Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Passz nem ismerem a jogi körülményeit. De gondolom nem egyetlen ember tudta felvenni, vagy nem felvenni az országban.
MC12
1 vagy 1 millió, nem mindegy? Vagy mindenki egyenlő, vagy senki. Márpedig a törvény szerint annak nem jár az OS, akinek az elmúlt 10 évben bármikor (tehát nem aktuálisan) volt a tulajdonában lakás. Olyan, mint hogy valaki nem lehet miniszterelnök, aki bármikor volt 8 évig már előtte...
StormST
Nem. Pont ezért van rá külön kifejezés és foglalkozik ezzel igen sok jogász és jogterület.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 320 — #NoStress
Ez a "visszamenőleges hatály", mint érv azért faszság, mert ha tényleg visszafele hatna, akkor Orbán utolsó 3 ciklusa lenne alkotmányellenes. Ha ezzel akarnának valamit elérni az valóban gáz lenne.
Úgy kell felfogni, hogy mostantól ez a szabály.
Olyan, mintha szeptembertől felemelnék az iskolakötelezettséget 18 évre, de ez nem azt jelenti, hogy aki 2023-ban 16 évesen abbahagyta annak most tipli vissza a suliba, hanem mostantól érvényes. Vagy olyan, mintha holnaptól lakott területen 40 km/h lenne a maximális megengedett sebesség, de attól még nem küldik ki tavalyról a büntetest azoknak, akik 49-el mentek, de holnapután már tilos.
Kb. ennyi a lényege.

1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Passz nem ismerem a jogi körülményeit. De gondolom nem egyetlen ember tudta felvenni, vagy nem felvenni az országban.
MC12
1 vagy 1 millió, nem mindegy? Vagy mindenki egyenlő, vagy senki. Márpedig a törvény szerint annak nem jár az OS, akinek az elmúlt 10 évben bármikor (tehát nem aktuálisan) volt a tulajdonában lakás. Olyan, mint hogy valaki nem lehet miniszterelnök, aki bármikor volt 8 évig már előtte...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀
StormST
Nem, ha nagyon úgy akartak volna eljárni, hogy ne lehessen belekötni, akkor annyit mondtak volna, hogy mától nem lehet senki kettőnél többször, 8 évnél tovább miniszterelnök és pont. Persze, ez azt jelentette volna, hogy OV is lehetne még kétszer, ami szembement volna a politikai akarattal, ezért sem lett ez.
MC12
Tehát adjanak kedvezményt annak az 1 embernek, akit ez kizárt volna, tehát neki írják személy szerint kedvesre, személyre szabottan... 😀
StormST
A törvény előtti egyenlőség nem kedvezmény, hanem alapjog. Mégha neked nem tetszik a másik személye akkor is.
MC12
OK, akkor az Otthon Start előtt se egyenlő mindenki?
StormST
Passz nem ismerem a jogi körülményeit. De gondolom nem egyetlen ember tudta felvenni, vagy nem felvenni az országban.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀
StormST
Nem, ha nagyon úgy akartak volna eljárni, hogy ne lehessen belekötni, akkor annyit mondtak volna, hogy mától nem lehet senki kettőnél többször, 8 évnél tovább miniszterelnök és pont. Persze, ez azt jelentette volna, hogy OV is lehetne még kétszer, ami szembement volna a politikai akarattal, ezért sem lett ez.
MC12
Tehát adjanak kedvezményt annak az 1 embernek, akit ez kizárt volna, tehát neki írják személy szerint kedvesre, személyre szabottan... 😀
StormST
A törvény előtti egyenlőség nem kedvezmény, hanem alapjog. Mégha neked nem tetszik a másik személye akkor is.
MC12
OK, akkor az Otthon Start előtt se egyenlő mindenki?

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀
StormST
Nem, ha nagyon úgy akartak volna eljárni, hogy ne lehessen belekötni, akkor annyit mondtak volna, hogy mától nem lehet senki kettőnél többször, 8 évnél tovább miniszterelnök és pont. Persze, ez azt jelentette volna, hogy OV is lehetne még kétszer, ami szembement volna a politikai akarattal, ezért sem lett ez.
MC12
Tehát adjanak kedvezményt annak az 1 embernek, akit ez kizárt volna, tehát neki írják személy szerint kedvesre, személyre szabottan... 😀
StormST
A törvény előtti egyenlőség nem kedvezmény, hanem alapjog. Mégha neked nem tetszik a másik személye akkor is.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 320 — #NoStress
Feri nem esik ki?
Negritis, a vajda
Ő nem. Ő 5 évig volt. (Vagy 6 évben.)

1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 320 — #NoStress
szvsz szerintem Rogán volt a belső ember.
resistance is futile
Az szvsz mit jelent?
szaba
szerény véleményem szerint
somoskovig
Akkor jól tudtam. Tehát a mondat itt így szólt:
“Szerény véleményem szerint szerintem Rogán volt a belső ember.”
szaba

1 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 938 — The Mathematician
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Feri nem esik ki?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀
StormST
Nem, ha nagyon úgy akartak volna eljárni, hogy ne lehessen belekötni, akkor annyit mondtak volna, hogy mától nem lehet senki kettőnél többször, 8 évnél tovább miniszterelnök és pont. Persze, ez azt jelentette volna, hogy OV is lehetne még kétszer, ami szembement volna a politikai akarattal, ezért sem lett ez.
MC12
Tehát adjanak kedvezményt annak az 1 embernek, akit ez kizárt volna, tehát neki írják személy szerint kedvesre, személyre szabottan... 😀

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Egyébként meg a gyevi bíró óta tudjuk, hogy van személyre szabott jogalkotás Magyarországon, és erős történelmi gyökerei vannak a dolognak, korábban volt, mint Werbőczy hármaskönyve. 😀
somoskovig
Persze, Magyarország a Lex ….(ide írd a nevet, akivel ki akarsz baszni) törvények Mekkája. Ha külföldi tanuló zsebdiktátor lennék, idejönnék az ilyesmit tanulmányozni.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 666 — I like the Texans, I like who we are
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tényleg? A személyre szabott jogalkotással lenne baja ov-nak?😂 Én azért paráztam volna hogy bereped a kijelző miközben leírom 😃
Személyre szabták, de nem ov-ra. Csupán beletették egy újabb kritériumot egy pozíció betöltéséhez. Ha Orbán az ország számára hasznos és sikeres munkát végzett volna senki nem problémázna most ezen. Nyilván ha jól csinálja nem váltották volna le és akkor ez sincs. Minden oda vezet vissza hogy egy korrupt geci.
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀
StormST
Nem, ha nagyon úgy akartak volna eljárni, hogy ne lehessen belekötni, akkor annyit mondtak volna, hogy mától nem lehet senki kettőnél többször, 8 évnél tovább miniszterelnök és pont. Persze, ez azt jelentette volna, hogy OV is lehetne még kétszer, ami szembement volna a politikai akarattal, ezért sem lett ez.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 564 — Chiefs GM
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Egyébként meg a gyevi bíró óta tudjuk, hogy van személyre szabott jogalkotás Magyarországon, és erős történelmi gyökerei vannak a dolognak, korábban volt, mint Werbőczy hármaskönyve. 😀

1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 474
szvsz szerintem Rogán volt a belső ember.
resistance is futile
Az szvsz mit jelent?
szaba
szerény véleményem szerint
somoskovig
Akkor jól tudtam. Tehát a mondat itt így szólt:
“Szerény véleményem szerint szerintem Rogán volt a belső ember.”
szaba
Ez olyan, mint a RIP in peace vagy a Los Angeles Angels.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)
MC12
Tehát akkor addig ne lehessen egy ilyen törvényt behozni, amíg OV él? Vagy külön neki kéne belerakni egy kitételt, amitől szintén személyre szabott törvény lenne? 😀

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
SBL Green Bay Packers 2 900
Nem lehet min.elnök, akinek zsírmája van...
sutianap
... vagy karmája.
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 547
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.
Go Vikings!
Egyetlen egy ember esik ki összesen. Nem emberek. És legkorábban 8 év múlva tud csatlakozni hozzá valaki, ha egyáltalán. Nem a visszaható hatállyal érvelnék ha OV lennék, hanem a személyre szabott jogalkotással, azt nem szeretik a nemzetközi bíróságok, esetleg azzal, hogy az, hogy az egész országban csak az ő passzív választójoga sérül a törvénnyel, az rendben van-e, elfogadható kár-e társadalmi szempontból. Szerintem Strasbourgban nem indulna OV rossz esélyekkel - de a jogi pettingelésen kívül nem sok értelme lenne. Plusz hát lenne vagy 2043 mire végeznének 😊 (de holnap este a kocsmában kinyomozom, ott van az igazság)

Szerkesztette: MC12

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 938 — The Mathematician
Nem lehet min.elnök, akinek zsírmája van...
sutianap
akkor így jártam 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 895 — capitaine du château de Vienne 1487
Nem lehet min.elnök, akinek zsírmája van...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 601 — Bowl Winner
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...
StormST
Én is hasonlóan látom, nem változtat meg semmit sem visszamenőlegesen, csupán olyan követelményeket támaszt, amik alapján egyesek kiesnek a jelöltségből. Sok ilyen "munka" van, életkorhoz, erkölcsi bizonyítványhoz vagy idegen nyelvismerethez kötött, a miniszterelnők is egy hivatás, annak is lehetnek kötöttségei, pl. hogy vki ezelőtt nem töltötte be már 8 évig.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 897
szvsz szerintem Rogán volt a belső ember.
resistance is futile
Az szvsz mit jelent?
szaba
szerény véleményem szerint
somoskovig
Akkor jól tudtam. Tehát a mondat itt így szólt:
“Szerény véleményem szerint szerintem Rogán volt a belső ember.”
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Valaki, akinek jogi végzettsége van, világosítson fel, hogy ennek a "visszamenőleges törvénykezés" dolognak van bármi értelmes alapja?

Mert nekem, aki nem tanultam jogot, az, hogy valamire egy törvény életbelépése után egy múltban keletkezett állapotra/tulajdonságra tenni egy korlátot, az nem visszamenőleges, csak hozzáadunk egy új korlátot. Vagy akkor az én szememben pl. az Otthon Start is visszamenőleges lenne, mert bele van írva, hogy olyan nem kaphatja, akinek az elmúlt 10 évben volt lakástulajdona, az egy ugyanolyan múltbeli állapot az én szememben, mint hogy valaki volt-e már kétszer miniszterelnök...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 564 — Chiefs GM
Hát mennyi veszteség ér még minket, a minőségi újságírás szerelmeseit?? Tegyen valamit Magyar Péter azonnal!!4!!4!

 telex.hu/belfold/2026/05/21/mediaworks-metropol-felfuggesztes

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 041 — zászló zászló szív
 444.hu/2026/05/21/hont-andras-cege-tavaly-valahonnan-kapott-felmilliard-forintot

Nahát, nahát. Hont András, te kis huncut.

Várom Konok magyarázatát.