Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
szevasz csak nekem erős ez a neo-fasisztázás?sutianap
Dehogy is.Gyurma Pappa
Már várom, hogy az NSA és társzervei pontosan hol találnak majd Orbán parancsára rejtegetett tömegpusztító fegyvereket.

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Az milyen már, hogy a netadós tüntetés utáni garázdaság 1. rendű vádlottja ellen azért van folyamatban büntető eljárás, mert anno megtámadta a melegfelvonulás egyik résztvevőjét?? Tényleg ő lenne az, akit be akar csatornázni a DK-ba a Feri?? 😊 😀
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
négy év alatt ha nem is a legjobb hatásfokkal, de kb többet fejlődött Butapest közlekedése, mint az azt megelőző legalább 11* év alatt. persze meg lehet (meg kell) várni, hogy Tarlós új emberei mennyire válnak be, csak hát én inkább vagyok szkeptikus, mint nem.islowmotion
Azért árnyalja a képet, hogy az elmúlt 4 év sikerprojektjeit (4-es M, fonódó villamos, bubi, stb.) nem 2010-ben találták ki, hanem még jóval előtte. Csak szarakodtak vele, ilyen-olyan okokból (lásd pl Láng-Tarlós vita).
Az új buszokon meg miért van VT transman felirat?
Ha a következő 4 év nem lesz sikertörténet, az nem biztos, hogy Tarlós embereinek alkalmatlansága miatt lesz, mivel a városfejlesztés iszonyú hosszú procedúra.Lecsó
Azért, mert a nyereséges vonalakat kiszervezték a haveroknak. Így ott már nem a BKV-tól rendelik a szolgáltatást, hanem ettől a cégtől.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
négy év alatt ha nem is a legjobb hatásfokkal, de kb többet fejlődött Butapest közlekedése, mint az azt megelőző legalább 11* év alatt. persze meg lehet (meg kell) várni, hogy Tarlós új emberei mennyire válnak be, csak hát én inkább vagyok szkeptikus, mint nem.islowmotion
Azért árnyalja a képet, hogy az elmúlt 4 év sikerprojektjeit (4-es M, fonódó villamos, bubi, stb.) nem 2010-ben találták ki, hanem még jóval előtte. Csak szarakodtak vele, ilyen-olyan okokból (lásd pl Láng-Tarlós vita).
Az új buszokon meg miért van VT transman felirat?
Ha a következő 4 év nem lesz sikertörténet, az nem biztos, hogy Tarlós embereinek alkalmatlansága miatt lesz, mivel a városfejlesztés iszonyú hosszú procedúra.
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
És ez miért jó hír?Schleck
a budapesti városházán dolgozva találkoztam vele párszor, nála nagyobb csúszómászót el sem tudok képzelnibaggio
Jah, értem. Gondoltam, hogy valami hasonlóan szakmai indok lesz mögötte.Schleck
Bőven lehetne szakmai indokokat is találni az eltávolítás érdekében, bár ezek a városvezetést nem mozgatják meg, ott csak az emóciók érdekesek.
Számomra a legfontosabb, hogy teljesen tönkretették a BKV busz üzletágát az elmúlt években. Arra való hivatkozással, hogy ne öreg ikarusok menjenek össze-vissza vásárolták a máshol már levetett buszokat, Budapest mára Európa busztemetője lett. Ahol viszont új buszok vannak az azok a kiszervezett vonalak, amiket a külső cégek meg tudtak szerezni, mivel ezek nyereséget hoznak számukra. Persze itt még a szokásosnál is jobban kizsákmányolják a sofőröket, szinte WC-re se tudnak elmenni, amikor beérnek a végállomásra.
Semmi terv nincs mára arról, hogy mi lesz ezzel a 4-es metróval. Egyszerűen röhej, hogy Budapesten csináltak megint egy metrót, ami belvárosból belvárosba megy. Az előzetes számokhoz képest az ötöde csak a metróval utazók száma, közben meg orrba-szájba építik a drága 1-es villamost, amit a metróval egyszerűbben kiválthattak volna.
A 3-as metró szánalmas állapotban, a parkolás gyalázat a fővárosban.
Mindez annak ellenére, hogy komoly kormányzati hátszéllel mehettek volna a fejlesztések. Én azonban ezekből semmit nem tapasztaltam...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 881 — No es importante
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
És ez miért jó hír?Schleck
a budapesti városházán dolgozva találkoztam vele párszor, nála nagyobb csúszómászót el sem tudok képzelnibaggio
Jah, értem. Gondoltam, hogy valami hasonlóan szakmai indok lesz mögötte.Schleck
elsődlegesen az "SZP-t nem fogják lecserélni, mert ez a Fideszen belül nem szokás" kommentre reagáltam


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
És ez miért jó hír?Schleck
a budapesti városházán dolgozva találkoztam vele párszor, nála nagyobb csúszómászót el sem tudok képzelnibaggio
Jah, értem. Gondoltam, hogy valami hasonlóan szakmai indok lesz mögötte.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 881 — No es importante
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
És ez miért jó hír?Schleck
a budapesti városházán dolgozva találkoztam vele párszor, nála nagyobb csúszómászót el sem tudok képzelni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 812 — Cowboys fan
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
négy év alatt ha nem is a legjobb hatásfokkal, de kb többet fejlődött Butapest közlekedése, mint az azt megelőző legalább 11* év alatt. persze meg lehet (meg kell) várni, hogy Tarlós új emberei mennyire válnak be, csak hát én inkább vagyok szkeptikus, mint nem.

* '99-ben kerültem csak ide, az azt megelőző időszakról nem tudok nyilatkozni
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
vitézit legalább parkolópályára tették 😊baggio
És ez miért jó hír?

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 881 — No es importante
vitézit legalább parkolópályára tették 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
"Et tu mi fili, Brute?"

 mandiner.hu/cikk/20141203_bencsik_gabor_baj_van_fiuk

Csak tudnám kik a "fiúk"....
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Csak sajnos sokára lesz. Kicsit aggódok, hogy mit hoz még a Karácsonyi szezon. Gyurma Pappa
Talán a Karácsony/Hanuka időszaka az, ami miatt most egy ideig mással lesznek az emberek elfoglalva, meg hát épp most lett az egyik sarkalatos probléma (DÁ) - tőlünk függetlenül - megoldva, úgyhogy én nem látom ennyire borúsnak a helyzetet.

SZP-t nem fogják lecserélni, mert ez a Fideszen belül nem szokás. Bár a posztja miatt úgy a háttérben tartani sem lehet, mint Sesztákot..
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 638 — Egyéb témák lakó
Nem szántam személyeskedésnek, bár tényleg félre érthetőnek sikeredett, de inkább az általános "kommentmagatartásra" akartam utalni, bocsesz.James007
Egyébként is felvagyokhúzva, ezért reagáltam szarabbul talán, mint indokolt.

Itt OV-nak egy lehetőség van, Európában kell olyan régi/új szövetségest találni, aki képes lesz ellensúlyozni ezt a fajta USA nyomásgyakorlást. Merkel erre pont alkalmas lesz januárban, ott szerintem lesz olyan gesztusgyakorlás, hogy még az ínyencek is meg fogják nyalni a szájuk szélét. | Ami már nem is ártana a kedélyek lenyugtatása végett.. | James007
Csak sajnos sokára lesz. Kicsit aggódok, hogy mit hoz még a Karácsonyi szezon. Meg ugye McCain sarokba szorított minket: ha most az új követet körbecsókoljuk, akkor szembekerülnek a repikkel, ha utáljuk, akkor "ugye, mondtuk". És Petike nem tudja ezt feloldani, egyszerűen nem elég tapasztalt hozzá.

Nagyjából ennyi esélye maradt OV-nak, hogy valaha még nemzetközileg elismert politikus legyen, akár EU-s tisztségviselésben mélyen gondolkodhasson (mert egyértelműen nem az elnöki poszt az egyértelmű karrier lépcső, hanem valami komolyabb). Ha ez tényleg így van, akkor szerintem SZP lecserélése időszerű, akár úgyis hogy valamelyik komolyabb, tapasztaltabb nagykövetünket beáldozzuk. Ha nem komoly, akkor nem.

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
szevasz csak nekem erős ez a neo-fasisztázás?sutianap
Dehogy is.Gyurma Pappa
akkor mér nem böfög vissza?sutianap
A sas nem kapkod legyek után.. 😊
Viccet félretéve, Jóbarát Bandi be lett kéretve a külügybe, ez a diplomáciában általában elég mélyről jövő, szaftos böfinek számít.
(Nem mintha számítana, hogy egyébként annak számít.. 😊 )
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Persze, ha mindenáron orbánozni kell, akkor ez a tény ne jelentsen akadályt, másrészt viszont ez nem jelenti azt sem, hogy a külüggyel amúgy ne lenne semmi baj...James007
Nézd, ha minden áron, minden kritikába orbánozást akarsz látni, az a tény ne jelentsen akadályt, hogy közel sem volt célom, sem szándékom orbánozni. A külügy bénultsága pedig nem újkeletű, ahogy OV külügyi esetlensége sem.

Az, hogy Ausztria is meglepődött szerintem nem menti fel a magyar külügyet, de nyilván árnyalja a képet. Elég közeli az ismeretségem a témával, de azért köszi, a cikk tényleg jól össze van szedve.

Nekifutok még egyszer: ritka szar alkalom, hogy a magyar külügynek egyszerre kell két ilyen horderejű üggyel megbirkóznia, és látványosan nem megy neki. Emellett az már régen nyilvánvaló, hogy a miniszterelnök kiválóan szólítja meg a magyar közvéleményt, nagyon jól tud tematizálni, és a problémás helyzetekből is kiválóan kimanőverezi magát. De ezek a műveletek nem mennek igazán külföldön neki, és elég nehézzé teszi ezt, hogy a jelenlegi külügyminiszterünk legfőbb erénye a feltétlen hűség. (Ez utóbbi egyébként a Fideszen belül is kimondott helyzet, a beszélgetésekről nincs hangfelvételem, sem írásos dokumentumom, de remélem beéred a szavammal.) Ahelyett, hogy megpróbálta volna békésen levezényelni az elmúlt hetek eseményeit a kormány, folytatta a háborús retorikát, amivel még mélyebbre manőverezte magát, és McCain illetve a DÁ 24 órán belüli bejelentése ezt a retorikát helyezte nagyon hülye fénybe. Nem kétlem, hogy vannak váratlan események, de ennyire kis ország, mint mi, vállalhatna némileg kevesebb konfliktust is, főleg amikor akkor ilyen játékba áll bele, mint a DÁ.Gyurma Pappa
Nem szántam személyeskedésnek, bár tényleg félre érthetőnek sikeredett, de inkább az általános "kommentmagatartásra" akartam utalni, bocsesz.
SZP szerintem is sok mindenre alkalmas, kivéve a diplomácia vezetésére, viszont ebben a kérdésben már kényszerpályán mozgunk. Ezt már nem lehet békésen levezényelni, mert OV-re az USA kiadta a kilövési engedélyt, legalábbis ez a neonácizás erre utal.
Itt OV-nak egy lehetőség van, Európában kell olyan régi/új szövetségest találni, aki képes lesz ellensúlyozni ezt a fajta USA nyomásgyakorlást. Merkel erre pont alkalmas lesz januárban, ott szerintem lesz olyan gesztusgyakorlás, hogy még az ínyencek is meg fogják nyalni a szájuk szélét. | Ami már nem is ártana a kedélyek lenyugtatása végett.. |
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
szevasz csak nekem erős ez a neo-fasisztázás?sutianap
Dehogy is.Gyurma Pappa
akkor mér nem böfög vissza?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 638 — Egyéb témák lakó
szevasz csak nekem erős ez a neo-fasisztázás?sutianap
Dehogy is.

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Persze, ha mindenáron orbánozni kell, akkor ez a tény ne jelentsen akadályt, másrészt viszont ez nem jelenti azt sem, hogy a külüggyel amúgy ne lenne semmi baj...James007
Nézd, ha minden áron, minden kritikába orbánozást akarsz látni, az a tény ne jelentsen akadályt, hogy közel sem volt célom, sem szándékom orbánozni. A külügy bénultsága pedig nem újkeletű, ahogy OV külügyi esetlensége sem.

Az, hogy Ausztria is meglepődött szerintem nem menti fel a magyar külügyet, de nyilván árnyalja a képet. Elég közeli az ismeretségem a témával, de azért köszi, a cikk tényleg jól össze van szedve.

Nekifutok még egyszer: ritka szar alkalom, hogy a magyar külügynek egyszerre kell két ilyen horderejű üggyel megbirkóznia, és látványosan nem megy neki. Emellett az már régen nyilvánvaló, hogy a miniszterelnök kiválóan szólítja meg a magyar közvéleményt, nagyon jól tud tematizálni, és a problémás helyzetekből is kiválóan kimanőverezi magát. De ezek a műveletek nem mennek igazán külföldön neki, és elég nehézzé teszi ezt, hogy a jelenlegi külügyminiszterünk legfőbb erénye a feltétlen hűség. (Ez utóbbi egyébként a Fideszen belül is kimondott helyzet, a beszélgetésekről nincs hangfelvételem, sem írásos dokumentumom, de remélem beéred a szavammal.) Ahelyett, hogy megpróbálta volna békésen levezényelni az elmúlt hetek eseményeit a kormány, folytatta a háborús retorikát, amivel még mélyebbre manőverezte magát, és McCain illetve a DÁ 24 órán belüli bejelentése ezt a retorikát helyezte nagyon hülye fénybe. Nem kétlem, hogy vannak váratlan események, de ennyire kis ország, mint mi, vállalhatna némileg kevesebb konfliktust is, főleg amikor akkor ilyen játékba áll bele, mint a DÁ.Gyurma Pappa
eztfigyed
- Mink tudtuk, hogy a bolgárok bebuktattyák a déliáramlatot ezé úgycsináltunk, mintha a mézes kézhez dörgölőztünk volna, nehogy megharagudjon ránk. Az ÁÚ meg nyugottan haragudthat, mer úgyis tárgytalan..................
- Mekké szenátor meg annyira lefoglalódott az Obama-művek megostorozásával, hogy és annyira rosszul esett neki a becsapódó alkohol-szabályozás, hogy összetévesztette Szaddamot Orbammma

szevasz csak nekem erős ez a neo-fasisztázás?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 638 — Egyéb témák lakó
Persze, ha mindenáron orbánozni kell, akkor ez a tény ne jelentsen akadályt, másrészt viszont ez nem jelenti azt sem, hogy a külüggyel amúgy ne lenne semmi baj...James007
Nézd, ha minden áron, minden kritikába orbánozást akarsz látni, az a tény ne jelentsen akadályt, hogy közel sem volt célom, sem szándékom orbánozni. A külügy bénultsága pedig nem újkeletű, ahogy OV külügyi esetlensége sem.

Az, hogy Ausztria is meglepődött szerintem nem menti fel a magyar külügyet, de nyilván árnyalja a képet. Elég közeli az ismeretségem a témával, de azért köszi, a cikk tényleg jól össze van szedve.

Nekifutok még egyszer: ritka szar alkalom, hogy a magyar külügynek egyszerre kell két ilyen horderejű üggyel megbirkóznia, és látványosan nem megy neki. Emellett az már régen nyilvánvaló, hogy a miniszterelnök kiválóan szólítja meg a magyar közvéleményt, nagyon jól tud tematizálni, és a problémás helyzetekből is kiválóan kimanőverezi magát. De ezek a műveletek nem mennek igazán külföldön neki, és elég nehézzé teszi ezt, hogy a jelenlegi külügyminiszterünk legfőbb erénye a feltétlen hűség. (Ez utóbbi egyébként a Fideszen belül is kimondott helyzet, a beszélgetésekről nincs hangfelvételem, sem írásos dokumentumom, de remélem beéred a szavammal.) Ahelyett, hogy megpróbálta volna békésen levezényelni az elmúlt hetek eseményeit a kormány, folytatta a háborús retorikát, amivel még mélyebbre manőverezte magát, és McCain illetve a DÁ 24 órán belüli bejelentése ezt a retorikát helyezte nagyon hülye fénybe. Nem kétlem, hogy vannak váratlan események, de ennyire kis ország, mint mi, vállalhatna némileg kevesebb konfliktust is, főleg amikor akkor ilyen játékba áll bele, mint a DÁ.

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Tényleg félelmetes, hogy a magyar külügy ennyire bénult. Meg hát félelmetes, hogy ezekről a dolgokról nem tudtak semmit. Még múlthéten is siker volt az Áramlat, a repik barátok stb. Nem tudok jobb szót erre. Mert ugye nem lehet mondani, hogy klasszikus OV-féle kettős beszéd volt, mert minden mozdulatát figyelte már a külföld.

Szar ügy, de már korábban is írtam, és most megint kiderült, hogy az itthon nagyon profi OV és baráti köre nemzetközi szinten teljesen elesett.Gyurma Pappa
Még mielőtt nekiállnánk a külügyet teljes erőből fikázni, azért azt is érdemes megemlíteni, hogy Ausztria (aki maga is támogatta a vezeték megépítését) külön kért hivatalos értesítést a projekt lezárásáról, mert őket is annyira váratlanul érte a bejelentés. | Persze, ha mindenáron orbánozni kell, akkor ez a tény ne jelentsen akadályt, másrészt viszont ez nem jelenti azt sem, hogy a külüggyel amúgy ne lenne semmi baj... |

Nem szoktam origo-s cikkere hivatkozni, de ma van egy elég jól összeszedett írás, amely sok kusza gondolatot rendbe rakhat a fejekben:  www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20141202-putyin-cserbenhagyta-orbant-deli-aramlat.html
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
...a repik barátok stb.Gyurma Pappa
Unortodoxiában még az örök igazságok is máshogy igazak.
Így fordulhat elő, hogy az ellenségünk ellensége az még nagyobb ellenségünk.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 638 — Egyéb témák lakó
Tényleg félelmetes, hogy a magyar külügy ennyire bénult. Meg hát félelmetes, hogy ezekről a dolgokról nem tudtak semmit. Még múlthéten is siker volt az Áramlat, a repik barátok stb. Nem tudok jobb szót erre. Mert ugye nem lehet mondani, hogy klasszikus OV-féle kettős beszéd volt, mert minden mozdulatát figyelte már a külföld.

Szar ügy, de már korábban is írtam, és most megint kiderült, hogy az itthon nagyon profi OV és baráti köre nemzetközi szinten teljesen elesett.

több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 812 — Cowboys fan
 www.origo.hu/itthon/20141203-szijjarto-nincs-alapja-mccain-kijelentesenek.html
Nincs alapja, neked ez nem elég?😊NB2
nem 😊Gyurma Pappa
igaz, előbb még meg kellene kérdezni Gabikától, hogy miért nincs alapja 😀
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 638 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/itthon/20141203-szijjarto-nincs-alapja-mccain-kijelentesenek.html
Nincs alapja, neked ez nem elég?😊NB2
nem 😊