NBA

33 feliratkozó

több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 364 — situational football
Mondjuk ezt Spoelstra-ra is mondták, hogy kvázi egy báb, aztán elég jól összekapta azt a romokban lévő Miami-t



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
szerintem a Cavs egy rendes edzővel fogna/foghatna meccset és meccseket, és ha kicsit is elbizonytalanodik a GSW verhető lenne
de így is akkora fölényben vannak keleten, hogy nem merült fel igényként sem szerintem egy igazi szakember
sapka
Ezeken mindig olyan jókat nevetek. 😀

Mikor Clevelandbe ment a fél NBA őt akarta, mert a legtehetségesebb edzőnek tartották ligaszerte, de a Cleveland annyi pénzt adott neki, hogy azt mondta jó leül Blatt mellé segíteni őt (gondolom tetszett neki a csapat). Aztán tavaly előléptették edzőnek, mert Blattet nem tisztelte az öltöző, ugyanis mindenki Lue-t tekintette edzőnek. Blatt után átvette a csapatot megváltoztatta a védekezési és a támadási sémákat és összehozott egy jobb csapatot, mint ami Blatt alatt játszott (pedig Blatt sem kutyaütő, azóta is sikert sikerre halmoz, csak már nem az NBA-ben). Majd megnyerték a bajnoki címet.

Eközben az ember szar edzővé vált. Fuck logic.
Jughead
Ezeken a homérségeken én is jót röhögök.

Gondolom sok hatása van James mellett a játékra. Azért ő az edző mert elfogadja a jelenlegi "szabályokat". Blatt pedig egy tényleges edző volt.

Hamarosan úgy 5-6 év múlva úgyis kiderül, hogy ö e a következő Earl Watson/ Mike Brown.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
bele sem merek gondolni James-éknek mi lehet erre a Warriors-ra a válaszuk az offseason-ben... odaviszik Butler-t, kis Gasol-t vagy Haywardot?
ZERO_L
Senkit se tudnak ezek közül, náluk nincs hely a sapka alatt (ráadásul csak Hayward FA). Egyedül cserélni tudnak.

Szerkesztette: Jughead
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
szerintem a Cavs egy rendes edzővel fogna/foghatna meccset és meccseket, és ha kicsit is elbizonytalanodik a GSW verhető lenne
de így is akkora fölényben vannak keleten, hogy nem merült fel igényként sem szerintem egy igazi szakember
sapka
Ezeken mindig olyan jókat nevetek. 😀

Mikor Clevelandbe ment a fél NBA őt akarta, mert a legtehetségesebb edzőnek tartották ligaszerte, de a Cleveland annyi pénzt adott neki, hogy azt mondta jó leül Blatt mellé segíteni őt (gondolom tetszett neki a csapat). Aztán tavaly előléptették edzőnek, mert Blattet nem tisztelte az öltöző, ugyanis mindenki Lue-t tekintette edzőnek. Blatt után átvette a csapatot megváltoztatta a védekezési és a támadási sémákat és összehozott egy jobb csapatot, mint ami Blatt alatt játszott (pedig Blatt sem kutyaütő, azóta is sikert sikerre halmoz, csak már nem az NBA-ben). Majd megnyerték a bajnoki címet.

Eközben az ember szar edzővé vált. Fuck logic.
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 364 — situational football
Akkor én most nyomok egy Barkley/Stephen A Smith/Skip Bayless-t:

ha Durant nem megy a Warriorsba és Zaza nem gyökérkedi ki Leonard-ot a párharcról, ez a GSW nagy döntőbe sem jut be


brutális amit KD leművel mind támadásban, mind védekezésben és clutch szitukban

bele sem merek gondolni James-éknek mi lehet erre a Warriors-ra a válaszuk az offseason-ben... odaviszik Butler-t, kis Gasol-t vagy Haywardot?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 948 — nabege2@yahoo.com
Hanga megy a Spursbe:  www.eurohoops.net/en/nba-news/460520/adam-hanga-finally-moving-spurs/
empty taxi
A csávó szerint idén a Barcelona játékosának kellett volna lennie.
Nyugtával...
dawyd728
Elnézve a Barca iszonyat szerencsétlen sérüléshullámát, ebből kifolyólag betli az EL-ben, otthon, jó, hogy nem ment oda Ádi. Biztos, hogy kihatott volna rá is a csapat körüli hiszti. Így utólag azt mondom, hogy a Baskonia sem volt tökéletes hely, főleg az idény végén elchokerkedett EL szezon miatt.

NBA: Legyen meg a 16-0!!!
több mint 6 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
szerintem a Cavs egy rendes edzővel fogna/foghatna meccset és meccseket, és ha kicsit is elbizonytalanodik a GSW verhető lenne
de így is akkora fölényben vannak keleten, hogy nem merült fel igényként sem szerintem egy igazi szakember

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 103 — The Mathematician
@jughead
támadásban nem fogod, viszont ha lenne rendes team defense akkor lehetne esély rá
nem mondom hogy sok, de lehetne
viszont túldobni nem fogod őket, főleg úgy hogy 2 ember nyújt kiemelkedőt a többi meg semmit - jó Smith elfogadható volt most - 11 pont a padról vs 23
azt is említsük meg h 44 ráemelt trojka és csak 12 ment be

DE nem azon ment el a meccs, az utolsó 3 percre ébredtem fel, ott még vezetett a Cavs de szimplán elchokerkedték

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
Hanga megy a Spursbe:  www.eurohoops.net/en/nba-news/460520/adam-hanga-finally-moving-spurs/
empty taxi
A csávó szerint idén a Barcelona játékosának kellett volna lennie.
Nyugtával...
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
Jó oldalát kell nézni, legalább kaptunk egy emlékezetes meccset még az nba-től. Én bevallom erre se számítottam.
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 704 — Scream and scout
Hanga megy a Spursbe:  www.eurohoops.net/en/nba-news/460520/adam-hanga-finally-moving-spurs/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
baszki, úgy beszélgettek, mintha Durant nem 2 évre kötelezte volna le magát Oaklandbe, hanem hatra.
szerintem simán nem fog 3peatet nyomni a Warriorsban, mert nem marad ott három évig. Curry-nek is új deal lesz idén, Klay is egyre drágább lesz, és Durant sem akar a második legtöbbet kereső lenni a csapatban.

amint megvan a gyűrű, megvan a valós esély arra, hogy tovább álljon,
slowmotion
Erre még hagy reagáljak: Durant 1+1 évre írt alá az első után Player Option-nel. Azért tette ezt így mert az idei volt a 10. szezonja, ami miatt idéntől neki a max szerződés a cap 35%-a, míg tavaly csak a 30%-a volt, ez pedig durván 5 milliós különbség.

Szóval valószínűleg nyáron kilép és aláír 5 évre max fizuért.

A +1 év meg nyilván azért kellett, mert bármikor jöhet egy sérülés.
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
James és Irving dob 77 pontot és nyer a GSW. Sok értelme nincs így ennek az NBA-nek.

Silver, a tulajok és Paul meg James is elmehet a francba ezért.
Jughead
tehát mikor durant - westy kapott ki ilyen számokkal akkor jó volt az NBA?
Negritis
Mikor volt ilyen?
Jughead
döntőben nem volt ilyen, de az elmúlt években 2en elég brutál számokat hoztak egy sima PO Thunder-ben

a kedvedért most rákertestem:
 bleacherreport.com/articles/1072856-kevin-durant-russell-westbrook-and-best-duo-performances-of-all-time
a cikk '12es szóval sztem azóta is volt jópár ilyen meccs
itt vannak szép meccsek, köztük vereségekkel is

 www.basketball-reference.com/boxscores/198912290DAL.html
 www.basketball-reference.com/boxscores/198602110NJN.html
 www.basketball-reference.com/boxscores/200603310TOR.html

Az esetek nagy részében persze győzelmekről beszélünk, de ha James egymaga dob 70et és a CAVs kikap az változtat valamit az NBA-n? nem hiszem
nem azért jobb - rosszabb az NBA mert egy tandem kikap egy kiemelkedő teljesítménnyel


-
edit: közbe találtam egyet még '13ból :  www.basketball-reference.com/boxscores/201301200DEN.html
Negritis
Fantasztikus teljesítmények tényleg, de egyrészt ezek nem hogy döntő, de nem is PO meccsek, másrészt én csak arra utaltam, hogy lehetetlen megverni a jelenlegi GSW-t.

És épp ezért elmehet a liga a faszba James-ékkel az élen, de James legalább a saját legacyjének is keresztbe tett azzal, hogy aktívan közreműködött abban, hogy ez a mai GSW létrejöhessen.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 103 — The Mathematician
James és Irving dob 77 pontot és nyer a GSW. Sok értelme nincs így ennek az NBA-nek.

Silver, a tulajok és Paul meg James is elmehet a francba ezért.
Jughead
tehát mikor durant - westy kapott ki ilyen számokkal akkor jó volt az NBA?
Negritis
Mikor volt ilyen?
Jughead
döntőben nem volt ilyen, de az elmúlt években 2en elég brutál számokat hoztak egy sima PO Thunder-ben

a kedvedért most rákertestem:
 bleacherreport.com/articles/1072856-kevin-durant-russell-westbrook-and-best-duo-performances-of-all-time
a cikk '12es szóval sztem azóta is volt jópár ilyen meccs
itt vannak szép meccsek, köztük vereségekkel is

 www.basketball-reference.com/boxscores/198912290DAL.html
 www.basketball-reference.com/boxscores/198602110NJN.html
 www.basketball-reference.com/boxscores/200603310TOR.html

Az esetek nagy részében persze győzelmekről beszélünk, de ha James egymaga dob 70et és a CAVs kikap az változtat valamit az NBA-n? nem hiszem
nem azért jobb - rosszabb az NBA mert egy tandem kikap egy kiemelkedő teljesítménnyel


-
edit: közbe találtam egyet még '13ból :  www.basketball-reference.com/boxscores/201301200DEN.html

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
James és Irving dob 77 pontot és nyer a GSW. Sok értelme nincs így ennek az NBA-nek.

Silver, a tulajok és Paul meg James is elmehet a francba ezért.
Jughead
tehát mikor durant - westy kapott ki ilyen számokkal akkor jó volt az NBA?
Negritis
Mikor volt ilyen?

Szerk: nem fogsz ilyet találni, de jó keresgélést. És egyébként nézd majd azért a hatékonyságot is.

Szerkesztette: Jughead
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 103 — The Mathematician
James és Irving dob 77 pontot és nyer a GSW. Sok értelme nincs így ennek az NBA-nek.

Silver, a tulajok és Paul meg James is elmehet a francba ezért.
Jughead
tehát mikor durant - westy kapott ki ilyen számokkal akkor jó volt az NBA?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 174
James és Irving dob 77 pontot és nyer a GSW. Sok értelme nincs így ennek az NBA-nek.

Silver, a tulajok és Paul meg James is elmehet a francba ezért.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
...
dawyd728
A legacy teljesen más utólag visszanézve, és más feltételezgetve a jelenben megtippelve.
Így nem látom értelmét feltételezésekről vitatkozva.
Csak egy példa: Magic Johnson legacyjét egyáltalán nem befolyásolja se a viszavonulósdi, se a HIV-fertőzés, se a 96-os szezonja. Teljesen legitim szupersztár, bajnok, bár lehet 25 éve rengetegen megkérdőjelezték. Na bumm.
Viszont egy döntésről a döntés meghozatalának pillanatában rendelkezésre álló információk alapján lehet megállapítani, hogy jó, vagy rossz döntés volt. Nem utána évekkel, új infók birtokában.
Ezt a kettőt kevered/csúsztatod össze véletlenül.
Durant jól döntött, hogy lépett az OKC-től.
Jól döntött, hogy a GSW-hez ment.
A legacyre majd 20 év múlva visszatérünk. 😉

Kobe is jól döntött, hogy cserét kért, és a csere létrejötte ráadásul igazolta is ezt a döntés pillanatában is már jó döntést. (Ráadásul ő kvázi gyerekként hozott egy ilyen markáns döntést. Sokan felnőtt, 30 éves fejjel se tudnak ilyen jól dönteni.)

James is jól döntött a Miamivel. (És nála se számít, hogy ez az ott és akkor jó döntése mit indított el NBA-szinten, mit eredményezett, és még mivé fajulhat.)

És 20 év múlva valószínűleg sokan azon fognak tanakodni, hogy miként lehet, hogy egy Westbrook-Durant-Harden trióval az OKC hogy a gyíkba nem tudott bajnok lenni. (Én mindent Westbrook nyakába varrok, ha ezzel egyedül is maradok.)

Ja, és Jordan eleddig a legnagyobb, bár én Jamest jobban kedvelem.
A legjobban meg Ben Wallace-t. 😊

több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
1.) Itt azon volt a hangsúly, hogy elpazarolsz-e szupertehetségként 4-5 évet a karrieredből egy totál kilátástalan csapatnál, vagy ha tradelnek érted (Bryant esete, akiért a Lakers egy ikonikus Divac-ot adott), akkor elmész-e máshova. Ne várd azt ekkora egoktól, hogy majd feláldoznak egy csomó időt azért, hogy ne nyerjenek semmit, különösen, ha a - megítélés kérdése, de szerintem is szar - szabályok lehetővé teszik.

4.) Anthony Davisnek azért van fény az alagút végén (pl.: Cousins érkezése) a Pelicansnál, mert ott nem teljesen sötét az FO. Ettől még simán lehet, hogy két éven belül ő is a Cavsnél lesz, ha úgy látja, hogy nincs perspektíva, nem gondolnám a mai NBA-ben, hogy szereteszolgálatot játszanak bárki...
Fast Willie
1) de most ez egy komoly, valid magyarázat, hogy nagy az egója meg szuper tehetséges? a többi '96-os rookie nem volt "szupertehetséges"? AI-nak például nem volt túl makulátlan a múltja mégis 1/1-es lett, ő miért nem tette meg, hogy az évtizedekig vergődő, semmit sem mutatott Sixers helyett más csapatot nézzen ki magának?
attól mert ez szabályos, elég kevesen játsszák ki, szóval ettől semmiképpen sem lesz elfogadhatóbb sőőt


4) most hogy jön ide Davis jelenlegi helyzete? én a draft napjáról beszélek, ő pl kimagaslott a draft classából vagy majd a jövő Lebron-ja, miért ne tehetné meg csak úgy hasra ütés szerűen válaszon magának csapatot...

azért remélem az megvan, hogy a draft rendszert pont azért találták ki, hogy ezzel is elősegítsék a liga erőviszonyainak a kiegyenlítődését, na már most ha a Kobe féle lépéseket legitimáljuk akkor mégis mi a fészkes fenének egyáltalán a draft?
ZERO_L
Igen. Itt csak az ego a kérdés. Ha nincs meg ez az ego beletörődik hogy odamegy.
Aki elhiszi magáról hogy maga választhat mert akkora az egoja ott jöhet ilyen elő. Meg hat kell egy jó ügynök is. Vagy egy jó név ha már Manning jött szoba.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 103 — The Mathematician
az okés hogy a rookie nyafog hogy nem akar valahol játszani
DE ahhoz elég sok minden kell hogy ennek legen is foganatja
+ ha ahhoz ez ne süljön el visszafelé elég sok mindent kell tenni

és itt még mindig arról van szó hogy CSERÉT kért
ergo a draft rendszere nem sérül, hiszen ha nem teljesen retardált az őt draftoló csapat akkor lehet belőle értéket nyerni
legalábbis adott pillanatban értéknek minősülő dolgot

én sem értek egyet vele, viszont nem véletlen hogy azóta sem történt meg ez túl sűrűn, hiszen ahhoz nem kis ego kell hogy ezt bevállald
én személy szerint csak Kobe és Eli esetéről tudok, és ezek jól is sültek el

ezen kívül, a draftoló csapatok nem véletlen interjúztatják a tehetségeket és potenciális rookie-kat
elég szépen érződik 1-1 interjún hogy akar-e ott játszani vagy sem
ha nem, akkor nem választom ki és .
vagy cserélem előre a picket és .

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 364 — situational football
1.) Itt azon volt a hangsúly, hogy elpazarolsz-e szupertehetségként 4-5 évet a karrieredből egy totál kilátástalan csapatnál, vagy ha tradelnek érted (Bryant esete, akiért a Lakers egy ikonikus Divac-ot adott), akkor elmész-e máshova. Ne várd azt ekkora egoktól, hogy majd feláldoznak egy csomó időt azért, hogy ne nyerjenek semmit, különösen, ha a - megítélés kérdése, de szerintem is szar - szabályok lehetővé teszik.

4.) Anthony Davisnek azért van fény az alagút végén (pl.: Cousins érkezése) a Pelicansnál, mert ott nem teljesen sötét az FO. Ettől még simán lehet, hogy két éven belül ő is a Cavsnél lesz, ha úgy látja, hogy nincs perspektíva, nem gondolnám a mai NBA-ben, hogy szereteszolgálatot játszanak bárki...
Fast Willie
1) de most ez egy komoly, valid magyarázat, hogy nagy az egója meg szuper tehetséges? a többi '96-os rookie nem volt "szupertehetséges"? AI-nak például nem volt túl makulátlan a múltja mégis 1/1-es lett, ő miért nem tette meg, hogy az évtizedekig vergődő, semmit sem mutatott Sixers helyett más csapatot nézzen ki magának?
attól mert ez szabályos, elég kevesen játsszák ki, szóval ettől semmiképpen sem lesz elfogadhatóbb sőőt


4) most hogy jön ide Davis jelenlegi helyzete? én a draft napjáról beszélek, ő pl kimagaslott a draft classából vagy majd a jövő Lebron-ja, miért ne tehetné meg csak úgy hasra ütés szerűen válaszon magának csapatot...

azért remélem az megvan, hogy a draft rendszert pont azért találták ki, hogy ezzel is elősegítsék a liga erőviszonyainak a kiegyenlítődését, na már most ha a Kobe féle lépéseket legitimáljuk akkor mégis mi a fészkes fenének egyáltalán a draft?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 706 — Cowboys fan
Persze, csak Bryant ügynöke úgy gondolkozott, hogy LA kicsit nagyobb piac, mint Carolina.

A Lakers is bivaly volt Shaq-kel, Nick van Exel-lel, Eddie Jones-szal, Fox-szal és Horry-val.
Fast Willie
meg hát Kobe is Lakers szurkolóként nőtt fel, na ja
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 706
Persze, csak Bryant ügynöke úgy gondolkozott, hogy LA kicsit nagyobb piac, mint Carolina.

A Lakers is bivaly volt Shaq-kel, Nick van Exel-lel, Eddie Jones-szal, Fox-szal és Horry-val.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 706 — Cowboys fan
Akkor lehet én vagyok fordítva bekötve, szerintem ez a legalja, amikor egy kis szaros mondja meg hol játsszon... nyomja le a rookie szerződését, legyen all-star meg kerüljön be valamelyik év csapatába és mikor FA lesz oda megy, ahova csak akar, de nehogy már egy zöldfülű, aki még egy évet sem játszott egyetemi szinten az dirigáljon
(és igen, kisManning döntés sem volt szimpatikus anno, csak meg akartam magam kímélni, a "komplexusos pecces" replikáktól)

Lebron és Durant nem csak a csapataiból emelkedtek ki, hanem a ligából is, mégis baromira messze voltak a bajnoki címtől (ha be is jutottak a nagy döntőbe lesimázták őket), nem szimpatikus amit leműveltek, de legalább volt mögöttük teljesítmény, amire ha minimálisan is de lehet hivatkozni, hogy ők mindent megtettek, tovább akarnak lépni

de egy újonc, mire fel?
ZERO_L
Már bocs, de Kobe meg a középiskolából emelkedett ki baromira, már akkor a legjobb egyetemi szintű játékosokat múlta felül, ezért is skippelte a college-t. A Charlotte-al ő nem ugyanúgy járt volna, mint LJ vagy KD? Évekig kiemelkedik a mezőnyből, de egyedül van, ezért egy jobban szervezett és managelt CSAPAT lenyomja...

Meg persze az all star-ját majd éppen egy Hornets ne láncolta volna magához évekig, körömszakadtáig ragaszkodva hozzá, hogy aztán semmire ne vigye a csapattal...

Akkor ez volt Kobe számára a logikus lépés, megtehette, hogy ne is kerülhessen ilyen helyzetbe. A pályán meg rekord all star lett a Lakerssel, meg párszoros bajnok, úgyhogy nem érzem úgy, hogy ne bizonyította volna a nagyságát.
Fast Willie
pedig-pedig
abban a Charlotte-ban volt Muggsy Bogues, Dell Curry, Glen Rice meg Matt Geiger is, meg a csöppet sem cingár Anthony Mason. simán playoff-résztvevők lehettek volna szerintem, amint Kobe túljut a rookie nehézségeken.
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 706
1.) Itt azon volt a hangsúly, hogy elpazarolsz-e szupertehetségként 4-5 évet a karrieredből egy totál kilátástalan csapatnál, vagy ha tradelnek érted (Bryant esete, akiért a Lakers egy ikonikus Divac-ot adott), akkor elmész-e máshova. Ne várd azt ekkora egoktól, hogy majd feláldoznak egy csomó időt azért, hogy ne nyerjenek semmit, különösen, ha a - megítélés kérdése, de szerintem is szar - szabályok lehetővé teszik.

2.) James (aki ohio-i gyerek, tehát homer és játéktudása alapján vitathatatlanul a Nr. 1 évek óta) a pocsék Keleten így is döntőig vitte akkoriban a Cavs-t, aztán belátta, hogy onnan nincs tovább. Majd elindított egy lavinát a Heat-féle igazolással és építkezéssel (amivel leépítette a volt csapatát és még a Raptors-t, mint potenciális riválist), aztán folytatta Cleveland-ben a tehetség - és veterángyűjtést (ahol akkor már egy szintén korszakos tehetségnek kikiáltott Irving is volt, plusz elvileg még Waiters is).

Emellett azért LJ stábja remekül manipulálta a közvélemény révén a mindenkori főnökét, hogy a haverjait maga köré gyűjthesse, most meg az arcába kapta a Warriorstól, aminek ő is a haszonélvezője volt egykor. Náluk ua. nem gondolnám, hogy Kerr-t lehet úgy csicskáztatni, mint Spoelstra-t, Blatt-et vagy Lue-t, és ilyen erős karakterű játékos nincs nagyon még a ligában sem, mint James (Kobe volt hasonló, akit kb. Phil Jackson egoja tudott kordában tartani, Jamest meg kb. csak Pat Riley).

3.) Csak éppen a GSW-nél - nem mindig elit pickekkel is - kicsit faszán draftoltak Durant megszerzését megelőzően is, ez a legnagyobb különbség a csapatépítési filozófiákban. Ettől függetlenül a tavalyi kudarc után nem volt kérdés a GS-nél, hogy az előrelépéshez - a biztosabb bajnoki címhez ha úgy tetszik - kell egy sztár, ezért a szabályokat kihasználva jött KD. (Btw Westbrook mellől azért egy Harden is szép csendben elviharzott, hogy vezető lehessen, az is mégérne egy misét, hogy az OKC-nél miért fajulhattak idáig a dolgok.)

4.) Anthony Davisnek azért van fény az alagút végén (pl.: Cousins érkezése) a Pelicansnál, mert ott nem teljesen sötét az FO. Ettől még simán lehet, hogy két éven belül ő is a Cavsnél lesz, ha úgy látja, hogy nincs perspektíva, nem gondolnám a mai NBA-ben, hogy szereteszolgálatot játszanak bárki...

5.) Jordan mellett is volt elég sok tehetség a Bullsnál, de neki azért mindig egy bivalyerős Keleten kellett végigrágnia magát (Celtics, Knicks, Pacers, Pistons, Heat, Nets később Magic), ezért- - számomra - értékesebbek a bajnoki címei, mint pl. Lebron-é.

Arról ne is beszéljünk - hogy az idei év kivételével, főleg a vezető játékosok sérülései miatt - a Nyugati bajnok a LeBron-érában általában szétszaggatva érkezett meg a Finals-ba. Szerintem a Jazz és Spurs GSW-szempontból szerencsés rövidségű szériái is belejátszottak abba, hogy most ekkora a különbség a döntőben, mert nem lett nekik öt-hat-hét meccses thrillerük.