Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 268 — a new hope (again)
Ha a szoc. ügyekben és a nyugdíjnál nem olyan rossz a helyzet, akkor isten segítsen meg abban, hogy valaha is megtapasztaljam milyen az, ahol mégrosszabb!



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de az aki nem dolgozott soha közigben nem tudja, milyen az amikor azt mondják, hogy ez vagy az a cég ennek vagy annak a barátja, rokona, úgyhogy nincs mit tenni, keressen a dolgozó valamit ami szerint csinálnak is valamit meg nem is.zinedine5
Mintha hiányozna az államigazgatás felett gyakorolt kontroll?:-/Lecsó
Kontrollálják a közigazgatást, csak éppen nem a jogszabályok és a szakértelem.zinedine5
Így van. A közigazgatás legnagyobb problémája jelenleg szerintem az, hogy ha szakmai és politikai érvek egymás ellen feszülnek, akkor az esetek 99%-ában az utóbbi nyer.empty taxi
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de....zinedine5
Én viszont kétlem, hogy így történt. Ez a sztori úgy hemzseg a meseszerű elemektől, hogy az csak na. Az alap történet még akár igaz is lehet a kiszórt csontokkal, de a hozzá kerített rész már nem. Pl: Ügyet lezárni fellebbezés lehetősége nélkül?? Még ha így is lenne, akkor ott a közig határozatok bírósági felülvizsgálata. És ez csak az egyik a sok közül, amit kiszúrtam..

Viszont jellemző, hogy a közigazgatás dolgozóit a kolléga így en bloc le is minősíti egyből, de az indulatokat kiváltó cselekedettel kapcsolatban (amelyet tulajdonképpen egy magánszférában dolgozó állampolgár követett el és nem egy közigazgatásban dolgozó) a kurucos hevület már sokkal visszafogottabb.
Kedves Jan, most jöjjön ide egy közigazgatási dolgozó és minősítsen le téged, mint állampolgárt egy másik állampolgár miatt, hogy ez az említett cselekedet "KURVÁRA GYENGE TELJESÍTMÉNY" és nem ezt várja el tőled??? (Ha érted, hogy mire akarok kilyukadni...)

Emptyvel pedig csak annyiban nem értek egyet, hogy a 99% az inkább az önkormányzati igazgatásban van jelen, főleg a nagyobb méretű kiskirályságokban. A hivatalok életében azért - legalábbis azon a területen, amelyekre rálátásom van (szoc ügyek, foglalkoztatás, nyugdíj, egészségbiztosítás) - messze nem ilyen rossz a helyzet. | Persze, nincs is akkora pénz itt, mint pl az építésügyben... |
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Nem tudom sajnálni a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben dolgozó narancsos droidokat. L. Jani még gáláns is volt, én simán 12 óráztatnám őket.
Amúgy akinek nem tetszik el lehet menni máshova dolgozni.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy a versenyszférában dolgozó állampolgár.xrace77
A "demagóg" jelző is felmerült bennem, mikor ezt olvastam, de már elmúlt.

Ami viszont nem múlt el, az a személyes tapasztalatom a versenyszféráról: ott is ugyanolyan arányban dolgoznak ostoba semmirekellők, és léhűtő, lusta túlélő művészek, mint az állami szférában.James007
A "szövegértési nehézség" is felmerült bennem, mikor ezt olvastam, nem múlt el.
Hol minősítettem a közigazgatásban dolgozók munkamorálját?
Hol írtam arról, hogy ott ostoba semmirekellők, és léhűtő, lusta túlélő művészek dolgoznak?xrace77
Örülök, hogy úgy érzed, neked szántam az egészet, de a hozzászólásodat csak az első mondatommal tartottam érdemesnek megválaszolni. A többi már a témához ment, úgy általában. Igyekeztem is külön bekezdéssel ezt jelezni, csak hát az a fránya átkötés ugye, az megzavarhatott téged 😉
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de az aki nem dolgozott soha közigben nem tudja, milyen az amikor azt mondják, hogy ez vagy az a cég ennek vagy annak a barátja, rokona, úgyhogy nincs mit tenni, keressen a dolgozó valamit ami szerint csinálnak is valamit meg nem is.zinedine5
Mintha hiányozna az államigazgatás felett gyakorolt kontroll?:-/Lecsó
Kontrollálják a közigazgatást, csak éppen nem a jogszabályok és a szakértelem.zinedine5
Így van. A közigazgatás legnagyobb problémája jelenleg szerintem az, hogy ha szakmai és politikai érvek egymás ellen feszülnek, akkor az esetek 99%-ában az utóbbi nyer.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 031 — Ajmo Vatreni
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de az aki nem dolgozott soha közigben nem tudja, milyen az amikor azt mondják, hogy ez vagy az a cég ennek vagy annak a barátja, rokona, úgyhogy nincs mit tenni, keressen a dolgozó valamit ami szerint csinálnak is valamit meg nem is.zinedine5
Mintha hiányozna az államigazgatás felett gyakorolt kontroll?:-/Lecsó
Kontrollálják a közigazgatást, csak éppen nem a jogszabályok és a szakértelem.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de az aki nem dolgozott soha közigben nem tudja, milyen az amikor azt mondják, hogy ez vagy az a cég ennek vagy annak a barátja, rokona, úgyhogy nincs mit tenni, keressen a dolgozó valamit ami szerint csinálnak is valamit meg nem is.zinedine5
Mintha hiányozna az államigazgatás felett gyakorolt kontroll?:-/
több mint 9 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 031 — Ajmo Vatreni
...iJan
Nem kétlem, hogy így történt, de az aki nem dolgozott soha közigben nem tudja, milyen az amikor azt mondják, hogy ez vagy az a cég ennek vagy annak a barátja, rokona, úgyhogy nincs mit tenni, keressen a dolgozó valamit ami szerint csinálnak is valamit meg nem is.
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 936 — Steelers fan
Egy konkrét példával szeretnék rávilágítani arra, hogy milyen mértékben semmitérő emberek dolgoznak a hazai közigazgatásban: tavaly egy közeli kis faluban észrevették hogy egy vágóhidat működtető vállakozó a vágóhídi hulladék tetemes részét nem szabályosan szállíttatja el, hanem egyszerűen (és gazdaságosan) kihordja a falu melletti erdőben egy vízmosásba. Nem kis tételről van szó. Csontok, bőrök, belsőség, belek, stb... TV, rádió, újság, mindenki kivonult.

A polgármester ahogy kell, bejelentette egyrészt a rendőrségen (amiről egyébként rögtön tudni lehetett hogy hiábavaló- ismerve a bonyhádi rendőrök képességeit) másrészt a Kormányhivatalnál, kezve az Élelmiszerlánc -állategészségügy stb igazgatóságnál. Ott azt a választ kapta, hogy ez nem hozzájuk tartozik, inkább környezetszennyezés, ilyesmi, forduljon a talajvédelemmel foglalkozó gittegylethez. Ő szerintük ez hulladékgazdálkodási probléma, tovább passzolták megint valakihez. A hulladékgazdélkodással foglalkozó ember sem óhajtott ezzel foglalkozni, a Zöldhatóságot ajánlotta. Azok kijöttek, körülnéztek, felvettek egy jegyzőkönyvet, és elmondták hogy ez nem az ő feladatuk, hanem az élelmiszerlánc-biztonsági és állat eü. igazgatóságé. Ezzel be is zárult volna a kör... de ez az izgága polgármester ekkor valami pártvonalon levő ismerősét bevonta a dologba, egy telefon, és láss csodát: az élelmiszerlánc-állat eü. igazgatóság mégis kiküldött egy hatósági állatorvost. Kivitték a helyszínre, térdig lehetett gázolni a csontokban, a doki csak hümmögött meg a fejét csóválta, hogy még ilyet! A fertőzésveszély miatt később a Népegészségügy is kapott egy beadványt. Aztán megjött a határozat, mely szerint a szemle során nem találtak a helyszínen semmi rendkívülit, (pontosan nem tudom idézni, de a lényege ez volt) az ügyet lezárták, fellebbezésnek helye nincs. Tolna m.-i kormányhivatal, hollárihó!
Mindez egyébként végig le van dokumentálva, ha valakit érdekel háttérinfókkal is tudok szolgálni (vagy akár a TMKH egyéb hőstetteivel más ügyekben). A lényeg: a rothadó cucc ott maradt, és senkinek a felelősségét nem állapították meg.

Kedves kormánytisztviselők, köztisztviselők, közigazgatásban levő egyéb emberek! Legyetek tisztában a realitásokkal: ez az a közigazgatás amit ti üzemeltettek.
És nekem mint állampolgárnak teljesen mindegy, hogy ez a KURVÁRA GYENGE TELJESÍTMÉNY 6-8-10 vagy x órás munkaidő eredménye.

Egy utolsó senki
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 808 — Cowboys fan
Ha minden közigazgatásban dolgozó személy narancsos droid, akkor az összes külföldi tulajdonú cégnél dolgozó magyar állampolgár libsi zsidó, aki a Gyurcsány megbízására a magyar anyaföld kizsigerelésében segédkezik...empty taxi
És ha már itt tartunk, minden kisvállalkozó adócsaló (...) akinek a férje egyébként évek óta számla nélkül fest és burkol. Kettős mérce ugye.)Gyurma Pappa
tehát a férje, aki kisvállalkozó, az adót csal. ez itt nem kettős mérce, legfeljebb bejelentési kötelezettség elmulasztása.
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
Elhiheted, hogy nem mindenki narancsos droid, aki ott melózik.Vrijbloed
Tudom, de nem is ezt írtam. 😉


Nem tudom sajnálni a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben dolgozó narancsos droidokat. L. Jani még gáláns is volt, én simán 12 óráztatnám őket.
Amúgy akinek nem tetszik el lehet menni máshova dolgozni.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy a versenyszférában dolgozó állampolgár.xrace77
A "demagóg" jelző is felmerült bennem, mikor ezt olvastam, de már elmúlt.

Ami viszont nem múlt el, az a személyes tapasztalatom a versenyszféráról: ott is ugyanolyan arányban dolgoznak ostoba semmirekellők, és léhűtő, lusta túlélő művészek, mint az állami szférában.James007
A "szövegértési nehézség" is felmerült bennem, mikor ezt olvastam, nem múlt el.
Hol minősítettem a közigazgatásban dolgozók munkamorálját?
Hol írtam arról, hogy ott ostoba semmirekellők, és léhűtő, lusta túlélő művészek dolgoznak?
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
És folytatván az empty és Gyurma Pappa által megkezdett sort, minden cigány veszélyes munkakerülő segélyvadász bűnöző, minden meleg pedofil magamutogató kártékony perverz, minden zsidó gazdag népidegen konspirátor és minden magyar kiszolgáltatott jobbsorsra érdemes áldozata az előző háromnak.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
@Sobri: te meg akkor ezek szerint rossz emberekkel vagy kapcsolatban, de ez már a te problémád ...
csebi
Ezt én is így látom egy ideje.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Ha minden közigazgatásban dolgozó személy narancsos droid, akkor az összes külföldi tulajdonú cégnél dolgozó magyar állampolgár libsi zsidó, aki a Gyurcsány megbízására a magyar anyaföld kizsigerelésében segédkezik...empty taxi
Miért, nem az?

És ha már itt tartunk, minden kisvállalkozó adócsaló, akiket az ország kizsigerelésében érdekelt, bűnsegéd könyvelők segítik, hogy tönkretegyék az államot, és minket semmi más nem érdekel, csak hogy a lehető legkevesebb adót kelljen fizetni. Már nem is termelünk, csak adót csalunk. Nem is foglalkoztatunk embereket, csak kamuból. (Egyébként ez kisebb változtatássokkal közölt vélemény, amit minap hallottam egy talpig becsületes NAV dolgozótól, akinek a férje egyébként évek óta számla nélkül fest és burkol. Kettős mérce ugye.)

Egy magyar könyvelő

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Az a baj, hogy ha valakinek van egy (vagy több) rossz tapasztalata a közigazgatásról, akkor egyből nem csak általánosít, hanem az összes szexuális frusztráltságát egyből bele is tömi ebbe a témába.

De ha teszem azt, a magánszférával kapcsolatos tapasztalatokról nyitnánk egy topikot, akkor hány másodperc alatt lenne ott túlcsordulás? Ha csak a közműves cégekre, építőipari szakikra, telekommunikációs cégekre, a legtöbb bankra, áruházi eladókra, pincérekre, szakszervizekre, stb gondolok, akkor kiráz a hideg a "gyönyörűségtől".
Pont emiatt szerintem mindenki kezdjen inkább saját maga körül rendet rakni. Ha ezt a kritikai szemléletbe invesztált fene nagy energiát arra használnánk fel, hogy a saját dolgunk rendben menjen, akkor picit menne előre is a világ...

És ezt most népnevelői szempontból jól megmondtam!!! 😀
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Nem tudom sajnálni a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben dolgozó narancsos droidokat. L. Jani még gáláns is volt, én simán 12 óráztatnám őket.
Amúgy akinek nem tetszik el lehet menni máshova dolgozni.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy a versenyszférában dolgozó állampolgár.xrace77
A "demagóg" jelző is felmerült bennem, mikor ezt olvastam, de már elmúlt.

Ami viszont nem múlt el, az a személyes tapasztalatom a versenyszféráról: ott is ugyanolyan arányban dolgoznak ostoba semmirekellők, és léhűtő, lusta túlélő művészek, mint az állami szférában.
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 064 — Lucas Scott
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Sikerült több tízezer embert vérig sértened és munkakerülőnek titulálnod. Hihetetlen kombinációja tobzódik benned a butaságnak, a tudatlanságnak, a naivitásnak, az arroganciának és a nagyképűségnek. És baszod, egy nyamvadt egyetemi példát hozol fel! Komolyan kérdem, hogy ilyenkor nagyfiúnak érzed magad? Hogy most jól megmondtad?

u.i.: lehet, hogy inkább törölnöm kéne ezt a hozzászólást és némítani ezt fél-germánt.gdavid
Nono, te vetted magadra. Amúgy sem a tükör hibája, ha nem tetszik az arc amit benne látsz.Amadeus91
de a tükör tartó hibája, hogy ha félrevezető, torzító tükröt tart szándékosan ...

közigben dolgozom, csak mondok egy példát, hogy például kedden reggel 7 órától szerda hajnal fél 3ig dolgoztam, vagy tavaly is volt olyan, hogy egy héten 100 órát dolgoztam, és igen az 52 hétből jó ha van 5, mikor ténylegesen 40 óra körül dolgozom, nem pedig többet.

az, hogy te mit látsz az egyetemen, az pedig lefedi az összes és egész közigazgatást ... ha ilyen következtetéseket tudsz levonni, és ennyire általánosítasz, akkor bár igaz, hogy jó egyetemi kart választottál, de inkább elmehetnél politológus szakra, mert jó jogász sosem lesz belőled, talán analitikus gondolkodás fejlesztése segíthetne ebben neked, addig amíg így gondolkodsz, akkor csak felesleges időpocsékolás jogot tanulnod, mert nem lesz belőled jó jogász ...

@Sobri: te meg akkor ezek szerint rossz emberekkel vagy kapcsolatban, de ez már a te problémád ...

egy országos hatáskörű, önálló költségvetési szervben dolgozó kormánytisztviselő

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Ha minden közigazgatásban dolgozó személy narancsos droid, akkor az összes külföldi tulajdonú cégnél dolgozó magyar állampolgár libsi zsidó, aki a Gyurcsány megbízására a magyar anyaföld kizsigerelésében segédkezik...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Nem tudom sajnálni a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben dolgozó narancsos droidokat. L. Jani még gáláns is volt, én simán 12 óráztatnám őket.
Amúgy akinek nem tetszik el lehet menni máshova dolgozni.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy a versenyszférában dolgozó állampolgár.xrace77
Elhiheted, hogy nem mindenki narancsos droid, aki ott melózik.
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
Nem tudom sajnálni a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben dolgozó narancsos droidokat. L. Jani még gáláns is volt, én simán 12 óráztatnám őket.
Amúgy akinek nem tetszik el lehet menni máshova dolgozni.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy a versenyszférában dolgozó állampolgár.
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Emlékezzünk meg ma a Külügyminisztérium sajtóosztályáról, aki a magyar kormány kitiltási listájáról szóló értesüléseket így kommentálta:

444.hu: "sajtóértesülésekre nem reagálunk"
index.hu: "időben tájékoztatni fogjuk a közvéleményt"

Ennyiben adnék igazat Amadeusnak, a faszom tele van azzal, hogy az úgynevezett hivatalokban mennyire szarnak bele a munkájukba, csak az alkalmazottakat és a nyilvánosságot tudják baszogatni. Rohadjon le már a picsába a keze annak, aki ilyet sajtós létére le tud írni, de tényleg!

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Kurvára nem így van.

Egy Miniszterelnökségen dolgozó kormánytisztviselő.empty taxi
Plusz 1 empty!

Kurvára nem így van.

Egy minisztériumban dolgozó kormánytisztviselő.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 114 — capitaine du château de Vienne 1487
Lehet, de attól még hihetik ezt, nem?
És tevékenykedhetnek ennek érdekében.
És nem nem a 2014-es netadótervezetbe, vagy Vida-botrányba, vagy 2014 téli közvéleménykutatási eredményekbe buknak bele.
És ha bele is buknak, tuti, hogy nem az MSZP (és/vagy maradéka) lesz az új kormányzó erő. Sobri Jóska
Persze valóban nem most 2014-ben kell megnyerni a 2018-as választást. Ráadásul szerintem nagyon kemény 2015-16 jön, amiből komoly sebekkel fog tudni a kormánypárt kijönni. A nagy kérdés, hogy az ellenzék el tudja e érni, hogy ismét több embert érdekeljen a politika, mert abban biztos vagyok, hogy a fidesz azon fog dolgozni, hogy 2018-ban majd csak nagyon kevesen menjenek el szavazni. Annyira kevesen, hogy már önmagában a határon túli szavazatok is többséget biztosítsanak nekik 😀 Klaci79
valójában dec.31-ig kell talicskázni, utána elkezdődnek a kifizetések, részletlevágások és egyéb Anyegin dolgok, amivel eddig pecáztak és ha ma Tolcsi jól osztott, akkor holnap ezek a kvázi ingyenpénzek gyorsan elköltődnek és az pörgeti a mókuskereket. Hosszú hajrát fölösleges indítani ezt Botka is tudja......


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 880 — No es importante
Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 016
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Sikerült több tízezer embert vérig sértened és munkakerülőnek titulálnod. Hihetetlen kombinációja tobzódik benned a butaságnak, a tudatlanságnak, a naivitásnak, az arroganciának és a nagyképűségnek. És baszod, egy nyamvadt egyetemi példát hozol fel! Komolyan kérdem, hogy ilyenkor nagyfiúnak érzed magad? Hogy most jól megmondtad?

u.i.: lehet, hogy inkább törölnöm kéne ezt a hozzászólást és némítani ezt fél-germánt.gdavid
Nono, te vetted magadra. Amúgy sem a tükör hibája, ha nem tetszik az arc amit benne látsz.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Lehet, de attól még hihetik ezt, nem?
És tevékenykedhetnek ennek érdekében.
És nem nem a 2014-es netadótervezetbe, vagy Vida-botrányba, vagy 2014 téli közvéleménykutatási eredményekbe buknak bele.
És ha bele is buknak, tuti, hogy nem az MSZP (és/vagy maradéka) lesz az új kormányzó erő. Sobri Jóska
Viszont akkor tehetnénk fel a kérdést most 2014-ben, ki lehetne az, aki 2018-ban nyerhetne, mert csak a fideszt és az mszp-t látom jelenleg ezen a listán? Szeretném előrebocsájtani, hogy teljesen elfogulatlanul! Ezzel csak az a bajom, hogy ha a maszop nem tudja meggyőzni a szavazókat akár arról, hogy ő a kisebbik rossz, akkor maradhat a fidesz és itt az önkormányzatokban akár 16 éven keresztül élvezhetjük a semmittevésüket.
Pedig a fidesz vezetői tényleg mindent megtesznek annak érdekében, hogy az emberek végképp megutálják már őket. Szerintem már összehasonlíthatatlanul többet balfaszkodtak, mint anno a szocik, csak utóbbiak még ahhoz is amatőrök, hogy ezt kihasználják. Nem úgy látom, hogy Magyarországon egy semmiből jövő erő képes lenne 3-4 év alatt felépíteni valamit, amivel kormányzó erő lehet, mert itt 4-5%-ig tudnak csak eljutni, aztán egészen egyszerűen nem marad mozgásterük.
Természetesen szándékosan hagytam ki a jobbikot, hiszen náluk látok a legkevésbé kormányzási képességet.
Sajnos az lmp sem tud meggyőzni sok választót a "zöld politikájukkal" erre ugyanis az emberek nagy része még mindig nem vevő.
Persze valóban nem most 2014-ben kell megnyerni a 2018-as választást. Ráadásul szerintem nagyon kemény 2015-16 jön, amiből komoly sebekkel fog tudni a kormánypárt kijönni. A nagy kérdés, hogy az ellenzék el tudja e érni, hogy ismét több embert érdekeljen a politika, mert abban biztos vagyok, hogy a fidesz azon fog dolgozni, hogy 2018-ban majd csak nagyon kevesen menjenek el szavazni. Annyira kevesen, hogy már önmagában a határon túli szavazatok is többséget biztosítsanak nekik 😀 [/quote]