Politika

44 feliratkozó

több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 044 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
Kampman
És az usztasa kormány meg a saloi állam azon kívül h adott még 100-200 funkcionáriust, mit tett hozza a világháborúhoz? Adtak az ott levő tengelyhatalmak hadseregének 1/3t?
csebi
Nem akartam mondani, de ez az adat önmagában nem mond semmit. Amikor Romaniaban folytak a harcok tudod ki adta az ott harcoló alakulatok 40%át? A románok. 45 március - áprilisában még százezres szàmú olasz harcol Kesselring alatt a déli fronton, Olaszországban.
Ezért is mondom, hogy kissé szelektív tényeket használsz ebben a kerdesben, mert a kérdésnek valójában úgy kellene - ha egyáltalán - hangoznia, hogy 44-Ben ki adja a tengelyhatalmak németeken kívül eső legnagyobb részét? Az olaszok. Aztán a románok. A román kiugrás után? Az olaszok. Aztán a magyarok.
MC12
Vagy lehet, hogy az oroszok. Vlaszov hadserege megvan? A lényeg, hogy semmiképpen nem Magyarország, amely megbűnhődte már a múltat és jövendőt, ezért soha semmiben nem lehet hibás.
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Japán pont nem megfejtés, mivel ez volt a feltétel : 'érdemi szövetséges hasonló hozzáadott értékkel'. Japán semmiféle értéket nem adott a németek háborújához 😊
ender1112
Lekötött rengeteg amerikai katonát a Csendes-óceánon.

Kezd ez már kicsit gombhoz varrott kabát lenni. A prekoncepció (a magyarok az utolsó csatlósok, bűnös nemzet, örök szégyen) már előre megvan. Ahogy pedig jönnek az ellentmondó tények, sokasodnak a kifogások, meg az ezernyi hozzáadott feltétel, amivel látszólag még igazolható a prekoncepció.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 833
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
Kampman
És az usztasa kormány meg a saloi állam azon kívül h adott még 100-200 funkcionáriust, mit tett hozza a világháborúhoz? Adtak az ott levő tengelyhatalmak hadseregének 1/3t?
csebi
Nem akartam mondani, de ez az adat önmagában nem mond semmit. Amikor Romaniaban folytak a harcok tudod ki adta az ott harcoló alakulatok 40%át? A románok. 45 március - áprilisában még százezres szàmú olasz harcol Kesselring alatt a déli fronton, Olaszországban.
Ezért is mondom, hogy kissé szelektív tényeket használsz ebben a kerdesben, mert a kérdésnek valójában úgy kellene - ha egyáltalán - hangoznia, hogy 44-Ben ki adja a tengelyhatalmak németeken kívül eső legnagyobb részét? Az olaszok. Aztán a románok. A román kiugrás után? Az olaszok. Aztán a magyarok.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 044 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.
csebi
Japán.
(Nem kell többet leírnod 😊 )

De korábban leírtam, hogy miért lényegtelen ez a diskurzus, ahogy most peterk2005 is:

félmillió honfitársunk bevagonírozása vajon elkerülhető lett-e volna, ha a háború vége felé máshogy pozícionálja magát a magyar politika? Vagy az, hogy Budapest ostrománál a várost 40 ezer német mellett 40 ezer magyar katona védte, akiknek a nagy rész ott pusztult. Ők megmenthetőek lettek volna-e. Ezek a mi lett volna, ha kérdések, de azért elég nagy a konszenzus abban - idehaza és nyugaton is -, hogy valószínűleg igen. Egy máshogy alakuló magyar politikával valószínűleg kevesebb honfitársunk végezte volna Birkenau-ban, és kevesebben haltak volna meg az ostromban is. (Ahogy a Donnál is, ha ott és akkor máshogy döntünk.)
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
Japán amúgy a megfejtés igen, meglepő h ilyen sokáig tartott ez.

DE
A magyar politikai közéletről mindent elmond Deutsch postja. A fórum politika topikjarol pedig az utóbbi egy oldal. Mert hogy abban egyetértek én is MCvel meg veled hogy tényleg rohadt mindegy h most utolsó vagy utolsó előtti szövetséges voltunk vagy nem. A lényeg h milyen volt a tényleges világháborús szerepünk, mit tettünk, mit követtünk el. Ezzel kellene szembenéznünk.
(Csak ilyenkor nem értem h ha MC te is ezt így látod akkor miért kell állandóan erre kihegyezni a dolgot. Ráadásul tényleg egy olyan hszemnel aminél aztán tényleg ez sokadrangu jelentőséggel bír.)
csebi
Japán pont nem megfejtés, mivel ez volt a feltétel : 'érdemi szövetséges hasonló hozzáadott értékkel'. Japán semmiféle értéket nem adott a németek háborújához 😊
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.
csebi
Japán.
(Nem kell többet leírnod 😊 )

De korábban leírtam, hogy miért lényegtelen ez a diskurzus, ahogy most peterk2005 is:

félmillió honfitársunk bevagonírozása vajon elkerülhető lett-e volna, ha a háború vége felé máshogy pozícionálja magát a magyar politika? Vagy az, hogy Budapest ostrománál a várost 40 ezer német mellett 40 ezer magyar katona védte, akiknek a nagy rész ott pusztult. Ők megmenthetőek lettek volna-e. Ezek a mi lett volna, ha kérdések, de azért elég nagy a konszenzus abban - idehaza és nyugaton is -, hogy valószínűleg igen. Egy máshogy alakuló magyar politikával valószínűleg kevesebb honfitársunk végezte volna Birkenau-ban, és kevesebben haltak volna meg az ostromban is. (Ahogy a Donnál is, ha ott és akkor máshogy döntünk.)
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
Japán amúgy a megfejtés igen, meglepő h ilyen sokáig tartott ez.

DE
A magyar politikai közéletről mindent elmond Deutsch postja. A fórum politika topikjarol pedig az utóbbi egy oldal. Mert hogy abban egyetértek én is MCvel meg veled hogy tényleg rohadt mindegy h most utolsó vagy utolsó előtti szövetséges voltunk vagy nem. A lényeg h milyen volt a tényleges világháborús szerepünk, mit tettünk, mit követtünk el. Ezzel kellene szembenéznünk.
(Csak ilyenkor nem értem h ha MC te is ezt így látod akkor miért kell állandóan erre kihegyezni a dolgot. Ráadásul tényleg egy olyan hszemnel aminél aztán tényleg ez sokadrangu jelentőséggel bír.)

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 366 — #NoStress
Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.
csebi
Japán.
(Nem kell többet leírnod 😊 )

De korábban leírtam, hogy miért lényegtelen ez a diskurzus, ahogy most peterk2005 is:

félmillió honfitársunk bevagonírozása vajon elkerülhető lett-e volna, ha a háború vége felé máshogy pozícionálja magát a magyar politika? Vagy az, hogy Budapest ostrománál a várost 40 ezer német mellett 40 ezer magyar katona védte, akiknek a nagy rész ott pusztult. Ők megmenthetőek lettek volna-e. Ezek a mi lett volna, ha kérdések, de azért elég nagy a konszenzus abban - idehaza és nyugaton is -, hogy valószínűleg igen. Egy máshogy alakuló magyar politikával valószínűleg kevesebb honfitársunk végezte volna Birkenau-ban, és kevesebben haltak volna meg az ostromban is. (Ahogy a Donnál is, ha ott és akkor máshogy döntünk.)
peterk2005 udvari bolond

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
Kampman
És az usztasa kormány meg a saloi állam azon kívül h adott még 100-200 funkcionáriust, mit tett hozza a világháborúhoz? Adtak az ott levő tengelyhatalmak hadseregének 1/3t?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pont ezt próbáltam az Ormos idézettel megmutatni, hogy ez nincs így, de úgy látszik nem sikerült.

Az amerikai, holland vagy görög töri könyvekben nincs ilyen fejezet, amiben ott van egy olyan sor, hogy pont pont pont és a Magyar Királyság volt az utolsó szövetséges, csatlós, akármi. Nincs ilyen diskurzus, nincs ilyen téma.
Mégegyszer: nem értik nyugaton, amikor ezt el akarod magyarázni, mert az ő fejükben nincs is ilyen elmélet, hogy fontos lenne, hogy a magyar királyság vagy Románia vagy a saloi köztársaság volt az utolsó. Lényegtelen.

Ez kizárólag a magyar fejekben létezik mert a Rákosi rendszer sikeresen belegyomlàlta. Már a Kádár rendszer is finomabban bánt ezzel a témàval, a 80as évektől pedig el is engedték. Majd a 90es években néhány kártékony 70 plusszos bérrettegő belvárosi komcsi teleírta megint az élet es irodalmat ezzel, de fene se gondolta volna, hogy bárki is komolyan veszi ezt, nemhogy 2023ban.

De kérdezem máshogy, van olyan komolyanvehető európai politkus aki analogiának hozta fel, hogy Orbán úr, önök tartottak ki legtovább a németek mellett és most az oroszok mellett is, szégyellje magát? Nekem nem rémlik.
MC12
Azért nem, mert ez egy morális kérdés, és morális szempontból nekünk fontos, nem nekik. Gyakorlati szempontból nem így teszik fel ezeket a kérdéseket, hanem például úgy, hogy félmillió honfitársunk bevagonírozása vajon elkerülhető lett-e volna, ha a háború vége felé máshogy pozícionálja magát a magyar politika? Vagy az, hogy Budapest ostrománál a várost 40 ezer német mellett 40 ezer magyar katona védte, akiknek a nagy rész ott pusztult. Ők megmenthetőek lettek volna-e. Ezek a mi lett volna, ha kérdések, de azért elég nagy a konszenzus abban - idehaza és nyugaton is -, hogy valószínűleg igen. Egy máshogy alakuló magyar politikával valószínűleg kevesebb honfitársunk végezte volna Birkenau-ban, és kevesebben haltak volna meg az ostromban is. (Ahogy a Donnál is, ha ott és akkor máshogy döntünk.)

A "mi helyzetünkben nem volt mozgásterünk"-re - ha felmerülne ez az érv - meg az a válaszom, hogy ötvenhatban sem volt. Ötvenhatban mégis sikerült úgy politizálnunk, hogy az évtizedekre elég morális tőkét biztosított nekünk is. Olyan morális tőkét, amit a nyugati kapcsolatainkban hosszú ideig konkrét előnyökre is tudtunk váltani (illetve válthattunk volna, ha még ügyesebbek vagyunk). Arról nem is beszélve, hogy '48-49 mellett az utóbbi néhány évszázad két legpozitívabb, mintát adó történelmi eseményének egyikévé vált, a nemzeti öntudatunk fontos részét képezve.

Ugyanez igaz egyébként pl. a '89-es kerítés bontásra is. Az is egy olyan pozitív lépés volt, ami számunkra morálisan fontos, a világ pedig kezdeményezőként tekintett akkor és azóta is ránk ezért. Politikai tőkét is kovácsolhattunk később belőle. Annyit amennyit, de volt pozitív hatása. Ezek a dolgok (is) számítanak. Negatív és pozitív irányban is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 833
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
Kampman
Az a probléma, hogy - most én kezdek el belpesti értelmiségezni - ezek a történelmi finomkodások maximum ilyen belpesti értelmiségi beszélgetéseken számítanak. Léleknyugtatónak jók, másra nem nagyon. Mert az volt az utolsó csatlós, akit a világ annak tart. És sajnos az atlanti szövetségesek - és egyébként az akkori szovjetoroszok - számára is kutyának néztünk ki, kutyaként csaholtunk, ergók kutyák voltunk.

Egyébként a mostani viselkedésünkkel, pávatáncunkkal is ez az elsődleges probléma. Hogy mi keresgethetjük az okait, magyarázhatjuk ahogy akarjuk, de ha az EU / USA úgy látja ahogy látja, akkor elbasztuk. Egy szövetségben nem csak szövetségesnek kell lenni, annak is kell látszani.
peterk2005 udvari bolond
Pont ezt próbáltam az Ormos idézettel megmutatni, hogy ez nincs így, de úgy látszik nem sikerült.

Az amerikai, holland vagy görög töri könyvekben nincs ilyen fejezet, amiben ott van egy olyan sor, hogy pont pont pont és a Magyar Királyság volt az utolsó szövetséges, csatlós, akármi. Nincs ilyen diskurzus, nincs ilyen téma.
Mégegyszer: nem értik nyugaton, amikor ezt el akarod magyarázni, mert az ő fejükben nincs is ilyen elmélet, hogy fontos lenne, hogy a magyar királyság vagy Románia vagy a saloi köztársaság volt az utolsó. Lényegtelen.

Ez kizárólag a magyar fejekben létezik mert a Rákosi rendszer sikeresen belegyomlàlta. Már a Kádár rendszer is finomabban bánt ezzel a témàval, a 80as évektől pedig el is engedték. Majd a 90es években néhány kártékony 70 plusszos bérrettegő belvárosi komcsi teleírta megint az élet es irodalmat ezzel, de fene se gondolta volna, hogy bárki is komolyan veszi ezt, nemhogy 2023ban.

De kérdezem máshogy, van olyan komolyanvehető európai politkus aki analogiának hozta fel, hogy Orbán úr, önök tartottak ki legtovább a németek mellett és most az oroszok mellett is, szégyellje magát? Nekem nem rémlik.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
Kampman
Az a probléma, hogy - most én kezdek el belpesti értelmiségezni - ezek a történelmi finomkodások maximum ilyen belpesti értelmiségi beszélgetéseken számítanak. Léleknyugtatónak jók, másra nem nagyon. Mert az volt az utolsó csatlós, akit a világ annak tart. És sajnos az atlanti szövetségesek - és egyébként az akkori szovjetoroszok - számára is kutyának néztünk ki, kutyaként csaholtunk, ergók kutyák voltunk.

Egyébként a mostani viselkedésünkkel, pávatáncunkkal is ez az elsődleges probléma. Hogy mi keresgethetjük az okait, magyarázhatjuk ahogy akarjuk, de ha az EU / USA úgy látja ahogy látja, akkor elbasztuk. Egy szövetségben nem csak szövetségesnek kell lenni, annak is kell látszani.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?
csebi
Mert az usztasa kormány és a salói állam is tovább kitartott, mint a nyilasok.
De ha másik oldalról nézem, 1944 decemberétől volt egy szovjetbarát kormánya is az országnak.
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Ahhoz képest hogy itt évtizedekig különböző partizán szövetségek voltak benne a sok sok ellenállóval az mind kutya fasza volt ahhoz, hogy most már —mivel nincs élő szemtanú—majd tudományos alapon, történészi szemmel nem is voltunk aktívan szövetségeseik csak úgy áldozatok voltunk. Lehet a Sopronkőhidai 45-ben tavasszal is még kivégzettek másként látják, de mindegy is, az pedig hogy innen mit vittek ki teljes magyar állami asszisztálással a friccekhez vasúton közúton élőállatban, nyersanyagban stb kb mindent amit lehetett még márciusban Is, ezt is hagyjuk, hiszen ahogy a zsidókat, úgy a javakat is a működő magyar adminisztráció segítségével tudták csak elvinni innen ahogy Eichmann elmondta, de ki ő egy magyar történészhez képest, de Weesenmayer a 70-es években leírta ugyanezt durvábban is pedig ő nem bírósági tárgyaláson tette ezt meg, hanem vidám nyugdíjasként úgy 3 évtizeddel később. Mindegy is ők nem történészek.
Mellesleg az is szembetűnő, hogy magyar ellenállásról még filmet csinálni sem volt egyszerű, ha már elfoglaltak minket nagy gonoszul, mert a szegény Abigél és Bors Máté is megszenvedett vele hogy valamit ki lehessen találni, ellenben a többi megszállt országban még fegyveres ellenállási mozgalmak is voltak Norvégiától, görögig, Dániától Belgiumig, Hollandiáig mindenhol csak a kicsiket említve.
Itt már az is nagy hős lett ha kiszórt pár röplapot vagy megszökött a seregből. Remélhetőleg a kálomisták már dolgoznak egy jó kurzusfilmen úgy 45 tavaszát is újragondolva.
Az a baj hogy a cím már foglalt: Elqrtuk.
ozibozi
Nyilván nem volt komoly ellenállás, szerintem két okból sem:

1. A németek megvették a szimpátiánkat az 1938-41-es négy revíziós lépés támogatásával
2. A Tanácsköztársaság és a Horthy-rendszer propagandája által némileg igaztalanul szinte csak hozzájuk társított 1918-19-es káosz és összeomlás miatt erős volt a társadalom nagy részében az az érzés, hogy csak a szovjetek ne.
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ok, akkor nem voltunk az utolsó szövetségesek. Bár a "megszállt" Mo-n, Horthy maradt a helyén Szálasiig, a zsidókat deportálták, nagy ellenállás nem volt, a magyar hadsereg a szovjetek ellen harcolt.
De!!! elengedhetetlenül fontos hangsúlyozni, hogy konkrétan nem mi voltunk az utolsó szövetségesek!
vpi
Igen, mert az eredeti állítás nem volt igaz.
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 15 431
Ahhoz képest hogy itt évtizedekig különböző partizán szövetségek voltak benne a sok sok ellenállóval az mind kutya fasza volt ahhoz, hogy most már —mivel nincs élő szemtanú—majd tudományos alapon, történészi szemmel nem is voltunk aktívan szövetségeseik csak úgy áldozatok voltunk. Lehet a Sopronkőhidai 45-ben tavasszal is még kivégzettek másként látják, de mindegy is, az pedig hogy innen mit vittek ki teljes magyar állami asszisztálással a friccekhez vasúton közúton élőállatban, nyersanyagban stb kb mindent amit lehetett még márciusban Is, ezt is hagyjuk, hiszen ahogy a zsidókat, úgy a javakat is a működő magyar adminisztráció segítségével tudták csak elvinni innen ahogy Eichmann elmondta, de ki ő egy magyar történészhez képest, de Weesenmayer a 70-es években leírta ugyanezt durvábban is pedig ő nem bírósági tárgyaláson tette ezt meg, hanem vidám nyugdíjasként úgy 3 évtizeddel később. Mindegy is ők nem történészek.
Mellesleg az is szembetűnő, hogy magyar ellenállásról még filmet csinálni sem volt egyszerű, ha már elfoglaltak minket nagy gonoszul, mert a szegény Abigél és Bors Máté is megszenvedett vele hogy valamit ki lehessen találni, ellenben a többi megszállt országban még fegyveres ellenállási mozgalmak is voltak Norvégiától, görögig, Dániától Belgiumig, Hollandiáig mindenhol csak a kicsiket említve.
Itt már az is nagy hős lett ha kiszórt pár röplapot vagy megszökött a seregből. Remélhetőleg a kálomisták már dolgoznak egy jó kurzusfilmen úgy 45 tavaszát is újragondolva.
Az a baj hogy a cím már foglalt: Elqrtuk.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.
MC12
Pont ezért nem ezt a kifejezést használtam. Mert van egy nagyon döntő érv amit ott is leírtam h miért mi voltunk az utolsó érdemi katonai szövetségese a náci Németországnak amit nem igazán lehet figyelmen kívül hagyni
csebi
Feltételezve, de nem elfogadva az elméletedet, továbbra is az a kérdés, hogy oké, és? Kit érdekel? Mi következik belőle?

Deutsch baromságot mondott, az oroszok verik ki a németeket nekünk ehhez sok közünk nem volt, ennyi, de ebbe is belekeverni, hogy “utolsooooooooooo” eléggé fixàlt álláspont 😊 ahol a Deutsch az egyik véglet a lentebbiekkel, ott te vagy a másik véglet az “utolsó szövetségesezés” folytonos felemlegetésével. Ez pedig sehova nem vezet.

Tudod honnan mentek ki katonailag a szovjetek utoljára a kelet-európai blokkból? (Nem ide értve a lengyelektől keletebbi részeket) ‘94ben a lengyelektől. Akkor tehát ők voltak a Szovjetunió utolsó szövetségesei kelet-Európában 😊
MC12
A hangsúly és a relevencia nem ez volt. Hanem h nem hogy mi nem vertük ki a németeket hanem a szövetségesei voltunk nekik.

Az hogy ti még ebbe is a szálkát látjátok ráadásul tényeket nélkülözve kritizaljatok a tény alapú álláspontomat az nem visz előre (mert az nem tény alapú kritika h ez nem így volt és pont). Én a másik topikban is leírtam h a Kárpát medencében a tengely hatalmak katonai erejének 1/3t adtuk. Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.

Ráadásul csak feltételezem ezt aztán lehet Deustch Tomi más történelmi példára gondolt. Az meg h ebbe a kontextusban is ilyen melyen érint titeket egy ilyen szó páros azzal meg aztán tényleg nem tudok mit kezdeni. Ezek alapján ha én és Deustch vagyok a két véglet, ti meg Deutsch Tominal is messzebb jartok …
Már olyanok vagytok mint a porszívó és a malacka esete.
csebi
Elolvashatja mindenki kettőnk (meg még párunk) lamentálasát ezügyben a másik topicban, ahhoz nem fűznek többet. Maximum annyit, hogy ugye neked szelektív tényeid vannak, ami passzol az elméletedhez, azt beleteszed, ami nem, azt meg kihagyod (ez is visszaolvasható, Horvátország bábállam volt, de Horthy szuverén március 19. után, hogy csak egyet írjak). Szóval továbbra is inkább nevezzük elméletnek, semmint ténynek amit írsz.

A tény az az, hogy akik ezt a szakmát munkaként művelik, nem fórumra írogatva hobbiból, mint te meg én, azok nem gondoljàk úgy mint te.
MC12
Azért arra azt mondani h “szelektív tény” h a tengelyhatalmak össze haderőjenek 1/3t adtuk mi a Kárpát medencében elég szép teljesítmény…


Szándékosan nem mentem most bele a szuverén történetbe de nyilván ezt hozod fel ha már a tényekkel nem foglalkozol. Ahogy az sem zavar h leírtam h maga az “utos csatlós” kifejezéssel miért nem értek egyet.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 833
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.
MC12
Pont ezért nem ezt a kifejezést használtam. Mert van egy nagyon döntő érv amit ott is leírtam h miért mi voltunk az utolsó érdemi katonai szövetségese a náci Németországnak amit nem igazán lehet figyelmen kívül hagyni
csebi
Feltételezve, de nem elfogadva az elméletedet, továbbra is az a kérdés, hogy oké, és? Kit érdekel? Mi következik belőle?

Deutsch baromságot mondott, az oroszok verik ki a németeket nekünk ehhez sok közünk nem volt, ennyi, de ebbe is belekeverni, hogy “utolsooooooooooo” eléggé fixàlt álláspont 😊 ahol a Deutsch az egyik véglet a lentebbiekkel, ott te vagy a másik véglet az “utolsó szövetségesezés” folytonos felemlegetésével. Ez pedig sehova nem vezet.

Tudod honnan mentek ki katonailag a szovjetek utoljára a kelet-európai blokkból? (Nem ide értve a lengyelektől keletebbi részeket) ‘94ben a lengyelektől. Akkor tehát ők voltak a Szovjetunió utolsó szövetségesei kelet-Európában 😊
MC12
A hangsúly és a relevencia nem ez volt. Hanem h nem hogy mi nem vertük ki a németeket hanem a szövetségesei voltunk nekik.

Az hogy ti még ebbe is a szálkát látjátok ráadásul tényeket nélkülözve kritizaljatok a tény alapú álláspontomat az nem visz előre (mert az nem tény alapú kritika h ez nem így volt és pont). Én a másik topikban is leírtam h a Kárpát medencében a tengely hatalmak katonai erejének 1/3t adtuk. Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.

Ráadásul csak feltételezem ezt aztán lehet Deustch Tomi más történelmi példára gondolt. Az meg h ebbe a kontextusban is ilyen melyen érint titeket egy ilyen szó páros azzal meg aztán tényleg nem tudok mit kezdeni. Ezek alapján ha én és Deustch vagyok a két véglet, ti meg Deutsch Tominal is messzebb jartok …
Már olyanok vagytok mint a porszívó és a malacka esete.
csebi
Elolvashatja mindenki kettőnk (meg még párunk) lamentálasát ezügyben a másik topicban, ahhoz nem fűznek többet. Maximum annyit, hogy ugye neked szelektív tényeid vannak, ami passzol az elméletedhez, azt beleteszed, ami nem, azt meg kihagyod (ez is visszaolvasható, Horvátország bábállam volt, de Horthy szuverén március 19. után, hogy csak egyet írjak). Szóval továbbra is inkább nevezzük elméletnek, semmint ténynek amit írsz.

A tény az az, hogy akik ezt a szakmát munkaként művelik, nem fórumra írogatva hobbiból, mint te meg én, azok nem gondoljàk úgy mint te.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.
MC12
Pont ezért nem ezt a kifejezést használtam. Mert van egy nagyon döntő érv amit ott is leírtam h miért mi voltunk az utolsó érdemi katonai szövetségese a náci Németországnak amit nem igazán lehet figyelmen kívül hagyni
csebi
Feltételezve, de nem elfogadva az elméletedet, továbbra is az a kérdés, hogy oké, és? Kit érdekel? Mi következik belőle?

Deutsch baromságot mondott, az oroszok verik ki a németeket nekünk ehhez sok közünk nem volt, ennyi, de ebbe is belekeverni, hogy “utolsooooooooooo” eléggé fixàlt álláspont 😊 ahol a Deutsch az egyik véglet a lentebbiekkel, ott te vagy a másik véglet az “utolsó szövetségesezés” folytonos felemlegetésével. Ez pedig sehova nem vezet.

Tudod honnan mentek ki katonailag a szovjetek utoljára a kelet-európai blokkból? (Nem ide értve a lengyelektől keletebbi részeket) ‘94ben a lengyelektől. Akkor tehát ők voltak a Szovjetunió utolsó szövetségesei kelet-Európában 😊
MC12
A hangsúly és a relevencia nem ez volt. Hanem h nem hogy mi nem vertük ki a németeket hanem a szövetségesei voltunk nekik.

Az hogy ti még ebbe is a szálkát látjátok ráadásul tényeket nélkülözve kritizaljatok a tény alapú álláspontomat az nem visz előre (mert az nem tény alapú kritika h ez nem így volt és pont). Én a másik topikban is leírtam h a Kárpát medencében a tengely hatalmak katonai erejének 1/3t adtuk. Ha fel tudtok mutatni 44 ősze után más érdemi szövetségest hasonló hozzáadott értékkel akkor esküszöm sosem írom le ezt a szó párost ezen a fórumon.

Ráadásul csak feltételezem ezt aztán lehet Deustch Tomi más történelmi példára gondolt. Az meg h ebbe a kontextusban is ilyen melyen érint titeket egy ilyen szó páros azzal meg aztán tényleg nem tudok mit kezdeni. Ezek alapján ha én és Deustch vagyok a két véglet, ti meg Deutsch Tominal is messzebb jartok …
Már olyanok vagytok mint a porszívó és a malacka esete.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 833
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.
MC12
Pont ezért nem ezt a kifejezést használtam. Mert van egy nagyon döntő érv amit ott is leírtam h miért mi voltunk az utolsó érdemi katonai szövetségese a náci Németországnak amit nem igazán lehet figyelmen kívül hagyni
csebi
Feltételezve, de nem elfogadva az elméletedet, továbbra is az a kérdés, hogy oké, és? Kit érdekel? Mi következik belőle?

Deutsch baromságot mondott, az oroszok verik ki a németeket nekünk ehhez sok közünk nem volt, ennyi, de ebbe is belekeverni, hogy “utolsooooooooooo” eléggé fixàlt álláspont 😊 ahol a Deutsch az egyik véglet a lentebbiekkel, ott te vagy a másik véglet az “utolsó szövetségesezés” folytonos felemlegetésével. Ez pedig sehova nem vezet.

Tudod honnan mentek ki katonailag a szovjetek utoljára a kelet-európai blokkból? (Nem ide értve a lengyelektől keletebbi részeket) ‘94ben a lengyelektől. Akkor tehát ők voltak a Szovjetunió utolsó szövetségesei kelet-Európában 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 666
 m.hvg.hu/itthon/20230415_Zavarbaejto_Facebookposzttal_fenyegette_meg_az_amerikaiakat_Deutsch_Tamas
Emberunk mar megint kokszolt valamit
Beki
Tomika az a részeg arc a pultnál, aki már akkor elkezdi szidni az anyukádat, amikor belépsz a kocsmába. Te nem akarsz balhét egy random hülye miatt, szóval csak megkérdezed a pultostól, hogy nem lehetne-e kidobni ezt a faszt, de sajnálkozva csóválja a fejét, hogy "Bocs nem lehet, a főnök haverja". Ő és a politikai közössége helyett szégyelltem magam, mikor Isten tudja milyen állapotban tweetelgetett mindenféle ocsmányságot Brüsszelben.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.
MC12
Pont ezért nem ezt a kifejezést használtam. Mert van egy nagyon döntő érv amit ott is leírtam h miért mi voltunk az utolsó érdemi katonai szövetségese a náci Németországnak amit nem igazán lehet figyelmen kívül hagyni

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Miért is nem mi voltunk az utolsó tényleges szövetséges?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Horn Gábor: Magyarország, a polgárok nélküli ország

Az itthon sokszorosan megrekedt polgárosodás folyamatát a Fidesz tudatosan berekesztette: hatalompolitikai szempontból arra a felismerésre jutott, hogy több szavazót hoz a kádári “majd az állam elintézi” szemlélet visszaerősítése. Az ország nyelveket beszélő, nyitottabb, toleránsabb, kiszámíthatóbb, nyugodtabb világra vágyakozó polgárai folyamatosan, gyorsuló ütemben hagyják el hazánkat. Vélemény.

Tíz év alatt ötszörösére nőtt az Ausztriában tanuló magyar diákok száma, mindeközben pedig a magyarországi alap- és középfokú oktatásban részt vevő magyar diákok száma 14 százalékkal csökkent. Öt éve nem ment el annyi magyar az országból, mint 2022-ben: közel harmincezren távoztak. 16 ezerrel nőtt tehát tavaly a külhonban munkavállalók száma, a különböző becslések átlagát tekintve mintegy 370 ezer emberre teszik a tartósan a határokon túl munkát vállaló magyar állampolgárok számát, akik így a családjukkal egyetemben bő hatszázezren élhetnek kint.

A magyarok megfogadták a miniszterelnök tanácsát: előre mennek, nem hátra. És ha ehhez nyugatra kell költözni, költöznek is. Ne legyenek kétségeink: azok a gyerekek, akik meghatározó éveiket az alapoktatásban külföldön töltik, nem fognak már hazajönni. Ne legyenek kétségeink: hiába adnak immár elfogadható fizetéseket az orvosainknak, mindaddig, amíg az egészségügyi rendszer romlott, a döntések kiszámíthatatlanok és a betegek és az egészségügyi dolgozók egyaránt kiszolgáltatottak a kormányzati akaratnak az orvosok továbbra is kimennek, ha megtehetik, nem szólva a szakszemélyzetről.

Ne legyenek kétségeink: az első háború utáni korszakhoz, 1948-hoz, 1956-hoz hasonlóan az ország eleje távozik folyamatosan.

Természetesen önmagában a társadalmi mobilitással semmi baj nincs, az unió egyik fontos eleme a szabad munkavállalás és az ahhoz kötött letelepedés. Ám itthon másról is van szó: egy diabolikus önsorsrontó körről. A nemzeti kormány elűzi, vagy szelídebben szólva, távozásra készteti a polgári világban élni akarók jelentős részét.

Az itthon sokszorosan megrekedt, a maga teljességében sosem kialakuló polgárosodás folyamatát a Fidesz tudatosan berekesztette: hatalompolitikai szempontból arra a felismerésre jutott, hogy több szavazót hoz a kádári “majd az állam elintézi” szemlélet visszaerősítése. Ráadásként egy sajátos protekcionista, torz piacot vezettek be és ezzel párhuzamosan lényegében elfoglalta a kultúra világát, kisajátította az iskolákat, felszámolta a helyi közösségek önállóságát -megfosztva őket forrásaiktól-, harcot indított az egyébként is gyenge civil szervezetekkel szemben, felszámolandó ellenségnek tekintve őket. Mindezek közös eredménye: a polgárosodás halála.


Hiszen a polgárosodás termő talaja a szabad, piacgazdaságon alapuló társadalom. A polgári identitás fundamentuma az individualizmus, öngondoskodás, meritokratikus szemlélet, az esendőkkel szolidáris civil társadalomban való részvétel, a citoyen felszabadult, nyitott magabíró attitűdje.

A magyar kormányzati politika olyannyira nem inkluzív, hogy nem csupán a legalsó osztályokról mondott le, hanem a (nem rendszerkonform) magyar polgárról is.

A “kettős társadalom” mindinkább a szélesedő Karmelita-udvartartás, a fejlődésre képtelen országban ilyen-olyan okokból bentrekedtek és a mindezt megszenvedők köréből épül ki, márpedig az utóbbiak halmazából, aki teheti elmegy. S minél korábbi életévében megy el, annál valószerűtlenebb, hogy visszajön.


Kertész Krisztián, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatója nemrég egy tanulmányban vezette le, hogy a jelenlegi tempó mellett vélhetően hazánk sose fog felzárkózni az EU átlagához.

Ha pedig ehhez depresszív közhangulat, a tanároktól a nem-NER-kompatibilis üzleti szférán át a humán értelmiségig repressziót alkalmazó kormányzati politika társul akkor

az ország nyelveket beszélő, nyitottabb, toleránsabb, kiszámíthatóbb, nyugodtabb világra vágyakozó polgárai folyamatosan, gyorsuló ütemben hagyják el hazánkat.

Viszik a családjukat is avagy kint alapítanak családot.

Tandori Dezső gyönyörű verse jár az eszemben:
Damaszkuszi út
Most, mikor ugyanúgy,
mint mindig,
legfőbb ideje, hogy

Ám, ahogy eddig se, félő, hogy most se.

A szerző a Republikon Alapítvány kuratóriumu elnöke



A hvg360 tartalma, így a fenti cikk is, olyan érték, ami nem jöhetett volna létre a te előfizetésed nélkül. Ha tetszett az írásunk, akkor oszd meg a minőségi újságírás élményét szeretteiddel is, és ajándékozz hvg360 előfizetést!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 833
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ennek elég hosszú lamentálast szenteltünk a háború művészete topicban pár hónapja viszonylag befagyott álláspontokkal (én veled vagyok 😊 ). Ahhoz csak annyit tudok hozzátenni azóta, hogy olvastam egy régebbi Ormos Mària interjút, akit nagyon nehéz lenne kormány-szimpàtiával vádolni (isten nyugosztalja), aki elmondta, hogy egy külföldi történész konferencián próbálta ezt az utolsó csatlós, szövetséges rizsàt magyarázni a környékbeli (szlovák, cseh, nèmet stb) kollégáknak, akik egyáltalán nem értették a fogalmat se igazán, hogy mit akar ezzel mondani, de a fő kérdésük az volt, hogy ez tulajdonképpen miért lényeges? Kit érdekel? Szóval történészi körökben (Ungváry, Szàmnvéber, Ormos, Szabó, Illésfalvi stb.) ciki, történelmietlen és értelmetlen ez a kifejezés, de árokfenntartásra, szándékos és képmutató önosotorzásra vagy szimpla “csicskanemzetezésre” remek.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 588 — Patriot
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.
Kampman
Ok, akkor nem voltunk az utolsó szövetségesek. Bár a "megszállt" Mo-n, Horthy maradt a helyén Szálasiig, a zsidókat deportálták, nagy ellenállás nem volt, a magyar hadsereg a szovjetek ellen harcolt.
De!!! elengedhetetlenül fontos hangsúlyozni, hogy konkrétan nem mi voltunk az utolsó szövetségesek!

Amúgy az EU-ban meglátásod szerint mi vagyunk a ruszkik utolsó szövetségese?
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
nemeteket: itt nem tudom mire gondol, ha 44-45re akkor nem, hogy nem kuldtuk oket haza hanem konkretan az utolso tenyleges szovetseguk voltunk.
csebi
Nem voltunk.
Hogy egy ennyire magyarellenes élű hazugság pont nálunk tudott ennyire elterjedni, az persze beszédes.