Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
Jughead
Azt a kérdést fel lehet tenni, hogy a "magyar gazdák" az csak a földmíveseket takarja? Mongyuk az állattenyésztőket nem? Évek óta súlyos aszályhelyzeben nyilván ésszerű fenntartani a kurva magas gabonaárakat? Igen vagy nem? Melyik kezedet a harapod meg?
sutianap
Magát a szakmai részét nem tudom, nem is akarok belemenni, de ha a Tisza ezt fennakarja tartani vagy akár csak mérlegelni akarja a fenntartást/változtatást, akkor se mutat jól, hogy hoppá erről elfelejtettünk rendelkezni, de nem mi vagyunk a hibásak, hanem a Fidesz, mert nem szóltak.
Jughead
Igazából nem ezt mondja. De ennek a politikai súlya gyakorlatilag 0.

Az import tilalomnak is 0 értéke van, amikor a magyar ipari lisztek igen nagy %-a ukrán gabonából van, csak már őrölve, románokon vagy még olcsóbban a szerbeken keresztül kerül be a magyar piacra. Hogy tudja nevetségesen olcsón adni a hard diszkont a lisztet? Miért van, hogy az ipari szinten készülő (ugyan nem bio) minőségi kenyérliszt is kétszer annyiba kerül, mint a Nagyi vagy a GyermelyI? Ezért, többek között.

Szóval akkor az egyik üzletág, amivel egészen képben vagyok, azok a kézműves pékségek: azt gondolom, hogy jelenleg a kövön őrült liszt meg a biolisztek annyira mocskos mód drágák, hogy ha ezen az áron kerülne bele a liszt a aldis kenyérbe, akkor égne a határ, mert nem lenne 2000 Ft-nál olcsóbb a kenyér kilója.

És ezzel nincs igazából semmi baj, a fogyasztó jól jár a végén. Amit sutianap ír, az pedig egészen felháborító helyzet.

1 hónapja
rva 4 706 — Me for President!
Nyilván lehetne létjogosultsága, ha mondjuk egy kalapba menne be és oda pályázhatnának a kisebb, vagy rosszabbul menő önkormányzatok, meg persze ha úgy lenne kiszámolva, hogy nem fogja vissza a nagyobb városokat a fejlődésben (az alap feladatok ellátásáról már nem is beszélve)...
StormST
a nagyvárosokat fejlődésben való visszafogás sem ördögtől való ám. mert így néptelenedik el a vidék.
1 hónapja
rva 4 706 — Me for President!
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
Jughead
Azt a kérdést fel lehet tenni, hogy a "magyar gazdák" az csak a földmíveseket takarja? Mongyuk az állattenyésztőket nem? Évek óta súlyos aszályhelyzeben nyilván ésszerű fenntartani a kurva magas gabonaárakat? Igen vagy nem? Melyik kezedet a harapod meg?
sutianap
Magát a szakmai részét nem tudom, nem is akarok belemenni, de ha a Tisza ezt fennakarja tartani vagy akár csak mérlegelni akarja a fenntartást/változtatást, akkor se mutat jól, hogy hoppá erről elfelejtettünk rendelkezni, de nem mi vagyunk a hibásak, hanem a Fidesz, mert nem szóltak.
Jughead
én gondolkoztam ezen, hogy egy pártnak, aki készül arra, hogy kormányozzon, mennyire kell felkészültnek lennie arra, hogy tényleg hatalomra jut.
az a kesze-kusza, toldozott foldozott rendeleti kormányzás, ami eddig volt (kiszámíthatóság FTW) nyilván nem könnyítette meg a rendes felkészülést, de vannak dolgok (és ez most szerintem olyan) amikor csendben el kell vállalni, hogy nagy volt a kabát.
nekem nem tetszik, hogy visszafelé mutogatunk, amikor a Fidesz jó ütemérzékkel kihasznál egy lehetőséget. tetszettek volna rendesen átnézni mindent, április 14 óta volt idő rá.
más kérdés persze, hogy itt napokról van szó, annyi gabona el se tudott indulni, ami érdemben döntené meg a magyar mezőgazdaságot, nemhogy ide ért volna. arról nem is beszélve ugye, amit sutianap ír, azért az állattenyésztésben és/vagy a pékeknek úgy nemzetgazdaságilag nem annyira rossz az olcsó gabona.
1 hónapja
dankodavid San Francisco 49ers 2 634
Na hát akkor 8 éves maximalizálás benyújtva. A vizsgálóbizottságok előtt megjelenni kötelező és valamennyi devizahiteles peres és nemperes eljárás leállítva (per felfüggesztve, Vh szünetel) a DH törvények felülvizsgálatáig.
Jughead
Az unikális jogalkotás nem állt meg a Fidesz a távozásával 😊 a hozzánk hasonló politikai kultúrájú országokban ilyen nem létezik, mert önmagában - hülyeség. Ezt nem így szokás kezelni, hanem kompletten, ha 8 év, akkor szélesebb jogkör kell neki, mint mondjuk a franciáknàl vagy az USA-ban és akkor nem kell közt elnök, de ha szélesebb a jogkör, akkor más típusú parlament kell. Ez így önmagában parasztvakítás, meg a prolihergelés kielégítése, hogy OV nem lehet többet miniszterelnök, nyehehhee. No mindegy.
MC12
a sok erősen 2/3 parlamenti erőviszonyok után centralizált miniszterelnöki model müködik már nálunk, miért is baj ha egy szimbolikus politikai zászlólengetés történik? gondolom tesznek majd mögé részleteket is, amúgy érdekes hogy téged rögtön felhergeltek vele 😊
proli vagy vakított paraszt vagy netán?
Josszi
Engem ugyan nem hergeltek fel, ritkán vált ki belőlem érzelmeket a politika, szakmai ártalom.
Annyit írtam, hogy önmagában ennek semmi értelme, nincs történeti előzménye se itthon, se máshol, nem passzol semmilyen politikai rendszerbe, elméletbe, filozófiába, állammodellbe. Gombhoz varrunk egy zsiráfot.
MC12
Ugyanilyen jellegu jogalkotasra fel eve az lett volna a melyelemzes, hogy “well well, igen, lehet, hogy problemas egyeseknek, visithat az Eu is, de a politikai hasznossaga megkerdojelezhetetlen; lehet sipakolni ellene, de erre kapott Orban Viktor felhatalmazast es maradektalanul teljesiti a valasztoi akaratot”.



Nem felejtunk.

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
1 hónapja
Beki New York Jets 2 882
 24.hu/belfold/2026/05/21/kutya-part-birosag-tamogatas-tamadas/
Vastag bor van a pofajukon, de ilyen az amikor egy semmire sem valo kamu part agyhalottaival szembe jott a valosag.
Remelem minden centet bevasalnak rajtuk.
Beki
“Megtámadjuk, még nem tudjuk, milyen indokkal (narrátor: hisz nincs semmilyen valós és jogos indok, játékszabályok ismertek voltak), de megtámadjuk!”
Óriási bm3g 😀
Elhasználták az adófizetők pénzét, hogy aztán ezt vissza próbálják fizetni az adófizető szimpatizánsok pénzével.
Nincs olyan “befektetés”, ami zeró kockázattal jár…
Lehet ők azt hitték..

bogjosi
Főleg amire használták az adófizetők pénzét ezek a beképzelt senkiháziak. Nagyon remélem h a sors elkalapálja őket érte rendesen.

Egy kérdés ehhez: ha nem tudják ugye visszafizetni, ergo párton nem tudják bevasalni, akkor utána honnan próbálhatja hatóség?
1 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
ez tényleg ennyire gecihülye?

 444.hu/2026/05/21/bencsik-andras-szerint-k-endre-a-latszatok-aldozata-egy-jo-szandeku-es-jo-ember-volt-aki-special-vedte-a-gyerekeket
deyell
Örök klasszikus idézzek: "Itt mindenki hülye? - Itt! Mindenki!"

De b@zd meg ezek a végén Andy bácsit is és vásárhelyit is felszentelik! Bencsik Bandi bácsi is biztos sűrű látogatja volt a Szőlő utcának. Még végén a sértetteknek kell bocsánatot kérnie tőlük. Komolyan beszarok
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 863 — Sworn to the Dark
ez tényleg ennyire gecihülye?

 444.hu/2026/05/21/bencsik-andras-szerint-k-endre-a-latszatok-aldozata-egy-jo-szandeku-es-jo-ember-volt-aki-special-vedte-a-gyerekeket

built for this shit

1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
Jughead
Azt a kérdést fel lehet tenni, hogy a "magyar gazdák" az csak a földmíveseket takarja? Mongyuk az állattenyésztőket nem? Évek óta súlyos aszályhelyzeben nyilván ésszerű fenntartani a kurva magas gabonaárakat? Igen vagy nem? Melyik kezedet a harapod meg?
sutianap
Magát a szakmai részét nem tudom, nem is akarok belemenni, de ha a Tisza ezt fennakarja tartani vagy akár csak mérlegelni akarja a fenntartást/változtatást, akkor se mutat jól, hogy hoppá erről elfelejtettünk rendelkezni, de nem mi vagyunk a hibásak, hanem a Fidesz, mert nem szóltak.
Jughead
Az a hibás aki éveken keresztül rendeleti kormányzást vitt, mindenféle társadalmi egyeztetés nélkül - Sanyi. Persze, hogy rázúdul, de a faszkodást be kellett fejezni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 758
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
Jughead
Azt a kérdést fel lehet tenni, hogy a "magyar gazdák" az csak a földmíveseket takarja? Mongyuk az állattenyésztőket nem? Évek óta súlyos aszályhelyzeben nyilván ésszerű fenntartani a kurva magas gabonaárakat? Igen vagy nem? Melyik kezedet a harapod meg?
sutianap
Magát a szakmai részét nem tudom, nem is akarok belemenni, de ha a Tisza ezt fennakarja tartani vagy akár csak mérlegelni akarja a fenntartást/változtatást, akkor se mutat jól, hogy hoppá erről elfelejtettünk rendelkezni, de nem mi vagyunk a hibásak, hanem a Fidesz, mert nem szóltak.
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 716 — Vikings fan
Teszem hozzá, ez a 8 éves dolog addig nem sokat ér, amíg nem írják át a választási törvényt, mert jelen állás szerint a következőn ugyanolyan könnyen visszajöhet a fidesz 2/3-al, aztán még a miniszterelnök megválasztása előtt eltörlik a törvényt azon melegében. Nyilván itt most választási elméletről beszélek, nem a fidesz jelenlegi erejéről...
StormST
(majdnem) minden pártnak van a választásokon miniszterelnök-jelöltje, fura lenne olyannal kampányolni, aki a hatályos törvények szerint illegitim 😊
Go Vikings!
Háborúval is lehetett, meg másik ország miniszterelnökével, szóval szerintem pont beleillene a sorba...
StormST
Tudom, hogy még él a Fidesz PTSD.
1. De ne ez legyen a kiindulópont.
2. Egyik sem volt “szép”, de egyik sem volt illegitim.
Toca
1. Miért ne ez lenne a kiindulópont amikor egy jövőbeli fidesz kampányról beszélünk?
2. Jó, akkor mit gondolsz a kamu Tisza programos plakátozásról? Az pl. simán illegitim volt.
StormST
Szerintem törvényt nem sértettek vele. De ha igen akkor is látod mi lett az eredménye.
Próbáljanak illegitim módszerrel kampányolni én ezért imátkozom mert így lesznek 10 majd 5% párt.

Kiindulópontként arról beszélek, csináltak valamit ami eddig jól muzsikált(12-14 évig), viszont utána megbukott.
Lehet aggódni miatta, hogy jaj majd megint ezt csinálják és visszajönnek, de ez az elmúlt két év rossz következtetése és ha csinálják akkor inkább a Tisza 2/3 a reális.
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
Jughead
Azt a kérdést fel lehet tenni, hogy a "magyar gazdák" az csak a földmíveseket takarja? Mongyuk az állattenyésztőket nem? Évek óta súlyos aszályhelyzeben nyilván ésszerű fenntartani a kurva magas gabonaárakat? Igen vagy nem? Melyik kezedet a harapod meg?

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 758
Ez az ukrán import tilalommal kapcsolatos bénázás megint nagy blama. Ha tegnap Gulyás Gergőék nem nyújtanak be egy törvényjavaslatot ennek meghosszabbítására, akkor mikor tűnik ez fel nekik?

Bóna Szabolcs meg már a Fideszre mutogat, hogy nekik senki nem szólt, hogy ez megszűnik a veszélyhelyzettel. Oké, lehet azt mondani, hogy illett volna szólni, de attól még több, mint egy hónapja nyertek, hogy nem sikerült ezt észrevenni?
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
Orbán Balázs aggódik a magyarországi demokrácia miatt. Jaj nekem, hirtelen miatt önérzetes lett ő is.
Mikey
A kis önérzetes latol 😀
KB23
You down with MCC?

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
Orbán Balázs aggódik a magyarországi demokrácia miatt. Jaj nekem, hirtelen miatt önérzetes lett ő is.
Mikey
A kis önérzetes latol 😀
1 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 825
Orbán Balázs aggódik a magyarországi demokrácia miatt. Jaj nekem, hirtelen milyen önérzetes lett ő is.

Szerkesztette: Mikey

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
 24.hu/belfold/2026/05/21/kutya-part-birosag-tamogatas-tamadas/
Vastag bor van a pofajukon, de ilyen az amikor egy semmire sem valo kamu part agyhalottaival szembe jott a valosag.
Remelem minden centet bevasalnak rajtuk.
Beki
“Megtámadjuk, még nem tudjuk, milyen indokkal (narrátor: hisz nincs semmilyen valós és jogos indok, játékszabályok ismertek voltak), de megtámadjuk!”
Óriási bm3g 😀
Elhasználták az adófizetők pénzét, hogy aztán ezt vissza próbálják fizetni az adófizető szimpatizánsok pénzével.
Nincs olyan “befektetés”, ami zeró kockázattal jár…
Lehet ők azt hitték..

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Teszem hozzá, ez a 8 éves dolog addig nem sokat ér, amíg nem írják át a választási törvényt, mert jelen állás szerint a következőn ugyanolyan könnyen visszajöhet a fidesz 2/3-al, aztán még a miniszterelnök megválasztása előtt eltörlik a törvényt azon melegében. Nyilván itt most választási elméletről beszélek, nem a fidesz jelenlegi erejéről...
StormST
(majdnem) minden pártnak van a választásokon miniszterelnök-jelöltje, fura lenne olyannal kampányolni, aki a hatályos törvények szerint illegitim 😊
Go Vikings!
Háborúval is lehetett, meg másik ország miniszterelnökével, szóval szerintem pont beleillene a sorba...
StormST
Tudom, hogy még él a Fidesz PTSD.
1. De ne ez legyen a kiindulópont.
2. Egyik sem volt “szép”, de egyik sem volt illegitim.
Toca
1. Miért ne ez lenne a kiindulópont amikor egy jövőbeli fidesz kampányról beszélünk?
2. Jó, akkor mit gondolsz a kamu Tisza programos plakátozásról? Az pl. simán illegitim volt.

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Beki New York Jets 2 882
 24.hu/belfold/2026/05/21/kutya-part-birosag-tamogatas-tamadas/
Vastag bor van a pofajukon, de ilyen az amikor egy semmire sem valo kamu part agyhalottaival szembe jott a valosag.
Remelem minden centet bevasalnak rajtuk.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
 444.hu/2026/05/20/a-kormany-belenyul-a-ner-parhuzamos-valosagaba-visszaveszik-a-kiszervezett-kekva-kat

Igen! Igen! Igen!

Én nagyon elégedett vagyok a kormány első egy hetével.
Gyurma Pappa
Ja erről nem esik szó miközben az OV kizárásáról megy a vita.
Ez egy nagyon fontos első lepes.
Én is örülök h ezt előre vettek.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 716 — Vikings fan
Teszem hozzá, ez a 8 éves dolog addig nem sokat ér, amíg nem írják át a választási törvényt, mert jelen állás szerint a következőn ugyanolyan könnyen visszajöhet a fidesz 2/3-al, aztán még a miniszterelnök megválasztása előtt eltörlik a törvényt azon melegében. Nyilván itt most választási elméletről beszélek, nem a fidesz jelenlegi erejéről...
StormST
(majdnem) minden pártnak van a választásokon miniszterelnök-jelöltje, fura lenne olyannal kampányolni, aki a hatályos törvények szerint illegitim 😊
Go Vikings!
Háborúval is lehetett, meg másik ország miniszterelnökével, szóval szerintem pont beleillene a sorba...
StormST
Tudom, hogy még él a Fidesz PTSD.
1. De ne ez legyen a kiindulópont.
2. Egyik sem volt “szép”, de egyik sem volt illegitim.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Teszem hozzá, ez a 8 éves dolog addig nem sokat ér, amíg nem írják át a választási törvényt, mert jelen állás szerint a következőn ugyanolyan könnyen visszajöhet a fidesz 2/3-al, aztán még a miniszterelnök megválasztása előtt eltörlik a törvényt azon melegében. Nyilván itt most választási elméletről beszélek, nem a fidesz jelenlegi erejéről...
StormST
(majdnem) minden pártnak van a választásokon miniszterelnök-jelöltje, fura lenne olyannal kampányolni, aki a hatályos törvények szerint illegitim 😊
Go Vikings!
Háborúval is lehetett, meg másik ország miniszterelnökével, szóval szerintem pont beleillene a sorba...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 601 — Bowl Winner
Teszem hozzá, ez a 8 éves dolog addig nem sokat ér, amíg nem írják át a választási törvényt, mert jelen állás szerint a következőn ugyanolyan könnyen visszajöhet a fidesz 2/3-al, aztán még a miniszterelnök megválasztása előtt eltörlik a törvényt azon melegében. Nyilván itt most választási elméletről beszélek, nem a fidesz jelenlegi erejéről...
StormST
(majdnem) minden pártnak van a választásokon miniszterelnök-jelöltje, fura lenne olyannal kampányolni, aki a hatályos törvények szerint illegitim 😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
helyes, ezért szavaztam rájuk
1 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 795 — beers & Packers
Azért az mindig is egy komédia volt, hogy a 0 hatalommal bíró köztársasági elnöknek maximálva van az ideje, míg a miniszterelnök azt csinál, amit akar, annyi ideig, ameddig nem szégyenli...
StormST
Ez még annak az öröksége, hogy a rendszerváltás alatt eredetileg egy erősebb köztársasági elnöki pozíciót akartak, még ha nem is elnöki vagy félelnöki rendszert. De annyira beszart a teljes rendszerváltó elit attól a lehetőségtől, hogy Pozsgayból elnök lesz, hogy inkább előre kiherélték az egész funkciót.
Kampman
A négyigenes népszavazással (1989 dec.) eldőlt, hogy Pozsgayból nem lesz közti elnök. Utána az MDF-nek nem volt érdeke, hogy Göncz Árpád - akit az SZDSZ-szel kötött "paktum" alapján választottak államfővé - szélesebb jogkört kapjon. Ennek viszont semmi köze Pozsgayihoz.
1 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 666 — I like the Texans, I like who we are
Gombhoz varrunk egy zsiráfot.
MC12
Már ezzel többet tettek az országért mint a fidesz 16 év alatt.