Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Nekem az jutott eszembe, hogy ez az alapítványi pénz nem közpénz? Rendben akkor már tiszta sor, hogy az alapítványok által kezelt pénz nem közpénz....na de akkor például a norvég alapítványi pénz az közpénz volt? Hát már a látszatra se kell adni? (Persze ez csak költői kérdés volt)
Klaci79
Így megy ez. Átírjuk a törvényt inkább, de nem változtatunk a hülyeségünkön.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Nekem az jutott eszembe, hogy ez az alapítványi pénz nem közpénz? Rendben akkor már tiszta sor, hogy az alapítványok által kezelt pénz nem közpénz....na de akkor például a norvég alapítványi pénz az közpénz volt? Hát már a látszatra se kell adni? (Persze ez csak költői kérdés volt)
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Vagy bármelyik közintézmény az általa létrehozott alapítványnak...
Lopás törvényesítve. Most már konkrétan.
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A jegybank elnöke mostantól gondol egyet és átutal mondjuk a Pallas Athéné Domus Animae Alapítványnak 200 milliárdnyi közpénzt. Az Alapítvány kuratóriuma, a kuratórium elnökével az élen, pedig dönt az immár nem közpénz ("közöd, köcsög?") okos felhasználásáról.
Ja, hogy a fenti példában említett mindkét elnököt véletlenül Dr. Matolcsy Györgynek hívják?! Fura egybeesés.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
"Ha az MNB alapítványok közpénzként értelmeződnek, akkor nem lehetnek alapítványok, mert az alapítvány esetében ez az értelmezés lehetetlen; addig közpénz, amíg az alapító nem tette bele az alapítványba a közpénzt, és attól kezdve az alapítványi pénz, és nem közpénz."
Kósa Lajos-Fidesz
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Szervilizmus lvl 99

 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
zinedine5
ezzel egyébként csodásan húzták magukra a botrányt, hiába az elmúlt napok kommunikációs táncikálása, terelése, szépen rárántotta pár csinovnyik az egész ügyet a Fideszre 😊 az MSZP köszöni szépen, ez még talán jobb is nekik, mintha átment volna a kérdés, most már simán lehet kapcsolni a kopaszokat, Erdősinét, mindent, még azt sem lehet mondani hogy ez spekuláció, mert itt a bizonyíték, hogy nem az.

szép munka

több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
azért álljunk meg egy picit. kimondja bármilyen jogszabály, hogy a személyes benyújtásban a személyes pecsételés is beletartozik vagy csak az, hogy az ablaknál személyesen kell ott lennie? de a Kúria amúgy biztosan fogja ezt vizsgálni. én speciel nehezen tudnék döntetni, bár inkább amellett döntenék talán, hogy a személyes benyújtásba nem tartozik bele a személyes pecsételés.

kvóta: azért jó látni, hogy az NVB kb ugyanazzal magyarázta miért fogadta be, amit leírtam. lehet olvassák a hozzászólásaimat? 😊
csebi
a kérdés az, hogy honnan kezdődik a kérdés benyújtásának folyamata, a pecsételéstől vagy a személyes átadástól. ha a pecsételéstől akkor egyértelmű, hogy nem személyesen nyújtotta be a kezdeményezést, hiszen rengeteg felvétel van róla, hogy a "kísérő" pecsételt. tehát akkor érvénytelen a kezdeményezés. ha nem a pecsételéstől hanem a személyes átadástól indul a személyes folyamat, akkor milyen szempontból döntő az eljárásban a pecsételés, ha az nem része az eljárásnak?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Március 15 lett volna a határidő, épp ezért gyorsan meghosszabbítjuk. Pedig volt 2 éve mindenkinek.
 adozona.hu/tarsasagi_jog/Kftk_figyelem_2017_marcius_15eig_haladek_jo_8D08KT
NB2
Ja, csak még a NAV-nak idén januárban sem sikerült kirakni az útmutatót, hogy mi van a tagi kölcsönből emeléssel, a legtöbb ügyvéd még mindig értelmezi a halasztott befizetést, van akinek gondot okoz az eredménytartalékból emelés, sőt csomó könyvelő sem fogja fel, hogy mit is kell csinálni. Napi szinten 7-szer (!) teszik fel a nekem még mindig a kérdés, hogy anya-leány vállalatnál hogy kell megoldani az emelést, ha eredményterhére történik. Még mindig kaptam olyan átalakulási mérleget, ahol sikerült összevonni nem összevonható tételeket. Még mindig láttam olyan beszámolót, ahol levonták a tavalyi osztalékot az év végén (pedig nem lehet), még mindig hallottam olyat, hogy ügyvéd szerint SZJA köteles az eredménytartalék terhére történő emelés.

Nem, nincs felkészülve az ország 80%-a. Én magam írtam 5-6 különböző tájékoztatót erről, könyvelőknek, ügyvédeknek. És nem a legkisebbek.

több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Március 15 lett volna a határidő, épp ezért gyorsan meghosszabbítjuk. Pedig volt 2 éve mindenkinek.
 adozona.hu/tarsasagi_jog/Kftk_figyelem_2017_marcius_15eig_haladek_jo_8D08KT
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
"Ám a megkérdezettek egy része bízik benne, hogy Kubatov megnyugtató magyarázatot tud adni a történtekre, és kiderül, hogy az MSZP-s népszavazási kezdeményezés feltartóztatásával nem az ő megrendelését teljesítették, csak önállóan próbáltak a párt kedvében járni."

LOL
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
 hvg.hu/itthon/20160301_fidesz_frakcio_nevszavazasi_botrany_erdosine_belso_elegedetlenseg_kubatov

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Hülye vagyok a joghoz, azt magyarázza meg nekem valaki miért nem lehet elbírálni a beadványokat, a tartalmi, formai hiányosságokkal küzdőt kihúzni és a rostán átjutottakat egy témakörben egységesíteni?
Elvileg a vasárnapi boltzárakról szól mindkét kérdés...
Akarjuk vagy nem akarjuk...
kittli
Én is hülye vagyok hozzá, de szerintem azért, mert a honatyák így írták meg a törvényt. A NVI meg jogalkalmazó, nem jogalkotó, ő maximum rinyálhat, hogy szar a trv. OV meg sajnálkozik egyet, hogy tényleg. Aztán marad minden a régiben.
Ezen kívül biztos van valami messzebb mutató oka is, az egységesített kérdés már nem az, amit x vagy y benyújtott. Vagy hogy pl nekem meg neked ne kelljen közösködni, ha nem akarunk. Képzeld el, ha Erdősinének Nyakóval kellene aláírást gyűjteni 😊
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Hülye vagyok a joghoz, azt magyarázza meg nekem valaki miért nem lehet elbírálni a beadványokat, a tartalmi, formai hiányosságokkal küzdőt kihúzni és a rostán átjutottakat egy témakörben egységesíteni?
Elvileg a vasárnapi boltzárakról szól mindkét kérdés...
Akarjuk vagy nem akarjuk...

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
A kérvény benyújtásának a procedúrájába még az ablakos ellenőrzés sem tartozik bele, mert az csak azért van mert fel fogsz menni az emeletre, egy zárt térbe. Mint bármilyen hivatalban, ahol kicsit szigorúbb a házirend. Felírják hogy XY felment, de nem kötelező kérdést benyújtani, meg is látogathatod Pálfy Ilonát pl...
Amikor benyújtod a kérdést odafönt, akkor is ellenőrzik, hogy te vagy-e Erdősiné.
Ebből nekem az következik, hogy a kérdés benyújtása akkor kezdődik, mikor valaki felmegy, és azt mondja, hogy "csókolom, népszavazást szeretnék kezdeményezni."
A blokkoló óra a házirend része, nem a procedúra része, nincs sehol jogszabályba foglalva, Pálfi Ilona találta ki. Ennyi erővel kitalálhatta volna azt is, hogy ha egyforma kérdéseket e be két ember, akkor megnézzük a kamerán melyik lépte át előbb a küszöböt. Csak akkor nem lenne ilyen zavaros az egész.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
azért álljunk meg egy picit. kimondja bármilyen jogszabály, hogy a személyes benyújtásban a személyes pecsételés is beletartozik vagy csak az, hogy az ablaknál személyesen kell ott lennie? de a Kúria amúgy biztosan fogja ezt vizsgálni. én speciel nehezen tudnék döntetni, bár inkább amellett döntenék talán, hogy a személyes benyújtásba nem tartozik bele a személyes pecsételés.
csebi
A jogszabályban nincs szó a bélyegzőről, azt Pálfy Ilona magánakcióban helyezte ki. De akkor viszont a benyújtás akkor kezdődik, amikor belép valaki az irodába és köszön? Mert akkor Nyakó nyert.
Lecsó
én nem az időpontról beszéltem, hanem arról, hogy a személyes benyújtás követelményébe mi számít bele a pecsételés is vagy csupán az ablakos ügyintézés. szerintem a pecsételés nem.

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
azért álljunk meg egy picit. kimondja bármilyen jogszabály, hogy a személyes benyújtásban a személyes pecsételés is beletartozik vagy csak az, hogy az ablaknál személyesen kell ott lennie? de a Kúria amúgy biztosan fogja ezt vizsgálni. én speciel nehezen tudnék döntetni, bár inkább amellett döntenék talán, hogy a személyes benyújtásba nem tartozik bele a személyes pecsételés.
csebi
A jogszabályban nincs szó a bélyegzőről, azt Pálfy Ilona magánakcióban helyezte ki. De akkor viszont a benyújtás akkor kezdődik, amikor belép valaki az irodába és köszön? Mert akkor Nyakó nyert.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Szervilizmus lvl 99
 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
zinedine5
Ezen már csak röhögni lehet.
Amadeus91
Ezt nem lehet a Kúriánál megtámadni? Ha tényleg elbaszták és más pecsételt, akkor ezt a Kúria vissza fogja vonni, ők annyira azért nem szervilisek.
peterk2005
Asszem lehet, de rég volt már a választójog. Amúgy meg minek megtámadni?
Amadeus91
azért álljunk meg egy picit. kimondja bármilyen jogszabály, hogy a személyes benyújtásban a személyes pecsételés is beletartozik vagy csak az, hogy az ablaknál személyesen kell ott lennie? de a Kúria amúgy biztosan fogja ezt vizsgálni. én speciel nehezen tudnék döntetni, bár inkább amellett döntenék talán, hogy a személyes benyújtásba nem tartozik bele a személyes pecsételés.

kvóta: azért jó látni, hogy az NVB kb ugyanazzal magyarázta miért fogadta be, amit leírtam. lehet olvassák a hozzászólásaimat? 😊

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Tudjátok mi hiányzik nekem ebből a topikból? Egy fideszes. Nem lehet kivel vitatkozni😊
NB2
Nincs más hátra. Valakinek szerepjáték keretében magára kell vállalnia a fideszes szerepét.

Szerkesztette: Kampman
több mint 10 éve
ozibozi New York Giants 21 721
'Tudjátok mi hiányzik nekem ebből a topikból? Egy fideszes. Nem lehet kivel vitatkozni'

Vitatkozni? Vlsz
Sci fiction rajongó lehetsz..

Szerkesztette: ozibozi
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Szervilizmus lvl 99
 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
zinedine5
Ezen már csak röhögni lehet.
Amadeus91
Ezt nem lehet a Kúriánál megtámadni? Ha tényleg elbaszták és más pecsételt, akkor ezt a Kúria vissza fogja vonni, ők annyira azért nem szervilisek.
peterk2005
Asszem lehet, de rég volt már a választójog. Amúgy meg minek megtámadni?
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szervilizmus lvl 99
 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
zinedine5
Ezen már csak röhögni lehet.
Amadeus91
Ezt nem lehet a Kúriánál megtámadni? Ha tényleg elbaszták és más pecsételt, akkor ezt a Kúria vissza fogja vonni, ők annyira azért nem szervilisek.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Szervilizmus lvl 99

 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
zinedine5
Ezen már csak röhögni lehet.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Tudjátok mi hiányzik nekem ebből a topikból? Egy fideszes. Nem lehet kivel vitatkozni😊

Tarjánhoz mit szóltok amúgy? Vagy az egy egyszeri eredmény lehet?
NB2
Egyszerinek nem mondható, mert 14-óta kb minden időközi választást bebukott a Párt. Bagatellizálni sem nagyon lehet, mert az ilyenkor szokásos magyarázat vagy a minimális különbségre vagy az alacsony részvételre szokott hivatkozni, itt meg ugye magas részvétel mellett nagy különbség. Egyértelmű bukó.

Ha én lennék a fidesz, a következő tanulságokat vonnám le:

-a Párt több országos politikusa ment kampányolni a helyszínre, eredménye nulla

-Kövér (nem annyira) burkolt fenyegetésétől nem túl sokan ijedtek meg

és a lényeg, ami korábban előfordult máshol is, de most már simán tendenciának nevezhető: a balosok és a jobbikosok simán átszavaznak egymás jelöltjére, ha úgy látják hogy van esélye nyerni. Ennek biztos nem örülnek a fiatal demokraták, mert kb azt jelenti, hogy egy szocinak egy jobbikos jelölt (és fordítva) vállalhatóbb választás mint egy fideszes...ami azért lássuk be, baromi nagy elégedetlenséget feltételez.

(és biztos őszintén örülnek az Oscarnak, mert így tök hamar lekerült a címlapokról hogy mekkorát buktak 😊 )
Jan
1, a Fidesznek tetszetős lehet, hogy a "komcsik" és a "nácik" összeterelődnek. Egykupacban könnyebb lesz leszedni őket, ha majd 2017 végén beindul a Habony/Finkelstein kommandó.
2, Helyi szinten könnyen megállapodik egymással az mszp-s és a dk-s, hiszen évek, évtizedek óta ismerik egymást, egy alomból jöttek. De aztán 2018-ban jön Gyurcsány, rákenni magát az egész protesthangulatra, ezzel felélesztve megannyi prtotest-protestálót, antigyurcsány-szavazót, és megbízható Dugonics Tituszként magával rántja az egészet a mélybe. És lehet izgulni, hogy meg lesz e a kétharmad ismét a Fidesznek, vagy sem.

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Szervilizmus lvl 99

 index.hu/belfold/2016/02/29/a_nemzeti_valasztasi_bizottsag_dontese_a_kvotaellenes_es_a_vasarnapi_boltbezaros_nepszavazasokrol/
több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Mindeközben Amerikában John Oliver 21 perc alatt kvázi kipukkasztotta(bárcsak így lenne) a Drumpf bocsánat Trump lufit
Egy zseni ez a fickó.
iktriad
ilyet minden választáskor szívesen megnéznék az összes jelöltről 😊