költségvetés rendben van (2006), majd néztek egy nagyot, amikor 2 hónap múlva jött az ezermilliárdos megszorítás.
De nem mondom.atapapa
Olyat tőlem te nem láttál leírva, hogy ebben az országban milyen kurva okos emberek élnek 😀

És azt is megkérdezném a folyamatosan Fideszre szavazó, aztán mostanság pöttyet meglepődött(?) szavazóktól, ugyan mi a toszt vártak tőlük?

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 028 — #neverpunt
Ettől már csak azok irritálóbbak, akik letagadják, hogy hívők. Akik ilyeneket mondanak: ezzel tulajdonképpen én se értek egyet, mindazonáltal...... Két tisztességben megőszült alkoholistát leszámítva én egy Fidesz szavazóval se találkoztam.füligjimmy
Tehát aki fidesz-szavazó (volt), az csak hívő lehet(ett)?atapapa
Hát az eszükért nem lehetett őket szeretni sosefüligjimmy
Mondhatnám ugyanezt azokról a milliókról, akik elhitték anno, hogy a költségvetés rendben van (2006), majd néztek egy nagyot, amikor 2 hónap múlva jött az ezermilliárdos megszorítás.
De nem mondom.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Tudjuk: ha valaki nem mondja hozzászólásonként hogy menjenek a picsába, akkor hívőről beszélünk.atapapa
Ettől már csak azok irritálóbbak, akik letagadják, hogy hívők. Akik ilyeneket mondanak: ezzel tulajdonképpen én se értek egyet, mindazonáltal...... Két tisztességben megőszült alkoholistát leszámítva én egy Fidesz szavazóval se találkoztam.füligjimmy
Tehát aki fidesz-szavazó (volt), az csak hívő lehet(ett)?atapapa
Hát az eszükért nem lehetett őket szeretni sose

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson