Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

6 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
"Magyar Péter válaszolt Orbán Balázsnak, és gyakorlatilag mindent az egykori politikai igazgató fejére olvasott az oroszoknak való megadás gondolatától kezdve a bukott fideszes kampányig. Magyar szerint kevesen tettek annyit azért, hogy a Tisza kétharmaddal nyerje meg a választást, mint ő, erre a tiszás képvislők tapsolni kezdtek, nem világos, hogy Magyarnak vagy Orbánnak. Kívánta, hogy a jövőben is Orbán Balázs legyen majd a Fidesz kampányfőnöke. Végül jó utat kívánt neki Brüsszelbe azzal a kiszólással, hogy vigyázzon magára, mert veszélyes hely."
6 napja
remontada San Francisco 49ers 1 578
Hogy vigyorog kínjában ott az a sok mocskos görény ahogy szembesítik a Vitnyéddel.
Ezek akiket képviselnek, meg is érdemlik.
ozibozi
De hát csak taktikáztak..😃
6 napja
NB2 New England Patriots 29 007 — nabege2@yahoo.com
Értem, hogy családtag, de én az ilyen hülyéket egyszerűen leépítem. Az egészségem fontosabb...
6 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Bassz! Lézer megjelent a parlametben! Szó szerint házhoz ment a pofonért! Most remélem kapni fogja Vitézytől, Ruff-tól és MP-től! Úgy érzem ezután a nap után a soja többet nem fogja átlépni a ház küszöbét.
Várja a sorát szíjjas!
6 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Jó a mai show is.
szaba
Megy a roastolás?
KB23
„arra vigyázzon Rétvári frakcióvezető úr, hogy ha bemegy a templomba, azt újra kell szentelni.”
resistance is futile
Olvasom, hogy kritizálják a Tisza és MP stílusát, de ez valami fergeteges! 😀 "Boldog Karácsonyt" 😀 😀
6 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
Jó a mai show is.
szaba
Megy a roastolás?
KB23
„arra vigyázzon Rétvári frakcióvezető úr, hogy ha bemegy a templomba, azt újra kell szentelni.”
6 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Jó a mai show is.
szaba
Megy a roastolás?
6 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Én nagynénéméknek, akik már idős vérfideszesek (inkább Orbánosok, és mindenről tudnak mindent - rosszul), és kedvelem őket minusz politika, azt mondom, hogy "persze hogy fideszes vagyok, ezért szavaztam a Tiszára". Ezt valahogy be tudják fogadni. És ha politika kerül szóba, akkor bántás nelkül -hiszen fideszes vagyok- mondhatok bármit.

Szerintem az ilyen idős embereknek sokszor nem a valóság számít, hanem a saját törékeny önképük, aminek ha részévé tették a politikai identitást, akkor személyes sértésként, bántónak élik meg ha valaki ebben kineveti, lehülyezi őket, legyél ez te, egy beszélő fej a tévében vagy maga a valóság.
Mint régebben, amikor az öreg szakik mindent jobban tudtak a fiataloknál, miközben a számítógépet nem tudták bekapcsolni, ami a melóhoz kellett volna, de kevesekben volt meg a belátás, hogy elmegy mellettük a világ, és a képesség, hogy utána vagy vele menjenek.

A legutóbbi látogatasomkor elmagyaráztam nekik, hogy ne parázzanak, MP is fideszes (miniszterfeleség hello), és tuti lebeszélték ezt, ami most van Orbánnal, és csak Soros meg Brüsszel miatt megy itt a porhintés, átbasszuk az EU-t, megszerezzük a pénzüket, átbasszuk Zelenszkijt, már be is csicskult Kárpátalja ügyében, és még a kullancsoktól is megszabadul Orbán MP segedelmével, majd nézzék kit vesznek elő, a komcsikkal kezdik (Molnar Zsolt), de majd jönnek a Fideszbe beépültek is. Nem gondolom, hogy mindent elhittek, de így sokkal szórakoztatóbb és szeretetteljesebb beszélgetni velük, és mindenki jobban érzi magát.
És ha azt mondod, hogy ezzel hülyének nézem őket, az jogos, mert ezügyben hülyék is. Amúgy meg nem.
Őszentsége Sobri Jóska
Kicsit így vagyok én is a 80+ nagyszüleimmel. Elvannak ők már a maguk világában, nem az én dolgom porig rombolni azt.
6 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
Jó a mai show is.
6 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Én nagynénéméknek, akik már idős vérfideszesek (inkább Orbánosok, és mindenről tudnak mindent - rosszul), és kedvelem őket minusz politika, azt mondom, hogy "persze hogy fideszes vagyok, ezért szavaztam a Tiszára". Ezt valahogy be tudják fogadni. És ha politika kerül szóba, akkor bántás nelkül -hiszen fideszes vagyok- mondhatok bármit.

Szerintem az ilyen idős embereknek sokszor nem a valóság számít, hanem a saját törékeny önképük, aminek ha részévé tették a politikai identitást, akkor személyes sértésként, bántónak élik meg ha valaki ebben kineveti, lehülyezi őket, legyél ez te, egy beszélő fej a tévében vagy maga a valóság.
Mint régebben, amikor az öreg szakik mindent jobban tudtak a fiataloknál, miközben a számítógépet nem tudták bekapcsolni, ami a melóhoz kellett volna, de kevesekben volt meg a belátás, hogy elmegy mellettük a világ, és a képesség, hogy utána vagy vele menjenek.

A legutóbbi látogatasomkor elmagyaráztam nekik, hogy ne parázzanak, MP is fideszes (miniszterfeleség hello), és tuti lebeszélték ezt, ami most van Orbánnal, és csak Soros meg Brüsszel miatt megy itt a porhintés, átbasszuk az EU-t, megszerezzük a pénzüket, átbasszuk Zelenszkijt, már be is csicskult Kárpátalja ügyében, és még a kullancsoktól is megszabadul Orbán MP segedelmével, majd nézzék kit vesznek elő, a komcsikkal kezdik (Molnar Zsolt), de majd jönnek a Fideszbe beépültek is. Nem gondolom, hogy mindent elhittek, de így sokkal szórakoztatóbb és szeretetteljesebb beszélgetni velük, és mindenki jobban érzi magát.
És ha azt mondod, hogy ezzel hülyének nézem őket, az jogos, mert ezügyben hülyék is. Amúgy meg nem.
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt így el tudom képzelni, viszont azt nehezen, hogy ez nálunk is működne. Mint írtam, igazából egyikük se öreg. Sőt ketten fiatalabbak, mint én.

Ami azt illeti, pont apósommal van a legkevesebb baj, aki 65+os, mert habár ő is vérfideszes, de mellé egy normális ember, aki félre tudja tenni a politikát és tudja is, hogy nem ér annyit, hogy erre családi kapcsolatok rámenjenek. Ezzel mi is így vagyunk, de amikor random elkezdi a mammer, vagy csak úgy felhív/rámír, hogy épp elmondja az aktuális faszságait, sőt megvádol, hogy te tehetsz mindenről (nem mintha történt volna valami) azt nehéz tolerálni.

6 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Én nagynénéméknek, akik már idős vérfideszesek (inkább Orbánosok, és mindenről tudnak mindent - rosszul), és kedvelem őket minusz politika, azt mondom, hogy "persze hogy fideszes vagyok, ezért szavaztam a Tiszára". Ezt valahogy be tudják fogadni. És ha politika kerül szóba, akkor bántás nelkül -hiszen fideszes vagyok- mondhatok bármit.

Szerintem az ilyen idős embereknek sokszor nem a valóság számít, hanem a saját törékeny önképük, aminek ha részévé tették a politikai identitást, akkor személyes sértésként, bántónak élik meg ha valaki ebben kineveti, lehülyezi őket, legyél ez te, egy beszélő fej a tévében vagy maga a valóság.
Mint régebben, amikor az öreg szakik mindent jobban tudtak a fiataloknál, miközben a számítógépet nem tudták bekapcsolni, ami a melóhoz kellett volna, de kevesekben volt meg a belátás, hogy elmegy mellettük a világ, és a képesség, hogy utána vagy vele menjenek.

A legutóbbi látogatasomkor elmagyaráztam nekik, hogy ne parázzanak, MP is fideszes (miniszterfeleség hello), és tuti lebeszélték ezt, ami most van Orbánnal, és csak Soros meg Brüsszel miatt megy itt a porhintés, átbasszuk az EU-t, megszerezzük a pénzüket, átbasszuk Zelenszkijt, már be is csicskult Kárpátalja ügyében, és még a kullancsoktól is megszabadul Orbán MP segedelmével, majd nézzék kit vesznek elő, a komcsikkal kezdik (Molnar Zsolt), de majd jönnek a Fideszbe beépültek is. Nem gondolom, hogy mindent elhittek, de így sokkal szórakoztatóbb és szeretetteljesebb beszélgetni velük, és mindenki jobban érzi magát.
És ha azt mondod, hogy ezzel hülyének nézem őket, az jogos, mert ezügyben hülyék is. Amúgy meg nem.

6 napja
ozibozi New York Giants 21 718
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Én ezt nem tudom megbocsátani nekik soha, és ezért érzek mélységes megvetést azok iránt is akik ezeket próbálják mentegetni előadva az emberarcú másként gondolkodót.
Ezt nem lehet megmagyarázni, ahogy az emberarcú náci sem tudott meghatni soha.
6 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Meséld el nekik a titkos paktumot: CSAK a fideszesekhez jönnek. A még titkosabb: CSAK a tiszásokhoz.
Dzsokijuing
Nem tudsz nekik mit mutatni. Bármilyen bizonyítékot mutatsz, nem hiszik el.

6 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 047 — Saturday Night Lights
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Meséld el nekik a titkos paktumot: CSAK a fideszesekhez jönnek. A még titkosabb: CSAK a tiszásokhoz.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Szerintem mindenki jobban jár (ti, ők, ország), ha eladják a házat és elköltöznek.
Hogy segíts is nekik, már csak az a kérdés, hogy hova?

A pénzügyi alapok: Mennyit ér a kiskunhalasi ház rubelben?

Egy jó állapotú, 80–100 m²-es Kádár-kocka ára Kiskunhalason jelenleg nagyjából 35 és 55 millió forint között mozog (állapottól, elhelyezkedéstől és a telek méretétől függően). Ha egy reális, 45 millió forintos középértékkel számolunk, az a jelenlegi árfolyamon átszámítva körülbelül 10,5–11 millió orosz rubelnek felel meg.

Ez a 10–11 millió rubeles keret Oroszországban egyáltalul nem számít kevés pénznek a vidéki ingatlanpiacon, de ha nagyvárosi agglomerációról van szó, nagyon pontosan meg kell válogatni a lokációt.

Hol és mit lehet venni ebből a keretből Oroszországban?

Nézzük meg a legélhetőbb nagyvárosokat és azok agglomerációit, ahol egy ekkora, jó állapotú (vagy akár teljesen új építésű) ház kijön ebből az összegből:

1. A krasznodari agglomeráció (Dél-Oroszország)

Ha szereted a kiskunhalasihoz hasonló (vagy annál melegebb, napsütésesebb, szőlőtermő) klímát, a Krasznodari határterület a legjobb választás. Krasznodar egy hatalmas, dinamikusan fejlődő milliós nagyváros.

Mit kapsz ennyiért?
A város közvetlen vonzáskörzetében (pl. a Dinszkaji járásban vagy a városszéli kertvárosokban) egy 90–100 m²-es, modern, tégla falazatú, kulcsrakész vagy közvetlenül költözhető családi ház 6,5–9 millió rubelbe kerül.
A matek: A magyarországi ház árából itt nemcsak egy remek állapotú ingatlant kapsz, de még a költözésre, papírmunkára és a bútorozásra is marad tartalékod.

2. Jekatyerinburg és Novoszibirszk vonzáskörzete (Urál és Szibéria)

Oroszország harmadik és negyedik legnagyobb gazdasági és kulturális központjáról beszélünk. Bár a tél kemény, az agglomerációk infrastruktúrája és a munkaerőpiac kiváló.

Mit kapsz ennyiért? Jekatyerinburg külső kerületeiben (pl. a Cskalovszkij kerület kertvárosi részein) vagy Novoszibirszk vonzáskörzetében (például Berdszk irányában) egy 100 m²-es, teljesen téliesített, modern szigetelésű, gázzal és saját kúttal felszerelt ház ára 7–9,5 millió rubel.
Előny: Gazdaságilag rendkívül erős régiók. Bár a Kádár-kocka nosztalgikus bája elveszik, cserébe egy sokkal modernebb energetikájú, a szibériai fagyokra tervezett házat kapsz.

3. Nyizsnyij Novgorod és Kazany agglomerációja (Volgamenti régió)

Két gyönyörű, történelmi és gazdaságilag kiemelkedően fejlett nagyváros Moszkvától keletre. Kazany kifejezetten híres a tiszta utcáiról, a rendkívül magas életszínvonaláról és a fejlett digitális ügyintézésről.

Mit kapsz ennyiért? A városhatártól 20–30 km-re elhelyezkedő agglomerációs településeken egy jó állapotú gázbeton vagy téglaépítésű, 80–100 m²-es ház 8–10 millió rubelért simán megvásárolható.

4. A moszkvai agglomeráció (Podmoszkovje) – A szűk keresztmetszet

Moszkva közvetlen környezete méregdrága, de a hatalmas kiterjedésű moszkvai régióban azért van esélyed, ha hajlandó vagy kompromisszumokra.

Mit kapsz ennyiért? Körülbelül 10 millió rubelből a fővárostól távolabb (a moszkvai körgyűrűtől, az MKAD-tól kb. 40–60 km-re) tudsz venni egy ~100 m²-es, jellemzően könnyűszerkezetes (karpatház) vagy gázbeton házat.
A bökkenő: Közelebb a városhoz ennyi pénzért csak romos házat vagy telket kapnál. Ha a jó állapot a cél, fel kell készülnöd a napi szintű, többórás ingázásra.


Két fontos orosz sajátosság, amire figyelned kell:

A telek jogi státusza (ИЖС vs. СНТ): Oroszországban nagyon nem mindegy, milyen besorolású földön áll a ház. Az IZHS (ИЖС) státuszú lakóövezeti telkek a legjobbak: itt van rendes postai cím, könnyű az állandó lakcímbejelentés (propiszka), és az önkormányzat kötelessége a hókotrás. Az SNT (СНТ) kerti/nyaraló partnerséget jelent – itt olcsóbbak a házak, de télen a közművek vagy az útviszonyok problémásabbak lehetnek.
A fűtés: Míg Kiskunhalason elvagy egy vegyes tüzelésű kazánnal is, Oroszországban a központi gázfűtés (газовое отопление) megléte kritikus. Ha a ház nincs rákötve a gázhálózatra, a villanyfűtés télen pillanatok alatt felemésztheti a költségvetésedet.

Összességében a kiskunhalasi ház árából Oroszország vidéki milliós nagyvárosainak agglomerációjában egy kifejezetten jó, modern és kényelmes kis házat tudsz venni, míg Moszkva környékén ugyanezért az összegért már szűkösebbek lennének a lehetőségeik.

Én legalábbis biztosan ezt javasolnám nekik.
vpi
Úr vagy! Már küldöm is át neki 😀

6 napja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 681 — Patriot
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.
dugo93
Szerintem mindenki jobban jár (ti, ők, ország), ha eladják a házat és elköltöznek.
Hogy segíts is nekik, már csak az a kérdés, hogy hova?

A pénzügyi alapok: Mennyit ér a kiskunhalasi ház rubelben?

Egy jó állapotú, 80–100 m²-es Kádár-kocka ára Kiskunhalason jelenleg nagyjából 35 és 55 millió forint között mozog (állapottól, elhelyezkedéstől és a telek méretétől függően). Ha egy reális, 45 millió forintos középértékkel számolunk, az a jelenlegi árfolyamon átszámítva körülbelül 10,5–11 millió orosz rubelnek felel meg.

Ez a 10–11 millió rubeles keret Oroszországban egyáltalul nem számít kevés pénznek a vidéki ingatlanpiacon, de ha nagyvárosi agglomerációról van szó, nagyon pontosan meg kell válogatni a lokációt.

Hol és mit lehet venni ebből a keretből Oroszországban?

Nézzük meg a legélhetőbb nagyvárosokat és azok agglomerációit, ahol egy ekkora, jó állapotú (vagy akár teljesen új építésű) ház kijön ebből az összegből:

1. A krasznodari agglomeráció (Dél-Oroszország)

Ha szereted a kiskunhalasihoz hasonló (vagy annál melegebb, napsütésesebb, szőlőtermő) klímát, a Krasznodari határterület a legjobb választás. Krasznodar egy hatalmas, dinamikusan fejlődő milliós nagyváros.

Mit kapsz ennyiért?
A város közvetlen vonzáskörzetében (pl. a Dinszkaji járásban vagy a városszéli kertvárosokban) egy 90–100 m²-es, modern, tégla falazatú, kulcsrakész vagy közvetlenül költözhető családi ház 6,5–9 millió rubelbe kerül.
A matek: A magyarországi ház árából itt nemcsak egy remek állapotú ingatlant kapsz, de még a költözésre, papírmunkára és a bútorozásra is marad tartalékod.

2. Jekatyerinburg és Novoszibirszk vonzáskörzete (Urál és Szibéria)

Oroszország harmadik és negyedik legnagyobb gazdasági és kulturális központjáról beszélünk. Bár a tél kemény, az agglomerációk infrastruktúrája és a munkaerőpiac kiváló.

Mit kapsz ennyiért? Jekatyerinburg külső kerületeiben (pl. a Cskalovszkij kerület kertvárosi részein) vagy Novoszibirszk vonzáskörzetében (például Berdszk irányában) egy 100 m²-es, teljesen téliesített, modern szigetelésű, gázzal és saját kúttal felszerelt ház ára 7–9,5 millió rubel.
Előny: Gazdaságilag rendkívül erős régiók. Bár a Kádár-kocka nosztalgikus bája elveszik, cserébe egy sokkal modernebb energetikájú, a szibériai fagyokra tervezett házat kapsz.

3. Nyizsnyij Novgorod és Kazany agglomerációja (Volgamenti régió)

Két gyönyörű, történelmi és gazdaságilag kiemelkedően fejlett nagyváros Moszkvától keletre. Kazany kifejezetten híres a tiszta utcáiról, a rendkívül magas életszínvonaláról és a fejlett digitális ügyintézésről.

Mit kapsz ennyiért? A városhatártól 20–30 km-re elhelyezkedő agglomerációs településeken egy jó állapotú gázbeton vagy téglaépítésű, 80–100 m²-es ház 8–10 millió rubelért simán megvásárolható.

4. A moszkvai agglomeráció (Podmoszkovje) – A szűk keresztmetszet

Moszkva közvetlen környezete méregdrága, de a hatalmas kiterjedésű moszkvai régióban azért van esélyed, ha hajlandó vagy kompromisszumokra.

Mit kapsz ennyiért? Körülbelül 10 millió rubelből a fővárostól távolabb (a moszkvai körgyűrűtől, az MKAD-tól kb. 40–60 km-re) tudsz venni egy ~100 m²-es, jellemzően könnyűszerkezetes (karpatház) vagy gázbeton házat.
A bökkenő: Közelebb a városhoz ennyi pénzért csak romos házat vagy telket kapnál. Ha a jó állapot a cél, fel kell készülnöd a napi szintű, többórás ingázásra.


Két fontos orosz sajátosság, amire figyelned kell:

A telek jogi státusza (ИЖС vs. СНТ): Oroszországban nagyon nem mindegy, milyen besorolású földön áll a ház. Az IZHS (ИЖС) státuszú lakóövezeti telkek a legjobbak: itt van rendes postai cím, könnyű az állandó lakcímbejelentés (propiszka), és az önkormányzat kötelessége a hókotrás. Az SNT (СНТ) kerti/nyaraló partnerséget jelent – itt olcsóbbak a házak, de télen a közművek vagy az útviszonyok problémásabbak lehetnek.
A fűtés: Míg Kiskunhalason elvagy egy vegyes tüzelésű kazánnal is, Oroszországban a központi gázfűtés (газовое отопление) megléte kritikus. Ha a ház nincs rákötve a gázhálózatra, a villanyfűtés télen pillanatok alatt felemésztheti a költségvetésedet.

Összességében a kiskunhalasi ház árából Oroszország vidéki milliós nagyvárosainak agglomerációjában egy kifejezetten jó, modern és kényelmes kis házat tudsz venni, míg Moszkva környékén ugyanezért az összegért már szűkösebbek lennének a lehetőségeik.

Én legalábbis biztosan ezt javasolnám nekik.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
6 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
.Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

dugo93
Sajnálattal olvasom, amit írsz. A mi családunkban sokat segített, hogy a feleségem és én járunk szakemberhez, így a sógornőmmel kapcsolatos feszültséget tudjuk kezelni. Ez nekik egy megküzdési stratégia. A nárcizmus egy diagnózis, sokszor a nárcisztikus jellemzők mély, transzgenerációs traumákból fakadnak.

Nagyon offtopik, nálunk ugye az oltás-mérgezés és a Soros-gyógyszeripar volt a téma, politika vonalon.

6 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Ha már hallgatom MP-t, ide is kiírom, mert egy nap alatt nem sikerült feldolgoznom az újabb traumát. Igen, megint a kedves mama...

Tegnap hívja a feleségem habzó szájjal, hogy ő hallotta a szomszédasszonytól, aki a BV-nél dolgozik, hogy Kiskunhalason (ahol ő is lakik) már készülnek a migránsok befogadására, mert ott lesz egy tábor és erről mi tehetünk, mert mi a tiszára szavaztunk. Feleségem rárakta a telefont.

Utána a családi csoportba írogattak, hogy el kell adni a házat, el kell költözni. De azt se tudják hova, mert már csak itt nincsenek migránsok. Fogadják be a migránsokat a tiszások. "Egy élet munkáját teszi tönkre EZ A ROHADÉK!!!!", "EZ MÁR BIZTOS". Ismétlem, a forrás a szomszédasszony.

Feleségem nagyobbik húga állítólag napok óta nem tud aludni, mert fél. Írta a csoportba, hogy nem lehet majd kiengedni így a gyereket az utcára.

Ezek után még ráírtam a kisebb húgának a faszijára, hogy nála csapódott e be valami. Mondta, hogy hívta őt is a barátnője (a húg), hogy mi fog történni és neki is elmondta, hogy erről ő tehet, mint tisza szavazó. Azt mondta, hogy szóhoz se jutott.

Azért a tisztánlátás végett, a 3 ember életkora: 23, 25, 50. Mindegyikük diplomás.

Rohadtul utálom használni ezt a jelzőt, mert szerintem rettentően el lett inflálva az utóbbi időben, de mammer nem kicsit nárcisztikus. Esküszöm amúgy, hogy legalább annyira zavarja a tény, hogy nem lett igaza a választásokkal kapcsolatban, mint maga a migránsok.

Bocs, hogy megint jöttem egy off topikkal, de jobb ha megvan a ventillálás a témában, mert tényleg egyre nehezebben tudom feldolgozni.

6 napja
ozibozi New York Giants 21 718
Hogy vigyorog kínjában ott az a sok mocskos görény ahogy szembesítik a Vitnyéddel.
Ezek akiket képviselnek, meg is érdemlik.

Szerkesztette: ozibozi
6 napja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 622 — Kinek mit intézett a kormánya
 hvg.hu/itthon/20260615_a-mediaworks-mediapiac-atalakitas-ebx
de szép kamu közlemény... amikor szembe jön a valóság és nincs lóvé propagandára...
Beki
A Sportújságírók szövetsége már ki is tette hétvégén a szolidalitási nyilatkozatot.
Kérdem én, amikor az embereket magánvéleményük miatt basztak ki, akkor nem kellett volna ezt csinálni?

Poloska vagyok.
6 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
De meg lehet váltani akármennyi technikai segítségnyújtással. Csak ahhoz kelleni fog jó sok szakember. Márpedig a szakértői gárdát sikeresen leépítették az elmúlt 8-10 évben
csebi
A jószandékunk adott, ha a teljesítmény nem elégséges, az már az EU baja.
Őszentsége Sobri Jóska
Csak aztán az EU forrás is jöhet vatikáni valutában …
csebi
Az meg a mi bajunk.
De a migránskérdés -bármennyire is utálod- politikai kérdés, abba meg nem hibázhat bele MP, az az elsődleges prioritás.

Egyébként meg nem tudom ki járt mostanában Budapest belvárosában, rendelt kaját a Wolton, ha jönne 30ezer menekült fel se tűnne. Egy párszáz fős kis faluban lehet feltűnne pár paki vagy filippínó, de Pesten észre se lehetne venni pártízezret pluszba.
Őszentsége Sobri Jóska
ebből a szempontból él a klasszik vicc, hogy Hitler forog a sírjában, de Stuttgart belvárosban se látsz olyat, aki az atlanti (al)rasszhoz tartozik. és nem csak a futárok között, hanem úgy default a villamoson, vagy a Lidl-ben.
rva
Az eső is esik.
6 napja
rva 4 700 — Me for President!
De meg lehet váltani akármennyi technikai segítségnyújtással. Csak ahhoz kelleni fog jó sok szakember. Márpedig a szakértői gárdát sikeresen leépítették az elmúlt 8-10 évben
csebi
A jószandékunk adott, ha a teljesítmény nem elégséges, az már az EU baja.
Őszentsége Sobri Jóska
Csak aztán az EU forrás is jöhet vatikáni valutában …
csebi
Az meg a mi bajunk.
De a migránskérdés -bármennyire is utálod- politikai kérdés, abba meg nem hibázhat bele MP, az az elsődleges prioritás.

Egyébként meg nem tudom ki járt mostanában Budapest belvárosában, rendelt kaját a Wolton, ha jönne 30ezer menekült fel se tűnne. Egy párszáz fős kis faluban lehet feltűnne pár paki vagy filippínó, de Pesten észre se lehetne venni pártízezret pluszba.
Őszentsége Sobri Jóska
ebből a szempontból él a klasszik vicc, hogy Hitler forog a sírjában, de Stuttgart belvárosban se látsz olyat, aki az atlanti (al)rasszhoz tartozik. és nem csak a futárok között, hanem úgy default a villamoson, vagy a Lidl-ben.
6 napja
Beki New York Jets 2 876
 hvg.hu/itthon/20260615_a-mediaworks-mediapiac-atalakitas-ebx
de szép kamu közlemény... amikor szembe jön a valóság és nincs lóvé propagandára...
6 napja
Nomac New England Patriots 4 532 — balazs.t85@gmail.com
Ma be fog nézni a forint 350 alá. Nem gondoltam volna hogy látok még ilyet...
6 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
Szóval az aranykonvoj. Ez az ügy annyira keményen el lett baszva, hogy ebbe elég könnyen lehet, hogy túl sok erőfeszítést nem is kell tennie az igazságszolgáltatásnak, hogy politikusokat lássunk bilincsben...
Gyurma Pappa
legfőbb ügyészt kéne erre hivatkozva kibaszni
deyell
ő még reménykedik